Forum

TCW 5x20 - The Wrong Jedi

Fabuła ostatniego odcinka z Ahsoką (i prawdopodobnie sezonu) przedstawia się następująco:

Anakin, który wierzy w niewinność Ahsoki, rozpoczyna własne śledztwo.


Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu TCW.
Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub CN.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć TCW. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.

...

Świetnie się zapowiadają te odcinki z Ahsoką.Jeszcze pewnie w tym akcie ukaże się Embo,bo był na trailerze w podziemiach.

!!!

Pojawi się Asai Ventress,i Ahsoka z nią stoczy pojedynek.

Skylwalker również zmierzy się z Ventress.

Aha

A te odcinki Anakin/Padme/Clovis? Mogłoby być ciekawie ...
Nadmiar Ahsoki mi ciąży :/

...

Te odcinki z Clovisem przełożyli na szósty sezon.

klip

Fragment odcinka z czatu zaczyna się ok. 36:29. Później potwierdzili, że droid to nawiązanie do pewnej słynnej postaci z CSI .

http://www.youtube.com/watch?v=QwMMpqsPYTk

...

Ciekawy wywiad.Dużo fajnych fotek i koncept artów oraz ciekawy klip.Ciekawe kto spowodował wybuch w świątyni Jedi.

...

Dopiero się skapnęłam, że to nie z tego odcinka... brawa dla mnie.

...

Jak to mówią "Skleroza nie boli".

preview

I tym razem właściwy, choć nie jest to preview w czystym znaczeniu tego słowa, a reklamówka z CN, niestety, słaba jakościowo.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xE1sDsTwemI

początek spoilera Klony celujące w plecy Ahsoki? Ciekawe... koniec spoilera

i

###

Od kiedy Kanclerz Republiki zajmuje się takimi pier...dami, jak sąd nieletnich?! I od kiedy w Republice jest kara śmierci?
Pomimo fajnego pomysłu na tę serię odcinków, to jest absurdalne.

...

Nie mówiąc o zasadzie trójpodziału władzy. Od kiedy władza wykonawcza uzurpuje sobie uprawnienia władz sądowych? Ale można traktować to jako początek przekształcania systemu republikańskiego na system jedynowładczy jaki panował w imperium.Co zaś się tyczy "czapy" to w nowej republice kara śmierci była stosowana zaś w starej nigdzie nie jest podana informacja że jej nie stosowano.

...

To w sumie pasuje do III epizodu gdzie Palpatine mówi, że kontroluje senat i wszystkie sądy.

qwe

@smajlush, Padawan Wandalek

Zdaje się, że Ahsoka stanęła przed sądem wojskowym. Nie jestem specjalistą od tego typu sądów, ale wydaje mi się, że Palpatine jako najwyższy dowódca wojskowy ma prawo sądzić Ahsoke (która jest de facto żołnierzem w stopniu komandora, jeśli nic mi się nie pomieszało).
Nie wydaje mi się więc, aby zakłócona była tutaj zasada trójpodziału władzy.

Inna rzecz, to czemu ktoś tak ważny jak kanclerz się tym zajmuje. Mi się wydaje że to zagranie propagandowe, pokazanie że dla Palpatien`a nie ma świętych krów w postaci jedi.
No i są jakieś źródła mówiące o tym, że w Republice w tym okresie nie było kary śmierci?

Republika

Też zadaję sobie to pytanie. Przecież w Republice jest coś takiego jak trójpodział władzy, czyli wykonawcza, ustawodawcza i sądownicza. To Palpatine zajmuje się takimi pierdołami? To bezsens! Ludzie, od tego są przecież sądy! I tak samo jak Ty, też nie miałem pojęcia, że w Republice jest kara śmierci. Niech Moc będzie z Wami.

Preview

Ciekawy preview. Już nie mogę doczekać się tego odcinka. Tylko szkoda, że to już jest ostatni odcinek . Wielka szkoda. Tylko jestem ciekaw czy to początek spoilera Barissa wrabia Ahsokę. To by było zupełnie bez sensu. Kolejne niszczenie kanonu i nic więcej . Przecież ona w czasie rozkazu 66 walczyła u boku Aayli Secury jako nowo mianowany rycerz Jedi. Jeżeli okaże się, że to rzeczywiście ona, to mam nadzieję, że to jakoś odkręcą, bo jak nie, to tylko namieszają w kanonie, zrobią recton tak samo jak z Adi i będzie klops. Mam nadzieję, że Barissa to nie będzie. koniec spoilera. Niech Moc będzie z Wami.

.

Czyż to nie piękne. Czeka nas wspaniała egzekucja i to jeszcze w imię dobra Republiki. Anyways pewnie i tak nie zdechnie.

.

Egzekucja w TCW i to jeszcze sztucznej postaci wymyślonej na potrzeby tego serialu...Marzenia, znając życie i tak nic ważnego się nie wydarzy, wszystko na siłę będzie wpychane do sezonu szóstego.

Kto?

Jak myślicie, kto wrabia Ahsokę? Zdaje mi się że jest to ...........

jeszcze jedno pytanko...

Czy to prawda że sezon 5 ma tylko 20 odcinków a nie 22 jak w innych sezonach?

.

Tak

spox

spox. trochę bez sensu

.

Zgaduje ,że Anakin będzie ,,Wyduszał" ( dosłownie ) ze świadkó zeznania :3

Anakin

A co. No przecież, że tak! Zastosuje taktykę strzelać, a potem pytać . W jego przypadku to będzie najpierw dusić, a potem pytać. Niech Moc będzie z Wami.

.

Zgaduje ,że Anakin będzie ,,Wyduszał" ( dosłownie ) ze świadków zeznania :3

...

Podobno na Teletoonie jest inny preview i początek spoilera jeden z komentujących na SW.com napisał, że widać tam włosy napastnika od tyłu - i są identyczne jak te należące do Barrissy... wciąż mam nadzieję, że się mylił. koniec spoilera

.

Wyciąłem scene w której Barissa jest bez kaptura i tą ze spotu teletoon.
I... początek spoilera włosy są te same. Budowa ciała identyczna. Jestem pewien że to Offee. Należy się teraz zastanowić co było motywem jej działania. Zemsta? Zazdrość? Coś innego? W zwiastunie Skywalker walczy z Barrisą. Jeśli Anakin ją złapie to nastąpi destrukcja kanonu. Polecam przyjrzeć się też ubraniu Offee na tym zdjęciu http://ossus.pl/images/0/05/Barrissadeth.png Identyczne miał napastnik. No chyba że to Aurra Sing. : koniec spoilera

Barrisa

-początek spoilera ona jest złym jedi koniec spoilera czułem to od początku początek spoilera to że nikogo nie poinformowała , że pomagała Ahsoce, ale jedno jak na Barrise to jest podejrzanie dobra, z drugiej strony ciekawe że Ahsoka pd razu nie rozpoznała że to nie Ventrres a przynajmniej po chwili koniec spoilera

Ahsoka i Bariss

Ja również mam nadzieje, że to nie jest Bariss ,ale wiele rzeczy na to wskazuje ...
Mam nadzieje, że Ahsoka wyplącze się jakoś z sideł mrocznego admirała Tarkina ...

Niestety

-początek spoilera To musi byc Bariss, łona przeszła na złą stronę koniec spoilera

...

-początek spoilera Nie sądzisz, że Barrissa to zbyt oczywisty wybór? koniec spoilera

...

-początek spoilera Nie tylko ona cos mi tu jedzie większą akcją bo nie tylko ona jest w to chyba zamieszana, Tarkin jest rzeczowy a jego wina zrujnowała by kanon (No chyba że TCW postanowiła pobic granice absurdu), Maul to też chyb anie jest bo jest łysy i inaczej się rusza ( moje oko cyborga się nie myli ) , apropo podobno to ostatni odcinek seri ? czy to prawda? koniec spoilera

...

Też mam takie dziwne przeczucie,że to ostatni odcinek serii.

...

przedostatni. po ostatnim jest zapowiedź "season finale next saturday"

...

Pozostaje tylko czekać i być (być może) mile zaskoczonym

previev

uwaga !!!! previev pod koniec pokazuje bardzo dużo !!! a więc spoiler
http://www.teletoon.com/en/
początek spoilera pod koniec widać jak anakin walczy z barissą (jej włosy) koniec spoilera
poza tym na stronie głównej jest film z komentarzem filoniego , który również dużo zdradza !!!
http://starwars.com/explore/the-clone-wars/ep519/#!/media/commentary
Mam nadzieję że ostatni odcinek będzie trwał 60 minut

...

Nigdy nie trwały 60 min., więc nie sądzę, by było tak tym razem.

początek spoilera Cóż, skoro to już niemal pewne, to zaczynam oswajać się z tą myślą. Jedyna nadzieja w tym, że się nawróci, w przeciwnym wypadku będzie cienko . Pytanie tylko: dlaczego ona? Przy drugim sezonie tak się wzbraniali przed pokazywaniem mrocznych Jedi, a teraz obrót o 180 stopni? Naprawdę nie było kogoś innego? Aurry na przykład? Jak już pisałam, to piekielna niekonsekwencja w kreacji postaci, bo nic, po prostu nic na to nie wskazywało. Mam jednak nadzieję, że wszystko się jakoś wyprostuje. koniec spoilera

...

ja natomiast mam jeszcze gorsze przeczuciapoczątek spoilera niż sprawa z barissą , pamiętacie na previevie season final widać było widać ahsokę kroczącą samotnie między kolumnami świątyni jedi, nie widzieliśmy jeszcze tego fragmentu więc przeczuwam że ahsoke spotka chyba wydalenie z zakonu a poza tym spojrzcie na previev ostatniego odcinka i spójrzcie na reakcję jej oczu pod koniec ... to również nie zwiastuje nic dobrego koniec spoilera

Wiem !!!

-początek spoilera to tak rozwiążą problem z Ahsoką zamiast ją zabijac ona zostanie wyrzucona i kanon naprawiony! A że udowodnią że to nie ona to Anakin będzie tak jak w Zemście sithów koniec spoilera

...

Możliwe motywy Barriss:1.Zazdrość ( oby tak ) 2.Dark Side 3.Barriss jest pod wpływem magii ? 4.To wcale się nie wydarzyło ( to były wizje anakina - oby nie ) 5.Ktoś ją przekupił , aby to zrobiła

...

A może jest polityczną idealistką nie mogącą patrzeć na to jak zakon Jedi coraz bardziej traci swoje ideały. Tylko czy organizowanie zamachów jest odpowiednim sposobem działania bo według mnie sposób działania jeszcze bardziej sprawia że Jedi coraz mniej przejmują się swoimi ideałami.

nie wiem dlaczego

Nie wiem dlaczego ale nie chcę żeby Ahsoka umarła w tym sezonie. Co odcinek to mądrzejsza i fajniejsza. Przynajmniej mam takie przeczucie.

Re: nie wiem dlaczego

LordRycerzyk napisał(a):
[cytat]Nie wiem dlaczego ale nie chcę żeby Ahsoka umarła w tym sezonie.
________Ja z jednej strony też nie chcę , a z jednej strony chcę. Moim zdaniem scena podczas egzekucji Ahsoki była by smutna

Już wiem!

Może dlatego że jestem jej mistrzem

ahsoka

w sumie masz racje vintress byłoby smutno i nie chcę tego.
No ale co dalej jak ją wydalą co będzie w sezonie 6 nagle zniknie ???? Jak dla mnie idiotyczne a poza tym to świetna postać
Ciekawi mnie jak zakończą ten serial totalnym burakiem czy po mistrzowsku .... ale z drugiej strony to nie chcę żeby się kończył.
.... załamka

6 Sezon

A nie wpadliście że może zrobic dużo nawet nie będąc jedi np. robic za strażnika, albo zostac łowcą nagród, ma co robic!

