Forum

Age of Republic

Dobra, idę dziś na rekord w zakładaniu tematów . Nowa seria komiksowa z SDCC to "Age of Republic". Wyjdzie w niej 8 komiksów w 4 miesiące, czyli po dwa na miesiąc, jeden o złym, drugi o dobrym. Będą o Qui Gonie i Maulu, Obi-Wanie i Jangu, Anakinie i Dooku oraz Padme i Grievousie. Potem nastąpią dwie kolejne "Age of Rebellion" i "Resistance" w podobnym formacie.

Boziu, o to właśnie prosiłam! W końcu .

https://twitter.com/TheSWU/status/1020425109398597632

https://twitter.com/TheSWU/status/1020425385606041600

Re: Age of Republic

Tego się nie spodziewałem, świetny news. Oby tego nie spieprzyli tak jak Windu!

Re: Age of Republic

Istne szaleństwo.

Walą seriami

Mogliby zrobić 1 (J E D E N) porządny - tak raz na 5 (P I Ę Ć) lat.
Takie marzenie

Re: Walą seriami

*khe*Vader2*khe*

Re: Age of Republic

Art by Luke Ross <3

Re: Age of Republic

No i tym mnie zahajpowałeś

Plakat reklamowy A

Re: Plakat reklamowy A

Parę ciekawych rzeczy tu do zauważenia:

*Wydaje się, że parę postaci będzie w dość nieoczekiwanym wieku. Np. nie spodziewałam się, że komiks będzie o młodym Anakinie.

*Snoke. Łał.

*Kim jest ten typ obok Swolo? Hux? Jakoś tak w cieniu stoi.

Re: Plakat reklamowy A

Age of Republic wygląda spoko, Zgrywus, Dooku, Jango, ale znowy Maulowaty?

Z "Rebelion" to Tarkin i (być może) Jabba - cała reszta to oklepane wariacje na temat "wielkiej trójki"

Z tego ostatniego to "biere w ciemno" rudzielca i i Snołka, ale Phasma? No ile można.

Re: Plakat reklamowy A

Maulem już rzygam. Z całym szacunkiem dla fanów tej postaci, bo Maul sam w sobie jest naprawdę fajny, no a podczas pierwszego seansu "Solo" kopara mi opadła... no ileż można. Co takiego nowego wymyślą?

Co prawda fajnie by było, gdyby pokazali go jako dzieciaka.

Zgadzam się co do OT - Wielka Trójca niedługo stanie się Święta, a Vader ma przecież dwie (!) serie komiksowe, ale przecież fanboje dostaliby kota, gdyby nie było komiksu o nim. Z sequeli w sumie też racja. Chcę zobaczyć skanonizowaną Millicent i buduar Snoke`a.

Komiksy o Rose z IDW były tak nudne, że jakoś nie mam przekonania. Poe ma własną serię (ergo po co?), a Phasma... hmmm, mogliby dać jakieś aluzje do książki.

Komiks o Kylo będzie o jego diecie i treningach.

Qui-Gon i Maul

Są okładki (w tym fajne warianty z pracami koncepcyjnymi) z "Qui-Gona" i "Maula".

https://www.bleedingcool.com/2018/09/18/marvel-star-wars-comics-qui-gon-darth-maul-jango-fett-anakin-skywalker-count-dooku-padme-amidala-general-grevious/

Maul:

"RISE OF THE SITH!
A living weapon of rage and bloodthirst, DARTH MAUL has stayed in the shadows of CORUSCANT waiting for his chance to strike against the JEDI ORDER! However, since tasting his first blood, the SITH lord struggles to contain his desire for destruction and questions the wishes of his methodically plotting master. Could Maul have had another path in life, or was he always fated to follow a dark road? Guest-starring DARTH SIDIOUS!"

- W pierwszej chwili miałam schiza, bo myślałam, że czytam opis tego komiksu z porwaną padwanką. Wygląda na to, że faktycznie będzie na jedno kopyto :facepalm

Qui-Gonn:

"JEDI ORDER…OR CHAOS?
Considered one of the greatest Jedi Knights or the one who led them to their doom, maverick QUI-GON JINN is one of STAR WARS’ most controversial heroes. The JEDI MASTER is known to bend the rules and it’s gotten him into plenty of trouble with the COUNCIL. Now, in the face of a mission that goes awry, he’s forced to confront his conflicting beliefs. What will Qui-Gon uncover about his loyalty to the Jedi vs his loyalty to the FORCE? Guest-starring MASTER YODA!"

A to może być fajne, zależy jak zostanie poprowadzone.

Re: Qui-Gon i Maul

I już wiemy, dla czego będzie 30 zeszytów i 24 postacie. Będą specjale!
Boje się tylko, że większość z tych historii będzie zupełnie nieistotna, ot taka jednorazowa przygoda Maula/Luke`a/Phasmy, którzy na nieznanej planecie pokonują nołnejmowego przeciwnika.

Re: Qui-Gon i Maul

No właśnie tego najbardziej obawiam się przy tej serii - że nie wniesie niczego istotnego. Przy większości tych postaci można byłoby zrobić coś naprawdę fajnego, choć krótkiego. Ot choćby:

*Rozwinąć trochę to, co pokazano przy Padme w "Thrawnie: Alliances", tzn. jej usprawiedliwianie dla (mocno niemoralnych) działań Anakina/Republiki, bo przecież rozwalenie fabryki Sepków, w której pracują zwykli ludzie jest w porządku, bo to przecież "w imię sprawiedliwości". Zresztą sama mówi w ROTS, że Republika jest nie do końca w porządku - może tego początki? Jakieś ziarno wątpliwości albo nawet morderstwo niby w obronie, a tak naprawdę z zimną krwią?

*Z Grievousa chciałabym mocno coś, co nawiązywałoby do jego przeszłości, najlepiej w ogóle jak był jeszcze 95,5% bardziej organiczny. Po teaserze raczej nie spodziewam się, ale gdyby tak Griev natrafił na kaleeshańskiego Jedi? Zabiłby go, czy nie podniósłby ręki na swojego? Albo gdyby w ogóle wylądowałby/skontaktowałby się z Kalee, o ile w nowym kanonie też ma rodzinę.

