Forum

Wookieepedia a Biblioteka Ossus a Empirepedia

Dopiero pół godziny temu dowiedziałem się o istnieniu "oficjalnej" Wikipedii SW - wszystko bardzo fajnie, tyle że w porównaniu z Ossusem to... nieważne. W każdym razie czy ktoś z jednej ze stron (Ossus/Empire) wie, jakie są szanse na sojusz między nimi? Po obu stronach znajdują się niekiedy świetne artykuły (np. Revan jest bez porównania lepszy na Ossusie, z kolei opis ANH odwrotnie). Przymierze byłoby roZwiązaniem wręcz idealnym, tym bardziej, że jak już link oznaczony "pl" na Wookiee powinien prowadzić do bogatszej strony, a tymczasem Empire jest biedniejszy ok. 7 razy od Ossusa! SO-JU-SZU! SO-JU-SZU! SO-JU-SZU!

Jaro

Linka byś dał do tego Empire, bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę WTF? Mamy dwa databanki już? Te ludzie to dziwne są... Nic, tylko podziały potem mamy.

Na

stronie głównej Wookiepedii masz odnośniki do regionalnych Wookie. A dokładny link to http://pl.starwars.wikia.com

Tak szczerze

to już zdążyłem dawno znaleźć przez ten czas Jakoś nie pomyślałem w pierwszej chwili, że tak doświadczony i wyrobiony user jak ja nie powinien prosić o link, tylko sam se znaleźć Ale dzięki

Teraz mam inne głupie pytanie: czy na owym Empire udziela się ktoś prominentny z fandomu?

Nie

obecnie nie udziela się już nikt jak i nie udzielał, zresztą zobacz sobie Hana Solo czy Gwiazdę Śmierci - Empire to raczej ofiara wandali niż rzeczywista encyklopedia.

Ossus i Empirepedia

Obecnie szanse na sojusz są raczej małe z kilku powodów. Po pierwsze Empirepedia jest raczej w fazie zaniku niż rozwoju patrząc na liczbę osób tam się udzielających oraz fakt, że obecnie nie za bardzo jest też z kimś rozmawiać o czymkolwiek, gdyż starzy admini Empirepedii opuścili ją i obecnie jedyny admin nawet nie jest fanem SW. Na ewentualną współpracę rzutuje też przeszłe zachowanie dawnych adminów i ich stosunek do Ossusa, przez co zrazili do siebie załogę Ossusa. Z tego co się orientuję to według Empirepedii jedyną szansą na połączenie jest zamknięcie Ossusa i przeniesienie do nich wszystkich haseł.

Na chwilę obecną Ossus skupia się na własnym rozwoju.

Ta biblioteka

chyba rżnie z Ossusa-albo an odwórt. Wpiszcie sobie np hasło Imperium. Poza pierwszymi dwoma akapitami na Empiredii, oba teksty są IDENTYCZNE.
Proofs:
http://www.ossus.pl/biblioteka/Imperium
http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Imperium_Galaktyczne

ani to ani to

prawdopodobnie... tekst empirepedii jest zerżnięty z wikipedii (hasło powstało w 2005 roku, a na ossusie w 2006, na empire w 2006), hasło na ossusie prawdopodobnie też patrząc na daty utworzenia haseł

To

chyba nienajlepiej świadczy o osobach, które to haśło zamieszczały na obu stronach, czyż nie?;/

no wiesz

I na Empire i na Ossusie jest teoretycznie ramka, że hasło nie ich, więc licencji wiki nie złamali... Ale fakt własnym wkładem jakoś się nie wykazali zbytnio

Część

osób z Ossusa wcześniej udzielała się innych encyklopediach i nie widzę nic złego, że wykorzystują swoją wcześniejszą pracę na Ossusie, zwłaszcza, że wymogi licencyjne są wypełnione. Nie ma zbytniego sensu robić tego samego dwa razy. Hasła nie są przecież skończone i inni mogą dopisywać dalsze informacje.
Ossus działa dopiero niecały rok, trudno więc wymagać aby od razu wszystko było skończone. Niemiecka Jedipedia działa już ponad rok a ma tylko około 100 haseł więcej. Świadczy to o dość szybkim rozwoju Ossusa.

Oczywiście zapraszam wszystkich Bastionowiczów do Ossusa i do pomocy przy jego dalszym rozwoju.

Wytłumaczenie

jest proste, oba teksty bazują na haśle w polskiej Wikipedii, o czym w obu hasłach jest wyraźna informacja. Zresztą obecni archiwiści Ossusa mają spory wkład w hasło z Wikipedii.
Wszystkie polskie encyklopedie są w mniejszym lub większym stopniu oparte na encyklopediach zagranicznych.

hmmm

informacja na ossusie do wyraźnych nie należy szczerze mówiąc... na samy m dole małym drukiem :/

generalnie

rzecz biorąc, nie ma tutaj mowy o żadnym "zerżnięciu", bo to przecież wolna licencja, więc najwyżej się przenosi na inną wiki. A co do informacji - jest bardzo dobrze umieszczona, przynajmniej nie psuje całego designu pracy.

Empirepedia?

Ludzie, dajcie sobie spokój z tą Empirepedią... Ossus jest największą encyklopedią, drugie miejsce trzyma The Outer Rim (ponad 1500 haseł, choć już się nie rozwija, czego ja jestem dużym powodem), zaś Empirepedia kompletnie nie liczy się na tym "rynku" - jeżeli już ktoś ma się z kimś połączyć, to tylko Ossus z Encyklopedią The Outer Rim.

hmm

szczerze powiedziawszy to myślę, że TOR mimo wszystko ma lepszą i większą encyklopedię, bo bardziej skupioną na temacie sagi. Wasze 1500 haseł nie zawiera pozycji typu autor i lista jego książek, więc nie ma co się poddawać, raz jest lepiej, a raz gorzej, ale pamietaj, że są ludzie, którzy Was czytają. I cenią. Pierwszy z brzegu, to piszący ten post .

A...

...drugi z brzegu to chociażby ja .

Na Outer Rim wpadam codziennie, a TOR-owa Encyklopedia jest bardzo (moim zdaniem) dopracowana i wyszlifowana.
Chce sie czytać

hmm

z tego co wiem, Wookiee jest na serwerze wikia.com, podobnie jak Empirepedia, podczas gdy Ossus nie jest, więć dla nich naturalnym partnerem jest Empirepedia. Nie wiem jak to jest z Jedipedią (niemiecka), choć wbrew temu co pisze Dante, ona ma już prawie 2000 haseł, a nie 100 . A podziały, cóż jedni atakowali drugich i to chyba nie tylko słownie. Ale staram się nie wnikać. Żałuję tylko, że nie udało się stworzyć czegoś w stylu http://pl.wikipedia.org/wiki/Portal:Star_Trek, czyli portalu o SW w samej wikipedii.pl, która część fantastyczną ma dobrze prowadzoną, ale cóż wiele rzeczy robią tam ludzie z Poltera . Siłą Portalu Wikipedii jest to, że nie trzeba kopiować artykułów z oryginalnej wikii, wystarczy się do nich podpiąć. Ja się bawiłem w wspomaganie haseł o SW na wikii, może nie w znaczny sposób, ale już tam zostanę. Ale teraz próba tworzenia Portalu na wiki to już musztarda po obiedzie i chyba lepiej, by nie powstała. Jednak wszystkie wikii nawet pomimo fajnych wpisów, nigdy nie będą do końca wiarygodne, za dużo tam fanonu i innych zasłyszanych rzeczy. Wookiee w tym celuje . Dlatego dwie najlepsze encyklopedie po polsku to dla mnie, nie istniejąca już niestety Infostarwars no i http://www.outerrim.pl/modules.php?name=Encyclopedia. A z zagranicznych to polecam http://www.cuswe.org/ i Databank. Choć najbardziej to i tak chciałbym mieć dostęp do encyklpedii z której korzysta Strażnik Holokronu . A sam cały czas myślę nad własną Wiki, choć na razie nie widzę czasu, kiedy mógłbym się tym zająć .

Jedna rzecz

Dante pisał, że Jedipedia ma O 100 haseł więcej,a nie że w całości ma 100 ;p

ups

to w takim razie przepraszam, pomyłka . Źle zrozumiałem .

Jedipedia

także nie jest na serwerze wiki. Z tego co wiem to wywodzi się z niemieckiej strony poświęconej SW - StarWars-Chroniken.de. Do niedawna nawet znajdowała się ona na ich serwerze.

z Empire

problem jest już prawie rozwiązany, gdyż na Wookie toczą się już rozmowy nad jej rozwiązaniem. Portal ST który podałeś jest na tyle wadliwy, że a) nie można śledzić ostatnich zmian, tzn. można ale są wymieszane z cała wiki, b) mogą się wtrącać ludzie całkowicie niezorientowani, c) administracja nie jest całkowicie i jedynie w rękach osób zorientowanych na temacie, d) w większości haseł trzeba dodawać (Star Trek). Wiesz co do fanonu, to wszystko zależy od tego jak bardzo pilnują tego inni na Ossusie te kontrole są na wzorowym poziomie.

.

Nie widze wogole sensu rozwijania zadnej polskiej encyklopedii SW :C. Lepiej polatajmy dziury w imo najlepszej jak narazie wookiepedii. W przeciwienstwie do konkurencji ma ona najwiekszy potencjal (silnik wikipedii) ale takze jak narazie najwiecej burakow. http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page Wiec czytac, poprawiac babole i dodawac tego czego nie ma :C! A nie tracic czas na jakies polskie encyklopedie, kto nie umie angielskiego niech sie uczy zamiast szukac czegos po polsku ;c

A znaszli to powiedzonko?

"Polacy nie gęsi i swój język mają."

...

Uważam, ze warto jednak tworzyć encyklopedię SW po polsku, ponieważ nie każdy zna na tyle dobrze angielski, a poza tym na przykład dzieciaki też mają prawo do uzyskiwania wiadomości na interesujące je tematy.

Skoro nie powinniśmy tracić czasu na jakieś polskie encyklopedie, to w ogóle po co tracić czas na tłumaczenia książek i komiksów SW? Przecież są po angielsku. Taki wysnułam wniosek z Twojej wypowiedzi.

kk

panowie, panie i Freedony, rozmowę o samym Ossusie możecie kontynuować tutaj: http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=243331.

Już

nie możemy

kontynujemy

temat kolejnych genialnych haseł z Empirepedii.
Jar Jar Binks
Jar Jar Binks - astronom, matematyk, prawnik, ekonomista, strateg, lekarz, poeta, astrolog, tłumacz, kanclerz kapituły warmińskiej, kanonik warmiński, scholastyk wrocławski, duchowny katolicki.

Jego najważniejszym dziełem jest De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich), w którym opisał heliocentryczną wizję świata w sposób wystarczająco szczegółowy, by mogła stać się naukowo użyteczna. Ogłoszona przez niego teoria heliocentryzmu była najważniejszą rewolucją naukową w dziejach ludzkości od czasów starożytnych, nazywaną niekiedy przewrotem Jar Jar Binksa.


Shmi Skywalker
Shmi Skywalker to odpowiednik Matki Boskiej w Gwiezdnych wojnach. Niepokalanie poczęła Anakina Skywalkera przyszłego zbawcę wrzechświata. Urodziła go w żłobie na pustyni Tatooine.

Chewbacca
Chewbacca był wiernym psem Hana Solo rasy Wookie. Han uratował mu kiedyś życie gdy chciano go uśpić w schronisku w Pawłowie. Chewie odwdzięczał się to przez resztę dni. Imprezowali też razem, mimo ze potem trzeba było wycinać z futra wymiociny. Mimo że miał łapy jak bochny był specjalistą w elektronice i spawalnictwie. Został zagłaskany na śmierć przez Yuuzhan-Vongów.

Pierwowzorem postaci był miś spod Giewontu.


Federacja Handlowa
Federacja Handlowa to spółka z o.o., właściciel sieci Biedronka.

dżizas...

