Forum

Kantyna żąda zmian!

Jak dobrze wiecie kantyna nie cieszy się popularnością. Najczęściej zarzuca jej się awaryjność, toporność i przestarzały design. Dlatego w dniu wczorajszym powstał nieoficjalny bastionowy Discord jako alternatywa dla kantyny. Dodatkowo codziennie o 19.00 odbywają się stałe spotkania. Discorda polecają i zapraszają stali bywalcy kantyny! https://discord.gg/jFFRxQ8

Jeśli Discord okaże się godnym następcą kantyny będziemy prosić o zastąpienie jej na stronie!

Re: Kantyna żąda zmian!

Sprzeciw.

Obecna forma kantyny jest OK. początek spoilera Dla mnie. koniec spoilera

Re: Kantyna żąda zmian!

Obecna kantyna niestety co jakiś czas wywala oraz nie oferuje tylu możliwości multimedialnych. Zapraszam do przetestowania, a następnie ponownego ocenienia .

Re: Kantyna żąda zmian!

Ponieważ nie korzystam, to obecna funkcjonalność jak najbardziej mi pasuje. ~

W głowach się poprzewracało

Zamach na legalną i nieograniczoną władzę którą uosabiam na Prawdziwej Kantynie nie może ujść płazem. Nazwanie się Imperatorem i posługiwanie się nazwą Kantyna na jakimś discordzie jest zdradą. Prawdziwa Kantyna będzie walczyć.

P.S. Mogę opa?

Re: W głowach się poprzewracało

Jest jeszcze gorzej... początek spoilera Discord ukradł bastionowe emotki koniec spoilera

Re: W głowach się poprzewracało

A więc to zdrada (początek spoilera i kradzież koniec spoilera)!

Re: W głowach się poprzewracało

Najpierw wejdź, potem oceniaj .

Re: W głowach się poprzewracało

Aczkolwiek szczerze mówiąc, "zapożyczenie" emotek podchodzi pod plagiat

Re: W głowach się poprzewracało

Ok, emotki usunięte, dopóki administracja Bastionu nie wyrazi zgody nie będziemy ich używać na Discordzie.

Re: W głowach się poprzewracało

Przecież te emotki sam Bastion skopiował z forum TheForceNet w czasach jak jeszcze cały Bastion.net wyglądał jak kalka tamtej strony. Swoją drogą {*} świeczka FanForce Poland.

Re: W głowach się poprzewracało

Jeśli o możliwość wykorzystania emotek chodzi - mamy oficjalną zgodę Rusisa, dlatego emotki wróciły parę dni temu.

Re: W głowach się poprzewracało

Onoma napisał:
Przecież te emotki sam Bastion skopiował z forum TheForceNet
-----------------------
Ej, weszłam na tę stronę i rzeczywiście, stare są stamtąd. Ale te nowsze z postaciami były już robione przez naszych forumowiczów.

Re: Kantyna żąda zmian!

Discord to bardzo dobra opcja!
Zameldowałem się.

Re: Kantyna żąda zmian!

Rozumiem, że początek spoilera piątek koniec spoilera, ale początek spoilera tak szybko nawaliliście się na Kantynie? koniec spoilera
To nie w porządku!

Discorda

promować, kantynę eutanazjować.

I`m in

Ogólnie rzecz biorąc Discord wygląda przepięknie jednak nie szata zdobi człowieka kantynę. Otwartość na multimedia i szeroki wybór botów do dodania (o samych skórkach nie wspominając) to coś czego kantynie brakowało, a zarejestrowanie się to chyba jedyne poświęcenie ;p

Ponadto gdyby sam Discord został zaakceptowany przez wyższe szczebelki Bastionu to fajnie by było go trochę rozpromować na bastionowym fanpage`u i jedajce, może nawet w newsie, bo problemem kantyny jest głównie brak nowych osób i niewiedza ogółu o samym istnieniu takiego chatu.

Także ja jestem za

Re: Kantyna żąda zmian!

Byłem rano z samym Jackiem, wracam ze sklepu a tu taka rewolucja!

Re: Kantyna żąda zmian!

Spoko opcja, tylko zrób mnie tam opem.

Re: Kantyna żąda zmian!

I mnie.

Re: Kantyna żąda zmian!

Gapciu najpierw wejdź na Discorda, potem pogadamy .

Re: Kantyna żąda zmian!

Jak chcesz żeby rewolucja się powiodła to żadnych opów dla Lubsoków i Gapciów

Re: Kantyna żąda zmian!

Lubsok był opem na kantynie i dawał radę, takich ludzi potrzebujemy . Natomiast Gapciowi zaproponuję własny pokój, którego będzie adminem.

Już wolę

IRCa.

Re: Już wolę

Wolisz IRCa tylko dlatego, że masz związane z nim dobre wspomnienia. Na dzień dzisiejszy IRC oraz bastionowa kantyna są martwe, w odróżnieniu od Discorda. Wejdź, popatrz, a potem sam oceń, może zmienisz zdanie .

Re: Kantyna żąda zmian!

Jeśli społeczność Kantynowa poużywa i stwierdzi, że woli Discorda to kimże jesteśmy, żeby takie inicjatywy blokować?
Jak się sprawdzi i Kantynowicze będą tego chcieli to podmienimy.

Discord zdał egzamin.

Discord zdał egzamin. Większość stałych bywalców (z drobnymi nieistotnymi wyjątkami) przeniosła się i jest bardzo zadowolona. Dlatego zwracam się w imieniu naszej społeczności do Administracji o oficjalne umieszczenie go na stronie oraz zareklamowanie go w formie newsa i posta na FB.

Re: Discord zdał egzamin.

Sprzeciw. Po pierwsze, obecność tzw. stałych bywalców o niczym nie świadczy, zresztą i tak ponad połowy tam nie ma, choć nawet dziś pojawiali się na kantynie i ze mną rozmawiali. Co więcej, spośród obecnych ledwie Jacek, lukaszzz, Staniak, Lubsok i San Holo wykazali entuzjazm, przy czym pierwszy jest właścicielem, a kolejni trzej modami, stąd można przepuszczać że wszyscy są przekupieni i stronniczy. Na domiar złego nie ma tam więcej niż trzech osób, które spokojnie mógłbym nazwać lubianymi, ogarniętymi i szanowanymi użytkownikami forum, siebie w to grono wliczając. Zacytuję tu może czołowy argument przemawiający za zmianą serwera:
Kantyna to guwno
Zastanówmy się więc czy na pewno chcemy być zmuszeni do dodatkowej rejestracji w zewnętrznym serwisie gdzie jedyną władzą zwierzchnią będą ww. ludzie. O ile jeszcze lukaszzzowi można w miarę ufać, o tyle resztę grona moderacyjnego uważam bez względu na prywatny stosunek za niekompetentną. Dorzucę jeszcze do tego absolutnie żałosne i śmieszne, choć nie zabawne memy, które można tam spotkać.
Co więcej, wiem o planach rozbudowy kantyny o elementy nie istniejące na Discordzie, więc zupełnie nie widzę sensu w przenoszeniu czatu wobec nadchodzących zmian. Że też o podprogowych sugestiach Jacka o przeniesieniu forum na Facebooka nie wspomnę.

Re: Discord zdał egzamin.

Aha, przepraszam za dubla, ale tak się składa że w momencie wysłania posta aktywność na Kantynie była większa niż na Discordzie. Dziękuję za uwagę.

Re: Discord zdał egzamin.

-początek spoilera Kantyna to guwno xD koniec spoilera

Re: Discord zdał egzamin.

Primo
Obecność stałych bywalców świadczy bardzo dużo, zwłaszcza że Discord ma 4 dni, poza tym zawitali Keran, X-Yuri i inni.

Secundo
Ciężko by pomysłodawca (San) i właściciel (Jacek) nie byli zadowoleni, wykluczanie ich opinii z tego powodu to bzdura, a 3 wymienieni opowie byli entuzjastycznie nastawieni przed przydziałem tych funkcji (sam się jej nie spodziewałem więc...)

Dretto czy jakoś tak
Co z tego?

Po czwarte ()
Kantyna to gunwo, to fakt a nie argument.

