Skywalker. Odrodzenie

The Rise of Skywalker

StarWars.com

Na konwencie Celebration w Chicago ogłoszono oficjalny tytuł Epizodu IX: The Rise of Skywalker.
Dodatkowo zaprezentowano plakat teserowy filmu.Tagi: Epizod IX: Skywalker Odrodzenie (202)

Komentarze (78)

Plakat epicki.

Najpierw wyzbywają się Skywalkera a potem wrzucają taki tytuł. Dobrze wiedzą, że dali ultra plamę.Kk z Rain`em i ich the last space Ball, dobiło sagę

W Polsce pod tytułem: "Skywalker powstaje... z kolan"

@darek.sith
Midichloriany są całkowicie zbędne dla uzasadnienia dlaczego Anakin, podobnie jak przepowiednia. Same midichloriany mi nie przeszkadzają (chyba tylko w ten sposób, że ograniczają nieco mistyczny charakter Mocy), sam koncept Wybrańca nie ma dla mnie znaczenia - ale jak ktoś go lubi, to mi nie przeszkadza.

@bartoszcze

Lucas wymyślił dobre i złe rzeczy w PT. Midichloriany całkowicie zbędne, ale miały być miarą potęgi Anakina (Moc inaczej nie jest mierzalna) więc chciał wyjaśnić co zadecydowało o tym, że się nim zainteresowali. Całkowicie zbędnie.

Przepowiednia dawała lepszy obraz arogancji Jedi, a zarazem dawała większy udział w historii Anakinowi. Nie był "randomem", był potężny z jakiegoś powodu i był ostatecznie Wybrańcem (co potwierdził sam Lucas). Przepowiednia też fajniej pogłębiała historię Jedi.

@darek.sith
Tak naprawdę to koncepcja Wybrańca, podobnie jak midichloriany (choć te przynajmniej służyły wyjaśnianiu świata in-universe), służyła tylko uzasadnieniu przyjęcia Anakina pod skrzydła Jedi :)

PT jest o upadku Republiki, powstaniu Imperium i drodze Anakina do śmierci... do przemiany w Vadera.
OT jest o walce z Imperium i zwycięstwie nad nim.

Powtórne nadejście Skywalkera, albo Zmartwychwstanie Skywalkera. Może być również Odrodzenie Skywalkera. Zobaczymy, tak. Czytałem Plagueisa i widziałem ten komiks. Scena z Opery na Coruscant, gdzie Sidious wyjawia część historii jego relacji z Mistrzem. Możliwe, Plagueis lubił eksperymentować z życiem.

Tytuł moim zdaniem może oznaczac, ze dowiemy się skąd Skywalkerowie się wzięli. I stąd śmiech imperatora. W jednym z komiksów coś tam było na ten tema.t Jakby to wykorzystali... Zresztą jakby Lucas w prequelach puszczał oczko, że Palpatine może mieć coś wspólnego z Anakinem.

Stawiam raczej na Powstanie, niż na np. Wywindowanie xD

Wschód Skywalkera, może... :S

Po polsku będzie Czas Skywalkera albo Skywalker powstaje. xDDD

Brak Sithów to utopia, zawsze będzie jakiś (inny) rewers.

Podaj proszę źródło i cytat. Na mój rozum, im więcej światła tym więcej mroku. Nawet Jedi rzucają cień. Nie może być równowagi, w sytuacji gdy brakuje jednego z dwóch składników. Jing i Jang. Tym jest Moc, nie jest ani zła, ani dobra. To energia życia i śmierci.
"Death is a natural part of life" - Yoda Ep. III

@Radio: A czy GL czasem nie mówił, że równowaga Mocy to brak Sithów?

@darek.sith

Absolutnie. Anakin zaprowadził równowagę w Mocy. Pomógł zredukować Zakon Jedi do w zasadzie dwóch Mistrzów - Yody i Obi-Wana. Układ dwóch na dwóch. Jest balans, przed Zemstą Sithów światła było więcej od mroku. Nie zgadzam się, plan zemsty sithów został ukuty na długo przed Palpatinem. On jedynie go sfinalizował. Czyli był kontynuatorem spóścizny po Darth Banie.

