Komiksy

Komiksowe wieści

Dark Horse i Aleja Komiksu

Chociaż dziś nie ukazały się żadne nowe komiksy, w sieci pojawiło się kilka informacji na ich temat.

Na stronie wydawnictwa Dark Horse, Randy Stradley oznajmił, że w związku z pozytywnym odbiorem komiksowej serii The Clone Wars, wydawca postanowił nieco zmienić plan wydawniczy i dodać do niego kolejne pozycje powiązane z telewizyjnym serialem. W planie jest sześć nowych numerów. Stradley dodał, że otrzymał już nawet scenariusz do siódmej części The Clone Wars, autorstwa Henry’ego Gilroy’a i Stevena Melchinga, będącego początkiem trzyczęściowej historii zatytułowanej "In the Service of the Republic".
Dodatkowo w TCW #7 czytelnicy spotkają znaną z oryginalnej trylogii postać, a mianowicie majora Kendala Ozzela.

W związku z niedawnym ukazaniem się na Myspace Dark Horse Presents, komiksu "Blue Harvest" pojawiły się liczne prośby o opublikowanie tej pozycji w wersji papierowej. Dark Horse’a przychyliło się do tej propozycji. Jak powiedział Randy Stradley na forum strony wydawnictwa, jak tylko druga cześć tego komiksu zostanie udostępniona na Myspace, w niedługim czasie do sprzedaży trafi Dark Times "Blue Harvest" #0. W tym specjalnym numerze oprócz szesnasto stronnicowej historii, tym razem przedstawionej w wersji czarnobiałej, znajdą się prace Douga Wheatley’a - szkice oraz projekty postaci, które w przeciwnym wypadku nie ujrzałyby światła dziennego.
Wszystkich zainteresowanych pracami rysownika zachęcam do odwiedzenia jego bloga.

Dodatkowo Stradley obiecał dostarczyć dwie istotne informacje, które zostaną ogłoszone początkiem lutego na New York Comic-Conie, a później zostaną zamieszczone na stronie wydawnictwa. Do tego czasu fani będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Natomiast w Polsce, na forum wydawniczym Alei Komiksu, redaktor Egmontu Tomasz Kołodziejczak, odpowiadając na pytania czytelników dostarczył kilku informacji potwierdzających stare doniesienia.
- wydawnictwo nie planuje na razie wzbogacać swojej oferty dotyczącej gwiezdnych wojen ponad obecnie wydawane pozycje, ewentualne nowe informacje na ten temat pojawią się nie wcześniej niż w lipcu,
- Egmont nie przewiduje żadnych reedycji komiksów ze świata SW wydanych dotychczas w Polsce. "Jest zbyt wiele nowych tytułów do pokazania polskiemu czytelnikowi".Tagi: Dark Horse Comics (790) Dark Horse Presents (8) Egmont Polska (603) Mroczne czasy (Dark Times) (143) Plan wydawniczy (81) The Clone Wars (1295)

Komentarze (21)

Dalej będą ciągnąć komiksowe TCW?!?! Fuckin shit!! Oby chociaż wzięli kogoś jak Bong Dazo (przynajmniej trzyma jakiś poziom) a Hepburna powinni wywalić na bruk :|

Zaś z egmontu na razie w miarę dobre wieści, choć trochę martwi, że nic nie wspomnieli nawet o czwartym i piątym tomie Legacy. Oby tylko z tym nie skończyli.

Ten "pozytywny odbiór" komiksów TCW to głównie młodsi czytelnicy. Zresztą sam Stradley to przyznał. I w sumie nie ma co się dziwić. W TV leci serial, więc dzieciaki kupują komiksy. Jedno nakręca drugie.

To co mnie cieszy, to wydanie "Blue Harvest" w czerni i bieli ze szkicami Douga Wheatley'a :). Chciałbym, żeby Dark Horse wydał również komiksy innych rysowników SW, gdzie zostałyby zebrane takie luźne prace.

Przychylam sie do kilku opinii. Ciesze sie ze nie bedzie reedycji. Ciesze sie ze nadal chca wydawac SW. Nie rozumiem tylko dlaczego nie wydadza dodatkowo serii The Clone Wars. Dzieki niej poszerzyli by rynek o nowych, mlodych fanow i zapewne bylaby to najlepiej sprzedajaca sie seria.

Nie zgadzam sie z opiniami ze Rebellion i The Clone Wars sa do bani. Zwlaszcza The Clone Wars. Po prostu jest skierowany do mlodzszego czytelnika.

Dobrze, że Egmont nadal ma wydawać Dziedzictwo i nie myśli o reedycjach starych komiksów. Wszystko wskazuj e na to, że egmont dalej będzie wydawał komiksy SW.

No i bardzo dobrze, że nie będzie reedycji. Jak ktoś chce, to sobie znajdzie te, które wydano sprzed kilku lat, lepiej wydawać nowości, bo jesteśmy tak do tyłu, że aż wstyd.

Jest! Wydadzą na papierze majspejsowe Dark Times, w dodatku z bonusowymi szkicami Wheatley'a. Misa się cieszy! :D

marvel to pomyłka tak jak "spotkanie na mimban" , zapomnijmy wszyscy o tym i idźmy spać :D

LORD_VADER nie obrazaj Marvela bo przyjdzie Jim Shooter i ci przyłoży!!

acha KOTOR ,DARK TIMES RULEZ ,

REBELLION śmierdziiiiiiii

"w związku z pozytywnym odbiorem komiksowej serii The Clone Wars" najbardziej badziewne , gówniane, ch@#! , straszne, kiłowe komiksy jakie pojawiły się kiedykolwiek , dennością przybijają Star Wars Marvel

A Kołodziejczak mógłby się tak nie spinać, lubiłem go kiedy prowadził Kaczora Donalda, niech wydaje komiksy star wars bo teraz jest na to koniunktura serial w dwóch stacjach , jego komiksy książki Amberu , filmy/serial na DVD , w Polsce jak nigdy coś się dzieje

chyba Kendala Ozzela a nie Kandala ...

"w związku z pozytywnym odbiorem komiksowej serii The Clone Wars"

Jakim, do Sitha, pozytywnym odbiorem!? o.O

od komiksu tcw robi mi się nie dobrze ^^

Rebelliona mogliby przywrócić ale nie tęsknię bardzo, najbardziej tęsknię do Dark Times ;(

Adakus -> Wtedy rysownicy nie nadążaliby z rysowaniem. (no chyba, żeby dalej utrzymywać w SW Bonga Dazo i Luia Antonio :/)

Rebelliona i TCW mogliby sobie darować, a cześciej puszczać Kotora i Dark Times.

Rebelliona mi nie zal, ale tcw?? żaal!!1

Po Rebbelionie płakać nie będę!

Och :( Żegnaj "Rebellionie" :((((

My Rebellion, I miss you! :( <chlip>

god dammit....i have a bad fellings about this

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.