*Dooku - w jednym z pierwszych komiksów tie-inów do TCW (ogólnie słabych) nasz hrabia miał... wątek romantyczny . Który to notabene ukazywał go z zupełnie innej strony, jako człowieka wrażliwego... no i w ogóle człowieka, nie ogarniętego rządzą władzy Sitha. Albo cokolwiek z jego młodości - czasów padawańskich czy nawet moment, w którym wraca na Serenno i ponownie przyjmuje tytuł hrabiowski.

I tak dalej, i tak dalej. Nie na wszystkich mam pomysły, bo naprawdę nie wiem co jeszcze można powiedzieć o Hanie czy Lei. Taka forma byłaby ciekawa i chyba najgorsze, co mogliby zrobić, to:

*Padme zstępuje z niebios w blasku chwały i, odkrywając swą umiejętność #325, ratuje biedne sierotki, które mordują be droidy. Ewentualnie prace w komisji/głosowanie nad rozporządzeniem ds X.

*Grievous przegrywa, najlepiej z jakimś padawanem. I ucieka oczywiście.

*Dooku... yyy... Ach, no tak, po raz #456 potyka się z Anakinem.

Re: Qui-Gon i Maul

Również mam obawy co do nieistotności oraz także co do jakości, bo pojedyncze historie średnio do tej pory Marvelowi wychodziły. Cały czas mam nadzieję, że poszczególne komiksy będą posiadały jakieś punkty wspólne - np. powracające wydarzenie przedstawione z różnych perspektyw i że nie będą to zupełnie niezależne i oderwane od siebie historie.

Oceniając po samych postaciach to część zeszytów zapowiada się ciekawie (Snoke!!! <3, Jabba, Dooku), a część niezbyt (Big 3, Poe, Phasma).

Jeśli chodzi o pierwsze dwa zeszyty to akurat opis Maula mi się podoba, bo nawiązuje do poprzedniej miniserii i chyba będzie jej ciągiem dalszym. Qui-Gon Jinna było do tej pory bardzo mało, więc o czym by nie było czekam z niecierpliwością - z opisu zapowiada się ciekawie.

Re: Qui-Gon i Maul

Zgrywus jest w wersji całkowicie finalnej, tak więc tego... Raczej jak zajmie się gromadzeniem kolekcji to będzie banał. Lub jeszcze gorzej. Ale, mogą pokazać nową wersję jak porywa Plapka, alternatywną wobec tej z CW.

Padme+Anakin starszy - no nie wiem co tu jeszcze można wymyśleć

Dooku - mam nadzieję że oni śledzą Bastion i przeczytali sugestie Shaak.

I, to poza wątkiem, ale z linku można mieć nadzieję że coś/ktoś/upadek w końcu i ostatecznie zabije Aphrę. No bo ile można czekać?

Re: Age of Republic

Właśnie się obudziłam w temacie.

Komiks o Huksie będzie. Komiks o Huksie, KOMIKS O HUKSIE, o mój Boże, ja... ja nie wiem, jak mam reagować! Nie wiem, czy mam się cieszyć, czy płakać! Moje headcanony, moje cenne headcanony! Mogą, a nawet na pewno będą zrujnowane! Ale... ale komiks o Huksie!

...jak mi to skopią, to normalnie nie wiem, co zrobię

Okładki

Są okładki kolejnych zeszytów - Obi-Wana, Janga, Vadera i Lei.

https://jedi-bibliothek.de/2018/10/nycc-disney-lucasfilm-publishing-panel-live/

Podoba mi się, że każda postać ma swoją czcionkę. A sądząc po wyglądzie Obi-Wana, będzie to komiks w okolicach AOTC.

W komiksach będą "małe momenty, które wiele mówią o postaciach". Hmmm... sama nie wiem. Można to zrobić źle, można dobrze. Tu od razu mi się przypomina komiks "The Dreams of General Grievous", jeden z tych przed odcinkami TCW, pamiętacie? 5 stron niby o niczym (Zgryw wspomina swoją przeszłość i hejtuje droidy), ale łał.

Ten o Lei będzie o tym, co robiła przed Epizodem VI i jak zdobyła strój Boussha... co było już w FoD...

Re: Okładki

Z tymi czcionkami w komiksach Marvela to w ogóle jest fajnie zrobione. Maul, Leia, Vader, Lando, Obi-Wan itd. każdy ma swoją własną czcionkę, której wydawca używa na okładkach wszystkich komiksów o danej postaci.

Co do komiksu o Lei to ma on rozszerzyć to co widzieliśmy w FoD, bo tam niby był tylko skrawek historii.

Pomysł vs. wykonanie

Idea Age`sów wydaje mi się ok. Wreszcie jakaś różnorodność.
Tylko żeby z tego nie wyszedł jakiś bubel.
Szansa na nowe serie Egmontu po skasowaniu Legend z planów wydawniczych...

Special i inne

Uwaga, są info o komiksach styczniowych, czyli:

"Special" z Windu, Ventress, Reksem... i Jar Jarem na okładce.

THE GREATEST HEROES OF THE REPUBLIC, THE DEADLIEST VILLAINS – AND EVERYONE IN BETWEEN!
Four creative teams! Four stories featuring your favorite Star Wars characters!
• The baddest Jedi in the galaxy has a score to settle — MACE WINDU returns in an action-packed adventure from OLD MAN HAWKEYE’S Ethan Sacks!
• You can run, but can you hide from the twin lightsabers of Sith assassin ASAJJ VENTRESS? Feel her fury in a tale expertly woven by veteran STAR WARS comic scribe Jody Houser (THRAWN, THE AMAZING SPIDER-MAN: RENEW YOUR VOWS).
• And is JAR JAR BINKS’ role in the Star Wars story over? NOT BY A LONG SHOT! Because Chip Zdarsky (PETER PARKER: THE SPECTACULAR SPIDER-MAN and MARVEL TWO-IN-ONE) has a rancor bone to pick with the galaxy’s most notorious Gungan.
• You can take the clone out of the war but you can never take the war out of the clone — CAPTAIN REX dusts off his blaster and enters the fray in a story by X-MEN: GOLD author Marc Guggenheim.

