Forum

Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Dużo tego w poprzednim temacie więc zakładam nowy. A pewnie coś będzie

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Pierwszy !

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To ja drugi

Zanim

nam się wszyscy pozgłaszają w kolejności , to napiszę tak ... znaczy, tak se piszę i myślę - albo odwrotnie , nieważne, ważne, że do kolejnego trailera, którego rozłożeniem na czynniki pierwsze zapełnimy nową odsłonę tego tematu - jeszcze sporo czasu zostało.

I tak sobie myślę, że jeśli z tych wszystkich ostatnich teorii, z wywiadów oficjalnych z kwietniowego Celebration, z Iana Mcdiarmida na scenie i jego "Roll it again" ... czy możliwym jest, że to wszystko ściema ?, znaczy, celowe wrzutki na "SWNN" i na oficjalną, mające odwrócić zupełnie uwagę ? ... czyżby genialny w swojej prostocie pomysł i zagrywka Kathleen Kennedy i Abramsa ?.

https://youtu.be/T1-o47Y70lM?t=616

A jeśli Ian mówił prawdę ? ...

Re: Zanim

Moim zdaniem pojawi się na ekranie, ale w formie czegoś bliższego wizji niż rzeczywistości. W teaserze Luke mówi o tysiącu pokoleń, co sugeruje przekazanie wiedzy - w tym o Palpim i tym, co mógł zrobić.

Tajemnica Zorri ? ...

Ciekawe teorie ostatnio się pojawiły na temat Keri, znaczy filmowej łowczyni Zorri Bliss, która to, ma pomagać Resistance w ucieczce ze snieżnej Kijimi.

Chodzi o ten statek ze zwiastuna "The Rise Of Skywalker" :

https://www.starwarsnewsnet.com/wp-content/uploads/2019/04/The-Rise-of-Skywalker-12.jpg

i jego podobieństwo do tego z "TLJ" https://www.starwarsnewsnet.com/wp-content/uploads/2019/04/Rey-Parents-The-Rise-Of-Skywalker.png

To już pojawiało się wcześniej, ale piszę o tym, bo natknąłem się dzisiaj na :

https://www.starwarsnewsnet.com/2019/08/zorri-bliss-rise-of-skywalker-rumor.html

gdzie pojawiła się teoria, jakoby moja, znaczy Keri, znaczy Zorri ! miała coś wspólnego z Rey. Nie, nie to, że jakaś rodzina, ale, że ten statek który odlatuje we flashbacku Rey, to statek nie jej rodziców, ... a właśnie Zorri !.
Teorii ciąg dalszy mówi, że Bliss pracowała dla FO, ale widząc czego dopuściła się ta organizacja, Zorii postanowiła w tajemnicy pracować dla RO, a także dostała propozycję by umieścić bezpiecznie małą Rey na Jakku. Czy było to "po prośbie" rodziców Rey, którzy byli w FO i chcąc zapewnić bezpieczeństwo swojej córce, podjęli taką decyzję ?. Być może nie mieli wyjścia - nie mogli odejść/uciec z FO i sytuacja - albo zbieg okoliczności sprawił, że zdecydowali się na taki dramatyczny ruch ?. A może Zorri znała tą rodzinę, albo była w jakiś sposób spokrewniona z rodzicami Rey ? ...
Może więc wyjawienie całej tej tajemnicy o pochodzeniu Rey, jej rodzicach, będzie pokazane w jakiejś niesamowicie "twist`owej" scenie spotkania Zorri i Rey ? ...

Przyznam, że taka teoria do mnie trafia, jest logiczna i trzyma się fabularnie. Jeśli dodamy do tego wczesne newsy, że Keri Russel ma być bardzo ważną postacią w filmie, to wszystko zdaje się powoli wyjaśniać i pasować.

Re: Tajemnica Zorri ? ...

Nie trzyma się względem "bezpiecznego umieszczania" w postaci sprzedania Pluttowi czterolatki, żeby zbierała złom za jedzenie.

Bezpieczne umieszczenie to by było, jakby ją umieścili w szkole z internatem, oddali do adopcji, albo zostawili u krewnych/przyjaciół.

Re: Tajemnica Zorri ? ...

Być może Jakku to była jedyna możliwa opcja, może to był jakiś "plan B", a być może zwyczajnie była tam bezpieczna pod opieką Zorri i z dala od wszystkiego, ale coś poszło nie tak i łowczyni musiała nagle się ewakuować. Sama.
Dla mnie to pasuje, jest ok. A być może kryje się za tym jeszcze większa intryga/tajemnica ?. Może dostaniemy naprawdę fajny twist ?, zobaczymy.

Re: Tajemnica Zorri ? ...

A być może całe to Jakku miało być przystankiem tylko na pewien czas, rok - dwa ?. Taką kryjówką na zadu*iu, ale coś się wydarzyło, że Zorri musiała dałć dyla w pośpiechu. Tu można zbudować naprawdę ciekawą historię.

Nowe figurki lego

Generał Pryde ma pelerynę
Powtarzam
Generał Pryde ma pelerynę

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/cno9td/lego_kylo_and_general_pryde_from_ix/

Re: Nowe figurki lego

To może być peleryna Lando, tylko ktoś wkradł ją z fabryki razem z Pryde`em.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Nic tam nie ma

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Wycieki mają tendencję do znikania.

Na obrazku był niszczyciel z poszerzoną częścią dziobową (coś jak ryba-młot), na środku której znajdował się wylot ogromnego działa wbudowanego w środek okrętu (wzdłuż jego osi) i zajmującego mniej więcej połowę jego długości.

Przyszedł mi do głowy przeciek o flocie wyposażonej w działa niszczące planety.

SOUNDTRACK

https://youtu.be/6kCSCoLcyWA


Perkusista i brat Johna Williamsa - Don Williams - potwierdził w powyższym video wywiadzie, że do The Rise of Skywalker John skomponował 135 minut muzyki i będzie wykorzystane sporo tematów z poprzednich trylogii.

Re: SOUNDTRACK

To 3h filmu wydają się realne, może jeszcze z hakiem.

Rey UNLEASHED :D

FORCE !, by zrobić https://i.ytimg.com/vi/HrhOV3rL3zg/hqdefault.jpg ... ta teoria zdaje się krąży już od kilku dni po sieci, a jeszcze nikt TEGO nie wrzucił na forum ?

Zdaje się, że pomysł jest jeszcze z czasów powstawania TFA, i całe szczęście, że nie wykorzystany - działo by się , ale wyguglował mi się właśnie przed chwilą tu :

- https://comicvine.gamespot.com/forums/gen-discussion-1/will-rey-lift-the-death-star-2039044/

Ciekawa koncepcja ...

Re: Rey UNLEASHED :D

Anakin Skywalker: Wybraniec, największy potencjał Mocy - długie, kilkunastoletnie i żmudne szkolenie żeby stać się Supermanem, lipa, amputacja wszystkich kończyn i taszczenie ze sobą respiratora. Przedział czasowy (prequele): kilkanaście lat. Osiągnięcie: a bo ja wiem? Nieźle latał?
Luke Skywalker: syn Wybrańca, w epizodach IV-VI szkolony przez Obiego przez parę chwil a potem w wolnych chwilach przez Yodę, ogólnie trochę pomachał mieczem. Przedział czasowy: 4 lata. Osiągnięcie: podniesienie X-winga.
Rey: nobody ze złomowiska, szkolona w nawalaniu się patykiem przez stetryczałego i wrednawego Luke`a, parę jarmarcznych sztuczek z podnoszeniem kamyczków. Przedział czasowy: 2-3-4 lata? Osiągnięcie: podniesienie szczątek stacji orbitalnej wielkości księżyca.
MARY SUE FTW

Re: Rey UNLEASHED :D

2-3-4 lat?
No nie, bo akcja Ep.VII i VIII toczy się jakoś przez tydzień? Podobno do Ep.IX mija rok.

BTW. Było już to mówione wiele raz i tak, wszyscy wiemy, że postać Rey to Mary Sue. Musisz z tym "handlować" (deal with it).

Re: Rey UNLEASHED :D

Miałem na myśli przedział czasowy VII-IX, nie VII-VIII.

Ale to będzie miało jakieś uzasadnienie czy po prostu power of friendship?

Re: Rey UNLEASHED :D

Epizod IX ma nam dac odpowiedź.

Re: Rey UNLEASHED :D

Pan w to wierzysz? Wypasiony koksu z tej Rey bardziej niż dwóch Skywalkerów razem wziętych. Chyba że to córka Palpiego i Anakina, wtedy szanuję.

Prawdopodobny filmik dla udziałowców Disneya

Ten sprzed kilku miesięcy. Zgadzałoby się, bo kwestia Rey, że musi iść sama wtedy wypłynęła orax to, że Kylo patrzy na maskę Vadera w białym pomieszczeniu.

https://imgur.com/r/StarWarsLeaks/JDwflKS

Plakacik

Re: Plakacik

Nieeee, wygląda na słabe efekciarstwo...

Re: Plakacik

jest na oficjalnych stronach

Re: Plakacik

Co nie zmienia mojego zdania o tym co widzę i wprawia mnie w obawy o to co zobaczymy.

Z drugiej strony plakat, jak trailer, nie musi pokazywać szczegółów...

Re: Plakacik

Brzydki, ale nieważne. Jest Palpi na pół plakatu, ewidentnie nim karmią, czyli nie może być mało istotny. Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, trailera chyba nie przeżyję. Jest pięknie

Re: Plakacik

LOL. Jak to zobaczyłem na twitterze to byłem pewny że to jakiś fanart. WTF. Kompromitacja.

Re: Plakacik

Plakat wygląda jak gówno - autora jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale co ćpała osoba, która pozwoliła na wypuszczenie tego.

Re: Plakacik

Plakat by jeszcze uszedł gdyby nie ten Palpatine. Wygląda jak Palpie z jakiegoś serialu animowanego. I najbardziej mnie kłują te oczy. Obrzydliwość.

