Świat Filmu

George Lucas znowu najbogatszy

Filmweb.pl

Jak podaje Filmweb.pl za Onet.pl
George Lucas najbogatszą gwiazdą show-biznesu
Reżyser i producent George Lucas, dziennikarka telewizyjna Oprah Winfrey, zespół The Beatles i aktor Bruce Willis - znaleźli się wśród gwiazd show-biznesu, które najwięcej zarobiły w 2001 roku.
George Lucas powiększył swoje konto w minionym roku o 250 milionów dolarów. Również w ubiegłym roku był na pierwszym miejscu z sumą... 400 milionów dolarów. 57-letni Lucas w ostatnich latach wzbogacił się głównie dzięki produkowaniu kolejnych części "Gwiezdnych wojen".
Tak na prawdę nie tyle na samym produkowaniu, choć w 1999 i 2000, motorem napędowym było "Mroczne Widmo", to największą kasę Lucas zgarnia na licencjach reklamowych (w 1999 w Polsce np. PZU) i produkcyjnych (np. Lego), jeszcze przed premierą "Mrocznego Widma", Lucas zarobił na tych licencjach więcej, niż "Mroczne Widmo" zarobiło w samych USA. A należy do tego jeszcze dodać wszystkie rzeczy, które nie tylko są robione na podstawie licencji Lucasa, ale i przez firmy Lucasa, np. gry LucasArts. Nic dziwnego, że Imperium Lucasa prosperuje.Tagi: George Lucas (1000) listy (163)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.