Forum

Dooku: Jedi Lost

Nowy audiobook od Del Rey. Autorem jest Cavan Scott, który z perspektywy Ventress przedstawi nam motywacje Dooku przy przejściu na Ciemną Stronę

https://star-wars.pl/News/23875,Star_Wars_Dooku_Jedi_Lost.html

Wydaje mi się, że mały hype na tą historię może w fandomie być, ale wiem że nie wszystkim pewnie będzie odpowiadać wyłącznie forma słuchana.

I cieszy mnie docenienie Cavana. Mam nadzieję, że dostanie kiedyś też papierową powieść dla dorosłych.

Re: Dooku: Jedi Lost

Zgadzam się.

Hype jest nie z tej ziemi. Dooku!!!

Ale nie wszyscy lubią audiobooki. Ja nie mogę się na nich skupić, a poza tym po cichu czyta się szybciej niż słucha.

Opis

Jest:

https://twitter.com/DelReyStarWars/status/1111002010713772032

początek spoilera Uuu, hrabia będzie miał romansik? koniec spoilera

Re: Dooku: Jedi Lost

Zupełnie znienacka taka piękna zapowiedź! I już za miesiąc będzie!

Dooku i kwestia jego odejścia z zakonu <3
Dooku + Ventress <3
Audiobook only <3
Marc Thompson narratorem <3
Zespół lektorów jak w superprodukcjach audioteki <3

Niech tam sobie będzie mały hype w fandomie, ja się podjarałem niesamowicie!
No i skoro postawili na historię w formie wypasionego słuchowiska to znaczy, że starwarsowe audiobooki muszą przynosić zadowalające zyski, co mnie niezmiernie cieszy.

Re: Dooku: Jedi Lost

Chciałbym ale nie wiem czy ogarnę w formie audiobooka. No cóż.. chociaż spróbuję

Voices

DelRey chwali się na twitterze, że w słuchowisku będzie ponad 75 różnych głosów postaci.

https://twitter.com/DelReyStarWars/status/1113155133318279168

Główna obsada:
Orlagh Cassidy as Asajj Ventress
Euan Morton as Dooku
Pete Bradbury as Gretz Droom
Jonathan Davis as Qui-Gon Jinn
Neil Hellegers as Ramil
Sean Kenin as Sifo-Dyas
January LaVoy as Jor Aerith
Saskia Maarleveld as Jenza
Carol Monda as Lene Kostana
Robert Petkoff as Ky Narec
Rebecca Soler as Yula Braylon
Marc Thompson as Yoda


Ale będzie epicko!

Re: Voices

Muszę przyznać że brzmi to mega! Nie tylko same głosy ale też jakie postacie się pojawią. Qui-gon (ponoć twórca ostro współpracował z C. Gray), Sifo (!!!), Narec

Re: Voices

W najnowszym SWShow jest zajawka z prac nad słuchowiskiem:

https://youtu.be/ijmKkRMsvDg?t=236

Dobrze to brzmi. Większość książek SW łykam jako audiobooki, ogólnie jestem fanem audiobooków i słuchowisk, więc strasznie się jaram.

Re: Voices

Fajna obsada, właśnie od jakiegoś czasu mam wielką ochotę na coś o Dooku, ten audiobook wygląda bardzo obiecująco. Jaram się .

Dooku: Jedi Lost

Wreszcie dostaniemy coś o Dooku. To było dosyć patologiczne, że w nowym kanonie o jednym z czterech głównych lordów Sithów wiedzieliśmy do tej pory tyle co nic, bo bodaj jedynymi miejscami, w których się pojawił - oprócz tworzonego jeszcze za starego kanonu TCW - były książki Dark Disciple i Tarkin (w retrospekcjach) i komiks Son of Dathomir. I o ile pamiętam został wspomniany przez Palpiego w Darth Vader: End of Games. Może coś pominąłem, ale i tak ani w tych przypadkach, o których nie zapomniałem, ani w tych, o których potencjalnie mogłem, nie ukazano jego historii ani w praktycznie żaden sposób do niej nie nawiązano, jakbyśmy na to liczyli i jak liczyliśmy.

Swoją drogą uważam, że super sprawą byłby jakiś serial albo spin-off z młodym Dooku. Można w końcu jakiegokolwiek aktora do tej roli zatrudnić. Jarałbym się.

W każdym razie na książkę o nim też liczyłem, i spodziewałem się, że to tylko kwestia czasu, jak ktoś taką napisze. Tylko czemu audiobook? Nie cierpię audiobooków... 😔 Myślicie, że jest szansa na to, że wydadzą to po jakimś czasie w formie papierowej? Bo mam wątpliwość, czy przełamie się do audiobooka.

Swoją drogą powiedziano o tym coś więcej na Celebration? Co prawda większość oglądałem, ale mogło mi coś umknąć, a na żadną informację dotyczącą Jedi Lost nie natrafiłem.

Aha, i w jakich latach będzie działa się akcja tej... - no, jednak mimo wszystko - książki?


