Forum

Czasy po IX

Kto będzie władał galaktyką znowu Nowa Republika, Nowe Imperium? Rey odbuduje zakon? Co chcielibyście zobaczyć?

Ja chciałbym zobaczyć jak galaktyką rządzą syndykaty które walczą o władze, a resztki republiki starają się przeżyć.

Re: Czasy po IX

Szczerze mówiąc chciałbym żeby ten okres zostawili w spokoju na conajmniej 10 lat.

Re: Czasy po IX

A po tych 10 latach co chcesz zobaczyć?

Re: Czasy po IX

Nie ta era.

Chciałbym zobaczyć za to Galaktykę tak 50 - 100 lat po TROS, z całkiem nowymi bohaterami i drobnymi (bardzo) nawiązaniami do I-IX

Re: Czasy po IX

Ja bym w sumie chciała, żeby Republika przekształciła się w coś mniej unitarnego, coś w rodzaju unii, a zakon Jedi został zreformowany.

Re: Czasy po IX

W sumie to nic nie wiemy. Na Exegolu pokonana została flota Sithów, do której dołączył okręt śp. Pryde`a.
Supreme Leader nie żyje, rycerze Ren nie żyją, Hux nie żyje...
Mamy jedno zdanie, że "ludzie powstają w całej Galaktyce" (i kilka spadających niszczycieli), ale w praktyce znaczy to mniej niż obalanie pomnika na Coruscant po Endorze.

Być może wcielani siłą do FO rzucą teraz wszystkim (choć jednocześnie Finn sugerował, że do tego trzeba czucia Mocy...), ale skoro FO był taki potężny ("galaxy is in disarray... FO`s hold over the galaxy has only strengthened", pamiętamy o crawlu) to lokalni dowódcy tak łatwo tego nie porzucą. Z drugiej strony nie bardzo wiadomo kto miałby tworzyć jakiekolwiek struktury polityczne - elity NR zostały zniszczone, RO też praktycznie nie ma liderów (generałowie to nie liderzy). Rebelia miała przynajmniej Mothmę.

Ogólną anarchię w galaktyce wyczuwam. A czy chciałbym coś o tym zobaczyć? Niekoniecznie, tak jak nie musiałem widzieć niczego z czasów post-ROTJ (OK, kiedyś zobaczę Mando).

Re: Czasy po IX

bartoszcze napisał:
W sumie to nic nie wiemy.
-----------------------
To nam daje możliwość spekulacji i przemyśleń.

Re: Czasy po IX

I pisania fanfików.

Re: Czasy po IX

Dokładnie

Re: Czasy po IX

Nie interesuje mnie wcale kto i czy w ogóle będzie panował nad galaktyką. Próba odbudowania zakonu przez Rey to pewnik, ale czy chcę oglądać znów to samo? No nie. Od biedy bym zobaczyła Rey na dark sajdzie, gdyby się odważyli kiedyś kontynuować jej historię.

A w ogóle niech zrobią sequel Solo.

Re: Czasy po IX

Evening Star napisał:
A w ogóle niech zrobią sequel Solo.
-----------------------

Może być bez Solo. Jak będzie Lando, Qi`ra, Maul, Enfys, to i tak będziemy sikać ze szczęścia.

Alternatywa to Han, Chewie, Jabba, Boba, Greedo...

Re: Czasy po IX

Ja osobiście mam dość Hana ja go bardzoo lubię, jest super postacią, ale nie chce kolejnego filmu w roli głównej właśnie z nim. Ale tak jak mówisz Lando, Qi`ra, Maul, byłoby naprawdę fajnie.

Re: Czasy po IX

Oni by się wszyscy zmieścili. A Solo być musi, bo Alden.

Re: Czasy po IX

A w ogóle niech zrobią sequel Solo. [2]

Re: Czasy po IX

Nie mogę zdradzić za dużo. Ale będzie kolejny Porządek, Sithowie, a nawet Sojusz. I sporo nekromancji.

