Świat Filmu

Wiosenne newsy filmowe

Stopklatka i Onet.pl

Jest pomysł na "Indianę Jonesa 5"

Harrison Ford w rozmowie z BBC powiedział, że jest już wymyślona główna historia, którą będziemy mogli obejrzeć w filmie "Indiana Jones 5". Jednocześnie aktor mówi, że na sam film będziemy musieli poczekać.

George Lucas i Steven Spielberg uzgodnili już główny zarys historii jaka pojawi się w nadchodzącym filmie, który według słów Forda będzie kontynuacją "Królestwa Kryształowej Czaszki".

Podobno trójka twórców zaakceptowała już pomysł, ale mimo tego na sam film będziemy musieli poczekać jeszcze jakiś czas. Ford mówi, że sam proces przygotowawczy zajmie trochę czasu. Obecnie pomysł na film rozwijać będzie George Lucas, a potem ponownie dojdzie do spotkania z Fordem i Spielbergiem.


Ewan McGregor zagra Króla u Madonny

Ewan McGregor zagra rolę Króla Edwarda VIII w przygotowywanym przez Madonnę filmie "W.E". Jego partnerkami na planie będą Vera Farmiga i Abbie Cornish .

To bazująca na faktach opowieść, której bohaterem będzie Król Anglii Edward VIII oraz Amerykanka Wallis Simpson. Ich związek doprowadził do abdykacji angielskiego króla i wywołał wielki międzynarodowy skandal obyczajowy Wydarzenia, o których będzie opowiadał film doprowadziły do wielkiego konstytucyjnego kryzysu w Zjednoczonym Królestwie w 1936 roku. Związkowi obojga sprzeciwiały się rodzina królewska, opinia publiczna, Kościół i rząd. Edward VIII by poślubić dwukrotnie rozwiedzioną Amerykankę musiał abdykować z królewskiego tronu. W połowie 1937 roku oboje wzięli ślub, od tej pory Edward VIII znany był jako Książę Windsor.

Keira Knightley i Eric Bana zostaną dziećmi cesarza

Noah Baumbach , autor "Walki żywiołów" , za scenariusz którego otrzymał nominację do Oscara, twórca "Margot jedzie na ślub" i "Greenberg" , wybrał gwiazdy swojego nowego filmu. Kontrakty na role w "The Emperor's Children" podpisali właśnie Richard Gere , Keira Knightley i Eric Bana.

Pierwsze informacje na temat "The Emperor's Children", ekranizacji powieści Claire Messud pt. "Dzieci cesarza", pojawiły się przed trzema laty, a scenariusz filmu Baumbach miał wówczas napisać dla Rona Howarda . Obecnie wiadomo już, że autor "Frost/Nixon" opraz "Aniołów i demonów" nie będzie brał udziału w realizacji tego filmu, a jego reżyserią Baumbach zajmie się osobiście.

Akcja "The Emperor's Children" rozgrywa się w Nowym Jorku kilka miesięcy przed i kilka miesięcy po traumatycznych wydarzeniach z 11 września 2001 roku. Trójka głównych bohaterów, trzydziestolatków, znajduje się w przełomowym momencie swego życia. Nie są już najmłodsi, ale jeszcze nie czują się zupełnie dorośli. Danielle, producentka telewizyjna, marzy o pracy przy ambitnych projektach, tymczasem zajmuje się takimi tematami jak liposukcja. Julius pracuje jako krytyk literacki i choć kreuje się na znaną osobistość, w rzeczywistości dorabia jako pomoc biurowa. Marina, choć otrzymała lukratywny kontrakt na książkę, wraca na garnuszek rodziców, bez pracy, z niedokończonym rękopisem. W tym właśnie momencie w ich życiu pojawiają się dwie kluczowe postacie: Ludovic Seeley, wydawca, dla którego nie istnieją żadne świętości i który planuje serię rewolucyjnych artykułów, oraz Bootie, pulchny dwudziestolatek, kuzyn Mariny, naiwnie przekonany, że przybył do wielkiego miasta, by odnieść sukces (Wydawnictwo Sonia Draga).


Phillippe i Knightley w obsadzie "Captain America"?

Marvel niedawno ogłosił zaangażowanie Chrisa Evansa do roli Kapitana Ameryki w nadchodzącym filmie. Z projektem związany jest także Hugo Weaving, który użyczy głosu czarnemu charakterowi. Dziś w sieci pojawiła się, mająca spore znamiona plotki, informacja, że w filmie zagrają także Ryan Phillippe i Keira Knightley .

Phillippe już wcześniej mówił, że wziął udział w przesłuchaniach do roli w "Captain America" , ale nigdy nie mówił o jaką postać chodzi. Knightley o główną rolę kobiecą rywalizyje z Alice Eve (She's Out of My League) i Emily Blunt (Wilkołak).

