Forum

Ciekawostki o The Clone Wars

Jak rozmawialiśmy już w temacie o sezonie czwartym - nowa oficjalna strona GW zmieniła się znacznie i usunęła większość swoich zasobów. Nie ominęło to również TCW i przewodników po odcinkach, które były pełne przydatnych informacji i ciekawostek. Postanowiliśmy więc, że na użytek naszego bastionowego spisu

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=1589

będziemy sami je wymyślać. Jeśli ktoś zauważył jakieś nawiązanie do filmu, gier, Expanded Universe, umie przetłumaczyć teksty z aurebeshu - piszcie tutaj. Autorzy ciekawostek zostaną wymienieni w poszczególnych przewodnikach.

Temat ten nie służy do szczegółowej dyskusji nad fabułą odcinków. Tematy o poszczególnych epizodach znajdują się w dziale "wojny klonów".

Zatem do meritum - jeszcze nie oglądałam nowych odcinków, ale myślę, że można wspomnieć, że na Mon Calamari mówią Mon Cala, co, zdaje się, jest zupełną nowością...

No to

w pierwszym odcinku na lornetce Kita mamy napisane w aurebeshu Range (czyli zasięg) i cyferki tego zasięgu.

...

Dobre . Ja bym dała to:
*Uśmiech Kita jako nawiązanie do EII.
*Słyszałam, że podobno cała ta rasa rekinowatych to nawiązanie do "Szczęk", ale czy może ktoś potwierdzić?
*Te ogromne meduzy również z czymś mi się kojarzą, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć...

...

Odcinkow jeszcze nie widzialem, wiec swoje obserwacje opieram jedynie na wczesniejszych promo fotkach, ale Ten/Ci rekinowaci to dla mnie prawie prosto z "Creature" aka "Potwór" wzieci.

http://www.imdb.com/media/rm1506917120/tt0156205
No powiedz, ze nie ? : P

:)

Pewnie, że tak .

Tak - Fisto to nawiązanie do "Zmierzchu". Chodzi tam o to, że w filmie i książce niejaki Jacob chodzi bez koszulki, bo jak się zmienia w wilkołaka, to pękają mu ubrania... A użyte przez Filoniego sformułowanie "Team Fisto" też odnosi się do Twilighta, bo fanki tejże "sagi" dzielą się na dwa ugrupowania - "Team Edward" (zwolenniczki mało męskiego wampira) i "Team Jacob" (fanki tego bezkoszulkowego wilkołaka).

Trochę mnie skręca na samą myśl...

Yuri

dzieki Ci wielkie, widziałem ten film w dzieciństwie, i chociaż wiem, że to zapewnie syf, to z sentymentu chciałem go odnaleźć i ściągnąć, jak i inne słabe amerykańskie horrory, które widziałem za gówniarza Ale ten był jednym z niewielu, których nie odszukałem, bo nie pamiętałem tytułu, ani polskiego, ani oryginalnego Także jeszcze raz dzięki

Pierwszy raz coś dobrego mi się trafiło z zaglądania do wątku o TCW

...

Czy Filoni nie powiedział czasem, że nagi tors Kita Fisto to nawiązanie do popularnej sagi Zmierzch i jej bohatera Edwarda Cullena?

...

No z pewnością nie jest to nawiązanie do Tartakovskiego, bo tego Filonie nie oglądał. Nie, nie odpuszczę.

W moim

odczuciu to są tam nawiązania do Szczęk, ale do tego podlinkowanego przez Yuriego gostka, to chyba też.

Co do meduz, to jak się pojawiły, też miałam takie wrażenie, że coś mi to przypomina (pomijając meduzy ).

Team Fisto? Tak? To niech jeszcze pokarzą romans z Aaylą
Rozumiem te ich nawiązania do Zmierzchu, ale ciężko mi uwierzyć, że występ Kita i jego wygląd w tych odcinkach, nie mają nic wspólnego z CW. Nawet porteczki ma takie same

z

CW na pewno, też muszę to dopisać...

Urthona słusznie zauważył, że w "Prisoners" około 18:15 grają utwór Williamsa, który oczywiście znam, a którego nazwę mam na końcu języka... Czy ktoś umie go rozpoznać?

hm

Chodzi Ci o ``The Force theme``?

...

Tak swoją drogą to jeszcze nie było premiery czwartego odcinka, ale już mi się na I trailerze odwołanie ciśnie, gdy Dooku rzuca mocą w Anakina tymi lampami, przypomina to scenę walki Vadera z Lukiem z Imperium kontratkuje i Dooku z Yodą z Ataku klonów.

tak

Dzięki za ten tytuł, to jest to . A z tą walką to rzeczywiście może być do tego nawiązanie.

Z odc. 4

Zacznijmy od tytułu. Jest to hołd złożony Kurosawie, bo:

Kagemusha is a 1980 film by Akira Kurosawa. The title (which literally translates to "Shadow Warrior" in Japanese) is a term used for an impersonator. It is set in the Warring States era of Japanese history and tells the story of a lower-class criminal who is taught to impersonate a dying warlord in order to dissuade opposing lords from attacking the newly vulnerable clan.

Dalej:

"You can`t be serious" Zgrywka to wypowiedź tenisisty Johna McEnroe do jednego z sędziów.

Kto coś jeszcze kojarzy, niech napisze

...

Z opinii na TFNie, co już cytowałem w temacie odcinka.

Rish Loo and Boss Lyonie? Is that supposed to be a play on Cardinal Richelieu and Louis XIII?

świetne

Sama bym w życiu na to nie wpadła . Ja wyczaiłam Williamsa znowu i parę drobnych nawiązań do Sagi (gdy Dooku traktuje Aniego błyskawicą, temu drugiemu widać przez sekundę szczękę; gdy Rish ucieka, to skojarzyło mi się z Endorem)

hm

Nie wiem czy dobrze mi się zdaje, ale w trylogii kalamariańskiej Kit Fisto ma chyba czarne oczy, a w poprzednich odcinkach miał czerwone. Jeśli to co piszę jest prawdą można to dodać do ciekawostek.

trzeba

byłoby obejrzeć dokładnie poprzednie odcinki z nim, ale też mi się tak wydaje.

Re: trzeba

ShaakTi1138 napisał(a):
byłoby obejrzeć dokładnie poprzednie odcinki z nim
________
Mam je oglądnąć, czy zrobisz to?

na

mnie nie można liczyć w roku akademickim, niestety .

hm

To znaczy w I i II sezonie Fisto ma czerwone oczy, a w IV sezonie nie wiem jakie ma (jestem przekonany, że czarne), bo na moim kompie mało co widać.

Do odc. 5

Z tego co mi się udało odczytać z tego panelu, na którym Artoo pracował:

progress

current coś tam (staps, stags, staus ? - jeśli byłby to status to jedna litera im uciekła, może kto inny to da radę zobaczyć lepiej - chyba że chodzi o to http://en.wikipedia.org/wiki/Space-time_adaptive_processing )

percentage complete

Dalej już mi się nie chciało


Mamy też Plo`s Bros na jednym ze statków

Aleenowie przypominają jakiś dawny lud Meksyku czy Ameryki Płd.

Na początku Wolffe patrzy na coś co wygląda jak Gwiazda Śmierci

Podziemne stwory przypominają entów.

...

A w którym dokładnie momencie Wolffe patrzy na Gwiazdę?

Na TFN-ie kłócą się, czy te stworzenia to rzeczywiście nawiązanie do entów (innymi słowy, czy to Tolkien stworzył ludzi-drzewa, czy ten motyw pojawiał się już wcześniej). Ale jak dla mnie, nawiązanie jest jasne.

O tu,

...

Niee to nie jest Gwiazda Śmierci, to jest jakaś planeta z księżycami. Widać kilka sekund wcześniej- http://img94.imageshack.us/img94/2079/planetap.png

...

Przecież narrator mówił we wstępie odcinka, że Republika planuje inwazję na jakąś tam planetę, żeby ta nie wpadła w ręce Separatystów

Hm

nie mówiłem, że to jest Gwiazda Śmierci, tylko że coś co wygląda na GŚ

dopisałam

dwie ciekawostki do "Warriora" - o kaadu i szachach, o których wspomina się w opisie narratora.

Poza tym, w "MM" zastanawiają mnie malunki w tej małej świątyni, do której wchodzą klony wraz z R2, oraz dysk, zakrywający otwór - czy czegoś podobnego nie było w którymś z Jonesów...

Trochę ciekawostek...

do dotychczasowych odcinków:

Odcinek "Water War" i fragment gdzie Ahsoka i jej oddział klonów szykują się do desantu:
Ahsoka wymawia frazę: "Move Leader, standing by", po czym dowódca oddziału podwodnych klonów, odpowiada jej frazą: "Red Leader, standing by...". Słowa klona mogą być nawiązaniem do RoTJ i fragmentu przygotowania sił Republiki przed bitwą o Endor, gdzie pada ta sama fraza z ust Wedge`a Antillesa http://www.youtube.com/watch?v=gsIyjizwW50&feature=related. po czym słyszymy: "Grey Leader, standing by"(A-Wing) i "Green Leader, standing by"(B-Wing) z ust pozostałych dwóch liderów eskadr myśliwców, czyli wszystkie te frazy są ułożone w kolejności 1, 2 i 3. Fraza Ahsoki, która w tym fragmencie została specjalnie ustawiona jako pierwsza może pasować do tej Wedge`a, który też mówi ją jako pierwszy, a i obydwoje są dowódcami Swoich oddziałów - Ahsoka klonów a Wedge myśliwców. (dziwne wyjaśnienia ale to nie musi tak pasować, po prostu mi się tak skojarzyło). Kolejnym nawiązaniem z "Water War" do RoTJ jest to, że desant wsparcia na Mon Calamari, to 3 oddziały dowodzone przez Ahsokę, dowódcę klonów o ksywce "Monk" oraz Kita Fisto - i są oni wszyscy wymienieni właśnie w tej a nie w innej kolejności, ponieważ w bitwie o Endor też były 3 eskadry myśliwców: 1. X-Wingi (kolor czerwony i Ahsoka) 2. A-Wingi (kolor szary i Klony) 3. B-Wingi (zielony i Fisto) [ta sama liczba i to samo ustawienie].

To pierwsze tutaj, to tylko takie moje skojarzenie i nie musi się ono kwalifikować do listy ciekawostek do tegoż odcinka.

Odcinek 2 "Gungan Attack":
Wspomniany wcześniej dowódca podwodnych klonów, ma ksywkę Monk i rangę komandora, ponieważ tak właśnie zwraca się do niego Fisto we fragmencie, gdzie on, Ahsoka, Lee-Charr i jeden klon, ukrywają się przed ścigającymi ich wodnymi droidami Separatystów. "Monk" z ang. oznacza "mnich". Sam Komandor Monk ma na hełmie namalowaną - chyba - grafikę ukazującą pysk kowakianskiej małpo-jaszczurki albo Momonga (http://starwars.wikia.com/wiki/Trandoshan_monkey) - skłaniam się ku temu drugiemu, ponieważ zarówno kolor futra Momonga jak i kolor części zbroi komandora Monka są praktycznie takie same no i kojarzą się z kolorystyką strojów mnichów z Shaolin:
http://images.wikia.com/starwars/images/f/f3/Momong.jpg
http://www.buddhistchannel.tv/picture/upload/shaolin-monks.jpg
http://1.bp.blogspot.com/-TEz3tv64qF0/TZftxCNu2wI/AAAAAAAAAWA/qjXNUYSRoUU/s1600/TCWS4NewTrooper.bmp
Dodatkowo komandor ma też te grafiki na obu naramiennikach

Odcinek 3 "Prisoners":
Komandor Monk ma po lewej stronie klatki piersiowej namalowaną postać mnicha, co wyjaśnia jego ksywkę. Widać to we fragmencie gdy Lee-Charr rozmawia z Kapitanem Ackbarem.

Gdy nie powiodła się egzekucja Lee-Charra, Tamson rozkazuje jednemu z wodnych droidów bojowych Separatystów, żeby wezwać posiłki. Droid odpowiada Tamsonowi słynnym: "roger roger", czyli też znaną frazą droidów bojowych, lecz tych naziemnych.

Odcinek 5 "Mercy Mission":
Wróżka, którą spotykają Treepeo i Artoo w podziemiach wioski Aleenów, opowiada im wierszowaną zagadkę, która brzmi tak:
"You can run, but cannot walk,
You have a mouth, but cannot talk,
You have a head, but never weep,
You have in bed, but never sleep.
Ask Youself. Who Are You?"

Odpowiedzią na tą zagadkę, jest pewne słowo: początek spoilera rzeka koniec spoilera Jakie jest więc tutaj nawiązanie i do czego? Ano do początek spoilera "Władcy Pierścieni" znowu. Po kliknięciu w google i tutaj: [http://www.tolkientrail.com/riddles.shtml] - znalazłem oryginalną zagadkę:
"What can run but never walks,
Has a mouth but never talks,
Has a head but never weeps,
Has a bed but never sleeps?
Answer: A river."
koniec spoilera
Myślałem że do czegoś innego pasuje ale mnie to tak męczyło, że nie mogłem nie sprawdzić o co biega.

Odcinek 6 "Nomads Droids" (bazowałem tylko na trailerze http://www.youtube.com/watch?v=rfsF6gc1xcQ):

Adi Galia na początku mówi zdanie do klona: "They hit the main reactor, prepare to evacuate..." - są to podobne słowa do tych, wypowiedzianych przez Treepeo z ANH gdy wraz z Artoo, znajdowali się na pokładzie Tantiva IV: "Did You hear that? They shutdown the main reactor...!"(od 2:48-2:53 http://www.youtube.com/watch?v=gh-mDSz2rNc) - w tym odcinku Treepeo mówi inaczej to zdanie: [cytat]"Did You hear thtat? We`ve got to get out of here!" (od 1:21-1:24 http://www.youtube.com/watch?v=rfsF6gc1xcQ) - A od 1:20 do 1:27 wszystkie klony biegną wokół nich w bardzo podobny sposób co rebelianci na Tantive IV w ANH, tylko że klony biegną wraz z C3PO i Artoo a rebelianci biegli w przeciwnym kierunku. Jest tylko jedno podobieństwo - gdy klony przebiegają przez grodzie, ustawiają się w tych samych pozach, co rebelianci przed atakiem i wejściem stormtrooperów w ANH. No i tutaj Zgrywek wdarł się na krążownik i widać pojedynek Adi Galii z nim - w ANH natomiast Vader to zrobił i mieliśmy "wiadomo kogo" jeszcze... początek spoilera Czy więc Mistrz Galia przegra i zostanie... schwytana? - Oj nie chcę krakać... koniec spoilera

Zanim Treepeo i Artoo rozbili się na tej nieznanej planecie, tak od 3:44 do 3:46 jest ten sam widok z kokpitu ich Y-winga, jak ten z X-Winga Luke`a gdy ten miał awaryjne lądowanie gdy leciał na Dagobah w ESB.
http://www.youtube.com/watch?v=rfsF6gc1xcQ (<trailer odcinka 6)
http://www.youtube.com/watch?v=mryiBLkFtwk&feature=related

łał

Dobry jesteś, aż muszę to ogarnąć. Tylko tak:

- Nie wiem, czy mój słuch jest najlepszy, ale wydaje mi się, że Ahsoka mówiła "Blue Leader"... Nie mniej jednak, jest to dobre, tylko, jak mówiłam, muszę ogarnąć w jaki sposób to napisać.
- O ile wiem, to Monka Amerykanie piszą przez dwa "n"... Ale i tak wiadomo, o co chodzi. Co do zwierzaka na jego zbroi... no nie wiem, jak myślicie? Niezłe wypatrzenie z tym mnichem .
-Ach, a ja właśnie myślałam, czy nie napisać, że ta cała Ofnee, czy jak jej tam, nie przypomina Smeagola, ale myślałam, że to już przesada... W takim razie poszukam polskiego tłumaczenia tej zagadki .

Dobra robota, tylko w tej chwili jestem zbyt zmęczona, by to wpisać. Ale będzie .

hmm

A ta zagadka nie jest przypadkiem z "Zagadek tolkienowskich"? Bo w Hobbicie jej nie ma.

Re: łał

ShaakTi1138 napisał(a):
Dobry jesteś, aż muszę to ogarnąć. Tylko tak:

- Nie wiem, czy mój słuch jest najlepszy, ale wydaje mi się, że Ahsoka mówiła "Blue Leader"... Nie mniej jednak, jest to dobre, tylko, jak mówiłam, muszę ogarnąć w jaki sposób to napisać.

________
Wsłuchałem się w ten fragment jeszcze raz i muszę ci przyznać rację. Jednak mówi: "Blue Leader"... ponieważ jak dobrze pamiętam, to też w odcinku "Storm over Ryloth" (SE01), Ahsoka była Dowódcą Niebieskich. Teraz więc pasuje.A z tym jak to ogarnąć, to ja bym napisał to tak (w końcu ja to wymyśliłem, więc pomoc się przyda, nie? ) :

- Ahsoka rozpoczyna fragment, w którym to, wraz ze swoim oddziałem klonów, szykują się do desantu na Mon Calamari, słowami: "Blue Leader, standing by..." - czy to czasem nie pasuje do odcinka "Storm Over Ryloth" z sezonu pierwszego, gdzie Ahsoka też była Dowódcą Niebieskich w bitwie o Ryloth?
- W następnej scenie, klon-komandor melduje się słowami: "Red Leader, standing by...", czyli jest to nawiązanie do "RoTJ" oraz tych samych słów wypowiedzianych przez dowódcę eskadry X-Wingów, Wedge`a Antillesa, na chwilę przed rozpoczęciem ataku na drugą GŚ w trakcie bitwy o Endor.
- Ahsoka, klon-dowódca oraz Kit Fisto, meldują się w tej samej kolejności, co Wedge oraz pozostali dwaj dowódcy eskadr myśliwców na chwilę przed atakiem na GŚ w bitwie o Endor z "RoTJ". Aby było jeszcze ciekawiej, kolejność w jakiej meldunki złożyli Ahsoka, klon oraz Fisto, jakimś cudem pasują pod kolory liderów trzech eskadr myśliwców Republiki. Dokładniej wygląda to tak:
1. Ahsoka i Wedge(kolor czerwony)
2. klon komandor i dowódca A-Wingów(kolor szary)
3. Kit Fisto i dowódca B-wingów(kolor zielony)
- W całym fragmencie, ukazującym desant klonów na Mon Calamari, swą gotowość do ataku, zgłaszają tylko 3 oddziały. Nawiązuje to do "RoTJ" oraz sceny, gdzie 3 eskadry myśliwców Rebupliki, też meldują swą gotowość, na chwilę przed atakiem na drugą GŚ.

No jakoś tak. Namęczyłem się żeby tak to napisać, bo poprzednie jakoś mi nie pasowało.

A z tą zagadką, to sprawdzałem. Na pewno nie jest to Tolkienowskie, bo po wynikach i na różnych stronkach (oprócz tej co podałem), wyświetla się ona w całości i jest podawana raczej jako taka łamigłówka umysłowa raczej, więc chyba nie zalicza się do jakiegoś cytatu z dzieł Tolkiena. Może to i dobrze. Wystarczy że te drzewce są...

Co do szukania tłumaczenia tego, to raczej trzeba to samemu sobie wytłumaczyć, bo raczej wątpię by się znalazło tłumaczenie do tej zagadki. :> Ja to przetłumaczyłem tak (ten oryginał):
początek spoilera
[cytat]"Co potrafi biegać, lecz nigdy nie chodziło,
Posiada usta, lecz nigdy nie mówiło,
Posiada głowę, lecz nigdy nie płakało,
Posiada łóżko, lecz nigdy nie spało?
Odpowiedź: Rzeka.
koniec spoilera

...

W TCW mamy Ahsoke (niebieski dowódca) i klona (czerwony dowódca). Fisto robi za dowódcę ataku.
W RotJ mamy koordynującego Landa-złoci (Y-W) i meldujących się: Wedge`a-czerwoni(X-W), Salma-szarzy (Y-W), Crynyda-zieloni (A-W) i off-screen Simmsa-niebiescy (B-W).
Kolorków więc nie dopasujesz. Cała sekwencja meldowania się i teksty Fista są jednak jawnym nawiązaniem do zachowania Landa w RotJ.

Tłumaczenie akurat bez sensu i zupełnie nie oddaje sensu zagadki. Trzeba w niej coś pozmieniać, bo o ile się orientuję, w języku polskim rzeka nie posiada głowy ani ust.
Igloo666 z Hataka przełożył to następująco:
Biegnie, lecz tylko w jedną stronę.
Ma drobny początek, lecz wielki koniec.
Daje życie, lecz również zabija.
Czasem zniekształca, a czasem piękno odbija.
Zapytajcie sami siebie, kim jesteście.

Re: ...

Stele napisał(a):
Tłumaczenie akurat bez sensu i zupełnie nie oddaje sensu zagadki. Trzeba w niej coś pozmieniać, bo o ile się orientuję, w języku polskim rzeka nie posiada głowy ani ust.
Igloo666 z Hataka przełożył to następująco:
Biegnie, lecz tylko w jedną stronę.
Ma drobny początek, lecz wielki koniec.
Daje życie, lecz również zabija.
Czasem zniekształca, a czasem piękno odbija.
Zapytajcie sami siebie, kim jesteście.
[/cytat]
________
A według mnie ma sens, no i zapomniałem dodać, że "has" to po ang. "Ma", więc wystarczy zamienić. A po drugie: w jaki inny sposób to tłumaczenie ma oddawać sens całej zagadki? Przecież to jest zagadka. A że wierszowana, to w tłumaczeniu też musi się zgadzać. A ta którą Ty podałeś, raczej nie pasuje do tej, którą mówi wróżka:
"You can run, but cannot walk,
You have a mouth, but cannot talk,
You have a head, but never weep
You have in bed, but never sleep...
Ask Youself: Who Are You?"
czyli:
"Ty możesz biec, lecz nie możesz iść
Ty masz usta, lecz nie możesz mówić
Ty masz głowę, lecz nigdy nie płakałeś
Ty masz łóżko, lecz nigdy w nim nie spałeś... (ew. Ty jesteś w łóżku, lecz nigdy nie spałeś)
Zapytaj Samego Siebie: Kim Ty jesteś?"

Zresztą, czepiasz się. Przecież wiesz że "Kapelusznik" i spółka różne rzeczy wymyślają i taka zagadka, to chyba pikuś. No i amerykanie gadają inaczej po angielsku niż anglicy z UK (wiem, bo uczyłem się jakie są różnice w niektórych zdaniach i gramatyce pomiędzy jednym i drugim). A i jestem ciekaw, jak to Nasi przetłumaczą w dubbingu, gdy polski CN zacznie 4 sezon u Nas. Zobaczymy Kto z Nas będzie miał rację...

ale

wiesz, o co chodzi Stele? Po polsku rzeka nie ma łóżka, tylko koryto, wiec naprawdę ciężko oddać sens brzmienia tej zagadki. Po prostu nie będę jej tłumaczyć, ale zapiszę, że może być nawiązaniem do "Hobbita", po tam pojawia się bardzo podobna:

Nie ma skrzydeł, a trzepocze,
Nie ma ust, a mamrocze,
Nie ma nóg, a pląsa,
Nie ma zębów, a kąsa


- tylko chodzi tu oczywiście o wiatr.

*okej, wpiszę po prostu, że sekwencja z "Gungan Attack" jest nawiązaniem do ROTJ, bez wchodzenia w szczegóły .
*Nie wiem, czy to zwierzę na pancerzu Monnka to rzeczywiście małpa trandoshańska, więc po prostu nie będę o niej wspominać.

Co do odc. 6:
*Złota myśl to oczywiście słowa Obiego.
*Nazwa liliputów - Patitites - przypomina francuski przymiotnik "petit", czyli "mały".
*Cała sytuacja z Guliwerem też jest oczywista, ale czy jest ktoś, kto czytał tą książkę i może powiedzieć coś więcej?

hm

Wydaje mi się, że motyw z podróżami i wielkim pechem to nawiązania do mitologii. Oczywiście również są motywy z Guliwera i czarnoksiężnika z krainy Oz.

tak

ale podobno są jeszcze jakieś z "Alicji z krainy czarów", a ja jakoś nie mogę ich wyhaczyć.

