Gry komputerowe

Recenzja Lenovo Jedi Challenges

4



Dzięki uprzejmości firmy Lenovo, w lutym w nasze ręce trafił zestaw Lenovo Jedi Challenges pozwalający się przenieść na kilka chwil do Odległej Galaktyki i stanąć do walki w kilku zróżnicowanych grach. Jest to zestaw gogli pasywnych z jedynym w swoim rodzaju kontrolerem w kształcie miecza świetlnego co już samo w sobie jest wystarczającym powodem aby bliżej przyjrzeć się zestawowi. Więcej dowiecie się z naszej recenzji.

Battlefront II z aktualizacją 1.2

5



Star Wars Battlefront II mimo ciężkiego startu wciąż się rozwija. Upubliczniona kilka dni temu aktualizacja do wersji 1.2 wprowadziła nowy tryb rozgrywki i sporo usprawnień.
Nowy tryb nosi nazwę "Jetpack Cargo", lub po polsku "Ładunek". Jest to wariacja na temat znanego Capture the flag. gracze podzieleni na dwie drużyny walczą o znajdujący się na środku mapy ładunek, który następnie muszą przetransportować we wskazane na mapie miejsce. Dodatkowej dynamiki rozgrywce nadaje możliwość korzystania z plecaków rakietowych. Niestety nowy tryb rozgrywki został udostępniony tylko w ramach trwającego wydarzenia, więc musicie się spieszyć aby go poznać zanim zniknie z gry.

W ramach aktualizacji poprawiono balans bohaterów. Zmian doczekali się Boba Fett, Imperator Palpatine, Rey, Kylo Ren, Luke Skywalker, Chewbacca, Yoda, Lando Calrissian i Darth Vader. Zmieniono także balans piechoty, Heavy Trooper może teraz nieco dłużej używać swojego działka.

Dodatkowe zmany dosięgnęły konkretnych elementów rozgrywki. Panowie z DICE wzięli pod lupę między innymi uniki, teraz przewrót daje krótszą ochornę niż wcześniej -cooldown pozostał bez zmian, ale łatwiej trafić gracza, który wykonał fikołka. Zmieniono także kilka elementów z ekonomii, drobne poprawki dotknęły systemu nagród i kart.

Aktualizacja ucieszy też osoby korzystające z trybu arcade. Od teraz z botami można grać także na mapach Kashyyyk, Hoth, Endor, Crait, Jakku oraz na pokładzie Drugiej Gwiazdy Śmierci.

Pełną listę zmian możecie zobaczyć tutaj

Electronic Arts straci prawa do marki Star Wars?

30



W pierwszych słowach tego artykułu należy wyraźnie podkreślić, że na razie są to niepotwierdzone choć liczne plotki, do których nie ustosunkowała się żadna ze stron. Skoro już formalność mamy za sobą to możemy przejść do treści właściwej.

W ostatnich dniach internet obiegła wiadomość jakoby Disney nie był zadowolony ze współpracy z Electronic Arts. Na takie stanowisko giganta miały mieć wpływ słabsza od zakładanej sprzedaż Battlefront II oraz przede wszystkim cios wizerunkowy zadany przez aferę z płatną zawartością w grze. Władze Disney'a miały mieć pretensje o to, że tuż przed premierą VIII epizodu wokół marki Star Wars wytworzyła się negatywna atmosfera. Wpływ na złą ocenę współpracy ma też mieć mała ilość wydawanych gier. EA obiecywało stały rozwój po powolnym starcie, tymczasem kolejne projekty są zamykane bądź restartowane. Sytuacji nie ratuje także powolna agonia TOR-a.
Według tych samych źródeł Disney i Lucasfilm prowadzą już zaawansowane rozmowy z potencjalnymi następcami, którymi miałyby być Activision lub Ubisoft. Co byście powiedzieli na strzelaninę w świecie Gwiezdnych Wojen w stylu ostatniego Call of Duty, albo grę z otwartym światem jak w ostatnim Assassin's Creed? Należy oczywiście wziąć pod uwagę, że taki ruch oznaczałby kolejne opóźnienia, dotychczas planowane gry zostałyby zapewne anulowane, a proces tworzenia nowych tytułów zajmie kilka lat.

