Komiksy

Komiksy na marzec 2003

StarWars.Com

Na Oficjalnej niedawno pojawiła się zapowiedź nowych komiksów, które ukarzą się w USA w marcu 2003. Oto i one.

Pierwszym z prezentowanych komiksów był 15 numer serii Star Wars Tales. Tym razem będzie to mini antologia poświęcona bliźniakom – Luke’owi i Leii. W numerze zobaczymy między innymi pierwsze spotkanie z samym Imperatorem Palpatinem. Poznamy też przygodę młodego Luke’a, któremu przyjdzie się zmierzyć z dzikością burzy na Tatooine. Numer ten stworzyli: Nathan Walker, Scott Lobdell, Brian Augustyn, Jason Hall, Rick Zombo, Jay Laird, Randy Emberlin i inni, a okładka jest dziełem Lenil Francis Yu. W USA ten komiks ma się pojawić 3 marca. A u nas kto wie? Od przyszłego roku Amber miał zacząć wydawać Star Wars Tales.
5 marca pojawi się 7 część cyklu Empire. Będzie ona opowiadać o Galaktycznej Wojnie Domowej, w sposób trochę inny, niż dotychczas. To opowieść o ludziach, których lojalność zależy od kredytów, o pewnej odległej planecie, której zamarzyła się niepodległość. I właśnie tam pojawi się Boba Fett, tylko pytanie komu służy tym razem? Autorzy to John Wagner I Cam Kennedy, a okładkę zrobił Ryan Benjamin.
19 marca pojawi się 52 część serii Republic, podobnie jak poprzednia opowiadająca o Wojnach Klonów. Zresztą to będzie jej bezpośrednia kontynuacja. Po tym jak pewien szalony separatysta chciał zaatakować Naboo bronią biologiczną, a Obi-wan został pojmany, Anakin Skywaler wraz z grupą Alpha, specjalnym oddziałem klonów, będą musieli stawić czoła jeszcze dwóm wrogom – Durge’owi wynajętemu zabójcy oraz Asajj Ventress, pewnemu Jedi, z mroczną przeszłością. Autorami tego komiksu są Haden Blackman i Tomas Giorello.
Ponadto w USA ukaże się też już w całości, w papierowej okładce Imperium Kontratakuje w wersji Infinities. Należy tu też wspomnieć, że ostatnio komiksy Dark Horse Comics mają w USA pewne opóźnienie względem planu. Nie wiadomo, czy zostało ono już ujęte w przedstawionych tutaj datach.Tagi: Empire (133) Republic (189) Star Wars Tales (132)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.