Forum

SW Komiks Wydanie Specjalne 2/2013

Drugi i ostatni numer Star Wars komiks Wydanie Specjalne trafi do sprzedaży 5 września. Tym razem w środku historia z cyklu X-wing: Rogue Squadron pt. "Requiem dla Łotra".

Z przyjemnością przedstawiamy kolejny na naszych łamach komiks z serii X-wing: Eskadra Łotrów. W trzecim ubiegłorocznym numerze „Wydania Specjalnego” pokazaliśmy historię W służbie Imperium, a w trzecim „Star Wars Komiks” w tym roku znalazła się opowieść Życie barona Fela. Oba komiksy są w pewnym stopniu ze sobą powiązane, ponieważ Fel – największy as myśliwski Imperium – opowiada w drugiej historii o swojej karierze i wspomina między innymi o bitwie ukazanej we W służbie Imperium. Komiks Requiem dla Łotra, który prezentujemy w tym numerze, opowiada o mniej znanym epizodzie z dziejów słynnej eskadry, który nastąpił niedługo po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Eskadra Łotrów powstała z przekształcenia Eskadry Czerwonych, mającej na koncie zniszczenie pierwszej Gwiazdy Śmierci, a podstawowym myśliwcem na jej wyposażeniu był Incom T-65 X-wing. Maszyny te oglądamy również na kartach tego komiksu, zresztą także w nowym, nietypowym zastosowaniu.
Komiks zawiera w sobie historie przedstawione w zeszytach X-wing: Rogue Squadron #17-20.
Scenariusz Michael A. Stackpole i Jan Strnad, rysunki Gary Erskine, kolory Dave Nestelle, okładka Stuart Hiner. Tłumaczenie: Maciek Drewnowski.

Okładka - /news.php?17222,we-wrzesniu-lotry-nadleca-ponownie.html

A jakieś konkretne źródło?

A może coś konkretniejszego odnośnie daty wydania? Na stronie wydawcy śladu po tym nie ma. Miało być, ale nie ma. Skąd ta wiadomość?

źródło:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

znając życie

to promil może zapomnieć odpisać .

ale promil dostaje wszystkie informacje bezpośrednio od Egmontu, w ramach pakietu informacyjnego który rozsyłają do różnych portali i redakcji, taka prasówka, blurby itp. Zazwyczaj powinno być to samo na stronie, czasem jednak gdzieś mogą zdarzyć się obsuwy i pomyłki.

Data była podana

już we wcześniejszym numerze wydania specjalnego o ile pamiętam

To że miało być...

... to ja wiem. Ale "plany mogą ulec zmianie". Stąd i moje pytanie. Ma być w końcu tego 5 września, czy nie? Na jakiej podstawie? Jakiś konkret? Bo nie wiem, czy mojego kioskarza 5 września "powiesić na sośnie", jeśli nie będzie, czy też nie?

Powieś, powieś

Nawet jak się okaże, że powiesiłeś go na tej sośnie za niewinność, to żywotów na świecie i tak jest za dużo, a jeden z tychże żywotów lecący w jedną czy drugą stronę wielkiej różnicy demograficznej nie zrobi.

Jest!

Mimo moich obaw, komiks rano był tam gdzie trzeba. Good hunting!

A gdzie zapowiedź

Hmm pierwsze co przykuło moją uwagę to to że nie ma zapowiedzi następnego numeru SWK WS. Ktoś coś wie dlaczego tak? Aby tylko i tej pozycji nie wycofali ;/

SW Komiks: Wydanie specjalne 2/2013

Zauważyłem, że chyba jestem jedyną osobą, która napisała choć parę słów o każdym numerze SWK, WS-ów i SWK:E. W dodatku zauważyłem, że od pewnego czasu, jak sam czegoś nie napiszę, to nierzadko nikt się pali do pozostawienia po sobie choćby paru słów. Dopiero później, ktoś sobie o komiksach przypomina

Wyjątkowo szybko przeczytałem ten komiks, mimo, że historii o X-wingach nie lubię, bo to zawsze oznacza chaotyczne plansze i mnóstwo technicznego języka, jakim posługują się piloci, szczególnie w trakcie walk.

A tu było całkiem znośnie, bo fabuła była istotnym elementem komiksu, a walki stanowiły tylko część całości. Rysunki to raczej średnia półka, a kolory już w ogóle bardzo słabe, ale całość była dosyć przejrzysta i to się liczyło najbardziej. Sam pomysł na komiks całkiem ciekawy, prosty, ale fajnie wykonany. Zasługuje na 7/10.

I teraz pytanie na koniec. Dlaczego na drugiej stronie brak zapowiedzi następnego WS-a? Chyba nie nadszedł już na nie koniec, co?

asdfg

Cóż, to nie jest tak, że Elendil mi przypomniał o tym numerze ;P Po prostu nie mogłem się jakoś zebrać z napisaniem czegokolwiek (no i nie od razu kupiłem komiks).
Co do X-wingów, zawsze będę mieć sentyment do tej serii (czy to książkowej, czy komiksowej) bo były to jedne z pierwszych książek SW jakie czytałem, choć jak pisze Elendil same walki myśliwców dla mnie nie były tam nigdy najważniejsze. Tutaj ich w ogóle nie ma, więcej jest relacji między postaciami za które lubiłem książki Allstona. Główny wątek świątyni również mi się podoba.
Komiks nie pretenduje do bycia czymś "większym", ale jest po prostu przyjemnym i porządnym czytadłem. 7/10

Ostatni Star Wars Komiks Wydanie Specjalne

W związku z wczorajszą informacją postanowiłem przeczytać któryś z ostatnio wydanych komiksów przez Egmont. Wybór padł na ostatni numer SWK Wydanie specjalne.

Eskadra Łotrów: Requiem dla Łotra - komiksowe a książkowe przygody Eskadry Łotów to nieba a ziemia. Wszystkie książki z serii trzymają wysoki poziom czego o komiksach powiedzieć nie można. Owszem zdarzają się wyjątki od reguły jednak całościowo poziom oscyluje w granicach przeciętny, słaby. Tym razem jest troszkę lepiej. Pomysł z pradawnym miejscem pełnym ciemnej strony mocy może nie należy do najoryginalniejszych lecz całościowo wypada nie najgorzej. Łotry wypadają całkiem zgrabnie i zabawnie, choć tak szybkie uśmiercania mniej znanych pilotów może i dobrze obrazuje ryzyko wynikające z bycia pilotem myśliwca lecz zdecydowanie zmniejsza emocje i odczucia związane z ich śmiercią. Meczy po raz kolejny ukazywanie konfliktów rasowych pomiędzy Kalamarianami a Quarrenami, naprawdę nie ma innych waśni i animozji między milionami innych ras?
Na osobne słowo zasługują rysunki. Niestety zestarzały się bardzo brzydko i o ile walki myśliwców narysowane są bardzo ładnie o tyle akcja naziemna i wygląd bohaterów już nie. I dlaczego Ibtisam ma niebieski odcień skóry?

Podsumowując jest to dość oldschoolowy komiks, który mimo swoim wad czyta się szybki i płynnie. 5/10

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.