Niech Moc będzie z Wami.

Re: Dooku: Jedi Lost

Spokojnie. Wydawca coś wspominał, że myślą o innych formatach. A nawet jeśli nie wydawca to nie trzeba będzie długo czekać zanim fani przygotują wersję do czytania - robiono to już wcześniej np. na podstawie skasowanej mobilki SW:Uprising.

Wersja papierowa

Mam jednak nadzieję, że nie będę musiał czytać książki w internecie, przepisanej w całości z audiobooka, a z legalnego źródła. Może nie tyle przemawia za mną wielka moralność polegająca na tym, że za nieetyczne uważam niepłacenie za obcowanie z szeroko pojętymi dobrami kultury, bo zbytnio mnie wkurzyli faktem, że mają zamiar wydać książkę nie w wersji książki, co bardziej to, że lubię mieć poczucie komfortu czytania. A w przypadku czytania książki takiego komfortu doświadczę jedynie wtedy, gdy - no właśnie - będę książkę czytał w formie książki - a nie żadnego audiobooka, e-booka, kindle’a albo niewiadomo jakiego innego cudactwa.

Jestem w związku z tym ciekaw, czy wydadzą Dooku: Jedi Lost także w formie książki. Bo tak naprawdę w imię czego uparli się na audiobooka? W imię oryginalności? Bo ja podziękuję za taką oryginalność. Albo w imię zrobienia na złość fanom? Sobie przede wszystkim zrobią na złość, bo na pewno wpływy do kasy będą z powodu niewydania tego w formie fizycznej o wiele mniejsze. Tym bardziej że ci, którzy tak jak ja są wielkimi przeciwnikami książek w innych formach niż w formie klasycznej, czyli książki właśnie, rzeczywiście będą mogli skłonić się ku przeczytaniu jej za darmo w internecie, przepisanej przez tych, którzy skorzystali z audiobooka.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Wersja papierowa

Mistrz Mateusz napisał:
w imię czego uparli się na audiobooka?
-----------------------
W imię tego, że starwarsowe audiobooki są świetnie zrealizowane, podobają się fanom i najwyraźniej przynoszą zadowalające zyski.
To, że ktoś nie lubi słuchowisk, e-booków i innych "dziwactw" nie oznacza, że cały fandom takich form nie uznaje.

Książka

Nie o to chodzi. Chodzi o to, że świat stanął na głowie, skoro to nie audiobook jest wersją dodatkową, a książka sensu stricte. Jeśli w ogóle. Bo się jednak chyba nie zapowiada.

A poza tym myślę, że jednak wciąż więcej osób czyta książki w formie papierowej. I wyjątkiem nie są książki SW. Tak myślę.

Niech Moc będzie z Wami.

Fragment

Jest pierwszy fragment. Chyba dość mocno wyrwany z kontekstu, aaaaale.. brzmi to bardzo dokładnie. Tzn. zmierzam do tego że aktorzy głosowi wypowiadają swoje kwestie bardzo dokładnie i łatwo jest mi to słuchać. Może jednak nie będzie problemu W ogóle wygląda na to, że to będzie słuchowisko głównie skupione na dialogach. Chyba że to tylko kwestia tego fragmentu.

https://www.starwars.com/news/dooku-jedi-lost-audio-excerpt

Re: Fragment

Tak, technicznie słucha się dobrze, ale Ventress jako narratorka... z jej, kahem, charakterystycznym głosem dziwnie to brzmi.

Pół godziny za mną

Dzisiaj sobie odpaliłem i jestem zadowolony.

Po pierwsze, wszystko rozumiem, a tego najbardziej się bałem. Na samym początku nie rozumiałem co tam robi Ky, ale potem się wyjaśniło. Generalnie póki co jest okej. Zawsze jest chwila zastanowienia o co chodzi jak jest przejście do kolejnej "sceny" i pojawiają się nowe postacie, ale nie jest źle.

Po drugie, po prostu jest ciekawie. Po pół godziny nic takiego się nie stało, ale opis początek spoilera historii Ventress na Rattatak był naprawdę emocjonalny koniec spoilera, a wszelkie śmieszne utarczki słowne pomiędzy początek spoilera Dooku i Sifo były śmieszne. Dooku patrzący z rozrzewnieniem na siebie samego mającego 10 lat to też świetny moment koniec spoilera.

Po trzecie, muzyka. Ah, nie spodziewałem się, że to tak dobrze brzmi kiedy w tle leci taka klasyka starwarsowej muzyki.

Jakie minusy? Głosy czasami po prostu nie pasują. Dooku mi nie bardzo pasuje, Asajj jak najbardziej pasuje choć nie mógłbym słuchać jej przesadzonego głosu przez cały czas. Takie postacie jak Narec, Yoda, Sinube super, ale właśnie największy problem mam z Dooku. Po prostu w tym głosie nie czuję zupełnie Hrabiego Dooku. Młody Dooku też mógłby być bardziej rozróżnialny od Sifo czy Aratha. To jest spory minus, bo to właśnie Dooku powinien być najlepiej dobrany. No ale trudno. Na pewno nie jest to wina Cavana Scotta, ale myślę, że pod koniec będę musiał osobno ocenić tą pozycję z perspektywy historii i realizacji technicznej. Choć, tak jak pisałem wcześniej, ogólnie klimat, muzyka, rozmach, dźwięki tła są świetne.