Cóż

w odcinku 7 wypatrzyłem tylko "sarlacca" i liczbę zabitych (chyba ) na hełmie Rexa.

ja

mam jeszcze taką ciekawostkę spoza konkursu - moja przyjaciółka przetłumaczyła w jeszcze inny sposób tą zagadkę:

Choć nie jesteś rybą, płyniesz,
Choć nie wężem, to się wijesz,
Choć nie świnią, masz koryto,
Choć nie człekiem, toś kobitą!


A co do odcinka, to mam tylko jedno, że Umbara pochodzi od łac. "umbra", czyli "cień". Acha, no i bardzo zastanawiające jest to, że jeden z Umbaran umiera po rozbiciu hełmu, przecież oni oddychali tlenem... Chyba, że ktoś ma jakieś logiczne wytłumaczenie tego faktu.

I jeszcze

cytując wypowiedź jednego z użytkowników Millenium Falcona:

Krell reminds me a lot of how the Russian military fought during WWII, which was throw large numbers and overwhelm the German military.

no

to ja z kolei słyszałam, że ci Umbaranie mają przypominać Włochów z II WŚ - a w takim razie Sepkowie byliby Niemcami. Ale sama nie wiem...

Re: ja

ShaakTi1138 napisał(a):

A co do odcinka, to mam tylko jedno, że Umbara pochodzi od łac. "umbra", czyli "cień".
________
Co do Umbary, to znalazłem jeszcze coś - nazwa planety może być nawiązaniem do twórczości Tolkiena - http://tolkien.mylog.pl/2011-02-27/krainy_-_ludzie > i do krainy o nazwie Umbar [http://en.wikipedia.org/wiki/Umbar] oraz portu-miasta o tej samej nazwie. Dodatkowo pisze tam, że Umbar był podczas Wojny o Pierścień, sprzymierzony z Sauronem, co może się kojarzyć z tym, że Umbaranie współpracują z Sepkami w Wojnie Klonów.

ach

No jasne, nawet mi to nie przyszło do głowy .

Jest jeszcze coś - Krell zwraca się do Reksa "CT" zamiast "CC".

Napisy

na lornetce Anakina:

regular mode

max

zoom in
zoom out

infrared mode

Do odcinka ósmego

Maszyny kroczące przypominają gethy z Mass Effect, maszyny "pełzające" przypominają miażdżypaszcze z tego samego uniwersum albo robala piaskowego z misji na Blenjeel z gry Jedi Academy.

Pod koniec odcinka Krellowi znika broda:

http://imageshack.us/photo/my-images/46/clipboard01lq.jpg/

po czym pojawia się w następnym ujęciu.

gethy

Tak sobie myślę, że te ich maszyny kroczące najbardziej przypominały kolosy gethów:

http://masseffect.wikia.com/wiki/Geth_Colossus

No

to był taki skrót myślowy z tymi gethami

A odcinek wyreżyserował Walter Murch, który współpracował m. in. przy Czasie Apokalipsy.

http://www.monstersandcritics.com/smallscreen/news/article_1672717.php/Walter-Murch-directs-The-General-Star-Wars-The-Clone-Wars

Walter Murch...

...był też współautorem scenariusza "THX 1138". Pracował też z papą George`em przy "American Graffiti".

tyryryryyr

Klon z łezką na hełmie jest zapewne nawiązaniem do jednego z więźniów w Obcym 3, gdzie za łezkę robił tatuaż.

...

Akurat tatuaż z łezką to ponoć dość popularna dziara więzienna, nie utożsamiał bym go tylko z jednym przykładem filmowym... ; p

Mercy Mission

Mnie Mercy Mission, kojarzył się z "Alicjią w Krainie Czarów" i "Władcy Pierścieni". Co do wielkich meduz, najbardziej przypominaly mi fragment filmu "gdzie jest nemo"

to

Ja może połączę te dwie informacje o tatuażach .

Myślę, że z meduzami to nawet by pasowało, bo właśnie tak nie mogłam sobie skojarzyć gdzie ja już widziałam podobny motyw...

W odc. 9

"General Skywalker blew up a droid control ship when he was just a kid" Fivesa to nawiązanie do Mrocznego Widma, a rozmowa z Krellem przypomina rozmowę Hana na Gwieździe Śmierci.

ja

bym w ogóle powiedziała, że cała akcja na tym statku to nawiązanie do "Widma"...

Do odc. 7 dochodzi jeszcze ten stwór, który ich zaatakował - banshee; jest to stworzenie bodaj z opowiadań irlandzkich (poszukam jeszcze dokładnie), a sama nazwa jest bardzo wykorzystywana w fantastyce (któż nie pamięta ich z 1 Baldura...). Dopiszę wszystko, jak będę miała trochę więcej czasu, bo w tej chwili padam.

4x09

Podczas rozmowy w hangarze REx ma na lewej dłoni zaznaczoną ilość zniszczonych droidów http://clonewars.dramatic-personae.net/albums/season4/s04e09/normal_Star_Wars_The_Clone_Wars_S04E09_720p_HDTV_x264-IMMERSE_199.jpg, lecz w po rozmowie z Fivesem w koszarach, Rex ma to już zaznaczone na prawej dłoni http://clonewars.dramatic-personae.net/albums/season4/s04e09/normal_Star_Wars_The_Clone_Wars_S04E09_720p_HDTV_x264-IMMERSE_318.jpg. Później kreski wracają na lewą dłoń, podczas jego rozmowy z Krellem. http://clonewars.dramatic-personae.net/albums/season4/s04e09/Star_Wars_The_Clone_Wars_S04E09_720p_HDTV_x264-IMMERSE_654.jpg Taki ot, graficzny szczegół. ^^

...

Ciekawe spostrzeżenie . Wpiszę to w końcu, ale chwilowo naprawdę mam pół tony spraw na głowie.

W odc. 10

jeden z klonów ma wytatuowane na głowie słowa "a good droid is a dead one", zaś Krell nawiązuje do Palpiego z Zemsty Sithów: It`s treason then. Pojawia się też Waxer znany m. in. z odcinka Innocents of Ryloth.

...

Ten klon z tatuażem pojawił się już w "Deserterze" .

*Waxer ma na hełmie rysunek Nuny, tej twi`lekańskiej dziewczynki.
*Jest scena, w której klony rozmawiają przez komlink i słychać w nim buczenie mieczy oraz krzyki umierających. Czy nikt nie ma wrażenia, że to nawiązuje do oryginalnego CW i odcinka 20, w którym w podobny sposób Kenobi dowiaduje się o śmierci Barreka z ręki Grievousa?

...

Odc. 10:
początek spoilera Krellowi podczas walki z klonami, zmienia się kolor podwójnego zielonego miecza. Najpierw klinga ma kolor zielony, a potem naprzemiennie - tak z chyba 3 razy może w trakcie walki, zmienia się w żółty... Widać to np. w scenie, gdy Krell przebija obydwoma mieczami dwa klony jednocześnie. koniec spoilera (w spoilerze, żeby nie było, że zdradzam fabułę odcinka ^^)

Odcinek 11 "Kidnapped":
Ahsoka ma takie same gogle http://www.starwars.com/img/explore/the-clone-wars/slideshow/ep411/preview/preview01.jpg , które miała w odcinku "Ghosts of Morhtis" z SE03 > http://clonewars.dramatic-personae.net/albums/season3/s03ep17/normal_Star_Wars_The_Clone_Wars_S03E17_720p_HDTV_x264-ORENJI_mkv0098.jpg

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):

*Waxer ma na hełmie rysunek Nuny, tej twi`lekańskiej dziewczynki.

________
Akurat rysunek Numy, który ma Waxer, nawiązuje także do odcinka "Landing at Point Rain"" http://clonewars.dramatic-personae.net/albums/season2/s02e05/s02e05_mkv1924.jpg > w którym to jego kumpel Boil, miał właśnie rysunek Numy na swoim hełmie - sprawdziłem na oficjalnej i Boil ma ten rysunek a Waxer nie: http://www.starwars.com/explore/encyclopedia/characters/boil/ < więc w sumie jest to takie podwójne nawiązanie.

Kolejny "krzaczek" graficzny do odc. 10:

Znowu te kreski oznaczające zabitą ilość wrogów u Rexa:
początek spoilera http://www.starwarsreport.com/wp-content/uploads/2011/11/Carnage9.jpg koniec spoilera < teraz się jakoś podwoiły xD (na to akurat natrafiłem przypadkiem ^_^)

Carnage of Krell

Podczas nieudanej egzekucji klonów, gdy Fives odwraca się, jedna z dziur jest idealnie za jego plecami, może to wina kąta kamery, ale mi jakoś skojarzyło się to z Pulp Fiction oraz Samuelem L. Jacksonem w słynnej scenie z J. Travoltą. Tylko czekałem aż Fives zacznie mówić o przemianie duchowej i porzuci wojnę na rzecz niesienia dobra

a

mógłbyś podesłać linka do tej scenki?

...

Scenka w Pulp Fiction: początek w 9:20 : http://www.youtube.com/watch?v=2a6GnvWmI-4&feature=related
dalszy ciąg scenki: http://www.youtube.com/watch?v=htqFEUwS86M&feature=related
W Wojnach Klonów chodzi o czas 4:38 - 4:44 - ta najbardziej rozgrzana dziura po strzale.

...

Dzięki, zrobione .

bad

Sorry, ale dla mnie to żadne nawiązanie, w TCW mamy egzekucje, której klony świadomie chybiają, w Pulp Fiction po prostu nie umiejętnego strzelca i szczęście duetu, na dodatek żadnego tekstu nawiązującego do filmu.

Co do celowego chybienie klonów, to podobna scena miała miejsce w filmie Człowiek w żelaznej masce, a scenę można zobaczyć tutaj http://www.youtube.com/watch?v=G4wrdyOvhr0&NR=1 - czas od 7.50 minuty. Jak widać muszkieterzy (w pozycji do egzekucji) chybiają, by nie zabić zbuntowanych muszkieterów.

;)

Choć nie jestem pewien, czy podobna scena jeszcze gdzieś się nie pojawiła. Może Battlestar Galactica, kojarzy ktoś, tam tez miało miejsce kilka egzekucji.

...

To jasne że klony chybiają specjalnie a strzelec w Pulp Fiction chce ich zabić z tym że prostu nie trafia, ale mi chodziło tylko o sam ślad po kuli/strzale z blastera który był idealnie za plecami bohatera czyli powinien on już nie żyć. To raczej przypadek niż świadome nawiązanie Filoniego ale jakoś skojarzyło mi się to z tą sceną.

odc. 11

Tu przede wszystkim trzeba opisać wszelkie różnice pomiędzy komiksem a odcinkiem. Ja dostrzegam takie (nie mam komiksu przy sobie, niestety):

*Ahsoka jest starsza, Rex ma nową zbroję. Generalnie akcja dzieje się później.
*Zamiast Xeriusa Ugga pojawia się Zyggerianin Darts, aczkolwiek sama walka jego i Obi-Wana jest niemal identyczna.
*Walka w mieście jest nieco inna, niż w komiksie. Do tego dochodzi cała akcja, gdy Darts ucieka.
*Ten stwór z końca, blixus, pojawił się w komiksie w innym miejscu, na statku kapitana Onyxa.

Więcej sobie nie przypominam. Dodałabym jeszcze fakt obecności convorów i trandoshańskich małp, oraz to, co zauważyli na wookiee - nad planetą krąży Venator, ale do atmosfery wchodzi Acclamator.

...

Pełna lista zmian:
-W komiksie Dooku przylatuje na Kirosa swoim jachtem i bez droida taktycznego, B1 i tego Dartsa
-Jak Shaak Ti napisała, jest inny przywódca Sepów i najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że w poprzednich odcinkach mieliśmy Krella, który też był Besaliskiem i twórcy nie chcieli się powtarzać.
-W komiksie Aśka i Annie niszczą bomby za pomocą tych śmigaczy (czy jak one się nazywają, technika w SW to zawsze była moja pięta Achillesowa )co na początku odcinka, a w odcinku na AT-RT
-W komiksie też są niszczyciele snajperzy, tylko, że bez tych osłonek i niszczy je Rex
-No i to co Shaak Ti napisała wyżej
-Jeszcze jest kilka zmian, jak na przykład to, że Obi opowiada Aśce historię dzieciństwa Anakina na krążowniku a nie na planecie, ale nie są warte wspomnienia.
Ponadto chciałbym zauważyć, że schemat z odcinka - Obi odwraca uwagę Sepów, Ani i Aśka zajmują się misją - jest podobny jak w filmowym TCW.

No i jeszcze

jak pisałem w temacie o odcinku, nie kłócą kto ile zniszczył czołgów oraz zamiast Waxera pojawia się Boil.

ja dodam...

Że gdy Ahsoka rozwala droidy przy rozbrajaniu pierwszej bomby, zamieniają się kolory jej mieczów świetlnych - shoto jest zielony, a drugi zamienia się na żółty (gdy wyskakuje z AT-RT ma normalnie, potem jest zamiana).

Na statku Zyggerianina Darta (czy jak on tam ma), jest napisane w aurabeshu "Tecora" - jest to nazwa Portugalskiego statku niewolniczego z początku XIX w. Został on specjalnie zbudowany do handlowania niewolnikami z Afryki do Ameryki - http://en.wikipedia.org/wiki/Tecora
http://en.wikipedia.org/wiki/Slave_ship
http://en.wikipedia.org/wiki/Slave_trade

Co do samych Togrutan i kolonii na Kirosie, to znalazłem coś takiego:
"In 1839, a group of Africans were kidnapped from Mendiland, (in modern day Sierra Leone) and transported to the African slave port of Lomboko" -> gdzie Mendiland to południowo-wschodnia część Sierra Leone, na wschodnim wybrzeżu Afryki, gdzie żyli Medne tribe ( http://en.wikipedia.org/wiki/Mende_tribe - ludzie Mende, którzy mieli własny język, którym się posługiwali):
* kolonia na (sama kolonia, nie planeta) Kiros to chyba nawiązanie do tego Mendilandu http://en.wikipedia.org/wiki/Mendiland
* Togrutanie, którzy skolonizowali Kirosa mają własny język, tak jak ci ludzie Mende http://en.wikipedia.org/wiki/Mende_language

Do odcinka 4x12: "Escape from Cadavo" a także komiksu:
*http://en.wikipedia.org/wiki/Lomboko > Lomboko odnosi się do nazwy fabryki niewolników a także fortecy, stworzonej przez hiszpańskiego handlarza niewolnikami, Pedra Blanco http://en.wikipedia.org/wiki/Pedro_Blanco > początek spoilera W komiksie jest ukazane, że Torgutanie zostali przetransportowani do fabryki na Cadavo, którą rządził jakiś Zygerrianin, więc ta cała forteca Lomboko pasuje do tej fabryki na Cadavo a Pedro Blanco do ów Zygerrianina. koniec spoilera
*sama zaś forteca Lomboko odegrała znaczną rolę w filmie Stevena Spielberga, "Amistad" (z 1997r.)

Jakbyś miała ShaakTi problemy z tym, co tutaj wypisałem, pomogę przy ogarnięciu tego. Bo tak btw, to mam jeszcze jedno nawiązanie do Togrutan i Zyggerian ale muszę mieć małą pomoc historyczną, żeby czegoś nie pomylić... ^_^

Re: ja dodam...

Ahsoka_Tano napisał(a):

Do odcinka 4x12: "Escape from Cadavo"

________
Raczej "Slaves of the Republic"

Re: Re: ja dodam...

Urthona napisał(a):
Ahsoka_Tano napisał(a):

Do odcinka 4x12: "Escape from Cadavo"

________
Raczej "Slaves of the Republic"

________
W sumie to racja, patrząc po obrazkach na oficjalnej. Chociaż ja nadal myślę, że do 4x13 (wiem, walnąłem się z numerem ) no bo w 3 odcinkach zmieszczą 6 komiksów, chyba że zrobią inaczej w co wątpię.

+

+ jeszcze:
- Gdy Aśka i Anakin gonią na AT-RT Zyggerianina Dartsa, przebiega obok nich Momong.
- różnice między adaptacją a komiksem: pomniki ukazujące Togrutan w komiksie znajdują się na ulicach Kirosu a w odcinku mamy je w gabinecie gubernatora Rosthi (chociaż po odpaleniu jednej z bomb, przez Dartsa, w gruzowisku wokół Aśki, Anakina i Cody`ego chyba się pojawia jeden z takich pomników).

...

Dodane . O tym Lomboko wspomnę szerzej, gdy już wyemitują odcinek z obozem pracy.

...

Wiem. Widzę, że upchałaś sporo rzeczy do jednego odcinka. Zapomniałaś chyba dodać o tych goglach ale co tam. Jak chcesz. ^_^ Co do różnic to jeszcze znalazłem takie, że Rex w komiksie niszczy za pomocą dużej rakietnicy kilka czołgów AAT (na stojąco), natomiast w odcinku tylko jeden i to za pomocą mniejszego kalibru i na siedząco. (leniwy się zrobił xD) A np. w trakcie negocjacji z dowódcą Sepków, Kenobi w komiksie nie dość że siedzi i sobie nalewa coś do kieliszka to jeszcze chce się napić - w odcinku raczej nie ma takiej możliwości. Tego nie musisz pisać, bo to byłoby za dużo, jakbyśmy mieli tak się czepiać wszystkiego... ^_^

BARC swooper na którym się poruszają Aśka i Anakin, ma namalowanego rancora ale to już było wiadome przedtem więc się nie liczy.

Czy biurko i fotel znajdujące się w biurze gubernatora Rosthi nie przypominają nieco tych z gabinetu Palpiego na Couruscant? Dobra... starczy tego, bo dostanę kota zaraz... xD

...

Nie, spoko, tylko wiesz, naprawdę nie da się wymienić wszystkiego .

...

Przy okazji dyskusji o odcinku 11, natrafiłem na kolejny błąd graficzny:

Podczas walki Anakina i Ahsoki z tym potworem na statku Dartsa, Ahsoce zmienia się kolor jej shoto - z żółtego na zielony, potem gdy Ahsoka wyciąga miecze, by walczyć z Dartsem, wszystko wraca do normy. (nie wiem, który to raz z kolei widzę, że Aśce pomylili kolory mieczy xD).

Do odc. 12 - tylko takie małe spostrzeżenie... patrząc na tą fotkę początek spoilera [http://www.actionfigureinsider.com/main/wp-content/uploads/2011/11/CWSlavesoRepub3.jpg] koniec spoilera wnioskuję, że Aśka zamieniła swoją ozdobę z zębów Akuli na inne złote zdobienia, aczkolwiek bardziej mnie ciekawi to, że dwa z tych zębów są pozłacane... zazwyczaj ów ozdoba u Aśki ma naturalne kolory. ^_^(I w ogóle to tak btw - ciekawi mnie jak to Togrutanie zakładają sobie te zdobienia z zębów Akuli... coś jak kolczyki czy są one wpinane tak jak np. spinki do włosów u kobiet? ).

Dodam swoje skojarzenie

Scena w której Anakin dostaje furii i wywrzaskuje doD`Nara "WHERE ARE THEY?!", skojarzyła mi się z momentem, w którym Batman przesłuchuje Jokera w bodajże "Mrocznym Rycerzu"...

.

Robot B1 który towarzyszy Dooku pojawia się również w 1 odcinku.

Odc. 12

- Architektura i stroje Zygerrian przypominają nieco Bliski Wschód
- Pojawia się Gorga Desilic Tiure
- Zamachu na królową dokonuje Twi`lekanka nie ludzka kobieta
- Pojawiają się zwierzęta zwane blurrgami, które po raz pierwszy "wystąpiły" w filmie "Ewoks: Battle for Endor"
- Pojawiają się rasy, które były wcześniej w TCW, np. Talzowie, Mooganie czy Muunowie
- Nadzorca "zakładu" do którego zostali zesłani Obi i Rex w pewnym momencie robi minę przypominającą (przynajmniej mi ) Barbossę z Piratów z Karaibów

...

Patrzę sobie co to za cholerstwo, te blurrgi, a one ponoć już na Ryloth wystąpiły... Nigdy bym ich z Ewokami nie skojarzył.

A owszem, występowały w TCW

W odcinku "Innocents of Ryloth" blurrgi patatajały po ulicach i odgryzały klonom rączki.

...

Wiem, ale nigdy nie wpadłbym na to, że to ten sam gatunek, co sanyasańskie dinusie. Jednak animacja poklatkowa kukiełek z połowy lat osiemdziesiątych i specyficzna grafika TCW to trochę za dużo dla mojej ograniczonej wyobraźni.

eee

Ale to co atakowało klony w "Innocents of Ryloth", to nie były Blurrgi tylko Gutkurry.
http://starwars.wikia.com/wiki/Gutkurr

Blurrgi owszem pojawiły się na Ryloth, ale dopiero w "Liberty on Ryloth" gdzie służyły Twi`lekom za wierzchowce.

Odc. 4x12

Różnice pomiędzy komiksem a adaptacją:
początek spoilera - od razu po przybyciu na Zygerrię, Anakin, Kenobi dają na przechowanie swoje miecze świetle, Artoo, Ahsoka także to robi, choć nie zostało to pokazane.
- sytuacja na targu ze skarceniem niewolnika: w komiksie było to małe ludzkie dziecko, w odcinku dorosły twi`lekanin.
- Anakin wraz z Ahsoką razem udają się do królowej Zygerii, natomiast Kenobi z Rexem idą na poszukiwanie i ratunek gubernatora - w komiksie tylko sam Skywalker idzie do królowej, natomiast do Rexa i Kenobiego na poszukiwanie gubernatora, dołącza Ahsoka. Dodatkowo: w odcinku, Kenobi z Rexem i gubernatorem uciekają na jakiejś latająco-pełzającej jaszczurce nazwanej Brezakiem (http://starwars.wikia.com/wiki/File:BrezakWalk-SWE.png), w komiksie cała akcja ratunkowa wygląda i kończy się zupełnie inaczej.
- podczas aukcji Togrutan, Zyggeriański aukcjoner wymienia liczbę... o dziwo - "tylko" 50 tys. osobników tejże rasy - w komiksie jest to aż... 8 milionów - jest to kolosalna różnica... (serio, myślałem, że więcej ich wymieni...)
- (komiks) Skywalker nie ma opaski na oku, pod którą kryje się zaproszenie na spotkanie z Zyggeriańską królową... nie używa też sztuczki Jedi na Zyggerianie podczas ich rozmowy na targu
- po nieudanej aukcji: Rex w walce z Zgerrianami zostaje pokonany przez siłę rażenia rakietnicy... w odcinku przez bicz świetlny.
- Fabryka niewolników na Cadavo znajduje się w komiksie nad kraterem pełnym lawy, w odciku krater wypełnia zwykła czeluść.
koniec spoilera

Teraz ciekawostki i nawiązania:
- na targowisku z niewolnikami walczą na sztylety Momong oraz trandoshańska małpo-jasczurka > Mi to przypomina nieco scenę z teledysku Michaela Jacksona "Beat It", gdzie dwóch zbirów właśnie w ten sposób walczyło na noże
- wśród klienteli na targowisku, bardzo dużo jest przedstawicieli Klanu Bankowego...
- Zyggerianin z którym rozmawia Skywalker na targowisku, nazywa się Atai Molec http://starwars.wikia.com/wiki/File:AtaiMolecHS-SWE.jpg - pojawił się on w poprzednim odcinku na hologramie Dartsa D`Nara
- jedna z Twi`lekanek na targowisku jest ubrana w metalowe slave bikini
- dwie Twi`lekanki stojące najpierw za Molec`iem, pojawiają się chwilę potem za Skywalkerem, co "ciekawe" stoją w tych samych pozycjach i tak samo błagalnie patrzą. xD
- W 8:54 minucie odcinka obok pałacu Zyggeriańskiej królowej przelatuje Skif Banttha II - jest to nawiązanie do "RoTJ", gdzie dwa takie pojazdy ubezpieczały zmodyfikowaną Khetannę Lorda Jabby.
- na aukcji Togrutan, pojawiają się Gamorreanie, którzy byli strażą przyboczną w Pałacu Jabby na Tatooine i którzy pojawili się w "RoTJ"

- Cała akcja i plan uratowania gubernatora Roshti podczas aukcji Togrutan w pałacu Zyggeriańskiej królowej, odnosi się do "Powrotu Jedi", gdzie Luke Skywalker, Lando Carlissian i Księżniczka Leia próbują uratować Hana Solo z rąk Jabby. początek spoilera Akcja kończy się niepowodzeniem i Leia zostaje niewolnicą (tutaj tą "role" ma Ahsoka), Lando przebiera się za najemnika (tutaj robi to Rex), a Luke i Han (tutaj Anakin i Kenobi) zostają schwytani i skazani na śmierć poprzez wrzucenie do Sarlacca.
- Gdy Anakin dostaje rozkaz od królowej Zyggerian aby wykonać egzekucję na Kenobim,
koniec spoilera daje znak najpierw Rexowi, potem Artoo, potem patrzy na Ahsokę, a na końcu salutuje królowej (w tym momencie przez krótki moment słyszymy "Star Wars Theme") - jest to jawne nawiązanie do "RoTJ", gdzie Luke robi to samo, (Lando, Artoo, salutuje do Lei). tuż przed tym jak ma skoczyć w paszczę sarlacca. Potem Artoo rzuca miecz świetlny Anakinowi (potem po chwili Kenobiemu) - w "RoTJ" rzuca miecz Lukowi i ten walczy ze sługusami Jabby - tutaj Anakin i Kenobi walczą z Zyggerianami. Ahsoka natomiast atakuje królową, co pasuje do tego jak Leia zaatakowała Jabbę. W ferworze całej walki i do "kompletu" brakuje tutaj jeszcze Boby Fetta... xD
- Anakin wymawia słowa do królowej Miraj Scientel: "Nie pozostawiasz mi wyboru, Wasza Wysokość..." - to też pewnie się odnosi do tekstu Luka z "RoTJ", który kieruje te słowa do Jabby
- głos królowej ,jak i jej "zimny" charakter, pasuje "bardzo podobnie" do roli jaką zagrała Cate Blantchett w kolejnej części przygód Indiego Jonesa "Królestwo Kryształowej Czaszki", a mianowicie sowieckiej naukowiec Iriny Spalko... podobny akcent i zachowanie... ciekawe, czyż nie? ^_^

P.S. - Sorry za spoilery, nie chcę przez przypadek zdradzać fabuły. Jakoś tak się do tego przyzwyczaiłem... Chyba, że tutaj wolno tak pisać....

