Fandom

Program Skierconu 2017

Mistrz Seller


Tegoroczny Skiercon odbędzie się w dniach 28-30 lipca w nowej lokalizacji, którą jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach. Podczas tego lipcowego weekendu dla fanów fantastyki czeka mnóstwo. Dla fanów Gwiezdnych Wojen, jak co roku, przygotowano mnóstwo atrakcji, o których możecie przeczytać poniżej:

Konkursy

Wielki turniej trójgwiezdny - I runda: Jaina, Fisto, II runda: Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian, III runda: Wiktor Weprzędz, Finał: Mistrz Seller
Wielki niezwykły konkurs z nie codziennymi zadaniami. Każda runda jest zupełnie inna i jest przygotowywana przez inną osobę. W tym konkursie drużynowym startują drużyny po 5 osób. Wygra ta która lepiej poradzi sobie z szalonymi trzema zadaniami, a każde przygotowane jest przez kogoś innego.

Wielki konkurs wiedzy o Legends - Mistrz Seller, Mastema
Wielki konkurs wiedzowy, którego tematem jest stary (dobry) kanon Star Wars. Konkurs jest indywidualny.

Nasze Gwiezdne wojny czyli wielka improwizacja - Mistrz Seller
Zawsze marzyłeś by stać się bohaterem Gwiezdnej sagi? Tutaj możesz spełnić swoje marzenia. Podobnie jak w popularnym serialu “Spadkobiercy” zadaniem uczestników będzie zagrani improwizowanej scenki.

Mało elegancka broń na bardziej barbarzyńskie czasy. Konkurs Star Wars - Smok
Kadeci! Każdy, który tu przybywa uważa się za eksperta od broni. Nie stanowicie wyjątku! Dowództwo jednak chce przetestować Waszą wiedzę. Więc na co czekacie?! Ołówki w dłoń i ruszajcie do boju o honor Waszych jednostek!

Konkurs wiedzy o Rogue One - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz
Trudny konkurs wiedzy o Rogue One.


Dyskusja

Czy lubienie nowego kanonu i starego kanonu dyskwalifikuje z bycia fanem? - Jaina i Fisto
Dyskusja związana z pytaniem które pojawia się ostatnimi czasy, otóż czy czerpanie przyjemności z oglądania i czytania nowego kanonu równa się eksmisji z fandomu Star Wars?


Prelekcje

Force Crusaders - Phinsy i Thanatos
Jak wytrzymać dwadzieścia lat będąc fanem Gwiezdnych Wojen i nie zwariować klika słów (i obrazków) o Zakonie Jasnej Strony Mocy Force Crusaders.

Jedi, Sith i... Samurajski Zen? - Asagi
To, że kreacja Zakonu Jedi czerpie garściami z filozofii dalekiego wschodu nie jest dzisiaj dla nikogo tajemnicą. Począwszy od samego podobieństwa w stroju, poprzez upodobanie do szermierki, a na sławnym kodeksie kończąc. Zasadniczo chciałoby się rzec, że kodeks Jedi prowadzi ku ścieżce "dobra", natomiast jego odpowiednik u Sith ku "złu". Czy jest to jednak prawda? Odpowiedzi szukać należy u filozoficznych podstaw z jakich oba sposoby myślenia się wywodzą. A co, jeśli biologia też będzie miała tutaj coś do powiedzenia? Przyjdź i razem próbujemy znaleźć odpowiedzi w rzeczywistości, która wcale nie maluje tak czarno-biale, jakbyśmy chcieli...

Mos Eisley Cantina - Pasterz
Połączenie światów drinków i Gwiezdnych Wojen. Zaskocz przyjaciół i znajomych podając im napoje inspirowane uniwersum Star Wars. W planach również króciutki kurs miksologii.


Mandalorianie

Manda'Yaim - prezentacja społeczności - Mahiyana- Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Najprościej mówiąc, jesteśmy fanami Mandalorian, fikcyjnej grupy wojowników znanych z „Gwiezdnych Wojen”. Jeśli kojarzysz Bobę Fetta z „Imperium Kontratakuje” bądź Jango Fetta z „Ataku Klonów” to właśnie poznałeś Mandalorian – wyszkolonych łowców nagród w charakterystycznych zbrojach i hełmach z T-kształtnym wizjerem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na nasz temat zapraszamy na naszą prezentację!