Ale nie no, zapraszamy na dawną kantynę! Tam nie ma nieszanowanych ludzi (jest cala gromada szanowanych!), niekompetentnej moderacji (moderatorzy są starannie wyselekcjonowani przez specjalny program bastionowy) no i żałosnych memów na oddzielnym kanale (w ogóle nie ma obrazków, zero szansy na oczopląs, kantyna dba o zdrowie kantynowiczów).

Re: Discord zdał egzamin.

Ja tam jestem obecny, czy to znaczy że od razu mi się podoba?
Byłeś nastawiony optymistycznie dużo wcześniej, i już spodziewałeś się opa... To wcale nie jest dwuznaczne.
Tertio.
Omne ignotum pro magnifico.

Poziom dyskusji sięga w tym momencie dna i jest tak niemerytoryczny, że mnie mdli i zaczynam wątpić w sensowność dyskusji i swoich dyskutantów.

Re: Discord zdał egzamin.

Na razie tylko Tobie się nie podoba

Byłeś nastawiony optymistycznie dużo wcześniej

No i ci z tego? [2]

spodziewałeś się opa...

Udowodnisz to? ;p
Poziom dyskusji dostosowany został do argumentów które przedstawiłeś. Co mają do piernika przydziały opów czy Twoje poczucie klimatu do funkcjonalności Discorda? Jak chcesz to wracaj na starą kantynę, póki jeszcze jest

Re: Discord zdał egzamin.

Obecność stałych odwiedzających wiele świadczy, ponieważ są to praktycznie jedyni bywalcy kantyny w ciągu ostatnich paru lat. Z osób, których nie ma na Discordzie, a mogą określić się mianem stałych bywalców do głowy przychodzi mi tylko Cosmos, który stwierdził, że poczeka aż Discord do niego przyjdzie zamiast kantyny. Dodam tylko, że mówił to podczas kiedy na rzeczonej kantynie były 4 osoby - Ponda, Cosmos, lukaszzz i ja, z czego Ci dwaj ostatni wbili tylko po to, żeby zobaczyć czy Ponda jest. Także można z całą pewnością założyć, że gdyby nie Discord Cosmos i Ponda siedzieliby sami w milczeniu i ciszy, co jest stanem normalnym dla kantyny. To samo tyczy się drugiego posta Pondy - gdyby nie Discord to na kantynie siedziałyby tylko 2 osoby. Nie ma żadnej stronniczości w kwestii dawania roli moderatora - dostały ją osoby, które pełniły tę funkcję w czasach świetności IRCowej kantyny i wiedzą co robią. Uważam, że kategoryzowanie ludzi przez pryzmat Twojego szacunku i Twojego zdania jest wysoce niesprawiedliwe, dlatego zapraszam każdego do odwiedzenia Discorda w celu wyrobienia sobie własnej opinii o użytkownikach. Argumentów przemawiających za zmianą platformy pojawiało się na Discordowym czacie mnóstwo m.in. możliwość przesyłania multimediów, wygodne korzystanie z wersji mobilnej, czy (co najważniejsze) nie zacinanie się co jakiś czas. Dodatkowa rejestracja trwa minutę i polega na wpisaniu logina, hasła oraz maila, którego nie trzeba potwierdzać. Jak już wcześniej powiedziałem funkcje moderatorów pełnią ludzie kompetentni, z doświadczeniem, którzy wiedzą co robią. O memach i gustach się nie dyskutuje - każdy może wrzucić coś od siebie. Jeśli wiesz o jakichś nadchodzących zmianach to podziel się z nami. Z tego co mi wiadomo kantyna nie dostała aktualizacji od wielu miesięcy i nic nie wskazuje na zmianę tego stanu. Jak można przeczytać powyżej poprosiłem jedynie o rozgłoszenie wiadomości o tym, że Discord jest i serdecznie zapraszamy, za pomocą bastionowego Facebooka. Nie ma w tym żadnego przekazu podprogowego

Re: Discord zdał egzamin.

Lukaszzz, który to tak fantastycznie tobą manipuluje w celu wywołania wojny i przejęcia obu czatów, był na kantynie wcześniej. Co więcej, kiedy wszedłem na Discorda aktywny byłeś tylko ty, a nie licząc prób zjechania mnie rozmowa tam trwała przez cały mój pobyt jakieś pięć minut.
Nie kategoryzuję ludzi przez mój pryzmat. Ok, w pewnym sensie tak, bo każdy jest trochę subiektywny. Ale ja mówiłem o działalności forumowej. Czy możesz z czystym sumieniem stwierdzić że Lubsok jest przez wszystkich lubiany a jego zdanie - poważane?
Moderacja. Uśmiałem się, ludzie kompetentni którzy wiedzą co robią. Ale jako że zaliczam się do grona byłych moderatorów IRCowych (tych "kometentnych" też, a jakże!) liczę na odpowiednią funkcję z odpowiednimi uprawnieniami, podobnie w związku z byciem eks-ownerem. To samo zresztą należy się lukaszzzowi.
Bo ty chciałbyś update`u co tydzień? Niestety Kantyna jak i cały Bastion powstaje w czasie wolnym, więc ciężko stwierdzić kiedy. Tym niemniej Rusis wie o błędach czatu i z całą pewnością nad tym pracuje, a Mossar zaoferował napisanie Pazaaka.
Ale jest jeszcze jedna rzecz. Na Discordzie w ogóle nie czuć klimatu ani Bastionu, ani Kantyny. Ot, podrzędny prywatny serwer który od IRCa różni się w zasadzie tylko tym, że zapisuje historię. Tyle że na IRCu też ten klimat był.

Re: Discord zdał egzamin.

Ponda - największy przeciwnik Discorda.

A powiedz, co teraz robisz? A, tak, siedzisz na nim! xD W ramach protestu chyba nie powinieneś. No chyba, że tak naprawdę Ci się tam podoba, ale nie chcesz się przyznać.

Re: Discord zdał egzamin.

-Ignorantio. Nie jestem przeciwnikiem Discorda, obecnie jestem na 17 kanałach, z czego na jednym jestem adminem. Jestem za to przeciwnikiem przeniesienia tam kantyny z ww. powodów, ot, przytoczmy tutaj chociażby brak kantynowego klimatu którego nie stworzą nieśmieszne memy. Niestety moja obecność na innym kanale może sugerować głębokie zainteresowanie innym, nawet jeśli jest bezpodstawne.

Re: Discord zdał egzamin.

Planu, który sugerujesz lukaszzzowi nie skomentuję, ponieważ jest on bez sensu (po co miałby to robić?). Natomiast ja jestem wolnym i niezależnym człowiekiem. Aktywny byłem tylko ja, masz rację. 10 minut później przyszedł lukaszzz, potem Staniak, Mossar, Lubsok i San Holo. Być może usłyszeli powiadomienie na telefonie - swoją drogą to bardzo wygodna discordowa funkcja . Po czym wnioskujesz, że próbowałem Cię zjechać? Zapytałem się co Ci się nie podoba. Ty jednak odpisywałeś bez żadnych konkretów, wszystko sprowadzało się do tego, że jest źle, bo tak, bo byłeś na wielu czatach i czego Ty tam nie widziałeś. Czy Lubsok jest przez wszystkich lubiany? Nie. Czy administratorzy forum są przez wszystkich lubiani? Nie. Czy Lubsok i administratorzy są kompetentni - tak. Dobrze wykonują te funkcje, dlatego je mają. Gdybyś wbił wcześniej i wykazał się entuzjazmem to może dostałbyś tę funkcję. Lukaszzz nie narzeka, że nie jest już ownerem. Kiedy Ty byłeś ownerem? Bo z tego co mi wiadomo to na IRCu dominował lukaszzz, a potem weszła bastionowa kantyna, której właścicielem był Rusis. To prawda, Bastion i Kantyna powstają w czasie wolnym. Discord nie ma tego problemu. Jest to zewnętrzne rozwiązanie nad którym pracuje masa ludzi. Rusis może i wie, ale tak jak stwierdziliśmy - może nie mieć czasu. Mossar się zaoferował, to prawda. Jednak znowu kwestią jest czas. Nie wiadomo kiedy by to zrobił i czy po drodze nie stwierdził, że mu się nie chce. Jeśli klimat Bastionu i Kantyny to dla Ciebie staroświecki design pamiętający przełomy wieków to masz rację, nie czuć go. Ponadto do Discorda dostępne są skiny. Można znaleźć taki, który się spodoba albo, jeśli posiada się odpowiednie umiejętności, stworzyć własny. Różni się wieloma rzeczami, ale najważniejsza jest taka, że na Discordzie w ciągu ostatnich kilku dni napisaliśmy więcej niż na kantynie przez całe wakacje.

