Klasyczna Trylogia

Dzieje spoilera wszechczasów

RI

W sieci aż huczy od nowej, wręcz niesamowitej plotki opublikowanej na stronie www.retroist.com, według której już w roku 1978, na dwa lata przed premierą „Imperium kontratakuje”, opublikowano najwiekszy spoiler wszechczasów. Wyjawiono, że Vader jest ojcem Luke'a. Artykuł podobno został opublikowany 24 lipca 1978 w „The San Francisco Examiner”. Zawiera on komentarz Davida Prowse'a (Darth Vader), w którym twierdzi, że w nadchodzącym sequelu okaże się, że Vader jest ojcem Luke'a. Ta pogłoska podobno pojawiła się jeszcze wcześniej, w fanzinie „Little Shoppe of Horrors #4” z kwietnia 1978, gdzie znalazł się długi i ekskluzywny wywiad z Prowsem. Czasopismo to można czasem jeszcze znaleźć na ebayu.Poza wywiadami, które udało się zebrać autorom między październikiem a grudniem 1977 (w tym na panelu na Horror Elite Convention w październiku), znalazł się komentarz bardzo podobny do tego z SF Examinera.

W następnym filmie, będzie konfrontacja między Lukiem a Darthem Vaderem i odkryją, że Darth Vader nigdy nie zabił ojca Luke'a bo to on nim jest. Więc syn nie może zabić ojca, a ojciec syna, więc Vader przeżyje do następnego sequela”.

I oto wycinek z tego artykułu.Tak więc wygląda, że Retroist miał prawie całkowitą rację. Z tym drobnym wyjątkiem. Ten spoiler padł publicznie już w 1977.

I na koniec artykuł z 1978, który jedynie potwierdza spoiler...Jak widać, w 1980 zaskoczeni byli, Ci którzy nie czytali spoilerów... I to nieoznaczonych.Tagi: Darth Vader (171) David Prowse (54)

Komentarze (18)

Jak to?! :O To św.Mikołaj nie istnieje?

To Vader jest ojcem Luke'a?! :D
@Jaro
Chyba na Nonsensopedii to wyczytałeś :P

Nigdy nie można być niczego pewnym. Ja czytałem, że Lucas chciał, by Han był imperialnym agentem, który jeszcze w Mos Eisley miał zabić Obi-Wana, ale zamiast tego Harrison po prostu mu się przedstawił. Nietrudno się domyślić, że to totalna bzdura, która w przeciwnym razie wymagałaby napisania zupełnie nowego scenariusza kolejnej 1,5-godziny filmy.

To on zrobił dziecko tej posłance z Samoobrony> To był Vader?

W naszej prasie też różne rzeczy wypisywali :).

i Lucas na wydrukowanie tego artykułu pozwolił !!! :)

Se Prowse jaja robił i trafił przypadkiem :-)

Fake'n'gay

"Najtrudniejszą sceną do zagrania był pojedynek z Lukiem w TESB. No i wówczas nie znał dialogów, więc nie wiedział, że jest ojcem Luke'a. Dali mu fałszywe dialogi." Fragment relacji z Star Force 2010 tłumaczony na podstawie wypowiedzi Prowse'a na konwencie.. ciekawe ;p

Ej, dzięki za spoiler, ja dopiero na New Hope jestem :/

Dziwne. Bardzo dziwne. Z tego co pamiętam to gdzieś czytałem, że Prowse nie wiedział, że Vader jest ojcem Luke'a. Poza tym wiedziało o tym zaledwie kilka osób. Jakim cudem później wszyscy mogli być zaskoczeni jak zdradzono to wcześniej publicznie. No cóż są 3 możliwe wyjaśniania:

1. Może ktoś cofnął się w czasie i zmienił przeszłość. (choć to raczej nie możliwe)
2. Artykuł jest fake'em
3. Zaskoczenie i cała historia No, I am your Father została wyolbrzymiona przez media.

O. Funkcji spoiler nie znali, dranie jedne.

A czyli tak wyglądały spojlery przed potopem ;D

Dziwne... W materiałach dodatkowych na wydaniu DVD z 2004 roku jest powiedziane, że Prowse znał inny tekst, aż do usłyszenia dubbingu i nawet został stworzony inny scenariusz dla reszty obsady... To które źródło kłamie?

Całe szczęście, że w tamtych latach nie było internetu :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.