Karcianki

Star Wars CCG - A New Hope

A New Hope był pierwszym dużym dodatkiem do karcianki Star Wars CCG. Trafił do sprzedaży w lipcu 1996 roku i zawiera 162 karty (po 81 dla każdej ze stron). W zestawie są 54 karty typu rare, 54 uncommon i 54 common.

O dodatku:
W A New Hope pojawiło się wiele kart z postaciami z IV części Gwiezdnych Wojen, które nie znalazły się w zestawie podstawowym Premiere m.in. Chewbacca, Wedge Antilles, Greedo. Do ciekawszych „nowych” postaci można zaliczyć U-3PO (szpieg Imperium w szeregach Rebelii) oraz Brainiaca (głównie za oryginalny game text). Nie można także zapomnieć o karcie, na której widnieje jeden z najważniejszych symboli „Nowej Nadziei”, czyli Death Star. Owa karta, wraz z paroma innymi pozwala na niszczenie całych planet.

W porównaniu z Premiere, dodatek A New Hope znacznie rozszerza uniwersum gry. Wśród kart możemy spotkać nie tylko karty związane z „Nową Nadzieją”, ale także z Expanded Universe. Wśród 162 kart znajdziemy m.in. Kashyyyk, Kiffex, TIE Vanguard czy też znanego z „Opowieści z Kantyny Mos Eisley” Troopera Davina Feltha.

Dodatek ten wprowadza także do gry nowe rodzaje kart:

  • Epic Event (Commence Primary Ignition, Attack Run).
    Pozwala odegrać podczas gry kluczowy moment z „Gwiezdnych Wojen” (np. zniszczenie Gwiazdy Śmierci).
  • Creature (np. Dianoga).
    Reprezentują groźne i niebezpieczne stworzenia podczas gry. Stworzenia nie mogą brać udziału w bitwie jednak mogą zaatakować przeciwnika.Wygląd boosterów:
Kolorem dodatku jest fioletowy. Tak jak w przypadku boosterów Premiere te także są w tej samej prostej i jednolitej szacie graficznej. Na opakowaniach widzimy Leię, Chewiego, Greedo oraz statki Imperium. Dalej nic szczególnego, nie powala ale też nie odstrasza. Jednak wg mnie ogólny wygląd boostera jest znacznie lepszy niż Premiere.

Karty:
Wygląd samych kart też lekko ewoluował. Dalej grafiki użyte na kartach pochodzą z niepoprawionej wersji „Nowej Nadziei” jednak widać, że są one „świeższe”. Ilustracje na kartach są jeszcze bardziej szczegółowe niż w poprzednim dodatku, a wiele z nim zostało stworzone specjalnie dla potrzeb gry. Dzięki nim można dostrzec wiele smaczków, których mogliśmy nie dostrzec oglądając film. Do jedynej karty, której można się przyczepić to „Reserve Pilot”, który jest praktycznie identyczna jak „Imperial Pilot”.

Boostery:
"A New Hope" był sprzedawany w postaci boosterów zawierających 15 kart (i w pakach po 36 boosterów). Każdy booster zawierał jedną kartę rare, cztery uncommony i dziesięć commonów. Starterów nie produkowano.

A New Hope Unlimited:
We wrześniu 1998 roku zaprzestano produkcji tego dodatku, a rozpoczęto produkcję A New Hope Revised Unlimited, który różnił się od A New Hope białymi obwódkami, a w niektórych kartach wprowadzono poprawki w tzw. "game textach".

ogór


Poprzedni dodatek Lista dodatków Następny dodatekOceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 0,00
Liczba: 0

Użytkownik Ocena Data

Tagi: SW CCG (39)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.