Zemsta Sithów

Gabinet Yody

StarWars.Com

Przywiązanie w kodeksie Jedi jest zabronione. Widać to po kwaterze Yody, który po ponad 800 latach nie zebrał nawet wartościowych kubków.

Zresztą sama scenografia jest równie skąpa. Poza trzema siedzeniami oraz ekranem odblaskowym (ważnym w kręceniu filmu, a nie w samym filmie) znajduje się błękitny ekran. Pokój ten pojawił się na krótko w AOTC.

Ciekawostką jest to, że scenę tą kręcono dokładnie w miejscu gdzie było biuro Palpatine'a. Scenografia została całkowicie rozebrana. Potem kręcono tu sceny z tłumem senatorów.

W scenie Yoda spotyka się z Macem Windu i Obi-wanem. Duncan Young ponownie czyta rolę Yody pomagajac Jacksonowi i McGregorowi wchodzić w interakcje z Yodą.

W innej scenie, na innym planie Yoda chodzi o rozmawia. W scenie tej Ewan i Jimmy Smits rozmawiają z mistrzem Jedi. Tym razem aktorom pomaga nie tylko Duncan, ale też niska osoba, mniej więcej wysokości Yody, która chodzi po planie, dzięki temu aktorzy wiedzą do kogo mowić.

Gdy Lucas reżyserował, Rob Coleman ustalał z ILMem pewne szczegóły. Np. droidy bojowe, które mają być miksem tego co widzieliśmy dotychczas, a szturmowcy klony mają być zrobione wg nowego projektu.

Sceny z Yodą były też ostatnimi scenami z udziałem Samuela L. Jacksonaa. Najpewniej wróci on na plan dopiero podczas dokrętek, które planowane są w przyszłym roku.

Ale jeszcze przed wyjazdem zostanie dokładnie sfotografowany przez ludzi z ILMu, żeby nie powiedzieć zeskanowany. W każdym razie coś podobnego czeka też Haydena i Ewana. Podobne skanowanie miało miejsce przy AOTC, ale też ostatnio Terminatorze 3 oraz Van Helsingu.Tagi: Ewan McGregor (414) Hyperspace (147) plan (92) Relacja (276) Samuel L. Jackson (283)

Komentarze (9)

jak anakin gadal z yodą o smierci to yoda zamiat pomuc to mu gadał o ciemnej stronie mocy:D

Tylko, że trudno się spodziewać, zeby Hypesrspace trąbiła o tym, że np "właśnie kręcą scenę walki. Jest to jedna z najważniejszych scen filmu, w której zginią dwaj ważni bohaterowie. Na planie spotkali się Sam Jackson i CH. Lee. Spece od scenografii i od efektów starają się odwzorować lądowisko w starym budynku fabrycznym, jakie widzieliśmy pod koniec AotC. Więcej nic nie możemy powiedzieć, żeby nie spoilerować". Takie istotne momenty są trzymane w takiej tajemnicy, że często odtważający role w filmie nie wiedzą, że biorą w nich udział (co w przypadku SW jest całkiem możliwe;-)) i toteż nie oczekiwalbym (i dobrze), że Lucas sam będzie nagłaśniał sprawę.

W wiadomościach nic nie było o żadnych walkach, a nie wyobrażam sobie, zeby nic nie wspomnieli, no bo skoro tak, to ten cały HyperSpace jest do bani i to kompletnie. Pokazują jkakies bzdurne sceny ze statystami, a o walce ani słowa? Mi się wydaje, że jeszcze nie zginął.

Skoro wróci dopiero podczas dokrętek, to już jest trup, a jeśli to "prawdopodobnie" nie okaże się prawdą, to niewiadomo.
Jest jeszcze mozliwość, ze te skany posluzą do nakrecenia smierci Mace'a :D
Ale jak bedzie, zobaczymy :)

Jak to?! Mace Windu już nie żyje?! Jakieś bzdury gadacie! Odlądam dość regularnie wiadomości i nic nie wspominano, a przecież musieliby coś powiedzieć, nie?

Mace wyjeżdza... czyli już zginął. :]

Pewno i to i to. :) Dwie pieczenie... itd...

ale zaraz, skanowaniu do stworzenia figurek ? czy generowanych komputerowo modeli ?

Po takim zeskanowaniu to im wszystkie włosy powypadają ;-) No może nie Jacksonowi.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Zemsta Sithów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.