Re: Discord zdał egzamin.

Nie znasz go tak jak ja. Jeśli z nim przebywasz wiedz, że nie jesteś. Nie twierdzę jednak że ty chciałeś mnie zjechać. Tym niemniej mam chyba prawo uznać czyjąś sugestię żebym udał się do psychiatry w związku ze swoją opinią za nieco obraźliwą?
Gdyby wszyscy byli modzi byli kompetentni to nie banowaliby, kickowali i deopowali innych i siebie nawzajem jak popadnie, nie sądzisz? No i nie zostaliby swojej funkcji pozbawieni. Co zaś do mojego ownerstwa: gdyby lukaszzz był bezstronny przyznałby, że zbanował mnie później za to na naszej Kantynie. Ale to by udowodniło moją tezę o braku odpowiedzialności wśród niektórych modów (choć pomimo tego bana lukaszzza nie zaliczam w to grono, zwłaszcza porównując go z innymi).
Rozjaśnijmy przy okazji sprawę skinów. Są one dostępne dla klienta z którego łączymy się z czatem, nie dla serwera. Co więcej, żadne modyfikacje tegoż nie są wspierane przez wydawcę, więc instalując je należy uważać żeby czegoś nie popsuły. Serdecznie nie doradza grzebania w takich rzeczach ludziom, którzy dokładniej się na tym nie znają.
A to, że napisaliście więcej? To jak z każdą premierą, najpierw jest bum, potem spada. Pamiętasz ile osób było na IRCu po reaktywacji, ile godzin tam spędziliśmy, ile zdań wymieniliśmy? A na naszej Kantynie, jakie rekordy były bite po premierze? Kilkanaście osób realnie aktywnych, nie pozornie jak na Discordzie, w tym samym czasie, nieraz człowiek się gubił w trzech dyskusjach na raz.

Ownerstwo Pondy

Cóż, jeżeli uznawać zarejestrowanie na siebie porzuconego kanału IRC kilka miesięcy po tym jak oficjalnie przestał był Kantyną na rzecz bastionowej Kantyny i z braku odwiedzin samoczynnie się wyrejestrował, to tak, Ponda był ownerem. Czy ownerem Kantyny, oceńmy sami w ciszy i oszczędźmy Pondzie dalszych upokorzeń.

Re: Ownerstwo Pondy

Mowa jest srebrem, milczenie złotem.

Re: Discord zdał egzamin.

Odnoszę wrażenia, że dostałeś jakiegoś bana, czy tam kicka dawno temu i teraz masz o to pretensje. Zluzuj gacie gościu.

Re: Discord zdał egzamin.

Przykro mi że odebrałeś to tak osobiście. Wybacz, że ciągle przytaczałem ciebie jako przykład nieodpowiedzialnego opa. Nie mam nic do ciebie, nie plasujesz się nawet w top 5 najgorszych opów jakie miała kantyna, niemniej podle wykorzystuję twoją kontrowersyjną opinię na forum do realizacji własnych celów. Mam nadzieję że mi wybaczysz i znów będziemy się kolegować.

Re: Discord zdał egzamin.

A czy właśnie to opowanie, deopowanie, kickowanie, banowanie, cyfrowanie to nie jedt nieodłączna część tego kantynowego klimatu o którym ciągle mówisz? Bo jak dla mnie tak (tu się zgadzam, mi też tego brakuje ). I czy sam nie brałeś e tym udziału? O_o
Zresztą, to wyskakiwanie z zwyczajami z IRC-a sprzed dwóch lat, może rozmawiajmy o tu i teraz? ;p

Teraz mamy trzy dyskusje na raz, kantyna żyje, mamy conajmniej raz dziennie 5 osób aktywnych naraz. Wszyscy zarąbiście spędzają czas i fajnie się dogadują (nawet Lubsok i Mossar ), tak jak 2 lata temu, tak jak rok temu, tak jak ZAWSZE.
Nie wiem czemu na siłę próbujesz więc wmówić ludziom że tak nie jest. Na pohybel wszystkiemu? ;p

A nawet jeśli kantyna znowu padnie po dwóch miesiącach jak to bywało, to trudno. Przynajmniej przez dwa miesiące będę mógł pośmiać się i podyskutować jak dawniej, mamy tego nie robić, bo nie chcesz powtarzać jakiegoś schematu i "klimat" nie ten?

Weź już skończ tę wojenkę i pogadaj na luzie na tym Discordzie. Co Ci szkodzi?

Re: Discord zdał egzamin.

Koleś, wyluzuj, skąd ta agresja? Lepiej zluzuj gacie i nie baw się jak nie potrafisz.

Re: Discord zdał egzamin.

Że tak spytam, gdzie w mojej wypowiedzi jest agresja?

Re: Discord zdał egzamin.

Nie dam się sprowokować.

Re: Discord zdał egzamin.

Owszem, nie dasz, bo nie ma czym

Re: Discord zdał egzamin.

Słabe prowo. Nie masz ze mną szans.

Re: Discord zdał egzamin.

Ciekawa teoria . Masz rację, pojawił się taki tekst i było to bardzo nieuprzejme, użytkownik który dopuścił się takiego czynu dostał ostrzeżenie na czacie prywatnym. Na Discordzie nie ma tego problemu, nikt nikogo nie kickuje i nie deopuje. Lukaszzz i SirStaniak nie zostali pozbawieni swojej funkcji, natomiast Lubsok został zdeopowany, ponieważ przez około rok nie wchodził na kantynę. Dziś lukaszzz zaproponował demokratyczne wybory. Przychylam się do tego pomysłu, każdy będzie mógł wejść na forum i zobaczyć, że na osobę X głosowała większość i nikt nie będzie mieć pretensji. W najbliższych dniach przedstawię szczegóły w osobnym poście. Co do Twojego ownerstwa - z tego co na obecną chwilę mi wiadomo to byłeś opem na starej IRCowej Kantynie, podczas gdy na Bastionie była już nowa. Dlatego według mnie to się nie liczy. Wiem, że skiny są do klienta, również wiem, że nie są oficjalnie wspierane. Jednak z pomocą poradnika np. na YT każdy może zainstalować znalezionego skina i nic nie popsuć. Doskonale pamiętam ile pisaliśmy. Doskonale też pamiętam ile później milczeliśmy, kiedy bum się skończył :/. Póki co na Discordzie pisze duża liczba osób. Nie twierdzę, że tak będzie wiecznie, ale dopóki tak jest to znaczy, że dzieje się dobrze . Natomiast nie wiem co masz na myśli z osobami pozornymi. Tj. wiadomo, że są tacy, którzy mają Discorda gdzieś w tle, ale na kantynie było tak samo, czego ja jestem doskonałym przykładem .

Re: Discord zdał egzamin.

Cieszą mnie twoje przemyślenia co do do opów oraz propozycja ich wymiany. Jest to krok w stronę dobrej, zmiany. Tym niemniej martwi mnie nieco że naczelny manipulator kantynowy jest pomysłodawcą wyborów. To nie wróży nic w dobrego. Z drugiej strony lepszej okazji w zabawę w polityka raczej nie będzie.
Nie tylko. Raz dokonałem zamachu dla zabawy na lukaszzza. Niestety on nie zna się na żartach i dał mi bana na bycie opem na chyba trzy dożywocia. Jedno sobie skróciłem, potem umarłem dwa razy i wyszedłem na zero.
Jako osoba zajmująca się modowaniem i grzebaniem w rejestrach zaprawdę powiadam: nie chce mi mi się bawić w skinowanie Discorda, na dodatek na jeden serwer kiedy mam ich kilkanaście. Myślę, że wiele osób ma własne argumenty, może lepsze, czemu tego nie zrobi. Dlatego mówienie o wstawianiu super grafik kantynowych na tło uważam za równoważne personalizowaniu koloru tła na Kantynie - mniej opcji, ale wystarczy bawić się suwakiem.
Czyli potwierdzasz że przyczyniłeś się do upadku Kantyny przez udawanie obecności?

