Książki

Zapowiedź adaptacji powieściowej "Łotra 1"

Uroboros

Na facebookowym profilu wydawnictwa Uroboros ukazała się zapowiedź trzeciej tegorocznej premiery z kanonicznego uniwersum Star Wars. Powieściowa adaptacja filmu "Łotr 1" autorstwa Alexandra Freeda pojawi się 10 maja w przedsprzedaży w sieci Empik, a od 24 dnia tego miesiąca będzie dostępna w ogólnokrajowej dystrybucji. Za przekład odpowiedzialna jest Anna Hikiert-Bereza.

Bez nadziei nie ma rebelii…
Poznaj nowe sceny i wydarzenia z trzymającej w napięciu opowieści filmowej!

W miarę jak Imperium coraz mocniej zaciska swoją żelazną pięść na galaktyce, nasilają się też niepokojące plotki. Rebelia dowiaduje się o niecnych planach imperialnego reżimu, obliczonych na całkowite podporządkowanie sobie kolejnych układów gwiezdnych. Głęboko w imperialnej przestrzeni dobiega końca budowa przerażającej niszczycielskiej machiny – niewyobrażalnie okrutnej… i być może zbyt potężnej, by kiedykolwiek udało się ją pokonać.
Jeśli światy zdane na łaskę i niełaskę Imperium mają w ogóle jakąś szansę wobec takiej potęgi, to cała ich nadzieja leży w garstce straceńców i zdesperowanych śmiałków: rezolutnej młodej kobiecie, mającej z Imperium własne porachunki, rebelianckim dowódcy wysłanym z bezwzględną misją, imperialnym dezerterze, pobożnym ślepcu wraz z jego zabójczo skutecznym kompanem, a także byłym imperialnym droidzie. To w ich rękach spoczywa nowa nadzieja, która może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Rebelii – o ile tej garstce desperatów uda się zdobyć plany przerażającej imperialnej broni.
Jednak podczas gdy łączą wysiłki, by wypełnić tę niebezpieczną misję, niebo przesłania cień jej obiektu: mrożącej krew w żyłach sfery o monstrualnych rozmiarach, która lada chwila utwierdzi w galaktyce brutalne rządy Imperium, siejąc spustoszenie godne jej przerażającej nazwy, brzmiącej: Gwiazda Śmierci.Temat do dyskusji na forum.Tagi: Alexander Freed (32) Anna Hikiert-Bereza (98) Empik (141) GW Foksal (Uroboros, W.A.B.) (53) Łotr 1 (392) zapowiedzi książkowe (231)

Komentarze (14)

Już mam, na Pyrkonie zakupiona, teraz tylko znaleźć trochę czasu, żeby przeczytać :)

K-2SO przetrwał?

Chyba czytać nie będę, ale kupię rzecz jasna. <3

Bardzo dobra.. troche dodatkowych notek fajnie uzupełnia fabułe...

Zaryzykuje oby była lepsza niż TFA.

No to trzeba przycisnąć ż Katalizatorem

Jak na adaptację to całkiem niezła. Wiele dodatkowych scen nie ma, ale dużo lepiej rozwinięte postacie, szczególnie Bodhi i Jyn dużo w niej zyskują.

gdzieś widziałem opinie, że obok ROTS to najlepsza książkowa adaptacja filmu

Scenariusz też się przyda :)

Ciekawy jestem czy będzie ciekawa. ;) A może dostaniemy kolejne przepisanie scenariusza bez żadnego smaczka? Zobaczymy. ;)

Bez nadziei nie ma rebelii…

Na razie na stronie Empiku adaptacji nie widać.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.