Komiksy

Komiksowe nowinki

ComicBookResources.com, TheForce.net

Comic-Con, który w miniony weekend odbył się w San Diego obfitował w wiele niespodzianek i nowości z całego świata Star Wars. O wielu z nich informowaliśmy Was w niedawno zamieszczonych newsach. Niestety tym razem obyło się bez wielkich rewelacji dotyczących komiksów. Oczywiście na imprezie nie zabrakło Dark Horse’a. Wręcz przeciwnie. Odbyło się spotkanie z przedstawicielami wydawnictwa, na którym zadawano wiele pytań. Można było również zdobyć autografy wielu komiksowych twórców, jak i spotkać Randy’ego Stradley’a w towarzystwie księżniczki Leii w skąpym stroju niewolnicy. Jeżeli jednak chodzi o komiksy SW to nie przedstawiono zbyt wielu nowych informacji. Oto chyba najważniejsze z nich:

- Komiksy Star Wars trafią na iPhony. Dark Horse zapowiedział, że planuje w ten sposób wydać kilka pozycji. Na początku będą to: "Empire: Betrayal", dwa zeszyty "Legacy: Broken", a także "The Clone Wars: Shipyards of Doom". W przyszłości być może pojawią się kolejne tytuły, których akcja będzie rozgrywać się w tych samych czasach, a także "The Force Unleashed".


- Dwa nowe pojedyncze komiksy SW. Między październikiem, a grudniem, w ramach przygotowywanego projektu obejmującego różne serie komiksowe, Dark Horse wyda dwa nowe one-shoty, których akcja będzie rozgrywać się w świecie Star Wars. Na forum wydawnictwa Stradley zdradził, że będzie to zerowy numer Invasion (zawierający dodatkowe, nie publikowane dotąd sześć stron) oraz Purge 2 czyli nowa historia Vadera przeciwko Jedi. Każdy z tych komiksów ma być dostępny w cenie 3,50$ za zeszyt.
- Dodatkowo Stradley zapytany czy nie mógłby czegoś zdradzić na temat nadchodzących zeszytów Legacy powiedział, że wyjdzie kilka pojedynczych zeszytów wyjaśniających dlaczego nie ma więcej Mandalorian w okresie, w którym rozgrywa się akcja Legacy. W nadchodzących komiksach czytelnicy mogą spodziewać się również próby zamachu na admirała, który będzie starał się ponownie zjednoczyć Jedi i Sojusz Galaktyczny.

To by było na tyle wiadomości z samego Comic-Conu. Przed samą impreza pojawiło się jednak w sieci jeszcze kilka ciekawych informacji.

Pierwsza z nich jest niestety przykra. John Ostrander, scenarzysta komiksowy dobrze znany również w Polsce z takich pozycji jak m.in. Republic, Legacy, od kilku lat cierpi na jaskrę, która może spowodować całkowitą utratę wzroku. W związku z tym ten komiksowy weteran poddał się serii operacji oraz leczeniu, które mają uchronić go przed ślepotą. Aby pomóc Ostranderowi jego fani organizują akcje charytatywną mającą zebrać fundusze potrzebne na leczenie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu. Miejmy nadzieję, że autor tak wielu komiksów powróci do zdrowia, aby nadal dostarczać swoim czytelnikom kolejne przygody.

Kolejna wiadomość jaką dla Was przygotowaliśmy dotyczy dwóch wywiadów przeprowadzonych z twórcami Invasion, którzy przybyli specjalnie do San Diego z dalekiej Australiii. Rozmowy w języku angielskim znajdziecie tutaj i tutaj.

Można się z nich dowiedzieć m.in.:
- o pracy wkładanej przez Toma Taylora i Colina Wilsona w nową serię;
- zdecydowano, że Galfridianowie będą rodziną królewską, by bardziej podkreślić ich związek z rodzinną planetą;
- w serii pojawią się znane już np. z gier komputerowych pojazdy;
- nad spójnością serii z resztą EU czuwa Leland Chee, który pilnuje kanonu Gwiezdnych Wojen;
- twórcy zdają sobie sprawę z możliwości popełnienia błędów, które są nieuniknione w sytuacji gdy poruszają się po okresie opisanym szczegółowo przez serię książek, mimo to starają się unikać podobnych przypadków;
- potwierdzono, że niebieskoskóra Panha pochodzi z rasy Chissów;
- twórcy śledzą fora internetowe przy czym dużą uwagę przywiązują do negatywnych opinii, których nadmiar może zamienić ich w Emo;
- w komiksie pojawią się znane już technologie Yuuzhan Vongów jak na przykład uścisk bólu;
- Tom Talyor chciałby kiedyś przedstawić historię Panhy i Wookieego z prequela;
- zdaniem scenarzysty Invasion ma potencjał na bardzo długą serię, tymczasem zakończono już prace nad scenariuszem do drugiej historii;

