Forum

"Thrawn: Alliances"

Na NYCC zapowiedziano drugą część nowokanonicznego "Thrawna" pióra Timonthy`ego Zahna, tym razem z gościnnym udziałem niejakiego Vadera. Powieść zadebiutuje 26 lipca 2018.

Dyskutujmy .

https://twitter.com/starwars/status/916403734049181697

to ja przy okazji

spytam: na ile Thrawn nowokanoniczny jest Thrawnem starokanonicznym? Bo rozumiem, że już spory fragment jego historii w NK powstał (chociażby w Rebelsach i poprzedniej książce, więc jest o czym dyskutować).

Jest to analogiczna postać do poprzedniego Kanonu, czy po prostu genialny strateg z czerwonymi oczami, która składa opuszki palców i mówi "a teraz strzelcie tu bo tu przylecą rebelianci" i wygrywa bitwę?

Re: to ja przy okazji

Na pytanie na ile nowokanoniczny Thrawn jest Thrawnem strokanonicznym ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie. Moim zdaniem Thrawn z powieści "Thrawn" troszkę różni się od Thrawna z Rebelsów.
Otóż Thrawn w Rebelsach jest zły (dokładnie: jest kreowany na złego, bo z Rebelsów nie dowiadujemy się prawie niczego o jego motywach) i nie ma swoich starokanonicznych supermocy dedukcyjnych (choć raczej należałoby powiedzieć indukcyjnych, ale to nieważne) - jest bardzo inteligentny, ale nie robi żadnych "cudów". Natomiast w "Thrawnie" Thrawn jest zasadniczo dobry i ma supermoce dedukcyjne, ale te moce wciąż są dużo słabsze niż w starym kanonie.

Charakter Thrawna nie uległ specjalnej zmianie, ale jego charakterystyka przesunęła się od ridiculous mastermind do badass normal

Re: to ja przy okazji

No ale pamietajmy ze to Thrawn ktory dopiero co pojawił się w galaktyce - mam na mysli że to Thrawn z czasów preOT, OT. W legendarnej trylogii poznajemy Thrawna postROTJ. Ma jeszcze czas żeby zostać tym ridiculous mastermind

Re: to ja przy okazji

Czy ja wiem czy dużo słabsze? Są na pewno lepiej przedstawione. Większość jest jakoś wytłumaczona, w przeciwieństwie do wniosków totalnie z czapy w TT. No i w Trylogii zdarzyło mu się pomylić nieraz, a w Thrawnie był, niestety, nieomylny.

No i pamiętajmy, że akcja Thrawna dzieje się chronologicznie wcześniej. To nie musi być "nowy" Thrawn, to może być po prostu jeszcze młody Thrawn.

Re: to ja przy okazji

No przede wszystkim w Książce to postać, której od początku do końca kibicujesz (przy okazji też kibicując pani Pryce), bo "Empire has Right". I napisana o wiele lepiej niż pierwsza trylogia.

W "Rebelsach" zaś to jedyny Imperialny, który nie daje z siebie zrobić Idioty (Yularen jest epizodycznie, więc go nie liczę)

Re: to ja przy okazji

Plus pamiętajmy że Rebelsi są z pov Rebelsów i dla nich Imperium to zło.

Dla mnie Thrawn z NK jest zdecydowanie ciekawszy i bardziej... wielowymiarowy? Ale to dopiero początek jego drogi.

A odpowiadając Karasiowi z wątku poprzedniej książki - jasne, teoretycznie sequel może dziać się równolegle z 4 sezonem, tudzież ewentualnie z 3 ale jakoś nie wydaje mi się. Thrawnowe szanse na przeżycie skoczyły w górę

Re: to ja przy okazji

Ale to już wiadomo czy przeżyję i odpowiedź to: początek spoilera tak, przeżyję. Będzie mobilna gra strategiczna i po stronie Imperium dowodzi się jako Thrawn. Gra ma miejsce po epizodzie VI i z tego co mi się wydaje będzie kanoniczna. koniec spoilera

Re: "Thrawn: Alliances"

Thrawn zebrał świetnie recenzje.
Opinie wśród fanów też są bardzo pozytywne:
https://www.goodreads.com/book/show/31140332-star-wars---thrawn
Nie znam wyników sprzedaży, ale z racji kultowości głównego bohatera oraz osoby pisarza pewnie były bardziej niż zadowalające.
Już wcześniej też coś było słychać o tym, że Zahn negocjuje z Del Rey kolejne książki i ma pomysł na kolejne 2 czy nawet 3 powieści.
Pierwsza książka wprowadziła również sporo wątków, które powinny być pociągnięte dalej i wyjaśnione.