Re: Odc. 4x12

Ahsoka_Tano napisał(a):

- Gdy Anakin dostaje rozkaz od królowej Zyggerian aby wykonać egzekucję na Kenobim,[/spoiler] daje znak najpierw Rexowi, potem Artoo, potem patrzy na Ahsokę, a na końcu salutuje królowej (w tym momencie przez krótki moment słyszymy "Star Wars Theme") - jest to jawne nawiązanie do "RoTJ", gdzie Luke robi to samo, (Lando, Artoo, salutuje do Lei). tuż przed tym jak ma skoczyć w paszczę sarlacca. Potem Artoo rzuca miecz świetlny Anakinowi (potem po chwili Kenobiemu) - w "RoTJ" rzuca miecz Lukowi i ten walczy ze sługusami Jabby - tutaj Anakin i Kenobi walczą z Zyggerianami. Ahsoka natomiast atakuje królową, co pasuje do tego jak Leia zaatakowała Jabbę. W ferworze całej walki i do "kompletu" brakuje tutaj jeszcze Boby Fetta... xD
- głos królowej ,jak i jej "zimny" charakter, pasuje "bardzo podobnie" do roli jaką zagrała Cate Blantchett w kolejnej części przygód Indiego Jonesa "Królestwo Kryształowej Czaszki", a mianowicie sowieckiej naukowiec Iriny Spalko... podobny akcent i zachowanie... ciekawe, czyż nie? ^_^

________
Po pierwsze nie salutuje Lei, tylko daj znać R2, był to znak sygnałowy do wyrzucenia miecza.

Po drugie, akcent rosyjski ma też Darts i ten naczelnik na repulsorowym tronie, i jest to dość powszechny zabieg, tak jak z francuskim Aaylii.
Nie staraj się na siłę szukać nawiązań, jeśli dotyczą one jednej lub dwóch podobieństw.

Re: Re: Odc. 4x12

Adakus napisał(a):
Po pierwsze nie salutuje Lei, tylko daj znać R2, był to znak sygnałowy do wyrzucenia miecza.
Oj, mam trochę dziurawą pamięć... <wzdycham>

Adakus napisał(a):
Po drugie, akcent rosyjski ma też Darts i ten naczelnik na repulsorowym tronie, i jest to dość powszechny zabieg, tak jak z francuskim Aaylii.
Nie staraj się na siłę szukać nawiązań, jeśli dotyczą one jednej lub dwóch podobieństw.

________
To to wiem. Od razu to wyłapałem w poprzednim odcinku z tym akcentem. A z tym szukaniem nawiązań to akurat tutaj się za bardzo rozpisałem i tyle (no ja tak mam, że się rozpisuje czasem... ^^) i nie jest to szukanie na siłę...

*No i tam jest słyszalny fragment "The Force Theme", a nie "SW Theme"... żem gafę walnął... <facepalm> ;p

A i Obiemu gdy jest w celi wraz z gubernatorem Roshti, głos na ułamek sekundy się zmienia.

miasto

na Zygerii to jawne nawiązanie do Babilonu. Kamera unosi się nawet nad charakterystyczną bramą jaka znajdowała się w tym mieście.

re:miasto

Bramą Ishtar?
Też miałem takie skojarzenie.

uff

Dobra, sorki, że tak późno, ale mam u siebie mały sajgon.

Rzeczywiście nie ma co wypisywać każdej drobnostki, która się skojarzy, bo takich nawiązań byłoby aż za dużo .

Re: uff

ShaakTi1138 napisał(a):
Rzeczywiście nie ma co wypisywać każdej drobnostki, która się skojarzy, bo takich nawiązań byłoby aż za dużo .
________
No dobra... po prostu się rozpisałem i tyle. :> Już nie będę... :> Ty to potrafisz zawsze tak bardzo ładnie i fajnie zebrać i zwięźle złączyć, cóż na to poradzę...

ostatnia...

Ciekawostka do 4x12:
początek spoilera [http://clonewars.dramatic-personae.net/albums/season4/s04e12/star_wars_the_clone_wars_s04e12_720p_hdtv_x264-2hd_636.jpg ] koniec spoilera < łu hu, no to Aśka nieźle musiała oberwać. ^_^

...

To jest niezłe .

...

Nie mogli jej tak z kilka milionów woltów więcej przyładować?

ciekawostki

Moi drodzy, oficjalna w końcu postanowiła załadować komentarze wideo do starych odcinków. Dodali też sekcję ciekawostek (w zakładce "media"). Ale na razie są one tylko w trylogii klamariańskiej, więc robimy nasze nadal - i postanowiłam, że do oficjalnych faktów dodam sekcję "Ciekawostki Bastionowiczów" . Usunę nasze ciekawostki, które już istnieją, a które trochę kłócą się z tymi na oficjalnej - ale autorów zostawię, by nie było .

http://www.starwars.com/explore/the-clone-wars/ep403/#!/media/slideshow

...

Czyli ostatecznie będzie wyglądało to tak (jeśli dodadzą też do reszty):

http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=2782

dodali...

Na razie dodali komentarze/ciekawostki do "Shadow Warriora" a także do kolejnych dwóch odcinków, czyli tych o droidach. Dodają więc to po 3 naraz ale myślę, że akurat przy tetralogii o Umbarze dadzą od razu 4 naraz (patrząc na trylogię o Kalamarze), potem znowu będą 3 naraz, itd. do końca sezonu.

...

Mogliby dawać je od razu po premierze odcinka, a nie w trzy miesiące po - wtedy byśmy tylko dodawali własne.

są nowe

Ciekawostki i komentarze do odcinków na oficjalnej (otwierać w firefoxie):
http://www.starwars.com/explore/the-clone-wars/ep407/#!/media/slideshow
http://www.starwars.com/explore/the-clone-wars/ep408/#!/media/slideshow
http://www.starwars.com/explore/the-clone-wars/ep409/#!/media/slideshow
http://www.starwars.com/explore/the-clone-wars/ep410/#!/media/slideshow

Tak jak wcześniej wspomniałem - tylko dali do tetralogii o Umbarze i prawdopodobnie do trylogii o niewolnikach, trzeba będzie poczekać.

...

Powoli je wpisuję, ale mam chwilowo mnóstwo pracy (nie chcę mówić pewnego słowa na "s", ale to coś zbliża się nieubłaganie )

spokojnie...

Spokojnie... (-: Jeśli Ci z oficjalnej tak stopniowo dają te ciekawostki i komentarze, to i My także możemy bez pośpiechu to robić. Jeśli chcesz, służę pomocą... (-:

spokojnie

Dam radę .

Ciekawie, że wypuścili też komentarze, ale jednak tęsknię za starą ich wersją.

...

Fajnie że już to dodali tylko szkoda że tak późno, powinno być od początku.

Do 4x13

-początek spoilera Na ratunek Kenobiemu, Rexowi, a także Skywalkerowi, Ahsoce i Togrutanom, leci ekipa Wolfpack pod dowództwem komandora Wolfee`ego oraz Mistrza Plo Koona - pojawiają się także Sinker i Comet, brakuje Boosta (który w SE04 pojawił się w odcinku "Mercy Mission" oraz przeprowadzał atak na bazę Sepków na Felucii pod dowództwem Ahsoki w odcinku "Padawan Lost"). Akcja ratunkowa jest podobna do tej, którą zrobiła ekipa Wolfeego na Lola Sayu, podczas ratunku w/w czwórki i reszty ocalałych z twierdzy Sepków zwanej Cytadelą w odcinku "Citadel Rescue". Ekipa Wolfeego towarzyszyła w/w czwórce i Mistrzowi Plo także w odcinku "Padawan Lost". http://starwars.wikia.com/wiki/Wolfpack. koniec spoilera Różnica pomiędzy komiksem a adaptacją jest taka, że wraz z Plo Koonem, lecą Z-95 Headhuntery, a w komisie jest to "Eskadra Cieni".

Pojawia się LAAT/i wraz z zamontowanymi wielowiązkowymi działkami, choć dziwi fakt, że są one bez obsadzonych strzelców - przynajmniej ta jedna, którą widać na obrazku na oficjalnej. Dostrzec też można na niej oznaczenie "Plo`s Bros".

początek spoilera No i nie ma oczywiście Ventress, która jest w komiksie koniec spoilera.

...

Ale Wolfpack co jakiś czas się pojawia, byli chyba w "Mercy Mission" . Ale co do eskadry to jasne, nawet bym tego nie zauważyła.

W odcinku 13

Rzuciło mi się w oczy głównie nawiązanie do Władcy Pierścieni: Powrotu Króla, a konkretnie sceny z królem Nazguli i Eowiną na polach Pelennoru, w tym przypadku byli to naczelnik więzienia i Rex, żeby nie spoilerować za dużo, kto zobaczy będzie wiedział.

Różnice

Pomiędzy komiksem a adaptacją:
początek spoilera - w adaptacji w fabryce na Kadavo mamy zarówno Togrutan, jak i Togrutanki, w komiksie są tylko męscy przedstawiciele tej rasy
- nie ginie ani jeden Togrutan czy Togrutanka, w komiksie jest inaczej > ginie nadzorca więzienia
- brak Ventress, co jest zrozumiałe ze względu na to, że nie jest już z Dooku, a tym samym nie ma Sepków, ani bitwy w przestrzeni nad Kadavo, ani Zgrywka. Mamy za to Wolfpack pod dowództwem Plo Koona, pojawia się też pilot o imieniu Warhog
koniec spoilera
- Sama fabryka na Kadavo mocno różni się od tej w komiksie
- Inaczej także wygląda akcja ratunkowa Togrutan
- pojawia się komandor Cobur, którego widzieliśmy w odcinku "Citadel Rescue" w SE03 a także Zyggeriańskie myśliwce http://starwars.wikia.com/wiki/HH-87_Starhopper
- zakończenie w adaptacji jest w ogóle inne, niż to z komiksu, powiem tylko tyle, że w adaptacji, na moment znaczek "Plo`s Bros" pojawia się na jeszcze dwóch lub trzech LAAT/i

...

Czy Cobura nie tytułują tu pełnym admirałem? Nie sprawdzałem teraz, ale rano coś mi się tak wydawało. Choć dziwne by było wsadzać go w takim przypadku na leciutki krążownik. Gdyby chociaż zamiast niego dali Carracka...

Coburn

w Cytadel Rescue dowodził czterema Venatorami. Widocznie tutaj nie potrzebował takiej siły. Może zadecydował, że w mniejszym krążowniku będzie miał większe szanse na przyjrzeniu się akcji z bliska.

...

No w sumie i lepsi od niego dowodzili z pokładów lekkich krążowników a nawet fregat, mając gwiezdne niszczyciele do dyspozycji. No ale nie mógł wprawić tych pięknych turbolaserów swojego Arquitensa (ale mu nazwę przekręciłem... wstyd) w ruch, zamiast marnować pociski kanonierek?
Wsłuchałem się w dialogi i to Aśka go admirałem zowie. Czy ma rację, czy zwraca się tak do każdego oficera floty, o potencjalnie wyższej od niej randze, zadecyduje przyszłość.
Bardzo mi się podobają nowe ubrikiańskie myśliwce. Prześladuje mnie wrażenie, że gdzieś je wcześniej już widziałem. W zapowiedziach EGtW są tylko capitale, a wydaje mi się, że było to coś ponad trailer TCW, gdzie chyba zresztą ich nie było.

Coburn

...

Świetnie wyszedł. Nie jęcz. Wraz z jego postawą, daje to twarz usańskiego badassa, a nie smutasa.

sad coburn is sad

Jakby się bliżej przyjrzeć to można zaryzykować stwierdzenie, że Coburn jest trochę podobny do Clinta Eastwooda. Jednak drewniana kreska TCW sprawia, że wygląda jakby zaraz miał krzyknąć "dajcie mi umrzeć!". W każdym ujęciu ma ten sam grymas. Nie wiem, może zobaczył zakończenie sezonu i dlatego chodzi taki przygnębiony?

...

Pójdźmy na kompromis; jest Clintem, który chce umrzeć.
Zwróciłem uwagę na rangę i jest admirałem. Wyraźnie awansował od poprzedniego sezonu. TCW przynajmniej w tym aspekcie nie miesza.

...

To ja dopisuję jeszcze to, że w komiksie zdrada Moleca nie jest tak oczywista. Ale w komiksie jest jedna Togrutanka (tak mi się wydaje), na str. 122 w polskim wydaniu.

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):
Ale w komiksie jest jedna Togrutanka (tak mi się wydaje), na str. 122 w polskim wydaniu.
________
Chyba tak, po twarzy i lekku to może być Togrutanka, choć ma takie męskie dłonie. A w ogóle to na 138 stronie chyba właśnie ona się tuli z radości z mężem, a nawet i mamy dziecko... Troszkę z tym jest kłopot, bo widać, że ewidentnie Gilroy`owi i temu drugiemu ewidentnie nie wyszedł komiks od strony graficznej, a tym bardziej odwzorowanie Togrutan...

odc 14

Na razie mam dwa, poza oficjalnymi: podczas walki Ahsoce nagle znika kurteczka, a ostatnia scena może być nawiązaniem do Tartakovsky`ego.

http://img407.imageshack.us/img407/3953/starwarsclonewarsvolume.jpg

TCW odc 14 - ciekawostka

Mam jedną ciekawostkę do 14 odcinka. Znalazłem nawiązanie do Toy Story. Scena, w której R2 otaczają te zmutowane droidy jest podobna do tej z Toy Story, gdy Chudego i Buza otaczają tamte zmutowane zabawki w pierwszej części. Niech moc będzie z wami.

SE04 EP14

Ta cała Tryla, ma takie same zdobienia na twarzy, jak Bariss Offee Czy Luminara Unduli.

Aśka przekręca nazwisko kapitana gwardii senackiej - zwraca się do niego "kapitanie Tagger", choć na Wookiee pisze, że nazywa się Taggart - wyszukałem w google i mamy nawiązanie do ST (http://en.memory-alpha.org/wiki/Taggert_(Captain)).

początek spoilera Podczas spotkania Luxa z Bo-Katan, Luxowi pod koniec rozmowy, na chwilę zmienia się głos. koniec spoilera

SEo4 EP14 ponownie

-początek spoilera 1. Popatrzcie Sobie na tą fotkę:
[http://clonewars.dramatic-personae.net/albums/season4/s04e14/star_wars_the_clone_wars_s04e14_720p_hdtv_x264-2hd_561.jpg]
Czy kogoś wam oni nie przypominają? ->
http://clonewars.dramatic-personae.net/albums/season3/s03ep06/star_wars_the_clone_wars_2008_s03e06_720p_hdtv_x264-immerse_mkv0039.jpg (od lewej: Amis, Korkie i Lagos - na fotce wyżej, ta blondynka po środku, mi akurat kojarzy się z Lagos tak patrząc po rysach twarzy, co do reszty, nie mam pewności...
koniec spoilera (Nie musi to być akurat prawdą, bo to może być jakakolwiek początek spoilera inna blondynka koniec spoilera no ale tak jakoś...)

początek spoilera 2. Po schwytaniu Ahsoki przez Straż, jedna z lin, która oplątuje jej prawą rękę, na moment znika, by potem w następnym ujęciu pojawić się z powrotem. koniec spoilera

3. Czy Lux na tej oznace czy przypince, którą ma na czapce, nie ma czasem wizerunku convora lub np. jakiejś sowy?

4. Vizsla ma znacznie dłuższy i bardziej mocniej zaostrzony swój czarny miecz - http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20111102223012/starwars/images/thumb/b/b3/DarksaberRender.jpg/830px-DarksaberRender.jpg
http://images.wikia.com/starwars/images/a/a6/Darksaber-SWE.jpg <- miecz Vizsly z SE02 Nawet ma zmienioną gęstość tej plazmy.

...

Ten drugi link coś nie działa . Myślę, że to jest inna kobieta, wiesz, oni mają jeden model i wykorzystują go do tysiąca postaci.

3. -> Rzeczywiście, jest tam sowa

Hm

Dzisiaj zauważyłem:

Na klapie, którą otwiera Obi podczas ucieczki z Banem i Evallem napisane jest najpierw locked a potem unlocked.

Pojawia się Karkarodon, z tej rasy był Riff Tamson z odcinków o Mon Calamari.

...

Hm, nie wiem, czy mam właściwe skojarzenia, ale przemiana Kenobiego od razu przypomniała mi eliksir wielosokowy z Pottera .

...

Obi pod przykrywką, w kontaktach z radą używa swojego przyszłego pseudonimu Ben.
Zawsze gdy jest scena barowa, liczę na nawiązania do JK2. Jeszcze się nie doczekałem.

TCW odc 15 - ciekawostka nr 2

Czy mi się wydaję czy ten cały Morallo Eval jest phindianinem jak Osi Sobeck z trzeciego sezonu. Niech moc będzie z wami.

TCW odc 15 - ciekawostka nr 3

Czy mi się wydaję czy ta cała Padme Amidala jest człowiekiem jak Anakin Skywalker z pierwszego sezonu. Niech moc będzie z wami.

.

O_o stary to nie było miłe

?

Co nie było miłe? Moja ciekawostka opierała się na takich samych spostrzeżeniach, co wcześniejsza mistrza mateusza.

Po prostu rozbawiło mnie, że ktoś w ciekawostkach wymienia obecność przedstawiciela pierwszej lepszej rasy

.

Nie lepiej było po prostu odpowiedzieć "Nie mylisz się" albo coś w ten deseń?

...

To byłaby bezsensowna odpowiedź :/

.

A tak w ogóle odpowiedż w ogóle nie była potrzebna

...

Przez chwilę myślałem, że mistrz mateusz podwędził avatara Masterowi... potem przeczytałem post wyżej
Śmiejcie się śmiejcie, ja kiedyś w ten sposób żegnałem się z kumplami, ale na szczęście mi przeszło.

Sezon 4

moim skromnym zdaniem jest najlepszym sezonem TCW, ale mam nawiązać do tematu przewodniego więc. Zauważyłem Boba wyraźnie jest starszy w scenie (na stołówce) dziwi mnie fakt że aż tak szybko urósł, choć tak naprawdę wiadomo ile siedział. Jednak znalazłem w tym małe nawiązanie do poprzednich odcinków [ dzieci klona z sezonu drugiego odcinek 10 " Dezerter" też były wyrośnięte]. Wszyscy mówią o niezwykłej więzi między Obim a Anakinem, a mimo to Anakin nie rozpoznał mistrza podczas pojmania, tłumaczy to {w jakimś stopniu} nie domyślenia się że Palpatim to Sidous. Na koniec. Ciekawostka! Schock Troper używają promieni unieruchamiających na więźniach, podobieństwo do SW "Nowa Nadzieja"

...

Rycu napisał(a):
[ dzieci klona z sezonu drugiego odcinek 10 " Dezerter" też były wyrośnięte]
________

Ale to nie były jego dzieci, tylko adoptowane ; p

A co do promieni ogluszajcych,m to o tyle ciekawe, ze ich pierwsze uzycie w serialu, jak sie nie myle, mialo miejsce wlasnie wraz z pierwszym pojawieniem sie Boby, jak tego klona w pomieszczeniu z reaktorem ogluszyl ; P Znow Boba, znow ogluszanie... : P (choc w odcinkach Bez Boby tez sie pojawia, niepameitam juz w ktorym, ale kogos juz tak ogluszyli...)

Rzeczywiście

to prawda dlatego powiem coś ciekawszego. Bane, przemieniony Obi oraz ten który chce zabić kanclerza, kradną statek i uciekają. Właściciel krzyczy, " Stop, wracajcie" {czy coś w tym stylu}, jest to scena z jakiegoś filmu tylko nie pamiętam jakiego.

Ostatnio

oglądałem odcinek 21 pierwszego sezonu (Liberty on Ryloth) i zauważyłem że jednym z łupów ładowanych do statku separatystów jest arka przymierza. Co prawda jest to nawiązanie spoza uniwersum ale myślę że warte odnotowania.

...

Tak, to już jest. To były jeszcze czasy, gdy przewodnik po odcinku na oficjalnej miał naprawę fajne ciekawostki.

ciekawostki "Deception"

1. Przed wejściem do baru, po lewej stronie pisze w Aurabeshu "Otwarte".

2. W barze, pojawia się przedstawiciel tej samej rasy (ba, to ten sam gostek, który stał wtedy przy panelu kontrolnym - ma na lewym ramieniu znak Republiki), którą widzieliśmy w odcinku "The Citadel" kiedy to Skywalker wraz z Kenobim dali się zamrozić w karbonicie, aby dostać się do Cytadeli na planecie Lola Sayu, w celu ratowania Mistrza Piella. Mam też pewną analogię - wtedy pomysł Skywalkera z przeniknięciem niepostrzeżenie do Cytadeli (więzienia ale - nie dla zwykłych przestępców, jak je określił mianem Skywalker, początek spoilera tutaj mamy troszkę inaczej... koniec spoilera) się udał - początek spoilera Tutaj mamy pomysł Kenobiego, aby dostać się do więzienia, by móc spotkać się z Morallo Evalem, co też się udało. koniec spoilera

3. Ahsoka i Anakin, lecą tymi samymi pojazdami, którym Ahsoka leciała wraz z Plo Koonem, aby w podziemiach Coruscant, dowiedzieć się, gdzie jest Fett i Aurra Sing w odcinku "Lethal Trackdown" z SE02. Nawet słowa Ahsoki, skierowane so Skywalkera zaczynają się tak samo: "I still don`t understand...", tylko reszta zdania jest inna, niż w przypadku słów skierowanych do Mistrza Plo.