Czyli będą to po prostu cztery dodatkowe historie.

"Obi-Wan"

THE EARLY DAYS OF OBI-WAN KENOBI, JEDI KNIGHT!
• Following the wishes of his master, OBI-WAN has taken on ANAKIN SKYWALKER as an apprentice.
• Will his mission alongside his young Padawan bring them closer together, or sow the seeds that will drive them apart?
początek spoilera And who else is after the ancient holocron that they seek? koniec spoilera

Czyli do przewidzenia, wczesne dni Obiego i Anakina. Ale zaintrygowali mnie tym początek spoilera holokronem koniec spoilera.

"Jango"

THE MOST FEARED BOUNTY HUNTER IN THE GALAXY!
• JANGO FETT’S reputation precedes him as joins a crew for what seems like a simple job.
• Wait, is that a KID with him?!
• Will his fellow bounty hunters be foolish enough to betray Jango and his son, BOBA FETT?

Mało to konkretne...

https://www.cbr.com/marvel-comics-january-2019-solicitations/2/

Re: Special i inne

Komiksu z Mace się boję. Ventress brzmi nieźle, byle nie z DD, Reksio fajnie. Ogólnie czekam bez niecierpliwości.

Re: Special i inne

Mi tam się ten z Macem podobał, szczególnie akcja i pokazanie siły Mace`a, wiec na ten również czekam z niecierpliwością.

Re: Special i inne

Jar Jar!

Re: Special i inne

> Mało to konkretne...

Jango i Obi zabierają swoich podopiecznych na misje i pewnie coś idzie nie tak.

> początek spoilera And who else is after the ancient holocron that they seek? koniec spoilera

Może początek spoilera Xanathos koniec spoilera ?

Historia o Ventress pewnie o Ky narrecu, jej pierwszym spotkaniu z Dooku lub pewne wydarzenie z Dark Disciple

Maul

Re: Maul

Wygląda nie najgorzej ale "art not final" więc przepuszczą przez kompa i znowu nic dla mnie (przywykłem i już mnie to nie rusza)

Re: Maul

Autorem jest Luke Ross, ma naprawdę fajny styl, trochę bardziej klasyczny. Obecnie chyba mój ulubiony rysownik.

Jak chcesz zobaczyć jaki jest ostateczny rezultat to zobacz sobie adaptację komiksową Thrawna NK.

Re: Maul

Sprawdziłem i to wygląda nieźle:
https://herotaku.com/marvels-thrawn-1-preview

Przynajmniej na monitorze - z drugiej strony Han Solo też narobił mi nadziei a po wersji papierowej jeszcze się nie pozbierałem

Re: Maul

To ma byc przed TFA, a Palpek wygląda jak po spotkaniu z Mace...

Re: Maul

Palpek przed TFA wygląda gorzej niż Ackbar po TLJ
Wiem, chodziło o TPM i też zwróciłem uwagę na to, że wygląda jak po dziabnięciu prundem. Chociaż podobno te błyskawice nie działały tak, że niszczyły skórę, tylko ujawniały prawdziwą naturę.

Preview

Tutaj są 3-stronnicowe zapowiedzi.

Maul: http://www.buzzcomics.net/showthread.php?t=74427
Zapowiada się kontynuacja 5-zeszytowej mini-serii, co bardzo mnie cieszy.

Qui-Gon Jinn: http://www.buzzcomics.net/showthread.php?t=74428
Na razie ciężko ocenić, ale kapłanka ciekawa.

Re: Preview

Myślę, że historia Maula może być ciekawa nawet w jednym zeszycie.

A "Qui-Gon" zaostrzył mi apetyt na powieść. Może będzie w niej jakieś nawiązanie do komiksu?

Re: Preview

ShaakTi1138 napisał:
A "Qui-Gon" zaostrzył mi apetyt na powieść. Może będzie w niej jakieś nawiązanie do komiksu?
-----------------------
Ja będę zawiedziony jeśli nie doczekamy się chociaż jakiegoś wspomnienia łączącego obydwie opowieści. Historie będą rozgrywać się w zbliżonych czasach, wydane też będą niedaleko od siebie, więc może nawet jest szansa na bardziej znaczące połączenie niż tylko wspominka.

Re: Preview

Qui-Gon zapowiada się ciekawiej od Auorient Ekspressu.

U Maula na razie 2/3 to ctrl+C; ctrl+V ale fajnie że jest nawiązanie

Re: Preview

Finster Vater napisał:
Qui-Gon zapowiada się ciekawiej od Auorient Ekspressu.
-----------------------
Ta hipis jeeedai na ratuje biedne drzewa Tylko mu lampki brakuje:
https://vignette.wikia.nocookie.net/hippie/images/f/f2/1990s_Mathmos_Astro.jpg/revision/latest?cb=20120312003458

Re: Preview

Ale czytałeś AE, prawda?

Re: Preview

Czytałem Ale tam watek tych ekoterrorystów był marginalny.

Ani i Dooku

Są blurby z "Anakina" i "Dooku":

AN UNTOLD ANAKIN ADVENTURE FROM THE HEART OF THE CLONE WARS!
• A chance to strike a devastating blow to the SEPARATIST cause comes with a high cost.
• Will ANAKIN choose the darker path, or hold true to the CODE OF THE JEDI?
• Guest-starring OBI-WAN KENOBI!

- Umm, nic nowego?

THE FORMER JEDI BEGINS LAYING THE GROUNDWORK FOR HIS SITH MASTER!
• However, an unexpected encounter with an old student threatens his plans.
• Caught between his old life and his new, will DOOKU be able to protect the secrets of the SITH?
• And does he control the DARK SIDE, or is he merely its tool?

