Fandom

Star Wars na Comics Wars w Poznaniu

Comics Wars.

W najbliższą sobotę, 5 grudnia 2015, po raz kolejny w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu, przy ul. Ratajczaka 38/40, odbędzie się Comics Wars, impreza poświęcona komiksom, superbohaterom i Gwiezdnym Wojnom. Poniżej prezentujemy program Star Wars tej imprezy.

STREFA STAR WARS (CZYTELNIA OGÓLNA II PIĘTRO)

10:00 „The Plan” – Legendarne podejście Palpatine’a„ Dominik "Vykk" Pańczyk

Każda legenda ma swój początek, lecz jak uczy nas Yoda, legendy nie muszą być chronologiczne. Imperator, kanclerz, Sith. Przyjdź i zobacz jak świat przedstawiony wpływa na wielki plan Palpatine’e. Co tak właściwie chciał osiągnąć w swoim życiu, czy pragnął jedynie nieograniczonej władzy czy stało za tym coś więcej?

11:00 „Wojny Gwiezdnych Wojen„ Patryk „Roan” Mikołajczyk

Wszystkie historie z uniwersum Odległej galaktyki mają pewne dwa wspólne elementy. Są to historie Gwiezdne, a więc miejscem akcji muszą być interesujące kosmiczne lokacje. Ponadto konieczna jest wartka, wciągająca akcja, a temu czasy pokoju nie sprzyjają. Potrzebne są Wojny i na nich chciałbym się skupić. Opowiem o najistotniejszych konfliktach zbrojnych spod znaku Gwiezdnych wojen; przybliżę niewtajemniczonym jak doszło do walk, przedstawię najważniejszych graczy i podsumuję jakie dany konflikt odcisnął piętno na cały uniwersum.

12:00 „Najnowsze komiksy od Marvela Star Wars, czyli co jest i co warto czytać„ Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz

Nowy Epizod Gwiezdnych Wojen to również nowe komiksy z odległej galaktyki. Zapraszamy do krótkiego przeglądu obecnych tytułów od Marvela: co jest, co warto czytać, a co najlepiej dać na pożarcie Sarlackowi. Zapraszamy!

13:00 „Religijne inspiracje "Gwiezdnych Wojen"„ Łukasz Trykowski (Lord Sidious)

Moc. Ciemna Strona i Jasna oraz ich równowaga, albo odwieczna walka dobra ze złem. Mistyka "Gwiezdnych Wojen" zdaje się być tak odległa, ale jednocześnie tak bliska ziemskiej. Może dlatego, że wprost się z niej wywodzi. Tworząc swój świat Lucas inspirował się także prawdziwymi religiami i tropieniem tego właśnie się zajmiemy.

14:00 „Blaski i cienie Star Warsów od Marvela„ Krystian "Smok" Śmietański

Dziś komiksy Star Wars wypuszczane na rynek przez wydawnictwo Marvel z reguły zbierają przychylne recenzje i dobrze zapisują się w pamięci fanów. Lecz nie zawsze tak było. Przez lata wielu traktowało marvelowskie tytuły, jak koszmarki, po które lepiej nie sięgać. Czy słusznie? O tym przekonacie się podczas prelekcji.

15:00 „Wielki test wiedzy o Star Wars „ Jerzy "Yorgi" Janiak

Najtrudniejsze pytania z odległej galaktyki! Sprawdź swoją wiedzę o Star Wars! Przygotowane zostaną dwa zestawy pytań łatwiejsze dla młodych padawanów i trudniejsze dla mistrzów Jedi.

16:00 „Dziwy z kosmosu IV: Historia starożytna uniwersum Gwiezdnych Wojen„ Michał "Mihoo" Kosakowski

Historia Odległej Galaktyki rozpoczęła się na długo przed tym jak Rycerze Jedi przez tysiąc pokoleń strzegli w niej pokoju. Wielkie galaktyczne cywilizacje powstawały i upadały od tysiącleci. Ich spuścizna nie pozostawała bez wpływu na dalsze losy Galaktyki.

17:00 „Nowy Kanon Star Wars - o co w tym chodzi i od czego zacząć„ Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz

Odległa Galaktyka jest Ci nieznana? Nie wiesz, od czego rozpocząć poznawanie przygód Luka Skywalkera i jego przyjaciół? Przyjdź i przekonaj się sam, iż świat Star Wars nie jest tak straszny, jak sam Imperator.

Poza salą Star Wars:

13.30 „Star Wars Starcie w Universum: Kanon vs. Kanon drużynowa rywalizacja między zwolennikami Nowego i Starego Kanonu„ MIEJSCE: (STRYCH – ZBIÓRKA PRZY PUNKCIE INFORMACYJNYM - PARTER)

Dagmara „Nelani” Wasilewska, Patryk „Roan” Mikołajczyk

Nie śpisz bo trzymasz bilety na Przebudzenie Mocy, czy raczej ciągle opłakujesz śmierć Mary Jade? Czekasz z niecierpliwością na nowy trailer czy też piąty raz czytasz Cienie Imperium? Opowiedz się po jednej ze stron, obudź sobie refleks Jedi, wewnętrzne dziecko, zewnętrznego hejtera i udowodnij wszystkim, że to Twoja racja jest Twojsza! Wiedza o czymkolwiek mile widziana, ale nieobowiązkowa.

WARSZTATY NAUKI GRY W X – WING (PARTER – CZYTELNIA NAUK HISTORYCZNYCH I GAZET) „ RAVEN SQUADRON i Piotr „Nild” Piątkowski

Jednym z najbardziej emocjonujących elementów Gwiezdnych Wojen są potyczki w pustce kosmosu. Kto nie marzył o wzięciu udziału czy to w pojedynkach pilotów w ich zwinnych myśliwcach, starających się zająć dogodną pozycję do zestrzelenie wroga, czy też o wielkich bitwach admirałów w ich kolosalnych okrętach wojennych. Zapraszam do nauki X-winga i Armady, dwóch gier figurkowych Fantasy Flight Games oferujących właśnie takie możliwości!

Wszystkie pozostałe szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć oficjalnej stronie wydarzenia lub na wydarzeniu na Facebooku.

Temat na forumTagi: Comics Wars (4) Poznań (94) Wielkopolska (130)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.