Różne

Biblioteka Ossus otwarta

Yako

Na odbywającym się właśnie konwencie CorusCon 2006 miała miejsce premiera nowego projektu. Warto dodać, iż był on przygotowywany już od kilku miesięcy, do wczorajszego wieczoru owiany mgłą tajemnicy. W prace nad projektem są zaangażowane polskie serwisy o Gwiezdnej Sadze (m.in Bastion, ICO), jak i grupa fanów wraz z warszawskim fanklubem Outlander.

Chodzi o Bibliotekę Ossus. Ów projekt ma być w zamierzeniu największą polską encyklopedią o tematyce Gwiezdnych Wojen.
Co ciekawe, każdy może współtworzyć bibliotekę, po przez poprawianie błędów, a nawet dodawanie i uzupełnianie haseł. Wszystko dzięki zastosowaniu mechanizmu Media Wiki.

Biblioteka Ossus została otwarta. Zapraszamy do współpracy pod tym linkiem >>>.Tagi: Bastion (133) Biblioteka Ossus (42) ICO (23)

Komentarze (21)

dobra stronka nie ma co mozna sie tylko cieszyc nie trzeba przynajmniej atac po stronach tylko wysztko w jednym miejscu:)ale teraz jest przebudowywana:|

Szkoda tylko, że Ossus różni się od Wookieepedii tylko językiem - liczyłem, że choć kilka rzeczy będzie zrobionych nieco inaczej. Ale cóż - jest jak jest.

yeah... zzz.

>.<''

Fajnie że jest taka biblioteka

Każdy lubi Ossusyć Żubra.

Akurat sprawa z Canderousem jest pewna i powinna zostać; ale od dyskusji o Ossusie jest Ossus i tam proponuję przenosić dyskusje merytoryczne.

Chciałem napisać "oficjalnie niepotwierdzone", w sensie domysł fanów... a tu mają być fakty. Ale nie jestem do końca pewien więc nic nie zrobiłem.

Nie no jasne. Teraz z innej beczki. Proponuję dopracować hasło Yuuzhan Vong wszystkim bastionowym i niebastionowym yuuzhanom, bo jeszcze trochę brakuje :) Sam coś porobiłem, ale jest jeszcze kilka nieścisłości albo np. ta sprawa z Canderousem - przecież to chyba oficjalnie potwierdzone, więc nie powinno tam być? A może się mylę?

Zgodnie z licencją Wikipedii, można wykorzystywać jej teksty, pod warunkiem podania źródła, 5 ostatnich autorów, oraz rozpowszechniania treści na kompatybilnej licencji. Ostatni warunek Ossus spełnia z założenia, a dwa pierwsze rozwiązane są w sposób, który jest na Ossusiei dość dokładnie opisany.

Na takie wieści czekałem :D. Już dziś wiem, że będę często korzystał z tej strony :)

Zastanawia mnie tylko czy można kopiować artykuły z Wikipedii? Wg mnie nie ma problemu, bo w końcu tamtejsze artykuły pisali też fani SW... Chociaż można się trochę wkurzyć, bo skoro napisałem jakiś artykuł dot. SW na Wikipedii, to przynajmniej Yako mógłby podać mnie jako autora a nie siebie. Ale ogólnie pomysł fajny.

yeah!
Bardzo fajnie, od dawna na coś takiego czekałem :)

yeah (zaskoczyło mnie to, nie maiłem pojęcia o tej akcji! xD)

yeah

Halleluja Braica i siostry , dawno istnieje juz wookiepedia , i marzyłem o Polskiej wersji i doczekałem się

Aby tak dalej !!!!

yeah

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.