Komiksy

Dziedzictwo #4 - zapowiedź

Egmont Polska

Pojawiła się kolejna zapowiedź Egmontu tym razem dotycząca serii Dziedzictwo. Najnowszy tom tego cyklu pt. "Sojusz" trafi do sprzedaży 10 sierpnia i będzie można go nabyć w cenie 39,00 zł.

Dziedzictwo tom #4: Sojusz

Niemal osiem lat temu admirał Gar Stazi wraz ze zdziesiątkowaną flotą Sojuszu Galaktycznego ledwie umknął z imperialnej pułapki nad planetą Caamas. Teraz ma szansę odwrócić losy wojny i zemścić się na Imperium i jego sithańskim władcy, Darthu Kraycie. Spróbuje zawładnąć najnowszym i najpotężniejszym okrętem wroga. Ale stawka jest wysoka – aby osiągnąć cel, Stazi musi narazić wszystkie jednostki swej wyczerpanej bojem armady i mieć nadzieję, że zemsta Imperium nie dosięgnie jego bezbronnych sprzymierzeńców z planety Kalamar. Plan jest śmiały, ale czy można przypuszczać, że mający ze Stazim stare porachunki admirał imperialny Dru Valan nie spodziewa się ataku? Oto trzy opowieści z przyszłości świata Star Wars, rozgrywające się sto trzydzieści lat po śmierci Dartha Vadera i klęsce pierwszego Imperium.
To wydanie kolekcjonerskie zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach Legacy #20-22 oraz #27.
Scenariusz John Ostrander, rysunki Omar Francia i Alan Robinson, kolory Brad Anderson, okładka Dan Scott. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 39,00 zł, 104 strony. Premiera: 10 sierpnia. Przykładowe plansze dostępne poniżej.

Temat na forum.Tagi: Dziedzictwo (Legacy) (237) Egmont Polska (604) John Ostrander (182) TPB (138)

Komentarze (80)

Mistrz Seller -> To Twoje zdanie, ja tak nie uważam.

ogór >>> Bo to najlepsza seria komiksowa.

Czemu się tak podniecacie, tym że wydadzą KotOR (jeśli wydadzą?) :D

DanielOldObi>>> Kupuj. Jak się wydania TPB będą się dobrze sprzedawały to w końcu wydadzą KotORa.

mógłbyś , przynajmniej byś wsparł Egmont

Może zaczne kupować "Dziedzictwo"

You're doing it wrong.

Co do Vectora - zawsze przecież można dać artykuł streszczający poprzednie numery i wyjaśniający o co w tym wszystkim chodzi. Tak więc to raczej nie jest przeszkodą ;]

napewno ją Egmont będzie chciał wydać cóż by to był za sens wydawać tylko 4 Tomy Dziedzictwa

Barth --> fakt, no to jak wyjdzie szósta część, a Egmont będzie chciał ją wydać to Vector by się przydał.

Urthona>> legacy 5 dzieje sie przed vectorem

Strid --> pewnie zamierzają wydać piątą część "Legacy" więc przydałoby się, żeby wydali "Vectora" (przynajmniej z tej serii).

Seller -> A kto powiedział że trzeba wydać wszystkie pozostałe serie żeby wydać Vectora? Kto w ogóle powiedział ze trzeba wydać Vectora?

aha kompletnie o tym chacie zapomniałem , także sorka za niepotrzebne pytania

czeu dzisiaj ? bo nie bardzo się orientuję

Dzisiaj sie dowiemy

Raczej nie będą ukazywać się równolegle. Dziedzictwo doszło prawie do Vectora. A żeby wydać Vector trzeba wydać pozostałe serie.

No właśnie, obie serie pewnie będą się ukazywać równolegle, tylko pewnie w większych odstępach między wydawaniem kolejnych tomów.

ale czy im się będzie opłacać wydawać dwa równolegle

Przecież nigdzie nie powiedziane było że zastępują, tylko że startuje nowy cykl... przecież nikt nie powiedział że nie mogą się ukazywać dwa równolegle...:)

głupota z tym Dark Times , powinni dokończyć Dziedzictwo a nie wymyślać sobie nowe tytuły , jak już coś to Kotora mogli dać

Mistrz Seller=> Nic nie było powiedziane że będzie zastąpione :P

Lord Dexter >>> Czwarty tom będzie jak na razie ostatnim wydanym w PL. Od października Dziedzictwo zastępują mroczne czasy.

Ludwik> może nie tak szybko :P

http://www.ossus.pl/images/4/40/Legacy.jpg

gdybym nie był uzależniony od Minisów kupił bym tą serie... cóż poczekamy.. Chyba nie przestaną jej wydawać :P

O, kto powrocil... Luke S wyjezdzasz na wakacje czy spedzasz je przed monitorem?

