Forum

Jak oceniacie polityke Izraela wobec terrorystow?

Ja osobiscie uwazam, ze jest zbyt lagodna i powinni zaostrzyc metody walki z bydlem. A na ta arabska dzicz "protestujaca" na ulicach powinni spuszczac za kazdym razem stado swin.

Popieram...

Oczywiscie popieram. Uwazam, ze tej arabskiej dziczy ucywilizowac sie nie da, wiec trzeba sila.
Maja oni calkowicie inny kodeks moralny od normalnych ludzi. Nie wyobrazam sobie, jak mozna wysadzic sie w autobusie zabijajac
niewinnych i calkiem przypadkowych ludzi. Dlatego tez, uwazam, ze polityka Izraela jest odpowiednia, ewentualnie mozna by ja troche zaostrzyc np. smierc calej rodziny zamachowca, zamiast tylko burzenia domu. Co do smierci tego przywodcy Hamasu, to bardzo sie ciesze, nawet bardziej niz przy smierci tego "starego", gdyz to Rantissi faktycznie rzadil Hamasem. Coz, wiem, ze to sa nazistowkie metody, ale z tym bydlem inaczej sie nie wygra, a tolerowac tego nie mozna. A i jeszcze jedno, nie zalujmy ich, bo oni nawet sie nie zastanowiliby nad nasza smiercia.
Heh... wyszlo jeszcze, ze jestem rasista i nazista, wspaniale. :/

Mam nadzieje, ze post Pejota nie jest sarkazmem, ani inna prowokacja.

Re: Popieram...

Xian napisał:
Mam nadzieje, ze post Pejota nie jest sarkazmem, ani inna prowokacja.
-----------
Zapewniam Cie, ze moj post nie ma na celu prowokowac i nie jest (przynajmniej w zamierzeniach) sarkastyczny.

Re: Popieram...

Xian napisał:
Nie wyobrazam sobie, jak mozna wysadzic sie w autobusie zabijajac
niewinnych i calkiem przypadkowych ludzi.

-----------

Wiara czyni cuda...

ten cytat

pasuje tu idealnie

z jednej strony

popeiram Wasze stanowisko i kwestię tego, że walkę trzeba zaostrzyć. Ale w jaki sposób ?? słowa Xiana : "ewentualnie mozna by ja troche zaostrzyc np. smierc calej rodziny zamachowca, zamiast tylko burzenia domu" faktycznie, ocierasz się o faszyzm i totalitaryzm w ogóle...co jego rodzina jest temu winna ?? może to ich wpływ, może, ale jak można karać ludzi za błędy innych?? I to jesczze śmiercią ?? to ma być rozwiązanie konfliktu ?? Powybijać wszystkich ?? Takie coś ciągnie się tam już od kilku dobrych lat zamach za śmierć, represje za zamach, zamach za represje, zabójstwo za zamach...co to daje ?? tak to się może ciągnąć w nieskończoność, przy ich przyroście naturalnym zbyt wiele taka polityka nie da. Trzeba się w końcu porozumieć...wiem, były próby porozumienia, ale w ostatniej chwili jedna ze stron zrywała zawieszenie broni, lub dochodziło do okolejnych zamachów. Ale w takim wypadku trzeba to olać, nie mścić się, ale za wszelką cenę doprowadzić do tego porozumienia. Jeśli to faktycznie są fanatycy, to zagrożenie śmiercią członków rodziny za bardzo ich nie przerazi - wprost przeciwnie - przecież dzięki temu uczynią tych ludzi męczennikami, nie ??

Odpowiedz

Jagged Fel napisał:
faktycznie, ocierasz się o faszyzm i totalitaryzm w ogóle...co jego rodzina jest temu winna ??
Co jest temu winna przypadkowa osoba w autobusie? Bo co? Bo jest Zydem?

może to ich wpływ, może, ale jak można karać ludzi za błędy innych?? I to jesczze śmiercią ??
Jak mozna karac kogos za to, ze jest Zydem i to jeszcze w imie zle pojetej religii.

to ma być rozwiązanie konfliktu ?? Powybijać wszystkich ??
Arabowie(od razu mowie, ze nie generalizuje, mowiac Arabowie mam na mysli fanatycy, ekstremisci) nie rozumieja pojecia pokoju, to nie sa cywilizowani ludzie, to zwierzeta, to wrogowie cywilizowanego swiata, to sa nasi wrogowie. To oni chca nas zabic, zniszczyc, a nie my ich. To oni chca zniszczyc Ameryke i Izrael, a nie Ameryka i Izrael chca zniszczyc ich.

Takie coś ciągnie się tam już od kilku dobrych lat zamach za śmierć, represje za zamach, zamach za represje, zabójstwo za zamach...co to daje ??
Nic nie daje. Wytlumacz to Palestynczykom.

Jeśli to faktycznie są fanatycy, to zagrożenie śmiercią członków rodziny za bardzo ich nie przerazi - wprost przeciwnie - przecież dzięki temu uczynią tych ludzi męczennikami, nie ??
Skoro sa fanatykami, to niech wszyscy ponosza tego konsekwencje. Musicie zrozumiec, ze oni maja dla nas litosci. Chca nas zniszczyc, a musimy walczyc, a nie bawic sie w pacyfistow i ich bronic. To jest wojna Arabow z cywilizowanym swiatem.

ok, wszystko ok

tylko zauważ, że ja wcale nie bronię postepowania Arabów. Nie mówię, że to, że mordują Żydów jest dobre. Mówię tylko, że odpłacanie im tym samym nie ma sensu.

Dalej sam mówisz, że nie generalizujesz pojęcia Arab, mówisz tylko o ekstremistach i fanatykach - a skąd wiesz, czy ta rodzina, na którą wydajesz wyrok śmierci z powodu jej członka - samobójcy, jest rodziną fanatyków ?? Przecież właśnie w tej chwili upraszczasz pojęcie Arab do pojęcia fanatyk.

mówiąc tak

- to nie sa cywilizowani ludzie, to zwierzeta

nie wiem ile więcej jesteś wart od tzw. `Arabów`

Re: mówiąc tak

JORUUS napisał:
nie wiem ile więcej jesteś wart od tzw. `Arabów`
-----------
Nic nie jestem wart, bo nie zabijam tak znienawidzonych przez nas Zydow, jestem zerem, bo nie potrafie, zabic niewinnych ludzi, jestem niczym, bo szanuje Busha i Sharona, a potepiam terroryzm.

nie...

Nie obrarzając masz dość totalitarne poglądy, jeśli oni śa tak okrutni są "zwierzetami" to nie postepujmy tak jak oni "zwierzeta"

Moim

zdaniem polityka owa jest na zerowym poziomie..............zabijanie przywódców nic nie da bo pozostaja legiony swirów typu (moi ulubieni) Brygady Męczenników Al-Aksa czy inni.

Polityka??

Gdzie ty tu widzisz politykę? Ja tu widzę terroryzm z obu stron. Czy strzelanie rakietami to sparaliżowanego staruszka czy cywila z rodziną nie jest terroryzmem? A co do "arabskiej dziczy" to zamknij mordę "polska chołoto"!
"To jest wojna Arabow z cywilizowanym swiatem."
Cywilizowanym światem? Po twojej wypowiedzi nie widzę bym żył w cywilizowanym światem. I Palestyńczycy nie walcząze światem ale z Arielem Sharonem i Georgem Bushem. I walczą o wolność! Tak jak robili to m.in. Polacy.
"ewentualnie mozna by ja troche zaostrzyc np. smierc calej rodziny zamachowca, zamiast tylko burzenia domu"
Tak stary.. Proponuję ich spalić w ich własnym domu. Coś się kojarzy?

to jest walka o wolność?

nie przypomina mi sie by polacy grupowali się w grupy męczenników i fanatyków religijnych i odwalali teroryzm zabijając niewinych ludzi.
Nikt nie zabrania im walki o wolność której debile tacy jak bush nie mogą docenić ale nie w tak bestialski sposób.