4. W barze, w którym zatrzymał się Hardeen, wśród klienteli, jest dwóch Mandalorian, z których to jeden, przypomina trochę rysami twarzy premiera Almeca z trylogii o Księżnej Satine Kryze z SE02 No i samo pojawienie się Mandalorian wskazuje na nawiązanie do odcinka "A Friend In Need".
5. Ogólnie - sama klientela w barze, jest w większości taka sama, jak w barze z odcinka "Lethal Trackdown" z SE02 - są Rodianie, Twi`lekanki, Quarrenowie, Bithowie, Ithorianie czy też Weequey,anin

5.1 - Quarren, który pije przy barze, ma przed sobą to samo naczynie, z którego pił Ziro, w odcinku "Hunt for Ziro" z SE03, w którym to jak wiemy, ostatni raz widzieliśmy Bane`a w TCW. Później widzimy to samo naczynie na jednej z półek za barmanem, tylko znacznie większe, tak jakby było przeznaczone dla Hutta...

6. Jeden z shocktrooperów, początek spoilera którzy zabierają Hardeena do więzienia, koniec spoilera ma na swojej zbroi, niektóre elementy zbroi Cody`ego czy Rexa (cama z blasterami).

7. Wśród Trandoshan, którzy są w republikańskim więzieniu, mamy kilku którzy wyglądają jak Goron czy choćby Garnac z odcinków "Padawan Lost" i "Wookiee Hunt" z SE03

8. Czy początek spoilera martwy Rodianin na którego natrafia Hardeen, nie przypomina Wam kogoś? (spójrzcie na wystający język... - Bola Ropal zabity przez Bane`a w trylogii o Holokronie, we własnej osobie...) koniec spoilera

9. Numer więzienny Bane`a czyli 22 pasować może i nawiązywać do 22-ego odcinka SE01 czyli do "Hostage Crisis" w którym to Cad miał swój debiut.

10. No i oczywiście, początek spoilera wnętrze niewolniczego statku Trando którym ucieka Eval, Bane i Hardeen koniec spoilera, jest takie samo, jak tego z odcinka "Wookiee Hunt" z SE03. Być może nawet cały statek jest ten sam, tylko może nieco krótszy, niż ten z SE03

Tak się wyszukuje ciekawostki, a nie...

Re: ciekawostki `Deception`

Ahsoka_Tano napisał(a):

6. Jeden z shocktrooperów, początek spoilera którzy zabierają Hardeena do więzienia, koniec spoilera ma na swojej zbroi, niektóre elementy zbroi Cody`ego czy Rexa (cama z blasterami).

Ten shocktrooper to Commander Fox, więc nie jest w tym nic dziwnego, że posiada np. cama (camę) z blasterami .

Fox...

Racja - to on. Z Wookiee: "Later in the war, Fox switched his armor to Phase II clone trooper armor, along with most of the clone army. His armor had the same markings as a shock trooper, although it was red armor with white markings rather than white armor and red markings. He also sported a kama, a blaster holder, and a visor." - czyli Fox pojawia się znowu, od odcinka "Hostage Crisis", gdy uratował Kanclerza i chciał zatrzymać Bane`a. Że nawet nie spojrzałem w to info o nim... Bym się nie skapnął, brawa dla Ciebie. Ja mogę jeszcze dodać, że pojawia się on później w RoTS-ie podczas wykonywania Rozkazu 66

...

2. Czy chodzi Ci o Ughnaugtów, czy jak tam to się pisze?

Ech, wiesz, podstawowy problem z tym, że "ktoś jest podobny do kogoś" polega na tym, że w TCW oni mają jakiś tam bank modeli i cały czas je wykorzystują, ewentualnie zmieniając im tylko kolor. Ale to dobre z tymi Mando w barze.

9. To było wyjaśnione na oficjalnej - numer 22 to nawiązanie do figurek Hasbro .

Ale resztę powpisuję .

....

2. Tak, to są Ugnaught-ci. Nie każdą rasę potrafię odgadnąć... ;p

Z tymi podobnymi modelami, to ja zawsze muszę zaliczyć wtopę, nie wiem czemu...

ależ

spokojnie i tak dużo znajdujesz .

cad

Taka ciekawostka odnośnie Bane`a, zauważyliście że jest leworęczny.

...

He, he, jak Muppety .

...

Jako człowiek leworęczny poczułem się dość dziwnie czytając tego posta...

cad... cad...

Sprawdziłem po odcinkach - w "Hostage Crisis", Bane z prawej strzela do Skywalkera, potem na momencik przekłada spluwę do lewej. W "Cargo of Doom" też strzela z prawej, w "Children of the Force" strzela do Ahsoki z lewej, a w "Hunt for Zior" też zaczyna z prawej strzelać do Kenobiego i Vosa, potem dokłada sobie lewą i wali z obu. Na końcu zostaje mu spluwa w lewej ręce. Czyli możemy założyć, że Cad jest praworęczny i tylko w podbramkowych sytuacjach, używa drugiego blastera, choć umie z obydwu strzelać... czyli obecnie jest oburęczny, choć preferuje on strzelanie z prawej ręki... (-: Choć diabli go wiedzą, może go zrobili leworęcznego?

;)

Nie sądzę, zauważ że podstawową bronią Bane`a są dwa blastery, wiec musi umieć strzelać obiema rękoma. Natomiast w ostatnim odcinku strzela z DC-15s, do którego przeważnie używa się dwóch rąk, a nie jednej. A w takim przypadku górą bierze bardziej wyszkolona ręka, czyli lewa u Bane`a.

TCW odc 16 - ciekawostka

Mam jedną ciekawostkę. W sklepie tego rodianina, do którego przychodzi Bane wraz z Morallo Evalem i Obim w pewnej chwili można dostrzec hełm klona pierwszej fazy zbroi, który znajduje się na jednej z półek. Niech moc będzie z wami.

.

Dodatkowo w sklepie można zobaczyć Kapelusz Indiany Jonesa

ep4x16

W sklepie Pablo na Nal Hutta, znajduje się także (podążając za tą Twi`lekanką):
- plecak Ahsoki, którym transportowała Rottę w pilocie kinowym
- czyżby... Akra Przymierza z przygód Indy`ego? Nah... xD chyba tylko kufer podobny do tego, nic więcej...
- tarcza comando droida serii BX CIS-u
- na półkach: maska Cato Parasitti (wspólniczki Bane`a z odc. "Holocron Heist" z SE02) zbroja i jetpack Mando, jakiś karabin z tyłu za Cadem, na koniec mamy hełm klona fazy I, hełm Neimoidiańskiego strażnika który widzieliśmy w EP04 "Sphere of Influence" z SE03 oraz hełm od kosmicznego skafandra Ahsoki, który miała w EP02 "Cargo of Doom" z SE02, laska z poczwórnym ostrzem, które wygląda jak rogi Savage`a Opressa, głowa "puszki" CIS-u i nad głową Twi`lekanki ponownie hełm z republikańskiego skafandra.

- na złomowisku na Nal Hutta, mamy min. republikańskie fregaty (ta z EP10 "Heroes on both Sides" z SE03), senackie pojazdy z Coruscant, Zyggeriańską Tecorę, land speedery (chyba modele pożyczyli z EP14 bo tak mi się kojarzą, tylko są pomazane na różne kolory) oraz Weqquey`ańskie czołgi WLO-5 widziane w EP17 "Bounty Hunters" z SE02

- gdy Bane wsiada na pokład nowego statku, który kupił Hardeen, na jego lewej dłoni, na kciuku znika część tekstur skóry

- Anakin i Ahsoka podążają za Hardeenem, Evalem i Banem, tym samym frachtowcem Jedi T-6, którym to Kenobi i Windu wraz z Banem polecieli aby odzyskać skradziony holokron w odcinku "Children of the Force"

- W barze na Nal Hutta, wśród klienteli widzimy jednego Dug`a.

...

Ile razy oglądałeś TCW i ile razy oglądasz każdy odcinek, że pamiętasz tyle szczegółów oraz wystąpienia wszystkich przedmiotów, statków i rekwizytów włącznie z tytułami odcinków w których one występowały?

....

Nie no... nie przesadzajmy. xD Aż tak wszystkiego nie znam (jeszcze) na pamięć, żeby tutaj trzaskać nie wiadomo czym... A ile razy oglądałem? Tak ze dwa razy przeleciałem wszystkie 3 sezony, choć jak dorwę SE03 na BD to obejrzę jeszcze raz. Muszę jeszcze od dechy do dechy obejrzeć CW Tartakowsky`ego, bo ja osobiście nie poczuwam się do tego, żeby znać coś na razie tak od dechy do dechy...

Wracając do ciekawostek:
do ep4x14 - te Mando skutery, co ma Straż, to te same, na którym Obi śmigał w ep "Mandalore Plot" z SE02

do ep4x16:
- Bane`owi w odcinku przez pewien czas towarzyszy wykałaczka (w sklepie, potem gdy początek spoilera idzie po broń z Evalem, a na końcu na pierwszym statku, który kupił Hardeen koniec spoilera
- Bane ma w swoim stroju klamrę (i też jeden z pasków) w takim samym kształcie, co klamra ze stroju Ahsoki.

Hm

W pewnym momencie w dzisiejszym odcinku na ulicy Nal Hutty mignął mi osobnik podobny do Kita Fisto w jego tunice, chyba też Nautolanin.

...

Ech, wpiszę to wszystko, ale na razie sesja i inne obowiązki mnie przygniatają .

....

Spokojnie, ja Nikogo nie poganiam, a zwłaszcza Ciebie droga Shaak... (-: To, że tutaj pojawia się sporo ciekawostek, nie znaczy, że musisz je od razu wrzucać pod odcinki - odnotuj Sobie gdzieś, że to zrobisz i odłóż to na sam koniec, gdy przytłaczają Ciebie inne obowiązki...

Przypomniało mi się coś z tą wykałaczką - Bane też nią tak miętolił w ustach, w odcinku "Holocron Heist" z se2 (ale to szczegół... xD)

...

Główkowałem, główkowałem, bo fabuła z fałszywym pogrzebem bohatera z Deception, wydawała mi się znajoma. I znalazłem:
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BByje_si%C4%99_tylko_dwa_razy_%28film%29
Czyli piąty film z Bondem. W nim Bond zostaje "zabity", ma fałszywy pogrzeb, aby później mieć wolne pole do prowadzenia śledztwa w Japonii. W sumie do tego zdarzenia odnosi się tytuł filmu.
Jak w ciekawostkach jest wspomniane, że Fett ma nowy wygląd, można wspomnieć, że Bossk też ma. W sumie to tylko trochę więcej łusek. Można porównać dwa obrazki na górze:
http://www.starwars.com/explore/encyclopedia/characters/bossk/
Jeszcze, gdy Bane i Eval uciekają z więzienia, z tej stołówki, widać walczących ze sobą więźniów. Nie wiem, czy to błąd, ale jest to trochę dziwne, że wszyscy walczą ze strażnikami, a kilku między sobą.
http://www.youtube.com/watch?v=oRCW1knrWwE&feature=related
Zobaczcie sobie 2:35-2:38. I jeszcze 2:03-06, też jest dwójka więźniów.

Bossk

Pewnie gdy robi się zdenerwowany to mu się skóra zaczyna "łuszczeć"

...

Dobry trop z tym Bondem . Co do więźniów - hmm, no nie wiem. Albo się animatorom pokręciło, albo było to celowe.

...

Jak dla mnie to było celowe. Niektórzy za ważniejsze od walki ze strażnikami uznali wyrównanie drobnych animozji. Zupełnie jak na ustawkach, gdzie obrywa każdy w zasięgu wzroku.

...

Te bójki rzeczywiście tak wyszły jak na ustawce - Hardeen raz tylko gębą po stole przejechał, "czyszcząc go", to już dookoła znalazła się okazja (bo żarcie było do bani, a tylko Evall miał sos xD) do dania komuś w ryj. Normalna mordownia, jak w barze...

Co do ciekawostek, to znalazłem dwie do "A Friend In Need":
1. Płaszcz Ahsoki:
początek spoilera http://i1087.photobucket.com/albums/j463/DaviD_ZaG07/StarWarsTheCloneWars-Season4-Episode14-AFriendInNeedavi_snapshot_1535_20120202_042027.jpg <- w lewym dolnym rogu, koniec spoilera więc nie zniknął, tylko bardzo szybko go zrzuciła.

2. Miecz świetlny:
początek spoilera Gdy Ahsoka walczy z Mando, jej miecz świetlny (nie shoto), pojawia się u paska:
http://i1087.photobucket.com/albums/j463/DaviD_ZaG07/Star%20Wars/StarWarsTheCloneWars-Season4-Episode14-AFriendInNeedavi_snapshot_1536_20120202_042056.jpg
http://i1087.photobucket.com/albums/j463/DaviD_ZaG07/Star%20Wars/StarWarsTheCloneWars-Season4-Episode14-AFriendInNeedavi_snapshot_1536_20120202_042105.jpg

A potem znika i jest już normalnie:
http://i1087.photobucket.com/albums/j463/DaviD_ZaG07/Star%20Wars/StarWarsTheCloneWars-Season4-Episode14-AFriendInNeedavi_snapshot_1537_20120202_042210.jpg
koniec spoilera

...

dziwne,ahsoka po tej walce dopiero odzyskała swoje miecze

...

No nie wiem, jak dla mnie, te zrzucanie płaszcza jest tak szybkie, że wygląda niemal jak pomyłka w animacji. Dobry strzał z mieczem .

...

Pytanie - ciekawostka.
Nie umiałem nigdzie znaleźć ale Obi po `przemianie` w łowce nagród w odcinku 16 zakłada hełm który do złudzenia przypomina hełm z concept artu boby fetta (tak jak miał kiedyś wyglądać), jest to jakoś potwierdzone, czy to zamierzony cel, czy ktoś już to zauważył?

....

To jest potwierdzone na oficjalnej - hełm Rako Hardeena był wzorowany na koncept artcie hełmu Fett`a, zrobionym przez Ralpha McQuarry`ego:
http://img841.imageshack.us/img841/3479/mcquarrieboba.jpg (ja natrafiłem na ten art sporo wcześniej i wrzuciłem do tematu o spoilerach se4 ale chyba nikt za specjalnie nie zwrócił na to uwagi... ;p)

...

czyli się nie myliłem, dzięki za potwierdzenie tego

Hm

Dzisiaj tylko to, że ithoriańscy bracia mogą być nawiązaniem do braci Momo z komiksowych KOTORów oraz to, że Embo ma nieco inną, "złamaną" na tym czerwonym znaku zbroję.

4x17: box vel cube

Chyba najbardziej widoczną ciekawostką jest tytułowy "The Box", która nawiązuje do podobnego miejsca z serii filmów "Cube". W filmie tym cube to sześcian naszpikowany pułapkami i nieskończona ilością pomieszczeń, w którym zostają uwięzieni nieznający się ludzie, którzy jak później się okazuję coś jednak łączy.

To tutaj miało wylądować .

TCW odc 17 - ciekawostki

Mam dwie ciekawostki do tego odcinka. Można tu dostrzec nawiązanie do Tartakovsky`ego - scena, w której Dooku mówi do łowców nagród, że są tutaj, bo w swoim zawodzie są najlepsi w galaktyce jest podobna do tej, w której Obi-Wan mówi do żołnierzy ARC, że są tam, ponieważ z całej armii są najlepsi. To było w pierwszym odcinku CW . To jest ta pierwsza ciekawostka, a druga to taka, że MagnaGuardy mają dokładnie te same elektropałki co klony z piętnastego odcinka o nazwie „ Decemption". Niech moc będzie z wami.

...

Chciałabym jeszcze zaznaczyć, że MagnaGuardy po raz pierwszy się odzywają w TCW. Wcześniej wydawały jakieś buczące odgłosy, co trochę zgrzytało z EU, w którym roboty te mają całkiem bogaty słownik .

Nie wiem też, czy to nie nadinterpretacja, ale tunele w Boksie przypominają mi troszeczkę te z fortecy Zurga z "Toy Story 2". Ale to bardzo luźne skojarzenie.

TCW odc 17 - ciekawostka nr 3

Mam jeszcze jedną ciekawostkę. Na początku odcinka, gdy Obi, Eval oraz Bane przylatują na Sereno widać zygeriański statek, który widzieliśmy w odcinkach „ Kidnaped", „Slaves of the Republic" i „Escape from Kadavo". Niech moc będzie z wami.

...

Ten frachtowiec pałętał się też w poprzednim odcinku. Mają model, to wciskają w tło jako jednostki cywilne, mimo że jest dość charakterystyczny. Mogliby zrobić model kultowego, przynajmniej dla mnie, BFF-1. Te mogą latać setkami jeden za drugim i nikt nie ma prawa się czepiać.

...

Ja mam dwie ciekawostki. Pierwsza dotyczy tego, że dioxis to ten gaz z Epizodu I, którego Federacja używa na Obi-Wanie i Qui-Gonie i najprawdopodobniej, to właśnie dlatego Obi go rozpoznał w tym odcinku. Druga, to turniej. Aż mi się przypomniało CW, bo tam przecież też był turniej, by Dooku znalazł sobie ucznia, a tu dotyczy on ludzi do porwania kanclerza.

.

W Crisis on Naboo podczas pokazu fajerwerków pokazało się coś co mi przypominało napisy początkowe z filmów

...

Ja też miałam takie skojarzenie . Nawet jest to oficjalnie potwierdzone.

Nie zauważyłam tu za wiele ciekawostek. Jedynie walka Anakina z Dooku przypominała mi nieco tą, którą stoczył Luke z Vaderem (chodzi mi zwłaszcza o moment, w którym Ani raz za razem uderza w półleżącego hrabiego), ale to bardzo odległe skojarzenie.

TCW odc 18 - ciekawostki

Mam dwie ciekawostki. Jedna to taka, że Bane uciekając Anakinowi i Mace`owi mówi:
„do zobaczenia Jedi" - tak samo powiedział do Obi`ego i Mace`a w trzecim odcinku drugiego sezonu, czyli w „Children of the Force", gdy zostawił ich na swojej stacji. Druga ciekawostka to taka, że tych robotników widzieliśmy wcześniej - w trzecim sezonie, w odcinku „Heroes on both sides", lecz w podziemiach Coruscant, a nie na Naboo. Niech moc będzie z wami.

Odc. 18

-Pojawił się po raz pierwszy Sio Bibble.
-Bane w przebraniu Neimoidiana. Może to być odniesienie do spokrewnienia tych dwóch ras.

...

Też tak uważam . Wpiszę wszystko, ale naprawdę nie mogę znaleźć ani minuty czasu, bo mam praktyki i zajęcia na studiach...

...

Mam kolejne nawiązanie do starej trylogii, mianowicie jak Skywalker i Palpi wchodzą do tej jadalni czy co to tam jest, a tam siedzi Dooku, to przypomina to 5 epizod, kiedy to han, Leia i Chewie wpadają w łapy Vadera. Miałem jeszcze jedno nawiązanie, ale mi wypadło z głowy, może jeszcze sobie przypomnę.

sory

że tak jeden pod drugim piszę, ale już mi się przypomniało. Chodzi o plan Theed, który oglądają jedi, wygląda to podobnie jak plan tego samego miejsca w TPM.

...

Nikt nie napisał jeszcze, że (w Crisic on Naboo) scenka z Dooku przy stole kojarzy się mocno z podobna z TESBa ?

Tylko Mandalorianina braklo : D

...

Zdaje się, że ktoś wyżej o tym wspomniał.

...

Glowe dam ze chwile wczesniej tam tego nie bylo. xD

Ech, gapa ze mnie.

Lux

Wiecie, że "Lux" to jednostka miary światła? (Na coś się Fizyka jednak przydaje )

.

Twórcy TCW pewnie o tym nie wiedzieli

...

Bo "lux" to po łacinie "światło" .

tia

Może w następnych odcinkach z nim nas oświeci...

...

Chyba nikt o tym nie wspomniał, a czy wam się nie wydawało, że pierwszy odcinek z ostatniej tetralogii o zamachu na Kanclerza i ogólnie pomysł na nią mocno zalatuje "Face/Off" Johna Woo?

a

czy mógłbyś mnie oświecić, bo nie za bardzo to kojarzę .

Wpisałam co jest, a Urthona znalazł na TFN-ie, że podobno ten odcinek w jakiś sposób nawiązuje do serialu "24 godziny", ale nie oglądam, więc nie wiem o co chodzi.

spoilery

Ogółem w tym filmie chodziło o to (czytasz na własną odpowiedzialność, a film jest dobry i warty obejrzenia!), że początek spoilera główny bohater, policjant, miał za zadanie infiltrować pewną organizację terrorystyczną. By tego dokonać, przeszczepiono mu twarz rzekomo martwego przywódcy tej organizacji i wszczepiono micro-chipa zmieniającego głos. Motyw główny dość podobny do odcinków z TCW, chociaż w filmie akcja idzie innym torem. koniec spoilera

Re: a

ShaakTi1138 napisał(a):
czy mógłbyś mnie oświecić, bo nie za bardzo to kojarzę .

Wpisałam co jest, a Urthona znalazł na TFN-ie, że podobno ten odcinek w jakiś sposób nawiązuje do serialu "24 godziny", ale nie oglądam, więc nie wiem o co chodzi.

________

Poczytałem o tym serialu na Wikipedii , i w sezonie 5 bohater serialu o oryginalnym imieniu Jack , zmienia swoją tożsamość by odciąć się od misji rządowych itp . ... kolejna super-produkcja Foxa

"24 godziny"

Oglądałem ten serial, ale w piątym sezonie zmienił tożsamość, bo był o coś oskarżony i po tym uciekł. Lecz większe nawiązanie jest do sezonu pierwszego tego serialu, w którym terroryści planowali zamach na senatora Palmera, który kandydował w wyborach prezydenckich, a Jacka Bouera osądzili o to, że próbował go zabić. Tak naprawdę pracował w tajnej organizacji antyterrorystycznej o nazwie CTU. Tak jak Obi, pracował pod przykrywką. Niech Moc będzie z Wami.

...

Dzięki Wam wszystkim, już dodane .

Hm

W odcinku 20 rzuca się w oczy przede wszystkim nawiązanie do voodoo. Wejście do jaskini w stylu Sezamu (chociaż nie wypowiada się odpowiedniego hasła ), a zielona mgła to może być nawiązanie do armii umarłych z Powrotu Króla, ew. zielonej mgły, która pojawiała się w filmie "Dracula" F. F. Coppoli.

Re: Hm

Urthona napisał(a):
a zielona mgła to może być nawiązanie do armii umarłych z Powrotu Króla, ew. zielonej mgły, która pojawiała się w filmie "Dracula" F. F. Coppoli.
________
No i jeszcze zielona mgła pojawia się w filmie Opowieści z Narnii: Podróż wędrowca do świtu i pełni tam dużą rolę, choć w książce jej nie było.
I sam pojedynek, czyli jeśli my zwyciężymy, wy się wycofujecie, jeśli wy wygracie poddajemy się. Na takich samych zasadach odbył się pojedynek w II części Opowieści z Narnii, pomiędzy Mirazem a Piotrem. Laleczka voodoo mi przypomniała Jonesa i Świątynię zagłady.

...

Zielone kolory są w ogóle bardzo nekromanckie i mroczne, takie wywołują skojarzenia i dlatego ich użyto. Mi się nasuwa na myśl jeszcze rasa Necronów z Warhammera

TCW odc 19 - ciekawostki

Mam dwie ciekawostki. Asajj ciągle ma inaczej spięte miecze. W poprzednich odcinkach miała przypięte je do pasa, a w tym odcinku miała je na plecach. A druga ciekawostka to to, że słowa skierowane od Dooku do Grievous`a, czyli „zlikwidować ich, wszystkich" może być nawiązaniem do pierwszego epizodu, w którym Sidious skierował te same słowa do Maula. Niech Moc będzie z Wami.