Może, po raz pierwszy sie skuszę.

w tym komiksie najgorszy jest tylko ,,Gniew Smoka". Resztę można przeczytać.

Ja poczekam do 10 sierpnia i zamówię sobie całe dziedzictwo jakie się ukazało dotychczas, żeby nie jeździć po kilka razy i szukać:)

Cóż, do 10 sierpnia będę miał dwie dychy od babci za wychodzenie z psem. Mam też trochę kasy, a tata mi wisi 100zł. Więc raczej będzie mnie stać na ''Sojusz''.

żeby mnie ktoś źle nie zrozumiał i tak i tak kupie nawet jakby był za pięć dych, może trochę niepotrzebnie narzekałem, bo w końcu to kolejny niezły komiks w naszym ojczystym języku.
No i super że wydadzą początkiem sierpnia bo będzie co przez wakacje robić.
A Komiksy wydawane w Polsce przestane kupować tylko wtedy kiedy Egmont zacznie TCW wydawać.

Postaram się do tego czsu kupić II tom i III. ; D

Onoma-> o to mi właśnie chodziło:) Dzięki:)

Nestor i tak większość się najęczy a i tak kupi

fajna okładka

Zamiast sie cieszyc i odplacac Egmontowi to niektorzy narzekaja jeszcze o 5 zlotych wiecej wydanych raz na 3 miesiace... :(

Dexter -->Egmont wydaje TPB z takimi samymi okładkami jak w oryginalnych TPB (mimo, ze większość z nich jest brzydka

Dexter --> szara z postaciami była tylko w serii Broken, później szybko by się wyczerpały postacie. ;)

To że jest po 39zl to nie oznacza, że nie kupię :D

Egmont <3 <3 :D
Fajnie już szykuję kasę :)

O w morde... mniam :D

fajna okładka w porównaniu do poprzednich

Karwan -> Co to znaczy "nie wydają kolejnych numerów, tylko skaczą po numerach"? Tak samo było w oryginalnym wydaniu, #20-22 i #27 poruszają inne wątki niż #23-26 i dlatego są wydane w oddzielnych TPB. Podobnie swego czasu było z Republicami, które w TPB-kach w ogóle był przemieszane i to jeszcze z innymi seryjkami.

Barth - żal Ci tych pięciu, czy dziewięciu złotych, to nie kupuj, albo baw się z aukcjami na allegro. Prosta piłka.

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie wydają kolejnych numerów tylko robią skok w numerach? Czy numery Legacy niekoniecznie są chronologiczne mimo że następują po sobie?
Nie czytałem jeszcze ani jednego numeru i nie interesowałem się tą serią za bardzo i chcę nadrobić zaległości:) Proszę o odpowiedź:)

Darth Flips > fajna, fajna, ale mogli zrobić taką samą przez wszystkie tomy :)
czyli szarą z postaciami :)

Zgadzam się z Szedałem. ^^

Wtrącę się do tej dyskusji. Porównywanie omnibusów do Dziedzictwa nie wydaje mi się do końca trafione. Nie wiem w jaki sposób Egmont wyznacza cenę swoich komiksów, ale na pewno składa się na to wiele rzeczy. Skupię się na jednej. Omnibusy to wydania zbiorcze starych komiksów, które są w ten sposób odświeżane - okazja dla nowych czytelników, aby uzupełnić kolekcję. Żadna z historii zawartych z Omnibusach SW chyba nie ukazała po 2002 roku, a większość z nich nawet wcześniej. Domyślam się, że cena za udzielenie zgody na wydanie starej pozycji jest o wiele mniejsza niż cena za wydanie nowej (pewnie ciągle się jeszcze sprzedającej) jaką jest Legacy. Jakimś porównaniem może tutaj być Bitwa o Jabiim (z 2003 roku) wydana u nas za 10 zł, komiksy z nowego Dziedzictwa pochodzą z 2008. Oczywiście format, rodzaj okładki, papier czy ilość stron także mają swoje znaczenie.

Darth Barth -> we Francji wydają w takim samym formacie, a cena jest w przeliczeniu podobna do amerykańskiej.

I co ci się nie podoba w "Sithu"? No i nie oszukujmy się - jeśli chodzi o tłumaczenie, to Egmont na razie radzi sobie świetnie. Prawie nie robi błędów merytorycznych, a literówek nie uświadczyłem już od paru ładnych numerów SWK.