- Uuu, czyli Dooku wkrótce po dołączeniu do CSM? Nice!

https://www.newsarama.com/42800-marvel-comics-february-2019-solicitations.html

Re: Ani i Dooku

To o uczniu jest ciekawe, czyżby Komari Vosa wraca do kanonu?

Dooku

Też o tym pomyślałem. Nie obraziłbym się, ale źle by nie było, gdyby była to zupełnie nowa postać.

Ale ważne jest, by w kanonie odbudować rozległy świat Dooku z mnóstwem uczniów i jego jako postać generalnie. Ten komiks to dobry krok w tym kierunku.

Niech Moc będzie z Wami.

Qui-Gon

Przeczytawszy. Było... spoko? Bardzo to skondensowane, ale historia została nieźle przedstawiona, działo się całkiem sporo. W sumie Qui-Gon nie odkrywa niczego nowego, ot, równowaga Mocy jest ważna, no a poza tym Jedi nie są tacy, jakby chciał. Fajne przemyślenia na temat tego, że gdyby zakon wyniósł się z Coruscant, to wszystko wyglądałoby inaczej. Myślę, że aluzja do tego może pojawić się w powieści, ale równie dobrze nie musi.

Rysunki śliczne, zwłaszcza ta planeta, na której Jinn wylądował, by pomedytować .

Re: Qui-Gon

Mam podobne wrażenia. Fajne przemyślenia na temat Mocy i Jedi, wizja super wyszła, wszystko ładnie pasuje do postaci Qui-Gona. Ogólnie jak na one-shot całkiem niezłe.

Jestem przekonany, że komiks w mniej lub bardziej znaczący sposób połączy się z Master and Apprentice. Następny numer o Maulu będzie kontynuował wątki z mini-serii. Ogólnie zapowiada się seria (niestety) niepołączonych ze sobą one-shotów, ale (na szczęście) nawiązujących do innych historii z NK.

Darth Maul

Wyszedł z tego epilog 5-zeszytowej mini-serii.

+ rysunki
+ monolog - w przypadku mini-serii po kilku zeszytach mógł zacząć męczyć, tutaj sprawdza się idealnie
+ wracamy na Malachor <3
+ kolejny zeszyt i kolejna, jeszcze lepsza wizja, świetne to było <3

Pierwsze 2 numery AoR są bardzo udane, zdecydowanie lepsze od większości annuali. Teraz najbardziej czekam na Jango i Dooku.

Re: Darth Maul

Bardzo fajne. Fajny epilog do Maula. Poza tym pojawia się Malachor. I to nawet trochę więcej Malachoru niż bym się spodziewał. Chętnie bym w końcu zobaczył w kinie co tu się działo. Mam nadzieję, że mają coś takiego w planach.

Ogólnie póki co seria prezentuje niezły poziom. Qui-gon mi średnio przypasował, ale i tak był to solidny zeszyt. Maul jest świetny.

Padme i Zgryw

No to mamy opisy ostatnich dwóch zeszytów.

"Padme":
A DESPERATE DIPLOMATIC MISSION FOR SENATOR AMIDALA!
• PADMÉ sets out in secret to try to bring a neutral world into the Republic fold.
• Is this a genuine offer of alliance, or another trap for the outspoken Senator?
• And will rejecting the help of the JEDI be a deadly mistake?

Ojejciu, patrzcie, Padme ZNOWU na misji dyplomatycznej...

"Grievous":
THE FEARSOME SEPARATIST GENERAL STRIKES!
• In his hunt to kill Jedi, GRIEVOUS stumbles across a power greater than he imagined.
• What secrets will the killer cyborg find inside a lost Jedi temple?
• Can Grievous strike a blow against the very FORCE itself?

Grievous i zaginiona świątynia/sprawy Mocy? Może to wyjść albo świetnie, albo bardzo źle. Tak czy siak, uważajcie mnie za zaintrygowaną.

https://www.newsarama.com/43180-marvel-march-2019-solicitations.html

Kenobi

Preview:
http://www.comicscontinuum.com/stories/1812/31/starwarsobiwan1.htm

Trochę mnie boli to, że te pojedyncze zeszyty nie pozwalają na bardziej złożoną fabułę. Ale i tak ten preview wygląda nieźle. Całkiem spoko kreska.

Re: Kenobi

Kurde, bardziej by mnie ciekawiło to z pierwszego obrazka niż #znowuanakin. Fajnie ta klasa wygląda - chyba jest tam i Aayla, i Depa

Re: Kenobi

To samo sobie pomyślałem. No ale chyba jednak wiele więcej kadrów z młodości Kenobiego nie będzie.

Re: Kenobi

Trochę szkoda i smutno. Mają postac która jest chyba powszechnie lubiana i rozpoznawalna (kto nie lubi niebieskiej?), mogą zrobić coś z okresu między ucieczką przed wampą na plecach Vosa a utratą pamięci, i nie będzie się to kłócić z legendami, a wolą tłuc ciągle ograne tematy. Uniwersum zamiast się rozrastac to się kurczy do Vadera.

Obi-Wan Kenobi

Nic spektakularnego się nie dzieje, fabuła to tylko pretekst to pokazania relacji młodziutkiego Anakina z Obi-Wanem oraz ich rozterek, ale całość czyta się bardzo dobrze. Miejscami dosyć smutne. Ładne rysunki. Znowu są fajne przemyślenia. Szkoda, że taki krótki ten komiks był, narobił mi smaku na dłuższą serię rozgrywającą się w tym okresie.

Re: Obi-Wan Kenobi

Mam podobnie - ładne rysunki, całkiem ok fabuła, ale trochę za mało intrygująca żebym się jakoś bardzo jarał. Tak czy inaczej na plus - mały, bo mały, ale jednak plus.

Re: Obi-Wan Kenobi

Matt potwierdził, że ptakoludzie z Dallenoru to Foshanie.

Swoją drogą to dziwna sprawa - mimo, że mam wywalone na Legendy to jaram się za każdym razem gdy coś z nich przenoszą do kanonu.

Re: Obi-Wan Kenobi

Wiedziałem, że skądś je kojarzę. Ostatnio czytałem Poza Galaktykę i tam była wspomniana przedstawicielka tej rasy.

