Forum

Resistance 1x20 - No Escape, part 1

10 marca nowy odcinek, a w nim:


Kaz, Neeku i Torra opracowują plan uwolnienia przyjaciół, jednak powstają komplikacje, kiedy Kaz staje się świadkiem pokazu całej potęgi Najwyższego Porządku.


Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Resistance. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Resistance. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.Obrazek:

https://vignette.wikia.nocookie.net/starwarsresistance/images/9/99/S1_E20_Hux_%26_stormtroopers.jpg/revision/latest?cb=20190109203059

Preview

Re: Preview

Czyli urabiania Tam ciąg dalszy. No ciekawe, przejdzie na stronę FO czy nie?

Re: Preview

Oby, byłoby całkiem fajnie i niestandardowo. Tylko czy w serialu dla innego w sumie targetu to przejdzie?

Re: Preview

No pamiętam jak chcieli zrobić w TCW, by Krell był wcześniej w serialu i powoli przechodził na ciemną stronę, lecz potem stwierdzili, że dla dzieciaków byłoby to zbyt wiele.

Z drugiej strony mamy przypadek Barrissy, więc...

BTW, drugi preview z kociarzem . Audio chyba z TFA?

http://abcnews.go.com/GMA/Culture/video/star-wars-resistance-season-finale-61506978

Re: Preview

Re: Preview

Ale to już jest wyżej i w newsie

Fajnie

Nawet muzyka dawała radę

Nie mogę doczekać się finału. Ciekawe tylko, czy starczy też czasu na Batuu lub Sokoła, albo chociaż w ogóle coś oprócz wielkiej bitwy.

Re: Fajnie

Znając serial tylko z zajawek i dyskusji, typowałbym mimo wszystko, że będą początek spoilera ewakuować się na Batuu koniec spoilera i tam dotrze do nich początek spoilera wezwanie z Crait, niekoniecznie na bieżąco koniec spoilera.

Re: Resistance 1x20 - No Escape, part 1

OK fajnie,początek spoilera zniszczenie Hosnian na oczach Kazudy i jego reakcja koniec spoilera było dość mroczne nawet pomimo tego że się tego spodziewałem.

Kolosus ma początek spoilera Hipernapend koniec spoilera co można było się spodziewać po imperialnej stacji zaopatrzeniowej, w szczególności gdy wcześniej pokazano nam kapsuły ratunkowe typowe dla okrętów imperium aczkolwiek zastanawia mnie dlaczego w takim razie został on osadzony na powierzchni zamiast być na orbicie, poza kwestiami kosztów utrzymania.

Teraz małe gdybanie: początek spoilera zapewne nasi bohaterowie podniosą stacje na orbitę i następnie wywentyluja wszystkich szturmowców w przestrzeń kosmiczną, manewr stary i lubiany przez rebelie w czasach walk z imperium koniec spoilera

No proszę

jednak kuszenie Tam przynosi efekty. To może być fajny plot do sezonu Ii. No FO pozwalający mlodym realizować marzenia.

Dużo na plus, szczególnie za klimat i zakończenie - jesteśmy w polowie TFA wszak.

+ Neeku jak zawsze, chyba lubi walić kluczem po łbach
+ Flix i Orka
+ Podwodni szturmowcy, czyli FO myśli
+ Droid morderca
+ Kartofełe który trafia ponownie
+ Hypernaped
+ BB Hate

- Kazowi chyba dyplom akademii przysłali pocztą. No nie wiedzieć którą stroną trzyma się blaster...

Re: No proszę

Eee przesadzasz porównując do tego co potrafi się odpieprzyć w rzeczywistej armii to Kaz nie jest wcale skończoną ofiarą losu i bezmózgiem.

Re: No proszę

No dobra, ale piloci to elita, wszędzie, nie,mówimy o zwykłej piechocie.

Re: No proszę

Elita elitą ale jak się jest plecakiem to i tak wszędzie się wciśniesz

Re: No proszę

Tylko, że to właśnie piechota używa blasterów, piloci mają raczej małe pistoleciki które służą bardziej samoobronie niż prawdziwej walce

Re: No proszę

No ale, wylot lufy od zamka powinni rozróżnić, mimo wszystko.

Re: Resistance 1x20 - No Escape, part 1

Kolejny dobry odcinek.