Informacja pochodzi z bardzo niewiarygodnego źródła, ale już wiele razy podobne informacje okazywały się prawdziwymi.
Ta wiadomość może być już jednak nieaktualna.

Keira Knightley nie chce być dziewczyną Kapitana Ameryki

Keira Knightley odrzuciła propozycję zagrania obiektu westchnień amerykańskiego superbohatera. Największe szanse na rolę mają Alice Eve i Hayley Atwell.

Wiemy kto zagra głównego bohatera i jego przeciwnika w filmie "The First Avenger: Captain America" (będą to - Chris Evans i Hugo Weaving). Teraz producenci poszukują aktorki, która zostanie dziewczyną Kapitana Ameryki.

Do tej pory o tę rolę starały się Keira Knightley i Alice Eve. Wiadomo już, że pierwsza z nich odrzuciła propozycję wcielenia się w Peggy Carter, obiekt zainteresowań tytułowego bohatera filmu, by móc wystąpić w trzeciej części "Batmana".

Pojawiła się jednak nowa kandydatka do wzięcia udziału w "The First Avenger: Captain America". Jest nią Hayley Atwell, która ma się pojawić na zdjęciach próbnych w Londynie 8.

Alice Eve niedawno wystąpiła w komedii romantycznej "Dziewczyna z ekstraklasy", będzie ją można także oglądać jako Molly McCleish w zbliżającym się "Seksie w wielkim mieście 2". Z kolei Atwell zagrała w serialu "The Prisoner" i prawdopodobnie wystąpi u boku Chrisa Notha w Brodwayowym wydaniu "Born Yesterday".

Film o Kapitanie Ameryce ma opowiadać o wojskowym pechowcu, który na ochotnika zgłasza się do ściśle tajnego projektu, który ma z niego zrobić superbohatera. Obraz ma mieć swoją premierę 22 lipca 2011.


Gwiazdy "Titanica" i "Gwiezdnych wojen" ocenią polskie filmy

20 kwietnia w Los Angeles rusza 11. edycja Polish Film Festival (Festiwal Filmów Polskich w Los Angeles). Oprócz szerokiej prezentacji filmów ostatnio powstałych w Polsce lub z udziałem polskich twórców, festiwalowi towarzyszyć będą konkursy. Jurorzy konkursu głównego to przede wszystkim amerykańscy aktorzy, a wśród nich Frances Fisher - filmowa matka Kate Winslet z "Titanica" w reż. Jamesa Camerona i odtwórca roli Lando Calrissiana w dwóch częściach sagi "Gwiezdne wojny" - Billy Dee Williams.

"Nasz festiwal wyróżnia moment przyznania nagród - mówi Vladek Juszkiewicz, dyrektor Polish Film Festival Los Angeles - rozdajemy je zawsze na gali otwarcia. W tym roku Hollywood Eagel Awars powędrują do zwycięzców już 20 kwietnia". Powód takiej kolejności zdarzeń jest według Juszkiewicza prosty: "Zawsze na otwierającej festiwal gali gromadzimy najwięcej polskich i amerykańskich gwiazd, twórców filmowych i przedstawicieli mediów, a to po pierwsze: pozwala lepiej promować polskie kino, po drugie: stanowi świetną rekomendację dla widzów".

Dyrektor festiwalu wyjaśnia "Nasi jurorzy są bardzo zajęci, dlatego oglądają filmy konkursowe wcześniej. Za to w dniu otwarcia są jednymi z najlepiej poinformowanych osób o stanie polskiego kina" - dodaje Juszkiewcz.

A oto pełny skład jury konkursu głównego:

# Frances Fisher
# Margaret O'Brien
# Brett Ratner
# Billy Dee Williams , amerykański aktor i scenarzysta, znany przede wszystkim jako odtwórca roli Lando Calrissiana w dwóch częściach sagi "Gwiezdne wojny": "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi" . Wystąpił także m.in. w takich filmach jak: "Batman" i "Nocny jastrząb". Wystąpił również w wielu bardzo popularnych serialach m.in.: "Dynastia", "General Hospital", "Sprawiedliwość na 18 kołach", "Północ - Południe", "Różowe lata '70-te".
# Matt Craven
O nagrodę główną festiwalu Hollywood Eagle konkurują: "Wojna polsko-ruska" w reż. Xawerego Żuławskiego, "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha, "Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego, "Mała Moskwa" Waldemara Krzystka i "Zero" w reż. Pawła Borowskiego.
W zeszłym roku hollywoodzcy jurorzy za najlepszy polski film uznali "Boisko bezdomnych" w reż. Kasi Adamik.
Festiwal potrwa do 2 maja.Tagi: Billy Dee Williams (115) Ewan McGregor (414) Harrison Ford (461) Indiana Jones (318) Keira Knightley (230) Ron Howard (160)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.