Forum

Spark of the Resistance

Książka dla dzieci i młodzieży. Rey, Rose i Poe wyruszają na planetę Minfar, by pomóc mieszkańcom planety (rasa Zixon) i przeszkodzić Najwyższemu Porządkowi w poszukiwaniach starych imperialnych laboratoriów, w których wynaleziono i ukryto straszliwą broń.

Pozycja bardzo szybka i prosta, ale całkiem przyjemna - do wciągnięcia w 2-3h. Przypomina mi pozycje z programu Journey to TFA (Miecz Jedi, Ucieczka Szmuglerów, Ruchomy Cel), ten sam typ literatury. Pomysł na broń trochę dziwny i naciągany początek spoilera Echo Horn - malutkie urządzenie, dzięki któremu za pomocą dźwięku można zniewolić i kontrolować podatne umysły tworząc sobie niewolników koniec spoilera.

Przestawione wydarzenia nie są wielce znaczące, ale ładnie pasują do pozostałych źródeł pomiędzy E8 i E9. Jest wspomniana misja Finna i Poe na Tevel w celu zdobycia bacty - misja została opisana w Choose Your Destiny. Są wspomniane statki Mon Calamari, które dołączyły do Ruchu Opory - ta historia rozpocznie się jutro w komiksie Allegiance. Na końcu książki początek spoilera zastawia zasadzkę na Niszczyciel FO wraz z obstawą i flota RO bardzo szybko rozprawia się z nieprzyjacielem koniec spoilera, także w momencie, w którym rozgrywa się akcja książki Ruch Oporu dysponuje już całkiem sporą flotą. Wspomniana jest też potrzeba skupienia się na szukaniu i werbowaniu ludzi z różnych zapomnianych systemów. Ogólnie Ruch Oporu odbudowuje się po TLJ i całkime dobrze im idzie.

Re: Spark of the Resistance

Jak nie będę miał co robić to przeczytam. Aktualnie kończę "Before the Awakening" (rychło w czas).

Re: Spark of the Resistance

Dokładnie to jest taka książeczka, którą można łyknąć jeśli masz chwilę czasu i akurat nic innego do czytania, ale jeśli nie przeczytasz to wiele nie stracisz.

Jak się podoba BtA?

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.