Mam nadzieję że na przekór film będzie świetny

Choć powoli trochę mi się kształtuje w umyśle przewaga "Star Warsów niezależnych" czyli R1, Solo, Mandalorian. Pewnie w przyszłości Kenobi i Cassian.

Re: Plakacik

Heh, ja już o tym postowałem przy plakacie do mandalorianina. Fani lepszy plakat by zrobili, i to zupełnie za darmochę . Ciekawe, że tak krytykowany TLJ plakaciki miał jak należy. Może i jest w tym jakaś metoda, plakaty świetne, film już nie za bardzo, więc ... patrząc na ten ujawniony, film rozwali nam mózgi ?

Pal licho plakat, w tym linku co Disclaimer linkuje, tam to się dopiero dzieje

Re: Plakacik

TLJ miał tylko teaserowy dobry, reszta była jeszcze gorsza lub na poziomie tego z TROS.

Re: Plakacik

Akurat takie The Last Jedi to dużo bardziej niezależny film niż Rogue One.

Re: Plakacik

Na moje oko to jest dopiero plakat zajawkowy, a jako taki wygląda nieźle.

Re: Plakacik

O gurwa co za szajs xD

Re: Plakacik

Polska Szkoła Plakatu ma niezły zaciesz w tej chwili.

Re: Plakacik

Dla mnie największy problem jest z tymi oczami. To nie wygląda jak oczy normalnego człowieka z jakimś tam nałożonym filtrem tylko tak jakby ktoś tabletem narysował oczy. Albo nawet gorzej, jakby zrobił dwa kółka w PSie i dodał gradient. A niestety oczy rzucają się w oczy jako pierwsze.

Re: Plakacik

Fajny plakat, super kolorystyka. Morda Palpiego taka trochę jak z baśni, ale to pasuje, bo SW to kosmiczna baśń przecież. Fajne

Re: Plakacik

Plakat całkiem spoko, ale i tak nie nastawiam się na nic konkretnego z zakończeniem tej serii, ponieważ cała mi nie podchodzi.
Do kina i tak pójdę na IMAX, bardziej czekam na Mandalorian, Kenobi i Clone Wars

Re: Plakacik

Widzę, że nie tylko mi się nie podoba ten plakat. Może pomysł był tu niezły, ale wykonanie wygląda amatorsko. Ten Palaptine, który wygląda ani jak ten z prequeli, ani jak ten z Powrotu Jedi. Wygląda jak zdjęcie figurki, odmłodzony jakiś. Amatorsko to wszystko wygląda, choć stara się być epickie. Co więcej, gdzieś tam na tym plakacie schował się bardzo ładny plakat: https://pbs.twimg.com/media/EC0FHARXUAANc2z?format=jpg&name=medium

Oby im gorsza promocja tym lepszy film (skoro plakat do Ostatniego Jedi był całkiem niezły).

Zrodlo plakatu

Re: Zrodlo plakatu

Szkoda, że im nikt nie powiedział, że przeklejenie podobizny z nawet najlepszej możliwej figurki i tak wypadnie sztucznie. Facepalm.

Re: Zrodlo plakatu

Tyle że w porównaniu do plakatu ta figurka wypada świetnie. Na plakacie to wygląda jak jedna z tych uproszczonych animacji 3D - wygładzona, plastikowa tekstura twarzy, zmarszczki bez wgłębień, protse oczy kontrastujące z całą resztą, i jeszcze ta kiczowata poświata.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Opis scenek z materiału zza kulis.
https://makingstarwars.net/2019/08/star-wars-the-rise-of-skywalker-d23-poster-and-bts-reel-description/
Wideo ma trafić do internetu w poniedziałek.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3


to :
•Rey is wearing an all in black robbed outfit with a double bladed red Lightsaber. Her robes are said to look very similar to Darth Maul’s.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To tylko elememt wizji. Rey nie przejdzie na ĆSM.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To że jest taki fragment w materiale promocyjnym to tym bardziej sugeruje, że nie przejdzie na CSM :d

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A szkoda ... pewnie będzie coś w ten deseń, jak z jaskinią na Dagobah, czyli jakaś wizja jej samej, gdyby sprawy potoczyły się inaczej

Daisy była zaskoczona, że to ujawniono na D23, poza tym, w jednym z wywiadów mówi ciekawe zdanie :

- https://twitter.com/i/status/1165414299524722688

będzie więc jakieś "kuszenie" ? ... tylko by WHO ?

Dalej, o imperatorze jedno zdanie :

"He is very instrumental to the plot of the film. It’s not just like he appears again. It’s all explained.”

Czyli, będzie z niego LICZ !

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Samo się narzuca, że to mogła być wizja Kylo z chaty. No i przy takim waleniu po głowie Palpim nie zdziwię się, jeśli on był za ich wizje odpowiedzialny.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Jeśli mają podczas flaszfajtów wcielać się w historyczne postacie, to Rey jako Maul mogłaby tak wyglądać.

Swoją drogę, czytam teraz fanfik o przeniesieniu reylo w czasie. W najnowszym rozdziale Rey spotyka Maula i jedyne o czym myśli to "chcę ten miecz". ;-P

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A mają się wcielać w inne postacie? Bo nie przypominam sobie, żebym gdzieś o tym czytała odnośnie tych flesh fights, przynajmniej do momentu, gdy jeszcze śledziłam leaki.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

*flash

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

W tym przecieku od Luke S jest taka koncepcja.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

XD

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Nie ma się co śmiać, to idealnie pasuje do większości legitnych przecieków.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To jest tak głupie, że aż fajne. xD

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

"Klucz" do czegoś ukryty w droidzie i poszukiwany przez wszystkich większość czasu trwania filmu jakoś dziwnie pasuje mi do Abramsa, z kolei część pozostałych plotek już się przewijała... Jak głupio by to nie brzmiało - w pewnym sensie, ma "ręce i nogi".

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Darth HaRdCoRe napisał:
"Klucz" do czegoś ukryty w droidzie i poszukiwany przez wszystkich większość czasu trwania filmu jakoś dziwnie pasuje mi do Abramsa
-----------------------

A czy nie o coś podobnego chodziło przez przeważającą część trwania "Przebudzenia Mocy"? Abrams najpierw zżyna z Nowej Nadziei, a potem kopiuje sam siebie

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

disclaimer napisał:
A czy nie o coś podobnego chodziło przez przeważającą część trwania "Przebudzenia Mocy"?
Dokładnie to miałem na myśli. Dlatego też brzmi wiarygodnie.

Już jest!

Re: Już jest!

Twarz Rey jest bardzo sztuczna, jakby wklejona. Generalnie ok, ale pierwszy teaser mi się bardziej podobał.

Re: Już jest!

Też aż stopowałem, żeby zobaczyć czy to na pewno ona.

Re: Już jest!

Ona, ona , moim zdaniem wygląda zaj*ście seksi ...
Czy w koncówce ostatnie zdanie puszczone od tyłu ?, słabą jakość na fonie mam

Re: Już jest!

To jest scena z "trzeciego kuszenie Rena".

Re: Już jest!

Podoba mi się! Najlepsze były te fragmenty poprzednich filmów na początku. Rey z czerwonym mieczem też super. Jestem coraz bardziej ciekawa tego filmu.

Re: Już jest!

Fakt, wygląda mega nienaturalnie. Może dla zmyły wkleili żeby ukryć faktyczną tożsamość głównego złego. początek spoilera Darth Jar Jar koniec spoilera

Re: Już jest!

3PO ma zue oczy. Jest też wielka flota niszczycieli i wielki laser robiący dziury w planetach. Rey coś trenuje ze wkurzającą kulką.

Re: Już jest!

Wygląda na to że Threepio początek spoilera przejdzie na CSM koniec spoilera, nie da się tego inaczej wytłumaczyć

Re: Już jest!

Może też mieć wgrany początek spoilera dark sajd mode koniec spoilera, o którym nikt nie wie, i który to początek spoilera właśnie się uaktywni koniec spoilera ... gdzieś już to było chyba w leakach ?, nie wiem, darksajdowa Daisy dzisiaj zawróciła mi w glowie

Re: Już jest!

Ten materiał potwierdza to co było w linku Luke` S. Czyli już wiadomo jal skończy się saga. A zatem - jedno wielkie LOL.

Re: Już jest!

Dokładnie o tym samym pomyślałem. A ta Rey z rozkładanym mieczem, to wcale nie musi być wizja. początek spoilera Może trzyma miecz tego rycerza Ren, opętanego przez Palpatine`a? To właśnie tym mieczem ma zabić Bena, tak jak zostało powiedziane w przeciekach? Przecież taki dwustronny miecz jest idealny do walki z Rey i Benem. koniec spoilera

Re: Już jest!

Nie wiem czy moje oczy mnie okłamują, ale wydaję mi się że widzę buzię w tym lesie. Zrobiłem stop klatkę i mam wrażenie że obok Rey widzę głowę Dooku, a dalej jakaś osoba trzyma kogoś w objęciach.
https://imgur.com/a/yKT8BZD
Co sądzicie?

Re: Już jest!

"Force Ghosts" ? ... też mi się wydawało, że coś tam widzę, jakieś postacie. No i jest jeszcze ten pierścień na palcu lewej dłoni Rey ...

Re: Już jest!, czyli emocjonalnie

Muszę o tym i tutaj napisać , początek teasera, jeszcze nic nie widać, tylko cichy początek motywu muzycznego, i zaraz "two suns", i lecimy nostalgią ... też mieliście ciary, prawda ?

Nie wiem, jak Abrams to robi, właściwie tak jest od początku z jego zwiastunami ... kurczę, potrafi strzelić w emocje i to mocno. Wcześniejsze jego zajawki z TFA to miały, pierwszy zwiastun "TROS", gdzie Rey i głos Luke`a z offu ... robi wrażenie.