- c.d. urabiania Tam, trzymam kciuki za jej karierę w szeregach FO, Jace i ekipa chyba też są urabiani
+ FO sea(?)troopers
+ początek spoilera aresztowanie Dozy koniec spoilera - FO przestał się pierdzielić i porzucił wszelkie pozory. Wie, że chwilę już nie będzie NR
+++ walka droidód <3
+ klient w knajpie
+ w końcu dobiliśmy do Hosian! Ciekawe było to zobaczyć z perspektywy Kaza
+ przemówienie Huxa czyli moment TFA, którego nie znosiłem mocno zyskał w moich oczach dzięki temu serialowi

- szturmowcy to czasami takie leszcze, że ręce opadają, ale to chyba standard jeśli chodzi o seriale dla dzieci, a może nawet konieczność - mój młody ma ogromną radochę za każdym razem gdy Kaz kasuje kolejnego klienta

Szkoda, że dopiero tak późno się serial rozkręcił, za tydzień już koniec

Odc

Jak na połowę finału, mogłoby być lepiej, szczerze mówiąc. Zresztą zauważcie, że zostało strasznie mało czasu. Nie ma szans, by dokończyli wszystkie wątki teraz. Ale przynajmniej będzie co robić w sezonie 2 .

+ Chyba najbardziej w tym momencie podoba mi się watek Tam. Będę strasznie zła, jeśli jednak rzuci FO dla przyjaciół - chciałabym w końcu takiego prawdziwego zdrajcy, który powoli przechodzi na stronę wroga, a nie jak zrobili choćby z Barrissą czy tą Rodianką, która zatruła Onacondę.

+ Humor naprawdę dawał radę - dziadek w knajpie czy drzwi choćby (przypomniało mi się to: https://www.youtube.com/watch?v=xI39jU24InY ).

+ Walka droidów - ech, aż TCW się przypomniało .

+ Też podobała mi się walka z nurkami, przynajmniej trochę potrwała. I Kazuda musiał pokombinować.

+ Flix i Orka zachowujący się jak stare małżeństwo.

+ Fakt, że Kolos ma hipernapęd, otwiera przed nami bardzo dużo możliwości fabularnych. W drugim sezonie będą podróżować w kosmosie? Osobiście wolałabym, by odwiedzili jakieś inne planety.

- W gruncie rzeczy mam wrażenie, że cały ten odcinek był podporządkowany jednej myśli: ukazaniu zniszczenia Hosnian, co trwało jakieś 2 minuty. Więc trzeba było jakoś wypełnić te pozostałe 20... no i IMO nie do końca to wyszło. Mieli zamiar uwolnić przyjaciół, nie udało się. Mieli zamiar wywołać powstanie na Kolosie, nic z tego. Kazuda głównie latał w tę i we w tę... no i nic.

- Ja uwielbiam moment przemowy Huksa, jak zobaczyłam w kinie Gleesona, który mało się nie zapluje ze złości, to aż mnie ciarki przeszły. Tutaj też, ale raczej z lekkiego zażenowania z powodu średniej animacji twarzy i... no, widoczku na Hosnian. FO ustawił sobie kamerki w przestrzeni kosmicznej? To poważne pytanie.

Re: Odc

Ostatnie - zapewne dokladnie tak. Na miejscu FO, znając cel, przygotowałbym się wczesniej do takiej transmisji, instalując kamerki z widokiem na potencjalne cele. Jeżeli ma się zamiar zastraszyć całą galaktykę, to tak właśnie sobie to wyobrażałem, transmitowanie przemówienia wszędzie, z efektami działania Starkilera. A potem, juz na planetach, niewielkimi siłami lokalne "grupy inicjatywne" związane z FO przejmują władzę (jak w crawlu TLJ), bo wszyscy są w szoku i sparaliżowani strachem.

Ale fakt, rudego mogliby ciut lepij zanimować.

Re: Odc

To jest bardzo sensowne działanie, idealnie pasujące dla którcyh propaganda to jedna z wielu broni. Tylko w takim razie jeszcze większy niesmak pozostaje po tej kretyńskiej scenie z TFA.

Fajne

Kolejny fajny odcinek aczkolwiek szkoda, że serial rozkręcił się dopiero na koniec. Został nam jeden, ostatni odcinek w czasie którego niewiele wątków można pozamykać. W rezultacie dostaniemy prawdopodobnie jakąś akcję ratowania Yeagera i Dozy, pewnie przylecą piraci, Aunt Z i ostatecznie pokonają FO na Colossusie. I na koniec gdzieś odlecą. Pytanie czy w ciągu tych 20 minut mamy szanse na coś więcej? Na jakieś zakończenie, które zrobi hype pod epizod IX albo chociaż sezon 2.