Nowe promocje w "The Old Republic"

Oficjalna TORa
8

W "The Old Republic" pojawiły się kolejne promocje, dla obecnych i byłych subskrybentów. I tak:

Obecni subskrybenci:

- Mogą przekazać znajomym, którzy także opłacają abonament kod SWTORSHARETHELOVE, który ci muszą wpisać na tej stronie i wtedy dostaną 30 dni gry za darmo. Wykorzystać go należy do 27. lutego.

- Otrzymają pojazd Chiss Talon Interceptor oraz zbroję Force Veteran, o których pisaliśmy w tym newsie - pojawią się one w ich skrzynkach mailowych w grze od 1 marca.

Byli subskrybenci:

- Odnowienie subskrypcji do 27. lutego poskutkuje 30 dniami gry za darmo po wpisaniu kodu podanego wyżej na wspomnianej wcześniej stronie.

- Podobnie jak obecni subskrybenci otrzymają oni wymienione pojazd i zbroję.

Uwagi:

- Aby otrzymać 30 dni za darmo, konto musiało być nieaktywne przez 90 lub więcej dni przed 13. lutego. Podobne restrykcje dotyczą kodu.

Dokładniejsze informacje znajdziecie na tej stronie.

Wieści od Electronic Arts

34



W zeszłym tygodniu firma Electronic Arts na spotkaniu z inwestorami podzieliła się wynikami finansowymi za rok 2017 oraz planami na przyszłość. Z informacji tych wynika kilka ciekawych informacji.

Po pierwsze, w rozumieniu inwestorów Battlefront II poniósł porażkę. Jest to o tyle ciekawe, że wynik na poziomie 7 milionów sprzedanych kopii większość film wzięłaby "w ciemno", mówi się Elektronicy liczyli jednak na około 14 milionów czyli wynik jaki osiągnęła "jedynka". Słabszy niż zakładany wynik był oczywiście efektem zamieszania związanego z płatną zawartością i loot box-ami. Wynik ten może spowodować zaburzenie zakładanego planu wydawniczego, zgodnie z którym kolejne części Battlefront-a miały wychodzić co dwa lata, na zmianę z Battlefieldem. O ile zakładany na ten rok Battlefield ukaże się na pewno, o tyle premiera Battlefront III w 2019 roku stanęła pod znakiem zapytania. Ponadto do Battlefront II wkrótce powrócą mikrotransakcje -szczegóły mamy poznać w marcu.

Ponadto, pod koniec zeszłego roku Electronic Arts ostatecznie wykupiło twórców Titanfall-a -Respawn Entertainment. Zespół pracujący obecnie nad grą w świecie Gwiezdnych Wojen, ich gra ma się ukazać w roku fiskalnym 2020 -czyli miedzy kwietniem 2019 a marcem 2020.

Na koniec ogłoszono, że opóźnieniu uległ Anthem, nowa gra od BioWare ukaże się dopiero w 2019 roku.

Star Wars Battlefront II -Wojna dopiero się rozpoczyna

24



Premiery Battlefront II i Ostatniego Jedi wywołały w ostatnim czasie wiele emocji poztywnych, negatywnych -różnych. Trzeba jednak przyznać, że były to tygodnie bardzo intensywne. Twórcy Battlefront-a twierdzą jednak, że to nie koniec, że cytując Luke'a z końcowej fazy filmu, można powiedzieć, że "Wojna dopiero się zaczyna". Panie i Panowie z DICE i EA twierdzą, że wsłuchując się w głosy graczy wciąż przygotowują dla nas wiele nowości, oddajmy im z resztą głos:

-Trwają prace nad przebudową systemu progresji. Opinie graczy były w tej mierze nieocenione. Prace toczą się nad istotnymi zmianami w systemie progresji, które powinny stanowić odpowiedź na wiele z życzeń graczy. W marcu twórcy będą mogli opowiedzieć o tych zmianach bardziej dogłębnie.
-Z kolei w lutym zadebiutuje Rakietowy ładunek, nowy tryb rozgrywki. Dwa 8-osobowe zespoły wyposażone w plecaki rakietowe rywalizuje ze sobą w szalonej i dynamicznej zabawie. Tryb ten będzie dostępny tylko przez ograniczony czas, dlatego nie przegapcie go.
-Już wkrótce nadchodzi nowy sezon. Pierwszy sezon dodatkowej zawartości dla Star Wars Battlefront II był cennym doświadczeniem. Wyciągnięte z niego wnioski z pewnością posłużą w przyszłych pracach. Już wkrótce twórcy podzielą się informacjami na temat nadchodzącego nowego sezonu.