Ja wiedziałem, że przy którymś zwiastunie "TROS`a" możemy się tego spodziewać, bo często w wywiadach było mówiono, że to taka klamra spinająca całą sagę, że będzie nostalgicznie, itd., szczególnie J.J mówił o tym dość często w wywiadach ale ... No strzelił w serce mocno, zrobić taką teaserową sekwencję z całej trylogii, z takim motywem, no kogo nie ruszyło - przyznać sięRe: Już jest!, czyli emocjonalnie

-no kogo nie ruszyło - przyznać się...
Przyznaję się Nie ruszyło

Więcej... zirytowało mnie poświęcenie minuty? teasera na recap starych filmów i to jeszcze w kolejności niechronologicznej - nie powinno się zacząć od "little Annie"?

A kolejny dziwaczny miecz przypomniał fantastyczne memy, które pojawiły się z okazji TFA (Kylo z mieczem w kształcie kandelabru np. z kilkunastoma ostrzami

Ale... lato się kończy i nie mogę jakoś poczuć się exited... jak wszyscy biorący udział w tworzeniu współczesnych dzieł. Do tego Jar Jar za kamerą

Jak pisałam tu kiedyś, obejrzę film i jeśli mi się spodoba przeproszę reżysera za nazywanie Jar Jarem i korporacyjnym lizusem. Jak na razie mam coraz większe obawy...

Re: Już jest!

Jak dla mnie, słabszy od pierwszego teasera. Po pierwsze, ponad pół tej zajawki to nostalgiczne westchnienia do poprzednich epizodów. To tak jakby Disney wołał do starszych fanów "chodźcie, my tu na serio kręcimy kontynuację tego co znacie i kochacie". Po drugie, jak kocham ISD, tak w tym momencie mam mieszane odczucia, albowiem ich obecność jawi się jako adaptacja pewnego wątku z klasycznej trylogii Thrawna (flota katańska). Myślę, że jest to kolejne przyznanie się przez nowych właścicieli marki, że pomysły na fabułę są dobierane ad hoc. Co do Rey z podwójnym mieczem, to nie ważne czy będzie tylko wizją, lub klonem (Luuke z Ostatniego rozkazu się kłania), ważne aby to miało wszystko ręce i nogi, co patrząc na poprzednie epizody może być ciężkim zadaniem.

Re: Już jest!

Te momenty z poprzednich trylogii mogli sobie darować, tak naprawdę dostaliśmy pół zwiastuna, na dodatek pachnie mi tu jakąś ściemą z Rey, w tej scenie był jakiś podtekst, na pewno.

Re: Już jest!

Też uważam, że szkoda pół zwiastuna na stare zdjęcia, ale za to druga część bardzo klimatyczna i jaram się

Re: Już jest!

Klimatyczny, super! Ale film mnie niepokoi. Gigantyczna Flota Gwiazd Śmierci? Bez sensu.
Dark sajd Rey to na pewno zmyła, ale miecz ma fajny. No i jest DS! I 3PO też! Może jakieś AU?, gdzie dobrzy są źli a źli dobrzy? Oby nie, wolę wizję.
A te wstawki z poprzednich filmów na początku są klimatyczne, ale to granie na nostalgii.

O ściemnianiu w zwiastunach

Filmu za bardzo nie wyczekuję, więc ogólnie zwiastun mnie nie rusza, ale jedna rzecz mi się nasunęła - odnośnie tej Rey niby DS.

Każdy tutaj napisał, że wiadomo, że to ściema - w sensie fragment z jakiejś wizji/snu. Wiadomo. Nie wiem co prawda na ile ogarnięty jest ogół fanów SW (ktoś może jednak łyknie coś takiego?), ale chyba jednak większość to ogarnia.

Trochę dostaje się taki półspoiler. Bo już wiadomo przynajmniej co się na pewno NIE wydarzy.

Więc... aż się prosi, żeby kiedyś zabawić się tak z fanami i przemycić do zwiastuna jakiś gruby twist

Re: O ściemnianiu w zwiastunach

Ależ ja od początku marzę o takim twist`cie !. Gdyby mieli jaja, to z Rey właśnie by tak zrobili. Daliby jak teraz, jej wersję darksajdową, wszyscy z uśmiechem by mówili, że to wabik, i nic z tego nie będzie.

Po czym taki strzał - fallen Rey !. Ależ by się gotowało ! , zresztą, wystarczy popatrzeć na tubkowe reactions na ten zwiastun, by przekonać się, że niektórym mózgi eksplodują

czy to prawda

bo zupełnie nie interesują mnie pseudo-epizody Disneya, ale ta Rey DS i dodatkowo z jakimś koszmarkiem rozkładanym (podobno z tcw czy czegoś innego) to prawda, fotomontaż?

Re: czy to prawda

ale czy

to prawda, znaczy skoro są takie fotki to raczej chyba nie fotomontaż, ale dzisiaj nigdy nic nie wiadomo... ciekawe jakie to uczucie kupić sobie coś, coś z renomą i historią i potem to masakrować

Re: ale czy

Tak, to prawda. Wygląda jak gówno .

ok

Re: ale czy

Wstydź się !

Re: ale czy

Ale czego? Mogli się bardziej postarać.

Re: czy to prawda

nie, nie, to tylko sen, zaraz się z niego obudzisz

Re: czy to prawda

Nie interesuj się i zostaw Gwiezdne wojny w spokoju i odejdź stąd

odejdę

kiedy umrzesz na raka. Więc to zależy tylko od ciebie. Im szybciej tym wszyscy będziemy zadowoleni

Re: odejdę

Lord Bart napisał:
kiedy umrzesz na raka. Więc to zależy tylko od ciebie. Im szybciej tym wszyscy będziemy zadowoleni
-----------------------

Na twoje nieszczęście już raz raka pokonałem :]

trudno

nie będę płakał, usiądę nad rzeką i poczekam.

Bart

weź się hamuj czasem. Twoje posty o raku są poniżej wszelkiego poziomu. Tak się składa, że traktuję ten temat bardzo osobiście i życzenie tego komuś, choćby w głupim poście na forum internetowym jest... okropne.

Jak Ci nerwy puszczają, to zrób sobie przerwę, albo coś.

Poza tym karma naprawdę bywa dziwką, więc... ostrożnie.

Gufi

nie mam zamiaru tego robić, bo mam dość przymykania oczu, puszczania mimo uszu itp. hejtu, który rozwija się tutaj właśnie w sposób rakotwórczy.

ogór to nie ból głowy, nie ból zęba, ale właśnie rak. Rak hejtu, nienawiści, jakiegoś netowego nielubienia, ch* wie czego co ciągnie się już od lat. I dlatego uważam, że rak do raka to adekwatne życzenie, a co? Bardziej by się podobało wpadnięcie pod samochód? Wylecenie przez barierkę z mostu?

Tego typu podludzie, albo jak masz wyżej - Luke S którego wpisy przy każdej większej premierze aż nienawiścią, czy Lubsoczek "Sam mam w dupie nowe SW", ale nie przeszkadza mu to przysrywać się do mnie co kila postów - powinni być usuwani jak chwasty. Nomen omen przedramatem umysłowym jest, że takie bubki piszące na forum, cytując klasyka, piwniczaków o laserowych mieczykach, nie wiedzą jak się do mnie dobrać, więc "kanapa, piwsko i piłka"... jak gdyby moje granie/nie granie i wizyty na stadionach były czymś "januszowym", a ich konwenty, spotkania i inne to szczyty kultury i elegenacji Poza tym od dawna nie piję alkoholu, pisałem o tym tutaj wielokrotnie, ale co się można doj* po szufladkach to trzeba spróbować, ne? Zapominając jakie są szuflady fana SW... dramat.

I nikt nic z tym nie robi, ogórowi już było mówione na ten temat w Redakcji od czasów kiedy Qel Asim poleciał z moda, ale czy coś się zmieniło? Dlatego w przeciwieństwie do takiego słodkiego pierdzenia w białych rękawiczkach "odejdź stąd", "nie interesuj się" ja skracam dystans BO TAK UWAŻAM - rakotwórcze jednostki powinny wymrzeć. Im więcej, tym lepiej.


Komediowe jest to, że przyszedłem się zapytać o fotkę, a życiowy marniak, któremu mówiono żeby dał sobie spokój, jakoś nie może się powstrzymać, ale to ja jestem tym złym. Jak zawsze.
Przypomina mi to tą paranoję jak lata temu babka zestrzeliła faceta kradnącego jej prąd z transformatora i złodziej ją pozwał o krzywdę

Tak uważam, bo to co się dzieje tutaj, na innym forach których pisuję, w życiu w ogóle - zalew trollingu i autentycznej nienawiści - zaczął mnie już męczyć. Ile można odwracać wzrok? Nie reagować? Udawać że się nic nie dzieje?


Swoją drogą Gufi, nie chce mi się szukać, ale powiedz mi - w klinicznym przykładzie tego o czym piszę, w nagonkach na Sellera, brałeś udział? Skrobnąłeś tam jednego, czy dwa posty?

Karma karmą i j* ją, każdy dźwiga własny krzyż, ale rzuciłbyś kamieniem? To może przestańmy ściemniać, tylko mówmy o otwarcie jak jest, a jak jest to każdy ma to w archiwum postów i komentarzy do newsów.
Ja przyszedłem zapytać się o fotkę, a na odp jaką dostałem - tylko rak. Bo to jest rak. Tak uważam, czy się to komuś podoba czy nie.


Przestańmy kłamać, że jest inaczej. Ja przynajmniej tego nie ukrywam.

Re: Gufi

Kiedyś życie było prostsze. Czekiście coś się nie podobało to podszedł i strzelał w potylicę.

Teraz pozostał tylko prymitywny hejt, wyzywanie o kretynów, kanalii i życzenia śmierci - coś, za co zapewne Princessa dostała by bana jak stąd do Wielkanocy, i to nie 2021 roku. No ale są równi i równiejsi, jak zawsze.

Więc bawcie się dalej wesoło sami.

Chrzanić to

Zawsze znajdzie się jakiś "Lord Burak" i nic na to nie poradzimy, ale w momencie kiedy Twoje posty apelujące o kulturę są usuwane a "Lord Burak" jest bezkarny, to wiesz że to nie miejsce gdzie chciałbyś przebywać.

A przynajmniej ja.