Re: Discord zdał egzamin.

Nie ma znaczenia kto jest pomysłodawcą - każdy będzie mógł wejść i sam przeliczyć głosy. Jednak nie wiem czy tak będzie - o dziwo większość osób nie chce takiej zmiany. Cóż, może lukaszzz przesadził, może nie. Z mojej strony powiem tylko tyle, że Discorda to nie dotyczy, a póki co nikt nikogo nie zbanował (nie było potrzeby). Co do skinów - kto będzie się chciał bawić to zmieni, ktoś komu się nie chce będzie mieć domyślny. Cóż, jeżeli przyczynianie się do upadku to według Ciebie np. oglądanie serialu i odpalenie Kantyny w tle to jak najbardziej. Powiem więcej - w ten sam sposób przyczyniam się do upadku Discorda .

Re: Discord zdał egzamin.

Ponda widzę za przykładem władzy miłościwie nam panującej lubi budować swe ego pisząc na nowo historię. Niech i tak będzie.

Ale ja jestem upierdliwcem i pozwolę sobie zarzucić ci kłamstwo. O tu: Raz dokonałem zamachu dla zabawy na lukaszzza. Nic nie dokonałeś. Wpisałeś komendę i nic się nie wydarzyło.

Przyjrzyjmy się polskiemu prawu w zakresie czynów zabronionych. Proszę wybaczyć że za Wikipedią:

Dokonanie polega na pełnej realizacji ustawowych znamion czynu zabronionego.

Dokonanie nie miało tu miejsca. Twój czyn zabroniony nie został w pełni zrealizowany. To, co zaszło, miało znamiona Usiłowania. A dokładniej było to Usiłowanie ukończone - brak dokonania ma miejsce, gdy sprawca nie ukończył czynności prowadzącej bezpośrednio do dokonania (usiłowanie nieukończone, niezupełne) albo mimo ukończenia tej czynności nie nastąpił zamierzony skutek (usiłowanie ukończone, zupełne).

Także co tu dużo mówić - próbowałeś dokonać zamachu, spieprzyłeś docierając tylko do usiłowania zupełnego, teraz dodajesz sobie fajności w internetach. Z marnym skutkiem.

Re: Discord zdał egzamin.

Jeśli coś mi się tu podoba, to właśnie wybory modów. Nie jestem nastawiony optymistycznie do pomysłu, by osoby które straciły funkcję z pewnych powodów, w dodatku nie mające pojęcia o możliwościach Discorda, teraz ją odzyskały. Oczywiście ty jako admin będziesz miał władzę zwierzchnią, i nie chcę podważać twoich kompetencji, ale obawiam się że możesz nad nimi stracić kontrolę. Dlatego ja żądam, Kantyna żąda i Bastion żąda, aby wybory się odbyły, albo wniosę przeciw tobie jako adminowi wotum nieufności. Oczywiście nie ponaglam, wierzę że obrane przez ciebie terminy są prawidłowe i z korzyścią dla nas. Tym niemniej sugeruję, aby kadencja moderatora, przynajmniej dopóki nie upewnimy się co do słuszności wyborów, była krótka i wynosiła maksymalnie miesiąc, jeśli nie mniej.
A jednak dajesz mi powody do wątpienia w ciebie. Twierdzisz, że sam rujnujesz co stworzyłeś, tak samo jak Palpatine?

Re: Discord zdał egzamin.

Masz rację. Celowo i perfidnie skłamałem realizując swoje cele. Znowu. Jest mi niezmiernie przykro. Mam nadzieję że mi wybaczysz i wrócimy do przyjacielskich relacji. Mam nadzieję że wszyscy mi wybaczycie. Wyrażam niezmierną skruchę i obiecuję poprawę. Niemniej jednak stwierdzenie że dodaję sobie fajności w internetach przedstawia cię w świetle żałosności. Ja jestem zbyt fajny by musieć robić takie rzeczy. Każde dziecko to wie. I tak, piszę historię, bo historię piszą zwycięzcy. Czyli ja.

Re: Discord zdał egzamin.

Spokojnie, ja kontroli nie stracę. Jeśli jakiś moderator będzie coś odwalać to pożegna się ze swoją rolą. Wybory kantyny odbędą się jeśli ludzie tego zechcą. Tzn., najpewniej odbędzie się głosowanie czy zostać przy starym systemie, czy jednak wprowadzić zmiany. Lud zadecyduje. Nie twierdzę, że rujnowałem, ponieważ odpalenie Discorda w tle i zajęcie się czymś innym nie jest niczym co doprowadza do ruiny.

Re: Discord zdał egzamin.

Trzymam cię za słowo. Nie możemy pozwolić by jacyś kryptoanarchiści zburzyli kantynowy porządek. Pomoc zdrajcom jest przecież zdradą i winna być karana śmiercią.
Tworzysz sztuczny tłum, który daje złudzenie że jest dużo ludzi i nie grozi nam upadek oraz przejęcie władzy prze anarchistów i inne elementy wywrotowe.

Re: Discord zdał egzamin.

No to powiem tak - sztuczny tłum jest tą cechą kantyny, którą można bez problemu wyczuć na Discordzie .

Re: Discord zdał egzamin.

... - zarzucił Ponda który wszedł na Kantynę po kilku miesiącach tylko dlatego że zobaczył ten temat.

Discord jest spoko. Czy jest lepszy niż zwykła Kantyna - może tak, nie wykrzacza się co pół godziny, ma kilka fajnych opcji które w przyszłości mogą się przydać. Ale głównym celem musi być scìągnięcie ludzi. Sama przesiadka na discorda tego nie zapewni. Ale fajnie że pojawił się jakiś szum w tym temacie.

Re: Discord zdał egzamin.

Rozumiem manipulatorską naturę, chęć zdobycia #unlimitedpower, gotowość do zmieniania frontu wedle potrzeb. Ale cytowanie mnie i wspominanie o moich pomysłach jest godne uznania.
PS. Ostatnio w ogóle mnie nie było.

Re: Discord zdał egzamin.

Jako niestały niebywalec nie potwierdzam zdania egzaminu przez Discorda.

Re: Discord zdał egzamin.

Słuchajcie, Discord jest miejscem cudów i pojednań. Na Bastionie mamy z Lubsokiem spinę, a na Discordzie jesteśmy dobrymi ziomkami. Takie rzeczy się dzieją

Re: Discord zdał egzamin.

Kurde, Lubsok nie odpisał. Czyli jednak nie ma pojednania.

Bo tak naprawdę moje alter ego.

Re: Discord zdał egzamin.

No bo tu nie Discord, tutaj przyjaźnie się kończą xD

Re: Discord zdał egzamin.

A co miałem odpisać? Że też Cię uwielbiam? To by było podejrzane. xDDD

A tak na poważnie, to potwierdzam, że ja i Mossar to dobre ziomeczki.

...

Mi się tam podoba, nie czaję, tutaj kantyna wgl nie żyję, tam chociaż można pogadać.

Re: Kantyna żąda zmian!

Jak to zawsze w przypadku Kantyny, jak nikt nic nie mówi to nikt nie wchodzi, jak coś się stanie to jest drama xDDD oh you guys

Osobiście odpadam z Discorda - nie z wyboru, po prostu mam go zablokowanego w pracy (a to w pracy siedzę głownie na Bastionie), a Kantynę nie. Więc siłą rzeczy, preferuję Kantynę.

(aby być sprawiedliwym, muszę dodać że nie jestem bywalcem Kantyny, więc mój głos powinien mieć drugorzędne znaczenie. Po prostu daję znać, że na Discordzie mnie nie zobaczycie, bo nie mam takiej opcji).

Re: Kantyna żąda zmian!

:/ Może spróbuj na telefonie? Wersja mobilna jest całkiem wygodna i dużo internetu nie zużywa.