@bartoszcze & @Radio77

W OT nie miała znaczenia, bo po 20 latach rządów Imperium to w co Jedi wierzyli było wyplenione. Nowe pokolenia nie miały skąd się o tym dowiedzieć. Słowa Yody dotyczyły interpretacji przepowiedni. Wybraniec miał pokonać Sithów, ale nie wiadomo jako kto - jako Jedi czy jako Sith i za jaką cenę.
Po drugie przepowiednia mówiła i przywróceniu równowagi. Jak wiemy działanie Anakina nie przywróciły równowagi bo mamy ST więc zawsze można podciągnąć przepowiednię pod Rey.

A robienie z przepowiedni jakiegoś misternego planu na setki lat przed TPM, byłoby tanie i skreślałoby ważność wydarzeń z ep. I - VI, zmieniając całkowicie ich odbiór i sens. Takie rozwiązanie to stąpanie po kruchym lodzie.

Uważam że przepowiednia o "Wybrańcu" jest jednym z elementów planu zemsty Sithów. Oni podrzucili w jakiś sprytny sposób tę bajkę do Zakonu Jedi. To pachnie mi piskiem uknutym na etki lat wstecz. Przy tym numerze, zamówienie Armii Klonów, to dziecięca igraszka.

@darek.sith
Przecież Wybraniec nie ma żadnego znaczenia dla OT. To tylko przekonanie niektórych Jedi, że dzieciak z Tatooine będzie kimś, o kim mówiła dawna przepowiednia - a inni Jedi sugerowali, że "prophecy that misread could have been" :)

Poza tym Wybraniec miał zniszczyć Sithów. O ile mi wiadomo, Ren nie jest Sithem i nie chce nim być ("The Sith... the Jedi, the Rebels... let it all die").

Skywalker - decydujące starcie.

Tytuł jak dla mnie spoko. Przebudzenie Mocy było świetnym tytułem, Ostatni Jedi bardzo banalne i bez polotu, a tutaj wreszcie mamy nazwisko Skywalkerów na finał sagi (no, przynajmniej do czasu, aż kiedyś powstanie pewnie czwarta trylogia). Oczywiście zastanawia to, jak wyjdzie w tłumaczeniu na nasze, bo jasnym jest, że nie może to być nic w rodzaju "Powstania Skywalkerów". Sporo zależy od tego, czego ten tytuł tak naprawdę dotyczy, bo można go różnie rozumieć. Żeby tłumacz nie walnął np. "odrodzenia" w sytuacji, gdy żadnego odrodzenia nie będzie.

Czytając komentarze w sieci, bardziej odpowiednim tytułem filmu powinno być "The Fallen Universe" ;p.

Auć, boli.

Wiem, że było, bo napisałem to półtora roku temu. ~;)

@Yogurt

Było, było. "Teoria spinająca: Kylo i Rey (tu wkracza cenzura), a potem w Drzewie Grunwald odnajdą tajemne urządzenie, które zrobi ZZZZZ i Rey ocknie się w bez pamięci na jakiejś pustynnej planecie, 10 lat przed bitwą o Naboo. Jawowie nazwą ją Shmi, Która Chodziła Po Niebie (i zrobiła BUM na głowę)."

Ciekawe co na to Ponda.

Hagan - Oglądałbym ;p

A może tak: Rey zaliczyła wpadkę i jest w ciąży z Kylem, aby ukryć dziecko przed ojcem używa Mocy w jakiejś tajemniczej świątyni i teleportuje jak najdalej, na drugi koniec Galaktyki. Trafia na jakąś pustynię, znajduje osadę, ale wciąż nie jest pewna czy First Order jej nie wytropi. Dla pewności zmienia imię na Shmi. Później zdziwiona odkrywa że cofnęła się w czasie dzięki Mocy i jest ok. 45 rok przed Bitwą o Yavin. :)

@darek.sith

Pomyłki na pewno nie będzie. Ale fakt jest taki, że Anakin przywrócił równowagę w mocy, a teraz jeżeli Emperor wróci to trochę to sensu nie będzie miało. Chyba, że tym razem równowagą dla Palpataina będzie Rey, kierowana przez ducha Anakin`a. Z pomocą jego nauk Rey odpędzi Imperator`a i będzie tak jakby ród Skywalker znowu przywrócił balans.