Re: Gufi

Dokładnie. Pana redaktora uważam za przypadek nieuleczalny, na który nie warto marnować klawiatury, ale w tym przypadku brak bana to skandal. Są pewne granice.

Re: Gufi

Narzekasz na "raka nienawiści" a sam startujesz od "pseudo-epizodów". Jak rzucasz w dyskusji czymś prowokującym to spodziewaj się prowokującej odpowiedzi. W takiej sytuacji "odejdz stąd" jest jak najbardziej na tym samym poziomie. Natomiast żarty o chorobie która pozbawia ludzi bliskich już zdecydowanie nie są.

Re: Gufi

Pseudo-epizod mieści się w granicach wolności słowa, szczególnie jeśli określasz tak Zemstę Sithów.
Nie ma obowiązku ekscytowania się trailerem ROTS aby być na forum, tzn problemem są nowe części a nie że komuś się nie podobają. Tzn mamy opuszczenie płaszczyzny debaty o produkcie i przejście na płaszczyznę adpersonamu, co jest tu typowe.

wracając do "wycieku"

ten "wyciek" fabuły jest śmieszny, ale możliwy patrząc na dzisiejsze Kosmiczne Jaja, tzn Gwiezdne Wojny.

Jeśli Rey zabije Kylo, bo ten się chciał poświęcić i Palpi nie będzie mógł przejść w ciało Rey i jego duch zginie, to brawo Di$ney xd Mary Sue w formie xd

Re: wracając do "wycieku"

To głupie, irracjonalne rozwiązanie. Czytałem ten wyciek i w oryginalne stało jak byk: duch imperatora po śmierci Bena nie może "przeskoczyć" na Rey, bo ta nie ma nic wspólnego z ciemną stroną. Kończy się tym samym "istnienie" Palpatina.
Tylko że w takim przypadku rodzi się pytanie: skoro duch/świadomość Palpatina potrzebuje nosiciela owładniętego ciemną stroną, to niby jak przeżył śmierć w Powrocie Jedi, skoro takich nosicieli już nie było? Vadera przecież nie liczymy.
Dużo ciekawszym rozwiązaniem będzie powrót Palpatina w materialnej formie. Mógł na przykład przeżyć zrzut w szybie (jak Yoda przeżył upadek w Zemście Sithów), albo zginąć a następnie wrócić zza grobu, bo był większym kozakiem niż Kenobi czy Yoda i potrafił po śmierci poza umysłem odzyskać również ciało.

Re: wracając do "wycieku"

To akurat da się wyjaśnić.

Mógł mieć "filakterium" które w ep. 9 zostanie zniszczone.

Ponadto mógł przeskoczyć na jakiegoś innego, słabego użytkownika mocy który był w pobliżu.

Re: wracając do "wycieku"

Może Snoke to była jakaś osoba, która przeżyła zniszczenie DS (stąd te zniekształcenia) i to w nim Palpi sobie siedział? Jakoś tego Snoke`a muszą wytłumaczyć

Myśli luźne.

No jest zwiastun, spoko. Ciekawy w miarę. Daleko mi do podjarki porównywalnej do tej, którą odczuwam przy serialach aktorskich, ale to nic nowego.

Abrams to ściemniacz, bawi się w te swoje mystery boxy itp., więc wielkiej wagi do zawartości trailera nie przywiązuję. Ale gdyby jednak Rey jakimś cudem wylądowała na CSM (zwłaszcza na stałe), to byłoby to interesujące. Acz nie wiem, jak zniósłbym Kylo po JSM.

3PO z czerwonymi oczami jest intrygujący.

Miecz Rey mnie śmieszy. Lobbowałem opcję lightstaffa dla niej od wieków, ale... taki? Nie mogli jej normalnego dać? A już zwłaszcza śmieszy mnie, kiedy ona włącza ostrza, jak on jeszcze jest złożony, czyli gdy one są skierowane w tę samą stronę. Wg mnie lepiej by wyglądało, gdyby najpierw rozłożyła rękojeść, a potem włączała miecz.

Palpi... no spoko. Unikam przecieków, ale skojarzenia z Dark Empire/Empire`s End nie chcą przestać mi się nasuwać.

Flota niszczycieli... ok. Acz widzę, że FO bez superbroni nie może. Wszystko musi być duże i w dużych ilościach. Rekompensują sobie coś?

Boli mnie brak Artoo. Mam złe przeczucia.

Leia... Oby było jej jak najwięcej. Choć pewnie ciężko będzie to zrobić.

Z rzeczy widowiskowych najbardziej podoba mi się scena z rzutem mieczem, heh.

Lokacje są, i tyle. Nie ruszyły mnie. Acz pojedynek na kawałku DS (?) może był ładny.

I tyle. Czekamy, pójdziemy, ale i tak sztosiwem jest The Mandalorian. Choć miło byłoby podjarać się tym Ep. IX i stwierdzić, że jest najlepszy z całej trylogii Sequeli i tak dobry jak starsze filmy.

Re: Myśli luźne.

Abrams to ściemniacz, ale po linii najmniejszego oporu. Tzn. pokazuje Finna z mieczem w TFA, w rezultacie rzeczywiście jest taka scena, ale wcale nie jest użytkownikiem Mocy tylko po prostu miał go w rękach. Pokazuje Dark Rey to na tej samej zasadzie można się spodziewać, że to tylko ściema, jakaś iluzja Palpatine`a czy coś w ten deseń.

Mnie też miecz Rey trochę śmieszy. Trochę ten cały ruch śmiesznie wygląda. Ale doceniam próby tworzenia nowych typów mieczy.

Re: Myśli luźne.

To nie Rey, tylko Mara Jade, jej mateczka ;p A co tam, Abrams wymiesza wszystko.

Re: Myśli luźne.


Gunfan napisał:
Choć miło byłoby podjarać się tym Ep. IX i stwierdzić, że jest najlepszy z całej trylogii Sequeli i tak dobry jak starsze filmy.
-----------------------
No właśnie, mam to samo, to znaczy chciałbym ekscytować się Ep9 tak jak należy, bo przecież wypada . Tytuł tuż po ujawnieniu mocno mnie zaintrygował, do kina pójdę oczywiście na samą premierę...ale jakoś tak. Nie wiem czy to będzie najważniejszy film tego roku. Albo 2020. Po Przebudzeniu Mocy miałem duży apetyt, ale Ostatni Jedi jakoś znudził mi te nowe postacie. I to chyba najbardziej przykre: nie wiem kim jest Rey, więc niespecjalnie martwię się czy przejdzie ona na dobrą czy na złą stronę Mocy. Choć należy się domyślać, że skoro pokazali ją "złą" w zwiastunie, to nie będzie zła na końcu . Teraz już wiem, że Poe i Finn to pierdoły, więc niespecjalnie kibicuję im dalszym sukcesom :/. Ale może jeszcze jeden zwiastun (jakiś nam się jeszcze należy) naprawi ten apetyt?

A co do miecza Rey Kenobi, to tak jak pisałem już gdzieś kiedyś, myślę, że najdziwniejsze to jest to jak wygląda to podwójne ostrze w nowym czerwonym mieczu Rey. Myślałem że niestabilne ostrza to specjalizacja Kylo. (Inna sprawa, że o jego mieczu też mało wiemy.) Chyba, że to zmiana zasad i tak wyglądają wszystkie przekrwawione Ciemną Stroną kryształy kyber. Albo to Sith w wizji Kylo, więc widzi czerwony miecz taki jaki zna. Tak czy siak fajnie byłoby więcej o tych mieczach wiedzieć więcej.

Chyba mam gorączkę :P

całkiem możliwe, że dzisiejsze słońce za bardzo pada na głowę, więc lo siento mucho - za to co za chwilę tu wypocę . Odnośnie oczywiście wczorajszej zajawki . I tak :

- patrząc o dłuższego czasu po tych leakach dotyczących fabuły ostatniego epizodu, które dziwnym trafem mniej więcej zaczynają nam się sprawdzać, mam dziwne wrażenie, że to jest świadomie wrzucane przez Disneya (mówiłem, będzie stan gorączkowy ). Chyba w żadnym z epizodów tej sagi, (przypuszczalna) fabuła nie wyszła aż w tak dużym stopniu na tak długo przed premierą filmu ?. Zobaczcie, na zdrowy rozum, takie twisty jak z Palpatinem, czy też wizją darksajdowej Rey - do której zaraz wrócę, takich rzeczy nie spoileruje się w teaserach, trailerach, plakatach, itd., prawda ?.

I stąd też moja teoria (i gorączka !), że Disney zrobił kilka wersji głównych twistów, zwrotów, kluczowych wydarzeń, i testuje to na fanach, śledząc reakcje na to co ujawnia, a finalnie dobierze sobie wersje akceptowalne przez większość (?)

- Palpatine i jego pojawienie w jakiejkolwiek formie. Czyż nie jest tak, że po tym, jak Rajan załatwił Luke`a i Snołka na amen, nagle okazało się, że zrobiła się mega pustka i nie ma czym zapełnić taśmy w ostatniej części ?. Rywalizacja czy też konflikt, a nawet teoretycznie (sio !) ReyLo, nie ma takiej mocy, by zainteresować masy fanów i ściągnąć ich tłumnie do kin. Tym bardziej mocy takiej nie ma powiedzmy ostateczne starcie pomiędzy siłami dobra (Resistance) i zła (Order), czyli jakaś wielka kosmiczna rozpierducha, po której wyłoni się nowa galaktyka.
Co więc robić ?, jestem pewien, że takie pytanie zadawano sobie po sieczce TLJ, i sięgnięto do szuflady z "planami B", które robiono wcześniej na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. I stąd nagle ten Palpatine,
o którym w ogóle nie było wzmianki wcześniej, a jako, że to finał i widowiskowo musi być na full - patrz nieskończona flota sithowska, to nie było wyjścia. Moim zdaniem, a właściwie to poszlakowo teoretyzując, w finale zamysł był na Snoke`a i Luke`a, który wraz z Rey nie tylko mieliby pokonać największe zło - czyli Snoke`a, ale przede wszystkim ratować "duszę" Kylo przed całkowitym zatraceniem.

