Zemsta Sithów

Harmonogram prac nad Epizodem III

TFN

Chwili obecnej ciężko o nowe wiadomości związane z Epizodem III, czasem słychać coś o castingu, bądź poszukiwaniu nowych lokacji, ale to jeszcze nic oficjalnego. Ponadto zbyt mało osób wie o ewentualnych zawiłościach scenariusza, który dopiero powstaje, by móc zdradzić jakieś ciekawe szczegóły. TFN przedstawił haromonogram prac nad Epizodem III, który po krótce przedstawiamy:
Teraz: Większość ludzi jest na wakacjach, albo w rozjazdach. Ponadto Lucasfilm przenosi się do nowej siedziby, więc prace nad scenariuszem i Epizodem III idą dość wolno.
Jesień 2002 Praca powinna ruszyć pełną parą. Lucas powinien mieć gotowy zarys scenariusza, i dzięki temu wiele osób będzie mogło zasiąść nad projektami, oczywiście nadzorowanymi przez samego Flanelwca. Ze względu na Indianę Jonesa IV, Lucas pewnie będzie musiał przekazać o wiele większą część roboty na barki Jonathana Halesa (o tak!), natomiast wtedy będą trwały prace nad rozwojem wszystkich scen i szczegółami.
Wiosna 2003 Wtedy zacznie się budowa wszystkich dekoracji, w studiach i nie tylko. Będą wtedy też kończone kostiumy oraz casting, bo zapewne w E3 pojawi się kilka nowych nazwisk.
Lato 2003 W czerwcu rozpoczynają się zdjęcia do filmu. Najprawdopodobniej w Australii, tak jak poprzednio. Potem będzie trochę wyjazdów, między innymi do Włoch, ale także może i do Nowej Zelandii, oraz Czech lub Szkocji, kto wie. Nie będzie najprawdopodobniej wyjazdu do Tunezji, gdyż sceny z Tatooine są już nakręcone. Wtedy też powinna zostać publicznie podana informacja o nowych aktorach i twórcach. Być może pojawią się też nowe Selecty.
Zima 2003 ILM zabierze się do pracy nad scenami, które zostaną z pewnością dołączone do E3.
Wiosna 2004 ILM zabierze się za resztę scen. Ben Burtt zajmie się wstępnym montażem filmu. Możliwe są też wtedy dokrętki i poprawki.
Lato 2004 Pod koniec lata oficjalna ogłosi tytuł nowego Epizodu. Na pewno nie wszystkim się spodoba. Zmienimy wygląd sekcji o E3 dodając tytuł (no i to będzie koniec sekcji E3, bo zostanie zmieniona na akronim trzeciego Epizodu). Najpewniej zaczną się eż pojawiać nowe dokumenty na oficjalnej.
Jesień 2004 / Zima 2005 Powinna zacząć się promocja filmu. Najprawdopodobniej w listopadzie pojawi się pierwszy plakat, i pewnie zajawka E3.
Wiosna 2005 Najpierw pojawi się ostateczny zwiastun, potem w końcu kwietnia, na początku maja pojawią się różne produkty – książki, muzyka itp. No a w połowie maja do kin trafi film Gwiezdne Wojny Część III ...
Później Przyjdzie nam czekać na wydanie E3 na DVD, być może jeszcze jesienią 2005, a może dopiero na wiosnę 2006. Potem pojawią się kolejne płytki DVD, tym razem z oryginalną trylogią, pewnie gdzieś w 2006, 2007 roku. Następnie na DVD pojawią się filmy o Ewokach, seriale o Ewokach i Droidach oraz Star Wars Holiday Special. Pewnie gdzieś w 2007 – 2008 roku. Potem Lucas zacznie zbliżać się do osiemdziesiątki, i pewnie nie będzie go stać na leki, więc albo wypuści wersję specjalną wszystkiego, albo wymyśli coś nowego. O zakończeniu sagi rozmawiamy aktualnie na Forum.
Na koniec dodam, że część prac przy E3 już została wykonana. Po pierwsze jak już wspomniałem wcześniej nakręcono parę scen do części III, w tym sceny na Tatooine, choć niewykluczone, że GL postanowi jeszcze coś tam dodać. Być może przy okazji nakręcono także i inne sceny, może na Kamino, albo jeszcze coś innego. No i jeszcze cała masa oprogramowania, sprzętów, kostiumów i scenografii, które czekają na ponowne, choćby częściowe wykorzystanie.Tagi: Epizod III: Zemsta Sithów (868)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Zemsta Sithów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.