Komiksy

SW Komiks #19 w sprzedaży

Egmont Polska

Minęło ledwie kilka dni od kiedy na rynku pojawił się najnowszy numer Wydania Specjalnego Star Wars Komiks zatytułowanego "Generał Grievous", a Egmont już dostarcza fanom kolejne gwiezdnowojenne historie. Dziś w sprzedaży ukazał się dziewiętnasty zeszyt magazynu Star Wars Komiks. Zapoznajcie sie z opisem, aby dowiedzieć się co tym razem na Was czeka.

Star Wars Komiks 3/2010 (19)

"Nienawiśc i strach" (Hate and Fear, Republic #60) - Ostatnia plansza historii "Bitwa o Jabiim", opublikowanej w pierwszym numerze kwartalnika Star Wars Komiks Wydanie Specjalne, przedstawia Obi-Wana Kenobiego uwięzionego przez Mroczną Jedi Asajj Ventress. Niniejszy komiks, rozgrywający się 16 miesięcy po wybuch wojen klonów, powraca do tego wątku. Sojusznicy i przyjaciele sądzą, że Obi-Wan zginął, podczas gdy on walczy o życie. Scenariusz Haden Blackman, rysunki Tomás Giorello, kolory Brad Anderson.
"Oczy rewolucji" (The Eyes of Revolution, Visionaries) - Generał Grievous - postać, która pojawiła się pierwszy raz w filmie Zemsta Sithów - znany był z nienawiści do Jedi. Z jego ręki zginęło około trzydziestu jedi, a generał kolekcjonował ich miecze jako trofea. Historia ukazuje źródła tej nienawiści i wyjaśnia, w jaki sposób dowódca z planety Kalee, znany wczesniej jako Qymaen jai Sheelal, stałsię cyborgiem i dowódca wojsk Separatystów. Scenariusz i rysunki Warren Fu.
"Zaginiony miecz" (The Lost Lightsaber, Tales #19) - Komiks przedstawia dzieje miecza świetlnego, który należał do Luke'a Skywalkera. Pojawia się tutaj Ben, syn Luke'a i jego żony Mary Jade, który przyszedł na świat 26 lat po tym, jak jego ojciec zniszczył pierwszą Gwiazde Śmierci. Warto nadmienić, że ta krótka opowieść bywa uznawana za niekanoniczną, czyli sprzeczną z informacjami pochodzacymi z innych źródeł Star Wars. Scenariusz Andrew Robinson i Jim Royal, rysunki Núria Peris, tusz Kris Justice, kolory Tom Smith.

Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz oraz Maciek Drewnowski . Cena 5,90 zł, 48 stron. Premiera 17 marzec 2010r. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (604) Republic (189) Star Wars Komiks (216) Star Wars Tales (132)

Komentarze (20)

Czytałem. Niezłe.

Ja mam pytanie czy w maju kupi się ten komiks?

Nie mam kasy. :<

Historie ukazane w nowym SW Komiks są dobrze dobrane. "Oczy Rewolucji" maja wspaniałą kreskę. "Nienawiść i Starach" dobra fabułę. Jedynym minusem tego numeru jest "Zaginiony Miecz". Takich historii nie powinno się w ogóle tworzyć, skoro później maja być niekanoniczne.
Numer bardzo dobry. Polecam ;)

Oczy rewolucji-Świetne,a i oko cieszy.

zaginiony miecz...boziu, ale to gówno! Przecież miecz skywalkerów znalazł C'baoth. A i co ma bossk do chewbaccy?

Sam kupiłem :D Ha!

Ktoś z was mi kupi!

Ja też sobie sam kupiłem. ;<

Nie mam piątaka :(

Sam se kupię bo forsę podbiorę he he

Oczy rewolucji <3

Bóg stworzył człowieka, a potem kobietę i resztę zwierząt żeby mu służyły, tak głosi pismo xP Tak, tak wiem:P Lubię czarny humorek, niekoniecznie poprawny politycznie:P

A ja sobie kupię sama! Razem ze specjalnym.
Za wygodni jesteście panowie, za wygodni.

Powiem tylko tyle...
Historia "Oczy rewolucji" to moim skromnym zdaniem najlepiej narysowany komiks jaki widziałem ze wszystkich komiksów wydanych przez Egmont.

A mi ktoś kupi?

Asia mi kupi.

Zaginiony miecz - bardzo dobrze że jest uznawany za niekanoniczny, bo takiego syfu to dawno nie czytałem.
Nienawiść i strach - bardzo dobre, cieszę się że wreszcie dokończyli wątek z Bitwy o Jabiim.
Oczy rewolucji - mistrz! Świetna oprawa graficzna i całkiem spoko komiks, brakowało mi tylko jakiegoś wkręcenia GG że to Jedi mu to zrobili i rysunku jak go montują.
Dobry numer.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.