- Rey, a właściwie to jej ciemne oblicze ujawnione na końcu tej zajawki z d23. Teraz to dopiero odlecę ..
W leako-teoriach pojawia się postać grana przez Mata Smitha, który będzie "opętany" przez Sidiousa. Kim jest, czy też będzie ta postać w filmie ?. Użytkownikiem darksajdowej mocy z unknown regions ?, a może dawnym mistrzem Ren, który wygnany wcześniej znalazł "ślad" do tej zaginionej floty Palpatina ? ... być może to on, wraz z Renowcami powróci i rzuci wyzwanie samemu Kylo ?. Ale zostawmy Matta ...

a wróćmy do Rey. Czy tą główną darksajdową personą o której od długiego czasu tak się spekuluje, nie będzie przypadkiem (TADAM!) ta PRAWDZIWA, darksajdowa Rey ? ... dlaczego "prawdziwa" ?, ponieważ ta, z Jakku, to "nieudany klon", eksperyment, który nie wyszedł, a o którym wie Zorri, wiedział Luke (?), czy nawet i Han (?) - pamiętacie tą scenę pomiędzy Maz i Hanem z TFA ? ... tam ewidentnie było widać po twarzy Hana, że coś wie.
No j jeśli właśnie taki twist fabularny dostaniemy w scenie rozmowy Zorri i Rey ? ... bo nie wątpię, że taka scena spotkania będzie w filmie. Jeśli coś takiego zostanie ujawnione, i "przeznaczeniem" Rey z Jakku, będzie pokonanie mrocznej Rey ? ... i jeśli to, co zobaczyliśmy w tej ostatniej scenie z teasera, to nie alternatywna wizja jej samej, tylko urywek z prawdziwego pojedynku pomiędzy "light and dark" Rey(s) ?, i to będzie głównym twistem tej sagi ? ...

Zwróćcie uwagę, że Daisy podczas d23 wyraźnie mówi, jak jest zaskoczona, że zdecydowali się to ujawnić. Podobnie i Boyega. Wcześniej, przy zwiastunach TLJ nie miało to miejsca, mimo, że w zmyłkowej scenie, kiedy Kylo wyciąga dłoń do Rey, to większość z nas miała jednak surprise`a. Wtedy Daisy nie była zaskoczona, że coś takiego Rajan wstawił w zwiastun. Czy więc jest coś na rzeczy ?.

No i jeszcze jest to końcowe zdanie z teasera ... mam dziwne wrażenie, że jest to jakoś zmiksowane z "rosyjskim akcentem" , jakby było cofane, zwyczajnie różni się dźwiękowo. Celowy zabieg i cos za tym jednak jest, czy też naprawdę mam gorączkę ? ...

dobra, idę już stłuc termometr

Re: Chyba mam gorączkę :P

A wiesz, że prostsza wersja brzmi "to są kolejne warstwy ściemy przygotowanej dla odwrócenia uwagi"?

Wielką bitwę kosmiczną planował jeszcze Trevorrow, więc można śmiało założyć, że nie wymyślili jej teraz. I skoro TROS ma podsumowywać całą sagę, to nie z darksajdową Rey, tylko z ujawnieniem sekretów przeszłości, dlatego Rey ma zdobyć całą wiedzę Jedi (kto pamięta że zabrała święte księgi Zakonu?). Za dużo wszystko kosztuje, żeby robić kilka wersji i wybierać na podstawie "odbioru przecieków", zwłaszcza że musieli i tak przerabiać koncepty po śmierci Carrie (która niewątpliwie miała odgrywać ważną rolę w EIX)

Taki był plan trzymany w najgłębszej tajemnicy (nikt nie wyłapał zdjęć czy nagrań z McDiarmidem! ciekawe co jeszcze mają w zanadrzu) aż do wiosennego Celebration

Re: Chyba mam gorączkę :P

bartoszcze napisał:
nie z darksajdową Rey
-----------------------

Co ja to mówiłem...
https://www.esquire.com/entertainment/movies/a28833977/star-wars-the-rise-of-skywalker-dark-rey-evil-spoiler-website-vision/

Re: Chyba mam gorączkę :P

Poprzednie zwiastuny ściemy nie zawierały. Te od TFA były dość enigmatyczne ale nie oszukiwały, zwiastun TLJ był całkowicie bezpośredni.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Zwiastuny TFA nie dość, że znakomicie mieszały obrazki ze sobą oraz z zupełnie niezwiązanym z nimi dźwiękiem, to na dodatek pokazywały ujęcia z wizji Rey

W teaserach TROS mamy różne ujęcia i kwestie, oraz Śmiech. Patrząc na teasery i trailer TFA to nie ma sensu czytać szczegółów dosłownie, bo wiemy co najwyżej że dane ujęcie pojawi się w filmie (chyba że wyleci w montażu jak scena z biegnącą Rey z trailera TLJ).

Re: Chyba mam gorączkę :P

Były pomieszane, ale większość dziwnych teorii to ludzie sobie sami dośpiewali bazując na "zwiastun nas oszukuje". ;->

Nie wykluczałabym więc całkowicie opcji, że Rey sobie połazi na czarno przez pewien czas.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Nie wiem czy czasu wystarczy na taki motyw.
Bardziej pasuje do wizji Kylo, który ma znaleźć Wyrocznię

Re: Chyba mam gorączkę :P

Na twitterze widziałam gdzieś taki pomysł, że jak Benek odbije ku światłu, to Rey dla równowagi będzie darksajdować.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Kurde, Incepcja jakaś się z tego robi. Przekombinowujesz Pan, to musi być siermiężne, proste.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Widok floty niszczycieli którą Palpuś schował w chaszczach zamiast załatwić nią rebelię napawa niepokojem. Flota Sithów, których przecież nie ma. Jak się to przełoży na Rebelię mającą 12 członków? Jest ona statystycznie nieistotna i niekompetentna niestatystycznie.

Re: Chyba mam gorączkę :P

No dobra, podbijam bębenek. W "The Force Unleashed 2" mamy taką oto scenkę końcową ... https://youtu.be/UGsUtXopsnQ?t=397, i wiecie co ?, to bardzo pasuje mi do (tak, wiem, mam na jej punkcie już hopla ) darksajdowej R E Y !.

No i jest jeszcze to : https://youtu.be/9Gclxgy2A_M?t=216

Do czego zmierzam (again) ? ... hmmm, dam jednak spoiler - początek spoilera ano do tego, że wersja darksajdowa może być prawdziwą, a pojedynek pomiędzy Rey i Kylo, to mniejszy kaliber. Prawdziwym szokiem będzie spotkanie "dwóch" Rey ... nie wiem, to jakoś się samo układa w całość. Zwróćcie uwagę, że w końcowej scenie zwiastuna, gdy pokazuje się sithowa wersja Rey, w podkładzie dźwiękowym mamy oddech Vadera - przypadek ? ... a jeśli Imperator - tu fani książkowi wiedzą lepiej, eksperymentował z klonami ?, jeśli tworzył "wersje" Rey, której dna miało w sobie część Imperatora i Vadera ? ... koniec spoilera

Jeśli finał ma nas zszokować, to czy taka wersja by nie pasowała ? ...

Re: Chyba mam gorączkę :P

Szokujące będzie, gdy flota z mroku, zmroku?, no tych Sithów, których nie ma, będzie obsadzona klonami Rey. Miliardy palpciowych Rey kontra nieudany klon dżedajowej Rey. Epicko do sześcianu.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Tego nie można zostawić bez komentarza...

Bo to zrzynka.

Jedna prawdziwa dziewczyna z duszą i jej setki klonów.

Nawet imię się zgadza.

Rey (Rei)

Rei Ayanami

Re: Chyba mam gorączkę :P

Oczywiście, że wszystko się zgadza. W końcu ST to zrzynka. I nie mam na myśli Star Treka. ~

PS. Finster Vater, Ty żyjesz. ~

Re: Chyba mam gorączkę :P

SW-Yogurt napisał:
Miliardy palpciowych Rey kontra nieudany klon dżedajowej Rey
-----------------------

Też zbłądziłam w ten rejon na chwilę po teaserze xD Chyba mam gorączkę [2].

Re: Chyba mam gorączkę :P

Obawiam się, że gorączka kolegi SW-Yogurta wymskła się poza skalę . Może dla zachowania pozorów normalności powinien stłuc termometr ?

Re: Chyba mam gorączkę :P

Chcielibyście moje bredzenie tłumaczyć gorączką. ~ W Wrocku było max 37 (co najwyżej stan podgorączkowy), na trasie może ciut więcej od podłoża. Nic strasznego.

Obawiam się, że to co zaserwują też nie da się wytłumaczyć gorączką. ~

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Takie dwa spostrzeżenia od ludzi, którzy dokładniej oglądali trailer:
- w momencie, gdy Kylo idzie na pojedynek w tym ujęciu, gdzie jest z tyłu tie to nie ma zaciśniętej pięści, czyli może być zrelaksowany, a przynajmniej nie w pełnym trybie mordu,
- w ujęciu z dark Rey w prawym dolnym rogu ktoś dojrzał czarne szaty i faktycznie może mieć rację; najfajniejsza interpretacja to taka, że to bliźniacza do Rey w TLJ wizja Kylo z podobnym "lustrem", co być może ma miejsce u tej Wyroczni; w TLJ wielu ludzi sądziło, że zarys postaci, którą widziała Rey to Kylo, teraz byłoby na odwrót, co fajnie by się zgrywało.

https://twitter.com/brehaorganas/status/1166129365932838913

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Jak nic, powariujemy od tych teorii i jeszcze nabawimy się omamów wzrokowych

TRoS, teaser #2

Nie wiem o co chodzi, ale drugi teaser tego filmu i drugi raz dvpy mi nie urwało. Jednak przy poprzednich epizodach teasery mnie jakoś bardziej przyprawiały o ciarki, nie wspominając o trailerach, a tutaj jakoś... bidnie.

