Różne

P&O 294: Kiedy i dlaczego klony stały się szturmowcami?Szturmowcy, a klony, pytanie zadawane od lat, ale dziś trochę o procesie przechodzenia jednych w drugich..

P: Jaki był powód zmiany nazwy klonów na szturmowców? I kiedy ta zmiana miała miejsce?

O: Klony zaczęto nazywać szturmowcami praktycznie w momencie, w którym Palpatine ogłosił się Imperatorem. W grze Star Wars Battlefront II ta zmiana zostaje ukazana wizualnie, gdy narrator opisuje stworzenie Imperium. W naszym świecie także termin szturmowiec pojawił się już w notatkach produkcyjnych Epizodu III. Czerwoni imperialni Shocktrooperzy widziani z Palpatinem, byli określani mianem szturmowców.Tagi: Battlefront II (35) Epizod III: Zemsta Sithów (887) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (436)

Komentarze (11)

Nazwy ,,klony" wzięły się od tego, że rzeczywiście byli klonami. Później pod rządami Palpatine`a walczyli głównie ochotnicy i klony zostały oddalone. Dlaczego akurat nazwa szturmowcy- tego nie wiem :)

Ewolucja klonów to akurat świetna sprawa - inspiracją był hełm mandaloriański i stopniowo zbliżał się do szturmowców z OT.

W sumie w ST też mogli stopniowo wprowadzać nowości i przydałby się większa różnorodność.

A Ty myślisz, że dlaczego C-3PO raz był brudny, raz złoty, a to miał srebrną nogę lub czerwoną rękę? A, jeszcze był nagi. ~:)

@Lubsok No nie wiem. Owszem kasa jest jedną z przyczyn, ale z drugiej strony gdyby dali to samo to zrobiłoby się nudno, czego efektem byłby spadek sprzedaży biletów. Czyli tu masz rację, pośrednio ucierpiałaby kasa, ale podejrzewam, że zabawki nie mają aż tak dużego wpływu. Zresztą jakby to tak rozbijać na czynniki pierwsze to każda, nawet najdrobniejsza zmiana jest dla kasy :P.

Ale nie mają, bo hajs. Zrozum to. Lucas od zawsze planował by zbijać kasę na filmowych gadżetach. Fabuła nie ma tu nic do rzeczy.

@Lubsok Zmienili z tej samej przyczyny, z której Iron Man w każdym filmie ma nową - przyczyny fabularnej. Na dobrą sprawę zarówno klony jak i Iron Man mogliby mieć tę samą zbroję cały czas.

Zbroje już zmienili w ROTS. Po co? Wiadomo, żeby sprzedać więcej zabawek. Nie ma tu żadnej głębokiej przyczyny.

Nazwa to pikuś. Mnie raczej zastanawia po jaką cholerę było zmieniać ich zbroje (?) i jeśli dobrze przypuszczam - ich samych?

Chodziło oczywiście o Battlefronta 2 z 2005 roku <3

Klony powrócą.
W zasadzie to już wróciły :)

Fajnie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.