Dobrze

ale zauważ że to działa w obie strony. Oko za oko, ząb za ząb. Czy Izrael nie niszczy osiedli palestyńskich? Nie zabija niewinnych?

Re: Polityka??

Thengel napisał:
Czy strzelanie rakietami do sparaliżowanego staruszka
-----------
Tak jesli ten staruszek wydaje rozkazy do zabijania innyn jemu podobnym. Ale i tych innych trzeba zabić.

Tak zabijmy wszystkich.

Ale to nieważne. Dlaczego ten staruszek nie został aresztowany i osądzony tylko zamordowany?!

Bo

ochraniali go głupcy, którz sądzili że wysadzając sie w autobusach i sklepach coś zdziałają

zgadzam sie

wątpie by Staruszek i zarówno jego brygada kamikadze pozwoliły na uczciwy osąd.

Ach...

Thengel napisał:
Gdzie ty tu widzisz politykę? Ja tu widzę terroryzm z obu stron. Czy strzelanie rakietami to sparaliżowanego staruszka czy cywila z rodziną nie jest terroryzmem?
Sparalizowany staruszek to eufemizm, jestem swiecie przekonany, ze ten dziad podpisywal wyroki smierci i nie chcial pokoju na Bliskim Wschodzie.

A co do "arabskiej dziczy" to zamknij mordę "polska chołoto"!
Polska holota, tak? To Polacy to terrorysci? Ten terrozyzm to razem z Ameryka w Iraku tworza? Przeciez jestesmy duzo gorsi i zepsuci od tych niewinnych Palestynczykow.

Cywilizowanym światem? Po twojej wypowiedzi nie widzę bym żył w cywilizowanym światem. I Palestyńczycy nie walcząze światem ale z Arielem Sharonem i Georgem Bushem.
Tak, tak... zlo objawia sie w postaci Sharona i Busha. Skoro walcza z nimi walcza, to niech im zadadza bol, a nie zwyklym ludziom. Poza tym gadasz jak rewolucjonista.

I walczą o wolność! Tak jak robili to m.in. Polacy.
Chyba cos ci sie myli. To Polacy terroryzmu sie dopuszczali? Tak o wolnosc, a jakze, te ich szczytne cele. Na pewno robia to, zeby odzyskac wolnosc... W koncu to oni sa zniewoleni.

Tak stary.. Proponuję ich spalić w ich własnym domu. Coś się kojarzy?
A myslisz, ze da sie z nimi dogadac? Pokoj? Oni nie znaja pojecia pokoju, oni znaja tylko pojecie wojny. Zreszta ciekawe czy bys tak gadal jakby ktos tobie bliski zginal zabity przez Palestynskiego zamachowca...

Re:

" i nie chcial pokoju na Bliskim Wschodzie."
To nie bądź taki pewien. Chciał wycofania się wojsk z terenu Palestyny a wówczas by dał spojkój Izraelowi (hmm... no może idealizuje)
"Polska holota, tak? To Polacy to terrorysci? Ten terrozyzm to razem z Ameryka w Iraku tworza? Przeciez jestesmy duzo gorsi i zepsuci od tych niewinnych Palestynczykow."
Taaak... Np. taki "Masa" nie jest tak samo okrutny jak palestyński
terrorysta? Jest. Czy każdy Polak jest taki jaki jest "Masa"? Nie. Czy każdy Palestyńczyk jest taki jak terrorysta? Nie.
"Tak, tak... zlo objawia sie w postaci Sharona i Busha. Skoro walcza z nimi walcza, to niech im zadadza bol, a nie zwyklym ludziom. Poza tym gadasz jak rewolucjonista."
To dlaczego izraelski czołgi niszczą osiedla i zabijają niewinnych ludzi?! Odpowiadają pięknym za nadobne. A co złego jest w gadaniu jak rewolucjonista?
"Chyba cos ci sie myli. To Polacy terroryzmu sie dopuszczali? Tak o wolnosc, a jakze, te ich szczytne cele. Na pewno robia to, zeby odzyskac wolnosc... W koncu to oni sa zniewoleni."
Tak Polacy dopuszczali się terroryzmu. Nieświadomego ale jednak terroryzmu. A jakie wg. Ciebie są ich cele? Czychają na "wspaniałą cywilizację zachodu"?
"A myslisz, ze da sie z nimi dogadac? Pokoj? Oni nie znaja pojecia pokoju, oni znaja tylko pojecie wojny. Zreszta ciekawe czy bys tak gadal jakby ktos tobie bliski zginal zabity przez Palestynskiego zamachowca..."
A ciekawe jak ty byś gadał gdyby kogoś bliskiego Ci zabił izraelski żołnierz?

Różnica miedzy

bojownikiem o wolność a terrorystą może być niewielka. Polacy też wrzucali granaty do niemieckich restauracji, zabijali polskich cywili trzymających z Niemcami itd.

A polscy komuniści mordujący cywilów i Akowców? To też terroryzm – żaden naród nie był święty...

To popros o azyl w iRANIE!

Jakos Izraelczycy nie wpadaja do palestynskich szkol i nie zabijaja w nich dzieci i nie wysadzaja tez autobusow z arabkami. Mylisz pojecia! Izrael nie posuwa sie do terroryzmu, on tylko broni swoich obywateli! Wedle doktryny islamu swiat dzieli sie na Dar al-Islam (swiat islamu) i Dar al-Harb (swiat wojny). Model ten implikuje niekonczaca sie wojne pomiedzy tymi dwoma swiatami tak dlugo, jak dlugo "swiat islamu" nie pochlonie "swiata wojny". Dlatego nie ma szans na pokoj pomiedzy nasza cywilizacja a "cywilizacja" arabow. Nie ma szans na pokojowe wspolistnienie tych dwoch cywilizacji, jedna musi zostac wymazana i ja osobiscie wolabym zeby to arabska dzicz zostala wybita (i ich zwolennicy rowniez) a nie cywilizacja swiata zachodniego.

Bardzo ladnie...

Ladnie to ujales Pejocie. Wlasnie taki jest moj punkt widzenia na cala te sprawe.

Re: Bardzo ladnie...

Xian napisał:
Ladnie to ujales Pejocie. Wlasnie taki jest moj punkt widzenia na cala te sprawe.
-----------
Ciesze sie ze chociaz ktos patrzy na ta sprawe tak jak Ja.
Pozdrawiam

Czy twój idol to Adolf Hitler?

Bo twoje słowa brzmią jakby żywcem wyjęte z "Mein Kampf". Tylko podmień "cywilizacja zachodu" na "cywilizacja aryjska", a "cywilizacja arabska" na "semicka". Sorry, ale chyba Cię ostro pojebało! I czy możesz mi podać skąd wziąłeś taką wspaniałą definicję islamu? Bo jakoś nie zauważyłem czegoś takiego w Koranie. Chyba będę zmuszony przeczytać go jeszcze raz.

Czy twoj idol to Jar Jar Binks?