Nie pałam nienawiścią i niechęcią do poprzednich części, ale mam do nich trochę "ale", więc tym razem - skoro zwiastuny mnie nie wciągnęły - niech chociaż film będzie genialnym finałem.

Star Forge

Żeby nie było, że ciągle narzekam to muszę przyznać, że flota ISD zrobiła na mnie największe wrażenie i naszła mnie taka myśl, że żeby zbudować tak wielka flotę, tak dużych okrętów to nie wystarczy tu zwykła stocznia. Owszem, od ROTJ mija tam jakieś 30 lat, ale to i tak za mało na stworzenie takiego arsenału. Jestem ciekaw czy twórcy też mieli takie rozkminy i czy grali kiedyś w Kotora? 😁 No cóż, pomarzyć dobra rzecz.

Re: Star Forge

Ja tylko przypomnę że budowa drugiej GŚ to tylko cztery lata.

Re: Star Forge

Byla nie skończona. DS1 budowali ok. 19 lat. Pierwsze próby jej użycia były pokazane w Roque One. Poza tym te ISD mają super działa, więc to też dodatkowy wysiłek.

Re: Star Forge

Wiem, ale była w gotowości operacyjnej. Przy czym zasadniczo musieli przeprojektować ją żeby zmienić rozmiary i wyeliminować słabość 1GŚ. Point being: potencjał produkcyjny Imperium był na tyle duży, że taka "zaginiona" flota niszczycieli też się gdzieś zmieściła.

Re: Star Forge

Nie sądze, że podciągną wątek Star Forge pod kwestię floty ISD (na duży wątek chyba, do tego będą krzyczeć fani KotORów), ale trudno by im chyba było po prostu schować te okręty. Od rozwalenia Imperium minęło około 30 lat, impki pewnie straciły sporą część floty pomiędzy RotJ a Jakku (i później, więc trochę na pewno ich trzeba było "dobudować", a poza tym - jakoś utrzymać we względnej gotowości bojowej. Potencjał był ogromny, ale nie sądzę, że przez około 25 lat istnienia Imperium rozbudowali gigantyczny "schowany" przemysł stoczniowy gdzieś w Unknown Regions. Zresztą bez zaplecza produkcyjnego i finansowego w centrum Galaktyki skądś musieliby mieć surowce i hajs.
No chyba, że to zaginiona flota z dawnych czasów. I fakt faktem, prędzej bym się spodziewał dziadka Thrawna niż wskazywanego wyżej Star Forge.
Ale podsumowując - ja tam bym na jakieś długaśne wytłumaczenia faktu "schowania" setek (jeśli nie tysięcy) okrętów bym się nie spodziewał. Choć wolę się pozytywnie rozczarować.

Bitwa z flotą Sithów

Po jakiej stronie może walczyć w TROS Najwyższy Porządek? Razem z Ruchem Oporu przeciwko flocie Sithów, czy odwrotnie?

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Możliwy wyciek większości fabuły.
Niektóre kawałki brzmią okropnie.

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/cxmfsv/the_basic_plot_of_episode_ix_the_rise_of/

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

link nie działa

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Działa, tylko strona msw czasem pada.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Tym razem to Rey (hobo version) będzie wyciskała mleko z cyca? Sale tronowe again? Ciągnięcie w darksajd? Binary sunset yolo? Biere to!

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Yup, mam szczerą nadzieję, że to fejk.
M.in. - gdzie jest ten odrodzony Skywalker?

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Tam się tyle dzieje, że to i w 4h się nie zamknęłoby, a nie ma nawet wszystkich wątków. Z drugiej strony s8 got też ktoś zatwierdził, więc nic mnie nie zdziwi. Jest tam jedna rzecz, której się obawiałam od dawna, odnośnie właśnie tytułu - że to jednak Rey będzie tą "wyniesioną" Skywalkerówną, mimo, że nie będzie spokrewniona z nimi. Będzie nim metaforycznie, tych, których będzie szkolić będą nowymi skywalkerami z nazwy. Ona będzie tym pierwszym nowym. W tym sensie Skywalkerowie znikną, ale nadal będą istnieć. Nieważne w końcu jest pochodzenie, lecz to, czy zasługujesz na tytuł. A prawda jest taka, że na końcu tlj ona w zasadzie została zaakceptowana przez każdego członka rodziny na S i niejako weszła już w buty Benka. Nie jest to dla mnie satysfakcjonujace, podejrzewam, że dla fanów Reywalker także. Sądzę jednak, że ostatecznie otrzymamy coś, co nie zadowoli nikogo do końca i to wydaje mi się być realne, niestety.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Evening Star napisał:
to jednak Rey będzie tą "wyniesioną" Skywalkerówną, mimo, że nie będzie spokrewniona z nimi. Będzie nim metaforycznie, tych, których będzie szkolić będą nowymi skywalkerami z nazwy. Ona będzie tym pierwszym nowym. W tym sensie Skywalkerowie znikną, ale nadal będą istnieć. Nieważne w końcu jest pochodzenie, lecz to, czy zasługujesz na tytuł.
-----------------------

Zaraz po ujawnieniu tytułu EIX pisałem że Skywalker to nie nazwisko tylko tytuł
http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/22144#752119

No i się to coraz bardziej dodaje...

Chyba muszę częściej się dzielić swoimi niewątpliwie błyskotliwymi przemyśleniami, do czego doszłam po ostatnim liczku od MSW. Otóż, starałam sobie wyobrazić tę ostatnią scenę, co to nam "wypali mózgi", w najgorszym możliwym (czytaj: niestasyfakcjonującym mnie) scenariuszu, czyli, gdy Rey jest metaforyczną Skywalkerówną. Wiemy, że scena będzie na początek spoilera Tatooine koniec spoilera, a Daisy przyznała, że po ostatniej scenie będzie jasne skąd tytuł filmu. Jak to zrobić, żeby ludzie ogarnęli, że na pewno o nią chodzi, choć nie jest spokrweniona ze Skywalkerami? Musi to wyartykułować lub ktoś ją weźmie za Skywalkera, a ona nie zaprzeczy. I nie ma na to lepszej scenerii i momentu, jak właśnie w ostatniej scenie na początek spoilera Tatooine koniec spoilera.

Tymczasem MSW doniosło wczoraj, że początek spoilera film kończy się z Rey w domostwie Larsów. Randomowa kobieta z Tatooine mówi jej, że dawno tu nikogo nie widziała i pyta ją jak się nazywa, na co Rey odpowiada "Rey Skywalker" koniec spoilera. Skoro mi tak dobrze idzie to obastawiam jeszcze, że początek spoilera razem z nią będzie Jannah, córka Lando i plejada duszków mocy rodziny Skywalker z Leią i odkupionym Benkiem koniec spoilera.

Re: No i się to coraz bardziej dodaje...

To nie będzie słońc na horyzoncie ?, no way !

Re: No i się to coraz bardziej dodaje...

Słońca są chyba tak oczywiste, żę nie trzeba o tym wspominać?xD

Re: No i się to coraz bardziej dodaje...

Re: No i się to coraz bardziej dodaje...

Dobre ! , w punkcik, zdaje się, że po dzisiejszym meczu będę miał podobnie jak końcówce tego gifa

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A jeszcze odnośnie tytułu i powiązania z Benkiem - to, że będzie bendemption + zgon nie wyklucza, że tytuł odnosi się do niego. W końcu samo odkupienie może być tym rise i tyle.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Tyle że w tej wyciekniętej fabule Benek jest w zasadzie zbędny. Można by go zastąpić Huxem i nic by to nie zmieniło.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Chodzi mi o jakąkolwiek fabułę. Ta tutaj odnośnie Benka jest tak beznadziejna, że nie mam siły nawet komentować.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Ale będzie Baba Fetta. I na pewno seklele nie przeskoczy Avengersow Endgejmow

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Ja tylko przypomnę - https://giphy.com/gifs/no-askreddit-UG5SWuwlCugwM/fullscreen ... obyśmy tak nie mieli na premierę , a patrząc po tych najnowszych leakach, początek spoilera wnuczka Palpatina ?, liitościii ... to nie lepiej od razu C Ó R K A ??? koniec spoilera, fluktuacje w mocy zaczynają być wyraźnie wyczuwalne.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Wszystko jest możliwe, jednak sądzę, że najbardziej interesujaca mnie kwestia jednak nie zawiedzie i nie będzie tak z dupy, jak w tym leaku.

Na powiązanie z początek spoilera Palpim koniec spoilera nie będę narzekać, bo to jest bardzo ok, lecz nie takie, jak w tym leaku, początek spoilera czyli, że rodzina, bo jak wtedy jej rodzice byli nikim? Nawet nikt z takim pochodzeniem to KTOŚ, bez sensu koniec spoilera. Ale już Rey jako eksperyment Palpiego - jestem bardzo na tak.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Zacząłem to sobie rozkminiać w myślach i to nie ma sensu w tej wersji, bo byłoby sprzeczne z całą historią początek spoilera Palpiego - kaman, nie wiedziałby że ma rodzinę potężną Mocą? albo zaplanowałby to równolegle do ścieżki Vadera? koniec spoilera. Bez sensu.
Chyba żeby przetrwał jako początek spoilera duch koniec spoilera i w tym charakterze zainspirował rozwój wydarzeń po Endorze.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Eksperyment może początek spoilera być najbardziej prawdopodobny. A już gdyby okazało się, że draksajdowa Rey jest tą prawdziwą, i to ona jest tym największym zagrożeniem, i z nią zmierzy się ostatecznie Rey z Jakku, którą niejako "wykradła" Zorri i uratowała, ukrywając ją na tym piasku, to powiem szczerze, że byłbym bardzo zaskoczony na plus. koniec spoilera.
Podoba mi się to, co o Lei w tym drugim linku od Asfo, no i to, co o Zorri i Poe. A pewnie i tak będzie zupełnie inaczej, choć po części się sprawdzi

Obawiam się, że po zawodach

https://twitter.com/love4tangela/status/1167779926428278785?s=19

Skasowany tweet dotyczył ostrzeżenia przed tym właśnie wyciekiem fabuły, żeby go nie czytać, bo jest w większości poprawny. Gość jest dość rzeczowy i, biorąc pod uwagę, że w październiku 2018 zrobił ankietę na tytuł IX, w której faktycznie był TROS chyba należy już omijać wszelkie przecieki. Porażka, masakra, bezsens....