Można się więc spodziewać, że poruszony zostanie temat lootboksów, po pospiesznym wycięciu których rozwój postaci jest niepełny, a system nagród nieco wybrakowany. Czy płatna zawartość powróci, a jeśli tak to w jakiej formie? Tego się pewnie niedługo dowiemy. Nadchodzacy sezon może zaś być pierwszym elementem kampanii reklamowej Hana Solo. Odpowiedzi na te pytania poznamy zapewne już wkrótce, na razie pozostaje czekać.
Twórcy podzielili się jeszcze garścią statystyk z pierwszego sezonu, którą możecie zobaczyć poniżej w formie infografiki.

Nowa aktualizacja Star Wars Battlefront II

8



Dla wszystkich grających w Star Wars Battlefront II studio DICE przygotowało niespodziankę na dobry początek 2018 roku. Jedną z bardziej widocznych zmian jest oddanie do dyspozycji graczy w trybach sieciowych TIE Fightera Iden Versio znanego z kampanii. Wydana wczoraj aktualizacja wprowadza także wiele większych i mniejszych usprawnień balansujących rozgrywkę. Warto także wspomnieć, że pomimo zamieszania ze skrzynkami i płatną zawartością, według podanych statystyk, nowy Battlefront był najchętniej kupowaną grą grudnia na PS Store. A teraz już lista zmian w nowej łatce.

Bohaterowie
Finn
Zmniejszono bazowe obrażenia EL-16 z 65 do 45
Zmniejszono czas rozpoczęcia przegrzewania się broni do 1,5 sekundy
Zmniejszono obrażenia od każdego strzału z Deadeye do 30

Phasma
Zmniejszono nagrzewanie się F-11D

Lando
Naprawiono błąd w którym Maximized Efficiency nie przyznawało odpowiedniej redukcji odnowień

Boba Fett
Zmniejszono obrażenia Rocket Barrage do 78
Zmniejszono wewnętrzny krąg obrażeń Rocket Barrage do 1,5 metra
Zmniejszono zewnętrzny krąg obrażeń Rocket Barrage do 3 metra
Klasy i jednostki specjalne

Wookiee Warrior
Zmniejszono mnożnik obrażeń kuszy do 1
Zmniejszono opad pocisku kuszy w zakresie 10-25 metrów
Zmieniono rodzaj zadawanych obrażeń kuszą
Zwiększono nagrzewanie się kuszy po każdym strzale

Specjalista
Zmniejszono efekt błysku soczewki
Dodano efekt błysku soczewki do EL-16HFE, A-280, Pulse Rifle i F-11D od Phasmy
Zmniejszono nagrzewanie się broni po wystrzale w: Valken-38X, E-5S, DLT-20A, DLT-19x, A180 i DLT-19D
Zwiększono szybkostrzelność wariacji specjalisty do 130

Ciężkozbrojny
Zmniejszono obrażenia obszarowe doładowanej i wybuchowej pozy
Zwiększono nagrzewanie się broni po każdym strzale do 0.017

Oficer
Zmniejszono obrażenia od wybuchu po zniszczeniu działka do 25

Broń
CR2
Zmniejszono obrażenia początkowe do 16
Zmniejszono obrażenia końcowe do 8
Zmniejszono obrażenia przy opadaniu pocisku przy 30 metrach

Barrage
Zmniejszono wewnętrzny zasięg wybuchu do 2 metrów
Zwiększono zewnętrzny zasięg wybuchu do 6 metrów
Zwiększono obrażenia od eksplozji do 100

