Komiksy

Nowy projekt okładki

DakHorse.com

Historia gwiezdnowojennego komiksu liczy sobie około 30 lat. Przez cały ten czas fani z całego świata śledzili z zapartym tchem przygody swoich bohaterów za sprawą ogromnej ilości serii. Na stronie Dark Horse'a (aktualnego wydawcy komiksów spod znaku Star Wars) zostały pokazane pierwsze okładki nowej serii - Agent of the Empire, której premiera jest planowana na grudzień tego roku. Nie byłoby w tym nic specjalnego gdyby nie nowy projekt okładki. Od samego początku okładka komiksów gwiezdnowojennych wyglądała dość szablonowo: na samej górze duży napis Star Wars, w którymś z rogów znak wydawnictwa i numer zeszytu. Można powiedzieć, że okładka nowej serii jest całkowitym przeciwieństwem poprzednich wersji. Poniżej przedstawiamy jak okładki komiksów Star Wars ewoluowały przez te 30 lat.

Okładki wydawnictwa Marvel.Pierwsze okładki wydawnictwa Dark Horse Comics.Okładki wydawnictwa Dark Horse Comics z nowym logiem.Najnowsza wersja okładki z serii Agent of the EmpireTagi: Dark Horse Comics (790) Marvel Comics (358)

Komentarze (21)

Legacy War wymiata, zaj***ta okładka

Ewoks jest najpiękniejsze i już.

Oczywiście chodzi mi o polskie wydanie tych komiksów...

To Marvel kiedyś wydawał komiksy z pod znaku Star Wars. Jestem zdziwiony. A tak w ogóle to szkoda że nie wychodzą już żadne komiksy Marvela (Thor, Kapitan Ameryka, Iron Man, Avengers itp...)

a mi podoba się nowy układ. zawsze to jakiś powiew świeżości.

a jeszcze nawiązując do pierwszej okładki Marvela - Luke wygląda jak He-Man :P

Ciekawy zabieg z tą okładką Agenta. Hmm, sam nie wiem czy wolę klasyczne ustawienie czy nowy wariant. Zobaczymy za jakiś czas, może to po prostu kwestia przyzwyczajenia.
Mimo wszystko chyba jednak komiks umieszczony na pułkach sklepowych bardziej się rzuca w oczy gdy tytuł jest w górnej części.

Po zastanowieniu się, mogę napisać że wolę zdecydowanie gdy napisy znajdują się na górze okładki a nie na dole. Co do zaś tyczy się okładek agenta to bardzo mi się podobają. Mam nadzieję że to dolne umieszczenie tytułów będzie zastosowane tylko w tej miniserii komiksowej jako tak zwany smaczek.

Wyglądają jakby były do góry nogami. Obawiam się, że taka rewolucja się nie przyjmie.

Natomiast na samego Agenta Imperium naprawdę się cieszę, zapowiada się znakomicie.

Wszystkie okładki wyglądają super.

Moim zdaniem to jednorazowy przypadek, tylko dla tej serii. Zauważcie na stronie DH, że pozostałe okładki (planowanych komiksów) mają postacie czy motyw usadzone poniżej w stosunku do centra ilustracji. Logicznie jest więc przecież nie zasłaniać.

W przypadku Agenta, mogło to być albo potknięcie rysownika, lub celowy zabieg, szkoda że ogólnie niszy całą koncepcje i słabo będzie widoczny na półkach ;).

Ja też jednak wolałbym u góry...

Jak dla mnie lepiej prezentowało się z logo na górze.

do mnie też nie trafia, wolę starszą formę

Do mnie to nie trafia, ale pewnie każdy ma to w pompie, więc będę musiał przeboleć. :(

Tego Starfightera to chętnie bym przeczytał...

ale grafika full retro, podoba mi się fest.

Jak dla mnie to wcześniej było lepiej...

30 lat ewolucji, żeby napis przenieść na dół... Ewoks ftw

Ciekawa sprawa z tym przeniesieniem loga itd na sam dół okładki. Oryginalny pomysł ale ciekawe czy zostanie ograniczony tylko do pozycji spod znaku "Star Wars" czy też może wszystko od Dark Horse pójdzie w tym kierunku?

fajnie, że odświeżają layout. Chociaż graficznie moim zdaniem najlepiej prezentuje się całość: czyli tytuły, logo wydawnictwa itp. w górnej części okładki.
Mimo wszystko, czekam na kolejne prezentacje okładek.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.