Re: Obi-Wan Kenobi

To polecam "Planetę życia" (takie se, ale ważne z kilku punktów widzenia), a potem tę, no, NEJkę. ~

Re: Obi-Wan Kenobi

Heh, od razu ich skojarzyłam, ale fajnie .

W ogóle w kwestii alienów ten komiks był bardzo fajny. Naprawdę szkoda, że to tylko pojedynczy zeszyt.

Jango Fett - TELERATH

Re: Jango Fett - TELERATH

Poza tym, że Telerath to muszę powiedzieć, że Luke Ross wychodzi chyba na prowadzenie w moim osobistym rankingu rysowników komiksowych SW. Tu jest bardzo ładnie, ale w adaptacji Thrawna to odwalił kawał genialnej roboty. Szkoda, że akurat w adaptacji książki, bo nie miałem motywacji, żeby to skończyć.

Jango Fett - dobre!

Na razie mój ulubiony komiks! Tyyyyle smaczków i do tego fajna historia o Jango weteranie i Bobie uczniu.

+ Jango bardzo na plus, Boba też bez zbędnego udziecinniania
+ Super kreska
+ Mamy Telerath, Bogden i Ord Mantell - lubię jak pojawiają się znane planety
+ Rasa z kantyny na Takodanie
+ Wspomnienie początek spoilera Cada Bane`a, Aurry itd koniec spoilera
+ początek spoilera Faleen wspominający o Black Sun koniec spoilera

Re: Jango Fett - dobre!

Kolejny dobry numer. Niby one-shoty, niby nie ma miejsca na złożone historie, ale i tak czyta się świetnie. Póki co brawa dla Jody Houser.

Jak pisze Mossar przyjemne nawiązania, do PT też.

Pierwsze 2 zeszyty fajnie się łączyły (wizje, miejsce Jedi/Sihtów w Galaktyce i ich filozofie, miejsce bohaterów w swoich organizacjach). W 2 kolejnych mamy relacje misztrz-uczeń/ojciec-syn, wątpliwości, trening i naukę podczas misji - wszystko pokazane z 2 stron.

Na Anakina i Padme specjalnie nie czekam, za to na Speciala, Dooku i Grievousa bardzo.

Re: Jango Fett - dobre!

Boba przeuroczy <3 jakie to było fajne!
Ale mam jedno ale - o ile mi to nie zawadza, to jednak była to bardziej historia o Bobie, niż o Jango. Takie origin story.
Za to Jango przywraca trochę nadziei dla ojców w Galaktyce. Niewiele ale jednak, jak na razie, w kategorii "Dobry ojciec" jest na wysokiej pozycji.

Re: Jango Fett - dobre!

Aaa, to historii Jango z Legend nie znasz? Jak i podobnych historyjek z Bobą?

Re: Jango Fett - dobre!

Nic nie czytałam z Legend :x poza kawałkiem "Ślubu księżniczki Lei".

Re: Jango Fett - dobre!

Z tych paru starych komiksów z Jango, najlepszy jest "Blood Ties" Toma Taylora, naprawdę warto do dorwać: Tekst/2692 .

Re: Jango Fett - dobre!

Lubie Jango Fetta. Nostalgia od czasu oczekiwania na Atak Klonów nie mija, i to nadal mój ulubiony Łowca Nagród. Ładnie go tu pokazali, jako najlepszego z nich wszystkich. A tu jeszcze ma ciekawe towarzystwo! Naprawdę przyjemny komiks.

Aż szkoda, że to zawsze są oneshoty...nie żebym koniecznie potrzebował kontynuacji konkretnie tej historii, ale fajnie by było, gdyby te pojedyncze opowieści jakoś lekko się ze sobą łączyły (poza połączeniem w filmach).

Special

Trochę się obawiam, że upchnięcie 3 historii do jednego zeszytu to może nie jest najlepszy pomysł, ale preview z Windu zapowiada się nieźle:

http://www.adventuresinpoortaste.com/2019/01/10/exclusive-marvel-preview-star-wars-age-of-republic-special-1/

Pierwotnie miały być 4 historyjki, ale chyba Jar Jar został przeniesiony do Rexa i będą tylko 3.

Re: Special

Zdecydowanie wolę te pełne historie, ale jest całkiem okej.

1. Historia Mace`a mi się podobała. Pokazała jakim badassem jest Windu, fajne wykorzystanie jego odwagi i zdolności do przeprowadzenia akcji. I ostatecznie gorzki koniec, który idealnie pokazuje hipokryzję Jedi. A poza tym fajny smaczek w postaci początek spoilera Mace`a konstruującego miecz pod okiem Huyanga koniec spoilera.

2. Ventress taka trochę pomijalna. Niektóre sceny fajnie narysowane, ale historia bardzo prosta. Na plus pokazanie, że Ventress nie jest jednoznacznie złą postacią.

3. Rex + Jar Jar. Ciężko mi to ocenić. Niby trochę głupie, ale jak początek spoilera zobaczyłem Jar Jara z mieczem świetlnym to miałem lekki dreszcz koniec spoilera No a poza tym całkiem spoko podeszli do kooperacji klonów z Jar Jarem. Raczej na plus.

Re: Special

Szału nie było. Każda następna historia podobała mi się mniej od poprzedniej.

Mace zdecydowanie najlepszy, całkiem dobre to było.
Ventress krótka i prosta, ale fajnie połączyła się z odcinkiem TCW.
Rex i Jar Jar zupełnie mi nie podeszli - jakaś taka ta historyjka bez ładu i składu.

Sporo fajnych nawiązań do TCW.

Re: Special

Mossar napisał:
3. Rex + Jar Jar. Ciężko mi to ocenić. Niby trochę głupie, ale jak początek spoilera zobaczyłem Jar Jara z mieczem świetlnym to miałem lekki dreszcz koniec spoilera No a poza tym całkiem spoko podeszli do kooperacji klonów z Jar Jarem. Raczej na plus.
-----------------------
Może mi się zdawało ale czy [spoiler] Jar Jar po pokazie wprawnego posługiwania się świetlówką nie zrobil cxzegos w stylu

Re: Special

`Za dobrze mi to idzie i muszę zrobic z siebie idiotę` bo to wyślizgnięcie miecza z rąk strasznie sztucznie wyglądało.

