Różne

2500 haseł w Bibliotece Ossus

Biblioteka Ossus

Miło nam zakomunikować, że Biblioteka Ossus, z którą współpracujemy, przekroczyła właśnie 2500 haseł i znajduje się na trzecim miejscu wśród starwarsowych wikii, ustępując tylko amerykańskiej Wookieepedii i niemieckiej Jedipedii.

Ale Ossus to nie tylko hasła encyklopedyczne. To także tematyczny słownik angielsko-polski, gdzie zawarte są tłumaczenia nazw i słów związanych bezpośrednio z Gwiezdnymi wojnami.

Zapraszamy zatem do Biblioteki Ossus - encyklopedii opartej o mechanizm wiki, którą każdy może edytować.Tagi: Biblioteka Ossus (42)

Komentarze (20)

a ja mam ambiwalentne odczucia co do Ossusa..... bardzo!!!!

Ossus górą!!!! Yeah!!!!

A znalazłem robaka: "Ben wcielił się w dwie role w Gwiezdnych wojnach. W Imperium kontratakuje zagrał Dyera - imperialnego oficera, który w bunkrze na Endorze krzyczy "Stać" (Freeze!) do Rebeliantów." :D jutro muszę TESB zobaczyć lol.

Ri -> Faktycznie, lapsus. Ale niezamierzony :-P : "Jej założenia i wachlarz ciosów są w pewnym stopniu analogiczne do późniejszej [[Makashi]]". To miała być główna informacja w tym zdaniu. Widać korekta w JO (gdzie również poszedł ten tekst) była czujniejsza...

Misiek - A teraz popatrz. Artykuł "Lus-Ma", Wersja z dnia 18:16, 13 lip 2006, by: Misiek. Początek cytatu:

"Jej założenia i wachlarz ciosów są w pewnym stopniu analogiczne do późniejszej [[Makashi]], stąd wniosek, że Lus-Ma jest jej wersją rozwojową."

Następnym razem przeczytaj uważnie zanim będziesz podważać moje słowa przyjacielu ;p Sorry, nie wypowiadam się nigdy tak pewnie jeśli nie wiem o czym mówie ;]. Pozdro.

Ri -> Nie, żebym był jakoś szczególnie cięty, ale nie zwykłem przechodzić do porządku dziennego nad posądzeniami o słowa, których nie napisałem. No i dla pewności sprawdziłem w historii: ani razu Ossus nie podawał, że Lus-Ma była wersją rozwojową Makashi.
To tak a'propos pedantycznej mej skłonności do wyjaśniania niewyjaśnionego ;-)

Kurna, tak jak w przypadku "Plebanii" przegapiłem 666, motyla noga.

Ale w databanku jest mało i niekompletnych informacji. :/ A to że są poprawiane to dobrze. Dobrze też widzieć, że Ossus ma zwolenników którzy go bronią :)

Ri --> Fakt, że błędy są poprawiane chyba dobrze świadczy o Ossusie. Wokiee w żaden sposób nie może być brane za całkowicie wiarygodne źródło. Za takie można uznać Databank.

Ri --> Akurat na Wookie wpadki zdarzają się częściej niż na Ossusie.. Przynajmniej ja to tak odczuwam, bo więcej błędów znalazłem tam, niż u nas :)

Misiek - Zajrzyj do historii. W tym artykule o Lus-Ma był błąd, ale został poprawiony a ja to czytałem po prostu jakiś czas temu. Ale Jar'Kai pod formą siódmą? Nijak mi to nie pasuje.

Ri -> Akurat w kwestii Form nie wierzyłbym Wookieepedii ani na słowo. Prawdę mówiąc za porządek (bałagan?) z Formami odpowiadam ja, a wszystkie artykuły z tej kwestii poprzedziłem dość wnikliwym i długim ślęczeniem nad źródłami wszelakimi, i każdą różnicę między wersją ossusową a tą na Wookiee jestem gotów obronić. Zresztą zapraszam na Dagobah2007, gdzie będę miał prelekcję na ten temat ;-)
Postscriptum: czytam w każdą stronę i nijak nie mogę przeczytać, że Lus-Ma jest wersją rozwojową Makashi. Raczej na odwrót...

Taraissu - Tak, wiem, ale mimo wszystko na Ossusie Lus-Ma jest formą rozwojową Makashi i jest podpisana pod formę drugą, za to na wookiee Lus-Ma jest osobno. Na Ossusie Jar'Kai jest formą siódmą, na Wookiee szóstą. Na Ossusie Sokan jest pod formą czwartą, na wookiee nie. I komu wierzyć? Dla mnie osobiście Wookieepedia jest wiarygodniejszym źródłem informacji ;>

-----> Ri, encyklopedia ma być zgodna z kanonem, a nie inną encyklopedia:P zresztą na wookie też zdarzają się buraki, więc byłabym ostrożna w ocenie, która z encyklopedii jest lepsza pod względem merytorycznym (nie mówię tu o ilości haseł;P)..Warto zwrócić uwagę, iż kanoniczność wielu faktów jest często poddawana pod dyskusję, zatem sprawdza się tu kolejny raz wersja: punkt widzenia jest zależny od punktu siedzenia :))

Czy ja wiem... Wzięli by się za niektóre hasła bo są sprzeczne z wookieepedią... Jakość się liczy nie ilość. Fajnie że jest ich tyle, ale porównałbym informacje np. w artykule o formach walki mieczem świetlnym na wookiee i na Ossusie. Które formy są podpisane pod jaki numer... Od wpadki z tym artykułem nie ufam Ossusowi.

I oby tak dalej... :)

a ja nawet nie odwiedzilem tej strony :D

Idzie nam coraz lepiej :)

No i wreszcie :-) Ostatnio jakoś to mozolnie szło, ale wreszcie jest :) Gratuluje wszystkim którzy przyłożyli do tego rękę :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.