Wystarczylo zajrzec do drugiej po koranie swietej ksiegi islamu, dziejow proroka mahometa, Hadith. Koranu to ty pewnie na oczy nie widziales! Skoro tak kochasz arabow to dlaczego nie wyjedziesz na bliski wschod?!? To przez takich jak ty terrorysci rosna w sile, pokazujecie im, ze jak walna gdzies bombe to dostana co chca! 28 lipca 1990: kanadyjski turysta ginie od wybuchu bomby na plazy w Tel Awiwie. I powiedz mi podnozku arabski. W czym ten czlowiek zawinil? 24 maja 1992: 15-letnia Helena Rapp zostala zasztyletowana przez dzialacza hamasu. Arabska dzicz nie jest pokojowo nastawiona do "naszego swiata" i swojego zdania na pewno nie zmienia. A ty razem z sobie podobnymi oszolomami spadaj na druga strone barykady. Idz sie wysadz w Izraelu bo to przeciez baaaardzo dobry uczynek, walka z Bush`em i w ogole super sprawa, im wiecej dzieci zginie tym lepiej. Takie cos ci sie podoba? Niczym sie nie roznisz od niedomytego araba analfabety ktory na skinienie palca pobiegnie sie wysadzic w restauracji czy w szkole.

Nie

moim idolem nie jest Jar-Jar (to jest poważna dyskusja). A ty nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Hadith nie jest uznawana przez wszystkich muzułmanów. Co do Koranu owszem. Nie widziałem na oczy prawdziwego Koranu, ale czytałem jego tłumaczenie. Jeżeli chcesz mogę podać rok wydania i tłumacza. Dlaczego nie chcę wyjechać na Bliski Wschód? Bo nie jestem islamistą i zostałem wychowany w kulturze odmiennej od kultury arabskiej. Slucham? Przez takich jak ja rosną w siłę terroryści? Zastanów się co piszesz skurwysynie. Nie wiem czym ten człowiek zawinił. I nie popieram tego zamachu. Ale chcę dostrzec mój drogi nazisto iż druga strona sama robi to samo. Nie podam ci faktów, ale bardzo dobrze wiesz że w atakach armii izraelskiej giną niewinni cywile i dzieci. Mi się wydaje że nie jest to nasz świat gdyż ty żyjesz w świecie wykreowanym przez twój chory umysł widzący nadchodzących ze wszystkich stron hordy barbarzyńców chcących zniszczyć wspaniałą i szlachetną kulturę europejską. Czy ja napisałem że to popieram? Nie, napisałem że ta sprawa ma dwa oblicza. Zgadzam się, niczym nie różnię się od owego niedomytego Araba analfabety. Ty chyba powinieneś to wiedzieć mój drogi przedstawicielu kultury europejskiej której jedną z podwalin było chrześcijaństwo.

Krwawe zamachy to tylko wymysl?

Pewnie w twoich oczach Abdel Aziz al-Rantissi to bohater bo walczyl z Bush`em mordujac niewinnych ludzi. "skurwysynie"??? Takiego jezyka ucza cie w kosciele katołaku? Zamiast rzucac bluzgami na wszystkich ktorzy maja odmienne zdanie od twojego idz sie lepiej pobaw w piaskownicy. Zyj dalej w swoim swiecie w ktorym zrodlem zla jest Ameryka, zydzi i kazdy kto ma odwage bronic siebie i swoich bliskich. Wklad tej twojej "kultury" chrzescijanskiej w rozwoj Europy jest wielce watpliwy ale w twoim swiece wszystko jest mozliwe.

Re: Krwawe zamachy to tylko wymysl?

Chyba nie czytasz mych wypowiedzi. Najpierw przeczytaj, następnie zastanów się co napiszesz a później odpowiadaj. NIe, nie uczą mnie takiego języka w Kościele takiego języka uczą mnie go naziści spod bloku podobni do Ciebie. Ty pierwszy zacząłeś bluzgać na mnie i na cały naród! Wkład kultury chrześcijańskiej w rozwój Europy jest wątpliwy? Hmm... Jakoś te 20 wieków to żadnego śladu nie zostawiły. Proponuję pouczyćsię historii.

phi

taaaaa... slady inkwizycji, indeksu ksiag zakazanych, przesladowan, sprzedawania odpustow itd. Na sama mysl o tym jakich metod nawracania uzywal kosciol robi sie slabo. Wlewanie olowiu do uszu, przebijaniu piet, lamanie kolem, palenie na stosie, obcinanie glow to nazywasz wkladem kultury chrzescijanskiej w rozwoj Europy? Jezeli chcesz dokonczyc ta rozmowe to zapraszam na gg!

Re: Nie

Thengel napisał:
Zastanów się co piszesz skurwysynie. .
-----------
Ja rozumiem że moze kogos ponieść ale bez ciosów ponizej pasa?? Wiesz co napisałeś własnie?? Że jego matka to kurwa...to ze staropolskiego w wolnym przekładzie z kurwy syn czyli syn kurwy . Na Twoim miejscu zdrowo bym sie zastanowił co pisać i czy jestes na poziomie. Bo JA za takie słowa gdybym Cie spotkał na jakimś konwencie czy spotkaniu to miałbys wizytę na chirurgii i plastyce.
Więc uprasza sie o kulturalną krytykę.

NIe cofnę

tych słów gdyż zarzut iż wspieram terrorystówi że przeze mnie Palestyńczycy zabijają ludzi jest na takim samym poziomie.

!!!

Wedlug ciebie Zydzi to terrorysci bo maja odwage bronic sie przed agresja ze strony Palestyny. Wiec jasne, ze popierasz dzialania palestynskich bandytow. Tacy jak ty sa jak woda na mlyn terrorystow! Pokazujecie brudasom jasno, ze jak zasztyletuja dzieciaka i powiedza, ze zrobili to w ramach walki z USA to banda takich jak ty z usmiechem przyzna im racje i oglosi wszem i wobec, ze terrorysci to walczacy o niepodleglosc, niewinni, stlamszeni przez "USrael" staruszkowie na wozkach.

to tylko

swiadczy p twoim wychowaniu i kulturze. To tyle na ten temat.

Heh...

Sila twoich argumentow jest tyle warta, co jezyk, ktorego uzywasz.

Czy

to wniosło cokolwiek do dyskusji "mąjący bardzo przekonujące argumenty" Xianie? I nie ucz mnie języka- "arabska dzicz"

Hmm...

Thengel napisał:
I nie ucz mnie języka- "arabska dzicz"
-----------
Wybacz, ale miedzy "arabska dziczą", a skurwysnem widze roznice.

A ja nie

bo jedno jest określeniem co do jednej osoby (przyznaję trochę przegiąłem), a on obraził cały naród!

od JJB

sie [vulg.]


hehe

widze, że są jeszcze normalnie myślący ludzie...
wkurzaja mnie ci wszyscy obrońcy Palestyńczyków, trzeba jasno powiedzieć - im więcej się pozwoli Arabom tym tylko będzie gorzej...
a mówienie, że islam to religia pokoju to mowa-trawa, żeby brzydko nie powiedzieć

A mnie smuci że są

jeszcze ludzie zaślepieni nienawiścią. A co ty taki znawca Islamu? Jesteś arabistą czy religioznawcą?

