Różne

Fani kierowali ruchem za pomocą mieczy świetlnych

Różne
10

W ostatnią sobotę w Nowym Jorku doszło do potężnej awarii sieci elektrycznej. Na Manhattanie tysiące domów pozbawionych było prądu, nie działało metro, sygnalizacja świetlna czy latarnie. Sytuacja została już opanowana, ale w tym trudnym czasie służbom miejskim pomagali też zwykli ludzie, między innymi kierując ruchem na skrzyżowaniach. Z powodu ciemności wielu wykorzystywało do tego latarki i telefony... albo robili to stylowo, z mieczami świetlnymi. Kilka zdjęć i filmików przedstawiających takich fanów możecie zobaczyć poniżej.Filmowych statystyk ciąg dalszy

4

W kolejnym odcinku Star Wars by the Numbers twórcy policzyli ile razy w filmach z sagi Star Wars pada słowo Master - zarówno w kontekście Mistrza Jedi, jak i właściciela w przypadku droidów. Poniżej możecie zobaczyć filmik zliczający wszystkie wspomniane wystąpienia.

P&O 340: Ile czasu zajmuje ci zrobienie projektu?

6Tym razem pytanie do Douga Chianga o charakter jego pracy.P: Jak wiele iteracji postaci, czy konceptów mechanicznych lub technicznych wykonujesz, zanim uznasz, że projekt który zrobiłeś jest już ukończony?

O: To zależy. Czasem dostajemy projekt właściwie od razu. Ale najczęściej uzyskanie tego efektu zabiera nam tygodnie poprawek. Typowe jest, by projekt przeszedł przez kilka faz. Pierwsza faza projektowania jest dość szeroka, gdzie my staramy się spróbować różnych kierunków i zejść do węższego zakresu. Wówczas zmierzamy w kierunku akceptacji i zaczynamy dopracowywać. To może czasem zająć wiele tygodni pracy, zwłaszcza jak projekt ewoluuje, zanim ostateczny ideał zostanie zaakceptowany. Ostatnim etapem jest zbudowanie modelu lub makiety na podstawie projektu i wówczas także mogą być wprowadzone poprawki.

„Rise of the Resistance” będzie otwarte w grudniu

6

Obecnie na terenie Galaxy's Edge jest otwarta jedna z zapowiadanych wcześniej dwóch głównych atrakcji: Millennium Falcon: Smuggler's Run. Druga z nich Rise of the Resistance jest wciąż w budowie. Obecnie wiadomo już jednak, kiedy będzie można z niej skorzystać. W parku w Orlando otwarta zostanie 5. grudnia (w urodziny Walta Disneya), natomiast w Anaheim oddana do użytku zostanie 17. stycznia przyszłego roku. Wraz z ogłoszeniem dat zaprezentowano również nowy plakat promujący tę atrakcję.Przypomnimy, że w ramach Rise of the Resistance zostaniemy wrzuceni w sam środek starcia pomiędzy Ruchem Oporu i Najwyższym Porządkiem. Poniżej znajdziecie, prezentowany już wcześniej, teaser promujący tę zabawę.

Kiedy zobaczymy „Galaxy’s Edge” pod Paryżem?

3Ostatnio po sieci krąży ciekawa plotka, jakoby „Galaxy’s Edge” pod Paryżem miało zostać otwarte w 2024. Jeśli faktycznie to się sprawdzi, to wygląda na to, że europejskie „Galaxy’s Edge” będzie opóźnione.

Kilka miesięcy temu, podczas pobytu Boba Igera w Paryżu, szef Disneya przedstawił plany wobec EuroDisneylandu prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi. Wygląda na to, że Disney zamierza zainwestować w europejski park rozrywki dwa miliardy Euro. Park pod Paryżem został otwarty w 1992, więc w 2022 będzie świętować swoje 30 urodziny. Celem Disneya jest to, by te urodziny uświetnić modernizacją Parku. Poza „Gwiezdnymi Wojnami” nowe dodatki będą dotyczyć Marvela (i one chyba zostaną uruchomione jako pierwsze). Wcześniejsze informacje sugerowały nawet, iż „Galaxy’s Edge” (w wersji niepełnej) zobaczymy już w 2021. Na razie jednak nie było żadnej oficjalnej informacji, korygującej wstępny plan - 2022.