Re: Kantyna żąda zmian!

https://i.imgur.com/NBMo5vH.jpg

Dobra, stary, już instaluję apkę i zaraz będę, już prawie jestem, czekajcie na mnie xD

Re: Kantyna żąda zmian!

xD

Re: Kantyna żąda zmian!

Szanuję. Ale nowe Nokie dorównują już starym. Tylko os...

no cóż

Discord to powrót do czasów, kiedy bastionowa Kantyna była w pełni zależna od obcego serwera: dawniej nuta.pl, później Polchat (spoczywajcie w pamięci, obie strony ). To, co mi się w nich zawsze podobało, to że jest tam wiele różnych pokoi i można być jednocześnie w zupełnie różnych czatach. Czysto bastionowa kantyna jest doskonałym zastępstwem polchatu, ale jednak dyskord daje zupełnie nowe możliwości.

Myślę, że raczej się przyjmie.

Demokratyzacja Kantyny

Jak już jesteśmy przy Kantynowych Rewolucjach - pójdźmy krok dalej. Nowa Kantyna, nowe zasady. Jako dotychczasowy Supreme Leader starej Kantyny ogłaszam demokratyzację Nowej Kantyny (w porozumieniu z nowym Supreme Leaderem Jackiem).

Zarzuty o kolesiostwo i backstabbing w przydzielaniu opów na Kantynie jak wszyscy wiedzą są prawdziwe. Każdy kto miał zaszczyt pełnić rolę opa niejednokrotnie się o tym przekonał.

Koniec z tym. Dziś zaczynamy nowy rozdział równości i demokracji. Proponuję co następuje:

Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny. Wszystkich. Włączając w to administratora.

Czekam na feedback i propozycję formy głosowania. Jeżeli opinie będą pozytywne - Jacek112 zajmie się stroną formalną wyborów.

Re: Demokratyzacja Kantyny

Takie wybory nigdy się dobrze nie kończą, bo ludzie są wybierani ze względu na sympatię, a nie kompetencje. xDDD

Re: Demokratyzacja Kantyny

Na forum bym na Ciebie nie głosował, ale na kantynie masz mój głos!

Re: Demokratyzacja Kantyny

W zasadzie zapomniałem dopisać jeszcze jedną kwestię - moja propozycja odnosi się zarówno do Starej jak i Discordowej Kantyny, na wypadek gdyby jednak Discord nie przeszedł.

Czyli zasadniczo - jeżeli pomysł wyborów przejdzie, jestem skłonny zrzec się swojego uberopa na Starej Kantynie i być może wziąć udział w głosowaniu. Taką samą deklarację w demokratycznym duchu nowych czasów proponuję Jackowi.

1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Tak jak napisał lukaszzz zorganizujemy wybory. Potrzebujemy 3-4 opów, którzy będą wbijać regularnie. Właścicielem tego Discorda pozostanę ja, jednak w momencie kiedy Discord zostanie oficjalnie włączony na stronę Bastionu przekażę tę funkcję osobie, którą wskaże administracja. Moja rola będzie się ograniczać do organizowania np. takich rzeczy jak wybory. Nie będę ingerować w decyzje opów itp., będę tylko takim dozorcą .

Pod tym postem, do piątku, (godziny 23.59), mogą się reklamować chętni na zostanie moderatorem. Okres czasu ich władzy proponuję ograniczyć do 6 miesięcy, po których zostaną zorganizowane kolejne wybory. Jeśli ktoś się nie zareklamuje nie może być kandydatem - głosujemy tylko na osoby, które się zgłosiły. Głosowanie odbędzie się w sobotę, 09.09 i będzie można głosować do 23.59, pod specjalnym postem, który stworzę.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Chciałem zgłosić niekandydowanie, bo pies zjadł mi hasło.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jacku, tak doniosłe wydarzenie zasługuje na odrębny temat. I jasne reguły wyboru - nazwijmy to ordynacją. Zaczekajmy ze startem wyborów aż więcej osób się wypowie na ten temat.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Demokracja tylko raz doprowadziła do czegoś dobrego - powstania Imperium Galaktycznego.
Szanse są małe, ja bym więc lepiej nie ryzykował
Już chyba lepszy Imperator Jacek;p

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Przepiszę to co napisałem na kantynie.

Jeśli już robić wybory, to lepiej byłoby odczekać z dwa tygodnie. Po pierwsze discordowa kantyna trochę okrzepnie (zobaczymy czy w ogóle wytrzyma próbę czasu ;p). Po drugie, kantynowicze lepiej poznaliby siebie, a jak widać na przykładzie Kerana i Lubsoka, na forum a na kantynie to zupełnie inni ludzie (sami tak stwierdzili, żeby nie było).
Natomiast wybory niekoniecznie wyłonią dobrych ludzi na to stanowisko.
Okres 6 miesięcy jest jak najbardziej w porządku

Zaś moja propozycja jest taka, by odczekać te dwa tygodnie, a następnie opami zrobić na 3 lub 6 miesięcy 3-4 kantynowiczów, którzy są tam regularnie i stale (no i oczywiście wykazują się pewnymi rzeczami).
Bo na co op z wyborów, jak zawita tam raz na tydzień

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Częściowo zgoda - wybory w tak szybkim terminie to zły pomysł, dlatego proponuję przyszły tydzień. Poniedziałek - środa zgłaszanie kandydatur, czwartek - niedziela głosowanie. Ale nie oszukujmy się, wybory są pomysłem na podtrzymanie atrakcyjności Kantyny i głębsze zakorzenienie jej w świadomości Bastionu.

Co do jakości kandydatur - takie ryzyko demokracji. Można oczywiście stworzyć odgórną listę osób na podstawie ich frekwencji w Kantynie i poddać ją pod głosowanie.

początek spoilera Lub w razie czego unieważnić wybory. koniec spoilera

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Widzę zdania są mocno podzielone :/. Dobrze, w takim wypadku zawieszam wybory, zobaczymy za tydzień-dwa jak się ułoży. Jak się nie dogadamy to zrobię głosowanie - kto wolałby żeby było jak jest, a kto woli żeby opów wybierać.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Demokratyczne wybory nad wyborem demokracij -seems legit

BTW -wybieranie operatorów przez samych zainteresowanych to troche jakby sądzeni sami kompletowali sądzących, tego się chyba nigdzie nie praktykuje?...
A, nie, jednak tak

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Wybory nad wyborami będą jeśli społeczność Discorda nie dojdzie do porozumienia . To taka ostateczność.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Już "społeczność Discorda"? Co to za ruchy separatystyczne?

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Społeczność Discorda, czyli wszystkie osoby, które są obecne (zarejestrowane) na Discordzie.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Czekam aż wyłonieni kandydaci zaczną rozdawać 500(like-ów)+ za głosy

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To się nazywa "konsultacje społeczne"

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

A ja już chciałem pisać że jest nudno, że nawet nie umiecie zrobić porządnej gównoburzy i że wypisuję się z zabawy... Ale co tam. Bierz, co dają, nie dawaj nic w zamian. Zapowiada się fun.

idzie ku lepszemu

they`re going to get better.

Demokracja na B, czego to człowiek doczeka

Re: idzie ku lepszemu

Na razie to chyba demokracja hybrydowa. ~

Głosowanie nad ustrojem.

Jak wiemy wszystkie Kantyny miały jedną wspólną cechę - modów na których nikt nie miał wpływu. Padł pomysł, żeby discordowa Kantyna była pierwszą w której opowie byliby wybierani na zasadzie głosowania. Miałyby się odbyć wybory, kampanie wyborcze itd. Pomysł ten został przedstawiony tydzień temu. Myślę, że każdy zainteresowany miał czas przemyśleć swoją decyzję, dlatego robię głosowanie pod tytułem:

Czy chcesz zmiany ustroju na discordowej Kantynie?

Głosować może każdy kto chociaż raz zalogował się na discordową Kantynę. Głosy proszę pisać pod tym postem do piątku, godziny 23.59. W sobotę zostaną zliczone i zobaczymy co dalej. Jest jedna ważna zasada - w odpowiedzi piszemy wyraźnie tak lub nie. Jeśli ktoś napisze może, nie jestem pewien itp., jego głos nie zostanie policzony. Głos można zmienić pisząc odpowiedź na własnego posta, tylko wtedy należy wpisać formułkę [ZMIANA GŁOSU].

