Forum

Spider-Man: Uniwersum

Za kilka dni w naszych kinach pojawi się animowany film o Spider-Manie, którym będzie Miles Morales. Łączy on siły z innymi Spider-Manami z różnych uniwersów.

Głosów udzielają m. in. Hailee Steinfeld, Liev Schreiber czy Nicholas Cage.


Dla przypomnienia jeden z trailerów:

https://www.youtube.com/watch?v=g4Hbz2jLxvQ

Opinie w Stanach

są tak niesamowicie pozytywne, że aż się zdziwiłem. Film mnie interesował od początku, ale teraz chyba naprawdę się wybiorę. Tyle że to jednak familijne kino z kategorii PG, to mnie nieco odstrasza... Nie żebym nie lubił, ale Marvela wolałbym w PG-13/R.

Tyle dobrze, że dali u nas również wersję z napisami.

Hm

Całkiem sympatyczny film.
Zabawny, trochę wzruszeń, cameo Stana Lee, obsada głosowa też daje radę. Po wszystkich, wszystkich napisach jest dość śmieszna scena Trochę mogą męczyć efekty przy działaniu zderzacza, ale cóż
Podobał mi się.

Thwip Thwip!

Fajny film. Nie wiem czy te entuzjastyczne recenzje nie są trochę przesadzone, ale może recenzenci nigdy żadnego komiksu nie czytali . Niemniej "Into the Spider-Verse" to jest piękny film, śmiałem się bardzo dużo, płakałem też trochę (jak było to przemówienie na początku filmu, jak się ludzie zebrali to och!). Dobra zabawa w kinie.

początek spoilera Śmierć idealnego Spider-Mana (granego przez Chrisa Pine`a!) to znakomity wątek, jak tu nie płakać. Mnie dobiło, że okazało się, że tamten Spider-Man był 10 lat żonaty z MJ! A zaraz potem jeszcze świeżo w tym smutku pojawiło się cameo Stan Lee. Najpiękniejszy moment filmu. koniec spoilera

Nie jestem pewien tej eksperymentalnej animacji, czasem jest super, czasem tak sobie. Finałowa sekwencja wygląda niesamowicie, ale chyba nie wszystkie decyzje artystyczne były słuszne. Ale też miło, że w Hollywood udało się zrobić coś nowego w animacji.

Film to bardzo dobre wprowadzenie do historii Milesa Moralesa...choć komiksy Bendisa były chyba lepsze. Niemniej postać została w fajny sposób wprowadzona do ś‌wiata kina, nic tylko teraz wypatrywać rozbudowywania prezentowanych światów. Co do pozostałych pajęczych ludzi...mam niedosyt. Film skupia się dobrze na historii Milesa i Petera B. ...i bardzo dobrze, ale przez to reszta musi pozostać tłem z żartami, zamiast jakoś rozwinąć ich wątki. Niemniej świat prezentowany jest bardzo fajny i czekam na wszystkie możliwe sequele, a może nawet bardziej czekam na spin-off ze Spider-Gwen, Spider-Woman i Silk. Potencjał jest duży.

Aczkolwiek Homecoming pozostaje moim ulubionym filmem ze Spider-Manem.

A tymczasem gdzieś Mayday Parker, czyli Spider-Girl, postać utworzona w 1998 roku, patrzy z zazdrością na kinowy debiut młodszej o 16 lat Spider-Gwen.

Re: Spider-Man: Uniwersum

Te hiper entuzjastyczne oceny nieco przesadzone, ale ogólnie jest to dość dobry film.

Największe plusy to Kingpin, Peter B. Parker i genialna scena po napisach. xD

Re: Spider-Man: Uniwersum

A co było po bo już nie pamiętam ?

Re: Spider-Man: Uniwersum

-[spoiler]dwaj Spidermani jak z kreskówki z lat 60-tych i kłócili się. [/cytat]

Re: Spider-Man: Uniwersum

A tak XD

Ale te końcowe po Był sobie Deadpool o Stanie Lee były w tym roku bardzo wzruszające.