...

myślę że po tym wszystkim jak została zdradzona i nikt nie chciał jej wierzyć mimo że byli przyjaciółmi , nie będzie chciała z nimi zostać ..... mam nadzieję że się mylę

spokojnie

Moje przekonanie leży ku wydaleniu jej z zakonu cóż kto powiedział , że Ahsoka nie pojawi się w sezonie 6? Może będzie postacią epizodyczną (wystąpi w jednym odcinku o.o) Ahsoka- świetna postać? Nieeee.. Obi-Wan lepszy

...

każdy ma swoje zdanie , uważam że ta postać zmieniła się najbardziej i najlepiej i poprostu ją lubię choć kiedyś nie za bardzo za nią przepadałem

Re: ...

kondziu911gt3 napisał(a):
poprostu ją lubię choć kiedyś nie za bardzo za nią przepadałem
_Ja też ją lubię , ale większość osób za nią nie przepada

...

Ahsoka może stać się o wiele ciekawszą postacią, jeśli wydalą ją z Zakonu .

Recenzja z BSR, nie ma spoilerów, lecz kilka wskazówek:

http://www.bigshinyrobot.com/reviews/archives/49160

"More than anything, this final episode is emotional. Perhaps one of the most emotional I’ve ever witnessed. For the last two thirds of this episode I was holding back tears and a lump in my throat. Matt and Ashley did some of their finest work in the final sequences of this episode"

"Continuity wonks are probably going to be upset by the handling of a couple of situations and characters (...)" -

--

Na moim kanale jest kolejny zwiastun odcinka http://www.youtube.com/watch?v=vKk5tAI7n5E

spoilery mogą być

A więc teraz wszystko jasne
zrobią z barissy złą
Ahsoke wydalą za to że jest niewinna , na koniec będzie dużo płaczu gdy anakin i ahsoka będą się rozstawać.
Jeżeli tak będzie to zrobią jak w większości amerykańskich produkcjach :/
Ehh szkoda mi tych postaci no ale co jak co w końcu twórcy nauczyli się budować napięcie .
Mam nadzieję że dowiemy się w sezonie 6 co dalej Ahsoka i Barissa będą porabiać

...

Jak wogóle będzie 6 sezon.

Re: ...

DarthBane66 napisał(a):
Jak wogóle będzie 6 sezon.
________
No co Ty, oczywiście, że będzie. To oczywiste. A gdzie wątek z Clovisem? A gdzie dalsze przygody Maula? A gdzie dalszy los Ahsoki? To jest wiadome, że szósty sezon będzie. Być może będzie i siódmy. Niech Moc będzie z Wami.

What?

Niech na tym sie skonczy los Padawana. Tano.. nie powinni poruszac losu Ahsoki w sezonie 6
;(

Ahsoka

Czy ten post był do mnie? Jeżeli tak, to używaj drzewek. I jestem odmiennego zdania niż Ty. Zdecydowanie powinna być jedną z głównych postaci jak w poprzednich sezonach i reszcie tego. Takie jest moje zdanie. Niech Moc będzie z Wami.

...

Daje to nowe możliwości poprowadzenia fabuły ale na razie nie jesteśmy tego pewni na 100% więc poczekam do soboty aby po obejrzeniu odcinka wypowiedzieć się ten temat bo na razie to tylko spekulacje bazujące na przeciekach. Co nasza padawanka miałaby począć w takiej sytuacji jak znaleźć swoje miejsce w galaktyce kiedy utraciło się wszystko co ceniło się w życiu. Autorzy serialu może wrócą do "romansu" z Luksem.

Lux

Tak ja byłem za takim czymś ale jest problem Lux jest senatorem a Ahsoka będzie ścigana więc to nie jest dobry pomysł. Bardziej prawdopodobne że dołączy do Ventres o ile się skapnie że to nie on aja zaatakowała.

...

A za co miała by być ukarana? Przecież karą będzie banicja z zakonu Jedi. A zgodzisz się ze mną że raczej już raz ukaranych się nie ściga.

Re

Ona zabiła klony! Powinni ją wydac Palpiemu na sąd albo przynajmniej Tarkinowi.

mi

się wydaje że początek spoilera i tak uniewinią ahsoke koniec spoilera

lepsza jakość i dłuższy

...

Ahsoka przedpoczątek spoilera sądem mistrzów koniec spoileramoże być ciekawie.

chyba...

NIENAWIDZĘ RADY! BIEDNE DZIECKO! Wszyscy obrócili się przeciwko niej! Nawet jej Mistrz! Głupi Yoda! Głupi Windu! Jestem poruszony tą sytuacją!
Jak jeszcze może skończyć Ahsoka: załamie się psychicznie jak Maul (może zginie ); popełni samobójstwo
Jak można nisko upaść! Tak dobra Jedi! Nawet nie rycerz Jedi tylko PADAWAN!!!
Jeśli to sprawka Bariss znienawidzę ją na wieki.

P.S. Mam wrażenie że nikt nie lubił Ahsoki. Jednak teraz zasługuje na pełne wsparcie. Niech Moc będzie z Tobą Ahsoko i z Wami fani Ahsoki!

...

Nie przesadzaj aż tak - świat nie jest tak czarno-biały, a Anakin akurat w tym momencie stara się jej bronić. Że Rada została pokazana w tym akcie bardzo niekonsekwentnie w stosunku do całej serii, to druga sprawa i tu się zgadzam. Problem jest taki, że wszystko dzieje się za szybko, brak stopniowości w pokazaniu wydarzeń - ewentualnej początek spoilera zdrada Barrissy, która była poza ekranem praktycznie dwa sezonu koniec spoilera oraz degradacji moralnej Rady - widz nagle i automatycznie zacznie sympatyzować z Anakinem, który jest przeciwko niej. A wydawało mi się, że przesłanie "Zemsty Sithów" było nieco inne - że to Skywalker był Małym Jasiem obrażonym na cały świat. Teraz wyjdzie na to, że miał rację, a rozkaz 66 był w porządku.

Re

Ale rozkaz 66 był słuszny Anakin jest wielki nie żebym był za sithami ale tak zgięli jedi więc był dobry!

...

Naprawdę nie chcę dyskutować nad tym czy Jedi czy Sithowie są lepsi, ale moim zdaniem wymordowanie rzeszy ludzi nigdy nie jest słuszne.

Obraz Anakina

Nie wchodząc w sekciarską dyskusję, kto jest lepszy Jedi czy Sithowie (są równie nieludzcy), to ostatnie odcinki piątego sezonu TCW być może służą zmniejszeniu szoku jakim dla młodego widza może być trzeci epizod, gdy główny bohater przechodzi na ciemną stronę. Kreskówka podkreśla kryzys w zakonie Jedi, częściowo usprawiedliwiając Anakina.

czarno-biały świat

-początek spoilera zdrada Barissy koniec spoilera nie musi być do końca zdradą, a raczej specyficzną wiernością wobec ideałów Jedi przed wojną. Wojna podkopała morale Jedi. Zdaje się że w książkowej wersji Zemsty Sithów wspomina się o problemach z jednomyślnością w Radzie Jedi. Oczywiście kłopoty Jedi nie narodziły się z wojną (Yoda w rozmowie z Obi Wanem narzekał na to jacy stali się Jedi w AOTC), ona je wydobyła. W tej mini serii (odcinki 17-20) najciekawsza jest nie akcja, a zmiany podejścia wobec Jedi (antywojenne demonstracje na Coruscant naprawdę są szokujące jeśli się przypomni strach Neimoidianian przed spotkaniem dwóch Jedi, albo obojętność wobec obcięcia ręki "kobiecie" i zabranie jej przez dwóch gości, z których jeden stwierdził Jedi bussines...)

...

Zapowiada się bardzo, ale to bardzo ciekawie Ciekaw jestem jak to wszystko w jednym odcinku rozwiążą.

...

Postaram sie poszukac wiecej informacji na ten temat i zrobie o tym film

coś zauważyłem

Jeśli to Barriss to przeszła na Dark Side. Bo przecież Sithowie potrafią dusić i upadli Jedi. A jak zginęła Letta?

Wiesz

-początek spoilera No o tym jest połowa tej strony ze to Barriss jest zła i że jest po ciemnej stronie koniec spoilera

Jedi

Jedi mógł używać duszenia mocy. Lecz była to technika zabroniona.

______________

otóż to

...

Na oficjalnej podejrzewają że to początek spoilera barissa może zostać ścięta pod koniec odcinka (ale mogą to być tylko podejrzenia) koniec spoilera

2 nowe previevy !!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=BpobLXUJwKM
o kur** o kur%^ ja tego nie chce >>>początek spoilera http://www.youtube.com/watch?v=n3e54Jq7HQM koniec spoilera<<<<

drugi previev

tak umieściłeś drugi preview, że się nie otwiera

drugi previev

lepiej

tak, lepiej

...

-początek spoilera Nie sądzę, by ją zabili. koniec spoilera

A co myślicie o nowym głosie Palpiego? Moim zdaniem Abercrombie był o wiele lepszy, ten ma dziwacznie nosowy ton i mało pasuje do roli.

Palpatine

Zgadzam się z Tobą. Nowy głos Palpatine`a jest... dziwny. Śmiesznie brzmi. Faktycznie, tak nosowo. Niech Moc będzie z Wami.

...

Abercrombie brzmiał lepiej, to fakt, ale myślę, że jakoś przyzwyczaimy się do barwy głosu. Bardziej martwi mnie to jak nowy aktor przeciąga sylaby, troszkę to irytujące.

Klip

Ciekawy klip . Już się nie mogę doczekać. Z tym, że początek spoilera Ahsoki oczywiście nie zabiją. A tak w ogóle Tarkin jako prokurator? koniec spoilera. Jeszcze raz to powiem - nie mogę się tego doczekać . Niech Moc będzie z Wami.

obrazki

Z odcinka:

http://starwars.com/img/explore/the-clone-wars/ep520_hero.jpg

http://starwars.com/img/explore/the-clone-wars/ep520_synopsis.jpg

I ciekawą rzecz zauważyli na TFN-ie (nie podlinkowuję, bo w nazwie jest spoiler):

początek spoilera http://s20.postimage.org/ropod8c4d/barris_captured.jpg

Spójrzcie na przerwę pomiędzy lewym ramieniem Anakina a jego ciałem - widać tam kogoś w długiej szacie i prawdopodobnie jest to Barrissa. I teraz modlę się tylko, by twórcy nie wpadli na "genialny" pomysł skazania jej na śmierć.
koniec spoilera

heh

Shaak pisałem o tym wczoraj
Że to bardzo prawdopodobne .

..

Kogo? Barris przecież ona zginęła jako jedi. Kolny zabiły ją podczas rozkazu 66.

Re: ..

Artem napisał(a):
Kogo? Barris przecież ona zginęła jako jedi. Kolny zabiły ją podczas rozkazu 66.
________
O czym Ty mówisz!? I co z tego, że jest Jedi!? Przecież to TCW! Tu giną ci, którzy nie powinni ginąć. Może i została zabita przez "kolny", ale gościu, akcja tego serialu toczy się przecież przed RotS. Niech Moc będzie z Wami.

Fakt

Cóż Filoni zmienia historię postacie kiedy chce. Mało kto przejmuje się Barriss dlatego postanowił z niej zrobił czarny charakter

..............

No właśnie, toczy się PRZED. Czyli co? Zabiją Barris która zginęła podczas rozkazu 66? I zginęła jako Jedi a nie zbuntowany jedi..

Re: Re: ..

Mistrz Mateusz napisał(a):
Artem napisał(a):

O czym Ty mówisz!? I co z tego, że jest Jedi!? Przecież to TCW! Tu giną ci, którzy nie powinni ginąć. Może i została zabita przez "kolny", ale gościu, akcja tego serialu toczy się przecież przed RotS. Niech Moc będzie z Wami.

________
Przypominam, że wcześniej pewien łowca głów zginął w filmie pochłonięty przez Sarlacca, a potem powrócił do świata żywych w EU... Filoni nie był pierwszy

Ventres nie!

Kurde ventress pomogła Ahsoce , anakin tak się jej odwdzięcza ;P spooko

No co

witamy na wojnie! Ona walczyła z Anakinem wiele razy, jest na nią wyrok śmierci, jest sithem, pomagała konfederacji. Eeee to co chcesz?

..