Re: Obawiam się, że po zawodach

Ale w sensie, że po zawodach, że jest tam coś o Benku i Ci się nie podoba?

Pytam bo nie czytałem tych leaków. Tylko parę pierwszych zdań.

Re: Obawiam się, że po zawodach

Tak i tak.

Re: Obawiam się, że po zawodach

Koleś od MSW twierdzi, że o ile przeciek JediPraxis zgadza się z tym, co on też słyszał to jednak nie wszystko się zgadza - interpretacja, możliwe przeróbki po drodze, głuchy telefon - i jest on prawdopodobnie niekompletny.

początek spoilera Tzn., jeśli przyjmiemy, że w walce z Palpim duchy wskrzeszą Benka (jak twierdzi Jason Ward) - i na tym będzie polegała ich pomoc w pokonaniu Palpiego, to ma to więcej sensu, a ponadto dostajemy tytułowe "Rise of Skywalker" w dosłownym sensie. koniec spoilera

Re: Obawiam się, że po zawodach

Wg tego łebka jest w 65% kompletna Ok, pewnie sporo wymagałoby lepszej interpretacji, niemniej i bez tego widać, że początek spoilera będzie to odkupienie na ostatniej prostej koniec spoilera. Zanim to wyszło i tak mi się wydawało, że nic ponad RotJ 2.0 nam nie zaserwują lepszego i żeby na nic więcej nie liczyć, ale, no - mogli lepiej, szkoda. Idei zepoczątek spoilera wskrzeszaniem koniec spoilera nigdy nie kupowałam i uważam, że jest to niepotrzebne, wręcz psujące akt poświęcenia. Skoro mamy force ghosty niech nie bawią się w takie rzeczy.

Re: Obawiam się, że po zawodach

Mam nadzieję, że Abrams zrobił z dziesięć wersji tego filmu, a teraz leakuje i sprawdza reakcje na to co przejdzie finalnie, a co nie

Re: Obawiam się, że po zawodach

Re: Obawiam się, że po zawodach

Nie, tego nie widziałem , ale wcale bym się nie zdziwił

Re: Obawiam się, że po zawodach

Kurde, no ... nie dajmy się zwariować, nie mogą nam tego spitolić, no.

Re: Obawiam się, że po zawodach

Bardzo dużo dzieje się w tym wycieku. Jeżeli akcja ma nie gnać na złamanie karku, to chcąc pokazać wszystko, zachowując jednocześnie właściwe dla takiego kina tempo, epizod 9 będzie trwać lekko licząc 3 godziny. Szykujcie duży popcorn z wielką colą, najlepiej w zestawie z nachosami xd

Oczywiście nie jest to niemożliwe. Wiemy przecież ile trwał Endgame oraz jaki wynik zrobił w box office. Wiemy jednak też, że żaden z epizodów czasem trwania nie zbliżył się do tej granicy oraz sam Abrams tak długiego filmu jeszcze nie zrobił. Czas trwania filmu >3h uważam za mało prawdopodobny. Mała cola powinna styknąć

Co do wycieku: Moim zdaniem punkty węzłowe przedstawionej fabuły pokryją się z tym, co zobaczymy w kinie. Wygląda to naprawdę solidnie: poszukiwanie drogowskazów/kluczy otwierających galaktyczną autostradę do chaty Imperatora, wyrocznia (pokrywająca się z innymi wyciekami), Nieznane Regiony czy wielka flota Palpatina. Moim zdaniem to jest ok.

Są tam jednak elementy kontrowersyjne, intrygujące oraz niebezpiecznie podobne do jednego z klasycznych epizodów (dobrze wiecie, którego epizodu Abrams nie zdążył porządnie zremake`ować ). O ile jeszcze duel Luke vs. Leia byłby uzasadniony fabularnie (wiadomo dlaczego. Wyciek tego nie opisuje, ale to na 100% nie byłby pojedynek na śmierć i życie, scena wyglądałaby zapewne jak próba przegonienia upierdliwego psa spróchniałym kijem ), tak nie wierzę, NIE WIERZĘ, NIE WIERZĘ, że po krytyce, jaka spłynęła na Abramsa po Przebudzeniu Mocy, zrobi on kopiuj-wklejkę Powrotu Jedi. On chyba nie myśli, że powtórzenie sceny z sali tronowej, nawrócenia użytkownika ciemnej strony, czerpania siły z gniewu przez użytkownika jasnej strony przejdzie niezauważone i nie dostanie za to zgniłym pomidorem na wiadomym portalu? Tym bardziej, że sam w jednym z wywiadów powiedział, że zdaje sobie sprawę z krytyki 7 epizodu i to się już nie powtórzy.
Powątpiewam więc w te wszystkie ewidentne zrzynki

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Podobno według najnowszych plotek Rey to początek spoilera wnuczka Palpatine`a koniec spoilera xDDD

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Typowałam coś takiego od początku. Zobaczymy.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Sithowie aseksualni są.

Liki sriki

Ja myślę, że MSW można w miarę wierzyć, ale te inne leaki.. na razie podchodzę do nich bardzo z dystansem.

Pamiętam przed TLJ jakiś leak ze stworem Anakinem i też było to niby prawie pewne. A te leaki od jakiegoś tam JediPraxis i Anona.. coś tam może wiedzą, ale po pierwsze też mogą być wprowadzani w błąd, a po drugie raczej nie mają 100% skuteczności.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Kim ma być Klaud w TROS?

Sceny z OT i PT

Tak się tylko zastanawiam czy wymagam za dużo od JJA doszukując się jakiegoś ukrytego sensu w scenach z OT i PT? Tzn. że są nie tylko dla wspominek ale wybrano konkretne z jakiegoś jeszcze powodu?

Re: Sceny z OT i PT

Też na to zwróciłem uwagę podczas oglądania tej zajawki, że być może stoi za tym jakaś większa logika i mój rozum tego nie ogarnia , ale nie. To jest pięknie pure nostalgic, z naciskiem na głównych bohaterów sagi.

Re: Sceny z OT i PT

To jest bardzo dobre pytanie!

Podejrzewam że większość póki co ogląda ten teaser z myślą "znam to przecież" lub "granie na nostalgii", ale ktoś już powinien był zrobić analizę i wysnuć kilka teorii na tej podstawie

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Los Księżniczki

Podobno... początek spoilera ma umrzeć naturalną śmiercią, z powodu starości, mówiąc kolokwialnie koniec spoilera:
https://wegotthiscovered.com/movies/leias-fate-star-wars-rise-skywalker-revealed/
Trochę tak, jak ktoś w RotJ... A może to i lepsze rozwiązanie?

Re: Los Księżniczki

Ta strona z reguły podaje ploty i wiadomości wyssane z palca, aczkolwiek to samo było w jednym z wycieków na reddicie.

Re: Los Księżniczki

Może Benek się faktycznie przekręci i Leia podobnie jak Padme straci chęci do życia.

Powrót Palpatine

Takie skromne pytanie. Jeśli rzeczywiście ma powrócić Palpatine w jakiejkolwiek postaci z wyjątkiem holocronu to czy na powrót Anakina też można liczyć?
Skoro Abrams tak się trzyma OT i chce połączyć całość sagi i ja podsumować w jednym filmie to taki zabieg byłby moim zdaniem prawidłowy.
I też czy owy powrót Palpatine`a "nie zachwieje" równowagą mocy? W końcu poniekąd Anakin ją przywrócił poprzez m.in. zabicie imperatora i siebie. Może moje rozumowanie jest błędne, jeśli tak to przepraszam.

Re: Powrót Palpatine

Anakin nie wróci, bo fani (w większości) nie lubią Haydena.

Re: Powrót Palpatine

Bo ja wiem, czy nie lubią.

Ja tam lubię. Nie podoba mi się poprowadzenie postaci w filmie - w taki sposób że nie wiadomo co mu nagle odbiło, ale to nie wina aktora.

Re: Powrót Palpatine

Wróci Jake LLoyd.

Re: Powrót Palpatine

Heh, nie wykluczone, że właśnie bedzie siedzioł w tym kronie . O ile sam jego "powrót", jest z d*py wzięty (in my opinion), to wygrzebanie jeszcze Anakina mogłoby zaszkodzić zdrowotnie wieeeluu fanom, pozwy by się szykowały , a tego Disney na pewno nie chce.
Jak dla mnie, wystarczy anakinowy łeb, znaczy hełm, co oczywiście będzie miało miejsce i swoją odpowiednią scenę w tym filmie. Równowaga mocy została już dawno rozchwiana w tych sikłelach, właściwie to NIE WIADOMO O CZYM te sikłele w ogóle są, no, ale tu jak to mówią, nie podkładaj ponownie iskry, gdy ogień już się tli ...

Re: Powrót Palpatine

Siebie nie zabił. Wróć lepiej do odległych czasów premiery Przebudzenia Mocy, kiedy to powrót Palpusia był zupełnie nieprawdopodobny i niedorzeczny budząc poczucie absurdu. Absurdalny Palpuś, absurdalna flota, dobrze że jest to flota niszczycieli a nie Gwiazd Śmierci.

Re: Powrót Palpatine

Na etapie TFA był rozkminiany głównie emo-Kylo i Snołk, potem wlazło ReyLo i to był zdaje się numer jeden temat z okresu TLJ. Palpatina nie przypominam sobie, by gdziekolwiek po sieci poajawił się taki wątek. Na Bastionie było coś ? ... chyba też nie, bo temat byłby zaraz w wiosce .