.

religioznawcą

zapomniałbym...

wracając... nie ma znaczenia czy ktos jt staruszkiem, inwalidą czy sprawnym na ciele i umyśle bo jesli jt mordercą (a jest) powinien być ukarany śmiercią

Ale armia

czy premier nie ma prawa podejmować decyzji o czyimś życiu czy śmierci. Takie prawo ma sąd chyba że Izrael to państwo totalitarne.

nikt nie ma takiego prawa

zeby o czyimś życiu i smierci decydować, a ogulnie popieram twoje stanowisko w tej sprawie

pokojowo

Nie rozumiem zdania arabska dzicz, i twierdzenia "Uwazam, ze tej arabskiej dziczy ucywilizowac sie nie da"
Jaka dzicz? jakie ucywilizowanie? Ci ludzie są jak najbardziej ucywilizowani, to jest tylko inna kultura, więc może zamiast o polityce powinniście pogadać o tolerancji?
Co do terroru to w tej wojnie nie ma świętych, winnych i niewinnych, ja bym i Izrael i Palestyne ogrodzil wielkim murem na powiedzmy dziesiec lat niech sie sami tluka o ten skrawek ziemi i nie zawracaja swiatu glowy.

jedno pytanie

co was to, za przeproszeniem, kurwa obchodzi ?? Mieszkacie w Polsce czy w Izraelu ? A jak jesteście Żydami, to won z powrotem i tam walczyć, a nie mi tu w kraju podziemie będą robić. Zresztą nie wiecie nawet o czym piszecie. Izrael też wcale nie taki święty, a ta cała sytuacja na granicy, to ni mniej ni więcej Żydów wina, bo przyszli ni stąd ni zowąd i chcieli ziemi, która od wieków należy do Palestyny. A że Palestyńczycy im nie chcą oddać, to się nie dziwię. A to, że ktoś jest okrutniejszy od innych, to wcale od religii nie zależy. Poza tym i tak zawsze największymi skurwielami byli chrześcijanie - poczytajcie sobie historię, to zobaczycie. Rzekłem.
Howgh !

???

W 1939 we Francji tez pomysleli "Co to nas kurwa obchodzi ze gina Polacy? My mieszkamy we Francji i nas tez problem nie dotyczy." I powiedz mi drogi Mefisto czy ten problem w postaci wojsk III Rzeszy ominal Francuzow?

brawo

porównujesz terrorystów do wyszkolonej, zdeterminowanej i zdyscyplinowanej III Rzeszy - pogratulować

re: brawo

To jest bardzo podobna sytuacja! III Rzesza stanowila zagrozenie dla pokoju na swiecie i poczatkowo nikogo nie interesowala walka z hitlerowcami. Dopiero wtedy gdy doszlo do totalnej zadymy, swiat zaczal z nimi walczyc! To tego samego moze dojsc dzis! Dajcie wolna reke fanatykom a za gora 50 lat nie bedziesz mial po co wychodzic ze schronu bo nagle okaze sie, ze Polska nie produkujac przezroczystego papieru toaletowego poniza muzulmanow i to jest wystarczajacy powod do ataku przy uzyciu zgrabnej walizki z atomowa zawartoscia. Oni szukaja tylko pretekstu by zabijac "niewiernych"! Mamy obowiazek powstrzymac terrorystow zanim doprowadza do wybuchu III Wojny Swiatowej!

I tu się

zgodzę z Sz. Panem. Europa 1932-1945 wycierpiała własnie przez politykę ugodową prowadzona przez Francuzów i Angoli. A teraz mamy podobnie puścić terrorystów?? Paranoicznie to brzmi.

ale nikt

im nie daje wolnej ręki !! Chodzi o to, że nie można z kolei wybijać wszystkich muzułmanów, bo są inni niż my i mogą być terrorystami

ale dlaczego

mieszamy islam i muzułmanów z terrorystami?? Islam to jedna z najmądrzejszych religii i jego patriarchowie oficjalnie potępiają terroryzm.

no to

przeczytaj ten topik i powiedz, że tak nie jest

Re: ale dlaczego

Lord Bart napisał:
mieszamy islam i muzułmanów z terrorystami?? Islam to jedna z najmądrzejszych religii i jego patriarchowie oficjalnie potępiają terroryzm.
-----------
Religia religią, ludzie ludzmi, interpretacje bywaja rozne, a co patriarchow nie byl bym taki pewien.

Polska dla Polaków tak?

Może bez przesady z tymi chrześcijanami choć nie wątpliwie byli skurwielami. I w Twojej wypowiedzi jest sprzeczność. Najpierw wyganiasz Zydów do Palestyny a następnie każesz im się stamtąd wynosić.

nie ma

sprzeczności, bo nie mówiłem, że mają się wynosić z Palestyny, tylko że chcą przywłaszczyć sobie "kawałek" ziemi, który nigdy nie był ich i tyle.

Re: jedno pytanie

Mefisto napisał:
A jak jesteście Żydami, to won z powrotem
-----------

sam idż won !!!

ok

ob

nie znam się na ty

.

dobra

albo brakuje w Twojej wypowiedzi literek albo co, ale ni cholery nie rozumiem powyższego postu

Do Mefista

Stary topic ale co tam..
Mefisto napisal:
"to ni mniej ni więcej Żydów wina, bo przyszli ni stąd ni zowąd i chcieli ziemi, która od wieków należy do Palestyny"
Ta ziemia należała dlużej do Żydów niż do "Palestyny" i to o jakies ponad 2000 lat. Nie wiem czy znasz historie, ale naród żydowski został podbity przez Nabuchodonozora, potem jeszcze okupowany przez Imperium Rzymskie. To nie tak, Żydom jak najbardziej przysługuje ta ziemia. Na twoim miejscu poczytałbym jeszcze o diasporze i takie tam sprawy.

Mefisto napisal:
"A jak jesteście Żydami, to won z powrotem i tam walczyć, a nie mi tu w kraju podziemie będą robić"

Ja jestem Żydem no i co z tego. Większość ludzi uważa, że Żyd to narodowość - blad, to "taka jakby"" grupa etniczna. To tak jak kaszubi czy górale. I to że mam pochodzenie żydowskie nie znaczy, że mam lecieć do Izraela i pomagać wzwalać "swój kraj".

Mefisto napisał:
"tym i tak zawsze największymi skurwielami byli chrześcijanie - poczytajcie sobie historię, to zobaczycie"

A tutaj sie z tobą zgodzę w 100% mimo, że byłem wychowywany w katolickiej rodzinie. Nie siedzę w tym może, ale dla mnie jest dużo niezgodności.. zreszta jak w każdej innej religii. Nie chce nikogo obrażać, ale dla mnie wszystkie te opowieści o cudach to bzdury (jasne mógł żyć taki ktoś jak Jezus, ale niekoniecznie był synem bożym). Jak nie poczuje i nie dotknę to nie uwieże, choć religia opiera się na wiarze, mi jej brak ;]. Aha no i jeszcze, żeby nei było - to moje własne zdanie nie oparte na żadnych programach z National Geographic albo Discovery, ale innych Kodów Da Vinci...

Re: Do Mefista

Ssiruuvi napisał:
Mefisto napisał:
"tym i tak zawsze największymi skurwielami byli chrześcijanie - poczytajcie sobie historię, to zobaczycie"
A tutaj sie z tobą zgodzę w 100% mimo, że byłem wychowywany w katolickiej rodzinie.