Tak , ale jednak jest w niej dobro

-

No kabango masz racje.

...

Od kiedy Ventress jest sithem? To zwykła mroczna jedi która była tylko dziewczynką na posyłki jednego z lordów sithów która została bez żalu poświęcona kiedy zażądał tego drugi z lordów.

Re

Wiem ale mi chodzi o to za kogo ją uważa Anakin w tym momęcie.

...

kobango - sorki, nie ogarnęłam .

Tak czy siak, na Oficjalnej są kolejne obrazki, które wiele ujawniają.

http://starwars.com/img/explore/the-clone-wars/slideshow/ep520/preview/preview01.jpg

początek spoilera Czyżby obcinanie "warkoczyka" (i nie mam na myśli pasowania). koniec spoilera

http://starwars.com/img/explore/the-clone-wars/slideshow/ep520/preview/preview03.jpg

Coleman Kcaj po lewej?

Re: ...

ShaakTi1138 napisała:
http://starwars.com/img/explore/the-clone-wars/slideshow/ep520/preview/preview03.jpg

Coleman Kcaj po lewej?

________
Tak wygląda na Ongree, więc może on albo Pablo-Jill.

...

Ale Pablo-Jill nie był chyba w Radzie, więc raczej Coleman Kcaj. A poza tym Filoni mówi ciągle, że zbliżamy się do Zemsty Sithów, więc to z pewnością on, jeszcze tylko Stass Allie brakuje.

...

A Oppo Rancisisa jak nie było, tak nie ma, chociaż ponoć krążyły słuchy, że ma się pojawić w tym sezonie. Jenakże, z drugiej strony może to i lepiej? Przykłady Evena Piella i Adi Gallii pokazują, w jak bardzo głębokim poważaniu twórcy TCW mają losy członków Rady opisane w EU.

Przynajmniej Colemana Kcaja nie zniszczą; jego EU praktycznie olało.

;d

Z rady jedi znanej nam z "Zemsty Sithów" brakuje tylko Stass Alie i Anakina.Gdyby nie pozbycie się Piella brakowałoby tylko jednej osoby no ale cóż życie.Coleman wszedł do rady za Oppo Rancisisa więc Oppo nie powinien pojawić się w serialu i mam nadzieje,że się nie pojawi bo to się źle skończy.Więc zostaje tylko Stass Allie i jedno wolne okienko więc kapelusznik może wymyślić jakąś barwną postać na co licze

Re: ;d

RedValdez napisał(a):
Z rady jedi znanej nam z "Zemsty Sithów" brakuje tylko Stass Alie i Anakina.
________
Nope, jest jeszcze Agen Kolar, który powinien wskoczyć za Eetha Kotha. Historię tego ostatniego TCW także zmieniło, mówiło się, iż po Geonosis miał gryźć piach. Kto wie, może Mad Hatter wcale nie rozróżnia tych dwóch Zabraków od siebie?

Coleman Kcaj

Tak, wygląda jak Coleman Kcaj. Pablo-Jill to nie może być, bo on nawet w Radzie nie był. Tak, to z pewnością Kcaj. Tylko czekam ciągle na Oppo Rancisis`a, Stass Allie i Agena Kolara. Niech Moc będzie z Wami.

what

Ahsoka pasowana na rycerza? Oh to znaczy , że pewnie zginie w rozkazie 66 :/

...

albo to znaczy początek spoilera wydalenie z zakonu koniec spoilera

przeciez

jak widzimy żepoczątek spoilera Anakin walczy z bariss to znaczy że dowiedzą się o tymże to ona wrabiało ahsoke i to znaczy że jeśli nawet ją wywalą to przyjmą z powrotem. koniec spoilera

nie

Lepiej żeby jej żeby nie. Jak już kogoś wyrzucają z zakonu to nie mogą tak ngle znowu przyjąć

sumie

to by pokazywałopoczątek spoilera błędy rady jedi i byłby kolejny powód czemu anakin nie ufa radzie koniec spoilera

...

Nawet jeżeli ją wywalą z zakonu to lepiej , żeby do niego nie wracała ;P

Ja

akurat bardzo lubie TCW i Ahsoke to dzięki temu serialowi zostałem fanem SW

Hehe

Ja też przepadam za TCW .. Oglądam ten serial tylko dlatego , że jest to jedyny serial SW (obecnie emitowany ) Lubię ten serial też za animacje.

po pierwsze

Bariss nie może być wyrzucona z zakonu tak blisko Zemsty Sithów. Działania Offee nie są wymierzone bezpośrednio w Jedi. Uważam że raczej jest to prywatna sprawa między Offee,a Tano. Możliwe że zależy jej na zemście z jakiegoś powodu. Pożyjemy zobaczymy.

...

Pewnie zazdrości jej mistrza lol

A jednak

Po cichu liczyłam , że uśmiercą Ahsokę lub wywalą ją z zakonu... No cóż Filoni zapowiedział , że jej los będzie inny niż wszystkie pojawiające się teorię.. A więc co nasz Dave wymyśli?

...

Ten tajemniczy ,,ktoś" to LUMINARA!!!
1. Albo chce żeby nie Ahsoka tylko Bariss trafiła do zakonu ( walnięty naauczyciel xd )
2. Wrabia swoją uczennice bo ma jej dosyć

SPOILER

Znalazłam filmik w , którym ktoś pisze , że początek spoilera Padawanka Tano opuści Zakon Jedi.. Ta informacja jest prawdziwa , ponieważ ktoś znalazł zdjęcie wywiadu z Filonim , w którym wszystko jest napisane ... koniec spoilera

...

Stwierdziłam, że ten jeden raz oprę się pokusie i nie przeczytam .

...

Kurna, i faktycznie się okaże że to Ahsoka będzie głównym złym w trzeciej trylogii

Co znowu zepsuli w kanonie ?

Od razu uprzedzam że nie jestem z serialem na bieżąco, a także że nie boję się spoilerów z nim związanych.

Coś tam w komentarzach widuję że te odcinki z uwikłaną Ahsoką znowu coś namieszały w książkach/komiksach. Coś tam z Unduli ?
Let me know

;d

-początek spoilera Możliwe,że w ostatnim odcinku okaże się,że to Barissa wrabiała Ashoke i stała za zamachem.Słyszałem też pogłoski,że Offe może zginąć w tym odcinku a jak wiadomo została zabita podczas rozkazu 66 koniec spoilera

..

thx

...

Znalazłem fotkę na oficjalnej.Czyżby w tym odcinku miałby się pojawić Ackbar.

http://starwars.com/explore/the-clone-wars/ep520/#!/media/slideshow

...

Ackbar

Jest to możliwe, bo co by robił tu jego model? Tylko zastanawiam się po co? Czy coś do tego odcinka wniesie czy tylko pojawi się, bo pojawi? Mnie się osobiście wydaję, że będzie tylko robił za tło. Raczej nic nie wniesie, nie? No, ale zobaczymy . Już się nie mogę doczekać . Niech Moc będzie z Wami.

Ackbar

On już przecież kiedyś w tym wystąpił ? W 4 sezonie bodajże ?

...

W trzech pierwszych odcinkach poświęconych rybiemu księciuniowi.

Ackbar

Tak, owszem, nie mylisz się Mistrzu . Pojawił się w trzech pierwszych odcinkach czwartego sezonu. Niech Moc będzie z Wami.

...

Chcialabym , aby Ackbar wypowiedzial. Dwa marne slowka i git

...

Chcialabym , aby Ackbar wypowiedzial. Dwa marne slowka i git

Spoiler...........

http://www.youtube.com/watch?v=uDzKfqcM8GQ Jeżeli ktoś nie chc sobie psuć oglądania niechaj lepiej nie klika w ten link ...

a

ja mam za to czwarty klip (był od rana, ale nie działał).

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yN90YCKij24

oo

O nagram go i wrzuce na moj kanal

..

E jeżeli chodzi o preview to what? Obi-Wan jest za Ahsoką? oooo

...

A w sumie czemu nie? Znają się od dawna, wydaje mi się, że przyjaźnią, więc chyba powinien jej bronić .

...

Niesamowite! W końcu wypowiada się ktoś poza Yodą, Windu i Mundim xD

;d

-początek spoilera Juz po obejrzeniu ten odcinek jest tak zajebisty,że brak mi słów żeby to opisać.Po 1 no to już wiadomo Bariss stała za zamachem ale ani jej nie zabili ani jej nie wywalili więc to się da jeszcze jako tako naprawić ale ja już dawno się pogodziłem z tym,że kanon ulegnie zmianom przez ten serial a akurat Bariss nie była aż taką ważną postacią dla mnie.Po 2 ostatnie 5 minut odcinka myślałem,że ona jednak wróci do zakonu bo to jednak Filoni ale odeszła to daje takie pole do manewru scenarzystom,że aż głowa boli a ostatnia scena jak schodzi po schodach świątyni to majstersztyk.Kiedyś byłem nastawiony pesymistycznie do tego serialu głównie przez Mandalorian ale im dalej w las tym jest on lepszy więc teraz zostało mi czekać tylko na plotki o 6 sezonie koniec spoilera

oo

;( Muszę czekać do 16/17 , aby obejrzeć odcinek....

No i koniec

Cóż, zobaczymy jak to się dalej wszystko potoczy. Chyba początek spoilera Ahsoka nie pójdzie w ślady Ventress i nie zostanie łowczynią nagród koniec spoilera. No cóż, wszystko się okaże w 6. sezonie o ile go wyemitują Raczej chyba z pokazywania jej nie zrezygnują, bo to w sumie "twarz" TCW

SPOILERY! SPOILERY! SPOILERY!

Wow, wow. Majstersztyk. Najbardziej emanujący emocjami odcinek ze wszystkich!Świetna walka Anakina z Ventress i z Barris. Pokazane zaślepienie Jedi. Stary dobry imperialny wystrój sali sądu. Zachowanie Rady było maksymalnie przewidywalne, ale oni już tacy są- najpierw kogoś zrugać i wyrzucić a potem powiedzieć, że to była próba a uczeń jest super, że się nie poddał (powinni błagać na kolanach o przebaczenie ). Niesamowita rozmowa Anakina i Ahsoki. Scena, w której Ahsoka schodzi po schodach absolutnie genialna, tak samo muzyka budująca nastrój. Co do minusów: kiepskie umotywowanie działań Barris i sąd, w którym pojawia się Kanclerz (czy nie za dużo ma już na głowie? a propos Kanclerza- ciężko cokolwiek powiedzieć o dubbingu, bo nie miał za dużo kwestii, ale wydaję mi się, że Ian Abercrombie był lepszy). Czy to już naprawdę koniec tego sezonu?

..

Po co czytałam te spoilery haha xD

bariss

Kolejne źródło EU idzie do non-canon ;(. Naprawdę zaczynam się zniechęcać do czegokolwiek co poszerza to uniwersum, bo i tak okaże się to niekanoniczne, więc po co czytać.

Bariss

jakie źródło? o_O Nic nie mówiono co się z nią stało. Nie przeszłą na Ciemną Stronę, ani nic z tych rzeczy. Wiemy jedynie, że Bariss zginęła przy okazji O66 i tyle. Po Drongarze niewiele się o niej mówi.

....

No nie do końca. Była seria jakichś stripów komiksowych w czterech częściach - Reveails of Fortune czy jakoś tam, dawno czytałem. 1 część z 4 opisywała losy Barissy i Secury podczas walk na Felucii gdzie ukazano jej śmierć z rąk klonów. Nieco bardziej znanym potwierdzeniem była komiksowa nowelizacja Zemsty w której to kadr ukazywał jej śmierć.

Nie ukazano śmierci ale i tak jedno z drugim się pierdyka, tym bardziej że został zdecydowanie mniej niż rok do upadku Jedi. Raczej zabójczyni dziesiątków osób nie dostaje pogłaskana w nagrodę i nie wraca do służby - to nie czasy masowego ludobójcy Kyppa Durrona i Zakonu Skywalkera. Skoro Ahsoce groziła śmierć to i w wypadku Barrrisy będzie podobnie.