Blurrg-1120
Zmniejszono obrażenia przy opadaniu pocisku na 15 metrze
Zmniejszono początkowe obrażenia przy wybuchowym strzale do 26
Zmniejszono końcowe obrażenia przy wybuchowym strzale do 8
Zmniejszono wewnętrzny zasięg wybuchu do 70 cm
Zmniejszono zewnętrzny zasięg wybuchu do 1,8 metra
Zmniejszono celność ostatnich strzałów

Trip Mine
Zwiększono liczbę min, które można umieścić jednocześnie do 2
Zwiększono czas obecności min do 15 sekund

Ogólne
Poprawiono źle działające umiejętności Oficera i Finna
Poprawiono działanie minimapy podczas strzałów przeciwnika
Zmniejszono wygaszanie minimapy sektora do 0,1 sekundy
Poprawki stabilności
Poprawki różnych błędów


Star Wars: Battlefront II w ofercie "12 deals of christmas"

4



Posiadacze Playstation 4 są zapewne zaznajomieni z promocją "12 deals of christmas" -od kilka lat Sony w grudniu oferuje 48-godzinne promocje skierowane do posiadaczy konsoli. Każda promocja ważna jest tylko przez dwa dni, później zastępują ją kolejna i tak aż do wigilii. Dzisiaj w ofercie znalazł się Star Wars Battlefront II od studia DICE, dziś i jutro można zakupić go za 149 złotych na Playstation 4.
Warto wspomnieć, że od początku tygodnia grę w tej cenie sprzedają także największe sieci w Polsce.

Prezenty z okazji sześciolecia "The Old Republic"

9

Z okazji sześciolecia "The Old Republic" twórcy przygotowali kilka podarunków. Są to m. in. statua Valkoriona, którą można umieścić w twierdzy, specjalna ramka na portret, holostatua (trener) Senyi oraz dekoracje do twierdzy. Wszystko to do zdobycia na flocie Imperium lub Republiki za 0 kredytów u specjalnego sprzedawcy. Dodatkowo będziecie mogli kupić twierdzę na Dromund Kaas lub Coruscant za 6 kredytów - w "sprzedaży" również przedmioty z poprzednich rocznic.



Wystartował także tzw. Life Day, czyli świąteczna zabawa. Na flocie poszukajcie sprzedawcy oznaczonego jako właśnie LD vendor. Kupcie u niego śnieżne bomby, którymi można obrzucać NPCów oraz graczy. Za celne trafienie macie 15 % szans na zdobycie paczek, których odpowiednią ilość można wymienić na przedmioty u kupca. Na Nar Shadaa znajdują się też specjalne droidy, które po obrzuceniu "bombą" mogą dać wam holograficzne drzewka do postawienia w waszym "domu".

Promocja i święto kończy się 16. stycznia.

Star Wars (Battlefront II) w CD-Action i PSX Extreme

4



Już za kilka dni wszyscy przekonamy się czy warto było czekać na Ostatniego Jedi. W weekend miała miejsce światowa premiera filmu. Pierwsi fani zasiądą w kinie już w środę na pokazach przedpremierowych, a od czwartku ósmy epizod trafi do kin w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że kampania reklamowa osiąga punkt kulminacyjny a o Gwiezdnych Wojnach rozpisują się portale i pisma na co dzień nie związane bezpośrednio z tematem.
Od dwóch lat tradycją stało się, że do grudniowego numeru CD-Action dołaczony był plakat filmowy. Podobnie jest tym razem, pismo z dołączonym plakatem trafi do sprzedaży już we wtorek, 12 grudnia.



Numer ten będzie zawierał także kilka artykułów w całości poświęconych Gwiezdnym Wojnom. Poza recenzją Battlefront II, jest tam także tekst o historii gier związanych z marką oraz jeszcze jeden o anulowanej grze, nad którą pracował zespół Visceral Games. Pełną zawartość pisma znajdziecie tutaj. . Za sprawą premiery Star Wars Battlefront II, Gwiezdne Wojny trafiły także na okładki obu największych pism dla graczy w Polsce, swoje "jedynki" oddały im zarówno CD-Action jak i PSX Etreme.



Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.