-----------
Takie uogulnianie to moim zdaniem błąd gdyż to nie chrześcijanie byli tymi "skurwielami" lecz ci którzy uzywali tej religii we własnych, niecnych celach. Chrześcijaństwo to religia pokoju (z resztą nie ona jedna) i fakt iż na przestrzeni dziejów ludzie używali jej jako pretekstu do zdobywania nowych zniem i toczenia wojen nie zmienia tego faktu. Z resztą czy tych "skurwieli" naprawde można nazwać chrześcijanami?

o rany

będzie się trochę trudno ustosunkować do Twojego postu, bo minęły 2 lata, ale spróbujmy

akapit 1:
wiesz, tak na dobrą sprawę to wszyscy oni byli kiedyś jednym narodem, a że potem się podzielili to już ich sprawa Bądź co bądź przed tym co opisujesz ziemię tą może nie z przewagą, ale w równym stopniu zamieszkiwali ludzie, którzy to dzisiaj byliby Palestyńczykami. Zresztą moim zdaniem Żydzi zdobyli sobie taką pozycję w świecie, że to oni powinni ustąpić i przynajmniej problem konfliktu byłby z głowy.

akapit 2:
tu nie mogę się jednoznacznie ustosunkować, ale chodziło mi w tym zdaniu raczej o całą dyskusję powyżej, gdzie ludzie wypowiadali się tak, jakby to ich bezpośrednio dotyczyło. W każdym razie to zdanie wyjęte z kontekstu całej wypowiedzi i jest trochę na wyrost.

akapit 3:
szczerze to każda religia jest gównem niesamowitym, a skurwiele to ci wszyscy ludzie. W moim mniemaniu jednak chrześcijanizm namieszał najbardziej.

W wolnej chwili może sobie poczytam to wszystko raz jeszcze i przypomnę.

ah gdyby to takie proste było

i coś dawało wybijanie np całych rodzin terrorystów... ALe proste nie ejst i nic nie da na dłuższa metę, bo znajdzie się kilku w to miejsce. W ogóle cały ten spór jest dla mnie nie do rozwiązania, oni się chyba wszyscy prędzej powybijają anizeli będzie tam spokój. Posuwanie się do takich akcji jak sugerujecie (mimo ze sam bym tak pewnie zrbił) nic nikomu nie da i co by nie mówić nie ejst zachowaniem "etycznym` a skończyłoby sie dużo większą eskalacją zamachów terrorystycznych, wiec nalezy pamiętac o konsekwencjach wszystkich działań. Co innego według mnie odstrzeliwanie tych całych przywódców terrorystycznych, tu jestem jak najbardziej za, ale to musza być precyzyjne cięcia...

Ale kto dał im prawo

do tych precyzyjnych uderzeń bo chyba nie niezależny sąd?

Hmm...

Nie niezalezny sad, tylko zycie z Palestynczykami dalo im takie prawo.

Więc NIKT

A cyz Tobie ktokolwiek daje prawo do zabicia dresa na ulicy- nie. Tam jest taka sama sytuacja.

Mozna

zabijać i jest to tzw, wyzsz konieczność, w pewnym sensie usprawiedliwienie. A dresa na ulicy nie zabijesz to raz a jak Ci się uda to pójdziesz siedzieć za morderstwo z premedytacją.

buhaha

zabijanie usprawiedliwione w stanie wyzszej konieczności - heh nie daj jak ci kiedyś kogoś z rodziny kropną z wyższej konieczności wtedy sie poszczejesz choć juz chyba nie z konieczności

Chyba mnie

nie zrozumiałeś. Tak samo usmiercono zbrodniarzy hitlerowskich w Norymberdze i tak zabito szejka Jasinna czy jak mu tam. To jest wyzsza konieczność. A fenomenalna akcja służb specjalnycj Izraela po zamachu na olimpiadzie w Monachium?? Tyle ich ściagali, znaleźli i koniec. TO JEST WYŻSZA KONIECZNOŚĆ.

jak to mawiał

Obi-Wan Kenobi wszystko zalerzy od tzw. punktu widzenia, więc dkl,a ciebie wyyższa konieczność to to o czym piszesz wyżej dla innym może to być to o czym ja pisze wyzej

albo

jak mawiał Yoda: rób albo nie. bez próbowania. i oni nie próbują tylko robią, działają na rzecz pokoju zabijając terrorystów.

" działają na rzecz pokoju zabijając terrorystów."

LOL. Wprowadzimy pokój naszymi czołgami.

eeeee tam

i tak nic nie zrozumiesz

tam

panuje wojna Thengel i tu nie ma co wlaczac w nia prawa.
Wojna rzadzi sie prostym prawem, wykoncz przeciwnika zanim on wykonczy ciebie.

Ale

tam nie ma wojny. Wojna to jest kiedy scierają się dwie armie dwóch państw. To jest okupacja. A więc jeżeli jest to okupacja to sądy powinny działać dla wszystkich tak samo.

A ja jestem przeciwny

okupacyjnej polityce Izraela i stosowaniu przez nich nazistowskich sposobów walki z przeciwnikiem... no ale cóż ... mieli sporo możliwości aby się tego nauczyć.... ale cóż ... wojna to kasa... a chyba tylko na tym im zależy

A jak sięspytacie czy popieram polityke palestyńczyków.. to też nie popieram

tam do niektórych...

weź se gościu zaprowadź takiego hamasa do sądu...
w czasie wojny nie ma zwykłych sądów, dowódca wydaje rozkaz i ten...

a największymi sk...etc. nie byli chrześcijanie ale katolicy mądralo!

hmm

właściwie to na jedno wychodzi

dokładnie

jw

nie to samo

Chrześcijaństwo to religia a katolicyzm tylko wyznanie.

Tak naprawdę

Najewiększymi "sk..." jak to mówicie ludzie . Opluwanie jednej frakcji przez drugą jest właściwie śmieszne i diabła warte. Spirala zła nakręca się sama – odwieczne perpetum mobile przemocy i nienawiści ...
Pokoju nie da się ustanowić żadnymi prawami – on musi rosnąć dziko, rozkwitać w ludzkich duszach ... nie wiem czy ludzkość do tego kiedyś dorośnie, osobiście wątpię... Choć zawsze jest Nowa Nadzieja ...

?

hmmm... no właśnie, nie pomyślałem o tym, ale masz rację...

.

1. ale te niekture frakcje zeby było ciekawie stanowią tzw pokuj i go głosą stosując metody niepokojowe co wiecej wyznawcy robią to sam slepie głupio
2. zalerzy czym jest dla ciebie diabeł ?

...

1. Oczywiście, że tak – właśnie o tym pisałem. Moim zdaniem "Walka o pokój to jak pieprzenie się dla dziewictwa" Co do frakcji, chodziło mi raczej o licytowanie się, kto jest gorszy/lepszy: katolik, protestant czy muzułmanin albo Palestyńczyk czy Niemiec itd.

2. W tym znaczeniu, nic nie warte błądzenie, choć hm błądzenie też może mieć wartość Gdy upadniesz na dno możesz się od niego odbić. A sam diabeł jest dla mnie przeważnie symbolem szeroko pojętego zła.

Re: ...

Kyle Katarn napisał:
A sam diabeł jest dla mnie przeważnie symbolem szeroko pojętego zła.

-----------

to zalerzy jak sie owo zło zdefiniuje.

Jak to możliwe, że wcześniej nie zaglądałem do takiego interesującego topica?