...

ciekawostka o klaun łars - cały serial podsumowany w jednym obrazku:

http://vader.joemonster.org/upload/qrl/749848783df71a30665685234797_photo.jpg

:P

Do tego przydałyby się dwie fajne babeczki np. ... i ... ~~

...

Zastanawiam się czemu wcale mnie to nie śmieszy.

yep.

... Może dlatego, bo to głupie i żenujące?

...

mnie już dawno przestało śmieszyć to co clone wars robi z jednym z moich ulubionych uniwersów...

...

A to co robiły niektóre chłamowate książki i komiksy - nie wspominając o Holiday Special czy innych telewizyjnych starych produkcjach - już nie było takie śmieszne? Robiły to przed TCW

...

procent skondensowania głupoty był mniejszy

...

Pociski Defoliatora miały w odcinku "Massacre" o wiele mniejszy zasięg niż w odcinku nr.14 1 sezonu "Defenders of Peace" .

...

Dodane

Autorzy ciekawostek

ShaakTi1138 - w czołówce autorów ciekawostek do odcinka „Massacre" zapomniałaś wypisać mnie. Moja ciekawostka była o sposobie przypinania mieczy świetlnych przez Asajj. Ciekawostka jest tam zapisana, ale ja nie. Niech Moc będzie z Wami.

...

W pewnym momencie odcinka "Massacre" Dooku mówi do Grievousa:
"Wipe the sisters out. All of them." - Brzmi znajomo, nie?

Hm

Jeszcze mi się przypomniało. Może pamiętacie, w którejś części "Mumii" Rick (albo Jonathan - nie pamiętam, jakiś czas temu oglądałem), spotyka żołnierzy faraona chyba i krzyczy na ich widok, na co oni robią taki sam grymas paszczą , jak ta pierwsza pokazana nieumarła Siostra Nocy.

...

Te "Wipe them out" wymienili na oficjalnej .

Ja też oglądałam "Mumię", ale było to ze sto lat temu i nie pamiętam...

W odc. 20

Nawiązania do ninja, Wiedźmina , Warcrafta (ta łowczyni różowa przypomina nocne elfy, też różowa skóra i ma na sobie jakieś roślinki ), przywódca obcych ma strój podobny do azteckiego.

ester

1. Tego typu pociąg pewnie gdzieś już występował, ale podobnym można było się przejechać w grze Jedi Knight: Jedi Academy ( http://starwars.wikia.com/wiki/File:Corelliantrain.jpg ). Jest to misja "Terroryści w Coronet" na Korelli.

2. Ta budowla, którą bohaterowie zjeżdżają na dół z wyglądu przypominają windy kosmiczne ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Winda_kosmiczna ), która były obecne miedzy innymi w książkach Arthura C. Clarka Ostatnie twierdzenie i 3001: Odyseja kosmiczna - finał.

Łowca robot tez mi coś przypomina, ale nie mogę sobie przypomnieć.

;)

Co do pociągu, to można zauważyć niektóre pomieszczenia identyczne do tych z gry JA.

...

Ta budowla to tradycyjny Skyhook. Geosynchroniczna stacja orbitalna, zakotwiczona na powierzchni planety. Stary numer w SW.
A łowca-robot przypomina mi dwemerskich centurionów z TESa.

;)

Co jednak nie przeczy temu, że twórcy SW wzorowali się na pomyśle windy kosmicznej.

...

Dopisałam jeszcze dwie - gdy zobaczyłam tę krainę, pomyślałam od razu: "Podmrok". No i hełm Boby to oczywiście nawiązanie do Sith stalker armor.

TCW odc 20 - ciekawostki

Mam kilka ciekawostek. Te stworzenie, które szło za Embo to Anoobas. Anoobasy pojawiły się (po raz pierwszy) w trylogii "cytadela" w trzecim sezonie. To była pierwsza ciekawostka, a druga jest taka, że Anakin kiedyś uratował Bobę przed Ventress i dziwne, że się nie poznali. Trzecia ciekawostka jest taka, że w pewnym momencie Boba pyta się Asajj o jej imię, a ona odpowiada, że go nie ma. Może być to nawiązanie do filmu pt. "Transporter", w którym główny bohater o imieniu Frank Martin (o ile dobrze pamiętam) mówił tak do każdego, który się zapytał jak on się nazywa. Miałem jeszcze więcej ciekawostek, ale mi wypadły z głowy. Jak sobie przypomnę to napiszę. Niech Moc będzie z Wami.

TCW odc 20 - kolejne ciekawostki

Dobra, już mi się przypomniało. Drugie nawiązanie, do filmu pt. "Transporter" może być takie, że w pierwszej części tego filmu jakiś facet (nie pamiętam już jak on się nazywał) dał zlecenie głównemu bohaterowi (Frankowi Martinowi), żeby przewiózł jakiejś pudło, w którym także była jakaś młoda dziewczyna. To była pierwsza ciekawostka, a druga jest taka, że animowana wersja Dengara w tym serialu jest trochę podobna do Tal`a Merikk`a, senatora z drugiego sezonu (z trylogii z księżną Satine). Moja trzecia ciekawostka (w tym poście, a do tego odcinka już szósta) jest taka, że Asajj do swojego nowego stroju znowu inaczej przypina swoje miecze świetlne. Niech Moc będzie z Wami.

...

Ok - dodam, jak tylko znajdę trochę czasu . To z "Transporterem" rzeczywiście może być, choć chodzi mi po głowie jeszcze jakiś film, ale nie mogę sobie przypomnieć.

...

Jak dla mnie to mała zrzynka.

Cóż

W odc. 21 mieszkańcy Lotho Minor zachowują się w pewnym momencie jak Tuskeni

http://obrazki24.pl/?v=tusken.jpg

Poza tym początek spoilera ciało wiszące w chatce pełnej martwych koniec spoilera może być nawiązaniem do Predatora i zwisających z drzew trupów.

W barze widzimy przedstawicieli rasy Parwan ("latające muchomory" )

Maul zaś przypomina dridera, stwora z Forgotten Realms. Były to mroczne elfy, które obraziły boginię Llolth i zostały zmieniane w pajęczo-elfie hybrydy ( http://obrazki24.pl/?v=drider.jpg ). Poza tym mogły żywić się wyłącznie krwią żywych stworzeń, gdyż nie były w stanie jeść normalnego pokarmu. Zachowywały swoje wspomnienia i inteligencję, stawały się przez to zgorzkniałe i okrutne. Niektóre próbowały znaleźć magiczny sposób by odwrócić transformację.

...

Dodałabym jeszcze, że Złomiarze z Lotho Minor mają żółte oczy ukryte pod kapturami, więc przypominają też Jawów .

S04 E21

- W barze na Coruscant widać co prawda wielu osobników rasy Parwan co już zostało wspomniane , lecz wśród nich znajduję się również łowca Derrwon

- Pojawił się kolejny Sakiyan - znowu nie zielony

- Śmiechy Maula i jego szaleństwo jest bardzo podobne do zachowania Jokera

- Całe to Lotho Minor jest wg mnie zżyte z Raxus Prime z TFU

PS . Matka Talzin mówi sama do siebie Chyba brakuje jej innych sióstr nocy .

Re: S04 E21

Cad Bane napisał(a):
PS . Matka Talzin mówi sama do siebie Chyba brakuje jej innych sióstr nocy .
________
A mi się wydaje, że ona rozmawiała z Savagem przez ten amulet, w końcu zwracała się do niego

heh

Od 2008 każdy szaleniec będzie inspirowany Jokerem? Nie przesadzajmy.

TCW odc 21 - ciekawostki

Mam trzy ciekawostki. Pierwsza jest taka, że ten wąż i Savage przypominali mi Shrek`a i Osła z pierwszej części "Shreka". Druga ciekawostka jest taka, że te sześć nóg Maula przypomina takiego jednego szalonego doktora z filmu "Spiderman". Trzecia ciekawostka jest taka, że przy jednym stoliku w barze na Coruscant (przy tym, obok którego Savage dusi tamtą dziewczynę) siedzi barman z odcinka 22, sezonu 2 lub osobnik tej samej rasy. Niech Moc będzie z Wami.

...

Że niby skorpion Maul przypomina Doctora Octopusa? Nie wydaje mi się

ciekawostki

Nawiązania jakie ja się dopatrzyłem to:
Scena z ganianiem się po tunelach, przypomina ganiania Froda i Szeloby z "Powrotu króla".

.

Mi też się tak skojarzyło

.

Mi też się tak skojarzyło

...

Dopisałam jeszcze o kelnerce z AOTC i Kodeksie Sithów .

yep.

Naszyjnika Savage`a, którym szukał Maula, przypomina mi scenę z pierwszej części piratów z Karaibów, Gdzie Elizabeth też miała naszyjnik tyle, że ze złota i przywołała nim przeklętych piratów.

...

To jak z tym drem Octopusem? Skreślać, czy nie?

Na TFN-ie zauważyli jeszcze, że kwestia: "They took them! [legs]" przypomina Golluma - tylko zamiast Bagginsa mamy Jedi, a sssskarbu nogi .

...

Octopusa bym skreślił, a co do kwestii... Właśnie... Kwestie co raz bardziej zaczynają mi przeszkadzać w ciekawostkach... Jeśli nie odwołują się do uniwersum SW to nie pisałbym o tym, bo nie długo będzie jako ciekawostka, że przypuśćmy Mace Windu powiedział: "Yes!" co jest nawiązaniem do miliona innych filmów w których ktoś wypowiedział to przykładowe "Yes!"... Tak przynajmniej mi to się widzi...

Re: ...

Z tą ciekawostką o Octopusie chodziło mi o to, że tak samo jak Maul dorobił sobie mechaniczne kończyny. Niech Moc będzie z Wami.

...

Mi ogólnie ten wąż Golluma przypomina. Też prowadzi bohatera do pewnego miejsca, jak Gollum i też zdradza bohatera. No i w sumie oboje prowadzą do dużych pająków.

...

Czasami mnie już wkurza jak twórcy TCW rżną chamsko z innych filmów...
Jakby nie mogli nic sami wymyślić.

wąż...

Wąż to raczej skojarzenie z historią z Pentateuchu z księgi bereszit o wygnaniu z raju

...

łał, na to bym nie wpadła . Obiecuję, że powpisuję resztę, ale jestem zaganiana jak zwykle .

...

A mi się z Gollumem skojarzył Maul, przez sposób zachowania i głos.

...

Co do ostatniego odcinka:
- Maul po przemianie próbuje nogi i wyrywa się do biegu, jak Jake w "Avatarze".
- "I like your new legs. They make you look taller." - doszukiwałabym się tu osobliwej aluzji do słów Aniego na "Niewidzialnej ręce".
- Po przemianie Maul reaguje identycznie jak Savage - zaczyna dusić najbliżej stojącą osobę.

...

To był pierwszy przypadek gdy Jedi na ekranie (w filmie/serialu) używał miecza o czerwonym ostrzu, czy był już jakiś taki przypadek?

...

Masz rację

...

Identyczny model kobiety w wiosce na Raydonii pojawił się już w 15 odcinku 4 sezonu "Deception" w barze na Coruscant , kobieta rozmawiała z Raiko Hardeen`em .

...

Sposób w jaki Maul wyzywa Obi-Wana (przez hologram) jest podobny do tego wyzwania Grievousa z Grievous Intrigue.

ja mam jeszcze ciekawostkę do #21.

te pajęcze nogi Maula kojarzą mi się z postacią z filmu "Bardzo dziki zachód" tam też był facet z sześcioma nogami.

4x22 - Revenge - ciekawostki

Mam kilka ciekawostek do ostatniego odcinka czwartego sezonu. Pierwsza jest taka, że to pierwszy finał sezonu, w którym wystąpił Obi-Wan, a nie wystąpił Anakin. Druga jest taka, że Obi wkurzył się na słowa Maula, tak samo jak Luke w pojedynku z Vaderem w epizodzie piątym. Gdy Savage wylądował na Dathomirze (wraz z Maulem), to w tle widać było maszynę, na której wisiały super droidy (to była trzecia ciekawostka ). Niech Moc będzie z Wami.

...

I jeszcze jedna. W kantynie w Mos Eisley barmanem jest droid medyczny. Zdaje się, że w filmie Wojny klonów też droid medyczny był barmanem u Zillo.

lotr

1. Jak matka Talzin wzywa Maula za pomocą zielonej kuli, wymawia słowa "Come to me, come to me..." i recytuje zaklęcie. W podobnej intonacji recytował swój wiersz Drzewiec z filmu Dwie wieże", a dokładnie tekst:

"Beneath the roof of sleeping... leaves and dreams of trees untold, When woodland halls are... green... and cool, and the wind is in the west, Come back to me... Come... back... to me, And say my land is... best."

Jednak poza intonacją i recytacją wiersza/zaklęcia żadnych innych podobieństw nie widać.

2. Warto oczywiście wspomnieć tez o nawiązaniu do komiksu "Old Wounds" na którym się wzorowali twórcy przy tworzeniu postaci Maula, ale to chyba oczywiste.

Wiersz

który Maul mówi w ładowni w odcinku 22 pochodzi z książki "Wrath of Darth Maul" Rydera Windhama, i jako pierwszy recytuje go Sidious.

....

Słowa Maula skierowane do Savage`a (odcinek "Brothers"): "The chains are the easy part. It`s what goes on in here that`s hard.", są tymi samymi słowami, które skierował Syn do Ahsoki w EP16 "Altar of Mortis" z SE03 gdy była ona uwięziona w jego wieży.

...

Prosiłbym Shaak Ti o zmienienie ciekawostki: "W tym odcinku po raz pierwszy Jedi dzierży czerwony miecz." Przydałoby się zmienić na "po raz pierwszy w tym serialu", bo w sumie w Zemście Sithów do ścięcia głowy Dooku Annie używa czerwonego miecza, a gdyby tego nie liczyć, to jest jeszcze stare dobre CW: http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Walkaventress.jpg No, tu chyba też Jedi dzierży czerwony miecz, nie?

...

Masz rację, ale to pierwszy raz w TCW .

Mała ciekawostka o 4x10 - Carnage of Krell

Pod koniec odcinka rozmowa Klonów dziwnie przypomina mi tą z początku książki "Czarny Lord: Narodziny Dartha Vadera". W obu rozmowach jest mowa o tym, że Wojna niedługo się skończy i co Klony będą wtedy robić.

...

Sprawdzę . O ile mi się przypomina, u Traviss też mogło być coś podobnego.

...

Zaczynamy nowy sezon. W "Revival" nie znalazłam specjalnie ciekawostek, ale mam pytanie: czy u Was też pod koniec odcinka Palpatine`owi na jedno dosłownie zdanie radykalnie zmienił się głos? Jakby był to inny aktor.

Dziwne, że jeszcze nic na oficjalnej nie wyskoczyło, ale na pewno warto byłoby wspomnieć jak ten odcinek ma się do "Obsesji" oraz co się działo pomiędzy sezonem 4 a 5 (chodzi o komiksy).

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):
u Was też pod koniec odcinka Palpatine`owi na jedno dosłownie zdanie radykalnie zmienił się głos? Jakby był to inny aktor.


________

Tak, u mnie też głos Palpiego tak jakby się zmienił

:)

Właśnie też usłyszałem że Palpi ma inny głos.A co do ciekawostek to jak się nie mylę to na tej stercie zniszczonych statków gdzie piraci między sobą walczyli było widać kokpit Sokoła.

...

Jeśli już to ten sam model statku
Sokół to raczej nie był.

:)

Sorki mi chodziło o model tego statku.

...

Mhm, czyli jeszcze szukamy ciekawostek, bardzo fajnie. Ja bym może wspomniał, że te słowa Maula "Always two there are. A Master and an apprentice." to cytat ze słów mistrza Yody w TPM.

Nikto

W sumie można zauważyć, że wykorzystano chyba model Ima Gun-Di jako Jedi, który ginie w początkowych scenach Revivala.

http://starwars.wikia.com/wiki/File:NiktoJedi-Revival.jpg

:)

Na oficjalnej stronie są już ciekawostki.Jedną z nich jest zniszczony pałac Hondo,który zaatakował Grievous w odcinkach o młodych Jedi które zostały pokazane na Celebration VI.

...

Ciekawostki to może nie są ale z moich prywatnych obserwacji wynika, że:

- Kenobi dalej obrywa
- to będzie sezon walki na 2 miecze świetlne
- na początku odcinka zginął Imo Gun Di i jego twi`lekańska padawanka
- tekst maula do savaga na początku odcinka brzmi jak zasada dwóch bane`a
- postacie dalej tracą kończyny

Re: ...

MaraJadeSkywalker1 napisał(a):

- na początku odcinka zginął Imo Gun Di i jego twi`lekańska padawanka
- tekst maula do savaga na początku odcinka brzmi jak zasada dwóch bane`a

________
1. To nie IGD tylko inny Nikto, którego model wykorzystali
2. To jest Zasada Dwóch

...

A ja się zastanawiam, czy przypadkiem Yoda i Maul nie cytują jakiegoś sithańskiego tekstu. Ktoś wie?

:)

Te słowa wypowiedział Yoda w Mrocznym Widmie i Maul w ostatnim odcinku.

"Zawsze dwóch ich jest. Mistrz i uczeń"

...

A czasami Darth Bane już tego nie mówił przy okazji tworzenia Zasady Dwóch?

bane

mówił podobnie: "Two there should be; no more, no less. One to embody power, the other to crave it." Zastanawiam się tylko, czy fakt, iż obaj mówią niemal identyczne słowa, to fakt in-universe (nawiązanie do jakiegoś istniejącego konkretnie tekstu) czy out-universe (nawiązanie do TPM).

Dodam nowe ciekawostki, ale mam teraz beznadziejny net, więc trochę to zajmie .

5x01 - Revival - ciekawostki

Przepraszam, że dopiero teraz to piszę, lecz wcześniej nie miałem czasu. Więc, mam tylko dwie ciekawostki, a mianowicie: ta Twi`lekańska mistrzyni Jedi i ten Niktoański Jedi jako pierwsi Jedi w TCW giną od miecza świetlnego. I druga ciekawostka, to to, że ten Niktoański Jedi ma model Ima Gun-Di. Niech Moc będzie z Wami.

5x02 - A War On Two Fronts - ciekawostki

Tym razem mam aż cztery ciekawostki. Pierwszą z nich jest to, że gdy Jedi i Rex spotykają rebeliantów, to Anakinowi w pewnym momencie ginie płaszcz, a potem znowu go ma. Druga ciekawostka to to, że w Radzie siedzi nadal Adi Gallia. Więc to udowadnia, że ta trylogia miała być przed odcinkiem Revival. Następna (trzecia) ciekawostka to to, że zbroja jednego rebelianta (nie pamiętam jak miał na imię) jest podobna do zbroi żołnierzy Republiki z czasów TORa. Czwarta, ostatnia ciekawostka jest taka, że w pewnym momencie odcinka są wspomniane wydarzenia z czternastego odcinka sezonu czwartego. To chyba na tyle . Niech Moc będzie z Wami.

:)

Jest jeszcze ciekawostka,że Yoda ma stary wygląd a w poprzednim odcinku miał nowy wygląd.Jest również Eeth Koth który powinien już nieżyć.

Eeth Koth

Eeth Koth był już przecież w drugim sezonie i czwartym sezonie. O tym, że zginął w AotC, już wiemy od kilku lat. I jest to ciekawostka do odcinka Grievous Intrigue. Niech Moc będzie z Wami.

...

A możesz podać chociaż jakiś czas w którym pojawia się ten rebeliant w zbroi rodem z TOR? Zaciekawiło mnie to, a nie zauważyłem niczego takiego.

Rebeliant

To jest chyba ten dowódca rebeliantów. W swojej zbroi ma podobne naramienniki, taki sam kolor zbroi jaki mieli żołnierze republikańscy w zwiastunie Hope, czyli czerwony, tułów zbroi jest też podobny, oraz sakwa na wibroostrze na tułowiu jest też podobna. Nie ma on tylko hełmu. Niech Moc będzie z Wami.

.

Steela zestrzeliwuje głowę droida na strzelnicy i Anakin komentuje:
"Impressive, most impressive"

?

Ale co to za ciekawostka ? Każdy kto oglądał ten odcinek słyszał te słowa....

Jeżeli to jakaś ciekawostka to porównaj to chociaż do czyichś słów....

.

No bardzo ciekawe kto powiedział dokładnie to samo w pewnym znanych filmie z lat 80-tych

xD

Taaa... zupełnie nie wiem o kogo ci chodzi.. Ale weź porównuj cytaty a nie tylko piszesz słowa osoby z TCW tak na przyszłość

.

No tak ale np ja tych słów już nigdy chyba ne zapomnę

...

Ja bym zwróciła uwagę na znaczenie imion rodzeństwa (bo chyba nim są) przywódców partyzantów - "Saw" to "piła", a "Steela" może nawiązywać do słowa "steel", czyli "stal". Natomiast ich nazwisko - "Gerrera" - to prawdopodobnie przerobiona wersja hiszpańskiego słowa "guerrera", czyli "wojownik".

Poczekamy na oficjalne ciekawostki jutro - na pewno będzie tam mowa o inspiracjach Rzymem i Jeźdźcach Bestii.

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):
Ja bym zwróciła uwagę na znaczenie imion rodzeństwa (bo chyba nim są) przywódców partyzantów - "Saw" to "piła", a "Steela" może nawiązywać do słowa "steel", czyli "stal". Natomiast ich nazwisko - "Gerrera" - to prawdopodobnie przerobiona wersja hiszpańskiego słowa "guerrera", czyli "wojownik".

________
Nie zaprzeczę, ale Gerrera może także pochodzić od ,,Guerilla" - partyzant, wojna partyzancka z hiszpanskiego

Ponadto, zauważył ktoś nowy ubiór Rexa? Jak dla mnie jest swego rodzaju skrzyżowaniem czapki oficerów Imperium i hełmów rebeliantów VI części - hełmów Rebel SpecForce.

Iziz - miasto stołeczne - ma budynki, przypominające styl klasycystyczny, oraz rzymskie budowle miejskie.Tak czy inaczej - inspiracja kulturą starożytną.

Hełmy partyzantów przypominają francuskie Adriany wz.15, podobnie przypominają też hełm noszony przez Zam Wessel.

...

Łoł, też pomyślałam o tych hełmach, ale aż tak się na nich nie znam. Oficjalne ciekawostki już są, jestem w fazie dopisywania .

Mam jeszcze dwie rzeczy:
*Cały czas mi to chodziło gdzieś na krawędzi świadomości podczas oglądania, a teraz mi się przypomniało - sytuacja z rebeliantami z Onderonu jest niemal identyczna jak w przypadku Kaleeshan podczas konfliktu na długo przed wojnami klonów. Republika też ich doszkalała, nie wiedząc, że sama tworzy sobie wroga.
*Sposób wejścia do miasta - udawanie dostawców - to bardzo często powielany schemat fabularny, zwłaszcza w fantasy (w tej chwili przychodzi mi na myśl jedynie pierwszy "Król Skorpion").

mayn

Co do hełmów, to też mi się skojarzyło z hełmami z II WŚ, ale bardziej z brytyjskimi hełmami Brodiego, a niektórzy partyzanci stylizowani na angielskich żołnierzy z kampanii afrykańskiej (krótkie spodenki i koszule itp. - http://www.worldwideshoppingmall.co.uk/toys/images/products/RV02507.gif)

Co do powielanego motywu udawania dostawców, to mi się wspominał wówczas film "Stargate".

W odcinku

Front Runners, na lornetkach pojawia się napis "night vision view".

..

Wejście w hologram tego gościa od Dooku w końcówce, chyba Kilanee czy jakoś tak , bardzo przypomina wejście w hologram Darth`a Maul gdy Sidious przedstawia go Gunray`owi.

:)

Widać również,że nie tylko miasto zostało oparte na stylu Rzymskim ludzie również.Ten ich król przypomina nawet Juliusza Cezara.