No i teraz wylazł on ci z flotą pełną siły gwiazd. I całe main story poszło w h ... hen hen poszło. No nie trzyma to się, jakby nie mówić - kupy . Właściwie to zaczynamy od początku historię w sadze, która się kończy ... gdzie sens, i gdzie logika

Re: Powrót Palpatine

Dlaczego od początku? Kończymy sagę

Oraz: na razie nie wiemy nic poza śmiechem. I domysłami

Re: Powrót Palpatine

Było robienie sobie jaj

Re: Powrót Palpatine

Było parę teorii o Palpatinie z tego okresu, choćby to, że jest Snokiem czy krewnym Rey, ale dominowały głównie Plaegius i Rey Skywalker

Zaorane :D

Przed chwilą sobie obejrzałem, poskładane ostatnie leaki o których tu gadamy w jedną fabułę. Sens i bezsens ostatniego epizodu. Ciekawe, co się naprawdę sprawdzi w grudniu ...

- https://www.youtube.com/watch?v=Rps8nZFiYoA

Re: Zaorane :D

Ufff, na szczęście ta jedna literka w tytule dobrze mi się wpisała ... zmroziło mnie, bo miałem kopię otwartej karty, i tam było magiczne "s" . Nie wiem jakim cudem, ale zamieniło się na "o" i wysłało poprawnie

Re: Zaorane :D

Pisałem jakiś czas temu, że czytałem stare leaki do wcześniejszych Epizodów, i zdarzało się że czasem coś trafiły Ale głównie to była swobodna interpretacja podejrzanych drobiazgów, a czasem totalna fantastyka.

Więc ten, tego

Leak soundtracku

https://www.reddit.com/user/some_famous_director/comments/czm4m0/tros_the_prodigal_son/?utm_source=share&utm_medium=ios_app

Rzekomy wyciek fragmentu muzyki Williamsa do TroS o wielce sugestywnym tytule początek spoilera Syn Marnotrawny koniec spoilera.

Jako że dosyć się symfoniką interesuję to się wypowiem
To nie jest utwór Williamsa.
1. Zupełny brak faktury. Czyli wszystkiego słuchamy na jednej płaszczyźnie, nie ma najmniejszej namiastki większej ilości wyraźnych "głosów"
2. Instrumentacja. I to nawet bardziej kuleje, choć nie zawsze Williams fakturą powala (Marsz Imperialny, Rey`s Theme...). Nie ma dętych drewnianych, za to nasrane jest EPICKIMI!!! skrzypcami, chórami i blaszakami. Williams czerpie wiele z klasyki przełomu XIX i XX wieku.
Dobór instrumentów dodatkowo wskazuje na to że kawałek powstał na laptopie, bo to właśnie dęte drewniane najtrudniej naturalnie odtworzyć (stąd totalny ich brak u Zimmera).
3. Tytuł. To brzmi jak fake żaden utwór z soundtracków do TFA i TLJ nie zawierał tak jawnego spoilera.

Jeśli jednak to Williams to będę głęboko rozczarowany :U

Re: Leak soundtracku

Ja się nie znam tak jak Ty, ale nawet jeśli nie jestem w stanie wyczuć czy to może być Williamsa to mam poczucie, że to nie jest styl sequeli. Generalnie muzyka w TFA i TLJ jest tworzona w dosyć podobny sposób i nawiązuje do siebie, a to brzmi jak nie z tej serii. Aczkolwiek nie brzmi źle.

Re: Leak soundtracku

SirStaniak napisał:
Jeśli jednak to Williams to będę głęboko rozczarowany :U
-----------------------

Nie słuchałeś muzyki do TFA i TLJ czy co?

Re: Leak soundtracku

Muzyka w TFA i TLJ z czysto muzycznego punktu widzenia jest tak samo dobra jak w innych epizodach, mimo że Williams nieco polazł w nową szkołę filmową.
Aczkolwiek jestem człek otwarty, może mnie przekonasz ;p

Re: Leak soundtracku

Wcześniej przy przeciekach tytułów utworów praktycznie nic się nie okazało prawdą i masz rację, że to zbyt spoilerujące. Te chórki też za bardzo nie pasują do sequeli. Niemniej, nawet w tak nędznej jakości, podoba mi się i chcę wiecej

Ja tam myślę, że w sumie legitne

Zakończenie

Jak myślicie, jakie może byc zakończenie tej sagi, o którym wszyscy gadają że wgniecie nas w fotele? Sa jakieś leaki odnośnie tej historii?

Re: Zakończenie

Ja do wszelkich spekulacji podchodzę z dystansem. Raczej sie to źle nie skończy. Po drugie... Z pewnością część wybiją. I powtórzę... Powinno być na koniec spojrzenie kilka lat po epizodzie IX. Np że Rey trenuje młodych Jedi, Poe jest zarządcą w nowej republice, a Finn np jest generałem czy kimś tam.

Re: Zakończenie

Będzie wielka space battle, Rey pokona wiadomo kogo i zostanie Skywalkerem, Kylo się poświęci w walce z wiadomo kim - czyli będzie redemption, pokażą się duchy, Resistance wygra z FO i flotą wiadomo kogo, a na końcu będzie kamerka na dwa słońca (chusteczki), i THE END.

Pure Disney i po holyłócku ma być, bo musi.

Re: Zakończenie

Zgaduje że będą albo dwa słońca albo duchy mocy, albo i nawet lepiej, duchy mocy patrzące na zachodzące dwa słońca

Re: Zakończenie

Wszyscy zakładają, że Kylo zginie. Zaskoczeniem by było gdyby przeżył Na pewno przeżyje Rey-mieliśmy już w GW kinowych zakończenie gdzie wszyscy umarli (Łotr 1) i chyba wystarczy. Na koniec musi być walka/bitwa, pytanie kogo z kim? I nie liczę na duchy mocy czy dwa słońca bo to zbyt sentymentalny i łzawy chwyt.

Re: Zakończenie

Moim jedynym oczekiwaniem odnośnie zakończenia jest kilkuczęściowy epilog ukazujący losy bohaterów, którzy przeżyją po akcji filmu. Marzy mi się widok Rey przylatującej do Canto Bight, aby wykupić z niewoli tego chłopca czułego na Moc i szkolącej nowe pokolenie Jedi.

Re: Zakończenie

Pytanie tylko skąd Rey miałaby o nim wiedzieć? Bo nie posądzam Rose i Finna o taką spostrzegawczość Poza tym każdy nowy wątek wymaga kilku scen wprowadzenia. A już teraz obawiam się , że cały ten epizod 9 będzie gonitwą przez wszystkie otwarte i nie pozamykane wątki z 7 i 8. Wyobraźnia podsuwa mi scenkę z Kabaretu Moralnego Niepokoju kiedy jeden do drugiego bohatera woła "ściaćniaj, ściaśniaj!".

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

"Dakann", którego z filmików na temat Uniwersum "Star Wars" kojarzycie, na swoim kanale YT przygotował materiał - i to bardzo dobry materiał - o "10 specjalnych umiejętnościach Mocy". Jedną z nich, którą ciekawie omówił była tzw. Burza Mocy, i wobec jej zastosowania, mimo iż jej historia opiera się głównie na starwarsowskich "Legendach", przyszła mi do głowy pewna teoria, w której Burza Mocy w filmowym Epizodzie IX Star Wars, "The Rise of Skywalker" mogłaby się sprawdzić:

Na potężne błyskawice Ciemnej Strony Mocy! W końcu zrozumiałem, wszak dotarła do mej fanowskiej świadomości pewna teoria na temat obecności gigantycznej floty Niszczycieli w dodatkowym zwiastunie do "The Rise of Skywalker". Jak widzieliśmy takowa flota zaznaczyła swą obecność na tle jakiegoś zaburzenia grawitacyjnego, nawałnicy gwiezdnej, czy innego wiru, jakby wyłaniała się z tunelu czaso-przestrzennego. Tym tunelem byłoby nic innego, jak tylko "Burza Mocy", o której wspomniał Dakann, którą to jako najpotężniejszą techniką Ciemnej Strony Mocy władał sam Palpatine! Takiego zaburzenia hiperprzestrzeni użyłby Palpatine w Epizodzie IX, aby przywołać flotę Sithów w wybrane miejsce Galaktyki, w celu zwiększenia szansy zniszczenia Ruchu Oporu i Skywalkerów, jeśli rzeczywiście za wszystko, i za Snoke`a również, on sam by odpowiadał!!... I weź tu czekaj do 19 grudnia 2019 roku! 8)

Nowe moce Rey

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/d1l2jj/msw_reys_new_powers_reys_surname_and_reshoots_for/

1. Robią się jakieś sekretne dokrętki.

2. Rey i spółka zostaną zaatakowani przez piaskowego potwora. To sprowokuje do ujawnienia się u Rey mocy leczenia, a może nawet wskrzeszania. Rey ma użyć tej mocy na owym potworze.

3. Rey i Kylo będą się siłować o jakiś statek, podczas tej akcji Rey wyprodukuje błyskawice mocy i uszkodzi ową sporną jednostkę

4. Na końcu filmu Rey znajdzie się w pobliżu domu Larsów na Tatooine i powie jakiejś kobiecie, że nazywa się Rey Skywalker.

Re: Nowe moce Rey

Ta moc z pkt 4 najciekawsza

Re: Nowe moce Rey

Mi się bardziej podoba używanie mocy uzdrawiania na różnych monsterach i podstępnych wężach.

Re: Nowe moce Rey

Re: Nowe moce Rey

Widzę, że nie muszę nic już dodawać, bo mam tak samo

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Byłam wczoraj w "Zachęcie" - obecna wystawa składa się z zestawu filmów. Niektóre z nich miały różne wątki wyświetlane jednocześnie na dwóch lub nawet trzech ekranach.

Tak sobie pomyślałam, że wobec ilości rzeczy które według przecieków mają być wciśnięte do "TROS" - może to jest jakieś rozwiązanie.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Heh, już o tym pisałem, że robią alternatywne wersje różnych scen, po czym wrzucają na Bastion jako niby-leaki, żeby paczeć na nasze reakcje. Później wytną, tam przytną, czy dokleją, i mają oskarowego gotowca. Wszystkich hejterów załatwią tym filmem, zobaczysz

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.