Inna sprawa że mierzi mnie to tak jak śmierć Evena Piella czyli raczej w ogóle. Akurat to nie był wątek za którego "kanoniczność" walczyłbym jak za Niepodległość.

...

1) komiksy są najmniej kanoniczną częścią świata SW. Dowodem na to jest właśnie fakt, że TCW zmieniają głównie to, co jest w nich zawarte
2) Pojawienie się Evena Piella w Noce Coruscant I: Pogrom Jedi jest alogiczne i jest jedną z najgorszych wrzutek w EU - to jak ożywienie Dartha Maula w TCW. Co jak co, ale zabicie Evena Piella w TCW to dobry pomysł

Ech

No i po serii komiksowej "Evasive Action". Szkoda trochę, głównie ze względu na Byss i Tremayne`a. Ale cóż, ofiary wojny, zresztą nie pierwsze i nie ostatnie.

Fajni za to byli Jedi Marauderzy. Ciuszek trochę a`la lightside`owy Starkiller.

...

A to dlaczego? Przecież retcony tak nie działają. Dawno tych komiksów nie czytałem, a i wtedy zacząłem chyba od części z Tremem, ale czy Barissa robi tam cokolwiek bardziej sprzecznego z TCW, niż w reszcie późnoclonewarsowych komiksów? Jedi sprawiedliwością i równością wobec prawa przecież się nie kierują. Rzuci kilka farmazonów, osądzającemu mistrzowi we łbie się pomiesza i nawet rangi rycerza nie straci.

Przed finałem unikałem spoilerów. Z Barissą okazało się prawdą niestety. Gdy Yoda zaczął pieprzyć o próbach, już się bałem, że w ramach przeprosin Ahsoce rycerza zaproponują. Na szczęście nie. Jakaś odmiana w jej dalszych przygodach będzie. Byle razem z Ventress w 1313 nie biegały i będę względnie szczęśliwy.

Re: ...

Stele napisał:
Gdy Yoda zaczął pieprzyć o próbach, już się bałem, że w ramach przeprosin Ahsoce rycerza zaproponują.
________
No, ja też tak myślałem

###

Same here.

...

-[4]

Z paru przyczyn

Po pierwsze nie wyobrażam sobie, że bez problemu po takiej akcji wpuścili Barriss (nawet po ewentualnej nawrotce na Jasną Stronę) bez żadnych problemów do Zakonu i znów wysłali na front. A co za tym idzie, jej obecność na Felucii podczas Rozkazu 66 zostaje skasowan. "Evasive Action", mocno eksplorujące ten wątek, idzie się zatem czesać. Pozostaje jeszcze kwestia problematycznego kadru w komiksowej adaptacji "Zemsty Sithów", ale na szczęście Barriss nie jest tam podpisana nazwiskiem, więc przyjmijmy że była to randomowa miraliańska Jedi.

Dobrze, że nie mamy problemu z Medstarami, po prostu starczy je przerzucić na okres przed tymi odcinkami, zwłaszcza że równie dobrze Barriss mogła już być Rycerzem Jedi (tę tezę podpierają dwie przesłanki: dziwna absencja Luminary oraz fakt, że w całym wątku ani razu nie pada określenie "Padawan Offee").

A sam osobiście uważam, że Barriss prawdopodobnie (o ile nie będą kontynuować jej wątku w ewentualnych przyszłych odcinkach) trafiła do Więzienia Duchów, gdzie skończyła w wiadomy sposób.

P.S. Sam wątek Ahsoki oraz jej odejścia to wypisz-wymaluj Zayne Carrick. Ciekawe czy tak jak on młoda Tano skleci sobie własny gang i będzie robin-hoodować w galaktyce Ja osobiście mam wciąż nadzieję na Ukrytą Świątynię Jedi.

.

Mogli wstawić Lux`a Bonteri na zakończenie. Tim Curry robi kiepskiego Palpatine jak nie wiem. I to chyba wszystko. Walka z Skywalkera z Offee była... w podziemiach przeceniali jej umiejętności, a tu z kolei radzi sobie jak by pierwszy raz miała miecz świetlny. Więc tak kończy się The Clone Wars, lecz chciałbym dowiedzieć się co dalej.

...

Czy ja wiem? Wg mnie to właśnie tu przecenili jej umiejętności, że tak długo wytrzymała z Anakinem. W podziemiach w końcu zaatakowała Ventress z zaskoczenia. Widzę to w następujący sposób Anakin> Ventress> Barris/Ahsoka.

...

Pieprzyć kanon, w taki sposób mogą sobie anulować jakieś tam komiksy kiedy i jak chcą.

Popłakałem się, najlepszy odcinek serialu...

!!

witaj po przyjemniejszej stronie traktowania kanonu.

!!!

Walić w ryj komiksy, całe EU, a w szczególności obrońców cnoty EU, mam w nosie, co oni muszą skasować, retconować, czy jakieś tam bezsensowne pierdy fapowiczów, dla takich epickich odcinków chce się żyć i dalej bujać w obłokach SW. W tym jednym odcinku było więcej emocji niż we wszystkich komiksach SW razem wziętych. Kanon jest tylko jeden filmy i TCW.

:o

Walka anakina z barriss - genialna.. Ahsoka opuszczająca zakon-

Sukces!

Ależ mam refleks, zanim jeszcze obejrzałem odcinek to spojrzałem na twój post i po przeczytaniu o walce Anakina z Barrissą natychmiast wyłączyłem forum i nie zobaczyłem tego drugiego spoilera o Ahsoce, który już jest mocny

Odcinek bardzo dobry, ale nie najlepszy w całej serii, bez przesady Było bardzo klimatycznie i smutno, mimo że nie przepadam za Smarkiem, to przykro było oglądać ostatnią scenę. Muzyka orkiestry zawsze idealnie intensyfikuje klimat. Ciekawe, jak dalej potoczą się losy Ahsoki i czy będzie nam to dane widzieć w sezonie szóstym.

The Wrong Jedi

koniec

Powiem tyle Odcinek 10/10 najlepszy jaki obejrzałem ze wszystkich sezonów.
I dodam że rozbeczałem się jak baba.
Świetna walka Barissy z Anakinem.
Myślę że Ahsoka odeszła ponieważ zrozumiała że to co mówiła Barissa podczas przesłuchania jest prawdą. A poza tym dodała że nikt poza Anakinem jej nie wierzył.
No nic ide dalej płakać i mam nadzieję że pokażą nam dalszy ciąg z życia tej świetnej postaci.
Nie mogę doczekać się przyszłego sezonu tyle pytań ...

...

Dodam jeszcze że muzyka w filmie genialna zwłaszcza podczas podejmowania decyzji przez ahsoke

hhahahaha

Obejrzałem sobie ten odcinek i powiem, że to było genialne, genialne zobaczyć jak to ścierwo i zakała Star Wars opuszcza zakon . Jednak Bariss Offee jako Fallen Jedi... i to jeszcze z tak oczywistych powodów jak Źli Jedi i Wojna... Mam nadzieje, że to było ostatni odcinek i już więcej nie będą ruszać kanonu, mam nadzieje że nie dotkną bitwy o Cato i Coruscant .

Hmm

Bitwę o Coruscant mogliby zekranizować, ale trzymając się ustalonego kanonu. Nie miałbym nic przeciwko i byłby to sposób na poprawienie wizerunku Grievousa w tym serialu.

...

Tak konkretnie to jaki jest ustalony kanon w stosunku do tej bitwy? Wg `Labiryntu Zła` czy jak?

Kanon bitwy

Według Labirynt Zła. W CW jest zmienione.

...

Z tego co się orientuję nie ma oficjalnego potwierdzenia tego która wersja wydarzeń jest kanoniczna.

...

Znam tą z `Labiryntu Zła` i CW Tartakovsky`ego. Są jeszcze jakieś inne?

...

Komiks Reversal of Fortune który potwierdza niektóre wydarzenia z labiryntu zła jednocześnie będąc z nim w niektórych szczegółach sprzeczny.

...

Ale coz moga pokazac dalej? Ahsoka juz nie jest Jedi wiec watpie , ze zadebiutuje w sezonie 6.. Odcinek 10/10...!

: O

Cóż za świetny odcinek! Najlepsza saga w historii tego serialu. Trzymała równy, wysoki poziom.

zauważyliście jak animacja się polepszyła? Ta pękająca szyba podczas pojedynku, była po prostu cudowna!

początek spoilera Co do Barissy to nie ma co się martwić. Nic nie sugerowało, i nikt nie powiedział że przeszła na Ciemną Stronę. Z resztą i tak wiadomo jedynie że po Drongarze wylądowała na Felucii, więc może jeszcze ją ułaskawią. W końcu to samo zrobiono z Quinlanem. koniec spoilera

Ode mnie 10/10 i naprawdę szkoda, że początek spoilera to już koniec przygód Ahsoki, pośród Jedi. Przez pierwsze dwa sezony mnie strasznie irytowała, ale wzrost poziomu jakości serialu od sezonu 3 spowodował, że strasznie polubiłem naszą małą koleżankę. Czekam na 6 sezon i Ahsokę próującąodnaleźć się w nowej sytuacji. koniec spoilera

Czyżby TCW zyskiwało... duszę?

Miałem dłuższą przerwę od TCW, zniechęcony story arciem, którego z nazwy nie wymienię. Dopiero w ostatnich dniach obejrzałem do końca rzeczony story arc (painful experience ), Mandaloriańską trylogię i tetralogię Ahsoki. No i te ostatnie doprowadziły mnie do wniosku, jak w tytule. Nie wiem co się stało, ale jakby nagle ekipie zaczęło... nie wiem, zależeć? Czy te odcinki były super ekstra zajebiste? Pewnie, że nie. Ale były dobre na standardy TCW. Nawet bardzo dobre. Nie od dziś słyszy się pogłoski o tym, że serial prezentuje tak niski poziom, bo Lucas dyryguje, żeby wszystko było kid-friendly i straightforward. Czyżby więc zbawienny wpływ przejścia Flanelowca na emeryturę? Wydaje mi się to dość prawdopodobne. TCW było złym serialem. Poprawka, nadal jest złym serialem - parę perełek nie zmienia ogólnie bardzo niskiej jakości całości. Ale zawsze odnosiłem wrażenie, że TCW jest nienaturalnie wręcz złe. Widziałem odcinki, podczas których mogłem tylko przecierać załzawione oczy w niemym zdumieniu: "czy człowiek, który stworzył wiele odcinków Avatara mógłby coś takiego zaakceptować?" Przecież każdy chce kręcić dobre seriale (chyba że mówimy o takich jak "Ukryta Prawda" albo "Klan", które są tworzone na zasadzie "played for laughs"), każdego z ich twórców boli, gdy czytają w sieci opinie zrównujące ich dzieła z zawartością toalety po dłuższym posiedzeniu. Czyżbyśmy więc obserwowali stopniowe wychodzenie spod stałego nadzoru ludzi, którzy wartość artystyczną produktu mają głęboko w dupie, dopóki się będzie sprzedawać? Zobaczymy w szóstym sezonie. Oczywiście może się okazać, że zamiast z tendencją zwyżkową zaobserwujemy jedynie chwilową poprawę formy; coś jak w przypadku naszej reprezentacji piłkarskiej: nie jest "coraz lepiej", tylko ewentualnie "tym razem lepiej niż zwykle". Pozostaje się modlić, że będzie inaczej.