Także biorąc wszystko powyższe pod uwagę można się było sequela spodziewać, co nie zmienia faktu, że oficjalne potwierdzenie niezmiernie mnie ucieszyło Thrawn to moja ulubiona postać, a powieść jest dla mnie najlepszą książką NK.

Na razie wiemy tylko tyle, że Thrawn będzie współpracował z Vaderem i będą wspólnie walczyć z nieznanym zagrożeniem. Ciekawe czy to jest to samo zagrożenie z nieznanych regionów, o którym mowa w poprzedniej książce i z którym chcą walczyć również Chissowie.

Ciężko powiedzieć kiedy dokładnie będzie rozgrywać się akcja - pewnie po tym jak Thrawn w końcu upora się Rebelsami czyli między ANH a ROTJ

Mam nadzieję, że po TLJ zejdzie blokada z nieznanych regionów i dostaniemy więcej informacji o Chissach i dowiemy się co dalej z Eli Vento.

Połączenie Thrawn + Vader zapowiada się arcyciekawie.

Uroboros

Skoro Thrawn ma mieć kontynuację to może Uroboros skusi się na polską wersję. Wiem, że mają zaległości, będą pewnie chcieli na fali hype`u przetłumaczyć któreś z książek Journey to The Last Jedi i (niestety) adaptację TLJ, ale gdyby zapowiedzieli 1 Thrawna cieszyłbym się niesamowicie. Tylko coś nas nie informują ostatnio o planach na przyszłość. A są jeszcze takie książki jak Phasma, Leia czy Ahsoka.

Re: Uroboros

No i Inferno Squad jeszcze jest.

Re: Uroboros

Ja osobiście uważam, że zmiany Thrawna w stosunku do Legend mają większą przyczynę niż humorki twórców, czy chęć wykreowania postaci Thrawna jako kogoś zupełnie innego. Wszystko co kanoniczne zasila to uniwersum i kreuje nieodwracalną całość (bo przecież nie będziemy ponownie kasować kanonu;> najmniejsze informacje kreują to uniwersum. Coś na zasadzie zasilania Kosmicznej Mocy przez Żywą Moc, którą tworzą żywe istoty. A właśnie o Moc się tu rozchodzi, wiele cech starokanonicznego Thrawna, czy jego atrybutów byłoby sprzeczne z istotą Mocy w Nowym Kanonie, a przecież niemal w każdej pozycji dostajemy rąbek tajemnicy o pojmowaniu tej "boskiej energii". Dlatego nie tęsknię za tamtym Thrawnem, może za jego oczami, ale to czasem ;d

Re: Uroboros

Mnie trochę uwierał ten Thrawn-Sherlock, ale Zahn odrobił zadanie domowe i teraz jego dedukcje są sensowne i jakoś wytłumaczone, a nie kompletnie z czapy jak w TT. Choć wolę go w roli antagonisty.

Re: Uroboros

Za około miesiąc dowiemy sie czy Uroboros wyda Thrawna, czy w ogole cokolwiek wyda. Spytałem na FB i dostałem odpowiedź (za miesiac). Kruczek jest taki ze dalem im margines błedu równy miesiąc Więc do grudnia powinnismy wiedziec jakie maja plany.

Re: Uroboros

Pytanie czy zdradzą plan na cały nadchodzący rok, czy tylko puszczą info o zapowiedzi na grudzień?

Mamy okładkę!

https://youtu.be/J4mSlKf-vgY?t=144

Jak dla mnie wygląda niesamowicie, a wy co sądzicie?

Re: Mamy okładkę!

Na nic tak nie czekam jak na nowego Thrawna, pierwszy byl swietny. Okladka tez fajnie sie prezentuje.

No może na kontynuacje losów Thane`a i Cieny czekam bardziej.

Re: Mamy okładkę!

Fajna okładka.
Na razie jest to zdecydowanie najciekawsza zapowiedź książkowa.
Szkoda, że trzeba czekać aż do czerwca przyszłego roku

Zmiana premiery

Nowy Thrawn przesunięty o miesiąc, nowa data premiery to 24 lipca.

Re: Zmiana premiery

Ehh, szkoda. Czekam bardzo, a kolejne opóźnienia sprawią, że u nas będzie wydana najpewniej dopiero w 2019 roku. Niemniej miło by było, gdyby w tym roku wyszedł u nas pierwszy Thrawn. Chyba najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Zmiana premiery

Może Uroboros czeka aż pojawi w USA się druga część, żeby wydać u nas obie książki jedna po drugiej?

Re: Zmiana premiery

Byłoby ciekawie.

Niech Moc będzie z Wami.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.