Nie wierzyłem... Zobaczyłem... I zmuszonym był uwierzyć..

hmm

dwa najlepsze hasła :

Roman Piett to oficer cesarskiej marynarki wojennej. W młodości (jeszcze w stopniu porucznika) razem z dedektywem Rutkowskim i komisarzem Zawadą oczyścił z pirackiej hołoty rodzinny system Axxila. W roku 3ABY awansował do stopnia admirała według najlepszej tradycji imperialnej marynarki w miejsce Thrawna.Zdradzał żone , bił dzieci , ogólnie był złym człowiekem. Jego okrętem flagowym był superniszczyciel O.R.P. Executor. Podczas bitwy wokół atolu Endor dowodził flotą Imperium, walczącą z bandę plugawych rebelianckich ścierw. Zginął bohaterską śmiercią wraz z całą załogą okrętu, gdy w mostek uderzył japoński pilot Kamikaze Arvel Crynyd.

Gwiezdna kuźnia, Był to ogromny galktyczny śmietnik i zgromadzenie mętów galaktyki mieszkałi tam miedzy innymi Yoda , Obi oraz Mace Windu do czasu wojny o Republike w 134566 r.p.o.i. , był to cód techniki prototyp gwiazdy śmierci oraz evenement technologiczny aż do powstania przenośnej toalety , zniszczona przez Vongów ...

Re: hmm

Nebl Draygo napisał(a):
dwa najlepsze hasła :

Roman Piett to oficer cesarskiej marynarki wojennej. W młodości (jeszcze w stopniu porucznika) razem z dedektywem Rutkowskim i komisarzem Zawadą oczyścił z pirackiej hołoty rodzinny system Axxila. W roku 3ABY awansował do stopnia admirała według najlepszej tradycji imperialnej marynarki w miejsce Thrawna.Zdradzał żone , bił dzieci , ogólnie był złym człowiekem. Jego okrętem flagowym był superniszczyciel O.R.P. Executor. Podczas bitwy wokół atolu Endor dowodził flotą Imperium, walczącą z bandę plugawych rebelianckich ścierw. Zginął bohaterską śmiercią wraz z całą załogą okrętu, gdy w mostek uderzył japoński pilot Kamikaze Arvel Crynyd.

________

Hmmmm, przyznaj się to ty zmieniłeś imię w napisanym przeze mnie artykule + tego Ozzela na Thrawna?Przyznaję, nawet ciekawe zmiany(w końcu można edytować do woli)?

hmm

to co sie dzieje na Empirepedii jest chore, przeczytajcie sobie o Nowej Republice
http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Nowa_Republika

już...

wcześniej ktoś mówił o tym artykule
(bodajże przy Hanie Solo był też odnośnik do NR - brzmiało mniej więcej to tak - "przemytnik, pilot, terroryst - przy terrorysta był odnośnik właśnie do NR )

Hmm...

A bo to przecież byli wredni terroryści ... Organizacja ta była przedsięwzięciem wysoce nielegalnym w stosunku do prawowitej władzy w Galaktyce

A czy wiecie, że

na głównej jest taki kwiatek?

[url]Imperator Palpatine uprawiał seks z Marą Jade[/url]


Ktoś się chyba Shabby`ego naoglądał

Ech,

to miał być cytat z wrażenia zrobiłem urle

hehe..

właśnie się tak zastanawiałem zaraz po tym jak dodałeś co to ma znaczyć
A w jakim to jest artykule? O Palpatinie czy o Jade?

W żadnym,

to jest na głównej "Czy wiecie, że... "

hmm

A wiecie że Ziemniaki też miały w sobie Moc??

Re: hmm

Bakuś napisał(a):
A wiecie że Ziemniaki też miały w sobie Moc??
________

O k...., nie no to już najlepsza i jedyna SW Nonsensopedia!!!

hmmmmm

więcej smaczków
Aayla Secura

Aayla Secura z pochodzenia jest Twi`lekianką. Była puszczalską Jedi, która nigdy nie przepuszczała okazji na romans. Romansowała z między innymi Quinlanem Vosem, Kitem Fisto oraz wieloma innymi Jedi, Sithami i Mrocznymi Jedi. Była nimfomanką i erotomanką. Miała miecz swietlny koloru błękitnego.

Elita elit... :P

Szturmowcy

Szturmowcy to elita elit Imperialnych Sił Zbrojnych. Charakteryzowała ich nieefektywność bojowa i zezowatość. Uzbrojeni byli w blastery, którymi i tak nie umieli się posługiwać, przez co gineli setkami podczas każdej bitwy. Nosili białe zbroje, które idealnie pokazywały ich pozycje na froncie, żeby wrodzy snajperzy nie mieli problemów. Szacuje się, że w konfliktach zbrojnych zginęło około 98 procent wszystkich szturmowców.

He he :P

Śmierć Rebeliantom: Rebelia-Organizacja terrorystyczna mająca na celu przejąć władzę nad galaktyką i obalić leganlnie wybranego Kanclerza Palpatine`a, później Imperatora. Rebelianci, Buntownicy, Rebelianckie Szumowiny, Rebelianckie Świnie jak ich powszechnie określano, nie cofnęli się przed niczym by przejąć władzę. Życie np. Bothańskich szpiegów w ogóle się dla nich nie liczyło. Od samego początku przewodziła im chora na władzę Mon Mothma. Zniszczyli między innymi Gwiazdę Śmierci, zabijając przy tym ponad milion istnień, w tym wielu robotników sezonowych, dekarzy, więźniów, sprzątaczki oraz kupców. Wymordowali większość inteligencji Imperium a także wytłukli niektóre z ras, które je wspierały, np. Duloków.

...

nie żebym sie czepiał, ale ktoś to już wyżej podał

A to przepraszam

bardzo. Tyle że albo ja ślepy jestem albo jest tylko odnośnik do Nowej Republiki

stronę...

z ciekawostkami też mają ciekawą, z wieloma przydatnymi informacjami

-Jaina Solo miała problemy psychiczne?
-Luuke Skywalker był klonem Luka Skywalkera ?
-Ziemniaki też miały w sobie Moc?
-Luke Skywalker był Wielkim Mistrzem Jedi?
-Zakon Jedi przed wielką wojną Sithów zezwalał Jedi wstępować w związki małżeńskie?
-Jeden na stu Kiffarów miał zdolność czytania "wspomnień" z martwych przedmiotów?

Podoba

mi się hasło "Generał Grievous":

Grievous był generałem armii droidów Konfederacji Niezależnych Systemów.
Zabity z ręki Obi-Wana Kenobiego na Utapau w 19 BBY.

I tyle. Bardzo szczegółowe i ciekawe informacje.

Re: Podoba

Darth Tiglatpilesar napisał(a):
mi się hasło "Generał Grievous":

Grievous był generałem armii droidów Konfederacji Niezależnych Systemów.
Zabity z ręki Obi-Wana Kenobiego na Utapau w 19 BBY.

I tyle. Bardzo szczegółowe i ciekawe informacje.

________
i tak wycieli najciekawsze rzeczy:

Generał dowódzca Separatystów. Miał wszystkie funkcje sokowirówki i wibratora a także snopowiazałki. Zabijał wiele szumowin w tym także Jedi. Pracował jako windykator i był dość tchórzliwy. Zamordowany przez Obi-Wana Kenobiego na Utapau.

Re: Re: Podoba

-Generał dowódzca Separatystów. Miał wszystkie funkcje sokowirówki i wibratora a także snopowiazałki. Zabijał wiele szumowin w tym także Jedi. Pracował jako windykator i był dość tchórzliwy. Zamordowany przez Obi-Wana Kenobiego na Utapau. [/cytat]
________
Ta wersja jest o wiele lepsza Przynajmniej można się dowiedzieć trochę o jego charakterze, zajęciach i uzdolnieniach.

hmm

już zmieniam na tą wersjie

początek spoilera Generał dowódzca Separatystów. Miał wszystkie funkcje sokowirówki i wibratora a także snopowiazałki. Zabijał wiele szumowin w tym także Jedi. Pracował jako windykator i był dość tchórzliwy. Zamordowany przez Obi-Wana Kenobiego na Utapau.
koniec spoilera

Rada Jedi

-Rada Jedi
Kolegium Jedi, zajmujące się utrwalaniem ideologii Prawa i Sprawiedliwości w galaktyce. Zazwyczaj było ich dwunastu i siedzieli w kółku. Urzędowali na Coruscant gdzie mogli łatwo korumpować polityków.

W skład Rady Jedi wchodzili
(..)


Chyba wszystkie artykuły są takimi kwiatkami

Co do Rady Jedi...

to teraz to co piszą o Sifo-Dyasie...
Mistrz Jedi, członek Rada Jedi, idiota, kretyn, zboczeniec, ale pod koniec życia się nawrócił. Wieloletni przyjaciel Dooku. Zamówił armię klonów, by podstępem złapać Dartha Sidiousa, ale Dooku go zabił.

Nie mogłam uwierzyć że empirepedia takie hasła ma na swoim serwerze...myślałam że bierzecie je z nonsensopedi... xD

Firmus Piett

Jako człeka prostego, mnie najbardziej rozbawił dopisek następujący przy w/w haśle: "Zdradzał żone , bił dzieci , ogólnie był złym człowiekem. "

hmm

to moje dzieło

Re: hmm

Nebl Draygo napisał(a):
to moje dzieło
________

Ale już ocenzurowane przez WDSZIHNS - "Wydział Do Spraw Zachowania Imperialności Haseł Na Stronie"

hmm

to zaraz zostanie zmieniony przez WDSDiZE "Wydział Do Spraw Destrukcji i Zniszczenia Empirepedii"

Re: hmm

Nebl Draygo napisał(a):
to zaraz zostanie zmieniony przez WDSDiZE "Wydział Do Spraw Destrukcji i Zniszczenia Empirepedii"
________

a więc wojna waszmość o kilka słów - zobaczymy który się pierwszy znudzi

Czy nie lepiej robić nowe hasła zamiast przerabiać dziwnie czyjeś hasła np. ciekaw jestem kto mi przerobił U.S.S na O.R.P Executor?

hmm

ja ..

mmmmmm

no tak

Re: hmm

Nebl Draygo napisał(a):
ja ..
________

Szczery, tak myślałem...

Po to pisać hasła na Ossusie żeby skończyć na jakiejś SW Nonsensopedii - Ossusie wróc

hmm

czasami fajnie tak popisać ale będze fajnbie jak Ossus wróci ...

Re: hmm

Nebl Draygo napisał(a):
czasami fajnie tak popisać ale będze fajnbie jak Ossus wróci ...
________

A tu nie przeczę - jak bym miał więcej weny to bym więcej takich wariactw jak z tu napisał

hmm....

Naprawde niektóre artykuły są ciekawe....

II Gwiazda Śmierci była to bojowa stacja kosmiczna zdolna zniszczyć nawet planetę. Jej konstruktorem był słynny polski inżynier Alojzy Ruchniewicz, który zadbał o to, aby załoga nowej stacji zawsze była w dobrym nastroju. Jego wytwórnia likierów i wódki stała się jedną z najsłynniejszych i najlepiej prosperujących. Niestety wyniku zamachu terrorystycznego została zniszczona wraz ze swoimi cennymi recepturami.

...

To pewnie przez te napoje, które były produkowane w oparciu o "cenne receptury" wybuch był tak efektowny

cóż

jeśli chodzi o wybuchy napojów to mi jedynie przychodzi do głowy reklama Fanty i jej "owocowej eksplozji". Okazało się, że naprawdę eksploduje (dzieci, nie próbujcie tego w domu )

hmm....

może Empirepedia stanie się gwiezdnowojenną nonsensopedią?

Jaina Solo

-Jaina Solo - alter ego Sue Rostoni. Wiadomo o niej, że ma wiecznie PMSa. Poza tym jest robalem.

hmm

-Han Solo był zoolofilem bo uprawiał seks z swoim Wookie???

Na temat Geonosis

jest bardzo duża notatka. Przytoczę ją w całości.

Planeta na której odbyła się pierwsza bitwa podczas Wojen Klonów. Miała pustynny klimat. Mieszkają na niej robale.

