Komiksy

"Star Wars: Vector"...

ICO za TFN

A więc stało się to, o czym spekulowano już od jakiegoś czasu. Wydawnictwo Dark Horse rzeczywiście przygotowało dla nas nowy tytuł komiksowy - serię, która ma być czymś zupełnie innym niż wszystko, co do tej pory było w Gwiezdnych Wojnach. Jest to cykl komiksowy "Star Wars: Vector", który ma być crossoverem obecnie wydawanych serii, czyli "KOTORa", "Dark Times", "Rebelliona" i "Legacy". Wygląda na to, że w ten sposób poznamy postać, która będzie równolegle gościć na kartach wszystkich czterech pozycji. Z dużym prawdopodobieństwem moglibyśmy przyjąć, że byłby to Mistrz Jedi K'Kruhk (którego żywot obejmuje trzy z tych serii) gdyby nie fakt, że urodził się on prawie 4000 lat po cyklu "KOTOR". Któż więc to będzie i jak to wszystko zostanie zgrane? Pozostaje nam tylko zaciskać kciuki i liczyć na to, że nie wyjdzie z tego kaszana. Ale należy być dobrej myśli, jako że za scenariusz wziął się komiksowy duet bogów, czyli John Ostrander i John Jackson Miller, twórcy "Legacy" i "KOTORa" właśnie. Sama seria "Vector" ma swoim kształtem przypominać tak ciepło przyjęty marvelowski cykl "Civil War", co też rokuje wielkie nadzieje na przyszłość. Z niecierpliwością czekamy więc na kolejne informacje, lecz w tej chwili możemy już powiedzieć, że każdy, kto sądził że Star Wars się wypaliło, był w wielkim błędzie.Tagi: Dark Horse Comics (790) Dziedzictwo (Legacy) (237) Knights of the Old Republic (188) Mroczne czasy (Dark Times) (143) Rebellion (39) Wektor (Vector) (29)

Komentarze (19)

A może chodzi o Darth'a Revana? W zakończeniu Forces of Corruption widzieliśmy (najprawdopodobniej :D) zamrożonego Revana w karbonicie. I tak: KotOR - występuje z racji że żyje w tym okresie.
Dark times i Rebellion - Palpi albo jakichś rebeluch szuka/znalazł holocron (kto grał w FoC wie o co chodzi)
Legacy - Obudzony Revan jest mistrzem Krayta/manipuluje nim, żeby wybić Jedi a potem zająć jego miejsce itp.
Oczywiście to tylko domysły :P

damiankaraszewski-> Połączenie kilku serii. Jakieś jedno wydarzenie (często ogromne i mające wielkie znaczenie) łączące kilku bohaterów (zazwyczaj superbohaterów), wydawane w osobnej serii komiksowej, albo w kilku seriach głównych postaci.

W przypadku ancha to będzie ongoing. Istotna jest ta pętelka na górze i dzięki niej da się zawracać, zawracać, zawracać i tworzyć wciąż nowe i nowe.

Bez obaw. Komiks robią Amerykanie, więc spodziewałbym się tradycyjnego, konserwatywnego krzyża z czterema końcami.
Ale nadal nie wiadomo który to koniec będzie w komiksie. Gdyby to miała być czteroczęściowa miniseria, a nie ongoing, to sprawa byłaby prosta - w każdym zeszycie jeden koniec. A tak to nie wiem...:/

Prawosławne mają więcej, a egipski anch jeszcze taką pętelkę zamiast jednego końca.

Nom, to "koniec krzyża". Ale krzyż ma, jak wiadomo, cztery końce... To który będzie w komiksie??? Ach, te egzystencjalne pytania.

Jak masz 'Game Over' to 'Cross Over' to to samo, tylko, że z krzyżem.

nie znam sie na tym, moze mi ktos powiedziec co to crossover?

Ch*jnia z grzybnią. Chłopców z DH chyba ostro pogibało. To ma być ta nowość? I dowód na to, ŻE SW JESZCZE SIĘ NIE WYPALIŁY? Buhahaha. Dno.
Mieli szansę na wrzucenie jakiejś naprawdę nowatorskiej serii, ale nie. Będą popłuczyny po tym, co i tak cały czas wychodzi. Super. I w dodatku jest to szumny "crossover". No, tylko klimatów rodem z Marvela i DC tu trzeba...
Tak, wiem, że nie ma sensu spisywać tego na straty zanim się ukaże, ale ja oceniam POMYSŁ. A tenże pomysł jest do dupy. BTW, zgadzam się z Bacą i Burzolem.
Oj, widzę, że jeszcze długo będę miał wyjebane na SW. Może do premiery seriali?

JUPIKAJEJ MADAFAKER!

RE-VAN! RE-VAN! RE-VAN!

Niewątpliwie chodzi o BAILA ORGANĘ który przecież nieraz podróżował w czasie wraz z przyjacielem bithem Grunesem!

Baca> ostatnie zdanie mnie rozwaliło :D
hmm, jakoś sceptycznie do tego podchodzę. Pewnie znowu walną jakiegoś starego dziada, jak K'Kruhk, co mnie niezbyt cieszy. Ale nic, okaże się...

Super, bardzo mi się to podoba .
Może tą postacią będzie Andeddu , bo w końcu widzieliśmy go w Republic i Legacy (choć na holocronie) i niewiadomo kiedy się urodził , ale co sugeruje strój prawdopodobnie w czasach imperium sithów

Ojeju-jeju, czarodzieju.
Przecież ta postać to może być robot, duch dżedaja, abo SITHa, jakaś żyjąca tysiąclecia gentleistota... lub coś co tak zaskoczy, że doprowadzi do zbiorowej "nerdekstazy", bądź wywoła wielką żałość i trwogę, i płacz, i zgrzytanie zębami (np. zahibernowany Krayt).
Wymyślić taką postać nie jest jakoś szczególnie trudne w SW.

A ten "krzyż-ponad"(Krzyż-Topór) nie ma sensu, bo tylko kontaminuje wszystko co jest nie wprowadzając żadnej nowej jakości. Nie ma nowych pomysłów, nie ma nowych koncepcji - jest miętolenie w starym sobie z dosypywaniem spleśniałych jabłek, a jako danie główne odgrzewane kotlety.
Żenad.
Star Wars skończyło się na Kill'Em All.

xD news z zaświatów :D

Crossovery mogą mieć sens jeśli łączone serie dzieją się w tej samej czasoprzestrzeni, a tutaj z czasem jest bardzo ciężko. Oby z tego nie wyszła przysłowiowa kaszana...Zwłaszcza, że nawet ujmując KOTORA łączenie DT, Rebelliona i Legacy jest szalenie karkołomne. Chyba, że zrobią jakiegoś "naszego" Watchera.

A nie można by tak po prostu wrócić do SW: Tales? ;)

Na razie za malo wiemy, zeby to oceniac. Czekam na wiecej z niecierpliwoscia na kolejne informacje. Chociaz po przeczytaniu naglowku newsa stawialem ze to moze byc nawiazanie do NEJ :).

A mi się pomysł podoba.

A tą postacią będzie Skippy.

A na poważnie to sttarłors dawno się wypaliło. Mieszanie wszystkiego w jedno to właśnie dowód na totalny brak pomysłów.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.