Miejmy nadzieję, że przy okazji D23 Expo, na panelu o parkach Disneya zostaną zdradzone nowe szczegóły, także dotyczące europejskiej inwestycji.

„Star Wars: Galaxy’s Edge” nie jest tak atrakcyjne jak przewidywano

13

Jak donosi Arizona Republic zainteresowanie „Star Wars: Galaxy’s Edge” jest mniejsze niż się spodziewano. Disneyland otworzył nową atrakcję wcześniej, niż pierwotnie planowano, nie skończywszy wszystkich atrakcji, wciąż licząc na duże tłumy. Jednak przeliczyli się. Przez większość czasu atrakcje są średnio obłożone.

Czekanie na wejście na „Millennium Falcon: Smuggler’s Run” zazwyczaj nie trwa 90 minut. Oczywiście dziś rezerwację można zrobić sobie w specjalnej aplikacji, ale tak naprawdę ten wirtualny system rejestracji był potrzebny zaledwie kilka razy od dnia otwarcia i to w dodatku najczęściej rano, gdy pojawiają się tłumy. Przez większość czasu w „Galaxy’s Edge” nie ma żadnych ograniczeń, można spokojnie wejść i poczekać na swoją kolejkę.

Za mniejsze zainteresowanie parkiem prawdopodobnie odpowiada kilka czynników. Pierwszy to kwestia ograniczenia wejściówek. Drugi to wspomniany już fakt, druga główna atrakcja – „Rise of the Resistance” dopiero zostanie otwarta. Trzecia, pozostałe parki Disneya nie próżnują, tam też pojawiło się ostatnio wiele innych atrakcji. Na właściwe analizy przyjdzie czas, gdy przejdziemy już pełny rozruch parku.

Obuwie z motywami Star Wars

10

Przez lata wiele różnych firm wydawało ubrania i buty z motywami Star Wars. Tym razem współpracę z Lucasfilmem nawiązała firma TOMS. Na rynek wypuściła ona serię obuwia z planszami z Gwiezdnych Wojen. Na razie buty z tej serii można nabyć w oficjalnych sklepach tej firmy (w tym u naszych zachodnich sąsiadów), ale z biegiem czasu trafią prawdopodobnie również do dystrybutorów w innych krajach - w tym w Polsce. Całą serię możecie zobaczyć w tym miejscu.

Magazyn LEGO Star Wars 07/2019

3

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć już lipcowy numer Magazynu LEGO Star Wars w cenie 12,99 zł, do którego został dołączony minizestaw „AT-M6”.

  • Ciekawostki z Galaktyki
  • Nieznane, zabawne komiksy
  • Kultowe pojazdy Star Wars
  • Niezwykłe zagadki Yody

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 30 lipca dodatkiem będzie minizestaw „Sokół Millenium z lotu na Kessel”.

W sklepach można również znaleźć wcześniejsze numery magazynu.

Lucasfilm solidaryzuje się osobami LGBT+

Lucasfilm
127


Lucasfilm postanowił uhonorować czerwcowy Miesiąc Dumy LGBT, ustawiając w swoich mediach społecznościowych tymczasowe tęczowe logo.Przedstawiciele firmy, wraz z innym należącymi do Disneya, wzięli wczoraj także udział w Paradzie Równości w San Francisco. Całemu blokowi Myszki Miki towarzyszyło hasło „Magię celebrujemy w każdym”. W podobnych wydarzeniach studio bierze udział od kilku lat.

O co pytał Luke?

5

Stare przysłowie brzmiało: kto pyta, nie błądzi. Idąc tym tropem Luke Skywalker zadał we wszystkich filmach sagi sporo różnych pytań. Twórcy „Star Wars by the Numbers” postanowili je wszystkie zebrać w poniższych filmiku w ramach zliczania kolejnych statystyk. Zachęcamy do obejrzenia go.

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.