Re: Głosowanie nad ustrojem.

TAK - chcę zmiany ustroju

Re: Głosowanie nad ustrojem.

-[TAK/b] - Chcę

Re: Głosowanie nad ustrojem.

NIE

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Kocham Kantynę, kocham demokrację... ale tylko wtedy gdy prowadzi do wyboru nowego przywódcy, silnego przywódcy który przerwie tragedię Kantyny. Ów nowy, silny przywódca powinien otrzymać specjalne uprawnienia by mógł przekształcić Kantynę w pierwsze Bastionowe Imperium Chatu, dla bezpieczeństwa i ciągłej stabilności rozmów użytkowników.

Więc jeśli ta zmiana ustroju zapewni wszystko co wyżej, to jestem za

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Tak

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Tak - to dobra zmiana. Kantynowicze i Kantynowiczki powinni otrzymać należne im prawa. Powiem więcej: tylko słaby mod który boi się utracić władzę i zrobi wszystko by ją zatrzymać zagłosowałby na nie.

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Ale Ty masz do mnie jakiś problem

Powiem więcej: w geście dobrej woli i na dowód czystości intencji zrzekam się funkcji moderatora
I dalej podtrzymuję swój głos na nie

Zastrzeżenia.

Kilka zastrzeżeń.

Po pierwsze. Chcesz żebyśmy głosowali nad zmianą ustroju, nie przedstawiając nam jasnych zasad jak ustrój ten ma wyglądać. Zasady kadencyjności, zakres wyborów, organy odwoławcze. Wygląda to albo na niekompetencję albo jawną manipulację.

Po drugie - co to za dyskryminacja że głosować może tylko ten kto zalogował się na discorda? A co z Cosmosem, który jest od dawna prawą ręką Kantyny i jednym z wierniejszych bywalców, a z powodów technicznych nie może zalogować się na Discord?

Biorąc pod uwagę powyższe - jestem zmuszony zagłosować na NIE. Kantyna potrzebuje kompetentnych przywódców i prawdziwie demokratycznych wyborów. To? To jest jakaś szopka.

Re: Zastrzeżenia.

1. Jak to ma wyglądać przedstawiłem w poprzednim poście. Potem napisałem, że odbędzie się głosowanie nad głosowaniem i każdy miał czas przemyśleć decyzję.

2. Nie dyskryminacja, a logika. Cosmos nie może wbić bo jego program antywirusowy mówi, że to szkodliwe. Oczywiście zapewniłem go o tym, że Discord jest nieszkodliwy i korzysta z niego mnóstwo osób, ale on wolał nie ryzykować. Co do reszty - nie mają prawa Ci których to nie dotyczy. Dlaczego kicia137 ma mieć możliwość głosować podczas kiedy Kantyna nie wpływa na jej życie nawet w najmniejszym aspekcie? Jeśli chce zacząć korzystać to proszę bardzo - głosowanie trwa, może jeszcze wbić.

Re: Zastrzeżenia.

Ej, a nowego ownera też będziemy wybrierać? Czy też boisz się stracić władzę?

Re: Zastrzeżenia.

Ownerem będę ja, dopóki Discorda nie będzie na Bastionie. Moja rola będzie się ograniczać do ogłaszania wyborów i załatwiania spraw formalnych. Nie będę ingerować w bany i kicki, to będzie zależeć tylko od opów. Oczywiście wyjątkiem jest sytuacja kiedy jakiś op zacznie np. trollować i banować bez powodu. Władzę oddam osobie wskazanej przez Rusisa, kiedy Discord trafi na stronę.

Re: Zastrzeżenia.

To co to za demokracja?! Hańba!

Re: Zastrzeżenia.

To jest internetowa demokracja, czyli jest dozorca, który będzie pilnować, żeby nikt niczego nie odwalił .

Re: Głosowanie nad ustrojem.

Ponieważ logowanie na starą Kantynę się nie liczy, to demonstracyjnie wstrzymam się od głosu.

Re: Kantyna żąda zmian!

Ok, dołączyłem do grona i już mi się tam podoba. To był świetny pomysł tylko szkoda że tak późno...

1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Wniosek o zmianę ustroju na discordowej Kantynie przeszedł - 5 głosów na tak, 2 na nie. Dlatego mam przyjemność (ponownie ) ogłosić 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny!

Pod tym postem swoje kampanie wyborcze mogą prowadzić chętni do zostania Operatorem. Operatorzy mogą kickować i banować użytkowników na discordowej Kantynie za nieodpowiednie zachowanie. Funkcję tę będą pełnić przez trzy miesiące od wygrania w wyborach (po tym okresie odbędą się kolejne wybory, podczas których okres władzy może zostać wydłużony).

Potrzebujemy trójki aktywnych osób, które będą regularnie wbijać i przesiadywać na discordowej Kantynie. W wyborach może startować każdy, kto jest na Discordzie.

Moja rola jako dozorcy będzie się ograniczała do pilnowania, żeby modzi niczego nie odwalili (wszakże to tylko internet i brak konsekwencji czasem może być pokusą). Dodatkowo jeśli moderator będzie cały czas offline zostanie pozbawiony swojej funkcji, a na jego zastępstwo ja i pozostali Operatorzy wybierzemy nową osobę). Rolę dozorcy oddam osobie wskazanej przez Rusisa, kiedy ten zaimplementuje Discorda na Bastion.

Kampanie można prowadzić od teraz do piątku (21.09.2018, godz. 23.59) pod tym postem. Za tydzień, w sobotę utworzę post pod którym każdy zarejestrowany na Discordzie, będzie mógł wpisać nicki 3 kandydatów których wybiera (lub np. 2 jeśli tylko Ci będą mu odpowiadać). Wszelkie pytania proszę pisać poniżej.

PS: Proszę jakiegoś dobrego Admina o zmianę nazwy całego wątku na "Discordowa Kantyna".

protestuję

przeciwko zmianie nazwy tego wątku!

(przeciwko ograniczeniu czynnego prawa wyborczego już protestowałem i podtrzymuję)

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jestem na Discordzie od roku. W tym czasie odwiedziłem 30 skrajnie różnych serwerów o szerokiej tematyce, poznałem blisko 20 botów, trzy razy dostałem rolę operatora i na dwóch serwerach posiadam uprawnienia moderatora. Bywalców kantyny znam od lat, z wieloma łączą mnie przyjazne stosunki. Nie mam zamiaru startować w wyborach na moderatorów.
Sprzeciwiam się zmianie nazwy tematu. Sprzeciwiam się pseudowyborom, w których każda decyzja ludu może zostać podważona przez obecnego admina i organizatora tego spektaklu, który to jak sam przyznał władzy się nie zrzeknie i będzie skrupulatnie pilnował modów. Sprzeciwiam się wprowadzaniu barier uniemożliwiających użytkownikom dostępu do czatu. Dlatego też postuluję o stworzenie silnej opozycji przeciwko dyktataturze w formie Komitetu Obrony Kantyny, który to będzie pilnował czy zasady demokracji i praworządności nie zostały złamane.
Ku chwale Kantyny!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Coście się tak uczepili tej zmiany tematu - "Kantyna żąda zmian!" przyciągał, ale teraz sytuacja jest stabilna, dlatego nazwa powinna zostać zmieniona, tak żeby było wiadomo o co chodzi. Lud decyduje o wyborze modów - tego nikt nie kwestionuje. Jak powiedziałem - nie będę wpływał na decyzje modów, chyba, że zaczną coś odwalać (no chyba, że lud wyraźnie zaznaczy, że chce Operatora, który trolluje i kickuje kogo zechce ). Ponadto zadam pytanie - jaka decyzja ludu może zostać podważona? To tylko chat internetowy, jakie tam mogą być decyzje, które mógłbym podważyć? Nie ma żadnych barier uniemożliwiających użytkownikom dostęp do chatu. Poważnie, skąd to wytrzasnąłeś? Każdy może się zarejestrować i wbić na Discorda.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To nie ma sensu. Wszyscy i tak wiedzą że ten temat mentalnie należy do Wioski.
Ale to ty będziesz decydował co to jest "odwalanie". A może odwalaniem jest sprawdzanie tabelki spamu co pięć minut, a banowanie userów za inne poglądy już nie? Potrzebny jest tu organ kontrolny lub admin wybrany demokratycznie. Co więcej, nawet jeśli ludzie wybiorą największe trolle i spamerów, to jak chcesz to podważyć? Mamy demokrację, a demokracja to dyktatura ciemnoty. Jeśli lud tak zdecyduje to nic ci do tego!
Każdy? Weźmy takiego Cosmosa. Zasłużony użytkownik i mianowany moderator. Dlaczego nie ma go na Discordzie? Ponieważ Discord jest niebezpieczny. Nie jest zaufaną witryną. Potwierdzają to programy antywirusowe. Do tego instaluje wam pliki cookie, śledzi was, a na telefonie odświeża dane w tle. Dalej. Shedao, który musiałby kupić nowy telefon żeby nie być dyskryminowany. Mnie zaś Discord nie chciał zarejestrować pięć razy, a potem na tydzień zablokował mi konto bo uznał mnie za bota.
Dlatego też ogłaszam, że jako demokratycznie wybrany wbrew swej woli reprezentant KOKu będę pełnił popołudniowe i wieczorne warty na jedynej prawdziwej Kantynie, gdzie nie usłyszycie takich kłamstw jak "równość dla wszystkich".

