Ostatni Jedi

Data premiery Epizodu VIII

StarWars.ComRian Johnson potwierdził w rozmowie telefonicznej z udziałowcami Disneya datę premiery Epizodu VIII. Będzie to 26 maja 2017 roku, prawie dokładnie 40 lat po premierze „Nowej nadziei” (ta miała miejsce 25 maja 1977, więc wychodzi 40 lat i jeden dzień). Odbyło się to w San Francisco, a imprezę prowadził Bob Iger, który oficjalnie potwierdził udział Johnsona w „Gwiezdnych Wojnach”. Epizod VIII będzie oczywiście kontynuował wątki „Przebudzenia Mocy”.

Majowa premiera wymusza trochę inny harmonogram prac niż ten z Epizodu VII, potwierdza to też poprzednie plotki o tym, że niebawem ekipa filmu Johnsona powoli zacznie pracować w Pinewood (więcej).

O Epizodzie VIII wiemy też, że za scenariusz i reżyserię odpowiada Rian Johnson. Film produkują Ram Bergman, Kathleen Kennedy i J.J. Abrams, dodatkowo prawdopodobnie, acz nie jest to jeszcze potwierdzone, także Bryan Burk i Jason McGatlin. Na Celebration Europe II Kathleen wspominała, że muzykę skomponuje John Williams, acz to także nie jest oficjalnie potwierdzone. Prawdopodobnie duża część głównej obsady powróci.

O udziale Riana Johnsona i Rama Bergmana wiemy już nieoficjalnie prawie od roku. J.J. Abrams w lutym wspomniał, że Rian przejmie pałeczkę, teraz dostaliśmy już ostateczne potwierdzenie.Tagi: Bob Iger (93) Bryan Burk (33) Disney (312) Epizod IV: Nowa nadzieja (562) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (732) Epizod VIII: Ostatni Jedi (351) J. J. Abrams (366) Jason McGatlin (25) John Williams (319) Kathleen Kennedy (257) Ram Bergman (41) Rian Johnson (190)

Komentarze (16)

Data symboliczna -> 40 lat kanonu, Dinsey zniszczylo w 1 dzien.

No i to jest coś, niech Maj będzie z Wami moi Padawani.

Darth Zabrak w naszym "klimacie", to od już jakichś 15 lat, lato jest jakoś od maja do końca czerwca a potem to jakaś wersja czasem ciepłej czasem zimnej jesieni jest serwowana... wyjatkiem był zeszły rok chyba tylko. Tak więc skłaniałbym się jednak ku temu, że maj to w zasadzie letni miesiąc ;)

chris87 >> Od kiedy to maj jest miesiącem letnim?

Super że Maj!!! Jak premiera Star Wars to tylko latem :D hehe

a co, zatrzymałeś się technologicznie na przełomie lat 70/80?

A GDZIE TRADYCJA FILM CO TRZY LATA!?

Już szron na głowie, już nie to zdrowie a w sercu ciągle maj... nie to żebym się cieszył na ten Epizod :P

Pięknie, nie będę musiał w tym zimnym grudniu, w świątecznej krzątaninie, lecieć na łeb na szyję do kina. Wprost cudownie, doprawdy. :D

Wow no i dodatkowo w moje urodziny! :D Ale zapewne będzie to dotyczyło Stanów, a w Polsce pewnie gdzieś z tydzień później...

I super, że maj :] Niby to bez znaczenia, ale człowiek przywykł.

Piknie że wraca, i że wszystko będzie kontrolowane przez Abramsa :).

Fajnie że wraca MAJ :) no i że JJ też będzie zaangażowany w ten projekt :)

I dobrze że powraca maj. :)
I jeszcze takie info:
http://www.starwarsunderworld.com/2015/03/breaking-star-wars-rogue-one-begins.html

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.