Re: Czasy po IX

Książki jak i filmy, seriale oraz komiksy, wydawane, mam nadzieję, w najbliższej przyszłości przez "Disney/Lucasfilm Ltd.", powinny rozgrywać się w niezmierzonej, tajemniczej Galaktyce w czasach około 5 do 10 lat po finiszu wydarzeń z kinowego Epizodu IX Star Wars. Cokolwiek by to było, przedstawiłoby jak mniemam kontynuację dziedzictwa rodu Skywalker-Solo. Rey urodziłaby córeczkę i syna, nadając im imiona: Jaina i Jacen, a nazwisko na cześć Bena: Solo. Rey na swej drodze tudzież ścieżce Mocy w roli strażniczki Jedi, zapewne spotkalaby Mare Jade; również podczas odbudowywania Zakonu Jedi (jeśli się tego podejmie, a to można założyć) natknie się ona na starożytne inskrypcje, nieznane zatarte pismo, wskazujące na możliwość odrodzenia się zagrożenia, kiedyś uśpionego, teraz w Galaktyce się wybudzającego, na skutek ostatnich wydarzeń - mam tu na myśli całość historii z Nowej Trylogii Star Wars - zła w postaci Abeloth czy Dartha Nihilusa. Oby takie koncepty, ktoś z Legend, wyciągnął na wierzch. Znając jednak życie, byłoby to familiadzie Disney`a i Lucasfilm Ltd. nie na rękę.

Re: Czasy po IX

Doszłam do wniosku, że TROS jest tak zepsute i tak zniszczyło postaci Luke`a, Lei i Rey, a z innych zrobiło nic (Finn i Poe), że tego nie uratuje żadna ewentualna kontynuacja. Powinni do tego nigdy nie wracać, a za ileś lat, o ile ktoś w ogóle jeszcze wykaże jakieś chęci, zrobić historię post ROTJ od nowa.

Re: Czasy po IX

Czemu zniszczyło Luke`a skoro go tak mało było?

Re: Czasy po IX

Na przykład kompletnym zdeprecjonowaniem znaczenia jego wyczynu na Crait?

Re: Czasy po IX

No ale ocalił Ruch Oporu. Inaczej byłaby sama Rey z Wookiem

Re: Czasy po IX

Głównym znaczeniem tego wyczynu była konfrontacja z siostrzeńcem, który potem powinien pożałować swych czynów i przejść na drogę odkupienia. Patrz - pojedynek Wołodyjowskiego z Kmicicem, i to co było potem.

Zostało to wyrzucone do śmieci na rzecz wstawienia fanserwisu w postaci pojedynków na miecze, ponieważ publika po TLJ jęczała, że walka z pretorianami się nie liczy. Rey i Ren w TROS nie powinni w ogóle ze sobą walczyć, ponieważ na koniec TLJ Ren jest już gotów do "obrony Jasnej Góry".

Dodatkowo Luke w TLJ obiecał Renowi, że się będą widywać po czym w TROS zlewa obietnicę i bawi się w dalsze fanserwisy, w postaci wyciągania X-Winga z wody. Jest to bardzo ważne fabularne, do tego stopnia, że można by wyciąć z filmu wszystkie sceny z nim i nic by to nie zmieniło. ;->

Re: Czasy po IX

Miecz Lei równie dobrze mogłaby przekazać Maz.

Re: Czasy po IX

Albo Ren mógłby zwyczajnie nie wyrzucić swojego, skoro w TLJ miał już scenę w której rozwala maskę.
Ale przyszedł Abrams i posklejał, chyba tylko po to żeby zrobić na złość Johnsonowi i sprzedać trochę gadżetów, bo sklejona maska niczemu w filmie nie służy i przez większość czasu Ren i tak łazi bez niej.

Re: Czasy po IX

Patrząc na scenę, gdy Rey zamyka właz przed Kylo w końcówce TLJ nie jestem pewien czy był on już wtedy gotowy do obrony "obrony Jasnej Góry", zwłaszcza że właśnie zdobył władzę nad galaktyką i nikim, kto by się mu sprzeciwił, poza Rey właśnie (i Leią). Odniosłem wrażenie, że jeszcze potrzeba by jakiegoś ostatniego impulsu.
Zgadzam się za to, że wyłowienie X-winga niepotrzebne oraz żal nie pojawienia się siostrzeńcowi, ale żeby od razu to "zepsuło" Luke`a? Nie widzę tego.

Re: Czasy po IX

Jego poświęcenie nie spowodowało zmazania zła które uczynił, wyciągając miecz nad śpiącym siostrzeńcem. A właśnie tym miała być konfrontacja na Crait.

Nie uratował też Lei - na dłuższą metę - a jego rodzina w całości zginęła. Rey, która była potem kluczem do pokonania Palpa uratowała się przecież sama.

TROS to wszystko wymazał i w rezultacie mamy Luka-przegrywa, dokładnie tak jak narzekano po TLJ.

Co do Kylo, to w TLJ kończy ze łzami w oczach i na kolanach jak Kmicic przed konfesjonałem.

Re: Czasy po IX

Teraz po tym co zobaczyłam w TROS coraz bardziej lubię TLJ...

