Twórczość fanów

Rok z życia Vadera

Od ponad 40 lat Darth Vader, Mroczny Lord Sithów, jest niezmiennie najpopularniejszym czarnym charakterem popkultury. Jednym z kolejnych na to dowodów jest seria zdjęć D.Vader, albo inaczej Dzień z Życia Dartha Vadera, w której polski fotograf prezentował przygody Dartha Vadera w codziennym ludzkim życiu. Projekt powstał przy okazji rozkręcania nowego serwisu społecznościowego skupionego wokół miłośników fotografii: tookapic.com.

Projekt DVader na tookapic


Dla autora, Pawła Kadysza , początki nie były najprostsze: "Maska na dzidę Od tego zaczynała się każda sesja. Maska zawieszona na statywie w miejscu gdzie później miałem stanąć. Na nią, ręcznie ustawiałem ostrość. Autofocus w przypadku braku wężyka / pilota zupełnie by się nie sprawdził. Sprzęt do oświetlenia sceny to jedna lampa Quantuum Move 400 – zdecydowowanie za mocna na moje potrzeby. Do tego nieduży softbox tej samej firmy. Zdjęcia, które wyglądają na zrobione w dzień (tak naprawdę były robione w zupełnej ciemności) były oświetlone wspomnianą lampą, natomiast błysk rozpraszała duża płachta bardzo cienkiego materiału rozwieszona na stelażu. Do kupienia w każdej hurtownii materiałów (wystarczy poprosić o coś co ładnie rozproszy światło).Projektem dość szybko zainteresowały się media internetowe, Mashable, po nim Bored Panda, a potem wreszcie większe polskie media mainstreamowe, od telewizji, przez stacje radiowe, w tym Radiu Zet, aż po pojawienie się autora w Studio Dzień Dobry TVN. Jak sam pisze: Szał trwał około miesiąca. W tym czasie odebrałem ponad 500 maili z pytaniami o wykorzystanie zdjęć, odpowiedź na kilka pytań odnośnie projektu czy zaproszenia do mediów. Zasięg w social media wzrósł ponad dwukrotnie. +300 obserwujacych na Twitterze. +1000 na Facebooku i +3000 na Instagramie. Wystąpiłem w czterech różnych programach TV, w tym jednym na żywo. W dwóch stacjach radiowych. Moje zdjęcia znalazły się w gazetach na całym świecie, w tym w niemieckim wydaniu Focus’a (jako zdjęcie tygodnia) i Malezyjskim ELLE. Autor zachęca innych do próby rozkręcania swoich twórczych projektów, do zrobienia nowych rzeczy, które mogą przynosić kreatywną radość, a czasem nawet sukces.


Szczegółowy artykuł autora o powstawaniu projektu D VaderTagi: Fotografia (2)

Komentarze (9)

No, podejrzane to.

Minęły 24h i jeszcze Princess nic nie napisała. ;o

Lubsok ciesz się póki jeszcze możesz.:P

News o Vaderze, a pierwszego komentarza nie napisała Princess? Dziwne. xD

Ale, warto zabaczy całą galerię, dowiedzieć się ile DV musi płacić za energię czy też co pisał Luke w liście do Mikołaja.

Chciałbym mieć tyle czasu co Autor galerii...

A ja kiedyś wypiłem z nim flachę, ale słabą ma głowę i szybko odpadł. :D

Hmm, czyżby od teraz treść komentarzy była pogrubiona? ;D

Piękne, widać włożoną pracę, jak i pasję Autora. Godne podziwu i naśladowania.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.