Twórczość fanów

Mandaloriańskie fanfilmy

YouTube
7

„Mandalorianin” to najsłynniejszy serial na świecie i jest to fakt. Nic więc dziwnego, że fani wzięli sprawy w swoje ręce i po sieci krąży już mnóstwo wszelkiego rodzaju twórczości. Bohaterem sporej części jest przedstawiciel pewnej zielonoskórej rasy, którego oficjalnie znamy jako Dziecko czy Cel. Nieoficjalnie jako małego Yodę, Baby Yodę, Bombelka, Nowoyodka czy Yodinka (zachęcamy czytelników do tworzenia kolejnych mian). Podobno naprawdę nazywa się (Spoiler):Yiddle(Koniec Spoilera). Jakkolwiek by go nie zwać, nikt się chyba nie spodziewał, że to on, a nie mandaloriański wojownik, przykuje najwięcej uwagi. Zapraszamy zatem do pooglądania kilku fanfilmów z jego udziałem.

Na początek mamy pieśń „Dear Baby Yoda” podcastu Binge Mode. Powstała na podstawie „Dear Theodosia” z „Hamiltona”. Wystarczyło kilka dni, by obejrzano ją ponad dwa miliony razy.Tutaj małego Yodę zastąpiła Owl Kitty - kotka, która wystąpiła już w wielu słynnych produkcjach. Właściciele mruczków powinni czuć się zadowoleni.Scena, w której Bombelek bawi się przełącznikami na statku, stała się źródłem nowych memów, w których młody męczy Mando irytującą muzyką. Tutaj „Africą” Toto. Uwaga na uszy!A jak by zmieniła się Saga, gdyby to mały Yoda stanął do walki z Sidiousem w Senacie?Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zwiastun „Skywalkera. Odrodzenia” po śląsku

YouTube
14

„Gwiezdne Wojny” są super, ale jeszcze lepsze są w gwarze śląskiej. Wielkimi krokami zbliża się finał sagi Skywalkerów, więc youtuber Niklaus Pieron postanowił zaserwować nam zwiastun Epizodu IX z lektorem rodem z południowo-zachodniej Polski. I jest jeszcze reklama mikrofonu.Z niecierpliwością czekamy na wersję góralską.

Taylor Swift i Star Wars?

YouTube
4

Swego czasu na Bastionie pojawiła się seria newsów poświęconych fanowskim teledyskom łączącym Gwiezdne Wojny z muzyką solistów i zespołów mających na swoim koncie najwięcej sprzedanych albumów lub/oraz najlepiej sprzedające się pojedyncze albumy. Znajdziecie je tutaj (część filmików jest już niestety niedostępna):
Część pierwsza: Michael Jackson, The Beatles i Elvis Presley.
Część druga: Madonna i Queen.
Część trzecia: ABBA i AC/DC.
Część czwarta: Pink Floyd i Elton John.

Jak widać byli to muzycy, których utwory są znana od naprawdę wielu lat. Wśród twórców z największą ilością sprzedanych albumów znajduje się też piosenkarka z młodszego pokolenia - Taylor Swift. Nie kojarzy się ona raczej z Gwiezdnymi Wojnami, ale jak widać i jej piosenki są z nimi zestawiane. Poniżej możecie sprawdzić jak wypada taki miks.

"...Ready For It?"


Kylo Ren "Look What You Made Me Do"


Han i Leia "Wildest dreams"


Fanowskie wyścigi podracerów

1

W Lipsku podczas targów Modell Hobby Spiel przeznaczonych dla różnej maści modelarzy zaprezentowano wyścigi fanowskich podracerów. Oczywiście latających, sterowanych radiowo modeli. Jak to wygląda można zobaczyć na filmiku.

Świecące maski szturmowców

2

Szykujecie się już na Halloween lub inny bal przebierańców? Jeśli tak, a nie macie pomysłu to może skorzystacie z świecących masek szturmowców. Maski świecą na niebiesko i pięknie prezentują się w nocy lub gdy jest ciemno. Kosztują ponad 100 PLN i można je kupić na Esty. Producentem jest IamTrippyLights. To jest fanowskie rękodzieło, a nie produkt licencjonowany.No to gdzie jest Rose?

Twitter
10

Znacie inicjatywę Inktober? To stworzone w 2009 wyzwanie polegające na rysowaniu każdego dnia października jednego rysunku - stąd nazwa, będąca kontaminacją słów „ink”, czyli „tusz” oraz „October”, „październik”. Od tego czasu podejmują je setki artystów - profesjonalnych i nie - na całym świecie.

Jedna seria rysunków szczególnie zwróciła uwagę fanów w ostatnich dniach. Rysowniczka podpisująca się pseudonimem Afterblossom spróbowała odpowiedzieć na pytanie, które dręczy społeczność przez ostatnie tygodnie: gdzie jest Rose? Skoro niemalże nie ma jej na oficjalnych materiałach marketingowych Epizodu IX, to zapewne gdzieś poszła, pewnie na wielką przygodę. Rysunki przedstawiające tę opowieść, utrzymane w stylistyce prostych, acz uroczych książeczek dla dzieci, zyskały sobie wiele pozytywnych uwag. Fani chcą, by jakieś wydawnictwo stworzyło z nich prawdziwą książkę - zainteresował się nimi między innymi Cavan Scott, więc może jest na to szansa?

Wszystkie prace możecie zobaczyć po przejściu na Twittera.

„Once Upon a Theory” #2: Gdyby Anakin i Obi-Wan przedyskutowali parę spraw...

YouTube
2

Pamiętacie animowaną wariację na temat co by było, gdyby starcie Anakina z Dooku potoczyło się inaczej? Jakiś czas temu ukazał się drugi odcinek „Once Upon a Theory”, w którym twórcy przedstawiają nieco inną (a przy tym humorystyczną) wersję wydarzeń. Tym razem zadają sobie pytanie co by było, gdyby Anakin i Obi-Wan wytłumaczyli sobie parę spraw na Mustafarze, zamiast tylko się bić. Zapraszamy do oglądania.

„Ahsoka: A Star Wars Story” – fanowski zwiastun

4

Tim Gonzales, fan „Wojen klonów”, „Rebeliantów” i przede wszystkim postaci Ahsoki Tano, ponownie oglądając te seriale, postanowił zmontować z elementów drugiego sezonu „Rebeliantów” zwiastun fikcyjnego filmu. „Ahsoka: A Star Wars Story” to raczej zlepek wątków koncentrujących się wokół byłej padawanki Anakina Skywalkera. Na razie można obejrzeć zwiastun, a potem pozostanie czekanie do 7 sezonu „Wojen klonów”.

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.