Zemsta Sithów, Powrót Jedi, The Rise of Skywalker. Mam wrażenie, że chodzi o powstanie nowego zakonu, a nie o osobę. To nadałoby nowy sens przepowiedni o przywróceniu równowagi Mocy, a jednocześnie uzasadniałoby uwagi o domknięciu całej Sagi.

Rey i jej dziwaczna paczka zrobili sobie wakacje i przypadkiem natrafiają na szczątki Gwiazdy Śmierci, gdzie Rey po wypowiedzeniu czarów godnych samego Lorda Voldemorta przywołuje z piekieł ducha Imperatora. Ten bez problemu opętuje ją i zabija kochanków - Poe i Finn(landię). Do akcji przystępuje emerytowany Lando, który kupuje na czarnym rynku kulkę do przywoływania duchów zmarłych herosów. Leia przed ostatnim lotem w stylu Supermana przywołuje ducha Anakina i Luke`a i każe im walczyć z Imperatorem, po czym umiera. Dawni potężni mistrzowie nie radzą sobie, ale w sukurs przychodzi C-3PO, śmiało zabierający Chewbacce (jedzącemu w tym czasie porgi) kuszę i strzela z niej w "Palpiego", który ostatecznie kopnie w kalendarz ;p

@Kaioken

Grzebanie w przeszłości może być jedynie chwilowe, a zmieni wszystko co do tej pory widzieliśmy. Mam na myśli, że wystarczy, iż wskażą, że Anakin był "pomyłką" Palpatine`a który go stworzył, a nie Wybrańcem. Wybrańcem miałaby być Rey. Gdzieś to nawet wypływało w plotkach o scenariuszu. Wystarczy tylko to, żeby pogrzebać całe ep. I - VI.

Ja też nie jestem za dzieckiem, ale tak sobie gdybam i przyszło mi do głowy.

TRoSka się we mnie budzi...

@darek.sith

Jeżeli będzie grzebanie w przeszłości to raczej nie w pół filmu. Mimo wszystko ta trylogia opiera się na nowych postaciach jak Kylo czy Rey.

Jeżeli chodzi o dziecko to jestem przeciw. Kylo i Rey jeszcze daleko, aby zostać taką legendą jak Anakin czy Obi-Wan, więc taki potomek raczej dużego zainteresowania by nie miał. Chyba, że by został jakąś hybrydą coś pomiędzy Jedi i Sith xD

Tytuł powinien być - Roll it again :D ... Ian pozamiatał :)

@Darth Ponda

Szukałem Twojego komentarza, odnośnie Twoich teorii nt. Rey, Shmi oraz Anakina i podróży w czasie. Nieźle, a nawet bardzo dobrze pasuje do tego co pisałeś. Na razie zatrzymam dla siebie to co we mnie wzbudził ten krótki materiał. (Palapatine :D)

Tytuł głupi, ale co tam, fajno!!!

@Kaioken

Ja widzę dwie opcje:
1. film będzie o powstaniu rodu Skywalkerów w ogóle (wyjaśnią skąd się wziął Anakin i skąd miał taki power) czyli grzebanie w przeszłości i zmiana kontekstu zdarzeń ep. I - VI

2. Narodzi się nowy Skywalker "czystej krwi". Będzie to dziecko Rey i Kylo Rena, dziecko dwóch osób posiadających Moc. Oczywiście Kylo zginie tak czy inaczej.

Rise of Skywalker .. z tego co wiem została tylko Lei`a, więc tytuł trochę dziwny. Chyba, że Vader wróci xD Pokazano wrak gwiazdy śmierci .. pójdą tam i na bank będzie coś z Vader`em ^^

Najlepsze w tym było na końcu
Roll it, again!