No to co do naszego season finale.

początek spoilera Dobre zwieńczenie dobrej tetralogii, choć sama idea Bariss jako odpowiedzialnej mi się nie podoba. Nie tylko dlatego, że psuje kanon, bo mieliśmy w tym zakresie już parę dużo mocniejszych doświadczeń. Ale zwyczajnie nie potrafię uwierzyć, żeby była do tego zdolna - kompletnie nie przystaje to do jej charakteryzacji na przestrzeni wszystkich odcinków, w których się pojawiła: czyli cichej, spokojnej, filozoficznej dziewczyny. I przyjaciółki Ahsoki. Na miłość boską, przecież ona jej życie uratowała i to chyba więcej niż raz! Myślę, że nawet pozbawiona honoru gnida by się kilka razy zastanowiła, zanim wrobiłaby kogoś takiego w morderstwo - w przypadku Bariss to niemożliwe. Zwyczajnie: niemożliwe. Nie wierzę w to. Do tego dochodzi jej zamach na świątynię. Really? Ogień zwalczać ogniem? To nie jest jakiś wyciągnięty ze slumsów i wsadzony w samolot z koordynatami celu Arab - to jest naprawdę mądra dziewczyna. Jakkolwiek by się główkowało, inteligentny człowiek nigdy nie doszedłby do wniosku, że mordowanie niewinnych (przecież w hangarze było też wielu szeregowych pracowników) to dobry sposób na przekazanie pacyfistycznego przesłania. Więc jednym słowem: nie kupuję tego. Gdyby to był ktoś inny - może. Ale nie Bariss. Nie ona. koniec spoilera

Poza tym, jednak, odcinek bardzo porządny. Ładna choreografia walki między You-Know-Who. Zakończenie to może nie najlepszy cliffhanger, jaki widział świat serialu, ale jak na TCW to majstersztyk. Odbywająca się wtedy rozmowa to też IMO kolejny wskaźnik, że TCW zyskuje duszę. A chyba najbardziej podobał mi się fakt, że na napisach końcowych nie wskoczyła, jak zwykle, rycząca muzyka, ale pozwolono wygasnąć tej spokojniejszej. (Tak na marginesie dodam, że gdyby EVII tez miał się skończyć podobnie - czyli brak zwyczajowych fanfarów wybuchających przy napisie "Directed by J.J. Abrams", nie miałbym nic naprzeciwko).

Podobała mi się sama idea procesu, choć był on głównie poszlakowy. Szkoda, że Ahsoka nie zapytała, początek spoilera czy zostałaby przywrócona w ranki Zakonu Jedi, gdyby dowiodła przed Republiką swojej niewinności koniec spoilera. No i co tam robią Padme, Tarkin i Kanclerz? Padme jest senatorem, nie prawnikiem. To samo Tarkin - czy GAR nie ma prokuratorów wojskowych? Zaś Kanclerz nie jest sędzię. Rozumiem, że Filoni nie chciał wprowadzać na pięć minut zupełnie obcych postaci, ale zdecydowanie to naciągane.

No, to by było na tyle. Oceny nie wystawię, bo się w takie rzeczy nie bawię. Ale powiem jedno: po raz pierwszy w historii z zainteresowaniem wyglądam nowego sezonu TCW. Niech Moc będzie... aah, forget it.

...

Zastanawiam się jakie podejście do Ahsoki będzie mieć Anakin już jako Darth Vader? No i jakie podejście do niego będzie mieć Ahsoka? Na pewno zawsze będzie mu bliższa od Kenobiego, w końcu w Zakonie pod koniec jej kariery Jedi też nikt jej nie ufał. No i to co nurtuje mnie od dawna czyli kiedy Anakin narazi się Mace`owi na tyle, że ten straci do niego zaufanie i nabierze niechęci, bo mimo swych wybryków i często własnej `interpretacji` rozkazów Anakin jest nadal wzorem Rycerza Jedi (przynajmniej dla osób z zewnątrz Zakonu )

I muszę to dodać- pojawia się świetny kontrast, gdy patrzy się na Anakina stojącego przed wejściem do świątyni oświetlonej słońcem, namawiającego Ahsoke do pozostania w Zakonie, i gdy człowiek przypomni sobie jak w `Zemście Sithów` Anakin maszeruje z 501 legionem w nocy do świątyni chcąc wybić wszystkich Jedi

The Wrong Jedi

Niesamowite. Takiego rozwoju sytuacji się w ogóle nie spodziewałem.

początek spoilera Ahsoka poza Zakonem! Kto by pomyślał Ale szczerze mówiąc, szkoda mi jej. W ostatnich sezonach ją polubiłem. koniec spoilera

The Wrong Jedi to bardzo dobry odcinek, który kończy najlepszy z dotychczasowych sezonów TCW.

Ocena: 10/10

.

Ostatnia scena była najlepszą sceną w serialu. Gra aktorska, MUZYKA, SCENERIA... rewelacja. Oby kiedyś wydali płytę z muzyką. Odcinek - 10/10. Tetralogia - 9/10. Tylko tak dalej!

sezon6

Podsumowując nasz sezon , moja ocena sezonu 5 : 8.5/10!

...

Sąd - śmieszny, Padme-kommando-detektyw-szpieg została jeszcze adwokatem. Do tego Tarkin-prokurator. Tim Curry nie podoba mi się jako Palpatine, mam wrażenie, że w ogóle się nie stara.

To większość z tego, co złe. Poza tym, to najdojrzalszy, najwspanialszy odcinek serialu, po którym po prostu nie wiem jak będzie się oglądało jakiś Clovisów czy droidy. Tak powinien wyglądać ostatni epizod - nie ma zwycięstwa Republiki, nie ma pokonanych i skretyniałych Separatystów. Tak powinni robić serial.

Przejdę do mniej przyjemnej sprawy - Barrissa. Dziękuję w tej chwili Bogu, że nie zabili jej czy coś, bo te jej chwilowe "odstępstwo" można spokojnie pogodzić z EU, jak zrobili to z Grievousem. Jak już pisałam ja i wiele osób przede mną - nie podoba mi się, że to ona, bo to po prostu nie zgrywa się to z jej postacią (zwłaszcza twierdzenie, że czerwone miecze jej "pasują"). W kontekście całego serialu to było potworne deus ex machina.

Ahsoka... powiem tak: lubię ją, choć nie jestem w miej szaleńczo zakochana. Miewała swoje bardziej irytujące momenty, ale w gruncie rzeczy sympatyczna postać. I dopiero ten odcinek pokazuje jak dorosła przez wszystkie sezony (od walki ze "złymi" Separatystemi w służbie świętszych-niż-Moc-Jedi do tego, kim stała się teraz) i jaki ma potencjał jako bohaterka. Zakończenie było wzruszające, popłakałam się trochę, a Kiner dołożył jeszcze do tego wspaniałą muzykę na napisy.

I teraz tylko pozostaje zapytać: co dalej...

..

...

Uważam, że Ahsoka jest w stanie zrobić o wiele więcej będąc poza Zakonem, niż w nim. Poza tym, teraz nie musi koniecznie ginąć w rozkazie 66... Mam przeczucie, że zobaczymy ją jeszcze poza TCW.

..

Jako Łowcę Nagród ; D

Absurd goni absurd

Te odcinki były naprawdę dobre, klimatyczne, z nawiązaniami do 1313 (oby nie RIP) i ciekawą intrygą.

A to wszystko udało się spartolić w 20 minut.
początek spoilera
Najwyższy Kanclerz Republiki nie ma co robić, tylko sądzić nastolatkę, która jest podejrzana o zabicie kilku Klonów i wybuch w Świątyni Jedi. Pani Senator, która już przywzyczaiła nas do pojawiania się wszędzie, bawi się w obrońcę. Admirał Wielkiej Armii Republiki chce na tęże nastolatkę sprowadzić karę śmierci. To w Republice była kara śmierci?
Ale, czy wszyscy ludzie nie mają przypadkiem wojny do wygrania?
Kolejna rzecz, to Bariss. Po lekturze "Nadchodzącej Burzy", żyłem w przekonaniu, że Bariss to rówieśniczka Anakina, ciągle mu pyskująca, a czasem nawet traktująca jak dzieciaka. Przecież tuż przed Zemstą Sithów ona była już Rycerką! I zginęła w Rozkazie 66, u boku Aayli! To kolejna bruzda w Kanonie.
I skąd u Jedi ci dziwni strażnicy? Po co Zakonowi Strażników Pokoju ochroniarze?
Dobrym aspektem jest za to Ahsoka - wprawdzie wydoroślała przez te 5 sezonów i czasami, rzadko, nawet dawała się lubić, ale prawda jest taka, że zawsze była mniejszym lub większym wrzodem na tyłku. A teraz koniec z nią. Najwyższy czas na wykreowanie legendarnego duetu Anakin + Obi-Wan. I wrócić Ventress do Separatystów, by uratować choć trochę z "Obsesji".
koniec spoilera
Nowy głos Wujka Palpiego brzmi okropnie.

W sumie nie wiem jak ocenić ten odcinek. Coś się kończy, coś zaczyna, a przejście między tymi "czymsiami" w różnych aspektach różnie wyszło. TCW mogłoby równie dobrze teraz się zakończyć - to dobry moment, zarówno w serialu, jak i u nas, gdy Disney przejął SW. Ale nie, dostaniemy sezon 6. A ja będę nań wyczekiwał, w nadziei, że teraz ten serial będzie tym, na co miałem nadzieję od początku, a czym bywał tak rzadko.

...

Nastolatkę, która jest jednocześnie Jedi, dowódcą w armii klonów i osobą oskarżoną o atak terrorystyczny w samym centrum Galaktyki. Warto też pamiętać o rozruchach i niepokojach społecznych spowodowanych tym wydarzeniem, jak i w ogóle narastającym niezadowoleniem z wojny - to nie jest sąd nad dzieciakiem przyłapanym z gramem marihuany...

A Bariss... hmm, mnie jedyne co bolało, to fakt, że zwróciła się do Anakina per "mistrzu", ale jej status został raczej w drugim sezonie przyrównany do statusu Ahsoki, więc to nic nowego. Inna sprawa, to Medstar, który dzieje się raczej na pewno przed tymi odcinkami, ale z którego moim zdaniem wcale nie wynika, że Bariss zostaje rycerzem (albo wskażcie mi stronę na której tak jest powiedziane).

Jej śmierć w Rozkazie 66 to jakiś tam komiks przedstawiał chyba, tak? Dla jednego obrazka w którym dostaje w plecy od czołgu raczej nie warto tak panikować.

A strażnicy - pewnie przywróceni w związku z zamieszkami i niezadowoleniem społecznym. Protesty pod Świątynią Jedi właśnie oni ochraniali, a nie policja Coruscant, to świadczy o pewnej "autonomii" Zakonu (dość śmieszna sprawa, tę niby autonomię fajnie widać w kwestii sądu nad Ahsoką - na życzenie Kanclerza wydalono ją z Zakonu, żeby osądzić przez wojsko, dość żałosna sprawa).

"Obsesji" nie da się ratować, i oby tego nie robili - niech idą w kierunku w którym idą, komiks to komiks, mi jakoś nie jest smutno z powodu tych zmian w kanonie, chociaż na pewno będę załamany gdyby VII miała wywalić do kosza wszystkie serie książkowe post-RotJ, więc nie jestem typem człowieka który ma EU gdzieś, ba, dla mnie EU to właśnie Star Wars trzymające mnie w tym uniwersum.

Co do głosu Palpatine`a to się zgadzam, zupełnie nie pasuje niestety.

Tak czy inaczej spójrz na inne aspekty odcinka - muzykę, animację, ładunek emocjonalny, fabułę (ale bez wspominania komiksów). Świetna sprawa

###

Z tym, że wizualnie TCW już od dawna jest świetne. Jak chodzi o fabułę, to gdybym tak nie trzymał się Kanonu, to też kilka odcinków więcej by przeszło. O, ten czerwono-czarny przekoksu jednak nie umarł w Części Pierwszej! Super sprawa, nie?
A piękno tego uniwersum polega na tym, że od ponad 35 lat jest w miarę spójne. Toteż boli mnie, gdy pojawiają się zagrożenia dla spójności. I nie można mówić "a bo to byle komiks, nikt nie patrzy, wywalamy" Teraz poszedł jeden obrazek, gdzie trzecioplanowa postać dostała od czołgu w plecy. Ale już wcześniej poszła bardzo dobra seria książek o Komandosach Republiki, a wraz z nią utalentowana pisarka. Za chwilę uznają, że fajnie by było pokazać coś o Starożytnych Sithach. Wprowadźmy Bane`a, ale będzie fajnie! Kapelusznik już mówił, że Korriban is cool.
Takie właśnie podejście stosuje Filoni. A ja sam znam osobiście przynajmniej jednego fana Barissy, któremu taki rozwój wydarzeń się nie spodoba. EU to najfajniejsza część SW i smutno tracić jedne rzeczy na rzecz innych. "Obsesja" była świetnym komiksem i szkoda mi go tracić z powodu tego serialu

Bariss natomiast została rycerzem Jedi jakieś 10 lat temu, w jednym z odcinków CW Tatakovskyego.