Kolejny kwiatek

-Lando Calrissian - Szuler, kanciarz, przemytnik, bandyta, pirat i do tego murzyn. Jego ciemne (dosłownie) interey zamiast przynosić mu fortunę, sprowadzały nań kłopoty. Nikt nie jest pewien, jakim cudem wciąż żyje, ale podejrzewa się go o współprace z Wielkim Admirałem Thrawnem i Yuuzhan Vongami.
Pisownia oryginalna.

"Kfiatków" ciąg dalszy

Ziemia

Planeta z poza układu Gwiezdnych Wojen, ale najzabawniejsze, że to na niej powstała cała ta historia.


Dagobah

Odludzie, zadupie i ogólnie syf. Zamieszkał tam Yoda po nieudanej próbie zamachu terrorystycznego na Palpatine`a. Ukrywał się jak Osama Bin Laden w Afganistanie, aż do śmierci. Planeta była jednym wielkim bagnem, żyły tam bogwingi inne potwory. Źle wpływała na psychikę, choć w przypadku Yody niekoniecznie mogła na nią wpłynąć.


Ben Skywalker

Syn Luke`a Skywalkera i Mary Jade. Chłopczyk dość grzeczny, dobrze się uczył i został padawanem swojego kuzyna Jacena Solo.

To już przegięcie

-Ziemniak - jedyna inteligentna forma życia na Ziemii. Dzieli się na trzy podstawowe typy :
1. Ziemniak Pospolity 2. Kartofel 3. Pyra

Tak, to jest hasło z Empirepedii. Czekam na artykuły o podtypach.

Heh

Zapomnieli o Gruli

I kolejne "kwiatki" :D

-Ciekawostki
-Jaina Solo miała problemy ze sobą?
-Ziemniaki też miały w sobie Moc?
Artykuły
-Theed - Starożytna świątynia i stolica na planecie Naboo. Jedna wielka wiocha z tramwajami. Znajdował się tam kosmoport, pałac królewski oraz rynek i kilka lepianek.
Tytuły działów w artykułach
-Anakin Skywalker :
-You`re a bantha poodoo, scum! - w rozdziale o Anakinie, niewolniku

Re: I kolejne `kwiatki` :D

Louie napisał(a):
-Ciekawostki
-Jaina Solo miała problemy ze sobą?
-Ziemniaki też miały w sobie Moc?
Artykuły
-Theed - Starożytna świątynia i stolica na planecie Naboo. Jedna wielka wiocha z tramwajami. Znajdował się tam kosmoport, pałac królewski oraz rynek i kilka lepianek.
Tytuły działów w artykułach
-Anakin Skywalker :
-You`re a bantha poodoo, scum! - w rozdziale o Anakinie, niewolniku


________

No cóż, chciałbym teraz zobaczyć minę osoby która stworzyła tą stronę

Ossus vs. Empirepedia

Znając życie to "Ossusowcy" zaatakowali Empirepedie żeby tylko czasem ta nie była lepsza od Ossusa
A swoją drogą mogli by to już wywalić do Nonsensopedii Tam już chyba nie ma "normalnego" artykułu ...

Re: Ossus vs. Empirepedia

Louie napisał(a):
Znając życie to "Ossusowcy" zaatakowali Empirepedie żeby tylko czasem ta nie była lepsza od Ossusa
________

Całkowita prawda Louie, "ataki" tam prowdzi tam teraz kilka osób, z czego przynajmniej 2 (w tym ja) miało okazję napisać sporo haseł na Ossusie.

A Empirepedia już teraz jest nonsensopedią - problem w tym że za granicą traktują Empirepedię za oficjalną polską SWwikię

Miejmy nadzieję,

że nikt za granicą nie zna polskiego

Re: Miejmy nadzieję,

Jaro napisał(a):
że nikt za granicą nie zna polskiego
________

A ja mam nadzieję że zna tym szybciej wywalą ich z oficjalnej SWwiki

hmm....

- Całkowita prawda Louie, "ataki" tam prowdzi tam teraz kilka osób, z czego przynajmniej 2 (w tym ja)

Cóz....count me in Mam nadzieje ze podobały się wam hasła o Ziemniakach, Lando, Jainie, Tarkinie, Naboo i Endorze

Re: hmm....

Halcyon napisał(a):
Mam nadzieje ze podobały się wam hasła o Ziemniakach, Lando, Jainie, Tarkinie, Naboo i Endorze
________

Wszystko łądnie - tylko co Pyry i reszta kartofli na tej stronie mają wspólnego ze SW?

Re:Re: hmm....

Nie wiesz? Przecież ziemniaki mają w sobie Moc

To były

twoje?? Niezłe, niezłe
A kiedy kolejna część FW, skoro już mowa o humorze?

cała

przyjemność po mojej stronie

A FW? Mam już kawałek, ale na razie nie chce mi się pisać dalej Niewątpliwym jest fakt, że kiedyś to skończe

Mam nadzieję,

że pamiętasz, jak się umówiliśmy co do FW?

hmm....

nadzieja matką głupich ale chyba pamiętam

haha :D

To jak tak sprawa wygląda to i ja moze coś napiszę ...

Prowokacja? :P

Shedao shai

Był, ale się zmył. Corran Horn niestety go wypatroszył. Był respektowany i w ogóle, ale ostro się wkurzył bo jeedi zwinieli zwłoki jego dziadka. Ta przykra sprawa nie została bez rozstrzynięcia. Shedao wyzwał na pojedynek świętkoradcę, ale został jak wyzej wspomniałem wypatroszony. A szkoda.

Postanowiłem poinformować, gdyż jest to obraza jednego z uzytkowników Bastionu.

Jak ja kogoś zaraz kur...

za tą małą literkę przy "Shai" a tak na serio to raczej w pozytywnym świetle mnie tam przedstawiono, więc nie narzekam

Ja przepraszam...

Wiem, ale zauważyłem po fakcie Przepraszam najmocniej

tak

walczyłeś mężnie i naprawdę Shedao Shai imponuje w pierwszych dwóch tomach NEJ, i naprawdę szkoda, że ginie..............

eeeee tam

to już zależy od tego jak patrzeć na sprawę. Uzywajac nicka ,,Shedao Shai" i mając na mysli naszego bastionowego kolegę żeczywiście obraża się usera, ale mając na myśli postać z NEJ to nie za bardzo..........

hmmmmm

ciekawe hasła tam są - jak ludzie mogą robić rzeczy tak podłe

Legion KEK
Legion KEK to elitarna organizacja fanów Krypty Exara Kuna. Podczas Wielkiej Wojny Nadprzestrzennej żołnierze tej jednostki byli najlepszym oddziałem Starożytnych Sithów. Walczyli do ostatniego żołnierza, nie licząc momentu gdy ruszali się nażreć w kantynie wojskowej.

Można ich było rozpoznać po czarnym hełmie z napisem SITH, który budził strach wśród swoich przeciwników. Podczas jednej z bitew wojownicy Sith mieli do dyspozycji psy bojowe Sith - Reksia, Cywila, Szarika które równieżsiały postrach wśród wrogów. ] Najsłynniejszym polem bitwy było pole bitwy w parku w Poznaniu, zwane czasem "psim polem" z uwagi na wiele kup psów Sith które było widać po ustąpieniu śniegu. Obecnie główna baza jednostki mieści się w "Festung Bydgoszcz".

W roku 2005 nakręcono film wojenny o jednostce bojowej pdt. Krypta Exara Kuna, który zdobył świetne oceny o średneij 3,8/5.


Strona się rozwija

...

Ty wredny oszuście To twoje hasło

Re: ...

Louie napisał(a):
Ty wredny oszuście To twoje hasło
________

Nieeee, no co ty

Koleś

Najpierw trzeba by przepuścić Empirepedię przez cęzurę , a wtedy zostałyby z niej może ze trzy artykuły

a tu

Panie, panowie kolejne "perły" które dobijają adminów

Hasło obywatela Louiego
Gunganie

Historia

Te przerażające stwory pojawiły się na Naboo 865 lat BBY. Pierwsze osiedle założyła grupa zmutowanych żab, którym wszczepiono mózg ewoka. Stwory były eksperymentem młodego Yody, jednak nieostrożny karzeł pozwolił im uciec. Na Naboo dostały się wraz ze statkiem towarowym. Tutaj osiedliły się i mieszkają do dziś.

Cechy charakteru

Gunganie kozaczą tym że umieją mówić. Jednakże ich mowa jest niezrozumiała dla przeciętnego człowieka, gdyż Yoda podczas eskperymentu przez przypadek dodał im kawałek swojego mózgu, co tłumaczy ich nieznajomość gramatyki. Gunganie z natury są barbarzyńcami i złodziejami. Kradną wszystko co im wpadnie w żabopodobne łapska. Lubią też wyprawiać się do wiosek Naboo. Zabijają wtedy mężczyzn i dzieci, a kobiety porywają do gungańskich domów publicznych.
[edytuj]
Przedstawiciele

-Jar Jar Binks - Najgroźniejszy z gungan. Udaję niewiniątko, ale to on zasłynął z ataku na jedno z większych miast Naboo. Zabił wtedy 39 rosłych mężczyzn. Po tej akcji przeszedł na emeryturę i spróbował sił w polityce.

-Boss Nass - Grubas i przywódca gungan.

-Kpt. Taprals - Gungan o wypaczonym mózgu. Uwielbiał torturować przyjaciół i krewnych elektryczną pałką.


A tu mamy twórczość innych osób:
Corran Horn - wielki Buc, nie umiał nawet podnieść listka Mocą. Cienias, looser, zboczeniec i wandal. To co wychodziło mu najlepiej, to włosy i kazania, w których dowodził jak to inni nic nie wiedzą o życiu, a on tak.

Kiedyś należał do SOK (Straży Ochrony Kolei), ale uciekł, bo naraził się imperialnemu oficerowi Kirtanowi Loorowi, który widział jak Horn wypycha z wagonu staruszkę (z desperacji,że nie potrafi tego zrobić Mocą ).

Pod fałszywym nazwiskiem szkolił się na Jedi u Luke`a Skywalkera i patrzył z góry na innych uczniów, mimo, że nie był wysoki.

Rozpirzył zabytkową, liczącą sobie cztery tysiące lat światynię Exara Kuna na Yavinie IV strzelając do niej z działek swojego X-winga. Potem uciekł z miejsca przestępstwa. Ponieważ w kartotece Praxeum Jedi figurował jako Keiran Halcyon prokuratura z początku nie doszła, że to on. Potem się pokapowali, bo wypaplał to kolegom z Eskadry Łotrów gawędząc przy koreliańskim i ścigają go za naruszenie paragrafu 666 ustawy o ochronie zabytków i dziedzictwa kulturalnego.

Sypiał z przedstawicielkami obcych gatunków i deprawował młodzież, opowiadając o swoich wyczynach. Jego pot był tak kwaśny, że rozpuszczał srebro, a wszystkie stworzenia futerkowe dostawały od niego wysypki.


Hutt

Huttowie brzydzili każdego kto nań spojrzał. Te oślizgłe ślimaki mają podobno pewne powiązania z pasztem z gęsi, ale nigdy tego nie potwierdzono. Podniecały ich niewolnice w bikini z materiału konserwopodobnego


Misiek (przysięgam - nie moje i nie wiem o kim to jest)
Misiek - krwiożerca bestia z Terrordromu Breslau. Zwana też często Szambelanem.