Mandaloriańska zbroja - zrób to sam - Vassk, Dexal, Redness
Jako członkowie Mandalorian Mercs Costume Club, czyli jednej z 3 największych na świecie organizacji kostiumowych Star Wars (obok 501st Legion i Rebel Legion) zrzeszającej posiadaczy mandaloriańskich zbroi poprowadzimy prelekcję/prezentację dotyczącą tajników tworzenia naszych kostiumów. Opowiemy o tym jak i z czego tworzymy nasze zbroje, podpowiemy od czego zacząć swoją przygodę z profesjonalnym cosplayem w świecie Star Wars.

Mando'a - o języku Mandalorian słów kilka - Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Ich kultura przetrwała wiele stuleci w dość hermetycznym społeczeństwie; a to, jak ważnym jej elementem jest Mando`a, język mandaloriański, oddaje choćby powiedzenie "kto pisze, ostanie się". Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej historii i budowie tego języka, a także kilku kontekstach kulturowych; poznać powiązany z Mando'a alfabet czy posłuchać jak brzmią Mandaloriańskie pieśni bądź tradycyjna przysięga małżeńska, wpadnijcie posłuchać naszej prelekcji.


Prelekcje dotyczące świata Star Wars

Gildia Łowców Nagród: Historia, struktura, działanie - Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Prelekcja ta ma na celu przybliżenie organizacji, jakimi była funkcjonujące przez większość okresu trwania Starej Republiki, jak i pierwsze dwie dekady panowania Imperium różne wcielenia gildii łowców nagród. Oprócz historii, omówione zostaną wewnętrzne podziały i struktura władzy. Słuchacze będą mogli poznać zasady rekrutacji, reguły obowiązujące członków Gildii, jak i podsumowanie plusów i minusów bycia zrzeszonym łowcą. Przedstawiona zostanie także klasyfikacja nagród, jak i standardowy schemat polowania.

Nie tylko przyprawa, czyli sposoby na odurzenie w odległej galaktyce - Smok
Zapraszam na spotkanie, podczas którego przyjrzymy się substancjom odurzającym obecnym w odległej galaktyce. Nie tylko omówimy najczęściej zażywane środki, ale także poszukamy ich odpowiedników w naszym świecie.

Symbole w Gwiezdnych Wojnach - Mahiyana - Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Zastanawiało Cię kiedyś co oznaczają te wszystkie symbole, które pojawiają się w różnych miejscach w filmach, komiksach czy serialach z uniwersum Gwiezdnych Wojen? Nie rozumiałeś co tak niesamowitego było w flagach nad kantyną w zwiastunie Przebudzenia Mocy, że tyle osób zwróciło na to uwagę? Zauważyłeś, że bohater którego lubisz ma namalowane różne symbole na zbroi i właśnie zaczęło Cię zastanawiać co one oznaczają? A może już wcześniej się nad tym zastanawiałeś? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań albo po prostu zainteresował Cię ten temat zapraszam na mój panel.

Zasada Dwóch: Zawsze dwóch ich jest, nie więcej, nie mniej. Mistrz i jego uczeń. - Amdir i Nild
Przedstawienie genezy, historii i założeń "Zasady Dwóch" wraz z dyskusją na temat tego, czy spełniła swoją funkcję i czy w ogóle miała sens.


Prelekcje dotyczące produktów Star Wars

Sekrety “Rycerzy starej Republiki” - Mistrz Seller
W 2006 roku w stanach zjednoczonych zaczęła wychodzić seria o przygodach młodego Zayne’a Carricka. Jakie ciekawostki skrywa ta seria? Skąd brały się pomysły na postaci i fabułę? Co zostało później wykorzystane w innych mediach?