Re: Czasy po IX

Po TLJ odniosłaś wrażenie, że Ben się już nawrócił? Mnie się bardziej wydawało, że Luke powstrzymał go od całkowitego stoczenia się w odmęty CSM, ale do powrotu na JSM droga daleka. Kylo po TLJ jest w rozsypce i rozdarty po odrzuceniu przez Rey, nie wyglądał mi na kogoś kto właśnie postanowił przejść na stronę RO, zwłaszcza że to on jest Supreame Leaderem.

Co do Lei - to jak ją miał ocalić od czegoś, co się stało rok później? A Rey sama zginęłaby na Exegol

Re: Czasy po IX

Bo reszta odkupienia powinna być w kolejnej części. I w przypadku Rena niby jest, ale wciśnięta na ostatnią chwilę kolanem, w 5 minut czasu ekranowego, i w zasadzie nie ma większego znaczenia dla fabuły filmu - z TROS Rena można zastąpić randomowym rycerzem Ren, a Rey po prostu nie zabijać ni z gruszki ni z pietruszki i byłoby bez różnicy. Ktoś się w filmie przejmuje, że to ostatni Skywalker, że syn, że siostrzeniec... no nie. No może Palp, jak się cieszy z rychłego dopełnienia zemsty.

Jak Kmicic dostaje szabelką w łeb, to też jeszcze nie wiesz, co będzie dalej. Tzn, wiesz, ale jakbyś czytał to w odcinkach w gazecie w trakcie pisania dzieła, to byś nie wiedział. :>

Rzecz się sprowadza do dobrej konstrukcji opowieści. W "Potopie" jest ta dobra. W dobrze skonstruowanej historii postacie i to co się z nimi dzieje jest ważne. W TROS ważna jest nostalgia i fanserwis.

Re: Czasy po IX

Po dzisiejszym Oskarowym Reylo myślę że odkupienie Rey/Bena to pomysł Disneya na kolejne filmy. Jeszcze sprawdza rynek kilkoma akcjami i pójdą w tym kierunku. Chociaż ja nie jestem fanką Reylo ale uważam że SW bez rodziny Skywalker to już nie to samo. Poboczne filmy i inne historie jak najbardziej ale główny nurt to jednak historia tej rodziny...

Re: Czasy po IX

No jednak nie

Po TLJ Benek jest jak Kmicic u księcia Janusza, gdzie przysięga wiernosć bo przecież jest już na dobrej drodze, będzie służył ojczyźnie, już za chwilę moment, z pomocą Szwedów, pogonią Ruskich z powrotem za Smoleńsk, wybranka rzuci mu się do stóp i wszystko się ogólnie wspaniale ułoży.

No jednak nie.

Re: Czasy po IX

Nie chodzi mi o to, że Benek i Rey mieliby być razem tylko czy jest sens ekonomiczny nagrywania dalszych części SW z Rey, Poe i Finnem.
Już lepiej się przenieść 1000 lat przed czy 1000 lat po wydarzeniach przedstawionych w filmach.
Myślę że teraz kalkulatory w Disney bardzo skrupulatnie to teraz liczą.

Re: Czasy po IX

-Myślę że teraz kalkulatory w Disney bardzo skrupulatnie to teraz liczą.

Też chyba nie. Gdyby liczyli skrupulatnie, to od razu po "Solo" powinni "uciec do przodu" i nakręcić kontynuację - raz że zrobią jeden film w cenie jednego, a nie dwóch, dwa że mają już zrobionego Sokoła, rekwizyty, stroje itd. wiec ograniczają koszty, trzy że jakby wyciągnęli wnioski ze słabego marketingu to już same zyski i hit na zimę 2021.

Już nie mówiąc o tym że premiera "SOLO" winna być w grudniu. No ale, oni wiedzą lepiej. W zamian dostaliśmy "Powrót Mary Poppins"... 170 mln$ przychodu w stanach (w święta!!!), przy 150 mlnS budżetu...

Bo, co z tego że się przeniosą 1000 lat w tę czy w tamtą, jak dalej nie będą mieli pomysłu i nie będą korzystać z tego jak Żorżu wychował fanów. I oczywiście wiem, że w "Nowej Nadziei" Vader nie był (jeszcze) ojcem Luka, a Leia jego siostrą, i to wszystko pan Lucas tworzył bez planu "w trakcie". Tylko, do takiego podejścia to trzeba być wizjonerem jak Lucas, a nie korpoludkiem po MBA z arkuszem kalkulacyjnym.

Re: Czasy po IX

Asfo napisał:
Bo reszta odkupienia powinna być w kolejnej części. I w przypadku Rena niby jest, ale wciśnięta na ostatnią chwilę kolanem, w 5 minut czasu ekranowego
-----------------------

O odkupieniu powinien być cały jeden epizod, to fakt.