Z góry zaznaczam: zajrzałem tu tylko dlatego, bo z ostrzeżenia dla Thengela wywnioskowałem, że dzieją się tu ciekawe rozmowy
Nie przeczytałem postów powyżej, więc odpowiem na pytanie, zadane w temacie:
Terrorystów? Terrorystów? Czy lud, walczący o niepodległość jest terrorystyczny?
I odpowiadam: o tak, dla rosjan czy austriaków, w XIX w. pewnie my też byliśmy "terrorystami"...szkoda tylko, że teraz my nie rozumiemy, więcej nawet: potępiamy narody walczące o niepodległość...w końcu co nam by to dało? Swoje mamy, a jedynie moglibyśmy sobie zaszkodzić...w końcu to Żydzi! ŻYDZI!!! Naród Wybrany, który tyle wycierpiał podczas II Wojny (oczywiście tutaj każdy szanujący się "antyterrorysta - polak" wymieni Jedwabne), że teraz są pod absolutną ochroną, i mogą robić, co chcą! Nawet strzelać z rakiet do staruszków-inwalid, i innych "przywódców niebezpiecznych terrorystów", nie spotykając się z żadnym potępieniem! Podsumowując, jestem całym sercem za Palestyńczykami, i życzę im nie wymuszonego przez USA "kompromisu", ale zwycięstwa w tej wojnie, i uzyskania wreszcie niepodległości, i dania nauczki Żydom! Ile jeszcze będziemy płacić za to, co naziści wyczyniali podczas wojny??

Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień.

Popatrzcie na siebie troszkę....poczytajcie swoje posty... Czy nie o to chodzi jakimś osobnikom by cały świat pogrążył się w chaosie?? Jedni za Żydami, inni za uciskanymi Palestyńczykami, jedni za chrześcijaństwem, inni za islamem, jedni za biłą rasą, inni za czarnymi....I ta k w nieskonczoność taplamu sie w tym gównie. Trzeba pamiętać, że zadna strona nie jest niewinna...każdej ręce poplamione są krwią...a smieszą mnie teksty niektórych osób, ziejące nienawiścią do danej grupy. potem te same osoby idą podyskutwać o męce Chrystusa w "Pasji". P A R A N O J A !!
Ludzie ludziom zgotowali ten los . Kto słucha troszkę hip-hopu wie o czym mówię.

heh

akurat ten cytat z hip-hopu nie pochodzi, ew został sobie przez niego przyswojony

zaadoptowany

przez team Fenomen i taki jest własnie tytuł utworu...i wiele mówi.

:)

hip-hopu akurat nie słucham ale chodziłem do ogólniaka więc znam ten cytat
Poza tym się zgadzam z Tobą.

taplacie

ale nie powinniście, dlaczego bo stwarzacie sobie sami te `strony` a one tworzą `gówno` które swiom zapache przyciąga do taplania się

Słusznie

Ludzie tworzą "strony" i podziały. Podziały istnieją tak naprawdę tylko w ludzkich umysłach.

YODA: "No! No different! Only different in your mind." Może cytat dotyczy innej sprawy, ale zasada działania jest podobna.

i tu

dotykamy sedna sprawy, czeba sie wyzbyc podziałów, a tymxczasem duzo osub które choćby asie tu wypowiadały chce się wyzbyć istniejących podziałow a by stworzyc swoje własne... i kułko się zamyka - 2*pi*r ...

tak

a kożysta na tym przemysł zbrojeniowy i takie tam strony niby niebędące stronami w konfliktach...

zabłysnę

Skojarzyło mi się ze ten tekst to Zofii Nałkowskiej z Medalionów Haa oczywiscie musiałem się posiłkować wyższa wiedzą, ale wiedziałem ze to jakaś kobitka skrobneła, a piosenka swoją droga jest OK i mi przypadła do gustu nawet

Brawo

z tego chyba dziabneli. Gratulacje

W celu zakończenia sporu...

obdzieliłbym równo Żydów i Arabów... atomówkami Przekopałbym im tę piaskownicę i byłby święty spokój...

Od Carnoksa:

Absolutnie zgadzam się z Pejotem ( dla niektórych to nie dziwne- ostatnio słyszałem głosy że ejstem pierwszy ,,nazista" Bastionu...ciekawe..)
Trzeba dac Izraelowi wolna rekę żeby stłamsił ten bunt. Sam Izrale zajmie i spacyfikuje Palestyne w ciagu 15 minut. Ale oni będa walczyc nadal- więc...nie , nie wybić wszystkich...ale skoro wszyscy tak ich popeirają to ich wysiedlić do Syrii, Libanu, Egiptu, Arabii Saudyjskiej. Niech dia do swoich braci- przeciez oni ich popierają!(ciekawe ile tych państw by ich przyjeło...) Amerykanie powinni zagwarantowac Izraeolowi bezpieczeństwo ( żeby takiej Syrii nie odbiło i nie ogłosiła świetej wojny przeciw Izraelowi..gdyz sama może mu nachucchać) A czemu Amerykanie mieliby to zrobić?? Choćby z ,,love parade" jaka urzadzili sobie Palestyńczycyy po atakach na WTC...i ze zwykłego rozsądku-to ich ejdyny pewny sojusznik na bliskim Wschodzie ( prócz Turcji)
Ale skoro jesteśmy już przy terroryzmie- spójrzmy na Irak. Na tych walczacych o wolność. Żadnych negocjacji. Żadnej tolerancji dla ich pogladów tym moemncie. Wybic terrorystów i buntowników. Opornych wybic albo wysiedlic do Iranu ( szyitów...w końcu to sa bracia...ta mała wojenka 8 letnia to przeciez była tylko i wyłącznie wina Saddama...heh..) Żadnych negocjacji z terrorystami- i nie obchodzi mnie tu, czy z arabskimi ( Hamas, Hezbollah, Al quaida) czy jakimikolwiek innymi ( Czerwone Brygady ( niedawno mieli ,,odrodzenie we wŁoszech) ETA) czy jakimikolwiek. Do Arabów nic nie mam-moze i miłuja pokój. Ale tego do cholery jasnej nie widać.
Nie terroryzmowi. Nie appeasment`owi. Nie bądxmy jak Chamberlain i Daladier. Musimy byc silni i zjednoczeni.Nie możemy ustepowac. Musimy w tym momencie zabijac. Mówie my, albowiem to sprawa nas wszystkich. Mysle o karierze wojskowej równie powaznie jak o studiach historycznych. Nie wiem co wybiore.
Ale jeśli Polska stanie sie obiektem zmachu...zaciagne sie...mam tylko andzieje ze nie znalezli by sie tacy zwolennicy polityki nowego rządu hiszpańskiego..którzy sie poddali terrorystom( i co z tego mją?-niedawno udaremniono kolejna próbe zamachu)
Bart-cytujesz mi tu tekst ypisenek hip-hopowych. A znasz taka zwrotke z jednej puiiosenki ,,walcz, walcz, walcz!" Osobiscie nie lubie hip-hopu..ale tu powiedzieli dobrze( choc to ajkeis dresy spiewalyl) Aha-za zabicie dresa powinno sie dostawac medal.
Popeiram Pejota całym sercem ( mam nadzieje ze nie brzmi to dwuznacznie...)
,,As you kill, you will be killed" Tak powiedzial Bin laden. Bardzo mądre słowa. Zastosujemy je w stosunku do terrorysstycznego ścierwa.


SHEDAO: Jak dla mnie, Rumcajs napisał najmądrzejszego posta w tym topicu

Re: Od Carnoksa:

Shedao Shai napisał:
Bart-cytujesz mi tu tekst ypisenek hip-hopowych. A znasz taka zwrotke z jednej puiiosenki ,,walcz, walcz, walcz!" Osobiscie nie lubie hip-hopu..ale tu powiedzieli dobrze( choc to ajkeis dresy spiewalyl) Aha-za zabicie dresa powinno sie dostawac medal.-----------
Znam ale nie myl hip-hopu z dresami...warto się wsłuchać w tekst...duzo w nim prawdy.

Jakim prawem?