Ewoki
Ewoki to kurduplowate, kudłate, ludziożerne miśki zamieszkujące księżyc Endor położony na przysłowiowym galaktycznym zadupiu.
[edytuj]
Kultura i zwyczaje

Ewoki bełkoczą niezrozumiale (najpopularniejszy zwrot w języku ewockim to `Yub Nub`, co w bardziej cywilizowanej mowie ( w języku polskim )oznacza `Zyg zyg`), ubieraja się w szmaty i co tam jeszcze uda im sie znaleźć i otaczają boska czcią wszystko co się świeci. (W ten sposób status boga Ewoków uzyskał android protokolarny C3-PO ). Są nad miarę wojownicze, lubią porywać się z motyką na słońce, czy też raczej z kamienną dzidą na maszyny kroczące Imperium. Są mięsożerne, wysoko cenią sobie ludzinę (mięso ludzkie), a szczgólną estymą cieszy się wśród nich zwłaszcza `pieczeń z bohatera`.(Z czego wynika, że nie przepadają za mięsem na surowo - proponowanie Ewokowi tatara nie jest najlepszym pomysłem- a surowego mięsa używają jako przynęty, by złapać większe i lepsze kąski) Po wypchaniu świetnie nadają się na przytulanki. Pewien wypchany Ewok zrobił nawet karierę jako pilot Eskadry WIdm eskadry Jastrzębionietoperzy, porucznik Kettch.
[edytuj]
Słynne Ewoki
Wicket- znalazł w lesie na Endorze księżniczkę Leię i jej nie zjadł.
Chirpa - wódz wiochy, do której trafili Leia, Han Solo i Luke Skywalker. Bardzo się ucieszył na myśl o czekajacej go i jego lud wyżerce, ale niestety musiał obyć się smakiem.
Logray - główny czarownik wiochy. Pierwszy orędownik zjedzenia Hana, Luke`a i Chewiego. Koniec końców jednak dał się nabrać na nędzną sztuczkę Skywalkera, który Mocą uniósł siedzącego na tronie `boga` C3-PO i napędził miśkom stracha.
Kettch- zabawka (prawdopodobnie wypatroszony i wypchany Ewok), fetysz Eskadry Widm. Jej dowódca Wedge Antilles był tak dalece przesądny, że od pewnego momentu pilotował swój myśliwiec X-wing tylko jeśli miał Kettcha przypiętego do kombinezonu. Inny członek eskadry, Wes Janson używał Kettcha do okrywania swoich narządów płciowych.
Tarfang - drugi pilot na statku niejakiego Jae Juuna, przemytnik, pyskacz i choleryk. Wściekał się o byle co, jak mówił to pluł na wszystkich dookoła i chciał gryźć (niewiadome jest czy został zaszczepiony przeciw wściekliźnie). Wskutek galaktycznego kaprysu został TW Wywiadu Sojuszu Galaktycznego, (założono mu teczkę) i póki co uchodzi za coś w rodzaju bohatera.


Świerszczyk
Świerszczyk to kryptonim bojowy Jacena Solo podczas Bitwy o Hez-Hezron, decydującego starcia starkiańskiego konfliktu nadprzestrzennego, gdy to ofiary liczono w setkach, a nawet legionach. Kryptonim ten pochodzi od ulubionego czasopisma Jacena, który w dzieciństwie był perwertem i fascynował się robakami i ich obrazkami (fuj!). I Jainą, więc za karę wzięli go do niewoli ludzie z Greenpeace`u.

...

Mam nadzieję że admin, gdy pozbędzie się skutków nerwicy po zobaczeniu moich haseł nie będzie mnie szukał

Re: ...

Louie napisał(a):
Mam nadzieję że admin, gdy pozbędzie się skutków nerwicy po zobaczeniu moich haseł nie będzie mnie szukał
________

O rany, ja tam zarejestrowany jestem pod ksywą z Bastionu i z Ossusa - no to wszyscy wpadliśmy w duże ka ka

Jak

mogłeś zapomnieć o tym haśle :

Bitwa pod Endorem rozegrana w 4 ABY zakończyła się klęską Imperium. Podczas odwiedzin nowej stacji agroturystycznej nad Enorem rebelianci przypuścili atak na Imperatora. Niewielka flota imperialna, która osłaniała przywódcę Imperium została zaatakowana przez wiele liczniejszą flotę rebeliancką. Dzięki dzielnej obronie flota imperialna zmusiła do odwrotu rebeliantów, a po otrzymaniu informacji, iż Imperator został zabity w zamachu stanu na II Gwiazdzie Śmierci, wycofała się na z góry ustalone pozycje.

?

Re: Jak

Halcyon napisał(a):
mogłeś zapomnieć o tym haśle :

Bitwa pod Endorem rozegrana w 4 ABY zakończyła się klęską Imperium. Podczas odwiedzin nowej stacji agroturystycznej nad Enorem rebelianci przypuścili atak na Imperatora. Niewielka flota imperialna, która osłaniała przywódcę Imperium została zaatakowana przez wiele liczniejszą flotę rebeliancką. Dzięki dzielnej obronie flota imperialna zmusiła do odwrotu rebeliantów, a po otrzymaniu informacji, iż Imperator został zabity w zamachu stanu na II Gwiazdzie Śmierci, wycofała się na z góry ustalone pozycje.

?

________

Aż mi przykro że o tym zapomniałem - ale to i tak nie moje ale wersja bitwy za to prawdziwa z pewnego punktu widzenia

No, no, no...

Imponujące. Szalenie imponujące. Jestem pod wielkim wrażeniem... Po prostu brak mi słów.
Ty to masz pomysły, Louie

Hasełko o Ewokach również jest w dechę!

A to ciekawe....

Czy wiesz, że...
* Han Solo był zoolofilem bo uprawiał seks z swoim Wookie???
* Jaina Solo miała problemy ze sobą?
* Darth Vader robił w gacie, bo zdejmowanie metalowych spodni trwało czternaście godzin, dwadzieścia trzy minuty i dwie sekundy?
* Ziemniaki też miały w sobie Moc?
* Luke Skywalker był wykorzystywany seksualnie przez swojego wuja?
* Legion KEK to elitarna organizacja fanów Krypty Exara Kuna?
* Jar Jar Binks był zboczeńcem?

Niee ja już nie wytrzymuję

Hasło Shedao...

jest przebudowane

niee no..

Toż to prawdziwy majsterszyk Przebija twój artykuł o Vongach na Ossusie

artykuł o Vongach...

napisał Sky ale dziękuję

pomieszanie z poplątanym

chodziło mi oczywiście o Bane`a. Pojęcia nie mam jak tam się znalazło słowo "Vong"

...

Wniosek ? czytanie empirepedi ma szkodliwy wplyw na muzg, ministrant zdrowia ostżega !

Wiem

zadbałem, żeby było jeszcze lepsze

Cztery ostatnie biją wszystko...

Czy wiesz, że...
-Shedao Shai był założycielem Rzeszy Wielkoyuuzhańskiej?
-Luke Skywalker był wieśniakiem?
-Empirepedia jest zrujnowana i nie ma adminów?
-ja mam katar?

<lol500>

Guess who...xD

dopisał kawałek o SS

dzięki

aż dwa z tych czterech są moje <idzie po chusteczkę >

To trochę śmiech przez łzy

Z tego naprawdę mistrzowskie jest to "ja mam katar?". Naprawdę rozwala . Gratuluję wiedzy starwarsowej .

Kłopot w tym, że faktycznie "Empirepedia jest zrujnowana i nie ma adminów". I byłoby to nawet bardzo zabawne, tylko...odpowiadając na pytanie "Ossus vs Empirepedia" odpowiadam: Empirepedia przynajmniej działa. :/

dzięki

choć powiem szczerze, że gdyby nie mój katar, to by te hasło nie powstało. Choć mi się bardziej podoba hasło "ja".

A ja...

chciałem powiedzieć, że hasło Shedao - http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Shedao_Shai ma już grafiki

...

Czemu Shedao jest w kategori "Bogowie" ?? Przerost ego ?

Kategorie :)

Niektóre są niezłe np. "Misiek" kategorie: Bestie | Bastionowicze | Degeneraci | Pijacy | Pracownicy zakładów papierniczych | Urodzeni za komuny

lol

Shedao oczami dziecka Świetna grafa

Shedao jest wszędzie :D

A działy o Shedao (np. fanklub, Shedauschwitz) ciągle się rozrastają

Ciekawe, co się znajduje

w szafie Shedao
Czy ktoś to zrobi?

Hehe...

nie tylko o nim

Ja właśnie rozbudowuję inne hasła związane z Shedao i Rzeszą Wielkoyuuzhańską


http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Rzesza_Wielkoyuuzha%C5%84ska
http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Shedaostapo
http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Ricky_Skywalker
http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Reichsmarschall

BTW, trzeba przyjąć jedną taktykę - tak, aby informacje zamieszczane na temat poszczególnych planet i zmian ich nazw - zgadzały się z historią opisaną w hasłach Ricky Skywalker i Rzesza Wielkoyuuzhańska

spoko

Ricky, w razie czego dodamy to i owo do twojego hasła

Obawiam się...

że w tej chwili wersje zdażeń, które dodałeś do notki o Rickym, kłócą się z tym co ok. 2h temu napisałem o Halcyonie Muszę poprawić ;D

spoko

już wszystko wygląda jasno i rzetelnie

A nawet...

jeszcze jaśniej

Pies...

Płakałem jak to czytałem ..
http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Pies
Czyja robota ?

chiba

Shedao...

hehe

Ale sie uśmiałem czytając to , najlepsza jest piąta noga

O dżizas xD

Geeeenialne! To jest genialne! Buhahahaha xD!!!

Ratunku....

...obsługa kafejki pyta się co się stało bo zalałem się łzami... To powinno być zabronione, albo przynajmniej ometkowane "Minister Rolnictwa (Gajowy) ostrzega"

A wiesz,

że już od jakiegoś czasu jest o Tobie artykuł na Empirepedii? Nie patrzyłem, kto go napisał (ja tylko jedną rzecz dopisałem ), ale jest

A więc...

to Ty Urthono jesteś "Reeki" Jak mogłeś

A

co? Tak na szybko coś mi wpadło do łba Podobieństwo przypadkowe

A wiem,

Hal przesłał mi linka, tak to wątpie czy bym w ogóle empirempedię znalazł... Może i ja go z edytuję

i to

Hal napisał twoje hasło....poza tym zobacz artykuł o Gwieździe Śmierci, też tam jestes

Ech, kto to jest

"Ktoś z Bastionu" ?
Dzięki za linki do moich haseł...
(np. do Sebulby )

..

Ja Nie ma za co, nie mam co robić więc się bawię. Nick taki jest bo da mi więcej czasu na ukrycie gdy ktoś zacznie się nam dopierać do tyłków

a tutaj

hmmm

zaczynam się bać

No co

Ty ! Tu się nie ma czego bać ... (Może za wyjątkiem tego niesczęsnego psa )

"Piees? Jaki pies?"

Wczoraj dostałam linka do "Psa"...i mnie rozłożyło na łopatki xD tak samo Misiek, Bastionowicze, Degeneraci podziałali na mnie xD ciekawa jestem kiedy właśnie uzupełnią te jakże ciekawe kategorie xD

trzeba

jeszcze wiele zrobić na tej stronie
1)Wiele artykułów nie ma podanej kategorii i mogą "zaginąć".
2)Trzeba jeszce wybierać wikipedystów miesiąca bo na dole po prawej jest kolo który od miesięcy tam nic nie robi - proponuję kandydaturę Szedzia na podczątek.
3)Stworzyć "polecany artykuł" dla haseł o najbardziej imbecylskiej i polecanej treści.

Hmmmm, inne pomysły?
Aha - przyznać się kto jest odpowiedzialny za ten...Buum do pisania artykułów na stronie - od czegoś musiało się zacząć (i tą światłością na pewno nie był Shed)

hihih

no cóż ja mam chyba informacje kto był pierwszy ale muszę stwierdzić że źródło jest prawdziwe... Wiesz jak zaczniesz "naprawiać" Empirepedię to pewnie reszta pójdzie za Tobą szturmem.

Kategorie

Kategorie byłą moją działką zanim nie zdechł Ossus, więc zajmę się nimi na Empire

szybko idzie..

od wczoraj (273 artykuły) przybyło ... 77 artykułów !
Empirepedia przeżywa swój rozwój
PS. Kto zajmie się artykułem "Śladami Shedao"?

Re: szybko idzie..

Louie napisał(a):

PS. Kto zajmie się artykułem "Śladami Shedao"?