Re: Pół godziny za mną

Za mną 2,5h.

Realizacyjnie początek mnie nie powalił, ale im dalej tym jest lepiej. Mam dokładnie te same zarzuty coś Ty - beznadziejnie dobrany głos Dooku i ciężko rozróżnialne głosy młodego Doo i Sifo. Poza tym miodzio i jednak zauważalnie lepiej niż w przypadku przeciętnego starwarsowego audiobooka.

Sama treść - REWELACJA! Podoba mi się jeszcze bardziej niż M&A. Historia Ventress na Ratattak, Ky Narec jako duch stalker, rodzina Dooku i jego historia od młodziutkiego Padawna przez wszystkie najważniejsze momenty, przygody razem z najlepszym kumplem Sifo niczym z Harry Portera (tajemniczy nauczyciele, dziennik legendarnego Padawana, Bogan Collection, Darth Crawl(?), CSM i złowroga bestia), śledztwo w sprawie siostry Dooku, pełno smaczków i sporo rzeczy przeniesionych z legend do kanonu. Baaardzo mi to wszystko podchodzi.

Re: Pół godziny za mną

*Harrego Pottera

Re: Pół godziny za mną

To jest idealne połączenie, bo sama historia jest bardzo ciekawa i pełna smaczków, a dodatkowo jest to wszystko tak realistyczne przez świetną realizację. Tzn. serio czuć że jest się w zamku Dooku albo na placu w Serenno.

Re: Pół godziny za mną

Ja mam 2,5 godziny za sobą i właśnie tym, co do tej pory najbardziej mi przeszkadza, jest głos Dooku. Nie czuć, że to on, a w młodej wersji czasem miałam problemy z rozróżnieniem go od Sifa. Ale na pocieszenie powiem, że potem, gdy hrabia-padawan jest już straszy, to powraca główny aktor i jest lepiej.

Poza tym, ach, te smaczki .

Świetne

Bardzo mi się podobało.

+ realizacja zdecydowanie lepsza niż przy standardowych audiobookach
+ historia Dooku wciągająca i w wielu miejscach zaskakująca, sporo nowych ciekawych informacji, doskonale widać rosnącą frustrację
+ zawarta również historia Ventress i jej przejście na CSM
+ kolejna pozycja świetne pokazująca Zakonu Jedi od środka, a także jego poważne problemy
+ rozwinięcie postaci Sifo-Dyasa oraz nowi Jedi
+ połączenia z Master & Apprentice, mnóstwo smaczków i nawiązań oraz sporo rzeczy przenisionych z Legend
+ znowu przepowiadanie przyszłości, są też wątki Sithów i CSM, ale niestety są tylko liźnięte

- długo musiałem przyzwyczajać się do głosu Dooku, w dodatku głos młodziutkiego Dooku nierozróżnialny od innych
- słuchowisko jest za krótkie, niektóre ważne etapy i wydarzenia z życia Dooku opisane po łebkach lub pominięte, brak przejścia na CSM

Polecam. Jedna z lepszych i ważniejszych pozycji w kanonie. Dla fanów Dooku i PT pozycja obowiązkowa.

4:51

CZTERY godziny pięćdziesiąt jeden.

Tyle czasu słuchania audiobooka zajęło mi ogarnięcie, że Dooku przemawia głosem Sitha Inkwizytora z TOR. Zatriggerowałem na "you`ll pay for this".
Nie jestem z siebie dumny.

Re: 4:51

O Boże, a ja w ogóle nie ogarnęłam!

I teraz bardzo bym chciała, by fem Inkwizytor gdzieś zagrała, bo ma fenomenalny głos.

Re: 4:51

- -So what is this you sith do for fun?
-Oh you know. Lying, killing, manipulating others...sith is more a lifestyle, really.

Hardcover już do zamawiania

Można zamówić już w formie książkowej. Od października w sprzedaży.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/0593157664/ref=pe_4035471_397214291_em_1p_0_lm

Re: Hardcover już do zamawiania

Mi tam na razie wystarczy wydanie z Indonezji

Ale fajnie by było, gdyby Uroboros nam kiedyś wydał to po polsku.

Re: Hardcover już do zamawiania

Kiedyś

Preview

scenariusza, głównie dramatis personae (strasznie tęskniłam za tą praktyką).

https://jedi-bibliothek.de/2019/09/einblick-skriptbuch-dooku-jedi-lost/

Palpatine .

Re: Preview

Aaah, chyba sobie to przeczytam mimo, że już słyszałem. Aż mi się przypomniało jakie to było dobre

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.