Kolejna akcja przesiedleńcza? I dlaczego to Palestyńczycy mają się stamtąd zwijać? Palestyńczycy mają znacznie większe prawo do tej ziemi niż Izrael. Chyba nie wiesz co piszesz i nie wiesz jak wygląda sytuacja polityczna na Bliskim Wschodzie. To wszystko balansuje bo bardzo cienkiej linie. USA niczego nie powstrzyma. O co do txtu hip-hopowego to ten tekst jest wzięty z jakiegoś wierszu o Oświęcimiu. I co do Iraku to już mnie zupełnie rozwaliłeś. USA najeżdża na Irak w imię pokoju i zdjęcia Saddama a następnie wypędza wszystkich Arabów. No comment.

Jeśli chodzi

o palestyne to jakos takos wydaje mi się że nigdy nie było takiego państwa....a Izrael był. Zresztą sprawdze to powiem dokładniej.

No tak

Ale Palestyńczycy mają rodowód wywodzony od Filistynów, którzy byli plemieniem zamieszkującym te ziemie przed Hebrajczykami.

hmm..

..państwo Izrael istniej od 14 maja 1948 roku. Wczesnie takiego nie bylo. Pewnie chodzi o naród żydowski ;]. Proponuje wejść na moją stronkę, której już nie prowadzę, ale są to wiarygone informacje: www.medinat.prv.pl . A Palestyna to początkowo (teraz zreszta dalej jest) kraina geograficzna ;]. thx

hmm..

..państwo Izrael istniej od 14 maja 1948 roku. Wczesnie takiego nie bylo. Pewnie chodzi o naród żydowski ;]. Proponuje wejść na moją stronkę, której już nie prowadzę, ale są to wiarygone informacje: www.medinat.prv.pl . A Palestyna to początkowo (teraz zreszta dalej jest) kraina geograficzna ;]. thx

kocjam

odkopywane tematy po dwóch lata.. :?

śmieszy mnie sytuacja

Tyle ważnych, ciekawych postów a gdzie dyskutujemy?? Wioska Gungan...Gunagan!!!! Przecież oni też są dyskryminowani, nawet jest taka ankieta na Bastionie "Jak zginie Jar Jar w EIII?" chyba. Możemy ich zatem orównać do wyznawców islamu, których wszyscy sie czepiają i widzą w nich terrorystów.

powiem coś odnośnie tzw `dziczy Arabskiej`

z Matematycznego punktu widzenia to przecierz na codzień posługujemy się Liczbami Arabskimi więc gdzie tu ten `słynny` `dzicz Arabski`

:d co prawda Arabowie te liczby zakosili troche wcześniej jednemu z opanowanych ludóa ale to juz inna historia...

Może

i zakosili (tego nie wiedziałem), ale ich matematyka była na takim poziomie o jakim średniowiecznym Europejczykom nawet się nie śniło. Takie same zasługi mają w zachowaniu dzieł starożytnych filozofów greckich.

dokładnie

zakośili ale i też mądrze wykorzystali itp, pozaty musiały byś/aś naprawqde dobre skoro teraz świa ich używa !!!

Mmm...

Thengel napisał:
i zakosili (tego nie wiedziałem), ale ich matematyka była na takim poziomie o jakim średniowiecznym Europejczykom nawet się nie śniło.
-----------
Jak sam napisales "byla"... w sredniowieczu, czyli jakies 500 lat temu. W chwili obecnej to raczej juz nie jest. Dla twojej wiadomosci 40% Irakijczykow nie potrafi czytac i pisac. Rozwiniety intelektualnie narod, nieprawdaz?
A tak kochanym przez Ciebie, Amerykanom zawdzieczamy duuuzo wiecej.

Ja nie zawdzięczam

Amerykanom nic. Zero. Co niby "postęp technologiczny"? Czyli bombę zegarową. I co z tego że to 40% Irakijczyków nie potrafi pisać. Czy to stawia ich na niższym poziomie niż tych którzy to potrafią? Jakaś bzdura. To odzwierciedla stan edukacji nie cywilizacji. A co do tego co zawdzięczmy Arabom. To dzięki nim przetrwała europejska kultura (sic!). I bez nich nie byłoby żadnej Ameryki. Chyba że chodzi o Amerykę należącą do bestialsko wymordowanych Indian.

Co było

to było,
co do wojny izraelsko-palaestynskiej mam tylko jedną opinię - jak tam się tłuką to w Polsce jest spokój.
Natomiast jeśli chodzi o wkład kulturalny to faktycznie - Arabowie to dzicz. W zasadzie od prawie 10 wieków nic nie wnieśli do kultury, no może od 7 wieków...

powiem

swoje zdanie;
Arabowie nie sa dzicza poniewaz fanatycy tak naprawde stanowia moze 5% populacji. Ja wspolczuje przecietnym ludziom ktorzy zyja bo maja gl;upich przywodcow.
Po drugie jest taka dobra zasada ze z terorystami sie nie dyskutuje tylko sie ich zabija i tyle i to robi izrael i to dobrze.

terrorystów.. tak..

ale nie trzeba przy okazji zabijać kobiet i dzieci .. bo w tym momęcie sami stajemy się terrorystami .. nie trzeba ludzi zamykać w odosobnionych i strzeżonych enklawach, nie trzeba robić co jakiś czas wjazdu na czyjeś osiedla buldożerami, nie trzeba na nie swoim terenie stawiać osiedli i wysyłac tam nowych osadników... nie trzeba.. i napewno pokojowi to nie służy..

Palestyńczycy nie powinni atakować cywilów.. ech.. za dużo tam nienawiści z obu stron ..

ano

i dlatego teraz izrael zmienil taktyke.... zabija gore hamasu i innych ugrupowan.. ktorzy na tej wojnie zarabiaja nie zle pieniadze...
a jak chodzi o nienawisc to fakt ze obecnie bedzie ciezko cos zmienic i to jest problem bo jak zwykle ofiarami krwistych politykow sa ciwile po obu stronach

Spirala

nienawiści, święte prawo zemsty, "sprawiedliwość jest po naszej stronie" .... te czynniki powodują, że ten konflikt i nietylko ten bo większość współczesnych konfliktów (Afryka, Azja) nie skończy się za rok czy za dziesięć lat .. kolejne pokolenia będą się mordować .. i albo dojdzie do zniewolenia militarnego lub zagłady jednej ze stron .. tia ... ogrodzić ich murem od nas ..

mysle

ze nie bedzie zniszczenia jednej ze stron... pamietaj ze jeszcze 50 lat temu w europie bylo ludobijstwo i potrzebne bylo tylko trzy pokolenia zeby byl pokoj w europie.... musza sobie wkoncu obie strony zdac sprawe z zyskow i strat i mysle ze wtedy to sie skonczy,,,, ja jestem wiecznym optymista

Ja też jestem

optymista temu tylko napisałem o zniszczeniu jednej ze stron .. a nie o wojnie światowej.

Mentalnośc oraz kultura Europejczyków jest troche inna niż Arabów czy ludzi z plemion Afrykańskich... u nas Alianci nie wybijali ludności cywilnej tylko w akcie zemsty za swoich cywili ... a na bliskim wschodzie??.. śmierć jednej osoby jest pomszczona śmiercią kilku innych .. które znowy są mszczone przez tamtych itd.. a w Afryce??.... które plemie akurat ma władze to robi ludobujstwo innych plemion.. i tak w kółeczko.. na zmiane....

tylko

czemu zginelo tak duzo cywilow podczas bombardan po odu stronach,,,, to jest podobne... niemcy atakowali berlin zeby zabijac cywilow,,,

Bo nie

zdążyli uciec do schronów ... atak na LONDYN (bo niemcy nie bombardowali berlina) był największą głupota z ich strony... trzeba było nadal niszczyć stacje radarowe i lotniska ... no cóż AH myślał że obniży tymi atakami morale brytyjskiego społeczeństwa.... oj jak się mylił. A co do ataku na Berlin to w sumie racja była to odwet.. głupi i niepotrzebny odwet.... tia... dobrze że rosjanom wyszedł tylko jeden bombowy rajd na Berlin (chyba w 41 czy 42) .....

