Wojny Klonów

Co z TCW po sprzedaży Lucasfilmu?

Hollywood Reporter

Chyba każdemu, kto słyszał wieści ostatniego tygodnia, przyszło do głowy pytanie: co się stanie dalej z "The Clone Wars"? Sezon szósty jest już od dawna potwierdzony, ale jaka stacja zaopiekuje się nim po sprzedaży Lucasfilmu Disneyowi? Od kilku dni wiele portali wskazuje na to, że prawdopodobnie sezon piąty będzie ostatnim dla należącego do Warner Bros Cartoon Network. Wedle Hollywoood Reportera, stacja ta odnawia swoją licencję na emitowanie odcinków każdego roku, a ta kończy się w 2013. Oznacza to, że szósty sezon prawdopodobnie nie zostanie tam wyświetlony, ponieważ odcinki (jeśli byłyby pokazywane co tydzień, jak do tej pory) przekroczyłyby rok 2014. The Walt Disney Company ma kilka kanałów, ale wszyscy wskazują raczej na Disney XD, na którym puszczane są bardziej chłopięce kreskówki. Prawdopodobnie przejęcie praw dotyczyłoby również wydań serialu na DVD i blu-ray, którymi do tej pory zajmował się Warner. Czy obejmie to właśnie emitowany sezon piąty, tego nie wiadomo.

Oczywiście są to jedynie przypuszczenia, ale gdyby okazały się prawdą, co oznacza to w praktyce? Być może powinniśmy się nastawić na nową datę i godziny emisji, na przykład w formacie codziennym, a nie tygodniowym. Kanał ten ma też swoją polską wersję i zaczyna ona emisję kreskówek w rodzimym języku o wiele szybciej, niż Cartoon Network. Przykładowo, serial "Tron: Rebelia" zadebiutował w Stanach 7 czerwca tego roku, w Polsce 16 września. Na razie pozostaje nam czekać na oficjalne oświadczenie.Tagi: Blu-ray (211) Cartoon Network (166) Disney (378) Disney XD (72) DVD (535) Lucasfilm (523) The Clone Wars (1268)

Komentarze (22)

Nieco dobrze rozeznając się w TCW (niestety XD), to myślę ze albo skończą na SE06 albo zrobią jeszcze SE07 i ustanowią to albo za kanoniczne albo nie - ale ostatnie słowo ma tutaj Lucas w tym wszystkim, w końcu był tam głównym producentem i zapewne miał spory wkład w jego tworzeniu.

Choćby wszystkie bezsensowne zmiany zmartwychwstania i smierci postaci któe umarły w innych źródłach. I powielanie pomysłów.

TCW było zrobione po to by zainteresować młodsze pokolenie Star Warsami. Więc nie mowcie ze byly one bezcelowe

"Ludzie co wam się nie podoba w TCW???" - to, że w sumie już nic nie dodaje do uniwersum Star Wars, tylko bezsensownie przeciąga ten jeden okres w nieskończoność. Zajęli by się czymś oryginalnym w końcu.

Ludzie co wam się nie podoba w TCW???
Jest to dobry serial może skierowany głównie do dzieci ale nie tylko.

Może upadnie? A co jeśli w Sequel Trilogy będzie... Ahsoka!?

Szczerze? Akurat o kwestii TCW w ogóle nie myślałem w tym kontekście. Cały czas myślałem o ep. VII. Nieważne kto szefuje, najlepiej skończyć ten serial.

I dobrze, niech się Clone Wars skończy już. Może w końcu zobaczymy jakąś produkcję, która naprawdę doda coś do ery która tego potrzebuje. No bo co niby jeszcze można pokazać w Clone Wars? Jak już skończą z Maulem, nie będzie tam już absolutnie miejsca na nic oryginalnego czy jakiś rozwój postaci.

TCW ma zostać na CN i Detours też ma tam być!!!!

Pana w kapeluszu przenieść do Disney Junior. ~;)

Widziałem przez moment na XD Lego Star Wars. Masakra. Darth Maul i Lord Vader... Dla dzieci może i faje.

XD

I bardzo dobrze TCW trafi tam gdzie jego miejsce ;).

XD

CN ma zostać! to jedyny w miare normalny program

Akurat na wydanie filmów Marvela w ogóle nie patrzyłem (nie interesują mnie), raczej choćby na to co było z Królem Lwem na BD. Tyle, że tam dodatków w oryginale też było tyle co nic, więc u nas wyszło to całkiem dobrze.

@Lord Sidious - Za to będziesz miał wydanie BD wykastrowane niemal doszczętnie z dodatków jak w przypadku Avengersów :)

Pewnie najwygodniej będzie zakończyć TCW i zacząć nowy serial. Ale może dzięki zmianie dystrybutora Galapagos straci prawa do TCW i dostaniemy w końcu jakieś porządne wydanie serialu na BD w Polsce. Najlepiej od CD Projecta :D. Jeszcze Imperiala nie będzie... nie będzie komplentej sagi bez dźwięku HD... Dla mnie to same plusy :D.

Mam naprawdę wielkiego stracha, że puszczą (jeśli puszczą) na Disneyu!

Jeśli CN ma prawa do pierwszych pięciu sezonów, to teraz zmienianie dystrybutora byłoby mocno skomplikowane. Bardziej jestem ciekaw czy to w takim razie robimy koniec na 6 sezonie, czy nowy kanał oznacza nową oglądalność i pracujemy już nad 7? ;)

Ufff... Disney XD to naprawdę niefajny kanał. Acz jest szansa, że odcinki puszczą szybciej, może też popracują nad dubbingiem. Liczę na to.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.