Komiksy

SW Komiks #52 - zapowiedź

Egmont Polska

Kolejny Star Wars Komiks coraz bliżej. W drugiej połowie sierpnia pojawi się pięćdziesiąty drugi zeszyt tego gwiezdnowojennego dwumiesięcznika. Tym razem na czytelników czeka pojedyncza historia z okresu Wojen Klonów, pochodząca z popularnego cyklu Republic.

Star Wars Komiks 4/2013 (52)

"Tropiony" (Trackdown, Republic #72-73) - Wojny klonów trwają już trzydzieści miesięcy, a mistrz Jedi Quinlan Vos, szpieg zakonu w najściślejszym otoczeniu hrabiego Dooku, nie ustaje w poszukiwaniach drugiego Sitha. Ukazane w tej opowieści wydarzenia z jego udziałem doprowadzą do oblężenia Saleucami, jednej z ostatnich wielkich kampanii wojen klonów, której poświęcony był komiks w magazynie „Star Wars Komiks Wydanie Specjalne” nr 2/2010. Oblężenie miało uniemożliwić opuszczenie planety przez sklonowane oddziały Morgukai, czyli elitarnych wojowników rasy Nikto, którzy stanęliby po stronie separatystów. Jedi wraz z armią Republiki osiągnęli ten cel, okupili go jednak znacznymi stratami – poległ między innymi sławny mistrz Oppo Rancisis, który pełnił podczas tej bitwy funkcję głównodowodzącego. Quinlan Vos z kolei, owładnięty obsesją odnalezienia drugiego Sitha, niemal przeszedł podczas tego starcia na ciemną stronę Mocy – zresztą nie pierwszy raz w swoim życiu znalazł się o wiele za blisko sił mroku. Nie uległ im całkowicie tylko dzięki aktywnej pomocy dwojga innych Jedi: Tholme’a oraz swojej dawnej uczennicy, Aayli Secury.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, tusz Dan Parsons, kolory Brad Anderson, okładka David Michael Beck.

Tłumaczenie: Zbyszek Grzędowicz. Cena 6,99 zł, 48 stron. Premiera: 20 sierpnia 2013 r.

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (604) Jan Duursema (147) John Ostrander (182) Republic (189) Star Wars Komiks (216) Zbigniew Grzędowicz (28)

Komentarze (6)

W temacie o tym komiksie pisałem, że lubię komiksy o Vosie i gdy będę w jakimś kiosku, to kupię ten komiks. Dzisiaj byłem w kilku kioskach i nie widziałem tego nigdzie. Teraz już wiem dlaczego :P. Nie miałem pojęcia, że wychodzi 20 sierpnia :P. Sądziłem, że można go już dostać :P. Niech Moc będzie z Wami.

Dobry komiks, Nestor poleca.

Akurat myślałem że chciałbym sobie przypomnieć ten komiks :)

Lubimy Republici.

Ale mizeria...

Nareszcie!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.