Jajogłowy kanon

smajlush jakiś ty jest jajogłowy, jeden obrazek w komiksie, jeden akapit w książce, a ty traumę ciężką przechodzisz. Abstrahując od tego, że filmy i TCW stanowi "oficjalnie kanon SW", to w samym EU mamy tyle sprzeczności, że TCW musiałoby mieć 20 sezonów by wyczerpać limit. Jednak prawdziwy problem tkwi, w czym innym, problem tkwi w fanatycznie jajogłowym podejściu "fanów" hejterów do fikcyjnej rzeczywistości, która w założeniu powstała by bawić i być rozrywką, zamiast walką o niepodległość wyimaginowanej cnoty.


Każdy by chciałby świat był idealny, uporządkowany i spójny, ale rzeczywisty świat taki nie był, nie jest i nie będzie, dlaczego w SW miałoby być inaczej, jesteśmy tylko ludźmi. Tak, więc smajlush zejdź na ziemię i zamiast się dołować zacznij cieszyć, bo w SW już dawno nie było tak dobrego produktu, jak V sezon TCW. Pamiętaj o jednym, za ileś tam lat ludzie na tym forum już dawno zapomną o twoich postach, natomiast TCW już zawsze będzie kanonem do końca świata i o jeden dzień dłużej.

###

Fikcyjna rzeczywistość powstała, by bawić i cieszyć. I mnie cieszy. Taki np. Darth Plagueis. Bardzo dobra, a zarazem zgodna z całą resztą Uniwersum książka. The Old Republic. To nie jest gra kierowana wyłącznie do fanów, a tym bardziej EU`owych nerdów. Co nie przeszkadza jej nie rozwalać wszystkiego, czego się tknie w pył i mieć wielu fajnych nawiązań do innych dzieł. Niecały rok temu byliśmy świadkami zakończenia Fate of The Jedi, które też było w porządku książkami. Wszystko to wyszło w miarę niedawno i tak, jest lepsze niż tak brużdżący to Uniwersum serial. Uniwersum, które powstało by nas cieszyć i dawać przyjemność.

A nie wiem jak ciebie, ale mnie nie cieszy i nie daje przyjemności oglądanie sądów, gdzie Władza Wykonawcza bawi się w sądowniczą, a byle senator może być adwokatem.
Nie bawi mnie i nie cieszy oglądanie jak przykładna Jedi, o której wiem, że zginie w Rozkazie 66 jako Generał popełnia przestępstwa, za które musowo jej tego generała zabiorą.
Nie bawi mnie i nie cieszy, że ludzie stojący za SW najpierw coś mówią, a potem zmieniają zdanie i mówią coś dokładnie odwrotnego nam, fanom zostawiając bałagan.

I to są jedyne rzeczy, które mam do tego odcinka. Główny wątek - Ahsoka, i jego rozwiązanie mnie cieszy. Może nie popłakałem się podczas ostatniej sceny, tak jak niektórzy tutaj i nie zachwyciła mnie ona tak jak chociażby ciebie, ale wciąż podoba mi się główny wątek tego story arcu. Więc jeżeli uważnie czytasz moje posty, nie narzekam na to, co większość osób, które się tu wypowiedziały ubóstwia. Narzekam na sposób, niektóre czynniki, które doprowadziły do takiego finału. Cel nie uświęca środków i tu trzeba o tym pamiętać.

A za "jajogłowym kanonem" będę stał, bo to jest to, co czyni SW pięknym. TCW, choć nie przepadam za nim, też ma swoje świetne momenty, począwszy od historii o niedoświadczonych Klonach jeszcze z I sezonu, przez Trylogię Mortis, Tetralogię Krella, czy Straż Śmierci (jedyny pozytywny aspekt mieszania w Mandalorianach). Ale wszystko, również TCW ma swoje gorsze momenty, wady, błędy i takowych nie zamierzam ignorować.

Obsesję

wciąż można uratować. Wystarczy, że Anakin pokona Asajj kiedyś w któymś momencie swego życia. A Dooku przejmie jej ciało i zrobi pranie mózgu.

///

Równo niszczą kanon, w komiksie "Obsesja" Asajj walczyła dla Dooku i została zdradzona następnie odleciała statkiem medycznym porzucając sithów. Patrząc na ten serial wiele komiksów a może i jakieś książki będą ze sobą sprzeczne.

...

No nie wiem jak całościowo ocenić ten odcinek. Dobrze się oglądało, graficznie też serial faktycznie prezentuje się już bardzo dobrze. Sąd naiwny i lekko absurdalny (Padme wciśnięta na siłę). Szkoda Barrissy, trudno mi uwierzyć, że jej to zrobili, ale da się to wszystko jeszcze uporządkować. Że niby jej się pomieszało, czy coś i dadzą jej jeszcze jedną szansę. Ej, zaraz, zaraz, gdzie jest Luminara? Rozumiem, że ktoś musi być na froncie, ale można było ją tu ładnie, subtelnie dodać ("Barriss, jak mogłaś? Zaufałam Ci, byłaś dla mnie jak siostra" - tak, wiem skądś to znamy ). A Aśka... Nigdy jej nie lubiłem, zawsze życzyłem jej śmierci w tym serialu, ale jednak ostatnia scena... była... no w każdym razie nawet mnie, hejterowi TCW i Ahsoki, zrobiło się odrobinę smutno. Ale tylko odrobinę, żeby nie było I faktycznie wreszcie Filoni potrafi robić dobre odcinki i dwa ostatnie akty serialu były spoko. Dam ocenę 9/10, obniżyłem ze względu na sąd, ale tę tetralogię polecam wszystkim.

Re: ...

Obi-Wan Skywalker napisał(a):
Szkoda Barrissy, trudno mi uwierzyć, że jej to zrobili, ale da się to wszystko jeszcze uporządkować. Że niby jej się pomieszało, czy coś i dadzą jej jeszcze jedną szansę.
________

No to przeprowadź próbę. Na wojnie jesteś członkiem sił zbrojnych i nie zgadzasz się z działaniami twojego kraju. W ramach robisz akcję terrorystyczną w której wyniku ginie 6 oficerów, iluś szeregowców + zatrudnieni przez wojsko robotnicy sezonowi w roli podwykonawców. Następnie wrabiasz wysoko odznaczonego i zasłużonego oficera ale wychodzi na jaw. Sądownictwo RP w razie wojny na teraz nie dopuszcza kary śmierci więc dostajesz dożywocie. Ale zamiast tego skoro żałujesz to zwierzchnicy za smutną buzię dają ci szansę odkupienia win...

Hmmm - z całym szacunkiem ale już prędzej Gromowi uda się eksperyment polegający na przecięciu na pół i przeżyciu skoku z 50 piętra wieżowca niż tobie wykaraskać się z tej sytuacji.

Stworzyłem kiedyś pojęcie na tą sytuację nazywane "bo to baja jest" ale miejmy jakieś granice. Barrisa w tej sytuacji ma zapewniony wyrok śmierci lub chociaż dożywocie - inaczej flanelowiec i kapelusznik mają swoją widownię za większych idiotów niż można by zdrowo rozsądkowo sądzić.

Barrisa jest nieodwołalnie finito więc bierzemy linijkę i równiutko wyrywamy stronę ze swoich wydań komiksowego E3.


Re

Ale to jedi. Oni są tak "dobrzy" że nikogo nie zabiją a nawet jeśli by ją zabili to zrobili by właśnie to przeciw czemu ona protestowała! Ponadto np. Kryminaliści byli zamykani w więzieniach. A to jest jedi więc odkupienie! - Proste

...

Ale to przecież nie RP, to nawet nie SW tylko TCW! Tu wszystko może się zdarzyć. Na przykład mogliby to odkręcić tym, że jakaś wiedźma (na przykład z Dathomiry) ją zielonymi oparami zaczarowała i zmusiła ją do zamachu i biedna nie mogła na to nic poradzić A na poważnie to coś takiego można by było wymyślić, bo serio jakby ruszyć głową, można by było to odkręcić. Zgodzisz się chyba, że jest dobrze, że przynajmniej ją do rzeki lawy nie wrzucili, jak pewnego mistrza Jedi. Quinlan Vos też nieźle pomiędzy stronami Mocy lawirował i w końcu zaufanie Rady odzyskał. Tu jedynie pozostaje problem, że sprawa Quinlana była tajna, a Barrissa przyznała się przed Tarkinem, Palpatinem i senatorami (i przed mediami ), więc ma gorszą sytuację, ale tak jak wyżej wspomniałem, mały retconik i prawie wszystko będzie dobrze.

,..

Ten sezon 5 , aż się prosi , aby złączyć wszystkie odcinki w całość i zrobić podsumowanie ;P

-

Odcinek świetny początek spoilera Ahsoka najpierw wydalona z zakonu, zadrada Barissy, śledztwo Anakina i sąd, ale najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie ahsoka nie zgadza się na poiwrót do zakonu odchodzi, i to uświadamia nam czemu Anakin nie ufa radzie to przecież przez jej bład Ahsoak została wyrzucona i nie chciała wrócić, naprawde zrobiło mi się jej żal koniec spoilera

...

Ten odcinek to świetne wprowadzenie do ROTS i dobitnie pokazuje pierwsze przesłanki jakie skierowały Anakina na Ciemną Stronę Mocy. Stąd wniosek, że serial powinien się zakończyć na tym sezonie, aczkolwiek bardzo chciałbym ujrzeć 6 sezon.
Co do Ashoki to polubiłem ją, i wbrew temu co niektórzy sądzą o jej bycie w TCW to chciałbym ją jeszcze zobaczyć w kolejnym sezonie (gdyby faktycznie powstał). Ostatnia scena była bardzo emocjonalna, ale takie sceny mają właśnie to do siebie, że wzbudzają w widzu smutek.

Mm pytanie

do wszystkich którzy bez przerwy hejtują TCW czemu je oglądacie skoro jest według was do niczego?

###

Bo wtedy nie moglibyśmy bez przerwy hejtować TCW.

...

Całe szczęście, że oglądacie, bo bez was ja nie miałbym, kogo hejtowąć, a ja lubię hejtować hejterów.

.

Oglądałam diś rano.. ech ;d fajne ale szkoda ,że to była Barris `-` Już wyobrażam sobie następny odcinek w ,którym Ventress, bariss i ahsoka będą mordować jedi xD

Niekonsekwencja forumowiczów?

Taaak... Trochę dziwne. Tydzień temu większość osób pisała tutaj, że jeśli okaże się, że Barrissa stoi za wszystkim, to będzie beznadzieja. No i stała, a teraz wszyscy zadowoleni. No więc jak?... Ja rozumiem, że odcinek był świetnie zrealizowany i to mogło przesłonić Wam ocenę sytuacji, ale aż tak?
Dla mnie, właśnie przez to (zrobienie z Barrissy złej postaci, a nie przez Waszą zmianę zdania) odcinek był moooocno średni.
Odejście Ahsoki natomiast zaskoczyło mnie pozytywnie. Dobry ruch na kolejne lata serialu.

...

To, że Barissa stoi za zamachem faktycznie słabe i podpisuje się pod tym rękami i nogami, choć nie należę do żadnego fanklubu tej postaci i generalnie nie specjalnie mi na niej zależy. Z drugiej strony wybór akurat tej postaci nie jest tragiczny. Gdyby to był jakiś anonimowy Jedi to byłoby to trochę `od czapy`, czytałem też opinię, że pod czarną szatą krył się Maul albo ,o zgrozo!, Matka Talzin (sic!) Więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. A odcinek jest świetny przez emocje jakie niesie (co jest dość nie zwykłe jak na TCW) i odejście Ahsoki i IMO, ani Barrisa jako zamachowiec, ani Kanclerz z resztą śmietanki towarzyskiej w sądzie temu nie ujmują. Poza tym w TCW naprawdę były już gorsze rzeczy.

