Skywalker. Odrodzenie

Spoilery do Epizodu IX

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że tytuł Epizodu IX to „Balance of the Force”. Był to oczywiście fake-news. Warto jednak przypomnieć, że był to też jeden z często wymienianych tytułów przed premierą „Mrocznego widma”. Pablo Hidalgo zapytany, kiedy poznamy tytuł i zwiastun, powiedział, że nie wie. Zgaduje, że podczas Celebration. Tymczasem Naomie Ackie wciąż pracuje na planie Epizodu IX. Aktorka również nie zna jeszcze tytułu filmu. Wiemy, że nic nie wiemy, tak można w skrócie określić najnowsze przecieki z MSW. Dalszy tekst zawiera spoilery, więc czytacie na własną odpowiedzialność. Natomiast warto dodać, że skrawków informacji próbowano tu coś ułożyć. Więc jest to dość chaotyczne. Zresztą trudno oddzielić przecieki od spekulacji.Lando podobno ma w filmie niewielką rolę, bardzo podobną jaką miała Maz Kanata w „Przebudzeniu Mocy”, czyli pomaga trochę naszym bohaterom w drodze do ich celu. Billy Dee Williams nosi żółtą koszulę, niebieską pelerynę i ma laskę dżentelmena. Inne źródła sugerują, że C-3PO w pewnym momencie filmu na mieć na sobie bandolier Chewbaccy, oraz trzymać jego kuszę i kij Rey. Fryzura Rey ma bardziej przypominać to co widzieliśmy w „Przebudzeniu Mocy”.

W okolicy Pinewood fani odkryli coś, co ich zdaniem jest jakimś lodowym tunelem. Natomiast z Black Wood filmowcy się już wynieśli. Koniec zdjęć w tym miejscu.

Przejdźmy jednak do ciekawszych spoilerów, fabularnych. Wiele razy sugerowaliśmy, że Rycerze Ren odegrają istotniejszą rolę niż dotychczas, przede wszystkim będą na ekranie. Obecnie wrócili gdzieś Spoza (Beyond), czymkolwiek to jest. Być może to coś z nieznanych rejonów, ale dziś to tylko i wyłącznie spekulacja. W każdym razie podobno tam znajduje się zagrożenie dla Kylo Rena, coś co czyni go łatwym do pokonania. To zagrożenie spowoduje, że dostaniemy kolejne interakcje między Rey a Kylo. Wygląda na to, że Rey zostanie sprowadzona przed oblicze Kylo, ale w jaki sposób nie wiemy.

W filmie zobaczymy też nowych szturmowców, zwanych szturmowcami Sithów. Kylo Ren podobno ogłosi się / będzie Lordem Sithów, zaś nowa formacja będzie bezpośrednio podlegać pod niego i innych rycerzy Ren. To zaś sugeruje, że Ren nie tylko będzie walczył z Ruchem Oporu, ale również opozycją w Najwyższym Porządku. Dodatkowo pojawiła się sugestia, że tą opozycją mogą być Rycerze Ren.

Epizod IX ma mieć McGuffin, czyli jakiś przedmiot, który napędza fabułę. W „Przebudzeniu Mocy” była nim mapa do Luke’a Skywalkera. Obecnie nie wiemy, czym będzie w filmie J.J. Abramsa, ale mamy mieć tu wyścig z czasem. Coś w stylu „Poszukiwaczy zaginionej arki”. W każdym razie mamy zobaczyć wiele bitew, zaś sam scenariusz jest stosunkowo długi, zwłaszcza jak na realia „Gwiezdnych Wojen”. Podobno mają się pojawić bitwy, w których główni bohaterowie nie odgrywają istotnej roli. Mamy też zobaczyć scenę, w której Rey spotyka Finna i Poe, ich drogi się krzyżują i będzie to chwila odprężenia i świętowania, przed kolejną wielką bitwą.

Inne źródło sugeruje gratkę dla wielbicieli westernu. W scenach kręconych w Jordanii, w scenach z Rey i Kylo wzorowano się na ujęciach w stylu Sergio Leone. Będzie bardziej westernowo niż w „Hanie Solo”.

Zaś z szalonych plotek, ktoś połączył informacje o tym, że będzie więcej Hana Solo w jakiś retrospekcjach z pomysłami, że Qi’ra jest matką Rey. Więc teraz można się spotkać z informacją, iż Rey okaże się córką z nieprawego łoża Hana Solo.Tagi: Billy Dee Williams (105) Celebration (406) Epizod I: Mroczne widmo (537) Epizod IX: Skywalker Odrodzenie (212) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (807) Han Solo (spin-off) (334) J. J. Abrams (447) Naomi Ackie (14) Pablo Hidalgo (300) Plotki (1060)

Komentarze (14)

To byłaby największa głupota jakby Lando miał tylko małą rolę. Jego rola powinna być wielka i decydująca w pokonaniu FO!

Kylo ogłosi się co najwyżej lordem frajerów ;p

Lubię takie lekkie spoilery. <3

E9 > TLJ > TFA

Nie, jakoś mi nie pasuje opcja Rey jako córki z nieprawego łoża Hana :/

@jarson93
Hejterze Ty. Nie rozumiesz genialności "fabuły" nowej trylogii :P

@jarson93
Dopiero zauważyłeś, że on zachowuje się jak dzieciak, który sam nie wie czego chce?

Kylo najlepszą postacia SW od czasów Vadera.

Kylo Lordem Sithów xD Ta, najpierw chce żeby Rebelia, Jedi, Sithowie przeszli do historii a teraz ogłasza się Lordem Sithów.

Renowie odegrają kluczową rolę w filmie, po tych wszystkich spekulacjach etc. Wydaje się naturalne że to oni zostaną głównym antagonistą, boski byłby finał gdyby to Oni ostatecznie zwyciężyli w tej trylogii,jednocześnie gdyby Kylo i Rey przeżyli odmawiając zakon Jeśli,a jeden z tajemniczych Rycerzy Ren wyrósł by na lidera I okazał się jakoś powiązany z Sithami.

Btw., obstawiam, że Keri będzie dziewuchą Luke`a, którą odbił mu Kylo ... XDDD

Generalnie, podoba mi się w jakim kierunku prowadzi to Abrams. Patrząc po tych spekulacjach dotyczących Knights Of Ren, jest całkiem możliwe, że będzie próbował przywrócić część pomysłów, które miał przy TFA, i o których myślał, że Rian je wykorzysta. Szkoda, że J.J nie miał całej trylogii, uważam, że dostalibyśmy o wiele lepszą historię, niż teraz próbuje się ją wzbogacić o zbyt dużo wątków jak na jeden film.

A może jednak to będą dwa filmy ? ;), naprawdę wcale bym się nie ździwił, choć to raczej mało prawdopodobne jest. Jako fan "Renowców", a w szczególności Keri Russel :D, jestem mega happy, że w końcu dostaniemy ich więcej, i wygląda na to, że będą mieli kluczową rolę do odegrania w tym epizodzie, co wyjdzie tylko z pożytkiem dla całości.
Daję awansem 10/10 :)))

Już kiedyś pisałem, że Rey jest córką Hana i żony Unkara Plutta.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Skywalker. Odrodzenie"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.