Świat Filmu

„Frank” i „Ewolucja planety małp”

Pierwszy z filmów, które dziś wchodzą na nasze ekrany to „Frank” Leonarda Abrahamsona. Jest to komediodramat brytyjsko-irlandzki, na podstawie scenariusza Jona Ronsona i Petera Straaughana. W filmie występują: Domhnall Gleeson, Michael Fassbender, Maggie Gyllenhall i inni.

Jest to opowieść o losach młodego, ambitnego muzyka Jona (w tej roli Domhnall Gleeson), który dołącza do ekscentrycznej grupy popowej przewodzonej przez enigmatycznego i przedziwnego Franka (Fassbender). Początkowo wydaje się, że marzenia się spełniają, ale jednak bardzo szybko życie zaczyna przerastać głównego bohatera.Drugi film to „Ewolucja planety małp” (Dawn of the Planet of the Apes) Matta Reavesa. Jest to sequel przebojowej “Genezy planety małp”. Scenariusz napisali Rick Jaffa, Amanda Silver oraz Mark Bomback. W rolach głównych występują: Andy Serkis, Jason Clarke, Gary Oldman, Keri Russel i inni. Za muzykę odpowiada Michael Giacchino.

Po dziesięciu latach odkąd śmiercionośny wirus zdziesiątkował ludzkość, cywilizacja człowieka chyli się ku upadkowi, ale powoli zaczyna wstawać z kolan. Tymczasem w siłę rośnie też rasa genetycznie zmutowanych małp, którym przewodzi Cezar. Obie grupy coraz częściej ze sobą walczą i konkurują, zawarty rozejm jest jednak krótkotrwały. Wszystko prowadzi do wojny, w która zdecyduje o tym, kto zostanie dominującym gatunkiem na Ziemi.Temat na forumTagi: Andy Serkis (92) Domhnall Gleeson (75)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.