+ 4D kozak
+ Doza i Yeager kozaki
+ CB23 kozak
+ Walka w wodzie kozak
+ Żarty z blowfish i buddy kozak
- Buggles nie bardzo kozak

Re: Fajne

A sumie to jakie jeszcze wątki zostały poza Tam, Piratami, wywaleniem FO z Kolosa, oraz dziećmi Tehar (z czego te trzy pierwsze raczej ze sobą połączą)

Re: Fajne

- Kazuda i kwestia zniszczenia Hosnian. MUSZĄ się do tego odnieść jeszcze bardziej.

- Uwolnienie Yeagera i Dozy.

- Kwestia Tam - pamiętacie w trailerze scenę, w której Tierny jest w hełmie? Wygląda, jakby zabierała Tam na statek, więc może jednak uda się ją przekabacić.

- Ciotka Z i ekipa na Takodanie.

- Nie mówiąc już o innych asach, których mieliśmy rzekomo poznać, choćby imperialną przeszłość Griffa.

- Kwestia wrażliwości na Moc Eli, czy jak jej tam. Czemu Kylo zmasakrował Tehar.

- Ship... Kanara? Synuda? No, KazxSynara.

I pewnie jest jeszcze parę rzeczy. Nie zrobia tego wszystkiego w finale.

Re: Fajne

Wiesz coś zostawić muszą na kolejny(e) sezon(y)

Re: Fajne

Nie zapominajmy o najważniejszym, czyli że mały żółty Furby musi odzyskać swój mop. ;< Spodziewam się rozbudowanego wątku w stylu `heist`.

Re: Fajne

W końcówce końcówki II sezonu Rebelsow zdążono prawie wszystkich pozabijać, oślepić, wprowadzić Vadera - wszystko w 20 minut, da się.

Podwodny świat

Może to przez to, że grałem ostatnio w KOTORA (Manaan) ale podobały mi się sceny pod wodą, zwłaszcza pokazanie fauny morskiej, nie czuć pustki pod wodą jaka to się czasami w podobnych przypadkach występuje.
Mam też nadzieję, że ojciec Kaza nie zginął i opuścił planetę przed wszystkim, może jest członkiem FO lub był na wyjeździe. Na pewno jest spory potencjał w tym wątku, ale jeśli jednak zginął to też nie będę rozpaczać.

A tak swoją drogą:
https://i.imgur.com/qEO2oQZ.jpg

Re: Podwodny świat

Kaz w tym odcinku był dość poważny i zaskakująco (nie licząc wpadki ze szturmowcem) kompetentny. I jeszcze te słowa Tam: ,,Kaz pretends to be idiot but parently he`s lot smartet than lets on"

(ze słuchu więc wybaczcie jakby co błędy gramatyczne, angielski to nie mój konik)

Hm

Nie najgorsze. Trochę się działo, zobaczymy czy Tam zostanie z FO czy jednak wróci, zniszczyli Hosnian, fajne scenki podwodne, Neeku jak zwykle no zobaczymy co w ostatnim odcinku.

Re: Resistance 1x20 - Telewizja rządzi!

Było mi pisać komentarz tuż po seansie, bo posklejały mi się trzy odcinki w całość, a większość zapomniała. Takie to było niezwykłe. ~
Ale pamiętam, że plusowali Flix i Orka oraz kolo w barze. ~ Reszta nie bardzo.

Za to do łez rozbawiła mnie transmisja na żywo w TVNO. ~XD Równie durnowate jak oglądanie fajerwerków na niebie Takodany w TFA. Swoją drogą ewidentnie widać, że budowniczowie nieGwiazdyŚmierci z działem wielkości Kanady wywodzą się z wprost ze Star Treka. Od odpalenie do rozwalenia mija, hmmm, 30 sekund? Minuta? Musi komenda do strzału to nie "OGNIA!", ale "IMPULS!", dzięki czemu to coś, co leci, jest teleportowane na drugi koniec Galaktyki. ~

Re: Resistance 1x20 - Telewizja rządzi!

-Od odpalenie do rozwalenia mija, hmmm, 30 sekund? Minuta? Musi komenda do strzału to nie "OGNIA!", ale "IMPULS!", dzięki czemu to coś, co leci, jest teleportowane na drugi koniec Galaktyki

Znowu plusy ujemne przysłaniają Ci plusy dodatnie

Z playbacku to leciało, odpowiednio przycięte i zmontowane, żeby widzowie nie posnęli. I Rudy zaszczycił odcinek swoją osobą, jeszcze tylko Gamoń i będzie komplet.


Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.