Star Wars TV

„Galaxy of Adventures” - Luke vs Vader

YouTube

Wedle pierwotnej zapowiedzi serialu „Galaxy of Adventures” nowe, emitowane regularnie co tydzień odcinki miały się pojawić w styczniu 2019 w ramach swoistej drogi do Epizodu IX. Disney słowa dotrzymał i pierwszy epizod z nowej partii już można oglądać w sieci. Przedstawia on walkę Vadera i Luke'a znaną z „Imperium kontratakuje”, choć nie w całości. Jej fragmenty były już pokazywane w odcinkach zbiorczych.Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Epizod V: Imperium kontratakuje (467) Galaktyka przygód (Galaxy of Adventures) (31)

Komentarze (19)

Licho nie śpi! ;D

W starym piecu diabeł pali :D

"Wiekowi", q.*, wpraszam sobie! ~:P

Oryginalną wersje kinową mam jedynie możliwość zobaczyć w domu. Pamiętam jak za dzieciaka wyłapywałem fuszerki w ANH, jak brak czerwonej klingi Vadera w scenie ucieczki z hangaru DS :D
Wiekowi ludzie, sam znam kilka takich osób, dobrze się trzymają.

Ja zaczynałem wcześniej od "Powrotu Jedi" w kinie i to było zarąbiaste takie oglądanie od ostatniej części - miało to niesamowitą głębie i tajemniczość.
Na forum jest też kilku "aktywnych wciąż" i "jeszcze użytecznych" użytkowników, którzy oglądali ANH w kinie :D

Dobrze że to sobie wyjaśniliśmy. Moje pierwsze kontakty ze Star Wars to Tazo z paczek Lay`s gdzieś w `97\8 i do tej pory mnie trzyma, jeśli nie mocniej jak wtedy :D
Piana na klawiaturze?! Dopuszczam jedynie pianę zwieńczającą któryś z moich ulubionych napojów chłodzących rodem z Corelli. ;)

Zależy jeszcze kto mówi. Jak taki hiperentuzjasta Star Wars jak ja, to wiadomo że zrzynka jest łagodna, bez piany na klawiaturze :D

Ładnie! Kiedyś przez myśl przeszedł mi Thorgal, ale może za bardzo odjechałem. Wiesz HAL, nazywanie tego zjawiska "zrzynką" eksponuje wyłącznie pejoratywne skojarzenia zwiazane z tym zjawiskiem. W wielu dziełach kultury pojawiają się podobne wątki. Wszyscy żyjemy pod tym samym słońcem i obowiązują nas te same prawa natury. Jednak lepiej jest mi myśleć o tym w ten sposób, że Lucas chciał abyśmy dzięki dostrzeganiu tych tropów, poznali wartości które jego ukierunkowały ku idei "Gwiezdnych Wojen". Może mój tok rozumowania jest mocno idealistyczny, ale tak to odbieram. Z resztą w muzyce nie ma takich akordów których ktoś już wcześniej nie zagrał. Dzięki!

O wpływie Kurosawy to każdej książce typu "Jak powstawały Gwiezdne Wojny" można przeczytać, oraz o wielu innych wpływach:
skąd się wzięły napisy początkowe, miecze świetlne itd.
Natomiast bardzo rzadko lub wcale nie mówi się o wpływie francuskich komiksów a przecież niektóre rzeczy to czysta zrzynka - inna sprawa że francuskie komiksy nie wzięły się z kosmosu i nie powstały w próżni :)
https://youtu.be/dK8B10_oY5g?t=83

Narrator w ostatnim filmie dobrze to podsumowuje. Filmy nie powstają w próżni. Są jak międzynarodowy i kulturowy dialog. O Valerianie nie wiedziałem, nie wiem jak u Ciebie z filmami Kurosawy.

To zobacz sobie "Dersu Uzala".

Lucas czerpał z Valeriana.

Niezła myśl. Zważywszy na fakt że Lucas w głownej mierze czerpał z filmów Kurosawy, między innymi; Ukryta Twierdza, Siedmiu Samurajów. A sam Mifune otrzymał propozycję wcielenia się w postać Vadera lub Kenobiego. Żal mi jedynie odejścia od pierwotnej konwencji toczenia walk, w dalekowschodnim stylu. Wyśl zasady "im mniej, tym więcej".

"Dobrze, dobrze?" "Niedobrze". Czy to jest jakaś prowokacja, czy parodia? I kiedy Star Wars zobaczymy de novo, animowane po japońsku?

Niekompletne.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.