Różne

Wszystkie statki w „Rebeliantach”

3

Twórcy „Star Wars by the Numbers” tym razem wzięli na tapetę serial „Rebelianci” i policzyli wszystkie typy statków jakie w nim wystąpiły. Jest to świetna okazja do odświeżenia sobie ich nazw, bądź też poznania niektórych z nich.

Odeszli w ciągu roku

6

Dziś dzień zaduszny w naszej tradycji, tym samym wspominamy tych, którzy odeszli od nas w ciągu ostatniego roku.


William Morgan Sheppard (24 sierpnia 1932 – 6 stycznia 2019), aktor w tym także dubbingowy. Występował choćby w „Star Treku” i podkładał głos Tarkina w grze Force Commander.


Shane Rimmer (28 maja 1929 – 29 marca 2019), aktor grał w Bondzie i w “Nowej nadziei” (rebelianckiego technika).

Vonda N. McIntyre (28 sierpnia 1948 – 1 kwietnia 2019), autorka Kryształowej Gwiazdy.


Frank Hensen (2 maja 1935 – 25 kwietnia 2019), aktor i koordynator kaskaderów oraz walk. Grał kilka ról w „Powrocie Jedi” (szturmowcy, rebelianci itp.).


Peter Mayhew (19 maj 1944 – 30 kwietnia 2019), oryginalny Chewbacca.


Paul Darrow (2 maj 1941 – 3 czerwiec 2019), właściwie to Paul Valentine Birkby, aktor głosowy, Tarkin z Empire at War oraz Tremel z “The Old Republic”.


Jerzy Dominik (7 listopada 1955 – 3 września 2019), polski aktor głosowy. Dubbingował narratora w „Wojnach klonów”.


Diahann Carroll (17 lipca 1935 – 4 października 2019), aktorka i piosenkarka. Zagrała w „The Star Wars Holiday Special” (Mermeia).

Filmik bezpieczeństwa linii United Airlines

6

W sieci pojawił się nowy filmik z instrukcją bezpieczeństwa linii lotniczych United Airlines. Obecnie jest tendencja by filmiki te miały pomysł na siebie i potrafiły zaciekawić pasażerów, zwłaszcza tych, którzy latają trochę więcej i zazwyczaj ignorują ten fragment lotu. Linie United Airlines wykorzystały „Skywalker. Odrodzenie”. Można tu dostrzec fragment pościgu na Pasaanie z Poe, Rey i Finnem.

Star Wars: Force For Change i IX Epizod

2

W tym roku akcja „Force for Change” przybrała trochę inny charakter. Głównie przez partnerstwo z społecznością twórców robotów – FIRST. Celem w tym roku jest przede wszystkim promowanie innowacji wśród młodych. Należy zaprojektować nowego droida i wysłać go na konkurs. Lucasfilm wybierze jednego, zakupi prawa i użyje w przyszłych projektach „Gwiezdnych Wojen”, zaś zwycięzca dostanie zaproszenie na premierę „Skywalker. Odrodzenie”. Więcej w filmiku promocyjnym tłumaczą: Daisy Ridley, Mark Hamill, John Boyega i Oscar Isaac.

Kolejna część „Star Wars by the Numbers”

0

Twórcy „Star Wars by the Numbers” przygotowali dla nas kolejną filmową statystykę, podliczyli ile razy w filmach z serii Star Wars pada słowo droid. Tym razem nie uwzględniono animacji, które tę liczbę by mocno powiększyły.

Magazyn Świat Lego „Lego Star Wars Wydanie Specjalne”

2

Na półkach w salonach prasowych można znaleźć wydanie specjalne magazynu Świat Lego poświęconego serii Star Wars w cenie 19,99 zł.

Wydanie specjalne kolorowego magazynu dla miłośników Lego Star Wars. Znajdziemy w nim jeszcze więcej ciekawostek i akcji ze świata Gwiezdnych Wojen, dwa plakaty w formacie XXL oraz większą zabawkę z oryginalnej serii Lego.


Większa zabawka, o której mowa w powyższym opisie magazynu to nic innego jak polybag zawierający TIE Fightera a opatrzony numerem 30381, którego możecie podziwiać poniżej.

Zakoduj używanie Mocy

2

Chcecie by wasze dzieci zaczęły naukę programowania, a w przyszłości może wybrały studia inżynierskie? W dawnych czasach służył do tego język LOGO, dziś wygląda to zupełnie inaczej. Dzięki Kano Star Wars The Force™ Coding Kit dzieciaki mogą się bawić, doświadczać używania Mocy, a przede wszystkim samemu kodować w prosty sposób pewne rzeczy. Cała zabawa polega na tym, że z prostych obiektów dziecko (lub dorosły) może zakodować zabawę i własne działanie przyrządu w połączeniu z tabletem. Dzięki temu poruszając ręką sterujemy tym, co dzieje się na ekranie, czyli niczym Mocą sterujemy choćby mieczem. Całość kosztuje 79,99 USD. Są też dostępne wersje z innych uniwersów, czyli zamiast Mocy mamy czary Harry’ego Pottera albo Frozen.

Zegarki Star Wars

5

Firma Citizen uruchomiła sprzedaż nowej kolekcji zegarków na licencji z Gwiezdnych Wojen. Pięć modeli to: Darth Vader, Han Solo, Gwiazda Śmierci, Boba Fett i Luke Skywalker. Kosztują w zależności od zegarka od 375$ do 475$. Nabyć je można za pośrednictwem Amazona. Jeśli jesteście zainteresowani kupnem to należy się pospieszyć, zegarki wydane bowiem został w limitowanej kolekcji - a liczba egzemplarzy nawiązuje do dat premier filmów (1977 lub 1980).

Kolejny odcinek „Star Wars by the Numbers”

3

W kolejnej odsłonie „Star Wars by the Numbers” twórcy postanowili sięgnąć do serialu „Resistance”. Tym razem policzyli ile razy jeden z jego bohaterów (Kazuda) krzyczał lub zaliczył upadek. Filmik z tymi statystykami znajdziecie poniżej.

Latający szturmowiec w LATAM, czyli podniebna reklama „Galaxy’s Edge”

1

Kiedyś pisaliśmy o japońskich Dreamlinerach linii ANA malowanych na R2-D2, BB-8 i C-3PO. Teraz w ich ślady poszła kolejna linia lotnicza, czyli brazylijski oddział LATAM. Ich samoloty jednak są reklamą „Galaxy’s Edge”.LATAM Brasil wzbogaciło się o trzy samoloty Beoing 777-300ER. Jeden z nich nazwany jest samolotem szturmowcem (Stormtrooper Plane). Są tam logo LATAM, ale również właśnie reklamy parku Disneya. Samolot wczoraj przyleciał do São Paulo i zacznie regularne kursy do Londynu, Madrytu, Miami i Frankfurtu. Ale to nie koniec gwiezdno-wojennych atrakcji. Na pokładzie w rozrywce pokładowej dostępna ma być cała saga „Gwiezdnych Wojen”.

Swoją drogą w przypadku LATAM nie jest to pierwszy „reklamowy” samolot Disneya. Parę lat wcześniej latał inny promujący Disney World.

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.