Do AntyAhsokowców

Ahsoak odeszła teraz nie ma dziury w kanonie Mam nadzieję że nie będzie wiecej bluzgania na Ahsokę za psucie kanonu. Wszyscy Anty Ahsokowcy

Uważam, że...

Nie ma się z czego cieszyć, ponieważ zrobiła się druga dziura, jeszcze większa i głębsza, Barriss Offee! Ahsoka była/jest postacią tylko z TCW, za to Barriss ginie w Rozkazie 66. Strasznie namieszali i zastanawiam się jak to odplączą... jeśli odplączą.

...

A Barriss ginie tylko w komiksie, czyli w EU które z kolei nie ma żadnego przełożenia na kanon filmowy i TCW.

Nieźle

Całkiem nieźle jak na TCW, osiągając tak dobrą formę myślę, że tak mogła by się skończyć cała seria. Nie wiem jak Wy to widzicie, ale dla mnie mimo zjechania kanonu papierem ściernym to jest najlepsze zakończenie jakie mogło się udać Fillioniego i spółki, a teraz jak wejdzie walt mason z pomysłami może się okazać, że właśnie w tą sobotę po raz ostatni dotknęliśmy Gwiezdnych Wojen jakie znaliśmy i chcielibyśmy znać.

Zamieszanie.

Odcinek ogólnie rzecz biorąc dobry. Stylowe zakończenie sezonu, i kto wie, być może historii Ahsoki w TCW ? Oprócz paru drobnostek jak sam występ Tarkina, Padme i Palpiego w sądzie, mam oczywiście jedną największą - Barissa. Jej przyczyny i pobudki do działań terrorystycznych i nienawiść do Jedi były słabe i nierealistyczne. Mam gdzieś kanon - niektórzy mogę uznawać tą wersję, inni tą komiksową. Odkupienia raczej nie będzie, lecz jeżeli już zrobić coś w stylu : ZNISZCZMY BASTILLE OFFEE, to powinno jej się wymyślić lepsze motywy działania. Inne aspekty odcinka jak Asajj, Anakin czy Strażnicy Jedi, były ciekawe.

Kończąca rozmowa A&A ciekawa, sam wątek otwierający do nowych możliwości... nic tylko czekać na sezon 6

Jak to już ktoś wyżej napomniał, liczę na szersze pokazanie duetu Anakina i Obiego, oraz pokazania uczuć i nieszczęścia tego pierwszego po odejściu Ahsoki ( w ogóle mam nadzieje, że jeszcze się jakkolwiek pojawi, kto wie, może ją zabiją, lub chociaż będzie jakoś wspominana ).

Na koniec : Rada Jedi to idioci

...

To nie była Barris tylko Bastilla Offe. Możemy spać spokojnie

....

To pewnie taka niekanoniczna, alternatywna wersja znanej Jedi.

hahahaha

Ale gafa, przyznaję Sam pękłem ze śmiechu jak to zobaczyłem.

Za dużo emocji, po tak, hmm... dziwnym zakończeniu sezonu

co do ahsoki

Przykro mi Anty ahsokowcy
Ale Ahsoka będzie w sezonie 6 ponieważ Ashley Eckstein powiedziała że mają nagrany cały sezon zresztą poczytajcie wywiad na IGN

Geniusz

TCW mnie zaskoczyło, przejęło, poruszyło i zachwyciło. Ten odcinek mógł być finałem serialu. Wybitnym finałem. Geniusz.

...

Aż miło się patrzy jak wszyscy weterani Bastionu z długoletnim stażem przyznają jak świetny był ostatni odcinek

...

The Clone Wars 5x20: The Wrong Jedi

Mnie ten odcinek wcale nie przejął. A już na pewno nie wyglądał tak jak powinien wyglądać ostatni odcinek serialu, jak tu niektórzy pisali. TCW to serial o wojnie, a nie o Ahsoce i powinien się zakończyć jakąś epicką bitwą (gdyby ostatnia w S6 miniseria miała w sobie coś z Maula na Mandalorze, to byłoby pięknie). Tutaj natomiast mieliśmy zakończenie (ale pewnie będzie i powrót) wątku Ahsoki.
I dobrze. Chociaż w ostatnich dwóch sezonach nie irytowała już tak bardzo, to jednak byłoby miło gdyby wreszcie zniknęła. Niestety prawdopodobnie w 6 sezonie zobaczymy wielki come-back do Zakonu, ale liczę, że ostatecznie zginie/zniknie/gdzieś odleci itp. Tak, żeby nie trzeba było retconować Zemsty Sithów

Sprawa Barissy, jak widzę po postach, jest do uratowania, więc liczę, że to jakoś wyprostują. Inna sprawa, że liczyłem na większą pomysłowość twórców. Od początku serii wskazywali na winę Barissy, tak, że była ona zbyt jasna. Myślałem, że okaże się ostatecznie, że to był ktoś inny, ale poszli niestety na łatwiznę.

Graficznie ładnie, sąd fajny (lubię takie ciekawostki, których nie było w filmach, czy książkach - albo były w małych ilościach), no i wreszcie gadał ktoś poza Yodą, Windu, Obim i Plo Koonem. Za to plus.

Czekam na 6. sezon i oby był był dobrym zakończeniem całego serialu, bez kretyńskich odcinków o droidach, za to z wielkimi bitwami, mrokiem (jak w odc. z Maulem) i z wyprostowaniem wszystkich wątków - Ventress i Barissy na przykład.

PS. Był w ogóle Grievous w tym sezonie?

Ocena: 7/10

Średnia sezonu: 6.95/10

...

No jak dobrze pamiętam to Grievous był w ostatnim odcinku tej tetralogii o młodzikach A był w tym sezonie Tyranus?

...

Tia, przez hologram się komunikował w nudnej tetralogii na Ondeonie.

Grievous

W odcinku o młodzikach Grievous zniszczył flote sektorową Republiki. On sie pojawił tylko w teralogii o młodzikach. Może w 6 sezonie będzie go więcej.

...

A właściwie wiadomo co będzie z Bariss? początek spoilera Zabiją ją czy ucieknie? Mam nadzieje ,że ucieknie bo bardzo lubię Barisse koniec spoilera

...

Mnie ten odcinek , aż tak BARDZO się nie podobał , aczkolwiek zakończenie było świetne. Finał sezonu był o uczniu Anakina dlatego zakończył się jak zakończył..

Przepowiednia

Bravo, bravo, bravo, Absolute Szpice Klasse Uber Hiper Topen. Emocje, emocje, wzruszenie. To zakończenie odcinka ma tak silny ładunek emocjonalny, jaki nigdy nie czułem przy żadnym komiksie, oraz przy dużej części książek, choć pewnie parę było, które za gardło mnie schwyciły, jakkolwiek mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że V sezon TCW wali na ryj całe EU, nie, dlatego, że EU jest słabe, o nie, lubię EU, ale dlatego, że TCW to filmy będące integralną częścią filmowej NT, a ja kocham filmy, dlatego żadna książka, gra, czy komiks nigdy mi nie zastąpią filmu.


Ahsoko jesteś prawdziwym Jedi, dopiero teraz zrozumiałem NT, dopiero teraz zrozumiałem przepowiednię o tym, który przywróci równowagę mocy, zrozumiałem, dlaczego zakon Jedi upadł, skostniała rada Jedi już dawno zapomniała o swoich ideałach, wreszcie zrozumiałem, że to nie tylko Sidious się do tego przyczynił tylko sam zakon. Dopiero teraz zrozumiałem Anakina! Życie nigdy nie jest białe lub czarne, życie ma również odcienie szarości, jak się okazuje zakon Jedi również.

Ahsoko będę za tobą tęsknił, bo ty swojska dziołcha jest, za TCW ofkoz też.

Tak powinny zakończyć się TCW

Ostatni odcinek TCW powinien być zarazem ostatnim odcinkiem serii. Trudno sobie wyobrazić lepszego zakończenia serialu. Odcinek był bardzo dobry (oczywiście miał wady... np. początek spoilera najwidoczniej w tamtej galaktyce nie ma prawników i każdy może reprezentować oskarżenie i obronę w sądzie koniec spoilera) i właściwie stał się domkniętą całością
Co do losu Bariss Offee, to jej wybór jako zamachowczyni nie był głupi. Jest ona krystaliczną Jedi i to ktoś taki jak on powinien zaprotestować przeciw temu, czy dzięki wojnie stali się Jedi.
Co więcej początek spoilera nie przejście jej na ciemną stronę koniec spoilera to sensowniejsze rozwiązanie, niż szopka z Sora Bulq

:D

Fantastyczny odcinek, który wzruszył mnie do łez. To było by dobre zakończenie serialu, ale nadal brakuje końcówki historii z Maulem. Jednak jestem zdania, że to zakończenie powinno zostać utrzymane w mocy i Ahsoka nie powinna pojawić się w następnym sezonie.

TCW 5x20 - The Wrong Jedi

W końcu obejrzałem ten odcinek . Na początku chciałem zaznaczyć to, że zaskoczyło mnie, iż za tym całym zamachem stała... Barriss Offee. Wprawdzie, jeśli chodzi o podejrzanych, to jedną z opcji, jaką uwzględniłem, była właśnie ona. Jednak to dla mnie nie miało kompletnie sensu. Na szczęście odcinek mi wszystko wyjaśnił. Zastanawiam się tylko, czy w tym momencie The Clone Wars nie będą sprzeczne z kanonem. O ile się nie mylę, to Barriss zginęła w "Zemście Sithów" podczas bitwy na planecie Fellucia. Tymczasem została skazana na wyrok. No chyba, że jakoś wszystko się w następnym sezonie wyjaśni.

Wracając jeszcze do odcinka, to kilka zdań o tym, co mi się spodobało. Anakin poszukujący Ventress w podziemiach planety Coruscant - scena pełna mroku. Widać u Anakina pełną determinację i to, jak bardzo mu zależy na jego uczennicy i by udowodnić jej niewinność. Potem, gdy już Anakin zdemaskował podejrzanego, to podobała mi się walka z Barriss. W ogóle nie przypuszczałem, że ona potrafi tak dobrze walczyć. Jednak Anakin był o wiele lepszy. W międzyczasie tocząca się rozprawa sądowa nad Ahsoką - też trzyma w napięciu. Tarkin pełen dumy wyraźnie uwziął się na Ahsoce, uważając ją za zdrajczynię, a tymczasem było zupełnie inaczej. Gdy już sprawa została zamknięta i skazano Barriss na wyrok, to scena, w której Ahsoka odmawia powrotu do Zakonu, jest wzruszająca. Zakon dał jej szansę, dostrzegł w Ahsoce potencjał, jednak ona postanowiła odejść. Na miejscu Anakina byłbym w równie wielkim szoku, co on. Widać jego wielkie przywiązania do Ahsoki i to, że bardzo mu zależało, żeby wyszkolić Ahsokę na prawdziwego Jedi. Częściowo rozumiem jej decyzję - nikt z Zakonu jej nie ufał i nie ufa (z wyjątkiem Anakina), stąd chciała odejść. Anakin ma dokładnie to samo, jednak z Zakonu nie odszedł. No łezka w oku się kręci widząc tę scenę.
Podsumowując - odcinek naprawdę fajny, tak samo jak cała tetralogia o zamachu na Świątynię Jedi. Pierwsze dwa odcinki - to takie na rozluźnienie emocji, dwa następne - wzrost napięcia. To mi się podoba.

Tylko dlaczego sezon się skrócił do 20 odcinków ? I gdzie te odcinki z Embo i innymi Łowcami Nagród, które były na trailerze, a w sezonie ich nie ma? Oby były w następnym sezonie. Liczę na to.

Re: TCW 5x20 - The Wrong Jedi

Jankiel napisał(a):
O ile się nie mylę, to Barriss zginęła w "Zemście Sithów" podczas bitwy na planecie Fellucia. Tymczasem została skazana na wyrok. No chyba, że jakoś wszystko się w następnym sezonie wyjaśni.

