Zemsta Sithów

Sceny w radzie Jedi

StarWars.Com

W czwartek kręcono sceny w pomieszczeniach rady Jedi. W Epizodzie III pewnie pożegnamy się z tą scenerią. Warto zauważyć, że na tym małym planie kręcono wcześniej sceny z Nabuchodonozorem w Matrixach.
Choć na potrzeby tych scen, Lucas napisał trzy i pół strony w scenariuszu, są one jednak dość wymagające. Wymagają wielu powtórek, a także ujęć zrobionych z różnych miejsc i pod różnym kątem, tak by całość ładnie sparsować w montażu. To, że występuje tu wiele postaci, które przeprowadzają konwersacje, wymaga robienia wielu zbliżeń. Na dodatek wymagało to przygotowania czterech obcych Jedi i jednej kobiety w dziwnej czapce - Stass Allie. Przed każdym ujęciem Lucas robi kontrolne zdjęcia, które od razu przekazuje ILMowi, by Ci mogli zająć się pracą.
Spoiler: Pierwszą sceną, kręconą w pomieszczeniach rady było wejście Anakina Skywalkera. Potem trwa dyskusja, w której Jedi zastanawiają się nad nowym zadaniem. Obecni na sali są Mace Windu, Anakin, Obi-wan, Plo Koon, Ki-Adi-Mundi, Seasee Tiin a także pewnie Agen Kolar (a może jednak Eeth Koth), Stass Allie. Reszta być może zostanie dodana komputerowo przez ekipę Johna Knolla. A przynajmniej zostanie dodany Yoda, którego kwestie czytał Duncan Young, by pomóc pozostałym aktorom wczuć się w rolę. To pierwszy dzień Yody na planie, mimo, że sam mistrz był nieobecny. I choć na planie są obecni wszyscy Jedi, to Plo Koon i Ki-Adi-Mundi będą w filmie widziani w sposób holograficzny. Ich krzesła są puste, a oni sami są poza Coruscant i jedynie kontaktują się z pozostałymi członkami rady. (koniec spoilera).
Nie zdradza to aż tak dużo, ale pozwala spekulować.Tagi: George Lucas (998) Hyperspace (147) Matrix (47) plan (92) Relacja (276)

Komentarze (8)

specjalnie wiele nie zdradza, jednak nasuwa kilka pytań i daje możliwość, jak zostało napisane, spekulowania. Ciekawe co ci inni Jedi będą robili poza Coruscant

Nie ma za co!

Wilaj wielkie dzięki. zostało to widocznie poprawione.

Sorry.Chciałem napisać 19.00

Zmienili. Ja czytałem to ok.18.20 to było napisane jeszcze kontem, pewnie już zmienili.

Bardzo ciekawe. wilaj przeciez jest dobrze napisane!!!

Chyba kątem, a nie kontem?

Hhhhhhhhhhhmmmmmmm ciekawe.........

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Zemsta Sithów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.