Słaby tytuł.

Zbyt dosłowny i trudny do przetłumaczenia.

A poza tym genialnie się zapowiada jako domknięcie Sagi.

Meh, serio spodziewałem się słabego tytułu, ale chyba nie aż tak słabego.

Super tytuł! Marzyłem o podobnym, chyba nie mogli zrobić lepszego.

Tytuł sam w sobie bez szaleństw - gorszy od "Ataku klonów" nie mógł być po prostu :D - ale intrygujący.

-rep

Tytuł słaby wg mnie.

@psp

I to najbardziej przeraża. Jeśli pomysł na "Powstanie Skywalkera" będzie lichy i robiony na kolanie, to padnie fabularnie cała saga :/ Skoro nie robił tego Lucas który miał jako takie pojęcie o całości, a oni robią cała trylogię na kolanie, to strach się bać. Tutaj nawet cofanie się w czasie wchodzi w grę. Gdzieś nawet krążyła plota, że Anakin nie będzie Wybrańcem, tylko to Rey będzie Wybrańcem. Oby to pozostało plotą...

to nie chodzi o to co tytuł mówi, tylko że juz the last Jedi był na zasadzie ok. A ten to sorry..

Strasznie słaby tytuł, nawet samo brzmienie.

Ale tu może nie chodzić o odrodzenie, tylko o to jak to się zaczęło z tymi Skywalkerami. Nie wiemy jak poczęty został Anakin. Dlaczego akurat nazwisko Skywalker i ten ród jest główną osią epizodów SW. Domyślamy się, że maczał w tym palce Palpatine. I teraz nam to powiedzą, jednocześnie kończąc historię tego rodu. Rey z ferajną będą powoli zbliżać się do rozwiązania.

Co do polskiego tytułu stawiam na coś w stylu „Odrodzenie Skywalkera”, „Powrót” odpada ze względu na ROTJ, natomiast dosłowne tłumaczenie czyli Powstanie Skywalkera/SkywalkerPowstaje brzmi słabo, zresztą już był Mroczny Rycerz Powstaje xd

Jaram się jak Anakin na Mustafar

Powiedział watch again i odpalili jeszcze raz :D

Nie wiem jak ten tytuł przetłumaczą w Polsce. Obawiam się , że jak Wirujący Seks ;)
Ale nie przeczę, zaskoczył mnie totalnie. Liczyłam, że będzie jakaś nadzieja a tu ...Skywalkerowie. Intrygujące.

Nie wiem czy oglądaliście co było po teaserze. Światła się zapaliły a na scenie stoi Ian McDiarmid, który głosem Imperatora coś powiedział. Nie zrozumiałem dokładnie, ale wypowiedział dwa słowa "..... again".

Bardzo reylo ten tytuł. ;-)

Z pewnością będzie ciekawie...

Tytuł nie za bardzo :D

Tytuł to dno absolutne.

Tytuł przezajebisty, ale chyba nie da się dobrze go oddać po polsku.

Tam jest gwiazda śmierci na końcu

co za durny tytuł... Tytuł VII super. Tytuł VIII mógł być. A to.. Z ciekawości wziąłem słownik ang-pol. Wschód Skywalkerów.. Czy czort wie..

Dobra... W takim razie "live long and prosper" olewam to.

Ale... pierwszy kwietnia już dawno był...

Nie podoba mi się... rzucam chyba toto na poważnie...

TEASER ZAJEBISTY !!!!! 10/10

Skoro ma to być zwieńczenie sagi skywalkerów

Tytuł conajmniej dziwny i pierwsza reakcja to "buaahahahhaha" :D

The Japierdole....

<333333333333333

Nie no...Aż tak trzeba było to odtworzyć, żeby aż zreanimować Palpatine`a...

Lando i Palpi <3 Cała reszta dla mnie ssała :P

Nie mogę w to uwierzyć...

No i Palpatine wraca, nie mogę się doczekać ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Skywalker. Odrodzenie"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.