________
Się zająłem

myślę

że ktoś przede mną zrobił kilka artykułów, ale tak masowo to chyba ja zacząłem pisać artykuły razem z tobą....a potem poszło

Ponieważ

nie mam czasu przyłączyć się do zabawy nad czym ubolewam, proponuję umowę: stwórzcie jakiś fajny artykuł o mnie i Taraissu a dostaniecie newsa na Bastionie

Jakiś

malutki artykulik o Issu stworzyłem, można go rozbudować Zerknij pod Bastionowicze - Taraissu

Hehe

fajne Ja chcieć więcej xD

Hmm,

mówisz - masz

Lol

ostatnie zdanie mnie zabiło .

Hehe

mnie też Ja tego nie pisałem

Ciekaw jestem

kto takie wypisuje bzdety marnując czasjednoczesnie lol .

Hehe

dobre to było Ale umowa to umowa, jutro pobawię się newsem

:P

A jak wam się podoba to hasełko? http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Carth_Onasi

Etam...

Za bardzo poważne... Nie podoba mi się . A nawiasem mówiąc jeśli zobaczycie na Empirepedi: Dzikiego Misia Mrocznego Miśka lub Agenta Revana to to będę ja (Chyba bo się już sam w tym nie łapię )

:P

Nie podoba się? A tak się starałem...

sorry

ale skoro wszyscy budują po Erze Legacy budują własne Imperia to nie mogłem wytrzymać i nie przejąć włądzy nad ukochanym Imperium Galaktycznym

http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Odbudowane_Imperium

Piekło i Demony...

Imperia? No to ja lecę tworzyć swoje

...

A oto mamy tu podaną listę najważniejszych rządów w Galaktyce po zakończeniu Ery Dzieczictwa Mocy i rozpoczęciu nowej świetlanej ``Ery Shedao`` w 146 lat po bitwie o Yavin

http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Pokój_Coruscański

hmm....

informuję, że Empirepedia ma już 420 haseł!

200% wzrostu

W ciągu paru dni

panowie...

czas dogonić ... Wookiepedie !!

Coś

ode mnie i po nocy:
http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Iron
A to sam nie wiem, czy mi dobrze poszło:
http://pl.starwars.wikia.com/wiki/PMS

...

hahahahahahahhohohohohohohohuhuhuhuhuhyhyhyhyhihihihihihihihhheheehehehehee Iron mnie powalił

Niestety

skasowali i to hasło...
Ale na wszelki wypadek odtworzę je na swoim kompie (gdyby miała nastąpić reaktywacja robienia sobie jaj).

hmm...

hmm

fajnie widze że unowocześniłeś mape polityczną galktyki , widze że Sheado i Pieetta mją jakieś sektory a te 3 ostatnie to kogo ?

Brakuje na niej...

Cesarstwa Nirauańskiego ;] Powinno się rozciągać w Nieznanych Regionach, od Bakury po granice dawnych Resztek Imperium, z Nirauanem jako stolicą

Jak to Twoja robota to zrób update

?

kto wrzusił tą mapę - Galaxymap3? Bo robota Hala (dwójka) jest świetna, ale trójka? Niewyraźna, i w ogóle co to za podział? Że Rzesza sobie poleciała do innej galakyki, czy co? :/ W ogóle, co to za pomysł z Pierwszą Wojną Galaktyczną? Bo jak dla mnie to chyba tylko Clone to wymyśla, a przecież zarys historii już mamy...

To ten...

gówniarz Nebl nam partoli robotę ;]

grorr...

trzeba będzie napisać do Szoferki, żeby przyznała komuś uprawnienia admina, bo póki co nie możemy banować a wątpię żeby Clone odpuścił nam z własnej woli.

Pisz...

czym prędzej

Hmm,

myślisz, że to coś da? Może pisać też z adresu IP, a nie tylko pod swoim nickiem.

a

bany na IP, to co? zresztą, jeśli się rozbryka, to wkurzy więcej ludzi, a wtedy wątpię czy komukolwiek by się chciało bawić wbrew całej reszcie.

Bany...

...na IP to jedno, a Neostrada to drugie...

hmm

chodzi o to że Neostrada ma zmienne IP ?

O nic...

...innego. Ale teraz na Empirepedii i tak nie ma adminów (chyba od jakichś dwóch miechów), więc nikt nikogo nie będzie banował i powstanie chaos w pierwotnej postaci...

hmm

nie bo Szoferka już usuwa nasze dzieło

Uwaga

Kilka wyjaśnień :

Hal skopiował około 30-40 artykułów - większości związanych z Shedao Shaiem, ale uratował się także artykuł "Bastionowicze". Wiec jeśli wszystko się uda to Shedaopedia szybko odżyje

Co do map : ja stworzyłem mapę Galaxymap2. Ricky, z tego co wiem Ty nie masz własnego państwa jeno jesteś tylko gubernatorem chissańskim, jak mniemam :>

Co do Wojny : Wojne rozpoczął wczoraj Nebl, więc stworzyłem "Traktat Ektelioński" w którym ją zakończyłem. Niestety Nebl rano wszystko pozmieniał (patrz nowa mapa i "Traktat Cesarski")

Aczkolwiek jeśli wszystko ruszy, to myślę, że sprawa się dość łatwo rozwiąże

hmm

już sie z tego wycofął , patrz na post Wegda ...

mi..

mi sie podobają ery na stronie głównej zrobione przez jakiegoś Nebla

A

o mnie to on zapomniał

revertnąłem

jego zmiany, bo to się kupy nie trzyma - jak ktoś wymyśli co się w tych erach działo, to praszę ja waz bardzo, ale to mi bardziej wyglądało na wandalizm a nie na jakąś zmianę. IMO jaja ok, ale póki wszystko się trzyma kupy (dlatego też rano usunąłem co wulgarniejsze wybryki).

No to jak się da...

trzeba pousuwać jego mapy, pomysły wszystkie itp, bo wprowadza zamęt ;/

Heh,

nie wiedziałem, że była też moja era Jak to miło

Ech,

a właśnie zacząłem edytować swoją erę
No nic, fajnie było przez chwilę

Ale już

wiem, gdzie umieszczę to, co napisałem, bo to było na brudno na razie

HaHa...

nareszcie na tej nędznej encyklopedii pojawił się artykuł godny zainteresowania

Oczywiście o mua

Nebl Draygo

pokajał się, uczciwie przyznał do błędu i przeprasza i zaraz przywraca prawidłowy stan rzeczy Spokojnie panowie, rozwijajcie Shedaopedię dalej

Shedaosuka

boooski artykuł

hmm

Szoferka wkroczyła

hmm

10:19, 6 kwi 2007 Szoferka (Dyskusja | wkład) zablokowano "Shedao (wkład)", czas blokady: nieskończony (wandalizm)
10:18, 6 kwi 2007 Szoferka (Dyskusja | wkład) zablokowano "Nebl (wkład)", czas blokady: nieskończony (wandalizm)
12:06, 1 kwi 2007 Szoferka (Dyskusja | wkład) zablokowano "Clone Troper (wkład)", czas blokady: nieskończony (wandalizm)
20:48, 4 lis 2006 Szoferka (Dyskusja | wkład) zablokowano "Biblioteka Ossus rocks (wkład)", czas blokady: nieskończony (wandalizm)
12:30, 15 paź 2006 SkywalkerPL (Dyskusja | wkład) zablokowano "Prymonek (wkład)", czas blokady: 2 godziny (unban za 2 godziny)
20:32, 14 paź 2006 SkywalkerPL (Dyskusja | wkład) zablokowano "Prymonek (wkład)", czas blokady: nieskończony (Wielokrotne łamanie regulaminu, nawet pomimo upomnień (i przywileju "ostatniej szansy") administracji.)

hmm

10:27, 6 kwi 2007 Szoferka (Dyskusja | wkład) zablokowano "Noyclah (wkład)", czas blokady: nieskończony (wandalizm)
10:27, 6 kwi 2007 Szoferka (Dyskusja | wkład) zablokowano "Agent Revan (wkład)", czas blokady: nieskończony (wandalizm)

rotfl xD

Bitwa o Penisy... Muhahahahahha!!! Shedao... Tyś jest okrutny

napiszcie ktoś

(ja nie mogę, bo już mam bana), do Szoferki, żeby się odwaliła od naszej encyklopedii, bo nie jest fanką SW, nie ma zielonego pojęcia o co chodzi, a my nie jesteśmy jakąś durbą grupą wandali, tylko przekształcamy encyklopedię w odpowiednik nonsensopedii.

hmm

Wedge juz napisał ...

Jestem Wedge, redaktor na stronie Bastionu. Sprawa wygląda tak - Empirepedia jest w stanie totalnej agonii, obecnie artykuły są tu tak nierzetelne, pełne błędów i tak niskich lotów, że nikt nawet nie ma siły tego wskrzeszać. Zresztą nie ma sensu - istnieje przecież Ossus, znacznie większy i profesjonalniejszy, który ruszy za parę dni na nowo w nowej odsłonie. Nie napisałem tu żadnego artykułu więc nie jestem tutaj bezpośrednio zaangażowany, ale usuwanie zabawnych artykułów nie ma sensu. Jeśli tak się zrobi, Empire pozostanie martwa na wieki wieków, a o to chyba nie chodzi żeby tak było. Empire jako Nonsensopedia Star Wars sprawdza się idealnie - a Ciebie Szoferko ceniłem za wielkie poczucie humoru i super robotę na Nonsensopedii. Więc apeluję o zaniechanie kasowania, o przyznanie komuś admina tutaj i zrobienie z tego oficjalnej Nonsenso Star Wars, bo są ludzie chętni to kontynuować. A oficjalną encyklopedią powinien być i jest Ossus.

Co Ty na to?

A ja na to, że takie sprawy załatwia się najpierw, a potem zaczyna pisanie. Szoferka 10:38, 6 kwi 2007 (UTC)
Bo inaczej nie można tego potraktować inaczej, jak zwykły takeover ze wszelkimi konsekwencjami, w tym takimi, że z terrorystami się nie negocjuje. Szoferka 10:39, 6 kwi 2007 (UTC)
Źródło: "http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Dyskusja_u%C5%BCytkownika:Szoferka"

Shedao - zostałeś odblokowany! ;)

J.W.

Czyżby apel Wedge`a przyniósł zmianę sytuacji?

ojej..

A ja mam bana za wandalizm
Mam nadzieję że wrócą artykuły o Shedao itepe.
No i oczywiście pies

hmm

a może jesli sie nie uda przekształcić Empirepedi w Star Wars`ową Nonsensopedie , stwożymy nową encyklopedie i będziemy tam pisali takie artykóły , co wy na to ?

można

spróbować. Zawsze możemy przekopiować artykuły z Empirepedi... Naturalnie te "dziwne"

hmm

A które nie są dziwne

Hmm

przeczytajcie końcówkę tej dyskusji, może jeszcze będzie można tam pisać.

Szoferka...

Bezczelna i chamska, bez poczucia humoru :/ Tyle pracy na marne
Tak w ogóle kto to jest? Jakiś admin czy co?

hmm

jest adminem

RATOWAĆ ARTYKUŁY!

http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Specjalna:Newpages

właźcie i kopiujcie do notatnika z "edit". FAST!

Dobra, słuchajcie - WAZNE

Rozmawiałem przed chwilą z Szoferką, sprawa prezentuje się tak. Jest to osoba arogancka, cyniczna i wyjątkowo do nas nieprzychylnie nastawiona, ale to się da zrobić . Umowa jest taka: zostałem odblokowany, żeby zamieścić apel do byłych adminów Empirepedii (SebaP i SkywalkerPL), z zapytaniem czy zgodzą się na zmianę Empire na starwarsową Nonsensopedię. Teraz będzie dobre: czekamy aż się zgodzą, a jeśli nie odpiszą, to czekamy dwa miesiące. Czemu? "bo tak to zalatwiaja kulturalni ludzie w cywilizowanych rejonach internetu " - cytowałem. Czyli na początku czerwca znów będę miał przyjemność rozmawiać z tą panią, i wtedy już oficjanie nie będziemy terrorystami, tylko wikipedystami . Cóż, lepsze to niż nic.

ja...

mam hasło "Shedao Shai", bo sobie je zgrałem przezornie a resztę - kopiujcie do notatników, bo Szoferka zamierza skasować wszystko. W czerwcu to odtworzymy, lepsze i bardziej zgrane

Uh...

