Komiksy

SW Komiks #20 - zapowiedź

Egmont Polska

Niedawno pojawiła się zapowiedź Rycerzy Starej Republiki, a wydawnictwo Egmont już przedstawia nowe informacje dotyczące kolejnej gwiezdnowojennej pozycji. W połowie kwietnia do sprzedaży trafi dwudziesty numer miesięcznika Star Wars Komiks. Szczegóły jak zwykle znajdziecie niżej.

Star Wars Komiks 4/2010 (20)

"Stare rany" (Old Wounds, Visionaries) - Akcja tej historii rozgrywa się na Tatooine. Luke Skywalker, wychowywany na farmie wilgoci przez Beru i Owena Larsów, ma trzy lata. Opiekunowie niepokoją się o bezpieczeństwo chłopca, z pewnością jednak nie obawiają się Dartha Maula, który zginął szesnaście lat wcześniej, przecięty w pół przez Obi-Wana Kenobiego. Walczący podwójnym mieczem świetlnym Sith powraca jednak, by jeszcze raz stawić czoło swojemu adwersarzowi. Scenariusz i rysunki Aaron McBride.
"Dzikie serce" (The Savage Heart, Empire #14) - Jak pamiętamy z filmu Nowa nadzieja, podczas bitwy o Yavin prototypowy myśliwiec typu TIE Advanced x1, pilotowany przez Dartha Vadera, został uszkodzony i wyleciał w przestrzeń komiczną. Komiks pokazuje, co działo się z Mrocznym Lordem Sithów wkrótce po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Na planecie Vaal odzywają się w nim pradawne instynkty i uczucia. Scenariusz Paul Alden, rysunki Raul Trevino.
"Niedobitki" (Survivors, Tales #13) - Uda-Khalid to bezwzględny dyktator pewnej niewielkiej planety. Popełnił wiele zbrodni, które długo uchodziły mu płazem, wreszcie jednak zakon Jedi postanawia położyć im kres. Do pałacu satrapy przybywa dwudziestopięcioletni Mace Windu. Nie jest jeszcze członkiem Rady Jedi, należy jednak do wyróżniających się rycerzy. Właśnie tej postaci poświęcony będzie w większości kolejny numer Star Wars Komiks. Scenariusz Jim Krueger, rysunki Kagan McLeod.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski, okładka Drew Struzan. Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera 16 kwiecień 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (604) Empire (133) Star Wars Komiks (216) Star Wars Tales (132)

Komentarze (20)

no i kolejny komiks z Maulem do kolekcji:D

Visionaries i Empire... Mniam

Dwie pierwsze historię mimo że znane, to fajnie zobaczyć je w PL. Wbrew pozorom to bardzo ładne historie, nawet jeśli bywają dość absurdalne jak np. z Maulem:).

prawie sie nabralem, a to przeciez 1 kwietnia ;P

będzie trzeba kupić, Maul może być fajny

Dzikie serce świetnie się kończy, ten komiks to taka przestroga dla leniwych ludzi.

Obi-Wan 96>>> Ten numer jeszcze nie wyszedł. Prenumeraty nie ma. Możesz kupować za pomocą sklepu internetowego Incal.

Nie mogę się doczekać.
Najbardziej interesująca historia, będzie według, mnie ta, z Maulem :P

Chcialbym go kupić, ale niestety w okolicy nie sprzedają. Muszę trochę poczekać i kupić na Allegro razem z innymi numerami.
Nie wie ktoś, czy dostępna jest prenumerata SWKomiks ?

"A Savage Heart" poza zaiste ciekawym punktem wyjścia dla fabuły i niezłymi ilustracjami nie oferuje niczego więcej, zaś dosłowny sposób w jaki ukazano, że Vader to drapieżnik jest wyjątkowo IMHO wysilony. Szkoda, że nie postanowiono opublikować innego jednostrzałowca z serii Empire, kilka ich jeszcze zostało. Natomiast pozostałych komiksów nie znam i chętnie się zapoznam.

Fajnie się zapowiadają rysunki w pierwszych dwóch komiksach...

Wytrzymam, jeszcze mi wpłaty starczy 8D

szkoda, że komiks będzie dopiero za trzy tygodnie:(

Wajnie!

"Dzikie serce" miałem kiedyś okazję przeczytać w fanowskim tłumaczeniu - kawał niezłej bzdury.
Najbardziej interesują mnie "Stare rany" ;).

twarz tego kolesia w kadrze z ostatniego komiksu.. masakra:D
ze strony wizualnej raczej nie za mocny numer się szykuje, ale historie zapowiadają się ciekawie.

Z 3 komiksów czytałem tylko Dzikie Serca. I nie mam dobrych wspomnień - Vader na czele stada guźców :/ Co do Old Wounds to również słyszałem, ze nie najlepszy komiks, w dodatku niekanoniczny. Wiec czekam tylko na Niedobitków, chociaż nie spodziewam się wiele po Talesie.

Czekam na ten numer z niecierpliwością! :)

Historia z Maulem może być ciekawa ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.