5x03 - Front Runners - ciekawostki

Tym razem mam trzy ciekawostki. Pierwsza jest taka, że początkowo to ten odcinek miał być drugim. Druga to taka, że wszystkie super droidy trafione przez Steelę padały po jednym strzale, i z miejsca, w które zostały trafione wydobywał się taki niebieski obłok. Trzecie to to, że droid, któremu Saw oderwał głowę powinien od razu upaść, a on jeszcze dalej chodził. To wszystko. Niech Moc będzie z Wami.

Właśnie

Super Droidy Bojowe padały po jednym strzale(WTF),a w Republic Commando potrzeba było z 50 strzałów by je zniszczyć.

...

...może to Super Roboty Bojowe nie z, przykładowo, Geonosis, ale z którejś z fabryk sabotowanych przez Atina ? : )

...

Ale w "Mrocznym widmie" też był moment, w którym przecięli droida na pół, a on nadal chodził . Ale dodam to.

Co do SDB - to chyba standard w TCW. Nawet droidy-komandosi w późniejszych odcinkach padają po jednym strzale.

Super droid bojowy

No więc moją drugą ciekawostką jest tylko to o tym niebieskim obłoku z super droidów. Niech Moc będzie z Wami.

a

dopisałam . Plus jeszcze to, że nazwisko króla oznacza "pochopny" lub "wysypka".

5x04 - The Soft War - ciekawostki

Tym razem mam tylko dwie ciekawostki. Pierwsza jest taka, że w tym odcinku można dostrzec model Togrutanki z trylogii niewolniczej z czwartego sezonu. Druga to to, że sytuacja z prawdziwym władcą planety jest podobna jak w trylogii kalamariańskiej z czwartego sezonu, ponieważ uzurpator chcę dokonać egzekucji prawdziwego władcy, oczywiście tu i tu im się to nie udaje . To wszystko . Niech Moc będzie z Wami.

not

Takie modele pojawiają się w co drugim odcinku, to żadna ciekawostka że używają tych samym modeli.

Co do egzekucji starego króla, to też nie widzę zbytniego podobieństwa do sytuacji z zamachem na Lee-Chara. Po pierwsze nie było żadnego uzurpatora, bo Nossor Ri nigdy królem nie był. I raczej nie pamiętam żeby to było powodem jego konspiracji z Separatystami. Kalamarianie byli po stronie Republiki a Quarrenowie wybrali Separatystów, z tego powodu wybuchła wojna domowa. Nossor na dodatek wielokrotnie wahał się nad tym czy dobrze postąpił z wybraniem stron, co w końcu udowodnił wracając na stronę Republiki.

Ciekawostki na siłę wymyślane, trochę dystansu, bo zaraz będziemy pisać ze w odcinku pojawiła się takie same modele robotów bojowych co w odcinku x i z, co jest oczywistością.

:)

Ten droid którego przysłał Hrabia Dooku to zmodyfikowany Taktykalny droid.

...

Taktyczny.

Re: :)

DarthBane66 napisał(a):
Taktykalny droid
________
Haha xD

...

Mało tego tutaj było - może to schiz, ale moment nieudanej egzekucji od razu przywiódł mi na myśl AC II i początek spoilera egzekucję rodziny Ezia. koniec spoilera No i jeszcze te granaty dymne!

tsl

Można zauważyć że twórcy nie tylko wzorują się na antyku, ale też na twórcach KotORa II. Sam królewski pałac stylem architektonicznym przypomina budowle jakie pojawiły się w grze. Dla przykładu:
http://images.wikia.com/starwars/images/b/b7/Skyramp_AAA.jpg
http://images.wikia.com/starwars/images/b/ba/Onderon1.jpg
http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20051027131961/starwars/images/9/9d/Iziz.jpg

Może nie są to najlepsze przykłady, ale widać podobieństwo w zastosowaniu był i

tsl2

Może nie są to najlepsze przykłady, ale widać podobieństwo w zastosowaniu brył i owalności.

...

Onderon w serialu głównie był wzorowany na KotOR, bardziej można się doszukiwać oczywistych odniesień do antyku (Mezopotamia przykładowo) w umysłach twórców tej gry niż TCW.

5x05 - Tipping Points - ciekawostki

Tym razem mam trzy ciekawostki. W ogóle mi się wydaje, że i tak dużo ich nie ma. Więc, pierwsza ciekawostka to to, że Hondo ma jeszcze stary model, ponieważ te odcinki miałybyć przed Revival. Druga jest taka, że Hondo ma jeszcze całą i nietkniętą bazę, czyli wychodzi na to, że chronologicznie to jest tak: tetralogia na Onderonie, tetralogia o młodzikach, Revival. Trzecia to to, że Ahsoka dostała kiedyś już w to ramię, a mianowicie dostała od Aurry Sing w trzecim sezonie, tylko, że wtedy ją to bolało i cały czas trzymała się za to ramię, a teraz zachowywała się jakby nic się jej nie stało. To wszystko . Niech Moc będzie z Wami.

..

Ale w "Assasinie" to chyba Padme oberwała?

Re: ..

ShaakTi1138 napisał(a):
Ale w "Assasinie" to chyba Padme oberwała?
________
Nie, wtedy oberwała Ahsoka. Obejrzyj sobie ten odcinek jeszcze raz . Niech Moc będzie z Wami.

...

Ja wspomniałabym o Jeźdźcach Bestii, którzy dziwnym trafem nie pokazali się w żadnym przewodniku po oficjalnej. Och, no i Steela daje Luksowi buziaka na szczęście, jak Leia .

kwestia

Jedna tylko ciekawostka mi się nasuwa: otóż to Ahsoka mówi w pewnym momencie do Bonteriego kwestię: "Mogę cię ochraniać, ale nie mogę walczyć dla ciebie". Jak co poniektórzy się zorientują, taka sama czy podobna kwestia (w oryginalnym przekładzie kopia w kopię) padła w epizodzie pierwszym pomiędzy królowa Amidalą a Qui-Gonem Jinnem.

coś nowego

Słuchajcie!
Pracuje ostatnio nad hipotezą(właśnie analizuje odcinki i sezony), która mogłaby pomóc w jakimś ,,ogarnięciu" tego serialu.
Hipoteza ta brzmi:
,,Każdy sezon TCW w istocie zdarzeń, nawiązań i pojawiajacych się po części osób, frakcji czy chociażby gatunków jest w istocie odpowiednikiem filmu kinowego, a także odpowiadającego filmu odpowiednio drugiej trylogii".
O co tak dokładnie chodzi?
1 Sezon ma odpowiadać niejako TPM, a w śladowej ilości także ANH.
2 Sezon ma odpowiadać AoTC, w mniejszym stopniu TESB.
...
6 Sezon ma odpowiadać ROTJ, w mniejszym stopniu TPM.
UWAGA:Mogą zachodzić aberracje, szczególnie pod koniec sezonu!
ZAKŁADAM, ŻE SERIAL BĘDZIE MIAŁ 6 SEZONÓW!
I tak dalej.
Częściowo udało mi się już znaleźć część nawiazań, ale wciąż poszukuje, więc jeżeli ktoś coś ma, bądź ma podobne przemyślenia, to zapraszam do informowania na wiad. pryw.
Jeżeli ta hipoteza okaże się trafna, może nam to pomóc w celu przewidywania akcji.
A więc, co o tym myślicie?

...

Myślę że Elvis Jackson, co to Kenediego ustrzelił, z ciemnej strony księżyca się tobą interesuje.

Matka wie że ćpiesz ?

?

...

Moim zdaniem sezonów będzie więcej, ale ja też myślałam o takiej koncepcji. Zwróciłabym uwagę na pojawiające się rasy - w sezonie 4 i 5 mamy całkiem sporo z Epizodu II. Gdy pojawią się Kaleeshanie i Utapaunanie, przejdziemy do trójki .

Ogólnie niegłupi pomysł, ale ja zauważyłam, że elementy z epizodów wzajemnie się przeplatają.

-

Tak, ale mimo wszystko, moim zdaniem, można zauważyć jakąś liniowość.

Zwróciłabym uwagę na pojawiające się rasy - w sezonie 4 i 5 mamy całkiem sporo z Epizodu II

Generalnie, co należy zauważyć, część ras z TPM występuje w AoTC.Tym można(między innymi)to tłumaczyć.
Co do przeplatania się wątków, zauważyłem, że zazwyczaj ostatnie 2-3 epizody odpowiadają (klimatem, wątkami)raczej następnemu sezonowi
[wiem, że to niezbyt odkrywcze, ale tak właściwie koncówka 1+ 2 sezonu (bez końcówki tego sezonu z kolei )raczej bardziej trzyma się w kupie]. Abberacja ta występuje regularnie, w każdym z 4 dotychczas poznanych sezonów.
Tylko co w 6?Powrót do pierwszego(wariacja na temat wiecznego powrotu?), czy swoista Coda?

Errata

,,6 Sezon ma odpowiadać ROTJ, w mniejszym stopniu TPM. "
ma być
,,6 Sezon ma odpowiadać RoTJ, w mniejszym stopniu RoTS"

...

W "Gathering" nie było tego wiele. Jeśli nie będzie tego w oficjalnym, to warto zauważyć, że Ilum czerpie dużo z TOR-a. I ten chłopak nie nosi warkoczyka, pomimo że młodziki w "Ataku klonów" je mają.

Do poprzedniego dopisałam ciekawostkę o krwi Ahsoki i Sienarze (jak nie zapomnę).

..

Nie wiem czy to ciekawostka czy błąd twórców ( kolejny ), ale w tym odcinku widzieliśmy padawana Wookiee. Oczywiście obdarzony mocą Wookiee rodzi się tylko jeden na 100 lat a w tym 100 leciu mieliśmy już Tyvokke.
Więc jest to po prostu prosty ( kolejny ) błąd twórców.

-

Ale to nie musi być stulecie liczone standardowo!

...

-obdarzony mocą Wookiee rodzi się tylko jeden na 100 lat
Whoot? Co to za definiowanie Mocy cyferkami?

Ogólnie to jak obecnie wygląda w kanonie sprawa dojrzewania Wookieech? Wg staroci WEG, kudłacz osiągał dojrzałość około pięćdziesiątki.
Lumpie został strasznie ściśnięty i podchodzi do prób w wieku 16-18 lat. To teraz norma? Na notabene Wookiee nic nie widzę na ten temat.

Re: ..

Cad Bane napisał(a):
Nie wiem czy to ciekawostka czy błąd twórców ( kolejny ), ale w tym odcinku widzieliśmy padawana Wookiee. Oczywiście obdarzony mocą Wookiee rodzi się tylko jeden na 100 lat a w tym 100 leciu mieliśmy już Tyvokke.
Więc jest to po prostu prosty ( kolejny ) błąd twórców.

________
Tak tylko chyba Tyvokke urodził się ponad 100 lat wcześniej niż ten wookie. przecież są długo wieczną rasą a Tyvokke nie był raczej młodym wookie.

..

No ale z tego co pamiętam w okresie 20-30 ABY jest kolejny Jedi Wookiee Lowbacca

No tak

...ale, on urodził się w roku 4 ABY więc to jest tak jakby pierwszy Wookieew w pierwszym stuleciu po yawainie i niema tu żadnego problemu i błądu twórców.

5x06 - The Gathering - ciekawostki

Tym razem mam aż cztery ciekawostki. Pierwsza jest taka, że Ahsoka w tym odcinku nosi tą samą kurtkę, co w czternastym odcinku sezonu czwartego. Druga to to, że ten Tholothiański młodzik (dziewczyna) ma tholothiańskie nakrycie głowy, takie samo jak Adi Gallia i Stass Allie. Trzecia to to, że Ahsoce trochę lekku urosły. Czwarta jest taka, że Adi Gallia pojawia się na początku odcinka, choć w Revival zginęła. to kolejny dowód, że ten odcinek jest przed Revival. Niech Moc będzie z Wami.

...

Ten mały wookiee wydaje podobne dźwięki jak lumpy w holiday special (głównie podczas przeprawiania się przez to jeziorko po kryształ. A w ogóle to cały odcinek przypominał mi jakąś grę komputerową, albo jakąś baśń - bieganie po mrocznym labiryncie, unikanie przeszkód, w celu zdobycia jakiegoś przedmiotu i wyniesienia go z labiryntu zanim zamkną się wrota.

Może to krewny

tego starego wookiego z tamtego filmu. No tego co lubił robić sobie dobrze przy oglądaniu specyficznych pornoli z humanoidalnymi kobietami? To by wyjaśniało podobieństwo głosu.

...

Ale to tatko Chewiego był. Nie róbmy ze wszystkich Wookieech jednej rodziny.

To jest TCW

więc prawdopodobieństwo pokrewieństwa kogokolwiek z jakąkolwiek postacią z filmów jest wyższe niż w jakimkolwiek innym źródle SW

...

Oficjalna o koreliańskim stateczku.
"impressive Jedi cruiser, the Crucible [...] The ancient vessel..."
Czyżbyśmy mieli dostać w najnowszej książeczce powtórkę z Mortisa?

Wg Yody noc na Ilum trwa 19 standardowych dni. Wg. Atlasu cały obrót raptem 66 godzin. Kurde, tu nawet noc polarna nie pomoże, bo musiał walnąć frazę o kolejnym obrocie planety. George, Dave, milczcie i uznajmy to za kłamstwo Yody, podobnie jak z lodową bramą, albo mamy drugie Ryloth. W tym przypadku przynajmniej nie rujnuje to żadnych starszych historii i jest tylko zbędną zmianą wśród nerdowskich cyferek.

...

Mateusz - wiesz, te sekwencje otwierające odcinek nie mają zazwyczaj żadnego odniesienia czasowego do niego. A zresztą i tak już wszyscy to wiemy .

W wyniku wyjątkowego schiza - no i faktu, że Urthona wspomniał już przy okazji kolejnego odcinka o "Kevinie" - dopisałam jeszcze moje skojarzenie z piecem z tegoż filmu.

Cóż

w odcinku 7 można zauważyć że słowa Huyanga to jednego z piratów "Unhand me, brigand!" to słowa Ahsoki do Anakina w odcinku Slaves of the Republic. Dodatkowo po odcięciu mu głowy i rąk jeszcze walczy nogami, co przypomina scenę spotkania Artura z Czarnym Rycerzem z filmu Monty Python i Święty Graal (chociaż Rycerz nie stracił tam głowy tylko kończyny). I jeszcze Huyang wymienia miecz Bastili z KOTORów (podczas prezentacji mieczy mówi "Bastilian"). To chyba tyle

5x07 - A Test of Strenght - ciekawostki

Tym razem mam tylko dwie ciekawostki. Pierwsza jest taka, że podczas prezentacji możliwych do złożenia rękojeści miecza świetlnego widać dużo znanych rękojeści w SW, na przykład rękojeść miecza Anakina Skywalkera. To dość dziwne, bo każda rękojeść miecza w SW różni się czymś, nigdy nie są dwie identyczne. Druga jest taka, że Gungi targający rozwalone części Huyanga przywodzi na myśl innego Wookieego, który również targał części droida, a mianowicie Chewbaccę targającego części C-3PO w TESB. To chyba wszystko . Niech Moc będzie z Wami.

Re: 5x07 - A Test of Strenght - ciekawostki

Mistrz Mateusz napisał(a):
Druga jest taka, że Gungi targający rozwalone części Huyanga przywodzi na myśl innego Wookieego, który również targał części droida, a mianowicie Chewbaccę targającego części C-3PO w TESB. To chyba wszystko . Niech Moc będzie z Wami.
________

Ciekawe czy był to przemyślany zabieg

Buty

Zastanawia mnie dlaczego Zatt nie nosi butów, chociaż Kit Fisto nosi. Zresztą połowa tych młodzików chodzi boso - Gungi, ale wiadomo - Wookiee; i Biph, ale Roron Corobb (Ithorianin z CW Tartakowsky`ego) też nie nosił.

...

A jeszcze co do ciekawostek do The Gathering, to nie wiem czy zapisujemy w ciekawostek nawiązana do muzyki Williamsa? Bo jeśli tak, to w tym odcinku chyba ze trzy razy w tle było słychać The Force theme. Stworzyło to bardzo dobry klimat, oby więcej klasycznych wstawek w przyszłych epizodach.

-

Generalnie mamy w tym odcinku nawiązanie do TOR - i to już wyraźnych.Pojawia się kilkakrotnie Godło Republiki z okresu Zimnej Wojny( 3 653 lat przed Bitwą o Yavin ), a zmiana godła mogła, moim zdaniem, nastąpić podczas reformacji ruusuańskiej, więc statek ma co najmniej tysiąc lat, tym bardziej, że ma zastanawiające podobieństwo do korwety typu Defender, zresztą, zostało to już chyba jako tako wspomniane.

Ponadto, o jest kilka nawiązań do IV części - abordaż statku, walka z ,,kulami" treningowymi.Mostek nieco przywodzi na myśl kabinę pilotów z Sokoła Millenium.
Spostrzeżenie - uzbrojenie piratów jest bardziej zróżnicowane - mamy broń Separatystów, Zyggerian, a także ,,piracką". Pojawiają się też topory bojowe z odcinka z 3 sezonu, gdzie mamy wybór Opress`a na nowego Zabójcę dla Dooku . Modele piratów są też bardziej spersonalizowane - mamy też przedstawiciela rasy Ishi Tib (pewne nowum w prawie czysto weequayńskiej bandzie Honda ).

anh

Co do samej sceny abordażu, to można zauważyć że w czasie przedzierania się piratów przez drzwi i śluzę, efekty widoczne przy tym są podobne (czerwone iskry, wybuch) do tych z "Nowej nadziei" w czasie akcji abordażu Tantive IV.

...

A mi abordaż (w kosmosie zwłaszcza) bardzo przypomina jakiś film - nie wiem tylko jaki, może drugą "Odyseję kosmiczą"? W każdym razie jakiś stary. Ale póki sobie nie przypomnę, nie ma co wpisywać.

Bond

Nie jestem pewien, ale może chodzi Ci o "Moonrakera".

...

Całkiem możliwe, ale to bardzo odległe skojarzenie .

@Mistrz Matuesz - co do mieczy, to wielu Jedi posiadało takie same modele i to nie tylko w TCW. W tej sprawie warto zajrzeć do któregoś ze słowników obrazkowych.

Acha - Hondo ma złoty ząb .

...

Tak btw, to nie wiem czy to też zapisujemy, ale zdaje się, że Yoda ma w The Gathering stary model, co oznacza, że w chronologii wciąż stoimy przed odcinkiem z Maulem. Jeśli już było przepraszam

...

No to w sumie ciekawe, bo Hondo ma nowy .

...

Oczywiście, że jesteśmy przed odcinkiem z Maulem: wydarzenia z tych odcinków są wspomniane w "Revival".

...

Jeśli chodzi o "Bound":
- Przyłączenie się do cyrkowców do dość czesto wykorzystywany motyw, ale akcja ratunkowa bardzo mi się kojarzy z "Dawno temu w trawie".
- Styl walki Grievousa i zwłaszcza zgniecenie klona nogą mogą nawiązywać do starego CW.
- Grievous zostaje osmalony w wybuchu... a potem nie ma śladu.

Moje:

Uderzyło mnie 6 rzeczy:
- to o osmaleniu wspomniane przez Shaak ^^
- patrząc z polskiego (prawnego) punktu widzenia: spodziewam się, że piraci nie piją soczku (chyba że ze sfermentowanych winogron), Coli ani kafu, a jednak Ashoka (mająca 14-17 lat) nie odmawia Hondowi; może alkohol można tam pić wcześniej. Taka tam demoralizacja polskich dzieci ;
- Grievous jest cyborgiem, ale wychodzi w próżni i jeszcze się śmieje;
- Gdzie młodziki podziewają swoje miecze kiedy chcą się dołączyć do trupy, bo najpierw mają, później nie mają, a później znowu mają...;
- Petro ma komunikator na opasce na lewej ręce, a mimo to w końcowej scenie mówi do prawej (wiem że mógł przełożyć), a dodatkowo nie widać żeby coś naciskał (wiem że mógł użyć Mocy);
- taka bardziej ogólna rzecz: Zatt (podobnie jak Saesee Tiin), pomimo praworęczności, nosi miecz u prawego boku, a nie, jak większość Jedi, u lewego.
Tyle.

...

- jednak Ashoka (mająca 14-17 lat) nie odmawia Hondowi
Gdybyś wisiał w polu energetycznym od paru godzin też nie byłbyś obiekcji przed sfermentowanym soczkiem.

Grievous jest cyborgiem, ale wychodzi w próżni i jeszcze się śmieje
Polecam przypomnieć sobie ROTS, bo to jak czepianie się TFU, że Vader sapie.

Re: Moje:

Fotsyrk Kalsman napisał(a):
- Grievous jest cyborgiem, ale wychodzi w próżni i jeszcze się śmieje
________
Tak, Stele ma rację, proponuję ponowne obejrzenie RotS, bo tam Grievous lata w przestrzeni kosmicznej. Dlatego właśnie, bo jest cyborgiem. Naukowcy z Geonosis zrobili tak, by mógł bezpiecznie przebywać w przestrzeni kosmicznej. Niech Moc będzie z Wami.

...

Przypomniałem sobie już po wysłaniu, a później zapomniałem sprostować. Racja.

...

Ten motyw z Hondem lecącym i krzyczącym "Ja latam!" Wydaje mi się znajomy. Zdaje się, że często z niego korzystają w filmach. Piotruś Pan? Titanic? Shrek? ( http://www.youtube.com/watch?v=KLEP0fN8axk )

5x08 - Bound For Rescue - ciekawostki

Tym razem mam tylko dwie ciekawostki. Hondo chce sprzedać Ahsokę separatystom, tak samo jak chciał im sprzedać Obi-Wana i Anakina w pierwszym sezonie. To była pierwsza, i jeszcze druga: pojazd tych cyrkowców to przerobiony zygeriański statek. A tak w ogóle, to tak samo jak ShaakTi dojrzałem to, że Grievous zostaje osmalony w wybuchu, a później nie ma śladu. To tyle . Niech Moc będzie z Wami.

mhhh

Racja

blaster

Ja zauważyłem jedną rzecz, otóż to w scenie gdy Hondo rozmawia z Ahsoką, jeden z jego piratów niesie broń DC-17m ( http://ossus.pl/biblioteka/DC-17m ), znaną z gry Republic Commando. Jest to scena w 10 minucie.

-

No właśnie ten blaster wydał mi się dziwnie znajomy!

Cóż

w odcinku dziewiątym małpojaszczurka Honda jest niebiesko-żółta. Hondo przylatuje na pomoc Slave`em, a sceny walki z droidami w wykonaniu Katooni przypominają walkę Yody z klonami w Zemście Sithów.

statek

W kryjówce Honda jest statek, którym Cad Bane, Moralo Eval i Rako Hardeen/Obi-Wan latali w tetralogii łowców nagród. Od Nal Hutta poprzez Serenno do Naboo.

Re: Cóż

Urthona napisał(a):
sceny walki z droidami w wykonaniu Katooni przypominają walkę Yody z klonami w Zemście Sithów.
________
Też mi się tak skojarzyło.
Swoją drogą w tej scence, gdzie Ahsoka i młodziki siedzą skute kajdankami, to u Katooni, te kajdanki lewitują w odległości jakiś dwóch centymetrów od jej nadgarstkow.

-

Pojawia się po raz pierwszy specyficzny śmigasz Grievousa.Nie kojarze go z innych źródeł.

...

Śmigacz Grievousa jest praktycznie kopią śmigaczy z gry The Old Republic!

...

Małe sprostowanie do ciekawostek:
http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=3172 -> "Aby oznaczyć, że pochodzi on z tamtych czasów, jego wnętrza przyozdobiono starym symbolem Zakonu Jedi."

To jest symbol całej Republiki, a nie Zakonu Jedi!

.

Popchnięcie Huyanga ze statku przez Artoo było bardzo podobne jak popchnięcie Threepio z Barki Jabby, również przez Artoo w VI części.

.

I w Ataku klonów na taśmę produkcyjną. Też Threepio i też przez Artoo.

