Różne

Jak powinno wyglądać wejście w nadprzestrzeń?

Zazwyczaj przyjęło się, że to amerykańscy naukowcy zajmują się dziwnymi sprawami. Tym razem w ich ślady poszli Brytyjczycy. Studenci fizyki na Uniwersytecie w Leicester zaczęli się zastanawiać nad tym, jak zgodnie z zasadami teorii względności Einsteina powinno wyglądać wejście w nadprzestrzeń Sokoła Millennium. W filmie wyglądało mniej więcej tak:Niestety twórcy efektów specjalnych zajęli się wizualnymi aspektami, a nie fizyką. Nie uwzględnili nawet efektu Dopplera. Cóż, młodzi studenci mieli jednak na to czas. Riley Connors, Joshua Argyle i Katie Dexter pod czujnym okiem doktora Mervyna Roya z Wydziału Fizyki i Astronomii podeszli do problemu w sposób naukowy i teoretyczny. Wyliczyli i opracowali własny, „realny” model wejścia w nadprzestrzeń, który mniej więcej wygląda tak.Jeśli ktoś chciałby zapoznać się z efektem ich prac, przede wszystkim wywodami i wyliczeniami, może znaleźć odpowiedni artykuł na stronie Uniwersytetu.Tagi: Inna twórczość fanów (393) Nauka (67)

Komentarze (14)

Kubik ---> po co po kilka razy piszesz to samo? Raz wystarczy. Upominam Cię, żebyś nie pisał ponownie tego samego, bo będzie ostrzeżenie.

Jeżeli mówisz o tym odkryciu w CERNie to był to błąd aparatury ;)

:) Nie twierdze, ani że Einstein się mylił co do swoich dwóch teorii (bo z innymi bywało różnie) ani nie chodzi mi o błąd aparatury w CERNie :) Chodzi mi o to, że jego teoria może zostać zastąpiona czymś lepszym (np. obecnie 'poszukiwaną' zunifikowaną teorią) lub będzie poprawiana lub całkowicie zarzucona w momencie natrafienia na zjawisko w skali makro, którego nie jest w stanie opisać. Jak dotąd na nasze nieszczęście się sprawdza- szkoda, bo podróże międzygwiezdne z prędkością nad świetlną to by było coś :D

Jeżeli mówisz o tym odkryciu w CERNie to był to błąd aparatury ;)

Kłamią! Skąd oni to niby wiedzą?! Mogą się jedynie domyślać, ale żeby wiedzieć w stu procentach, to muszą to wszystko wynaleźć. Niech Moc będzie z Wami.

Jeżeli mówisz o tym odkryciu w CERNie to był to błąd aparatury ;)

Jeżeli mówisz o tym odkryciu w CERNie to był to błąd aparatury ;)

"Studenci fizyki na Uniwersytecie w Leicester zaczęli się zastanawiać nad tym, jak zgodnie z zasadami teorii względności Einsteina powinno wyglądać wejście w nadprzestrzeń Sokoła Millennium."

To wtedy pokazaliby jedynie pustą kartkę, bo nadprzestrzęń - w której można poruszać się szybciej niż światło - wg teorii Einsteina byłaby czystą fantazją. Domyślam się, że studenci pokazali, jak wyglądałoby osiągnięcie prędkości światła.

Einstein mylił się między innymi że nie mam szybszej cząsteczki niż światło , a naukowcy niedawno odkryli szybszą cząsteczkę niż światło.

Einstein też się mylił ;o!

I niekoniecznie Einstein ma we wszystkim racje. :) Z mojej skromnej wiedzy wynika, że to po prostu model, który jak dotąd się sprawdza jeśli chodzi o skale makro.

"Chyba wzrok mi się poprawia. Zamiast wielkiej ciemnej plamy widzę teraz wielką jasną plamę."

Jakieś takie, rozmazane. To na pewno HD? Zresztą to odległa galaktyka, dawno, dawno temu mogli tam mieć inną "fizykę". :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.