Naprawdę wszystko? Chyba wszystkiego to ten potwór nie znajdzie???

znajdzie

znajdzie, więc kopiuj. Rozmawiałem z SebąP - jest z nami, więc będzie dobrze. Teraz muszę jakoś wytropić innych aktywnych userów Empire, i będzie git.

hmm

to widze że możesz to szybciej załatwić niż w 2 mieśące

Tylko...

czy ze SkywalkerPL pójdzie tak łatwo...
Na szczęście zapisałem Najświętszy Artykuł w notatniku... Jest bezpieczny

Dobra...

udało mi się skopiować Reichsmarschalla i Shedałsreich, resztę niestety zdążyła skasować...

Szed...

A ty masz tylko hasło "Shedao Shai", czy te wszystkie Shedałland itp. też?

Louie

ja je mam

uff...

Naprawdę poczułem ulgę A ja już mam 40 artykułów

to

tak jak i ja. Myślę, że jeśli wszystko się uda to odbudowa pójdzie szybko

aha..

zapomniałem - ma ktoś artykuł "Pies"?

ja

ja go napisałem (i jeszcze kilka innych) i przed chwilą udało mi się go odzyskać dzięki... keyloggerowi który sobie kiedyś zainstalowałem

hmm

a nie lepiej zrobic nową encyklopedie ? bo to co ona proponije jest chore ..

Ja się zaraz wkur***...

co to ma być? My tutaj upiększamy ten z góry skazany na niepowodzenie projekt, jakim jest Empirepedia a Ci się jeszcze czepiają...

Szabli, panowie... Szabli...

Nie lepiej

działa panowie działa?

W sumie...

to robimy tak:

1. Revan ty zbierasz Sithów
2. Piett ściąga flotę Imperium
3. Shedao nas błogsławii
4. Ja staję na czele Boskiej Armii Caritasu

I chejże panowie... na Szoferke...

Skopiowałem

część "Psa" - szkoda że cały artykuł poszedł
Co tam znajdę, to skopiuję jeszcze - już mam Dziesiąty X-Wing, Wookie, Shedaosuka

Dobra chłopaki

damy radę, kopiujcie co się da, Empire wróci I to jeszcze lepszy! Jak będą nowe doniesienia to damy znać, póki co trwa polowanie na ex-userów Empire

Nie damy się Szoferce, głowy do góry

Dobra, mam takie:

Czysta Gungańska
Wookie
Shedaosuka
fragment Psa
10 X-Wing
Bitwa o Penisy
Suka
PSM
Traktat Togoriański
Woocze Imperium
Bóg Imperator
Bormann
Shedałsreich
Drużyna A
Księga Rekordów
Wydawnictwo Amber
Shedałgrad
Firmus Piett

Re: Dobra, mam takie:

Urthona napisał(a):

10 X-Wing

________

A co był za artykuł, niezdążyłem go zobaczyć. Możesz go tutaj upublikować.

I dzięki za uratowanie mojego hasła, jak tam wszedłęm to już nic nie było. Ale jeszcze tam wszyscy powrócimy, silni, zwarci i gotowi.

OK, "Dziesiąty X-Wing"

Dziesiąty X-wing
Tytuł oryginału - X-Wing X: Tenth X-wing
Autor - Sue Rostoni
Projekt okładki -Abel Pena
Przekład - Shedao Shai
Wydawnictwo -Amber
Rok wydania -2004
Rok oryginalnego - 2005
Ilość stron - 666
Linia czasowa: 21 ABY


Wedge i przyjaciele lądują na Tatooine i sprawdzają czy można tam coś ukraść. Nagle widzą myśliwiec typu X. O Boże... Co to będzie?

Czyżby ten myśliwiec był ichniejszy czy też może nie? Wedge postanawia rozwiązać tą zagadkę...

hmnmmm

Nie ukrywam, z tego wynika że to najlepsza część X-wingów

Ja już mam ...

62 artykuły, ale nie ma co się martwić Przecież ten najfajniejsze są TUTAJ, w tym temacie
Utrhona --> też mam te tematy

Ja mam niewiele i mówiąc szczerze średnie (szkoda że Iron poszedł w diabły...):

Bitwa o Penisy
Darth Revan
Taris
Shedaosuka
Zaalbar
Woocze Imperium
Chewbaccę
Czyli ogólnie średnio. A i ma ktoś Szafę?

Może

Malak ma Irona bo to jego dzieło. W razie czego ja mam screena z Irona, więc będzie można przepisać z ekranu Tylko grafę trza będzie na nowo znaleźć

Wedgu

prawie cię kocham, a zdjęcie mam jeszcze u siebie.
Zapodaj mi tego screena...
A jak reaktywujemy zabawę, to wpiszę to hasełko jeszcze raz...
Po za tym mam jeszcze "PMS"

pies

ja odzyskałem właśnie całego napisanego przeze mnie `psa`

pięknie chłopaki

ja mam Shedao Shai i mapkę Galaktyki nie kasujcie tego, przyda się. A teraz ważna kwestia:

Co wy na to, żeby olać Empire i złożyć podanie o utworzenie całkiem nowej Wikii, bez niczyjej łaski i awantur?

Re: pięknie chłopaki

Shedao Shai napisał(a):
Co wy na to, żeby olać Empire i złożyć podanie o utworzenie całkiem nowej Wikii, bez niczyjej łaski i awantur?[/B]
________

My wszyscy za tobą Szedziu - Naró, partia, wszyscy więc o to się nie martw!!!

eee

literówki miało być tak
Naród, partia i Shedaosuka - słowem wszyscy

noo

jak Shedaosuka jest za mną, to ja się już nie boję a tak na serio: moja propozycja mi się wydaje coraz bardziej rozsądna, czemu? Zapraszam wszystkich zainteresowanych do lektury:
http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Dyskusja:Strona_g%C5%82%C3%B3wna

jczy tylkoa to odbieram za skrajne chamstwo i przejaw ogromnego kompleksy włądzy?

Jasne

Szedziu, robimy własną Wikię i chrzanić sukę! Empire niech zdycha raz na zawsze.

Hmm

czemu nie? Można zrobić nową stronę A to, co napisane w podanym przez Ciebie linku, jest niezbyt eleganckie ze strony Szoferki, delikatnie mówiąc

Mi to przypomina...

zachowanie swego czasu pani znanej jako Emilis, Godzilla itp. (ktoś ją jeszcze pamięta? Carno zapewne xD) Może to jedna i ta sama osoba...

TAK!

To rozsądne wyjście, zwłaszcza że artykuły są NASZE!
Ale kto miałby to zrobić ?

hmm

oczywiście już to pisałem ..

Ech

Można było jeszcze główną skopiować... Ale już za późno

Re: Ech

Darth Revan napisał(a):
Można było jeszcze główną skopiować... Ale już za późno
________

Zapisałem na 2 obrazkach w stanie z około 15:00 jak jesczze był "Pies", Dziewictwo, Era Nebla, i era Pietta. Jeśli to cię zadowoli na otarcie łez

Piett

Jesteś wielki . Śmierć bestyji! (Szoferce znaczy)

hmm...

Ja mam (przygotowane od razu do wklejenia) :

Pierwsza Wojna Galaktyczna
Halcyon
Wedge
Taraissu
Mein Kampf
Forest Wars
Gajowy
Großadmiral des Reiches
Großadmiral
Kaiser
Lando Calrissian
Nadistota
Podwójny Sojusz
Pokój Coruscański
Reichsmarschall
Rusis
Akademia Noyclaha
Bitwa o Tatooine
Bastionowicze
Tatooine
Tako rzecze Szedał
Traktat Ektelioński
Woocze Imperium
Ziemniak
Han Solo
Ja
Misiek
XXXX
II Gwiazda Śmierci
Shedałfurt
Shedałgard
Shedałlandia
Shedałsdorf
Shedao Shai
Shedauschwitz

Oraz jeszcze moze kilka dąłoby się ściągnąc z archiwum IE

:D

Ricky -

OK, a co do rzeczy, ogłoszenia parafialne. Hal i Łedż zajmują się zakładaniem nowej wikii, ja nie mogę, bo właśnie wychodzę i już do jutra nie będę miał czasu. W razie, gdyby ktoś chciał pomóc, walcie do nich na gg - chociaż to jest proste (trzeba tylko umotywować swoją chęć utworzenia wikii i poprzeć ją argumentami), to jednak lepiej to zrobić solidnie. Zróbcie sobie konferencję, albo nie wiem a ja lecę - papa :*

poczytają: http://pl.wikia.com/wiki/Utw%C3%B3rz_now%C4%85_Wiki%C4%99

Ech,

Nie pomyślałam, żeby wklejać artykuły do notatnika, więc będą wymagać edycji, ale sam tekst mam!
Oto ocalone artykuły:

Ewoki
Yub Nub
Corran Horn
Sebulba (niestety nie zdążyłam z sebulbomanią i Twoim Imperium )
Wieśniak
Mos Eisley
Mos Espa
Wojny Klonów
Rada Jedi
Shmi Skywalker
Watto (wersja po mojej edycji, którą szoferka wywaliła, grrr)
Roman Giertych
Ziemniaki (niestety tylko hasło ogólne)
Legion KEK
Mace Windu
Lando
B.A.
Garik Loran
Księga Rekordów Guinessa
Drużyna A
Asajj Ventress
Boba Fett
Jar Jar Binks
Boss Nass
Kpt. Tarpals
Klawisz
JAina Solo
Robal
Jacen Solo
Czysta Gungańska
Gunganie
Geonosis
Shedałsreich

hehe Precz z Szoferką!

...

Dzięki, że ocaliłaś Jacena, masterjade . Zupełnie zapomniałem go sobie zapisać. Dzięki tobie nie poszedł ( i mam nadzieję, że nie pójdzie) w diabły

Uwaga - prośba wysłana

No kochani, gotowe. Wysłałem prośbę o utworzenie Vongpedii:

http://requests.wikia.com/wiki/Vongpedia

Teraz czekamy na decyzję

Nie żebym się czepiała,

ale czemu nie od razy Shedaopedia???
Za mało ogólne?

Otóż to

uznaliśmy, że za mało ogólne Co najwyżej dostalibyśmy za to scratcha. Dlatego Vongpedia

Trzeba było

Shedaopedie . LUDZIE! CZY NIKT NIE MA SZAFY???

Spokojnie

jak będzie sporo artykułów to zmiana nazwy będzie jedynie formalnością

Wytężmy pamięć!

Ostatnie zdanie w haśle "szafa Shedao" brzmiało:
Ale tak naprawdę to on trzyma tam stare kanapki.

Kto pamieta początek?

Ta

końcówka to moje dzieło . Uhm... Tam było coś o pokemonach...

Przyznaję,

ja to pisałem, ale nie pamiętam Spróbuję sobie przypomnieć - a jak nie, to tu coś sklecę

Szafa - Koalicja Shedao Shai, ale także jedyna rzecz, jakiej się wstydzi. Wywiad Nowej Republiki donosi jednakże, że zamiast ciał zabitych przez siebie Jedi, trzyma tam metalowe stwory zwane Pokemonami, a wszak każdy Yuuzhanin nienawidzi tego, co nieorganiczne.
(Potem było dopisane o kanapkach).

Tak to chyba brzmiało

Re: Przyznaję,

Urthona napisał:
[Wywiad Nowej Republiki donosi jednakże, że zamiast ciał zabitych przez siebie Jedi, jak się oficjalnie utrzymuje, trzyma tam metalowe stwory zwane Pokemonami, a wszak każdy Yuuzhanin nienawidzi tego, co nieorganiczne.[/cytat]
________
Może tak będzie lepiej

git

a teraz każdy z was tam ładnie na dole pisze:
* {{support}} --[[User:TU WASZ NICK|TU WASZ NICK]]
lub też, jeśli macie już konto:
* {{support}} --~~~~

i piszecie ładnie po angielsku, czemu powinni nas zatwierdzić Łedż rox

Zapisałem

się ale jeszcze muszę coś napisać xD. No i Nie wiem czy na pewno w dobrym miejscu No ale chyba tak

poprawiłem

twoje miejsce. już jest tam gdzie trzeba

Tyś

jest też Wielki Hal... Dzięki

ok...