________

HAHAHAHAHAHA naprawdę myślisz, że ci co zajmują się tym serialem chcą to naprawić oczywiście zakładając, że wiedzą o czymś takim jak śmierć wyżej wymienionej

Re:

Nie zakładam, że tak będzie . A jeśli nie, to po prostu będzie to można uznać albo za swego rodzaju niedociągnięcie albo, co już napisałem, The Clone Wars staną się sprzeczne z kanonem. O ile już nie są . Po prostu dla mnie było bez sensu, by Barriss stała za tym wszystkim - ujawniła się tylko w drugim sezonie, a potem dopiero pod koniec piątego sezonu i pokazują jej nagłą zmianę stosunku do Republiki i do Zakonu Jedi. A jej mistrzyni, Luminara Unduli, tak jej ufała... jak zresztą cały Zakon.

TCW 5x20 - The Wrong Jedi

Schwytanie Ahsoki oraz związane z tym kwestia jej osądzenia sprawiła, że pojawiają się nieporozumienia pomiędzy senatem a władzami zakonu Jedi. Wojskowi pokroju Tarkina coraz bardziej kwestionują pozycję Jedi w działaniach wojennych oraz ich lojalność wobec republiki. Nalegają aby Ahsoka została usunięta z zakonu oraz by została postawiona przed sądem wojskowym który ma ustalić jej winę. Rada Jedi pomimo obiekcji Obi-Wana postanowiła wydalić Togrutankę z zakonu głównie z tego powodu że nie chce podważać autorytetu senatu kiedy wszystkie posiadane dowody wręcz wskazują na to że sprawcą zamachu jest Tano. Nie dziwię się wiec Ahsoce, która po swoim uniewinnieniu, postanowiła nie przyłączać się ponownie do zakonu którego rada nie uwierzyła w jej niewinność. Tylko Anakin zgodnie ze swoim zwyczajem zniecierpliwiony bezczynnością rady postanawia odszukać Assajj Ventress aby dowiedzieć się prawdy na temat winy swojej padawanki.
Anakin okazujący swoją mroczną stronę gdy, dowiaduje się o wydaleniu Ahsoki z zakonu, tylko on miał odwagę powiedzieć o tym że całe przesłuchanie przez Jedi jest fikcją. Myślę że był to to jeden z ważniejszych etapów doprowadzających w konsekwencji do tego że, Anakin nie za bardzo będzie ufać radzie. Ta nieufność będzie jednym z wielu czynników może nie tak ważnym jak miłość do Padme, które sprawią że podejmie on decyzję o przyłączeniu się do Sithów.
Dziwny trochę jest sąd republikański który przypomina trochę dawne sądy sejmowe, gdzie główne role pełnią w nim senatorowie oraz wielki kanclerz republiki. Trochę kłóci się to z zasadą trójpodziału władzy ale może w dalekiej republice bardzo dawno temu podział na władzę ustawodawczą, wykonawczą oraz sądowniczą nie obowiązywał. Mimo wszystko jest to drobnostka która psuje przyjemność podczas oglądania tego odcinka. Anakin aby zdobyć dowody niewinności Ahsoki postanawia udać się na łowy aby odnaleźć Assajj Ventress aby od niej dowiedzieć się prawdy na temat tego co realnie wydarzyło się w magazynie który pełnił funkcję kryjówki terrorystów którzy zaatakowali Świątynię Jedi. Dzięki temu ponownie mogliśmy wglębić się w mroczne zaułki oraz poziomy planety miasta. Sama walka Anakina z dathomirianką była bardzo emocjonująca oraz widowiskowa. Skywalker na koniec walki użył podduszenia mocą aby wyciągnąć informacje z Ventress. Widać że coraz bardziej zbliżamy się do zemsty Sithów ponieważ Anakin coraz częściej daje się opanowywać gniewowi nad którym na chwilę obecną z ledwością panuje. Assajj twierdząca, że z Ahsoką łączy ją jedno, obie zostały porzucone przez swoich mistrzów, więc musiały same sobie radzić w brutalnym świecie. Wzmianka o tym wzbudzi po raz kolejny w Anakinie niechęć do poczynań rady Jedi. Działania rady coraz bardziej koncentrujące się na prowadzeniu wojny nie dostrzegając faktu że straty jakie zostają zadane zasadom moralnym Jedi, którzy z zakonu obrońców pokoju przekształcają się w wojskowych którzy z obroną pokoju nie mają nic wspólnego.
Wspominałem już o dziwnym sądzie który ma sądzić Ahsoke. Dziwnym faktem jest to, że oskarżać będzie ją Tarkin, który chce skazać ją na karę śmierci za atak na świątynię Jedi. Do tego Padme w roli obrońcy. Dla mnie jest to zbyt naciągane.
Anakin uzyskał od dawnej akolitki hrabiego Serenno informacje o tym że skradziono jej oba miecze świetlne oraz że Ahsoka kontaktowała się z Barriss podczas swojego ukrywania się przed pościgiem jaki został podjęty aby doprowadzić do jej schwytania.
Muszę pochwalić walkę pomiędzy Skywalkerem a Barriss, animatorzy wykonali kawał dobrej roboty aby uczynić ten pojedynek widowiskowym oraz emocjonującym. Same motywy Barrissy także są interesujące. Uważa ona, że rada jedi coraz bardziej opiera się na sile a coraz mniej na dyplomacji. Mimo wszystko trafnie przewidziała że republika coraz bardziej chyli się ku upadkowi. Mimo to trochę szkoda zgodności z dotychczasowym kanonem.
Wcale nie dziwię się Ahsoce że nie przyjęła przeprosin członków rady jedi za jej uwięzienie, pozbawienie statusu padawana oraz wydanie władzy republiki. Dlaczego togrutanka miałaby ponownie zaufać radzie która zawiodła ją w wielkiej potrzebie. Nawet zrozumienie motywów jakie kierowały radą nie mogły przykryć rozgoryczenia. Poza tym zdrada przyjaciółki wpłynęła na jej decyzję zwłaszcza zaś świadomość że Barriss mimo wszystkich swoich złych czynów miała słuszność co do oceny działań Jedi w tym konflikcie. Mimo to samo odejście było trudne, sama Ahsoka podczas pożegnania płakała podczas opuszczania terenów świątyni które przez lata były jej domem.
Cały odcinek według mnie zasługuje na 10/10.
Mogę zaryzykować twierdzenie że było to rewelacyjne zakończenie całego sezonu.

...

USA Today pokazało alternatywną scenę odejścia Ahsoki - mi się jednak podoba ta, która znalazła się ostatecznie w odcinku. Tano jest tutaj niesamowicie... butna? ("They should have never told me to leave") - jak dziewczynka tupiąca nóżką. Poza tym, brak trochę pożegnania z Anakinem.

http://www.usatoday.com/story/life/tv/2013/10/14/star-wars-the-clone-wars-exclusive-clip/2981491/

ugh

dowiedzialam się o tej scenie wczesniej,lecz nie mialam okazji jej zobaczyc. Myslalam, ze jest ona zrobiona w zaawansowanej animacji

...

To znaczy, że wcześnie odpadła i dobrze .

...

Zgadzam się. Dobrze, że ostatecznie przedstawili tę scenę w sposób, jaki znamy. W tej alternatywnej scenie to Ahsoka zdawała się być zdecydowana opuścić Zakon Jedi, niezależnie od tego, czy jej niewinność udowodniłoby się czy też nie. A w ostatecznej wersji to widać, że jej odejście z Zakonu było spowodowane czym innym.

Kylo&Rey<Barriss&Vaddie :P

Z tego odcinka pochodzi ten imo prześwietny duel.

https://m.youtube.com/watch?v=2tMQyJCKLcw

Jaka jest główna różnica między tym pojedynkiem, a pojedynkiem Kylo&Rey.
Dlaczego uważam że pierwszy ma sens, a ten z VIII, nie?

I dlaczego tu nie drażni mnie że Bariss Offe & Skywalker walczą przez większą część czasu jak równa z równym.
Odpowiedź.
Bo Barriss ma za sobą, o ile się nie mylę, kilkanaście lat treningu.
I nie przeszkadza mi szczególnie nawet to że Anakin dostaje od niej, można rzec, lekki wcir. Bo każdego faceta warto czasem sprowadzić do parteru, a Anakin nie jest wyjątkiem (Abstrahując od tego że imo ona walczy tu od początku do końca z Vaddim, z tym że przez większą część czasu jest to "Vader, który się cyrtoli", a dopiero na końcu widzę "Vadera który stracił" cierpliwość" i się z przeciwniczką cyrtolić przestał ")

Re: Kylo&Rey<Barriss&Vaddie :P

W którym miejscu oni walczą jak róny z równym???

Ani po prostu wyczuwa przeciwnika i pozwala sobie na odsłonięcie (celowe), a jak już wie wszystko to się nie certoli w tańcu.

Jak równy z równym, to on walczył z Ventress.

Re: Kylo&Rey<Barriss&Vaddie :P

W CW 18 i 19. ~

Re: Kylo&Rey<Barriss&Vaddie :P

Podobnie jak Finster Vater nie potrafię zauważyć w którym miejscu Bariss walczy z Anakinem jak równy z równym...
Ewidentnie widać przepaść umiejętności pomiędzy nimi. A to, że Offee udało się wyprowadzić kilka ataków to kwestia tylko i wyłącznie tego, że Anakin musiał pojmać ją żywą, a to dużo trudniejsze zadanie niż pokonanie kogoś bez konieczności "uważania". No bo i jak byś to sobie wyobrażała gdyby Anakin rozbroił ją w kilku ruchach i skrócił o głowę jak Dooku? Uwierzono by Skywalkerowi na słowo, że to Bariss była tą złą i wrobiła Ahsokę, czy raczej podejrzewano by że Anakin zabił pierwszego lepszego Jedi by to na niego zwalić winę i uratować swoją padawnkę do której był tak mocno przywiązany?
I skąd Ty tu wytrzasnęłaś Vadera?;p Nie ma nawet Twojego sztandarowego dowodu w postaci Marszu Imperialnego w tle ;p Ot po prostu lekko wkurzony Anakin, jak zawsze

Re: Kylo&Rey<Barriss&Vaddie :P

Ja też nie widzę tej walki jak równy z równym. Jak by Anakin miał jej zeznania nagrane to by ją rozwalił szybciej niż Pudzian Popka

Re: TCW 5x20 - The Wrong Jedi

Niesamowite zakończenie sezonu i historii Ahsoki w Clone Wars , zdradzona przez ukochany zakon i mająca poparcie tylko w swoim mistrzu który też chce ją zatrzymać by jej pomóc . Ahsoka poznaje siebie i prawdziwe oblicze zakonu , coś w niej pękło i zrozumiała że musi podążyć własną drogą .

Fantastycznie że twórcy postanowili ją delikatnie usunąć na tor boczny bez uśmiercania . Ciekawe czy wtedy planowali jej postać w dalszej historii Rebels??
Tak czy inaczej to była dobra decyzja .

Re: TCW 5x20 - The Wrong Jedi

Moim zdaniem najlepszy odcinek w całym serialu. Ahsokę bardzo lubię oraz uważam ją za jedną z ciekawszych postaci wprowadzonych do samego serialu. Co do odcinka: moim zdaniem cała ta intryga z Barris była bez sensu - moim zdaniem postać wprowadzona żeby pokazać, że Ahsoka miała przyjaciółkę w zakonie - a teraz robią z niej zdrajczynie, i przy okazji mieszając w kanonie Gwiezdnych Wojen. Odcinek sam w sobie jest bardzo ciekawy, sama Ahsoka jest świetna - napięcie w tym odcinku jest świetne. Koniec natomiast najlepszy - przez tą końcówkę sądzę, że ten serial naprawdę jest dobry - pierwsze dwa sezony pozostawiają wiele do życzenia - ale już pozostałe są świetne [i tu żal do Galapagos, że nie chcą ich wydać po polsku].

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.