W co by tu starwarsowego zagrać? - Jedi Nadiru Radena
Odkąd Fantasy Flight Games przejęło licencję na tworzenie gier towarzyskich Star Wars, doczekaliśmy się wielu bardzo udanych i fajnych pozycji – oto ich pełen i dogłębny przegląd, od karcianek, przez bitewniaki, po typowe planszówki i erpegi. Do tego będzie jeszcze krótkie przypomnienie, jakie gry powstały zanim FFG przejęło rządy.

Wojny klonów - Przed erą Filoniego - Wiktor Weprzędz
Zanim Dave Filoni objął dowodzenie nad tym okresem w historii Gwiezdnych Wojen powstawało dużo godnych poznania historii, które mieliśmy okazję zobaczyć w książkach, komiksach czy chociażby serialu animowanym z 2002 roku. Na tej prelekcji przybliżę cały ten okres.


Nowy Kanon

Najciekawsze postacie nowego kanonu Star Wars - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz
Omówienie najciekawszych postaci z nowego kanonu i próba znalezienia wzorców ich tworzenia.

Chewie, jesteśmy w Domu (Pomysłów) - Smok
Qui-Gon namawiał do skupiania się na tym, co jest tu i teraz. Warto więc pójść za radą doświadczonego mistrza i odwrócić wzrok od Legend, by przyjrzeć się aktualnej ofercie komiksowej. Przy okazji można porozmawiać o tym, co Marvelowi wyszło oraz nad czym Dom Pomysłów powinien jeszcze popracować. Zapraszam!


Ciekawostki

Reklamy Star Wars - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz
Przegląd reklam Star Wars na przełomie lat wraz z analizą, jak się zmieniała forma reklam.

Jak to jest zrobione? - efekty w Star Wars - Wiktor Weprzędz
Walki na miecze świetlne, kosmiczne bitwy, a może zatłoczona od wielu ras kantyna w Mos Eisley? Zastanawialiście się jak to wszystko zostało wykonane? Na tej prelekcji tego wszystkiego się dowiecie.


Fandom

Dawno, dawno temu... Historia konwentu SkierCon - Mistrz Seller
5 lat temu grupa szaleńców zaczęła pracować nad pewnym szalonym planem. Skąd wziął się SkierCon i jakie ciekawe historie przydarzyły się tym którzy go zrobili..


Czas: 28-30 lipca 2017 r.
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64c
Bilety: 20 zł
Oficjalna strona: www.skiercon.pl


Temat na forumTagi: Konwent (437) Skiercon (8) Skierniewice (16)

Komentarze (40)

Kolejna spamburza Princessy... to naprawdę jest już męczące :/

Oferta konwentu jest bardzo ciekawa, jednak Mistrz Seller (zanim został zbanowany) zrobił porządną antyreklamę całego konwentu na forum, zwłaszcza w kontekście nowego kanonu. Odczułem wręcz pogardę Sellera dla bezwzględnie wszystkiego z nowego kanonu (no, ale to są moje czysto subiektywne odczucia po przeczytaniu większości chyba z puli postów związanej z dyskusją na temat - z tego co pamiętam - kwestii nowego kanonu na SkierConie).

To nie będziesz :P

Jak Werdżsso jedzie to moi przyjazd stoi pod wielkim znakiem zapytani :(

Offtop offtopem, Seller Sellerem, a ja naprawdę zamierzam wpaść na Skiercon tegoroczny, zwłaszcza że już parę osób mnie namawia, a termin mam wolny :D

Ale lipa komentowa, nawet ponarzekać się nie da, że drogo. ~;(

To teraz jeszcze Seller jest kontem Princesy?:P

@gunfan a po co taki dział? byłoby tyle samo postów co wyświetleń. Lepiej jakieś newsy aby princess mogła skomentować

Uwolnić nam Barabasza!

-[Fatalne skutki zbanowania Mistrza]

Ale już dajcie spokój dziewczynie. Tym bardziej że teraz ma rację. Jak mówi stare przysłowie pszczół - trollujcie i dajcie trollowac innym.

A czy moglibyśmy dla Princesski stworzyć osobny dział na forum? Taki, żeby dało się wyłączyć jego podgląd w lateście :P
Bo ja już chyba też jestem zmęczony.

Popieram tą propozycję.