Re: Special

Fajne te "kociaki" w Ventress, i ogolnie przyjemne nawiązanie do końcówki sezonu 5 TCW. Choć Asica z retrospekcji zdecydowanie za bardzo pozaokrąglana, jak na 14-latkę.

Anakin

Jakoś specjalnie nie czekałem na ten zeszyt i okazało się, że nie było na co. Ogólnie nuda, banał i nic nowego - to wszystko było już 100 razy w TCW. Według mnie zdecydowanie najsłabszy zeszyt w serii do tej pory.

Re: Anakin

No w sumie masz rację. Szału nie ma. Mocno średnio. Nie było to złe, ale nic odkrywczego i nic co mogłoby mnie jakoś bardziej zainteresować.

Re: Anakin

zeszyt może i nudny, ale...

https://i.imgur.com/lBCw2yO.png

Dooku

Nice. To znaczy historyjka w sumie przewidywalna, ale:

Count Dooku + Luke Ross + Count Dooku jako Jedi + Sullust = Fajnie!

Re: Dooku

Bardzo fajne, po ostatnim słabym zeszycie jest znów lepiej.

+ zgrabnie skrojona historyjka z próbą lekkiego twistu na koniec
+ Dooku jeszcze jako Jedi vs Yoda
+ Sullust bdb narysowane
+ Kaldana Syndicate

- to ma być Togorian?! https://starwars.fandom.com/wiki/Jak%27zin
Przecież Ross rysował już ich wcześniej i było ok https://starwars.fandom.com/wiki/H%27sishi
Nie wiem co mu odwaliło żeby rysować tygrysa 1:1.

Jak ja bym chciał książkę o przejściu Dooku na CSM...

Ciekawostka

Na reddicie niezawodny IllusiveManJr zwrócił uwagę, że w komiksie dostaliśmy pierwsze potwierdzenie przejścia Dooku na CSM jeszcze przed TPM. Osobiście nie zwróciłem na to uwagi, bo zawsze wydawało mi się to naturalne i oczywiste, a tu się okazuje, że w legendach było odwrotnie - przemiana Dooku odbyła się dopiero po TPM i jedną z jej przyczyn była śmierć QGJ.

Re: Ciekawostka

To dziwne że to akurat zmienili. Palpek był w TPM zaledwie uczniem (zabił mistrza pod koniec filmu, offscreen), a Rogaty był jego nielegalnym uczniem zaledwie, czyli nie stosowała się do niego zasada dwóch.

Gdzie oni w to chcą wcisnąć Lorda Tyranusa, to nie wiem.

Re: Ciekawostka

Racja, z tej strony też jest ciasny grafik. Może aktualna wersja jest kompromisem: Dooku odszedł z zakonu i flirtował z Ciemną Stroną jeszcze przed TPM, a został zrekrutowany jako Tyranus od razu po?

Re: Ciekawostka

Mi to osobiście zupełnie nie pasuje i zawsze brałem za pewnik, że zabił Plagueisa na długo przed TPM.

Re: Ciekawostka

Ale to, że Palpek zabił DP w dzień keidy został kanclerzem jest chyba kanoniczne Lucasowe, więc tego

Re: Ciekawostka

Ale skąd dokładnie pochodzi ta niby kanoniczna informacja? Z filmów i TCW nic takiego nie kojarzę, wookiee też nic o tym nie wspomina.

Re: Ciekawostka

Hm, gdzie było w komiksie powiedziane, że przeszedł na Ciemną Stronę jeszcze przed TPM? Na pewno odszedł z Zakonu przed śmiercią Qui-Gona, ale nie znalazłem informacji kiedy został Tyranusem.

W każdym razie na pewno bardziej podoba mi się to od wersji z Legend. Tak jak mówisz, brzmi bardziej naturalnie. W Legendach Dooku musiał odejść z Zakonu, zostać zrekrutowanym przez Palpiego, przejść na SCM, zmanipulować i zabić Sifo-Dyasa, dogadać się z Jango, zamówić klony z dostawą na 22 BBY... wszystko w przeciągu kilku miesięcy w roku 32 BBY, już po TPM. Ciasny grafik.

Re: Ciekawostka

Slavek_8 napisał:
Hm, gdzie było w komiksie powiedziane, że przeszedł na Ciemną Stronę jeszcze przed TPM?
-----------------------
W sumie to nigdzie nie jest
https://i.redd.it/elpitlcfnfg21.jpg
Masz rację, zapomniałem, że odejście z zakonu nie oznacza od razu przejścia na CSM.
Czyli kiedy w kanonie Dooku najpóźniej musiał zostać Tyranusem, żeby miało to sens? Też tylko kilka miesięcy po TPM? Pogubiłem się, możesz w skrócie rozpisać jak według Ciebie wygląda kanoniczna chronologia dotyczącą Dooku?

Re: Ciekawostka

Kanonicznie na pewno Dooku musiał być już Tyrannusem w roku 32 BBY, bo wtedy zginął Sif-Dyas. W TCW "The Lost One" jest bodajże wspomniane imię "Tyranus" jako osoby odpowiedzialnej za wynajęcie Pyków do zabicia go.
Czyli najpóźniej jakoś tuż po TPM.

Poza tym nie ma chyba za dużo danych. W "Tarkinie" Wilhuff poznał Dooku już jako nie-Jedi, ale wydaje mi się, że ta scenka dzieje się i tak po TPM.

Re: Ciekawostka

Slavek_8 napisał:
Kanonicznie na pewno Dooku musiał być już Tyrannusem w roku 32 BBY, bo wtedy zginął Sif-Dyas. W TCW "The Lost One" jest bodajże wspomniane imię "Tyranus" jako osoby odpowiedzialnej za wynajęcie Pyków do zabicia go.
-----------------------
Dzięki, teraz kumam.

