Kolekcjonerstwo

Nowości od Gentle Giant

Gentle Giant
2

Firma Gentle Giant rozpoczęła przedsprzedaż kilku swoich nowych produktów. Pierwszym z nich jest nowy dodatek do serii podpórek pod książki/filmy. Tym razem o bezpieczeństwo książek na półkach będą dbały porgi. Za zestaw dwóch podpórek zapłacić trzeba 159$, a trafią one do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku (sklep).Kolejne dwa gadżety to Han Solo w karbonicie oraz Dengar. Obie figurki zostaną wykonane w skali 1:8 i trafią do nabywców również w pierwszym kwartale przyszłego roku. Za Hana zapłacić trzeba 159,99$ (sklep), a Dengar kosztuje natomiast 179,99$ (sklep). Jeśli ktoś chciałby kupić obie figurki razem w zestawie to może je nabyć za 259,98$ (sklep).

Nowy zestaw Topps Finest

2

Niedawno informowaliśmy Was, że po ponad sześciu latach przerwy do sprzedaży trafi nowy zestaw kart kolekcjonerskich firmy Topps z serii Galaxy. Nie będzie to jednak jedyny w tym roku "powrót do przeszłości". W grudniu do sklepów trafi nowy zestaw z serii Finest. Poprzedni na rynek trafił w 1996 roku. Wszystkie karty w tym zestawie były chromowane - dawało to niesamowity efekt, ale i zwiększało cenę, przez co zestaw nie cieszył się wówczas zbyt dużą popularnością. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym miejscu.

Tegoroczny Finest również będzie chromowany. Podstawowy zestaw składać się będzie ze 100 kart, ze zdjęciami ze wszystkich filmów kinowych Star Wars. Poza zestawem podstawowym trafić będzie można również wiele dodatków, w tym: karty z autografami lub specjalnie przygotowanymi na jego potrzeby unikatowymi szkicami.

Karty sprzedawane będą w paczkach zawierających 5 losowych kart. Zwyczajowo, niedługo po wyjściu zestawu, na eBayu nabyć będzie można komplet kart podstawowych (za ok. 10-20$) oraz pojedyncze unikatowe egzemplarze.

Nowe figurki Hasbro

9

Wczoraj na odbywającym się w Meksyku Unboxing Toy Convention firma Hasbro zaprezentowała dwie nowe figurki z Gwiezdnych Wojen. Pierwszą z nich jest Han Solo w przebraniu żołnierza z Mimban z ostatniego filmowego spin-offa. Gadżet zostanie wydany w linii Black Series. Drugą z figurek jest Leia w stroju Boushha, ta figurka dla odmiany wyjdzie w linii The Vintage Collection. Obie trafią do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Kolekcja Sokół Millennium

17

Trzy lata temu informowaliśmy Was o wejściu do sprzedaży serii próbnej kolekcji Sokół Millennium wydawnictwa De Agostini. Jak to zwykle w przypadku tego wydawnictwa bywa, z każdym numerem mieliśmy dostawać kolejną część kolekcji, aby po kilku latach uzbierać całość. W tym przypadku miała to być replika rekwizytu z planu „Imperium kontratakuje”: Sokoła Millennium. Tak jak podejrzewaliśmy wówczas pisząc newsa, do sprzedaży trafiło jedynie kilka numerów w ramach badania rynku. Teraz, po ponad trzech latach, De Agostini ponownie rusza z tą kolekcją.

Kolekcja będzie się składała prawdopodobnie ze 100 numerów. Wraz z każdym numerem dostaniemy magazyn oraz kolejną część Sokoła. Sokół Millennium stworzony z tych części będzie miał 80 cm długości, 59 cm szerokości i 19 cm wysokości i będzie dokładną repliką rekwizytu z planu. Pierwszy numer magazynu możemy przejrzeć w tym miejscu. Kolekcja będzie do nabycia za pośrednictwem prenumeraty, którą można zamówić tutaj. Pierwsza przesyłka zawierająca trzy numery kolekcji jest w promocyjnej cenie 39,99 zł. Cena każdego kolejnego numeru to 39,99 zł.