Dlatego proponuję kompromis: zbanować Princess i ułaskawić Sellera i wszyscy zadowoleni. :)

#sadgufi

No ale właśnie jak sam zauważyłeś, co to za heheszkowanie jak Seller nie może przyjść i odpisywać. A Prince może i to robi. Ba, sama zaczyna xD

Piszesz rano heheszkowy komentarz o Sellerze. Wchodzisz pół dnia później, licząc, że ludzie też heheszkują na ten sam temat.
A tu Princess wykoleiła wątek Sellera na samym starcie. Ech. No dajcie żyć. Princess, bądźże człowiekiem :P

*ciężkie westchnięcie*

To do Princess jakby co. xP

Coś czuję, że Pani Sellerowa z okazji SkierConu dostanie rok miodowy z Mistrzem :D

Znowu tabletek dziś nie wzięłaś?

Princes ma tutaj rację. Wystarczy sobi "odpalić" dodatki z BD do TCW, i tam są posiedzenie rady programowej - siedzi Żorż na centralnym miejscu i dyryguje ekipą, a kapelusznik jest człowiekiem od roboty. Jedynym z wielu.

Bo Lucas to półanalfabeta który posługuje się głównie równowaznikami zdań. Tak mówiła śp.Carrie, o pracy na planie ANH. Ale że była chora na dwubiegunówkę i lubiła bardzo przesadzać to już nieistotne.

A Tobie się nie podobają TCW więc, wróć Ty ich nawet nie oglądałeś^^ ale dzięki Wiki wiesz że suabe, możesz spokojnie uznać GL za durnia któremu ANH wyszło fuksem. A właściwie nie mu tylko jego żonie Marcii. XD

No właśnie, myślisz ale nie wiesz xD podoba ci się TCW to sobie dorabiasz historie żeby pasowało do twojego kultu Lucasa

Oczywiście George tłumaczy tutaj ekipie ogólnie, w sposób maksymalnie uproszczony, bo w TCW wg myślę że jego szczegółowych wytycznych przedstawiono sprawy w sposób znacznie bardziej skomplikowany. :D

Fizycznie nie byłam, ale tu:
https://youtu.be/68dvgRT3Kx8
Coś jednak widzę i słyszę.😛 Słyszę jak Dżordz tłumaczy, i widzę że w tym czasie Filoni rysuje sobie jakieś szlaczki :P

A ty tam byłaś? Nie. Więc skończ pierniczyć, skoro nie masz w tych sprawach w ogóle pojęcia.

A wiesz jak to wyglądało? Byłaś tam? Skąd wiesz że nie przedstawiono GL pomysłów a on z nich wyciągnął coś kompletnie innego, zmodyfikował w sposób w jaki nikomu z proponujących do głowy nie przyszedł, i stwierdził: O, tak właśnie macie to zrobić ludzie?

ależ oczywiście, że musiał zaakceptować jeden z przedstawionych pomysłów, no ale... to nie on był ich autorem :)

@ villkalo

Bo Ty naprawdę uwierzyłaś że to nie był ze strony George żart, i pozwoli Filoniemu wyrzucać swoje pieniądze w błoto na pomysły które Georgowi nie odpowiadają?
Spoko.

Princess no właśnie, że nie dokładnie tak - George rzucał pomysłem (jak choćby to słynne wskrzeszenie Maula) i mówił: zróbcie coś. Nie obchodziło go czy to ma sens i w jaki sposób do tego dojdą :) Więc to trochę jak to co odróżnia dawcę od taty - jeden niby daje życie, ale to drugi dba i wychowuje :)

Princess, mylisz się.

Rebels >= TCW xD

Ej, ale chwila moment. TCW to nie jest żadna era Filoniego, to ERA GEORGA, on drygował Filoniemu jak ma zagrać. Kapelusznik robi Rebels, czyli twór pięć poziomów niżej.

Napisałbym coś o braku bloku Star Wars, ale co to za fun, skoro Seller nie może odpisać xD

`czy czerpanie przyjemności z oglądania i czytania nowego kanonu równa się eksmisji z fandomu Star Wars?`hahahahah.. dobre sobie LOL!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.