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

hail Ponda!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Nie nie nie. Ja nie chcę być przywódcą Komitetu. Oni to albo świry, albo oszuści, albo nie wiadomo co.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jako odwalanie mam na myśli kickowanie i banowanie wszystkich po kolei oraz wyzywanie wszystkich bez konsekwencji oraz inne akcje które zapewne będą potępiane przez użytkowników. Jak lud zadecyduje to nic mi do tego - masz rację. Jeśli lud będzie chciał usunięcia moda bo trolluje to również nic mi do tego - będę musiał to zrobić. Chyba, że wydarzy się sytuacja taka jak napisałem to w poście wyżej, kiedy lud wyraźnie zaznaczy, że chce być trollowany, a ja mam pod żadnym pozorem nie ingerować .

Discord jest bardzo niebezpieczny. Właściwie instalacja go jest prawie jak wizyta agenta CIA, czy innego FBI w swoim domu. Dlatego Ponda się poświęcasz i adminujesz na innych kanałach, gdzie ostrzegasz ludzi przed zgubą .

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

A co jak lud zechce usunięcia ciebie?

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Pod tym mogę się podpisać!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To już będzie mieć problem . Tak jak powiedziałem - nie mam zamiaru oddawać Discorda nikomu oprócz osobie która zostanie wskazana przez Rusisa, jeśli ten doda Discorda na Bastion. Nigdy też nie stwierdziłem, że na Discordzie będzie 100% demokracja, gdzie każdy szczebel jest wybierany przez lud. Po prostu, założyłem Discorda i mam zamiar o niego dbać, jak o własne dzieło, czy o co tam zwyczajny człowiek bardzo dba . Tak jak stwierdziłem wcześniej - to tylko chat internetowy, gdzie ktoś mógłby wszystko rozwalić bez konsekwencji (brakuje ludu z pochodniami i widłami, który jest motywatorem w świecie rzeczywistym ).

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jacek112 musi odejść! Jacek112 musi odejść! Precz z dyktaturą Jacka112!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Nie palcie Discorda, zakładajcie własne!

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To demokracja fasadowa. Mamisz nas wyborami, ale co z tego skoro ty będziesz trzymać władzę? Do tego możesz odwołać moda z prywatnych pobudek, wbrew temu co mówisz, na podstawie tego ustępu: "oraz inne akcje które zapewne będą potępiane przez użytkowników". To jest tak nieprecyzyjne że pozwala na dowolną interpretację. Jeśli chcesz jak najlepiej traktować czat i jego userów powinieneś poddać swoje stanowisko pod głosowanie. Rozumiem że może to być dla ciebie zbyt trudna decyzja, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak zdobyłeś władzę. Dlatego KOK jest gotów nie obalać cię pod warunkiem, że zostanie wprowadzona monarchia parlamentarna, a konstytucja zostanie zatwierdzona w referendum.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jakie mamisz? Przecież od samego początku mówiłem, że będą wybory na modów. Masz rację ten punkt może brzmieć dwuznacznie, dlatego napiszę tak: Jeśli użytkownicy zrobią na forum głosowanie na usunięcie Operatora, które wygra wtedy moda usunę. W żadnym innym wypadku. Na jego zastępstwo będzie mógł się zgłosić dowolny inny użytkownik Discorda, z wykluczeniem tego, który stracił władzę. Lepiej? A jeśli nie lepiej i KOK nadal chce mnie obalić - jak zamierzacie (zamierzasz?) to uczynić?

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Hehe, co namiastka władzy robi z człowiekiem... Good. Good.

[Kampania mode on]

Przypomnę tyko że mamy tu do czynienia z człowiekiem który przez ponad dwa lata regularnego odwiedzania Kantyny, mimo składania wielokrotnych wniosków w swej sprawie, nigdy nie został zweryfikowany pozytywnie jako osoba dostatecznie odpowiedzialna i kompetentna do pełnienia funkcji chociażby opa.

Teraz ta sama osoba ogłosiła się najwyższym władcą discordowej Kantyny i odmawia poddania swego panowania pod głosowanie. Przyczyna może być tylko jedna - Jacek112 doskonale zdaje sobie sprawę z własnej niekompetencji i braku szans na zdobycie realnej, legalnej władzy i poparcia społecznego.

Arogancja tej tak zwanej "władzy" najlepiej jest widoczna w jego działaniach na discordzie. Kiedy padł pomysł ogłoszenia wyborów, Jacek za wszelką cenę starał się być pierwszym ogłaszającym, wyprzedzić mnie, żeby przemycić zapis o swej nieusuwalności, bo jak twierdził "spodobała mu się władza absolutna i nie chce jej oddawać".

Czy ktoś taki powinien sprawować władzę nad Kantyną? Czy jego realnym planem jest scalenie discorda z Bastionem? Czy może w jego interesie jest jednak odwlekanie decyzji o połączeniu tak długo by władzy nie oddać nigdy? Jako wieloletni operator Kantyny z nadania Yako, swojego własnego i Rusisa, mówię takiej "władzy" stanowcze NIE.

[Kampania mode off]

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Mógłbym to porównać do takiej sytuacji, gdzie jest ktoś kto nigdy władzy w państwie nie chciał i się o nią nie starał, żadnych wniosków nie składał (dlatego nikt go nigdy nie weryfikował). W pewnym momencie kupił sobie bezludną wyspę, której jest właścicielem. Nie chce jej nikomu oddawać, chyba, że wyspa wejdzie w skład państwa, wtedy gotów jest ją oddać władcy.

Kiedy padł pomysł wyborów wymyśliłeś, że będę tylko marionetkowym władcą, a Ty będziesz prawdziwym. Jak widać nie udało Ci się mnie do tego przekonać, dlatego teraz jesteś przeciwko mnie .

Co do scalenia z Bastionem - jak dla mnie może to być nawet dzisiaj, ale nie wiem kiedy będzie to pasować Rusisowi, w tej kwestii wszystko zależy od niego .

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Jacek112 napisał:

Kiedy padł pomysł wyborów wymyśliłeś, że będę tylko marionetkowym władcą, a Ty będziesz prawdziwym. Jak widać nie udało Ci się mnie do tego przekonać, dlatego teraz jesteś przeciwko mnie .

-----------------------

Gdybym chciał być władcą discorda, zgłosiłbym swą kandydaturę w wyborach. Nie zrobiłem tego i od początku nie nosiłem się z zamiarem. Ba, spójrz wyżej - formalnie zgłosiłem chęć poddania swojej funkcji uberopa na starej Kantynie pod demokratyczne wybory. Nie władza się liczy. Liczy się Kantyna. Szkoda że nie dla wszystkich.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

To mocne słowa. Bardzo mocne. Ale fałszu zarzucić im nie sposób.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Ringwraith. Dwukrotnie karany za niewielkie rozboje na Bastionie oraz za posiadanie własnego zdania, cytując szmuglera z odległej galaktyki. Po wyjściu na wolność postanowiłem zmienić ten świat na lepsze, zaczynając od największego skupiska zła i samowolki w Internecie. W swoim postanowieniu obiecuję nie robić nic szczególnego i obijać się jak się tylko da. Dziękuję.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Miałem być apolityczny, trzymać się na uboczu. Całe życie byłem na wskroś neutralny. Nie chciałem się nikomu narazić, próbowałem szukać plusów w każdym, nawet w największych rozbójnikach takich jak Lubsok i Ludwik.