Re: Spider-Man: Uniwersum

Jutro idę, ale takie pytanie: na trailerach animacja się tak jakoś dziwnie cięła, jakby ilość klatek na sekundę spadała. Podobnie jak w netfliksowym "Smoczym Księciu" (serial fajny, ale te klatki wkurzały nieziemsko). To tak miało być? Czy to z moimi oczami coś nie tak, albo z telewizorem?

Re: Spider-Man: Uniwersum

No czasami skacze, owszem.

Re: Spider-Man: Uniwersum

W zwiastunie, to bardzo wkurza, ale w filmie jest to prawie nie zauważalne + dodaje to klimatu filmowi

Re: Spider-Man: Uniwersum

100% racji, właśnie wróciłam z kina
Boże, cudny ten film był, ale nawet jakby był ostatnim paździerzem, to kurde ta scena po napisach nadrabia wszystko. Ta scena po napisach jest matką wszystkich scen po napisach. To jest kurde arcydzieło

Re: Spider-Man: Uniwersum

Nieprawda scena po napisach ever to ta z Thorem pijącym piwo z srogiego kufla !

Re: Spider-Man: Uniwersum

W ogóle jednego z tych Spider-Manów po napisach gra Oscar Isaacs

Re: Spider-Man: Uniwersum

A sam film jest dziełem wyrzuconych reżyserów Solo.

Re: Spider-Man: Uniwersum

I film odniósł większy sukces, niż Solo. hehe.

Re: Spider-Man: Uniwersum

Na pewno pobiłby JP i Avengers gdyby lecieli w tym samym czasie!

Re: Spider-Man: Uniwersum

Po 2 tygodniach ma wynik słabszy niż Solo po tygodniu, sukces!!!1! xD

Re: Spider-Man: Uniwersum

Tylko, że SOlo miał budżet 300 ml, a Spider-Man 90 xD

A, no i oceny SM też ma lepsze.

Re: Spider-Man: Uniwersum

Miał "taki" budżet bo trzeba było sprzątać po młodych

Re: Spider-Man: Uniwersum

Lubsok, ale bądź trochę obiektywny. Spiderman nie ma zbyt dużej konkurencji w tym miesiącu. No bo sorry, ponoć Aquaman jest spoko, ale to jednak DC, które nie jest zbyt popularne.

Solo rywalizowało z takimi kolosami, że musiało przegrać tą walkę. Szczególnie przy takiej promocji. Nie twierdzę że teraz by zjadło Aquamana i Spidermana.. ale w sumie to by chyba zjadło ;D Z IW nie miało szans.

A na Spidermana idę chyba jutro. Moja ulubiona postać od Marvela. Animacja wygląda świetnie. Trochę mnie rażą te pstrokate kolory, ale może to nie będzie jakiś problem.

Polski dubbing

Ktoś był? W miarę okej czy duża różnica względem oryginału?

Re: Polski dubbing

Ja byłem. To nie jest film na który wybiorę się drugi raz, także porównania nie mam, ale powiedzmy że dubbing ujdzie. Chociaż kiedyś w domu chętnie zobaczę w oryginalnej wersji.

A skoro już się tutaj wypowiadam to dodam że to najlepszy Spider-Man jakiego widziałem od czasu Niesamowitego Spider-Mana. O niebo lepszy od tego dziadostwa z MCU.

Magia

Ja jestem totalnie oczarowany tą animacją. Uwielbiam takie eksperymenty. A jeszcze to, że cała ta animacja to próba zrobienia filmu z elementami komiksu.. magic!

Można się przyczepić czasem do fabuły, czasem do dialogów. Ale nie chcę, bo uważam ten film za genialny eksperyment. Spidey to mój ulubiony bohater w Marvelu i podtrzymuję tą opinie. Aż chyba się zabiorę za komiksy ze Spidermanem.

I ta muzyka. Nie moje klimaty, ale pasowało bardziej niż idealnie.

Spider-Ham - krótkometrażówka

Pojawiła się krótkometrażówka o Peterze Porkerze. Jest w materiałach dodatkowych na DVD i BR ale udostępniono ją też w sieci.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=MY15_rcd-IQ

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.