Świat Filmu

Co się kręci?

Różne

Z kolejnej dawki wiadomości na temat nowych planów aktorów i filmowców związanych ze Star Wars dowiecie się po jaką postać głos podłożył ostatnio James Earl Jones oraz co słychać u Najwyższego Kanclerza Finisa Valoruma, czyli Terence’a Stampa. Znajdzie się również miejsce na kilka słów o nowym filmie Samuela L. Jacksona.

Właściciel jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w filmowym światku (o czym doskonale wiedzą zarówno fani Gwiezdnych Wojen, jak też widzowie telewizji CNN) czyli James Earl Jones użyczył owego głosu postaci Olbrzyma w najnowszej filmowej adaptacji klasycznej angielskiej baśni pt. Jaś i magiczna fasola, za którą odpowiada studio Avalon Family Entertainment. Wyreżyserowany przez Gary’ego J. Tunnicliffe’a obraz zatytułowany jest Jack and the Beanstalk. W tytułowej roli młoego chłopca, który po gigantycznej łodydze fasoli wspina się do krainy za chmurami, gdzie przeżywa liczne przygody (m.in. zwiedza zamek budzącego powszechną grozę Olbrzyma), zobaczymy Colina Forda. Katey Segal (znana polskim widzom jako Peggy Bundy z serialu Marriage with Children) pojawia się na ekranie jako matka Jacka, W filmie wystąpili również znani z licznych ról komediowych Chevy Chase (National Lampoon’s: Vacation) i Christopher Lloyd (Emmett Brown w trylogii Back to the Future Roberta Zemeckisa). Jack and the Beanstalk przeznaczony jest od razu na rynek DVD. Premiera 22 czerwca bieżącego roku. Warto dodać, że jest to dwudziesta ósma (wliczając produkcje animowane i krótkometrażowe) filmowa adaptacji tej klasycznej baśni.W zeszłym roku oglądaliśmy go na naszych ekranach jako gen. Ludwiga Becka w Walkirii Bryana Singera, obecnie zaś Terence Stamp zajęty jest pracą na planie obrazu George’a Nolfi The Adjustement Bureau na podstawie opowiadnia Philipa K. Dicka Adjustement Team. W głównych rolach polityka i balleriny, których romans zakłócany jest przez tajemnicze siły zobaczymy Matta Damona i Emily Blunt. Za adaptację opowiadania oraz scenariusz odpowiedzialny jest sam reżyser. Ta dziesiąta już próba przeniesienia prozy Dicka na język filmu ma zawitać na ekrany amerykańskich kin 30 lipca tego roku. Stamp użyczył również głosu w Ultramarines: The Movie Martyna Picka. Ta komputerowa animacja to połączenie thrillera z filmem SF osadzone w uniwersum Warhammera 40.000. Oprócz Stampa głosy filmowym postaciom mają również podłożyć Sean Pertwee i John Hurt. Ultramarines: The Movie ma mieć ograniczoną dystrybucję kinową oraz pojawić się na DVD, jednakże konkretna data premiery nie jest jeszcze znana.Samuel L. Jackson nie ogranicza się jedynie do wcielania się w postać Nicka Fury z komiksów Marvela i pojawia się również w innych produkcjach. Jedną z nich jest najnowszy obraz Gregora Jordana (Buffalo Soldiers) Unthinkable, którego amerykańska premiera miała miejsce 8 kwietnia. Film opowiada o grupie agentów FBI, którzy starają się dowiedzieć, gdzie terroryści podłożyli trzy ładunki nuklearne. Oprócz Jacksona w filmie występują również Michael Sheen (Królowa, Frost/Nixon) i Carrie Ann Moss (trylogia Matrix, Memento). Trailer można obejrzeć w tym miejscu.Tagi: Samuel L. Jackson (283) Terence Stamp (19)

Komentarze (7)

Stampa ostatnio widziałem w "Walkiri". Dobrze grał.

Rycu-> Stamp to jeden z bardziej znanych i cenionych aktorów brytyjskich. Grał m.in. u Loseya, Loacha, Soderberga, Singera, Stone'a i Pasoliniego.

Pierwszy i ostatni znany, pośrodku nie bardzo.

W sumie, to jakby Stampa na łyso ogolili to na Space Marine z twarzy pasuje <3

Fee-fi-fo-fum!

Zapomnialem ze Terence Stamp gra w TPM

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.