Ostatnia informacja jaką dla Was mamy dotyczy cyklu Dark Times, który nie tak dawno został wznowiony. Zapewne niektórzy z Was zauważyli, że po ukazaniu się pierwszego numeru historii zatytułowanej „Blue Harvest” premiery kolejnych części zostały przesunięte. Z tymi opóźnieniami związany jest również szereg innych problemów. Dobra wiadomość jest jednak taka, że drugi numer powinien ujrzeć światło dzienne w sierpniu, a kolejne zeszyty według obecnych zapowiedzi mają się pojawiać co miesiąc.Tagi: Comic Con (185) Dark Horse Comics (790) Dziedzictwo (Legacy) (237) Empire (133) Inwazja (Invasion) (63) iPhone / iPad (13) John Ostrander (182) Mroczne czasy (Dark Times) (143) The Clone Wars (1283) wywiad (150)

Komentarze (15)

Hura! Nie będzie Mandalorian!

Hmm

Purge 2 tak? Bajer, mam nadzieję,że sequel stworzy ta sama drużyna co część pierwszą i że będzie trzymał poziom pierwowzrozu a nie tylko jebut i jebut!:p

Invasion...no comment.

DArk Times wraca! No wreszcie kurczę , bo już zaczynałem się martwić.

Sky -> "Objęcia Cierpienia" to pewnie z jakiejś książki co nie? Nie miałem jej jednak pod ręką żeby to sprawdzić, ale miałem za to komiks w którym "Embrace of Pain" przełożono jako "Uścisk Bólu" lub "Uścisk Śmierci". I po prostu to zastosowałem. Jak dla mnie każde z tych tłumaczeń może być.

Abe -> Czyli normalnie w świecie jeden człowiek nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć ;).

promil -> bo jego "czuwanie nad spójnością" czasami pozostawia wiele do życzenia ;).

Purge 2 brzmi interesująco, Vader kontra niedobitki zakonu Jedi.:)
Oby tylko historia trzymała poziom pierwowzoru.:)

Abe -> Dalczego Ci się nie podobają?

Ciekawe newsy ostatnio wchodzą na Bastion.

"nad spójnością serii z resztą EU czuwa Leland Chee" - nie podobają mi się dwa ostatnie słowa...

"Objęcia Cierpienia", nie "uścisk bólu"!!! Litości!

Great Mandalorian Purge

"powiedział, że wyjdzie kilka pojedynczych zeszytów wyjaśniających dlaczego nie ma więcej Mandalorian w okresie, w którym rozgrywa się akcja Legacy." : < <
Mam się bać?

Purge 2 - to będzie złe zło i rozpiździaj , czekam z niecierpliwością

Ciekawią mnie zapowiadane one-shoty, zwłaszcza sequel "Purge", mam nadzieję, że nie będzie to odgrzewany kotlet, lecz ciekawa i wartościowa opowieść. Dobre wieści, iż opóźnienia nie oznaczają zgonu tak dobrego cyklu jakim jest Dark Times.

Życzę Ostranderowi powrotu do zdrowia, jego wycofanie się z tego biznesu byłoby stratą niepowetowaną.

Och, i jeszcze jedno jak mawia Steve Jobs - komiksy Star Wars na iPhone'a. Ciekawe kto więcej na tym zarobi w kraju Usańczyków, Apple czy Dark Horse?

W sprawie tych one-shootów. Mam szczerą nadzieję zobaczyć kiedyś "Purge 2" w SW Komiks.
Invasion #0 pewnie też się w nim pojawi, jeśli Egmont zdecyduje się wydać TPB.

fajnie! inwazja!
nie fajnie! klon łorsy! badziew!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.