Podpisałem się, mamy już 11 podpisów

Też

się wpisałem, a widzieliście Szoferki wpisik, cytuję:
"Yeah, let them have it, so they will stop vandalising at pl.starwars"
Widać nadszarpnięta mocno duma, po tych kilku dniach naszego działania...

Mam lepszy pomysł!

Binkspedia albo Jarjarpedia - każdy będzie wiedział o co chodzi

Pozostaje...

jeszcze sprawa niejakiej Szoferki... Czy pozwolimy by ta osobniczka pluła Bastionowi w twarz? Nie! Pora skończyć ten zbrodniczy pre.. precd.... precedens!!

Ale jak?

jw. Poza tym już próbowałem niszczyć ale to chyba szybko można przywrócić.

Zawsze...

można liczyć na to, że Szoferka się kiedyś zarejestruje na Bastionie żeby bronić swojego Ego i wtedy się ją zbanuje za wandalizm

Tyle...

...że Szoferka obiektywnie ma rację. Ruch empirepedyczny był aktem wandalizmu. Subiektywnie jednak to było najlepsze, co mogło się przytrafić Empirepedii w tej chwili. Ja bym nie wylewał kwasów i zabrał się za konkretną Vongopedię czy inną Shedaopedię, jeśli Wam na tym naprawdę zależy...

Hmm

pacta sunt servanda - Szoferka o tym powinna pamiętać i o to tu się tak naprawdę rozchodzi.

A tak w ogóle to coś Ty tak skwaszony, mości Niedźwiedziu?

A bo...

...pani Bovary nie kocha pana Bovary, wywaliła służbę i w ogóle jest jakaś taka przygnębiająca...

cóż..

Kiedy Pan Niedźwiedź całkiem ma rację. Dużo ładniej wygląda tworzenie swojej szedałopedii niż psucie niby-normalnej (choć sama `Empirepedia` brzmi nonsensownie).

A swoją drogą, ja to już ostatnio odkryłem. "Madame Brovary" to Krypta światowej literatury.

ja naszczęscię

widziałem film i sztukę teatralną i juz nie musiałem czytać, polonista nam odpuścił Oczywiście mowa o "Madame Bovary" . Film dało się ogladać ale....

Misiek

cichooo, psujesz zabawę

Ej no

a tak fajnie było

Empirepedia...

upada, i wątpię żeby się podniosła... może i Ossusa już nie ma ale oni i tak nie mają szans... trochę się wygłupiła...

E

no co Ty... Ossus będzie żył! Nie trać nadziei!

będzie...

ale na razie jest w hibernacjii
Ale wierzymy że powróci

Ja nie wierzę

Ja TO wiem A empirepedia nie ma szans

Ja mam...

same teksy.
Lista :
-139_ABY
-142_ABY
-144_ABY
-145_ABY
-146_ABY
-148_ABY
-2005
-2006
-Akademia_Noyclaha
-Alderaan_(konwent)
-B.A
-Beru Lars
-Biały
-Biegniesz_biegniesz
-Bitwa o Endor
-Bitwa o Penisy
-Boba Fett
-Bormann
-Bukkake
-Cliegg Lars
-Czysta Gungańska
-Darth_Krayt
-Drużyna A
-Garik_Loran
-Gromada_Hapes
-Großadmiral
-Iguana_Podlaski
-Imperium_Chissów_oraz_Sektora_Wspólnego_i_Sektora_Zewnętrznego
-Imperium_Pietta
-Jacen_Solo
-Jira
-Kaczor_Howard
-Kessel
-Kitster Banai
-Księga_Rekordów_Guinessa
-Mos Eisley
-Mos Espa
-Murzyn
-Odbudowane Imperium
-Padmé_Amidala
-Pan_Galaktyki
-Podwójny_Sojusz
-Pokój
-Sektor Wspólny
-Shedałgrad
-Shedałsreich
-Shedaosuka
-Shedmarka
-Shmi Skywalker
-Supershadow
-Szlakiem Shedao
-Talon_Karrde
-Traktat_Togoriański
-Urthona_(zwierz)
-Valaqil
-Woocze_Imperium
-Wookiee
-Wydawnictwo_Amber
-X-wingi_X _Dziesiąty_X-wing
-Zmartwychwstanie_Shedao
-Cesarstwo Ektelionu i Estelionu
-Dzień Shedao
-Podwójny Sojus
-Kaiser
-Ser
-Sojusz Rebeliantów

A na Bastionie mamy..
-Jar Jar Binks
-Shmi Skywalker
-Chewbacca
-Federacja Handlowa
-Liga_Galaktycznych_Rodzin
-Roman Piett
-Gwiezdna kuźnia
-Aayla Secura
-Szturmowcy
-Rebelia
-Generał Grievous
-Rada Jedi
-Sifo-Dyas
-Firmus Piett
-II Gwiazda Śmierc
-Jaina Solo
-Geonosis
-Lando Calrissian
-Ziemia
-Ben Skywalker
-Dagobah
-Ziemniak
-Theed
-Legion KEK
-Gunganie
-Corran Horn
-Hutt
-Ewoki
-Świerszczyk
Chwała tym którzy tutaj to wklepali

Panowie... (i panie ) Dobrze idzie ! Mamy większość artykułówniektóre

jak widze, trzeba będzie z góry z edytować, np. Imperium_Chissów_oraz_Sektora_Wspólnego_i_Sektora_Zewnętrznego, choćby ze względu na zmiane nazwy : P

Re: Ja mam...

Louie napisał(a):
A na Bastionie mamy..
________
a w którym miejscu na Bastionie? Czy chodzi o to, co nam wszystkim się udało odzyskać, czy o napisane teksty? Jak o napisane, to gdzie one są na Bastionie?
No i przed chwilą wyżej napisałem od nowa Szafę

hmm..

chodzi mi o te TEKSTY które w tym temacie wklepywano. Jak to się wszystko zaczęło Podjedź trochę wyżej i znajdziesz

odzyskane...

znalazłem jeszcze:
-Dooku
-Watto
-Ziemia

To chyba wszystko co się ostało na Empire... Niech Szafiarka spłonie w piekle !

Ekchem

Zapomniałeś o:
Darthcie Revanie
Zaalbarze
Taris
i (chyba) bitwie o penisy

Hehe...

Więc dwa moje teksty ocalały - w tym temacie

...

Aha No nie widziałem. W każdym razie bitwa ... jest u góry w moich, więc nie widziałem potrzeby pisania jej dwa razy
PS. Odzyskałem Radę Jedi

A mi tylko

została mapa galaktyki

Ciekawe kto napisał

w czy wiecie, że...

Szoferka zaprzepaściła ostatnią szansę Empirepedii?

zapewne

ten sam co o katarze

ja p.......

Ta wariatka naprawdę wszystkich zbanowała - ja też nie mogę tam nic napisać - a szkoda.

Teraz to tylko czekać na Vongopedię i patrzeć jak umiera Empirepedia

a za

co zostałem zbanowany? Jeszcze niedawno napisałem swoją opinię o stronie że nikt nie chce na niej pisać i nie ma przyszłości - napisałem to Szoferce i za to musiałem dostać bana - a podobno to my jetseśmy terrorystami

Już prawie...

Zacytuję : `Hi. This looks like a good one. We will accept this request. Nalken, you haven`t verified your email address yet. Please can you do that so we can make the wiki? Youjust need to go to your preferences (this link is on the top right) and follow the link there. Thanks -- Sannse 21:10, 6 April 2007 (UTC)`
więc tylko trzeba zweryfikować tego maila i będzie vongpedia

yppie yppie yea dildo do!

bosko! To teraz trzeba czekać aż Ciasteczko sobie pójdzie od Łedża, i jedziemy z tym koksem

:P

a co to za wycieczki osobiste?? dla Ciebie Pani Ciasteczko jak już..Ty..Ty..taki owaki

jakie

wycieczki osobiste? Skąd wiedzialaś, że chodzi o Ciebie? :/ i od kiedy to jesteśmy na "ty", ja w ogóle Panią znam? :/

aa

więc to tak.....więc jest jeszcze jedno Ciasteczko!!Dziękuję pięknie Panie Shedao Shai, teraz wszystko jest jasne..zaraz pogadam sobie z kim trzeba!!
Dziękuję jeszcze raz za otworzenie mi oczu.

Z poważaniem Pani Ciasteczko.

ps. Prawdziwe i jedyne słuszne Ciasteczko.

ojej!

aha, to Ty, nie poznałem Cię, myślałem że Łe... eee że inni mają na myśli to drugie CIasteczko.... ale nie, ok, to zapomnij o co chodziło, dobrze ze wróciłaś

OKej

no to nasze stanowisko jest takie, czekamy aż się odezwą ludzie z Wikii do Łedża i jedziemy z tym koksem. Mieliśmy ogromne szczęście, bo odpowiedzieli nam w tym samym dniu, podczas gdy częstgo weryfikacja nowej wikii trwa nawet... dwa miesiące! Nie ukrywajmy, Wasz odzew był ogromny, tak więc możemy sobie na koniec tego trudnego dnia szczerze powiedzieć: załatwiliśmy sobie Vongopedię swoją, własną, ktorą zrobimy od podstaw, bez łaski Szoferki i jej aroganckich pyskówek!

Czeka nas trochę roboty, owszem, jak chociażby ustalenie jednego timeline`u, tak żeby nie bylo potem konfliktu ciągłości. Z Łedżem pomyśleliśmy, że warto by było zrobić tak, że zachowujemy kanon SW, ale zmieniamy w nim i wyśmiewamy ile się da, zostawiamy całą mitologię tak jak już ją zrobiliśmy, a potem po Legacy rumakujemy. Jeśli komuś coś nie pasuje, bądź ma jakiś pomysł, to walić a Szedał idzie spać.

Jesteście

wielcy, panowie
Będzie się teraz działo

Jestem z siebie dumny :)

może gdybym nie rozpoczął tego topicu, to teraz nie obserwowalibyśmy na własne oczy tworzenia się historii

czy

przypadkiem na EMpirepedii nie pojawił się przypadkiem jakiś mściciel który postanowił pomścić zniszczenie naszego dzieła?

Bo właśnie wiele normalnych artykułów zostało kompletnie wyczyszczonych a w diale "czy wiesz" jest coś takiego:


- Boushh nie lubi Hop Coli?
- Bastionowicze to znana elitarna grupa etniczno-karboksylowa?
- Han Solo był zoolofilem bo uprawiał seks z swoim Wookie?
- Jaina Solo miała problemy ze sobą?
- Ziemniaki też miały w sobie Moc?
- Shedao Shai był założycielem Rzeszy Wielkoyuuzhańskiej?
- Imperator miał łuszczycę skóry

to już

nie moja robota ja się zemściłem wczoraj

Hmm..

Ja tylko czyszczę i wpisuję w dziale "czy wiesz" że Szoferka rozwaliła Empirepedię... A i dzięki żeś mi przypomniał

lol

Ona tam chyba nie zagląda... Wszystkie hasła co pokasowałem nadal są puste

przestań

j/w

właśnie...

przestań, bo to się zemści na nas. Jeszcze nam odrzucą Vongopedie...

Re: właśnie...

Louie napisał(a):
przestań, bo to się zemści na nas. Jeszcze nam odrzucą Vongopedie...
________

Właśnie, najlepszą karą będzie skazanie ich strony na powolne zapomnienie

Ok. ok.

Już nie będę, nie będę Skoro takie negatywne emocje...

Odwróć to

najlepiej, niech zyją sobie sami i tyle. I niech im się wiedzie - widzialem, że wczoraj ktoś zrobił haslo Grievous - i dobrze, niech mają. Zreszta Empirepedia i tak została już pokonana, dajcie jej dokonać żywota z honorem. Teraz macie do rozwoju Vongopedię a do zniszczenia Ossus - to bedzie wyzwanie . A Empirepedii krzyżyk na drogę - jedynie co bym zrobił to zrobić z nich oficjalnego przyjaciela Vongopedii tak dla jaj .

