Świat Filmu

Stuart Beattie, a Indiana Jones 4 UPDATE

Film.Onet.pl

Jak donosi serwis filmowy portalu Onet.pl:

Australijski twórca Stuart Beattie został zatrudniony by poprawić scenariusz przygotowany przez Franka Darabonta. Jak pamiętamy owoce pracy Darabonta nie podobały się George'owi Lucasowi. Beattie dostał zlecenie gdyż współpracował przy powstaniu scenariusza "Piratów z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły", a ostatnio także przy thrillerze "Collateral".

Jak zwykle w przypadku obrazów Stevena Spielberga, fabuła projektu trzymana jest w ścisłej tajemnicy. Z przecieków wynika jednak, iż akcja nowego filmu ma rozgrywać się w latach 50., a co za tym idzie, czarnymi charakterami nie będą tym razem naziści. Wśród kandydatów do obsady w czwartej części "Indiany Jonesa" wymieniano dotychczas Johna Rhys-Daviesa, Seana Connery'ego, Karen Allen i Kate Capshaw, a także Calistę Flockhart.

W roli tytułowej zobaczymy Harrisona Forda. Reżyserią zajmie się Spielberg, a za produkcję opowiada George Lucas. Premiera obrazu zapowiadano na okres między majem a grudniem 2005 roku. Teraz jednak data ta może ulec zmianie.

UPDATE (1 kwietnia 2004): Wbrew wcześniejszym informacjom Stuart Beattie nie dostał zlecenia napisania scenariusza czwartej części "Indiany Jonesa". Informację taką przed kilkoma dniami podał serwis Moviehole. Stuart Beattie miał dostać zadanie napisania scenariusza do filmu "Indiana Jones 4" ze względy na ogromny sukces jego poprzedniego dzieła czyli filmu "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły". Beattie miał pracować na materiale przygotowanym przez Franka Darabonta.

Tymczasem przedstawiciel LucasFilm zaprzeczył jakoby Beattie był w jakikolwiek sposób zaangażowany w poprawianie scenariusza. Z informacji udzielonych przez pracownika LucasFilm wynika jednak jasno, iż prace nad scenariuszem nadal trwają.
Przypomnijmy, że oryginalny scenariusz napisał Frank Darabont. Jego praca została nawet zaakceptowana przez Stevena Spielberga . Potem jednak swoją dezaprobatę wyraził George Lucas i dlatego podziękowano Darabontowi i postanowiono, że prace nad scenariuszem trzeba kontynuować.Tagi: Indiana Jones (317)

Komentarze (8)

Padme raczej nie chyba nie ja i tak nie moge sie doczekac roli harisona forda w indianie jonesie.

Portman... tylko jej tam brakowało...:P

Natalia Pormant jako jego.... nazyczona :P ALe bym lał ze śmiechu :D

jesli, nie daj Bog, film okarze sie nie tak dobry jak wszyscy oczekuja to wszyscy beda obwiniac za to Lucasa

Lucas, kto jak kto, ale już ty się na temat scenariuszy nie wypowiadaj, bo wstyd robisz dookoła... :/

Natalie Portman? Pierwsze słyszę... Ale byłoby fajnie :P

A ja gdzieś czytałem ze tam ma jeszcze padme zagrać.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.