Ma ktoś może 4ty tom w oryginale do sprzedania? Kurdę głupia sprawa- mam 1,2,3,5;p

Oczywiście po jakiejś rozsądnej cenie

OJEJ JEJ BO CENA JEST TAKA SAMA, ojezu no tak, 30, 35 a 39 zł to wielka różnica. Serio niektórzy z was zamierzają tego nie kupić bo nie obniżyli ceny o piątaka? No lol. Ja oczywiście kupię, te albumy to najlepszy z pomysłów Egmontu i będę go wspierał cokolwiek by nie wydawali.

okładka też niczego sobie

Barth ==> Naprawdę, żałosne argumenty przytaczasz. Formatu nie skomentuje, ale porównanie egmontowskiego "Dziedzictwa" do "Omnibusów", to juz naprawdę porażka.

Na pewno się zaopatrzę. Przyznaję, że mimo początkowej niechęci nawet wciągnąłem się w "Dziedzictwo" (aczkolwiek póki co w poznawaniu historii ograniczam się do polskich wydań) dlatego jak najbardziej zakupię. Ten tom ma chyba najlepiej do tej pory przełożony na nasze rodzime narzecze tytuł (bo tu nie było za bardzo możliwości kombinowania jak przy nieszczęsnych "Shards").

Aqenrall>> owszem liczba stron jest taka sama ale ich rozmiar bynajmniej nie jest.
Mają poprostu mniejszy format

Człowieku, zastanawiasz się co piszesz?
Alliance = $15.95 = 50,31 zł
Sojusz = 39 zł

50 > 39
Liczba stron jest ta sama.

ludwik >> nie porównuj wydania polskiego z amerykańskim bo ono kosztuje 17,95$ co na nasze daje ok 60zł, a u nas za 40zł nie dość że małe to jeszcze zdarzają sie tłumaczenia typu sithu.

Wniosek. Egmont wydaje komiksy bardzo drogo, spojrzyj na amerykańskie Omnibusy, ktore są wydawane w takiej formie jak Dziedzictwo i porównaj cenę

Extra, nareszcie ^^

Przyznam szczerze, że przygodę z "Legacy" w wersji oryginalnej skończyłem na "Szponach". Potem jakoś mnie nie ciągnęło. Czwarty tom oczywiście kupię - ale tym razem bez znajomości treści. Więc dobrze.

I byłoby jeszcze lepiej, gdybym zdobył wreszcie "Jabiim"... Ech, życie...

Premiera: 10 sierpNIA.

Barth --> K***a. Sprawdź sobie najpierw ceny oryginalnych TPB, a potem narzekaj, to raz.

Bitwa o Jabiim została wydana za 10zł, to dwa. Jak za taką cenę wydają TAKI komiks, to chyba można łaskawie dopłacić to 5zł do Dziedzictwa.

Egmont robi wszystko, żeby zdobyć klienta i robi to dobrze, to trzy.
I dalej się znajdzie ktoś, kto potrafi narzekać. No ale tak, Amber jest lepszy.

Czemu cena wyższa? Ja bym to wyjaśnił "obszerniejszym" tomem 2 :P

przepraszam za brzydkie słowa ale mnie poniosło

Szok, już amber jest lepszy bo obniża czasem ceny jak książka jest tańsza, a tu nic. Liczyłem że będzie za 3 dychy, zrozumiałbym jakby był za 35 a tu k**** nic taka sama sama cena niezależnie czy 7 czy 4 zeszyty są.
Wkurzyli mnie

Cena taka sama jak wcześniejszych tomów więc nie ma co marudzić. I tak będzie na pewno wiele bardzo atrakcyjnych okazji w sklepach komiksowych. Ja tam już się nie mogę doczekać.

Wszystkie tomy Dziedzictwa bez względu na objętość będą kosztowały 39 zł ? :D

Resvain -> numery 20-21 - równolegle ze Szponami, a 22 i 27 po.
hmmm... może zaczne kupować polskie wydania i zaczne wspierać komiksy u nas :D

Into the Core <333

X-Yuri - my bad

Nie mogę się doczekać :D.

Bazy>jak dla mnie to 4 zeszyty.. -.-

3 zeszyty i taka cena? Gruuuba przesada, do tej pory kupiłem wszystkie ale dalej chyba nie ma ch...

Myślałem że cene chociaż do 35 zł obniżą xD

Jeden z ponizszych komentarzy nadaje sie na basha.

Oen-> Te numery to następne wydanie zbiorcze xd

a co z #23-26?

A ja jeszcze nie zdążyłem kupić smoczych szponów. Zresztą do Dziedzictwa mnie jakoś nie ciągnie.

ach, już zacieram ręce ;]

tylko jedno mnie zastanawia - akcja rozgrywa się bezpośrednio po Smoczych Szponach?

wreszcie dobra wiadomość

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.