...

@ Urthona:
Ale wiadomo, że to Slave, a nie inny Firespray?

@ Apophis:
Sorki, na razie grałam tylko Imperialnymi . Poprawię.

Scena końcowa - Rycerze Okrągłego Stołu? Kurczę, w jakimś filmie opowiadającym o czasach arturiańskich była podobna...

Hm

Raczej Slave, skoro się rozbił na Florrum A ta scena to może być 3 Muszkieterów

http://1.bp.blogspot.com/-sm_QjEHR85E/Tq4JPcaE7xI/AAAAAAAAAwU/duS_GV8VnfU/s1600/threemusk.jpg

-

Notabene też z "Obi-Wanem".

.

Jeszcze dwa drobiazgi odnośnie mieczy:
Kiedy Katooni woła resztę ze Slave`a nie ma miecza, a później ma, a Obi-Wan podszedł do młodzików nie miał nawet zapięcia przy pasku, a później miał. I miecz, i zapięcie.

miecz

Ogólna ciekawostka do całej cyklu z padawanami. Została zmieniona zasada tworzenia mieczy świetlnych przez adeptów Jedi. Przedtem (patrz http://ossus.pl/biblioteka/Miecz_%C5%9Bwietlny#Budowanie_miecza_.C5.9Bwietlnego) miecz świetlny wykonywano przeważnie pod okiem własnego mistrza, już jako padawan. Młodziki używały natomiast mieczy treningowych. Sytuację w serialu można oczywiście tłumaczyć wojną, przyśpieszonych cyklem szkolenia, ale co takie młodziki mogą zrobić w czasie wojny. Coś czuję że TCW skończy się mianowaniem Ahsoki na rycerza, z powodu wojny właśnie :/.

to

dodam to do pierwszego odcinka z Huyangiem. A właśnie, wyleciało mi z głowy - czy ten droid z "twarzy" nie przypomina Wam członków rasy Sithów? Trochę ironiczne .

http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Vindican.jpg

.

Po raz kolejny widzimy Super Tactical Droid`a.

Pokazuje nam to, że ten Kalani z Onderonu wcale nie był jakimś super dowódcą czy kimś tego typu, lecz jednym z wielu.

...

Tak, o tym jest mowa w którymś z przewodników po odcinkach z Onderonu .

Cóż... QT-KT brzmi jak "Cutie Katie", czyli "słodziutka Katie"... :/.

-

Słowa Artoo "We cannot leave PC behind." (Nie możemy zostawić PC (w tyle).) mogą być echem słow Yody z S01E01 "Left behind no-one will be." (Nikogo w tyle zostawiać nie wolno./Nikt w tyle pozostawiony nie będzie.).

...

Zaraz - a możesz powiedzieć gdzie dokładnie to jest? Bo Artoo nie mówił...

Artoo

Zostało to przetłumaczone przez WAC-a jak przechodzili nad... "truchłem" BZ.

Tam nie miało być PC, tylko BZ, błąd słuchania.

dinoki

W najnowszym odcinku moje jedyne skojarzenie to stado biegnących stworzeń przypomina mi gatunek dinozaurów z rodziny Celofyzów ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Celofyzy ). Jak ktoś oglądał "Park Jurajski" i kojarzy scenę gdy główni bohaterzy skrywają się pod kłodą przed rozpędzonym stadem. Niestety nie jestem pewien czy to na pewno ten gatunek.

..

Scena Droidów naprawiających statek jest jak również scena Droidów z "Mrocznego Widma" gdy naprawiają Nubian.

kometa

Też tak sądziłem z początku, jednak żaden droid nie został zniszczony, więc podobieństwo jest trochę naciągane. Choć poza epizodem pierwszym nie pamiętam podobnej sceny.

...

*Jak wspominałam gdzieś - komety przypominają jedną z mapek do misji kosmicznych w TOR-ze, na przykład:

http://www.youtube.com/watch?v=EJGu3GbjjFg

*To jeden z niewielu przykładów źródeł, gdzie nie ma ludzi.
*"Śmierć jako konieczność" - może nawiązanie do filozofii średniowiecznej i memento mori?
*Gascon wspomina limbo - które jest hipotetyczną częścią piekła w teologii chrześcijańskiej. U Dantego to zaś pierwszy z dziewięciu kręgów tegoż, gdzie przebywały np. osoby bez chrztu, ale bez grzechu (to właśnie tam przebywa Wergiliusz w "Boskiej").

http://en.wikipedia.org/wiki/Limbo

*Ciekawi mnie jakiej rasy był ten zmarły pilot, którego znaleźli.

Re: ...

ShaakTi1138 napisał(a):


*Ciekawi mnie jakiej rasy był ten zmarły pilot, którego znaleźli.

________

Też mnie to zaciekawiło.
Może to jakiś pirat?

...

Chyba na razie nie będzie wiadomo - na oficjalnej nie ma ciekawostek, tylko prace koncepcyjne .

Na

wyświetlaczu Artoo jak oglądają schemat, napisana jest w aurebeshu nazwa planety - Abafar.

Mi

to trochę przypominało Kubryk Davy`ego Jonesa: pustka, później szaleństwo...

....

Faktycznie . Wpiszę wkrótce, bo słabo mi internet chodzi.

Ciekawą sprawę zauważyli też na TFN-ie, w związku ze szkieletem obcego. Choć raczej to nie jest Jaxxon :

http://www.theforce.net/latestnews/story/Was_Jaxxon_In_The_Latest_TCW_Episode_149269.asp

...

Jaxxon to nie jest, ale wydaje mi się, ze to taki ukłon twórców w tę stronę.

...

Wynika z tego, że szkielet był tej samej rasy co Jaxxon

Cóż

w odcinku 12 mamy powtórkę słynnej sceny z kantyny Mos Eisley, dotyczącej droidów; napis nad kantyną głosi w aurebeshu (tu nie jestem pewien czy jakiejś litery nie zjadło, bo wg mnie powinno być "owner") Ower Sliders (chyba że to imię i nazwisko ), przy identyfikacji Gregora pojawia się Status: Battle of Serish.

Ten

gościu co się kilka razy przewija (jakiś standardowy model jednostki tłumu, bo na Onderonie też był) ma bardzo mandaloriańską urodę.

...

W 12 odcinku jak dla mnie jedno z najlepszych nawiązań serialu do innych źródeł: HUD wyjęty prosto z Republic Commando. Świetna sprawa.

...

Ja tam do finału miałem nadzieję na pokaz tarczy osobistej katarnowej zbroi.

...

Wspominają też Malachora.

.

Odcinek "Carnage of Krell" z tetralogi o Umbarze, początek spoilera śmierć Waxera koniec spoilera, wsłuchajcie się w muzykę

http://www.youtube.com/watch?v=3UMe4EXCNME
a teraz w to:
http://www.youtube.com/watch?v=h1nQ2bncchs
Hmm

...

Dobre . Dodam wkrótce, bo teraz sesja wyrzuca mnie z normalnego życia.

Cóż

W reviewie odcinka "Point of no return" na TFN napisali:

(...)Later in the episode, there was a clever visual homage to A New Hope, when the group of Republic droids crossed the hallway and avoided Separatist blaster fire much like R2-D2 and C-3PO did (or would later do) aboard the Tantive IV.


Poza tym "It`s a trap" które mówi Gascon, to wiadomo co a pit droid z kompanii (nie pamiętam jak się nazywa ) mówi "I`ve got a bad feelings about this". I na statku pojawia się Tarkin jeśli się nie mylę.

...

Niszczenie droidów zgodnie z zasadą "Wokół ocalałych pierścień utwórzcie.", taktyka dobrze znana z "Ataku klonów". A uderzenie w stację troszeczkę podobne do tego z pierwszej "Fantastycznej czwórki", tylko tu był zniszczony statek, a tam burza.

...

Gigantyczny wybuch nad... Caridą - mrugnięcie okiem do fanów EU.

...

Czy chodzi Ci o początek spoilera Kypa Durrona? Od soboty próbuję obejrzeć i nie mogę, dlatego nie bardzo kojarzę o co chodzi. koniec spoilera

No cóż, niekonsekwencja fabularna w postaci wybuchającego krążownika - sprawdzałam i Borkus faktycznie powiedział im "Your Jedi cruiser is going to blow up!", choć w następnym zdaniu poprawia się i mówi o wahadłowcu.

I słowa "Magnetize, magnetize!" jako nawiązanie do ROTS-a.

...

Oczywiście, że o Kypa, w EU Carida w innym kontekście raczej nie występuje

...

Jak nie? Pojawia się w przynajmniej dwóch wcześniejszych chronologicznie historiach.

...

Dzięki . Po obejrzeniu odcinka dodam jeszcze, że moduł szyfrujący to klasyczny MacGuffin:

http://pl.wikipedia.org/wiki/MacGuffin

...

W "Eminence":

*Pre proponuje Maulowi herbatkę... co prowadzi do pytania natury fizjologicznej jak właściwie on wydalał produkty przemiany materii.
*Savage budzący się na stole operacyjnym - Vader oczywiście.
*I na TFN-ie wspominali, że początek nawiązuje do "Obcego" i sceny z nieprzytomną Ripley.

No i

pojawiają się znani i lubiani łowcy: Embo, Sugi, Dengar i ta ruda z roślinkami

Poza tym Bo-Katan to połączenie nazw 2 rodzajów broni - kija bo oraz katany

.

Z tego co kojarzę, albo jeśli dobrze usłyszałem to widząc inicjały na hełmie Wisły Maul mówi " Lord Malak ? ". Ale mogłem źle usłyszeć , bo jakoś cicho to powiedział ;d

Cóż

źle usłyszałeś Pyta "your mark?" tzn. "to twój/wasz znak?"

;p

Hahaha , no tak coś czułem że źle usłyszałem Na wytłumaczenie mam to, że dopiero po jakiejś tam większej naprawie kompa dopiero zaczynam grać w KOTOR`a i nie za bardzo jestem obeznany w temacie Malaka itp.

.

Pierwszy raz grasz w KOTORa?

:(

Noo Bo przez parę lat najpierw podczas instalacji wszystko padało, potem po stworzeniu postaci gra nagle się wyłączała a i teraz czasem się zacina i muszę na wszelki przypadek co chwila zapisywać I właśnie to zawsze głupio wyglądało, że 2 przeszedłem a 1 nie

.

Najlepsze przed tobą Aż ci zazdroszczę

Savage

Jeśli mi się dobrze wydawało to podczas ataku na Embo Savage otwiera gębę i mamy ten sam efekt dźwiękowy co u Sith Warriora w The Old Repbulic czyli Force Scream, być może Opress użył tej mocy.

...

Ha, ha, dragon shouts

http://www.youtube.com/watch?v=17wl_gZBb-k

Ale już na poważnie, to wydało mi się dziwne, że Wisła zna Zasadę Dwóch. Zawsze mi się wydawało, że to nie należało do powszechnej wiedzy.

...

Mmm, właśnie nie, w Zasadzie Dwóch przecież chodziło o to, żeby w Galaktyce były plotki, mity i żeby wszyscy "słyszeli coś tam o tym, że Sithowie jeszcze żyją"

A nawiązanie do Force Scream fantastyczne, to naprawdę dokładnie to samo co w grze

...

W Pałacu Jabby możemy zobaczyć Derrowna, co chyba kończy spekulacje na temat jego śmierci na Naboo

.

Na tej planecie, gdzie Mando mają swój obóz, w nocy widać czterorękie stworzenie takie jak to, które na Zygerii walczyło z chyba małpojaszczurką w jakby walkach kogutów.

5x09 - Nesescary Bond

Mam parę ciekawostek do tego odcinka. Pierwsza: ten robot profesor zachowywał się czasami jak C-3PO. Druga: choć w tym sezonie mieliśmy mieć tylko ulepszone droidy taktyczne, to w tym odcinku mamy jeszcze starą wersję. Trzecia: w pewnym momencie odcinka możemy zaobserwować droida, który w poprzednim sezonie w odcinku szóstym (chyba szóstym (w tym, w którym Grievous porwał Gallię)) walczył z R2 i 3PO na arenie, którą zrobili piraci, by droidy przez nich schwytane na niej walczyły. Czwarta: Dooku wisiał na tym urządzeniu w pierwszym sezonie, na którym teraz wisiał Hondo. To chyba na tyle . Jutro, a właściwie już dzisiaj, opiszę resztę tych odcinków i dam jakieś ciekawostki. Niech Moc będzie z Wami.

...

Tylko,że praktycznie wszystkie ciekawostki są już nam znane,ale warto poszukać głębiej aż się znajdzie coś nowego.Pozdro

E15

Ten moment, w którym Vizsla przemawia do Mandalorian po przemowie Satine tłum krzczy podobnie jak orkowie w Powrocie Króla kiedy przyjechał Grond (ten taran). Może niektórzy nie nazwali by tego ciekawostką, ale mi się jakoś tak skojarzyło

Ciekawostki

Do ciekawostek można dodać,że walka Maula z Vizslą była bardzo podobna do tego z AotC gdzie Kenobi walczył z Jango Fettem.

Hm

Jeden osobnik z tłumu ma ubranko przypominające mandaloriańską zbroję.

-

Chciałbym także zwrócić uwagę na statek kosmiczny, nazywający się ,, Gozanti Cruiser".
http://starwars.wikia.com/wiki/Gozanti_Cruiser

Jest to statek, który jest używany przez najróżniejsze strony konfliktu, jako transportowiec, statek liniowy itp.
Pojawia się on tutaj pod banderą Czarnego Słońca
W odcinku ,,Secret Weapons" pojawia się pod banderą Konfederacji Niezależnych Systemów.
A w ,,Heroes on Both Sides" - mimo cywilnego użycia - ma malowanie a`la Republika.
To tak na marginesie wszystkiego.

...

Nie było tego wiele, ale jeden gość ma na zbroi czaszkę mythosaura. I czyżby Maul dorobił się kolczyka w chrząstce lewego ucha?

...

Tak to kolczyk,ale Maul miał już go od odcinka Revenge.

.

Podczas przemowy Almeca możemy zobaczyć malowidła Mandaloriańskich Wojowników otoczonych Aureolami zabijających jakieś stwory.

.

Mało odkrywcze: na skrzyniach w dokach jest napisane w aurebeshu "cargo". A ten "jednostek tłumu" z Abafaru ma chyba na Mandalorze brata bliźniaka (który też jest "jednostkiem tłumu."). -.-

...

W "The Lawless" gołym okiem widać nawiązania do Nowej Nadziei - sposób w jaki Obi-Wan pożycza zbroję Mando czy słowa wypowiedziane przez Maula - "I sence a presence, a presence I haven`t felt since..." od razu mi się skojarzyły z taką samą kwestią Vadera z epizodu IV

-

Jeszcze z takich rzeczy ogólnych:
-Po śmierci Savage`a, ten zdaje się rozpływać - daje o sobie znać magia Matki Talzin.
-Kenobi próbuje przekonać Maula o tym, że został zmuszony do bycia złym, co niejako przypomina rozmowę Luke`a z Vaderem w bazie kosmicznej Imperium na Endorze w VI cz.

?

Już wyżej jest wymienione jak to Kenobi próbuje przekonać Maula do swych racji, lecz nie ma opisanej sytuacji odwrotnej. Czego chciał dokonać Maul próbując hm... może nie przeciągnąć, ale pokazać mu Siłę Ciemnej Strony. Skoro wg Maula jest ona silniejsza, to raczej nie byłaby to porażka Kenobiego. A uczniem też go raczej nie chciał zrobić xd

Właściwie to nie jest ciekawostka, lecz bardziej nawiązanie do innej

.

Z własnych spostrzeżeń:
- W Świątyni nic się nie marnuje - Obi wykopał z szafy strój w którym występował jako Rako Hardeen;
- Kiedy Satine rzuca się na Obiego, ten ma włosy normalnie, zmiana ujęcia - kosmyk opada mu na czoło, kolejna zmiana - znów normalnie;
- Nad dziurą, w której się rozbili (Satine, Korkie i spółka) jest napisane w aurebeshu "hangar 1";
- Kiedy Sidious pod koniec rzuca Maulem, przypomina mi to trochę fragment ekranizacji "Drużyny Pierścienia", kiedy Saruman rzuca Gandalfem;

Tak poza: Savage miejscami przypominał mi Shreka (na przykład jak warknął na Almeca, gdy ten wspomniał o Jedi).

...

*Łapy na hełmach Mando - Saruman oczywiście
*Bo-Katan używa ukrytego ostrza, bardzo podobnego do tego z pewnej serii gier .

.

Albo z Republic Commando

...

W odcinku The Lawless jest cała masa nawiązań do Nowej Nadziei oraz OT np:
-Gdy Obi-Wan jest w stroju Rako Hardena i przylatuje na Mandalorę to Mandaloriański żołnierz pyta się czy coś ma,a Obi mówi że ma na statku więc poszedł z nim na statek i go tam zabił,a Obi przebrał się za Mandalorianina.Gdyby Obi nie wyszedł ze statku to Strażnik by tam wszedł i wtedy Kenobi mógłby go zabić,to już by była ta sama scena co w Nowej Nadziei.
-Zmierzch przypomina Sokoła pod względem kupy złomu.
-Savageowi pod koniec gdy umiera znikł mu cały strój poza koszulą.Jak mnie pamięć nie myli to jego nowa ręka też znikła.

.

Nie, mechaniczna ręka została, chociaż wydawała się większa

...

W Lawless powraca rasa Moogan, [spoiler]czyli szmuglerów[/spoiler] z odcinka Corruption. Widać gdy[spoiler] Maul przejął kontrolę nad Mandalore Almec znów pozwolił im na ciemne interesy.[/spoiler]

...

Wypadałoby też wspomnieć w ciekawostkach, że w Lawless można usłyszeć "Imperial March" i "The Emperor`s Theme" Williamsa.

...

To nie jest muzyka Williamsa tylko Kinerowskie przeróbki zrobione na komputerach. Bardzo wielka szkoda, bo brzmi to jak jakieś midi i zrobione oraz wkomponowane w obraz jest bardzo kiepsko.

...

http://www.youtube.com/watch?v=9eD6C2DnSKY
Włącz sobie 17:03, a później 17:23, oba utwory brzmią dokładnie jak w filmach.

...

Ja nie o tym. To, że Kiner wykorzystuje znane motywy to fakt, ale to nie jest mimo wszystko "dokładnie" to samo co w filmach, ale cover - niestety słabej jakości z nieudolnymi przejściami. Problemem jest też fakt, że Kiner nie używa prawdziwej orkiestry.

...

Oczywiście, zgadzam się, nawiązywałem wyżej właśnie do tego, że zostały wykorzystane klasyczne motywy. A z racji tego, że korzystają z nich tak rzadko - jest to swego rodzaju ciekawostka I tak btw, również zgadzam się - muzyka Kinera w TCW jest bardzo słaba.

płaskorzeźba

Info odnośnie wielkiej płaskorzeźby widocznej w czasie rażenia błyskawicami Maula przez Palpiego.

http://www.jedinews.co.uk/news/news.aspx?newsID=10234

...

To o Guernice było przy okazji poprzedniego odcinka, ale o "Massacre in Korea" nie wiedziałam. Wstawię wszystko pod wieczór .

AC po raz kolejny. :)

Obi najpierw pyta tę rudą mandaloriankę, czy jest siostrą Satine, a potem rzuca "I`m so sorry". Nawiązuje to do ep3, gdy rozmawiał w ten sposób z Padme.
Słowa Maula o znajomej obecności, której nie czuł od... nawiązaują do Vadera w ep 4.
Sposób, w jaki Sidious rzuca Maulem o ściany i podłogę przypomina sposób, w jaki robili to użytkownicy Mocy ze szturmowcami w pierwszym filmiku związanym z The Force Unleashed (nie mogę teraz znaleźć tego na YT, ale może niektórzy pamiętają taką 1-minutową zajawkę długo przed premierą i zapowiedziami gry).
Śmierć Satine i jej pożegnanie z Kenobim przypominają nieco śmierć Cristiny w grze Assassin`s Creed: Brotherhood (https://www.youtube.com/watch?v=4UoeWVX-bo8)

Co do assassins creed - muzyka w momencie, który wspomniałem w poprzednim poście przypomina trochę główny motyw z soundtracku z Assassin`s Creed: Revelatios (https://www.youtube.com/watch?v=xOqXY4dWNqk).
Słowa Kenobiego, że "U can kill me but u cannot destroy me" nawiązują do jego ostatnich słów przed śmiercią.

durge

Odnośnie tarcz naramiennych, podobnego gadżetu używał Durge w Clone Wars.

http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Durge_energy_shields.png

Re

Ale wiesz taka tarczka to nie powinna byc zbyt droga, takie tarczki pewnie były normalne. A nie używali ich za często bo za małe to na skuteczną obronę. Fajne tarcze energetyczne miały komando droidy z tego więzienia taką bym kupił z chęcią. Apropos tarczy, wiecie że tarcze energetyczne są jedną z najtrudniejszych pomysłów z SF, nikt nie ma pomysłu wszyscy zakładają pole magnetyczne ale takie pole jest za łatwe do przebicia, ja osobiście myślę że można by je wzmocnic plazmą .

.

Patrząc na ujęcie, gdzie Maul słucha raportującego Almeca, można zauważyć, że dwie rysy, po broni Vizsli, zniknęły. Szybko się zagoiły. Lub on je zagoił.

.

Po Namyśle, te szramy były widoczne tylko w tym jednym ujęciu. Faktycznie szybko się goją.

W odcinku 17

- Podczas spadania statku Anakina i rozmowy Ahsoki z droidem w trakcie bitwy o CN słyszymy fragment utworu Williamsa
- Drzwi do pokoju, w którym urzęduje droid-detektyw mają symbol przypominający czaszkę mythozaura
- Jeden z robotników jest Pantoraninem
- W pewnym momencie widać mistrza Sinube lub innego przedstawiciela jego rasy a także Barissę

...

Poza oczywistymi odwołaniami do CSI warto zwrócić uwagę na debiut Dralliga, fakt, że bitwa nawiązuje do ROTS (choć nie znają jeszcze sposobu na pokonanie buzz droidów) oraz to, że Separatyści atakują własną planetę, co jest dziwne.

ciekawostki

Obraz w mieszkaniu "miłej pani" wygląda, jakby przedstawiał niszczyciele w przestrzeni kosmicznej.
Cato Nemoidia wygląda tak, jak w The Force Unleashed II. Zapewne używano tych samych koncept artów.
W ostatnich sekundach widać jakiegoś adepta, który wymachuje mieczem świetlnym na korytarzu. Stoi przy nim Ki-Adi.

ac

Gdy Ahsoka szuka śladów dzięki hologramowemu ukazaniu zajścia wybuchu, ukazywanie małych nanodroidów jak przez lupę przypomina "Tryb Detektywa" w grze Batman: Arkham City, kiedy szuka się śladów toksyn czy innych składników chemicznych.

Akurat słabe zdjęcie, ale chodzi o coś takiego :


http://howtonotsuckatgamedesign.com/images/articles/batman-arkham-city-art-direction-semiotics/batman-arkham-city-detective-mode-crime-scene-scanner.jpg

Nemoidia

https://www.youtube.com/watch?v=eBj3_kxWzKc
Dla porównania link z TFUII - podobieństwo jest wręcz uderzające.

No i oczywiście scena początkowa nawiązuje do ep3.

...

Spadający myśliwiec Anakina i zamartwianie się Ahsoki o R2, przypomina mi Indiana Jones i ostatnia krucjata.

-

Podczas przesłuchania, Ahsoka wchodzi do kuchni, w której na blacie znajduje także butelkę wina. Zdaje się być t ten sam model, co w odcinku 2x15 ,,Senate Murders".
Jeszcze raz o CSI:
Nazwa droida - Russo-ISC - nawiązuje w sposób jasny do CSI, o samym droidzie nie wspominając. Z kolei ciekawy jest prefiks ,,Russo-". W języka romańskich jest on jednoznacznie wiązany z Rosją i Rusią, Rosjanami itp. Jednak stawiałbym tutaj na pokrewieństwo z włoskim ,,rosso", czyli czerwony, bądź rudy Tak więc, może się to wiązać z słynnym detektywem z serialu CSI, który był właśnie rudy.
Pojawiają się też repulsorowe budki z jedzeniem, przypominające mi wózki z jedzeniem, ew. ruchome stoiska na targach azjatyckich, względnie coś takiego:
http://marcanderson.photoshelter.com/img/pixel.gif
http://asian-images.photoshelter.com/img/pixel.gif

...