Jest jedna różnica... ludność cywilna była o tych atakach wcześniej informowana...

ja

wiem ze byla to woja i zawsze beda ofiary wsrod cywili dlatego tak samo jest w wojnie izrael palestyna, jest tylko jedna roznica dla terorystow glownym celem sa cywile i to jest porazajace..

Ruscy nie mieli czym bombardowac berlina....

Polityka wobec

tych walnietych terrorystow. wybic ich wszystkich, w pien wyciac.
nie wazne czy kurdowie, czy inna cholera.
wszystkich won!!!
a nie patyczkowac sie z gnojami i mordercami.

a nasz kraj nie powinien udzielac im schronienia-uchodzcom, tylko wypedzic ich na 4 strony swiata.
niech ida do swojego allaha, czy innego wymyslonego boga.
a wysylanie zolnierzy?
tfu!!!
pojechali tam dla kasy i tylko dlatego.
a jakk sie cos komus stanie, to wielka rozpacz.
olac takich zolnierzy, usunac ich z wojska!!!

(b!!!!!)óg

Lord Satham napisał:
"niech ida do swojego allaha, czy innego wymyslonego boga"
A inni bogowie nie byli wymyśleni?? Chciałem jeszcze dodać, że Jezus w islamie był jednym z proroków, ale muzułmanie uważają, że był on niewiarygodny...

Bogowie

I teraz pytanie za 100pkt.
Czy jestes w stanie udowodnić że jakikolwiek bóg jest wymyślony? Nie ma zarówno dowodów (przynajmniej dla sceptyków) na istnienie bogów jak i tez nie ma dowodów na ich nieistnienie. To kwetsja tego czy sie wierzy czy tez nie a nie tego co jest wymyślone a co nie.

I to też właśnie mówie:

"Jak nie poczuje i nie dotknę to nie uwierze, choć religia opiera się na wierze, mi jej brak" w poście wyżej (literowki... no dobra byki, poprawione)

Izrael

Cóż jeszcze parę lat temu, Izreal byl jedynym krajem na świecie, w którym jawnie popierałem lewicowy rząd. Głównie dlatego, że dążył on do pokoju, oferował nie tylko autonomię, ziemię, ale i docelowo własne państwo. Była nawet mowa o tym, by Jerozolima była stolicą dwoch państw.. Była, bo niektórym Arabom się to nie spodobolo. No ludzie, to jest tak, dasz komuś paleć, a on i bakłażana i rękę wyrwie. To, że Ariel Szaron wygrał, było nieszczęsciem, ale to nie kto inny, jak islamscy fundamentalisci zapewnili mu wygraną. Barak obiecał pokój, zawiszenie broni.. I co, Żydzi przestali atakować i co dalej? Stali się tylko i wyłącznie ofiarami, kolejnych zamachów. No i do władzy doszedł Szaron... i jego rządni krwii ludzie. Choć powiem, że bardzo podoba mi się pomysł, by niszczyć głowe hydrze a nie ludność cywilną. Cóż, jeśli to jest złę i to jest terroryzm (nie mowię, że to dobre), to nie wiem czy otwarta walka i eksterminacja (jak hitlerowcy) jest lepsza, czy może mur - pomysł kontrowersyjny, ale mnie się podobał, jest lepszy. Ja niestety nie za bardzo widzę w chwili obecnej inne rozwiazanie... no ew. jest jeszcze przymusowa sterylizacja arabskich kobiet i mężczyzn a dzieci do obozów indoktrynacyjnych... Ale to jest nic innego jak łagodniejsza wersja eksterminacji.
Cóż przypomina mi się jeden kawał - moze nie na miejscu w tym poważnym i smutnym, niestety temacie, ale cóż.
Bush pojechał z wizytą do Iraku, odwiedzić swoich żołnierzy. Spotyka się tam ze stronnikami amerykanów i oni mu dziękują, za amerykańskie produkty, sklepy, telewizje seriale. I jeden z nich mówi:
- Panie prezydencie Bush, oglądałem ostatnio serial Star Trek
- Tak, wiem amerykański.
- No właśnie i tam jest ludność zjednoczona.
- Tak, to prawda, razem pracujemy dla dobra galaktyki
- no i tam są Murzyni, Biali, Rosjanie, francuzi, Żydzi, Indianie, Chińczycy no ale nie ma Arabów.
Bush myśli chwilę i mówi:
- no wie Pan, przecież akcja się dzieje w przyszłości.
Powiem tak, wolałbym by to był głupi kawał, a nie marzenie większosci z nas. Bo myślę, że dla wielu osób w Izraelu to juz jest marzenie.

Sprawa Theo Van Gogha

Wcześniej mówiliśmy o Izraelu, a teraz mamy skrajnie odmienny przykład. Holandię. Jak wiadomo, był to do niedawna jeden z najbardziej wolnych i liberalnych krajów na świecie. Do czasu, aż niejaki reżyser Van Gogh - zbierzność nazwisk nie przypadkowa, to jakaś tam rodzina słynnego malarza, nie zaczął kręcić dokumentu o traktowaniu kobiet w fundamentalnych rodzinach islamskich. Obejrzałem ten dziesięciominutowy (no może piętnasto) filmik i... Faktycznie można się wnerwiać, bo mówi o kobiecie zgwałconej przez wujka, a ojciec i reszta rodziny nie zareagowali, mimo, że wiedzieli i o drugiej bitej i torturowanej przez męża. W innym miejscu jest mowa, że dziewczyny nie miały prawa wyboru swojego męża. W przeciwieństwie do dokumentów Michaela Moore`a film w żaden sposób nie generyzował, bardziej było to studium przypadku. A czy przypadku skrajnego czy częstego, tego widz nie wie. Brak jest tam narracji, narzucającej jakąkolwiek interpretację. W tym momencie, film pewnie przeszedłby bez większego echa... gdyby nie fakt, że skrajny fundamentalista zamordował za ów dokument Van Gogha. Jak wspomniałem film nie generalizował, więc trudno tu mówić o obrazie uczuć. Niemniej jednak, ktoś się poczuł dotknięty i zaatakowany. Czy zabójstwo Van Gogha był to terroryzm? Moim zdaniem tak, był to atak na wolne media. A jeszcze ciekawiej jawi się sytuacja po tym zamachu, gdzie nagle odreagowali nacjonaliści paląc meczety i szkoły islamskie. Niestety uważam, że w tym momencie atakując mimo wszystko niewinnych.
Cały czas mam wrażenie, że islamski fundamentalizm jest bardzo groźny, bo zaślepiony i wojowniczy. Ale jak z nim walczyć, tak jak Izrael - co nie odnosi zbytnich skutków, czy może jak niegdyś Holandia gestem dobrej ręki. Już zapłaciła za to. W tym momencie popieram Busha, Putina czy Szarona w walce z fundamentalistami Islamskimi i cieszę się, że nie musimy my tego robić. Fakt, niby siedzimy w Iraku, ale na szczęście niezbyt licznie. Podstawowy problem jednak tkwi w tym, że rozmowy z Islamistami fundamentalnymi jakoś nie mają racji bytu, bo oni je odrzucają lub robią "Holandię".

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.