Koniec.

Discord potrzebują solidnych, odważnych rządów. Kogoś kto pokieruje tą całą zgrają kłócącą się o to kiedy był Maul był Sithem i czy w ogóle. Nie dopuszczę do tego by szkalowano dobre imię Star Wars. Nie dopuszczę też do tego, żeby mniejszości tj. Lubsok były pogardzane z powodu swojej wiary w uniwersum zwane MCU.

Zgłaszam się. Pomogę utrzymać dobrostan tego miejsca.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Witam,

Proszę mnie nie szkalować podczas mojej forumowej absencji. Jestem poważnym użytkownikiem. Rozbójnikiem to jest np. Mossar.

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

I patrz, został "demokratycznie" wybrany. Wniosek?

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

Miałem tę robotę na IRCu, miałem te robotę na bastionowej kantynie, mam tę robotę na Discordzie. Nie ma powodu, by zmieniać tradycję. Tyle w temacie. Dziękuję, kocham was!

Zgłaszam się!

Wiem, że mam raczej małe szanse, bo postów mało mam i nikt mnie nie zna, ale jestem z wami od 2016 roku. Na Discordową Kantynę dołączyłem bardzo szybko i stałem się aktywnym członkiem, mimo że więcej czytałem niż pisałem . Jestem w stanie ogarniać Kantynę dzięki częstemu zaglądaniu . Głosujcie na mnie! Postawcie aktywność przed znajomościami!

Re: Zgłaszam się!

A to ty nie wiesz, że tu chodzi o kolesiostwo?

Re: Zgłaszam się!

No wiem, ale niektórzy zagłosują na mnie, żeby nie zagłosować na ciebie

Re: Zgłaszam się!

Ty dobry plan. W ten sposób daleko zajdziesz

Re: Zgłaszam się!

Tu same wilki som, uwżaj ! ... ale z pomocą TEGO - https://www.youtube.com/watch?v=4zIoElk3r2c na pewno WYGRASZ, powodzenia !

Re: 1 Demokratyczne wybory Operatorów Kantyny

A więc i ja, szanowna społeczności, zgłaszam swoją kandydaturę. Nie nosiłem się z tym zamiarem, ale tylko jedna osoba z wyczekiwanych zgłosiła swoją kandydaturę, trzeba więc zabezpieczyć Discord na następne 3 miesiące

Stawiam na obiektywizm, kulturę dyskusji i pragmatyzm, a przede wszystkim rozwój Discorda w postaci jego uznania. Fukcję moderatora sprawowałem wielokrotnie, i wiem co robić, a zwłaszcza czego nie robić w palących sytuacjach.

Discord jest wszakże niestabilny i potrzebuje silnych, zdecydowanych i obiektywnych opów, nie zaś wywrotowców, choleryków, czy niestabilnych jaźni!

Ku chwale I Republiki!

Głosowanie!

Głosować można dopiero od jutra (tj. 22.09.2018)! Posta robię dzisiaj, żeby można było głosować od godziny 00.00 do godziny 00.00. Oczywiście kandydaci mogą się zgłaszać cały czas do godziny 23.59. Głosować może każdy kto kiedykolwiek wbił na Discorda (w tym kandydaci, ponieważ też są częścią społeczności [tak, mogą głosować na siebie]). Głosujemy na 3 wybranych kandydatów (ponieważ potrzebujemy 3 operatorów). Jeśli się chce, można zagłosować na np. 2. Wygrywa trójka która zdobędzie najwięcej głosów. Można zmienić swój głos poprzez napisanie odpowiedzi na własny post w której będzie zawarta formułka [ZMIANA GŁOSU].

Re: Głosowanie!

Dobra, a teraz kandydaci przyznać się!! Kto z PiS a kto z PO, a może znajdzie się ktoś z KUKIZ??

Re: Głosowanie!

Głosuję na kandydatów nr 2 oraz 5 czyli Mossara oraz SirStaniaka.

Według mnie także Budziol jest idealnym kandydatem na to stanowisko, ale nie widzę go wśród kandydatów. Z pewnością jakieś zakulisowe gry i machloje (szantaż?) uniemożliwiły mu start w wyborach. Nie godzę się z tym i w ramach protestu trzeci symboliczny głos oddaję na Lorda Budziola.

Re: Głosowanie!

I tak dalej uważam że z zacnej inicjatywy zrobiono tu jedną wielką farsę, ale coby zachować swoje prawo do narzekania:

1. Mossar - najlepszy zgłoszony kandydat

2. SirStaniak - tu mam pewne wątpliwości, ale myślę że warto dać mu szansę

3. pitrek98 - postów ma mało i w zasadzie go nie znam, ale chyba i tak jest lepszym wyborem niż Lubsok czy Renn (Ringwraith) ;p

Czwarty, symboliczny głos chciałbym oddać nie ZA, a PRZECIW Jackowi112;p

Dziękuję mkn za miłe słowo Ty również nadawałbyś się na Opa i gdybyś kandydował z przyjemnością bym Cię poparł

Re: Głosowanie!

To ja zagłosuję tak (kolejność alfabetyczna):

1. Lubsok
2. Mossar
3. SirStaniak

@mkn Każdy Discordowiec mógł wziąć udział, nie ma w tym żadnego drugiego dna. Swoją drogą gdyby Budziol startował to zapewne sam bym na niego zagłosował (mimo iż On sam chyba ma jakiś problem ze mną ).

Re: Głosowanie!

1. Mossar
2. Lubsok
3. SirStaniak

Re: Głosowanie!

Niech będzie: Lubsok, Mossar, Staniak

Re: Głosowanie!

1. Mossar
2. Lubsok
3. SirStaniak

To skandal

Wybory zwoływane z dnia na dzień. Podejrzani kandydaci. A do tego informacje o możliwych szantażach i manioulacjach. Żądam powołania komisji śledczej w tej sprawie i oscentacyjnie wstrzymuję się od głosu.

Re: To skandal

To akurat Ci się nie udało, kwestia wyborów była poruszana od czwartego września .

Re: Głosowanie!

Głosuję przeciw.

Przypomnienie!

Zostały niecałe 4 godziny na głosowanie (kończy się równo o 00.00).

Re: Przypomnienie!

Jacku, nie popędzaj, wszyscy zagłosują w ostatniej chwili

Re: Przypomnienie!

Nie popędzam, a przypominam, żeby potem nie było, że ktoś zapomniał zagłosować.

Re: Głosowanie!

To ja głosuję:
Staniak
Mossar
Lubsok

Re: Głosowanie!

-[ZMIANA GŁOSU]
Oczywiście żartuję
Głosuję na pitrek98 i na Renna żeby nie było mu przykro

Wyniki głosowania!

Wyniki głosowania:
Mossar - 6
SirStaniak - 6
Lubsok - 4
Pitrek98 - 2
Ringwraith - 1

A więc zwycięzcami są Mossar, SirStaniak i Lubsok! Gratuluję i już przyznaję stanowiska!

Re: Wyniki głosowania!

Gratuluję zwyciężcom i chciałbym powiedzieć że moja porażka to wina Staniaka

Re: Wyniki głosowania!

A widzisz, trzeba było być jak He-Man, użyć Mocy Miecza, bo to jedyny sposób na tych "starych wyjadaczy" ...

Re: Wyniki głosowania!

Gratulacje dla pierwszych demokratycznie wybranych modów w historii Bastionu

Teraz zaczynamy zbierać haki.

Re: Kantyna żąda zmian!

1. Lubsok
2. Ringwraith
3. pitrek98

Re: Kantyna żąda zmian!

Dzięki Stary!

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.