Asfo napisał:
Jak Kmicic dostaje szabelką w łeb, to też jeszcze nie wiesz, co będzie dalej.
-----------------------

Nie widzę tak tego, w przypadku Kylo klamka jeszcze nie zapadła. Nie pozostało mu jedynie odkupić swoich win, jakby było gdyby przeżył TroS.

Re: Czasy po IX

Księcia Janusza to on właśnie przepołowił, więc nie. ;->

Re: Czasy po IX

Jakby to odkupienie było porządnie dokończone w TROS to byś nie miał takich wątpliwości. Masz je, bo jest skopane. ;->

Re: Czasy po IX

Gdyby faktycznie coś analizowali, to przestaliby zabijać wszystkie ulubione postacie - np. całą ekipę z RO. ;-> Sądzę, że ludzie byliby dużo bardziej zainteresowani serialem o Cassianie gdyby się biedak uratował. ;->

Re: Czasy po IX

Książę Janusz jeszcze się w TLJ nie ujawnił

Re: Czasy po IX

Właśnie tego nie łapię, jak oni tam sobie to ustawiają. Bo wybicie reszty ekipy jest OK, wiadomo że zdobycie planów DS to nie spacerek. A tutaj dwójkę z platformy mogła zabrać np. Hera z "Duchem", i jeszcze ładniej by zrobili wrażenie spójnego Disneyverusm, i jakąś kontynuacje można by zrobić i zarobić (wszak RO sprzedało się całkiem ładnie) no i ludzie generalnie lubią jak postacie przeżywają.

Re: Czasy po IX

Masz chyba na myśli Karola Gustawa. ;-P

odkupienie

Asfo napisał:
Jakby to odkupienie było porządnie dokończone w TROS to byś nie miał takich wątpliwości.
-----------------------

Jakby go nie skillowali w IX to ja bym je widział właśnie teraz

Re: Czasy po IX

Odkupienie było off-screen, bo to był okres od wywalenia miecza na DS do pojawienia się Swetrowego na Exegol. Wiadomo, że takie przemiany zajmują pięć minut, a nie długi, mozolny okres, co nie.

Re: Czasy po IX

Wata Cukrowa napisał:
Nie chodzi mi o to, że Benek i Rey mieliby być razem tylko czy jest sens ekonomiczny nagrywania dalszych części SW z Rey, Poe i Finnem.

-----------------------

Mam czasem wrażenie, że po to wybito wszystkich starych bohaterów (plus jednego nowego) aby widownia łatwiej zwróciła się ku nowej trójce. Nic z tego nie wyjdzie bo w tej trójce nie zaiskrzyło. Nie spodobała się widzom co dobitnie wyrażają po internetach

Re: Czasy po IX

Tak miało być. Ogólnie stare Gwiezdne Wojny miały być wybite a zamiast tego wprowadzone disnejowskie. Luke, Leia, Han, Lando, Czubaka, roboty - ludzie chcieli oglądać.

Re: Czasy po IX

Zamknięcia włazu to symboliczny gest zerwania.

Re: Czasy po IX

Asfo napisał:
Głównym znaczeniem tego wyczynu była konfrontacja z siostrzeńcem, który potem powinien pożałować swych czynów i przejść na drogę odkupienia. Patrz - pojedynek Wołodyjowskiego z Kmicicem, i to co było potem.
-----------------------

Fajna analogia ale nie do końca mogę się zgodzić, pod koniec TLJ Kylo jest ustawiany nie na odkupienie grzechów, tylko na bycie "samotnym wilkiem", co jest jeszcze gorsze

Re: Czasy po IX

Jest ustawiony na odkupienie. W internetach można sobie znaleźć, jak krok po kroku wygląda odkupienie postaci. Aż do TROS wszystko się ładnie zgadza.


Przytaczam "Potop" bo to dobry i udany przykład praktycznego zastosowania - na koniec nikt nie ma wątpliwości, że teraz Jedruś to dobry chłopak. Oczywiście pewne elementy są poprzemieszczane albo inne w obu historiach, ale jest też bardzo dużo podobnych elementów. Młody wojownik schodzi na złą drogę pod wpływem mentora - manipulatora, jest też panna która odmawia ręki grzesznikowi itd.

Re: Czasy po IX

Ale zaraz, przecież to TLJ "zniszczyło Luka". Chyba?

Re: Czasy po IX

Chyba na Maku

Re: Czasy po IX

O, nie, nie chcę oglądać nic po Ep.IX. Chcę zobaczyć coś sprzed tysięcy lat, o dawnych Jedi i Sithach. Po Ep.IX... No, pewnie to samo co po Ep.VI, przecież zakończenie jest niemalże identyczne... Ileż można to samo...?

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.