Figurki Funko z „The Clone Wars”

9

Niedawno informowaliśmy Was o zapowiedzi powrotu serialu „The Clone Wars”. Będzie to dobra okazja dla firmy produkujących gadżety, aby wypuścić do sprzedaży trochę nowych produktów powiązanych z tym serialem. Firma Funko już zapowiedziała kilka nowych figurek, oficjalnie jeszcze przed informacją o powrocie serialu - w ramach celebrowania 10-lecia jego powstania. Wszystkie poniższe figurki trafią do sprzedaży w sierpniu. Wyjątkiem jest Cad Bane, który był wyprodukowany specjalnie z myślą o Comic Conie.

Figurki Black Series

4

Kilka dni temu prezentowaliśmy Wam nowości z tegorocznego Comic Conu od Hasbro. Jak się okazało jednak w kolejnych dniach konwentu ujawniono jeszcze wiele nowych gadżetów. Tym razem mamy zamiar się przyjrzeć nowościom z Black Series o których nie mieliśmy okazji wspomnieć poprzednio. Do sprzedaży trafi:

 • Ezra Bridger
 • Chopper
 • Rio Durant


Hasbro uruchomi również nową linię produktów: Black Series Archive. Do sprzedaży w niej trafiać będą figurki z Black Series, które zostały już wydane w przeszłości i cieszyły się dużą popularnością. Tym samym, biorąc pod uwagę małą dostępność tych figurek, fani będą mieć dodatkową szansę na ich zdobycie. Rocznie będzie w tej linii wydawanych 4 do 8 figurek. Wcześniej czy później należało się spodziewać takiej decyzji, gdyż Hasbro od wielu lat praktykuje ponowne wydawanie figurek w swoich pozostałych seriach. Na pierwszy ogień do sprzedaży trafi:

 • Luke Skywalker
 • IG-88
 • Bossk
 • Boba Fett

SDCC 2018: Hełmy z Gwiezdnych Wojen

FB Anovos
15

Na trwającym jeszcze Comic Conie firma Anovos zaprezentowała cztery nowe hełmy z Gwiezdnych Wojen. Każdy z nich jest zdatny do noszenia i może stać się częścią przygotowywanego stroju. Cena i data premiery nie jest jeszcze znana. Dotychczas jednak hełmy od Anovos kosztowały od 375$ do 715$ - w większości oscylując mniej więcej w połowie tej kwoty.

SDCC 2018: Hot Toys

4

Firma Hot Toys przygotowała na Comic Con całą gamę nowych produktów Star Wars. Wejdą one w skład serii Movie Masterpiece i zostaną wykonane w skali 1:6. Ceny tych figurek nie są jeszcze znane, ale dotychczas oscylowały w okolicy 235$. Z nowości zaprezentowano: Leię (w stroju z Bespin), C-3PO (z Epizodu II), R2-D2, Jango Fetta, Dartha Malua oraz dwójkę klonów z Epizodu III (Cody i Airborn Trooper). Z nowości w skali 1:4 zaprezentowano natomiast Dartha Vadera. Ta figurka jest już w przedsprzedaży za 575$ (sklep). Wszystkie figurki jakie mieli zaprezentowane na swoim stoisku, włącznie z nowościami możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

SDCC 2018: Hasbro

5

Wraz z rozpoczęciem Comic Conu w San Diego firma Hasbro rozesłała oficjalne materiały prasowe na temat nowych gadżetów. Na początek przyjrzyjmy się figurkom z Black Series, które niebawem trafią do sprzedaży.

 • Veers
 • Leia
 • Phasma
 • Moloch
 • Imperial Patrol Trooper


W serii The Vintage Collection wydana zostanie Enfys Nest.Rozszerzenia doczeka się również seria Mighty Muggs:

 • Obi-Wan Kenobi
 • Luke Skywalker
 • Jyn Erso
 • Darth Maul
 • K-2SO
 • Ewok


W najbliższych dniach zaprezentujemy Wam jeszcze wiele innych gadżetów, które zadebiutowały podczas Comic Conu.

Bossk firmy Kotobukiya

Kotobukiya
7

Kotobukiya rozpoczęła przedsprzedaż kolejnej wykonanej w skali 1:10 figurki łowców nagród. Tym razem gadżet przedstawia Bosska i kosztuje 94,99$. Przypomnijmy, że w planach jest pojawienie się w sprzedaży łącznie pięciu figurek łowców nagród, a po zakupie wszystkich będzie można złożyć sobie dodatkowo bonusową szóstą figurkę. Bossk jest czwartym z tych pięciu, a nabyć go można w tym miejscu. Dotychczas do sprzedaży trafili: IG-88, 4-LOM i Zuckuss.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.