Re: Dooku

Ja przyznam, że zawsze przyjmowałem to w ten sposób że Dooku mentalnie stał się Ciemnym Jedi jeszcze przed TPM, obserwując hipokryzję Zakonu. A potem, po rzekomej śmierci Maula, był podatny na działania Sidiousa i został jego uczniem.

Padmé

Podobne meh jak w przypadku komiksu o Anakinie. Wyszedł z tego pierdółkowaty i niewiele wnoszący odcinek TCW w skrócie. Przez Queen`s Shadow trochę się nakręciłem na ten komiks i mocno rozczarowałem.
Książka spowodowała też, że zupełnie inaczej patrzę na służki Padmé. Już nie jest meh, tylko "O! Dormé!"

Re: Padmé

Acha no i z kanonicznych ciekawostek dostaliśmy potwierdzenie, że służki wiedziały o Padmé i Anakinie. Bdb to pasuje to relacji Padmé i służek jaka została przedstawiona w książce.

Re: Padmé

Oczy chore, książki czytać nie może, komiksy się piętrzą... .

Tak sobie właśnie myślałam, co się tymi służkami wszyscy podniecają... i jestem pozytywnie zaskoczona. Naprawdę fajne z nich babki.

Gdyby żyli w naszym świecie, Anakin i Padme już dawno staliby się ofiarą jakiś "Faktów" czy "Super Ekspresów". Nie ma dziennikarzy w SW? Ani szmatławych hologazet?

Sama historia - meh, jak Padme zaczęła monologować nt pokoju, to pominęłam to.

Re: Padmé

-Gdyby żyli w naszym świecie, Anakin i Padme już dawno staliby się ofiarą jakiś "Faktów" czy "Super Ekspresów". Nie ma dziennikarzy w SW? Ani szmatławych hologazet?

Tajemnicze zabójstwa dziennikarzy. Kim jest seryjny morderca? Co łączy ostanie ofiary, poza tym ,że pisały o wysoko postawionych osobach w senacie galaktycznym? Czy to, że u wszystkich stwierdzono wewnętrzne zmiażdżenie krtani, jest wystarczającym tropem do wskazania że mordercą jest tajemniczy Sith?

Re: Padmé

Uczyniłeś mój dzień .

Re: Padmé

ShaakTi1138 napisał:
Nie ma dziennikarzy w SW? Ani szmatławych hologazet?
-----------------------
Są i szmatławce i dziennikarze, którzy obsmarują kogo trzeba jeśli im ktoś odpowiednio posmaruje. Padmé przekonuje się o tym boleśnie na początku swojej kariery w senacie

Griev

Hej, czy ktoś ma pomysł dlaczego nie ma previewu Zgrywa? Bo z jednym z moich twitterowyh znajomków zastanawialiśmy się, czy po prostu na pierwszych stronach nie byłoby za dużych spoilerów i ktoś tam wtrącił, że podobno nie było zajawki Vadera #25 właśnie z tego powodu. Co jest całkiem zrozumiałe.

Re: Griev

Też dzisiaj szukałem. Może po prostu jeszcze za szybko? Chyba, że szykują jakąś bombę na finał Age of Republic...

Re: Griev

Pierwszy AoR do którego nie ma previewu, dziwne. Na pocieszczenie jest tylko szkic, który Ross jakiś czas temu wrzucił na twittera:
https://twitter.com/LukeRossMarvel/status/1101646707366989824

Re: Griev

I jest to bardzo dobry szkic .

Re: Griev

March 19?

Re: Griev

Musiał się machnąć, to jest wtorek, a komiksy wychodzą we środę.

Griev by Luke Ross

Grievous

Dobry zeszyt na zakończenie.

+ polowanie na Jedi
+ starożytne świątynie zawsze na plus
+ force nexus(?) i wizja - Grievous jako Kaleesh
+ ciekawe to było z tym odcięciem się od Mocy
+ rysunki Rossa tym razem jeszcze lepsze niż zwykle

Ogólnie bardzo fajne.

Re: Grievous

mkn napisał:
+ ciekawe to było z tym odcięciem się od Mocy

-----------------------
The Force is what gives a Jedi his power. It`s an energy field created by all living things. It surrounds us and penetrates us. It binds the galaxy together.

Wszystkie protezy i mechanizmy generała Grievousa są mechaniczne, co sprawia że każda z tych części jest "martwa" w mocy. Dlatego jego połączenie z mocą nie jest tak silne gdy zostaly z niego pojedyncze organy jak wtedy gdy był całkowicie żywy.

Re: Grievous

Fabularnie - miodzia. Połączenie Grievous i Moc jest bardzo niecodzienne, ale fajnie skontrastowano jej duchową naturę z jego ślepą wiarą w technologię i sprawy przyziemne. Do tego zabił dwoje Jedi, to więcej niż w całym TCW. Planeta bardzo fajna, a pułapki takie Indianowe .

Ale ja ból siedzenia mam. Mam ból siedzenia jako fanka Kaleeshan i archiwistka Ossusa, bo już mnie oczy bolą na samą myśl ile zmian będzie trzeba powprowadzać w artykule.

Słuchajcie, sprawa z Kaleeshanami wyglądała w Legendach tak, że każde - i nie żartuję tu ani nie przesadzam, KAŻDE - źródło przedstawiało ich inaczej. I nie były to różnice w rodzaju "Ten ma skórę pomarańczową, a ten czerwoną", tylko anatomiczne. Ten ma źrenice, ten nie. Ten ma tyle palców, a ten tyle. Ten ma "normalne" nogi, a ten jest palcochodem. Więcej mojego marudzenia tu:

http://ossus.pl/biblioteka/Kaleeshanie/Legendy#Nie.C5.9Bcis.C5.82o.C5.9Bci_dotycz.C4.85ce_wygl.C4.85du

No ale dobra, pomyślałam sobie, gdy Disney kupił firmę. Przynajmniej będzie jeden kanon, to i skończą się te cuda, bo mieliśmy ich oficjalny wygląd - mówiąc konkretnie, statuę Zgrywka w zamku. Oto jak wygląda:

http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Statua_Grievousa_w_zamku.jpg

Twarzy nie widać za dobrze, ale od czego są materiały BTS:

http://ossus.pl/biblioteka/Plik: Grievous_bez_maski_kanon_koncept.jpg (skasujcie sobie spację, bo Bastion robi emotkę )

Więc... dlaczego... Luke Ross oparł wygląd Grieva na podstawie materiałów z Legend, a mówiąc konkretnie - figurki Hasbro?