Re: Odwróć to

-do zniszczenia Ossus -

odwołaj to, bo jeszcze ktoś to weźmiena serio...

w sumie

zabawa będzie przednia, tylko zamiast jednej Szoferki bedzicie się wyżywać na kilku osobach. Czaisz mechanizm? Wtedy to o Shedao Shai bedą pisać - że cyniczny drań bez humoru.

:D

to by było ciekawe, ale jednak obawiam się że do szoferki ciężko mnie przyrównać.

Re: Odwróć to

Lord Sidious napisał(a):
jedynie co bym zrobił to zrobić z nich oficjalnego przyjaciela Vongopedii tak dla jaj .
________

Czemu by nie? W końcu łączy nas z tą stroną kilka dni pięknych wspomnień

!!! W A Ż N E !!!

Jedna, bardzo ważna sprawa, o której chłopcy już mówili, ale powtórzę wyraźnie

KONIEC Z NAJAZDEM NA EMPIREPEDIĘ - NIECH ZDYCHA W KURZU PIWNICZNYM, WSZYSTKIE WYSIŁKI KIEROWAĆ NA VONGOPEDIĘ

Nie wkurzajmy nikogo, pokażmy że warto było zgodzić się na naszą Vongopedię I odpuśćcie Szoferce, wyżyjemy się na artykule

Re: !!! W A Ż N E !!!

Wedge napisał(a):
Nie wkurzajmy nikogo, pokażmy że warto było zgodzić się na naszą Vongopedię I odpuśćcie Szoferce, wyżyjemy się na artykule
________

Od paru dni przyglądam się tej rozpaczliwej sprawie i z przykrością muszę stwierdzić, że akurat Szoferka wykorzystała pełnie swoich uprawnień całkowicie właściwie i zgodnie do zaistniałej sytuacji... co do Vongopedii to mam nadzieję, że nie dadzą wam zgody

Za późno

zgredzie

http://vongopedia.wikia.com/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Sam byś coś napisał, a nie płaczliwie siedział i w stołek fyrtał Chyba że poczucia humoru brakuje :>

a o czym

mam niby tam pisać?? O jakiś pierdołach, które dodatkowo firmujecie nazwą Bastionu?? Srki, ale moje poczucie humoru jest ciuteńkę inne...

Ale jako, że są Święta to dajmy spokój kłótniom i swarom - życzę byśta mieli zapał prowadzić to do samej śmierci - waszej lub tej strony. I żeby nie skończyło sie to ossusem

Heh

jak w końcu dojdziesz do tego jakie to Twoje poczucie humoru jest to daj wszystkim znać, wiele osób z pewnością czeka na odkrycie w Tobie jakiegokolwiek

I Wesołych Świąt również A Ossusem się nie skończy, bo na oficjalnym serwerze Wiki jesteśmy w przeciwieństwie do Ossusa właśnie

Re: Heh

Wedge napisał(a):
jak w końcu dojdziesz do tego jakie to Twoje poczucie humoru jest to daj wszystkim znać, wiele osób z pewnością czeka na odkrycie w Tobie jakiegokolwiek


________

Okej okej dziś jest na Twoim. Genialne <spada z krzesła i turla się po ziemi>

Hmm

mi tam nie jest do śmiechu, ale skoro takie rzeczy Cię śmieszą, to w sumie mi przykro Masz buziaki na otarcie łez :*

Re: Hmm

Wedge napisał(a):
Masz buziaki na otarcie łez :*
________

Od Tiramisu?? Z wielką chęcią bo podłoga u mnie twarda i kolano teraz boli

Ode mnie buziaki

na Tiramisu masz za niskie loty niestety

nie Tobie

to oceniać ale kończąc sprawę: pamiętaj, że jakikolwiek smieszny zrobicie burdel to każda publikacja w Sieci podlega kodeksom prawnym.

To tyle. I naprawdę nie wiem skąd przeświadczenie że komukolwiek (z Bastionu) życzę źle

<-<-...>>

z całym szacunkiem, ale mieszanie w pyskówki osób trzecich w taki sposób jest chyba lekko niesmaczne, moja prośba: proszę nie wycierać sobie ust moją skromną osobą, mnie osobiście owa kretyniada, w postaci wymiany złośliwosci Wedge vs Bart, nie bawi.

Wszelkie publikacje w Sieci podelgaja kodeksom prawnym, więc zagrożeni są w takim samym stopniu Wookipedyści czy Nonsensopedyści co współtwórcy Vongopedii więc nie widzę powodu wyciągania tego na światło dzienne w tym miejscu.

A co do oceniania..niech czyny mówią za siebie nie słowa. Jest jeden fakt oczywisty, a moje poparcie dla Łedża będzie drugim. Dyskusję uważam za zakończoną.

Wesołych Świąt.


Wedge, Bart ma rację

Szoferka i reszta adminów włożyli sporo pracy w stworzenie Empirepedii. Jak byś się czuł, gdybyś chciał zrobić coś poważnego i nagle wparowałaby banda dzikusów, która zaczęłaby ci tam wypisywać idiotyzmy. Ja rozumiem, ze idiotyzmy już tam były, a wy tylko dodawaliście nowe. Ale za to w jakiej ilości... Każdego by diabli wzięli. To, że Empirepedia była przez jakiś czas opuszczona przez twórców, nie znaczy, że można ją bezkarnie niszczyć. Mam nadzieję, że bana dostali wszyscy autorzy idiotyzmów, nie tylko Bastionowi, ale nawet jeśli nie, to i tak uważam, że zasłużyliście. Natomiast całym sercem popieram tworzenie nowego burdelu zamiast zamiany na burdel czyjegoś z trudem wybudowanego domu (tak, wiem, że niektórym się to porównanie bardzo spodoba)

Ależ

ja wcale tego nie neguję Empirepedia była swoistym testem beta, który wyglądał jak wyglądał, ale teraz mamy coś własnego i z chęcią ujrzymy każdego na jej łamach Zauważ, że sam wszędzie napisałem by Empire więcej nie tykać i się skupić na Vongu właśnie A przytykając Bartowi który z całego serca życzy nam klęski chciałem powiedzieć tyle, że jeśli komuś się nie podoba, to niech przestawia swoje figurki na planszy i w zabawie nie przeszkadza... albo pisze na Empirepedii

BTW - Jayu, czekamy aż i Ty coś u nas napiszesz

Raczej nie

To nie mój typ poczucia humoru. Nie bawi mnie przekrecanie faktów, nawet fikcyjnych. może dlatego, że zbyt często padałam takiego przekręcania ofiarą...
I może bym uwierzyła w twoje tłumaczenia, gdyby nie to, że wszyscy jak jeden zdaje się dyszycie żądzą zemsty na Szoferce odgrażając sie artykułem.
A poza tym urządzanie "beta testów" na cudzej stronie w tym przypadku wydaje mi się równoznaczne z przerabianiem spokojnego domu na burdel. Beta testy można było robić na dowolnej stronce któregoś z pomysłodawców całej tej hecy. A poza tym fakt, że nie piszę, nie oznacza, że nie czytam. Jeżeli to był beta test, to rzeczywiście bardzo "swoisty". Paru narwańców coś zaczęło a reszta polaciała za nimi owczym pędem, bez ładu i składu. I bez żadnego planu. Odnoszę wrażenie, że gdyby was Szoferka z Empire nie wywaliła, nawet przez myśl by wam nie przemknęło tworzenie Vonga. Po prostu nadal rozwalalibyście cudzą pracę. Więc wybacz, ale żadne tłumaczenia nie pomogą i zdania na temat tej sprawy nie zmienię

Nie musisz zmieniać

cała sprawa była jedną wielką improwizacją i spontanicznym wyskokiem A że Empire zdycha i zdychać będzie to obydwoje wiemy Osobiście nie napisałem ani jednego artykułu na Empire, jedynie się przyglądałem Osobiście nie lubię tworzyć bytów ponad potrzebę, no ale teraz była konieczność więc mamy Vonga A że Szoferka zachowała się po chamsku łamiąc umowę to już inna historia i za to, a nie to że po nas posprzątała, wszyscy mają żal. Jeśli lud czegoś chce, lud ma to dostać. Tak uważam

Prawdziwa dyskusja

Każdy powiedział, co myśli i nikt nie zmienił zdania...
A teraz EOT, przynajmniej między nami, co brat?

Hehe

otóż to Jak rasowi politycy

EOT indeed Wesołych Świąt :*

omg omg omg

sztywniaki :\

ee tam...

to nasza zabawa i każdy kto chce może się przyłączyć... a Ci co nie chcą to nie, byleby tylko zabawy nie psuli...

]:->

piszcie piszcie......ja licencjat muszę złożyć do 15.05 więc wszelkie inspiracje się przydadzą ...jesteście doprawdy wspaniałym materiałem badawczym..jeszcze sie doktoratu na was dorobię

oh...

będziemy sławni

a jaki temat: "Wpływ SW na psychikę przeciętnego człowieka, czyli dlaczego George Lucas odcina się od swoich fanów"

Re: oh...

Ray Solar napisał(a):
będziemy sławni

no nie wiem czy o taką sławę Wam...Nam??... chodzi

Re: Re: oh...

Taraissu napisał(a):


no nie wiem czy o taką sławę Wam...Nam??... chodzi


________
Każda sława dobra

...

- Każda sława dobra
....taaaa.. znam to: nie ważne jak mówią , ważne żeby nazwiska nie pomylili ...obyś nie żałował tych słów

może...

o pożałuje, ale nawet jak tak to się do tego nie przyznam

Empirepedia i Ossus

Uważam e 2 różne biblioteki to dobry pomysł dla fanów bo mogą ze sobą rywalizować,ale niestety Empirepedia jest dużo mniejsza. Dlatego nie wchodźcie tylko na Ossusa:niech ze sobą konkurują i dla nas fanów to bedzie najlepsze![http://pl.starwars.wikia.com/wikia]

ROTFL!

Czy ty dziecko oglądałeś kiedykolwiek Star Wars?

hmm

ja uważam na empire nic ciekawego nie ma.
BTW pisząc artykuły nie możesz kopiować czego chcesz bez zgody autora.

>:C

Wedge chodzi o mnie czy o Jaro?

...

Jasne ze o Jaro... -.-

ech...

Poczytaj regulamin ...

dziala!

Dodam ze Ossus juz dziala

Hmm

mam nadzieję, że skoro Ossus wrócił, nie podupadnie Vongopedia

Nie

sądzę, to dwa różne, samodzielne byty. V-pedia będzie trwać, nie ma bata.

Ciekawostka

:D

Tytuł wymiata

Empirepedia - jedyna rzetelna encyklopedia SW dostępna w internecie ^^

lolmiliard xD

-http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Sky
chyba zacznę udzielać się na Onomapedii xD

Możesz...

...spróbować, ale nie zdziw się jak zaraz zobaczysz hasło o sobie

A na Onomopedii edytuje już chyba sam założyciel, odkąd Mini się dowiedział, że na Ossusie banujemy wandali innych wiki (i to nie jest bynajmniej mój pomysł )

Kult trwa

w trochę innej formie: [url]http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Shedao_Shai [/url]

Legends/kanon

Na Wookie pojawiła się opcja "przestawiania" danych każdego artykułu pomiędzy Legendy a Kanon, jeżeli jakaś postać (planeta, gatunek, itp) jest częścią obu tych rzeczy.

Na przykład Finis Valorum :
http://starwars.wikia.com/wiki/Finis_Valorum

Re: Legends/kanon

No artykuł o Quinlanie Vosie pokazuje jak mało co że TCW w stosunku do Star Wars to k..a łajna dla smarkaczy i innych mrocznych "gnomów" .

Re: Legends/kanon

... "Gromów"

stare

lol

http://pl.starwars.wikia.com/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Empirepedia robi come back? Spoko, tylko że już jest 10x większy Ossus i w dodatku pousuwali wszystkie moje cudowne wandalizmy z lat gimbazjalnych :/ Nie ma to jak niszczenie wspomnień.

Re: lol

Ale twoja matka została .

Re: lol

Ostatni Mohikanin...

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.