Grrrrrr...

Re: Grievous

Proszę mnie nie zabijać za podwójne posty, ale popatrzyłam uważniej i sądząc po ciuchach, to wydaje się, że Ross oparł jego wygląd na podstawie... konceptu z "Battlefronta IV". Niewydanej gry z Legend.

https://i.pinimg.com/originals/8d/cc/ea/8dcceaabd4b6080a4b6690ab9f84c3fd.jpg

Re: Grievous

No, ale przecież posąg Grievousa z jego zamku pojawia się kilka stron wcześniej (jest zgodny z TCW) i później Kaleesh z wizji jest z nim też w miarę zgodny. Co tam się tak mocno nie zgadza?

Przeglądam też grafiki Kaleeshan z Legend i chyba też nie było tak źle. Nogi i stopy rzeczywiście mają inne, ale poza tym to różnią się głównie kolorem skóry i maskami. Jedno spojrzenie i dokładnie wiadomo z jaką rasą mamy do czynienia.

Re: Grievous

W TCW Griev ma jedną parę rogów szczękowych na szczęce. Tu dwie. Poandto w TCW ma duże, wystające kły. Tu nie.

Niby tak, od razu widać jaka rasa, ale...

Re: Grievous

No masz racje, jak dokładnie się przyjrzeć to różnice są, ale szczerze to póki o tym nie napisałaś, to zupełnie nie zwróciłem na to uwagi, a czytam raczej powoli i dokładnie. Utwierdzam się w przekonaniu, że jeśli zacznie się w świecie SW zbyt głęboko drążyć to wszystko się szybko sypnie.

Ale i tak mistrzem jest ulubieniec fandomu czyli Larocca, który tak narysował Kalamarianina
https://imgur.com/tGq2KtI
że obwieszczono powrót Rakatan do kanonu

Re: Grievous

Ja tam zawsze zakładam, że różnice wśród obcych wynikają z istnienia różnych podgatunków, nawet jeśli te nie są oficjalnie przedstawione (tj.nazwa).
BTW To miał być Battlefront IV ?

Re: Grievous

@mkn - No tak, Larocca to taki Wendig świata komiksów .

@inkwi - podgatunki, jasne, wszystko rozumiem, ale cały czas mówimy o tej samej osobie .

Yep, miał być "Battlefront IV" - bo jeszcze za czasów predisnejowskich w dość zaawansowanym stadium był BFIII, a BFIV był w fazie konceptów. Zasadniczo miała to być historia alternatywna, gdzie źli są dobrzy i vice versa. W przypadku Grievousa wczesne koncepty sugerowały, że byłby Jedi, potem zdecydowano się jednak na niecybernetycznego wojownika.

https://imgur.com/a/k3N2d

Nawiasem, Ross faktycznie opierał się na tym koncepcie:

https://twitter.com/ShaakTi1138/status/1106274996907921409

Czego zupełnie nie rozumiem. Przecież posłaliby mu materiały z TCW, są one też dostępne nawet dla zwykłego śmiertelnika na blu-rayu, jak chce się obrazki, wystarczy zrip... eee, pokombinować.

Re: Grievous

ShaakTi1138 napisał:
Czego zupełnie nie rozumiem. Przecież posłaliby mu materiały z TCW, są one też dostępne nawet dla zwykłego śmiertelnika na blu-rayu, jak chce się obrazki, wystarczy zrip... eee, pokombinować.
-----------------------
A ja rozumiem i się cieszę, że "udział" generała w TCW powoli odchodzi w niepamięć. Ten serial miał wiele zalet ale zniszczył Grievousa tak jak swtor i ksiażka zniszczyły Revana i tak jak TLJ zniszczył Skywalkera.

Ten komiks przywrócił mu choć cząstkę dawnych umiejętności ale do orginalnych wojen klońskich niestety jeszcze wiele, wiele,wiele brakuje.

Re: Grievous

W sensie że ten przekoks co załatwia 3 Jedi na raz (padawana nie liczę) w tym dwóch mistrzów z rady w CW, a potem w fimie nie wiadomo dlaczego dostaje baty od jednego Obi-Wana... To ja już wolę Zgrywusa z TCW. Zresztą, posągi i szkice z "The art of..." są naprawdę śliczne.

Re: Grievous

Finster Vater napisał:
3 Jedi na raz (padawana nie liczę
-----------------------
Po pierwsze to każdego z tych jeedai pokonał pojedyńczo gdy ci rzucali się na niego jak Anakin na Dooku w AoTC.

Po drugie to nie byli silni jeedai. Ki Adi Mundi zdołał odbić zaledwie 4 strzały zanim zabily go klony, Aayla nie zdolala nawet się odwrócić a Shaak Ti w jednej z wersji została zabita po tym jak się zapytała Vadera "What is it Skywalker?". To mają być ci wielcy wojownicy? No bez żartów


Finster Vater napisał:
a potem w fimie nie wiadomo dlaczego dostaje baty od jednego Obi-Wana...
-----------------------
Masz na myśli tego Obi-Wana, który dał radę pokonać Sitha, który zabił jego mistrza i miał "high ground" po swojej stronie? Masz na myśli tego Obi-Wana, który w pojedynku na miecze dał radę uciąć wybrańcowi, jednemu z najlepszych szermierzy zakonu trzy kończyny i wepchnąć go do lawy?

Też się dziwię jak słaby musiał być generał, żeby z nim przegrać Zresztą odnośnie przekoksowania Grievousa w tej kreskówce:

https://youtu.be/M0gnwyYRHu8

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.