Wydaje mi się, że Russo to po prostu nawiązanie do aktora, który grał Crane`a w CSI - gość nazywa się David Carusso .

Nawiasem mówiąc, w scenariusz wdarła się niekonsekwencja - w mieszkaniu Letty Anakin wyraźnie mówi, że ktoś zmienił jej męża w bombę, a później po pościgu, twierdzi, że "nigdy nie było mowy, że nie żyje".

.

Na początku ten blondas z włosami spiętymi jak u Qui-Gona (może to faktycznie Drallig) nie ma miecza, a rozmawiając z Anakinem już ma.
I zastanawia mnie fakt, że u protestujących na hologramie z przekreślonym hełmem klona jest już hełm drugiej fazy, a nie pierwszej (mogę się mylić).

...

Druga faza jest już od czwartego sezonu.

-

Tak to on

-

Nie wiem czy ktoś już o tym pisała ale palpatine i yoda od tego sezonu mają nowe wyglądy.

...

Było przy okazji "Revival" .

...

Pewien dokładnie nie jestem czy najkrótsze, ale na pewno intro do odcinka było jednym z najkrótszych w serialu.

.

Po pierwszym previewu (czy jak to się odmienia ):
W aurebeshu jest napisane (przy skanowaniu Ahsoki) na prawym ekranie "personnel scanning", a na lewym przy mieczach "weapon", a przy komunikatorze "commlink".
I jest jakiś tekst drobnym maczkiem, ale jakość za słaba.

Vader

W odcinku "The Jedi Who Knew Too Much" Anakin wypowiada zdanie: "Set weapons to stun. I want her alive!".
Jest to nawiązanie do Nowej Nadziei kiedy Vader wchodzi na statek rebeliantów.

...

Gdy Tarkin we więzieniu łapie Ahsokę za podbródek przypomina scenę z Nowej Nadziei gdzie Tarkin złapał tak Leię.

Hm

Sceneria przy tym więzieniu przypomina Dromund Kaas z TORa Końcowy kok Ahsoki trochę się kojarzy z TFU

Re: Hm

Hego Damask napisał(a):
Końcowy kok Ahsoki trochę się kojarzy z TFU
________
"Skok" - klawiatura się buntuje

...

Mi w ogóle cały pościg w deszczu od razu przypomniał ucieczkę z Kamino .

*Yoda mówi: "Świetlistymi istotami jesteśmy".
*Dromund Kaas owszem, ale w ogóle imperialność tego kompleksu jest całkiem duża. Ktoś jest w stanie dać profesjonalną opinię na temat symbolu Bendu?

...

Gdy Ahsoka ucieka ze swojej celi, pokazane są dwa droidy, protokolarny i astromechaniczny. Ta sytuacja przypomina tą jak Artoo i C3-PO "rozmawiali" w ANH na Tantivie IV.

...

Na rysunkach koncepcyjnych symbol Bendu nad wejściem do republikańskiej bazy miał sześć ramion. W wersji finalnej zmieniono na poprawne dla okresu CW osiem.

Labirynty tuneli z wielkimi wiatrakami bardzo przypominają design Nar Shaddaa w pierwszym Jedi Knightcie.

...

To jeszcze ciekawostka mojego ojca - gdy Ahsoka stoi nad przepaścią (a gonią ją straże), przypomina to moment z filmu "Piąty element", w którym Leloo, główna bohaterka, ucieka przed policją (tutaj akurat tego nie widać, ale pod koniec skacze):

http://www.youtube.com/watch?v=6u14pLHV3Vw

spider-man

Ogólnie sposób skoków i sporuszania się Ahsoki kojarzy się ze spider-manem. Stawanie na głowie pomników, wyskoki... W pewnym momencie czekałem aż wystrzeli sieć

...

Ciekawostką może być to, że zraz po scenie pogrzebu widać Ki-adiego rozmawiającego na korytarzu z Aaylą Securą, której nie było na pogrzebie Jedi(może się spóźniła?).

Pojedynki czerwonych mieczy

Jak dotąd wyemitowano 3 odcinki, w których postacie walczą mieczami świetlnymi o czerwonych klingach:
#1 - 3x14: Witches Of The Mist (Dooku, Ventress i Savage)
#2 - 4x22: Revenge (Obi-Wan, Ventress, Maul i Savage)
#3 - 5x16: the Lawless (Sidious, Maul i Savage)
Savage był jedyną postacią z w/w, które brały udział w tych pojedynkach.

Miecze i wiązki ogłuszające

Wiecie w 19 odcinku klony jakoś przestawiły karabiny na wiązki ogłuszajace o co z tym chodzi i w jaki sposób to zrobic? I jakim cudem przestawili karabiny tak szybko albo co mieli inne do takich wiązek, wiecie w filmach takich wiązek nie widziałem.

...

Przestawiają karabiny na przełączniku, a same wiązki pojawiły się w ANH.

.

Karabin szturmowy klonów posiada dwa tryby strzelania. Normalny z pocisków blasterowych i tryb wiązki ogłuszającej. O ile widziałeś "Nową Nadzieję" na początku filmu Leia zostaje tym promieniem trafiona.

Re

A to pamiętam a ja myślałem że ją normalnie postrzelili tylko troszkę słabiej (np. taka tam rana postrzałowa), i jeszcze jedno pytanie jak one działają?

re re

Podobnie jak w naszym świecie. Wyładowanie elektryczne powoduje paraliż ciała na jakiś czas.

...

The Essential Guide to Warfare; p. 21:
Most balsters have a stun setting , which feeds power through a secondary emitter, bypassing the gas chamber to shape an electromagnetic burst that distrupts targets` nervous systems, often leaving yhem unconsicious. (Stun settings must be adjusted for target`s size and psysiology: A stun bolt would drop an Ewok will just annoy a Wookie.)

eeeeee

Ogłuszają

...

"Set for stun" to jeden z najsłynniejszych tekstów ze Star Wars...

...

Wymiana jedzenie za płaszcz - drobne nawiązanie do Batman Begins?

ciekawostki

Ahsoka znów zachowuje się jak spider-man - w windzie nawet trzyma się dość płaskiej powierzchni i żadna noga ani ręka jej nie zwisa Podobna też jest scena w metrze.
Prośba Windu, by Anakin się nie angażował to oczywiście nawiązanie do sytuacji z Palpim z ep. III.
Maska Ventrass przypomina maskę mrocznej wersji Starkillera.
Lusasarts zaczyna się interesować podziemiem Coruscant - najpierw zapowiedź nowej gry - 1313, a teraz odcinki w podziemiach.
Mały Twi`lek używa słowa "komina", które też używała Numa w pierwszym sezonie. Wtedy jej gest sugerował, że mówi coś w tylu "chodźcie!" albo "za mną". Teraz to słowo musi oznaczać coś innego.
Sposób w jaki Ventress skacze na Ahsokę przykładając jej miecze do szyi przypomina ten, w jaki w animacji z TFU zrobiła to Maris Starkillerowi. (http://youtu.be/HpUDx8JbKBA?t=5m16s)

.

Parę tłumaczeń z Aurebesha:
- Ahsoka rozmawia z Ventress przed "terminal 24"
- na skrzyniach jest napisane "biohazard"
- na liście gończym jest napisane "" Ahsoka Tano. Jedi. Armed and dangerous.

Ventress coś nie mogła się zdecydować gdzie przyczepić miecz Ahsoki. Najpierw miała z przodu, później, gdy otoczyły je klony, miała z tyłu, a później w ogóle nie miała. Ahsoka też. Raz przyczepiła do prawego, po oddaniu jej miecza, a później miała z powrotem przy lewym klipsie.

...

Ventress mówi do Ahsoki "You have my attention." Bardzo podobna sytuacja ma miejsce tutaj w 1:46: http://www.youtube.com/watch?v=0ekxROBok84

my

*Te klony (bo to chyba klony) w tych dziwnych strojach policji, na myśl mi przyniosły żołnierzy z gry Killzone http://www.gamefreaks.co.nz/wp-content/uploads/Killzone2_Infantry_Wallpaper_2_by_yurtik.jpg

*I jeśli mnie pamięć nie myli, to Barissa po raz pierwszy ukazana jest bez kaptura.

*Maska Asajj, przypomina raczej maskę Revana, ale tą błędnie użytą w figurce z 2007 roku http://static.yousaytoo.com/post_images/6a/cb/29/3435051/remote_image_1333194518.jpg

Re: my

Adakus napisał(a):

*I jeśli mnie pamięć nie myli, to Barissa po raz pierwszy ukazana jest bez kaptura.

________
Tu już była bez kaptura:
http://ossus.pl/images/3/39/Medstar1.jpg

Statek

ten którym ścigali Ahsoke ma prawie identyczne panele jak TIE tylko z wcięciami.

Cóż

w ostatnim odcinku:

- Scena z Ahsoką i Radą przypomina tą scenę z Avengersów --> http://24.media.tumblr.com/tumblr_mazlbxBXWk1rfg3loo1_500.png

- Podczas początek spoilera podczas walki Anakina z Bariss koniec spoilera widzimy młodzików z aktu o Ilum.

- Muzyka w końcowych napisach jest inna niż zazwyczaj.

avek

Scena z Avensgersów nie przypomina tej z TCW, bo po pierwsze trybunał jedi nie odbywał się to przez wizje, po drugie w Avengers w tej scenie podejmowano decyzje o powołaniu grupy mścicieli, a nie sądzono Furego. Ciekawostka na siłę.

A czy

ja mówię, że sądzono tam Fury`ego? Oglądałem przecież Avengers.
Chodzi mi o scenę jak Rada siedzi na górze, w takim żółtym świetle, skojarzyło mi się z tą sceną z Avengers i tyle, może i na siłę ale nic nie poradzę

tor

Strażnicy Jedi wyglądają na tych stylizowanych w TORze http://media-titanium.cursecdn.com/attachments/38/179/fbiw82411.jpg

...

Barrissa ma coś w rodzaju kadzidełka/ołtarzyka w komnacie, który przypomina hinduskie. No i może być jakimś elementem kultury jej rasy.

.

Terze Sinube zbladł miecz. Był niebieski, a jest biały.

.

Oprócz tego. ^^
- Dość sporo hoteli na tych niższych poziomach.
- Na ścianie, w którą wkomponowana została Ventress było między innymi ogłoszenie na temat koncertu niejakiej Nigh. Mogło też chodzić o to, że to nocny koncert, ale było to już mocno starte.
- Na proces, z członków rady, nie pofatygowali się Mace, Shaak i Coleman Kcaj, jeśli to faktycznie on.
- Anakin dość niespodziewanie w końcowej scenie pojawił się za Ahsoką; najpierw go nie było, a później nagle biegł za jej plecami. Poza tym dziwne, że został tak daleko w tyle, skoro ona tak się wlokła. Może zwinęła mu jedyną windę kursującą do i z wieży Rady...
- Posągi klonów przy obeliskach, przy Bazie Wojskowej Republiki, przypominają mi posągi faraonów przy Abu Simbel: http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=abu+simbel&source=images&cd=&cad=rja&docid=VMK8j-Tv6rLnEM&tbnid=3ltyFZcka7FR2M:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FFile%3AAbu_Simbel_Small_temple_2.jpg&ei=EIMyUdmMCYSk0AXL-ICIAg&bvm=bv.43148975,d.ZG4&psig=AFQjCNHlDm4WrJTiDlBja-qux0-VZ-o0yg&ust=1362351234153627 .

.

Jeszcze jedno:
Z braku Luminary w tym odcinku można byłoby wysnuć wniosek, że przez ostatnie kilka sezonów Bariss zdążyła zostać pasowana na rycerza (rycerkę, rycerzycę) Jedi. W sumie była, zgodnie z "Nadchodzącą burzą" około wieku Anakina. Ale z drugiej strony zwraca się do niego "mistrzu".

I porównajcie sobie te dwa cytaty:
"- Chcę to z powrotem.
- Nie martw się. Czerwony to nie mój kolor."

"- Powinnaś była ich się pozbyć!
- Myślę, że mi pasują."

...

Był biały, jest biały.

Anakin i Padme

Czy tylko mi się wydaje że w ostatnich minutach Ahsoka stwierdza że wie o Anakinie i Padme ? Cytuję:
Anakin- Rozumiem cię bardziej niż myślisz
- Rozumiem chęc odejścia z zakonu
Ahsoka- Wiem o tym.
!!!!!!! Od kiedy Ahsoka wiedziała!!!!!!!!!

...

Akurat ta rozmowa wcale nie musi oznaczać że Ahsoka wiedziała o związku swojego mistrza z Padme mogło równie dobrze chodzić o reakcję na działanie rady jedi które nie musiało podobać się Anakinowi, obydwoje mieli dość lekceważący stosunek do rady, raczej kierowali się własnym osądem a nie ścisłymi zaleceniami tej zramolałej rady która doprowadziła zakon Jedi do upadku.

Re

Ale ton jakim to wypowiada! MI się wydaje że ona wie. O reakcje rady nie chodzi bo Anakin nigdy w takiej sytuacji nie był więc nie rozumie.

Ahsoka

Nie, Wandalek ma rację. Tu nie o to chodzi. Choć miała się tego dowiedzieć w czwartym sezonie, a się zakończył już piąty. No nie wiem. Wydaję mi się, że raczej nie o to chodziło. Niech Moc będzie z Wami.

nadinterpretacja

Według mnie nad interpretujesz. Gdyby wiedziała to z pewnością by odpyskowała Anakinowi kiedy ją pouczał o jej relacji z Luksem.

Re

Nie na pewno wie al eten teks sugeruje mi że się domyśla ale nie ma pewności.

Zgadłem

Potwierdzone! Wywiad potwierdza.

...

Moment w którym Ahsoka nie przyjmuje "padawańskiego warkoczyka" jest praktycznie taka sam jak scena z Frodem i Aragornem tuż przed atakiem Uruków w 1szej części

...

Na siłę. To tak jak bym wskazał, że Ahsoka ma dwie nogi i dwie ręce, tak jak bohaterowie Przeminęło z Wiatrem.

...

Dobrze przepraszam. Skoro było na siłę to będę bardziej się starał w przyszłości w znajdywaniu ciekawostek.

....

Nie wiem, czy to ciekawostka, ale w momencie gdy Anakin i Barrisa walcząc na zewnątrz widać, że Jedi uczący młodzików machania mieczem ma miecz świetlny o srebrnym ostrzu. To chyba rzadko spotykane

...

To Tera Sinube, pojawił się już nie raz w serialu, a w "Lightsaber Lost" grał centralną rolę - wtedy już machał białym ostrzem

...

Dzięki za poprawkę. Wiedziałem, że postać już się pojawiła, ale nie pamiętałem imienia. Wydawało mi się, że miał niebieski miecz i na Ossusie też tak stoi stąd mój post.

...

W jakiś sposób Anakina usprawiedliwia to , że przeszedł na CSM i wybił wszystkich Jedi.. . Myślę , że przekonał się , że REpublika nie jest taka kolorowa..

...

Cóż, w oficjalnych ciekawostkach twierdzą, że broń Strażników to pika świetlna... chyba nie do końca wiedzą jak pika wygląda.

http://ossus.pl/biblioteka/Lanca_%C5%9Bwietlna

Jak to wygląda

W tym odcinku wygląda to jak dwa zespawane shoto ale wiam jak to powstało to relikt Kazdana Paratus gdyż w grze: The Force Unleashed na PSPużywa on podwójnego żółtego krótkiego miecza a na PS3 i PC piki świetlnej o niebieskim ostrzu. Byc może w tym odcinku pomylili te bronie.

.

W trakcie odcinka zmieniają się proporcje długości rękojeści do ostrza: raz ostrza są dłuższe, a raz krótsze.

fb

Cytując z profilu TCW z facebooka:
The dramatic sunset over Coruscant in the final scene of “The Wrong Jedi” is from a photograph taken by Dave Filoni of the sky over the San Francisco Bay.

kanon, kanon...

Oczywiście TCW znów zmienia kanon. Barissa miała być w czasach serialu już rycerzem, a nie padawanką (zdegradowali ją?). Teraz okazuje się, że rycerzem nie będzie miała jak zostać, a tym bardziej mieć padawana.

Zwiastun

Nudząc się szalenie, przetłumaczyłem z aurebesha dane o Sifo Diasie, widziane w hologramie w zwiastunie. Macie po angielsku i przetłumaczone na polski.

Case file 127456
Jedi Master Sifo Dias
Jedi Master Sifo Dias died while trying to negotiate a peace between tribes on Felucia. He was aboard Jedi T6 shuttle 77519 when It crashed. Much of the information surrounding his death remains confidential under the office of the chancellor.
It is believed that his body was eventually recovered and removed by the Felucian tribes, in accordance with custom. For this reason there has been limited evidence which confirms the exact location his disappearance. Further inspection in the matter may be authorized at a future date
Previous history
Served as a peace negotiator with the pwe (?) syndicates under chancellor Valorum. He met with criminal elements…

Akta sprawy 127456
Mistrz Jedi Sifo Dias
Mistrz Jedi Sifo Dias zginął, kiedy próbował wynegocjować pokój między plemionami na Felucii. Był na pokładzie promu Jedi T6 77519, kiedy ten się rozbił. Wiele informacji otaczających jego śmierć pozostaje poufnymi, pod urzędem kanclerza.
Sądzi się, że jego ciało zostało ostatecznie odzyskane i usunięte przez feluciańskie plemiona, w zgodzie z ich zwyczajami. Z tego powodu są ograniczone dowody, które potwierdzają dokładną lokalizację jego zniknięcia. Dalsza inspekcja w tej kwestii może zostać autoryzowana w późniejszym czasie.
Wcześniejsza historia
Służył jako pokojowy negocjator z syndykatami pwe (?), z ramienia kanclerza Valoruma. Spotykał się z kryminalnymi elementami…

Czy ja źle widzę, czy tam serio jest "pwe"...?

Drobiażdżek.

Re: Zwiastun

Dzięki . Ciekawostki dodam, gdy odcinki będą już dostępne po angielsku (13 odcinków naraz... świetnie).

Tymczasem mogę napisać to, co znalazłam w poprzednich.

6x02
początek spoilera
*Na pewno trzeba wspomnieć o Traviss i rozkazach kryzysowych.
*Nala Se to Kaminoanka z początku sezonu 1 i przeszła zmianę osobowości o 180 stopni - wcześniej gotowa oddać życie za klony, teraz chłodna i bezwzględna.
koniec spoilera

6x04
początek spoilera
*W barze dla klonów na ekranach można zobaczyć wyścigi (chyba na Tatooine).
*Nad kibelkiem widnieje napis "LATRINE" , z symbolami człowieka, Jawy i Hutta.
koniec spoilera

Błąd

W ciekawostkach http://www.star-wars.pl/Tekst/3338 podano błędnie że odcinek Cat and Mouse pochodzi z sezonu pierwszego a nie z sezonu drugiego.

Re: Błąd

To już chyba wpisałam, ale Cię dopiszę. I przepraszam, że będzie to wszystko szło wolno, ale 13 przewodników po odcinku + praca magisterska + przygotowuję jeden spory news + trzeba nadrobić odcinki = sajgon .

...

oki, zbieram wszystko, co mi w tej chwili przychodzi do głowy:

6x06:
*Dodałam tylko, że o Quadrinarosa fani bardzo długo męczyli Filoniego.

6x07:
*Dodałam uwagę o chronologii.

6x08:
*Miejsce praktyk kultu wprost z "Indiany".

Tak mniej więcej

co pamiętam (nie tłumaczyłem aurebesha, może ktoś przetłumaczy )

Odc. 1 - podczas przewożenia Tupa na Kamino słychać muzykę prawie identyczną jak "Hunters Prelude" W. Kilara do filmu F. F. Coppoli "Dracula" :

https://www.youtube.com/watch?v=jvImYvzHohY


Od. 5 - Embo ma na wewn. stronie kapelusza jakiś świecący panel.

http://www.tinypic.pl/4skbyhkm50p5Odc. 8 i 9 - nawiązanie do Chin i jak Shaak wspominała do "Indiany i świątyni zagłady".

Odc. 12 - "zły Yoda" przypomina Golluma, zwłaszcza jak siedzi na skale:

http://www.tinypic.pl/lka02ldqn63k

i

kolejna partia:

6x01:
*O ile się nie mylę, to pierwszy odcinek, w którym jest jawne odniesienie do narkotyków (tak, wcześniej była przyprawa, ale nie każdy wie co to).

6x03:
*Fivesa odprowadza kaminoański mężczyzna... bez grzebienia na głowie. Amputowali mu czy co?

6x05:
*Czy mi się zdaje, czy pod koniec odcinka, gdy Embo głaszcze psa, nie mówi czegoś w rodzaju "good hunt, Marrok"?

6x06:
*Abercrombie jeszcze podkładał głos.

6x07:
*Trzeba wspomnieć, że w EU Klan był z Separatystami od początku do końca...

6x08:
*O ile mnie skleroza nie myli, to pierwszy w TCW kult Mocy inny niż Jedi i Sithowie.

6x09:
*Kamienni strażnicy przypominają biodroidy terroru z TFUII.

6x10:
*Wspomnieć o "Oczach rewolucji" - miecz Sifo-Dyasa i jego ciało.

6x13:
*Może to tylko moje wrażenie, ale te duchy, które przychodzą do Yody, kojarzą mi się z jednej strony z inkwizytorami z TOR-a, z drugiej - ze śmierciożercami z filmów o Potterze (bo mają te wysokie kaptury). No nie wiem, porównajcie sobie

http://starwars.com/img/explore/the-clone-wars/slideshow/ep613/gallery/undead-sith-clone-wars-613.jpg

http://media-titanium.cursecdn.com/attachments/thumbnails/39/764/630/630/si_forcemaster.jpg

http://harrypotter.wikia.com/wiki/File: Death_eaters_worldcup.jpg - musicie skleić, jeśli chcecie zobaczyć, Bastion robi mi buźke

*Na Wookiee jest tłumaczenie słów "zaklęcia" Sidiousa - to słowa z języka Sithów, ale bezsensowne: "Blackest born flung spears! Blackest born flung spears! Integrating the shadow Jedi, integreating the shadow Jedi!"

*Podobny rytuał pojawił się w komiksie z Visionaries, "Sithisis".

*Oficjalna coś ględzi o "nowym kanonicznym wyglądzie Bane`a"... jakby nie mógł sobie zmienić zbroi.

Tak na marginesie - nie macie wrażenia, że te oficjalne ciekawostki są potwornie ubogie?

Re: i

ShaakTi1138 napisała:
kolejna partia:


6x05:
*Czy mi się zdaje, czy pod koniec odcinka, gdy Embo głaszcze psa, nie mówi czegoś w rodzaju "good hunt, Marrok"?


Tak na marginesie - nie macie wrażenia, że te oficjalne ciekawostki są potwornie ubogie?

-----------------------

Ja jak gada z Sidkiem na końcu słyszę słowo "paskudna"


Owszem, ubogie

Re: i

Gdy Mroczna Rada pojawiła się w Blood of the Empire, Vowrawna już wtedy okrzyknięto czarnoksiężnikiem z krainy Oz, więc może jest coś na rzeczy z tym Harrym Potterem W sumie to metaliczne maski mogą być jakimś nawiązaniem do okresu TORowego, ale odcinka nie widziałem, więc nie wiem co to za duchy-bieluchy.

W sumie w Book of Sith XoXaan, Sorzus i spółka mieli jakieś tam szaty ze spiczastymi kapturkami, ale to chyba ślepy zaułek

Re: i

A co do tego klanu bankowego, to ja w końcu nie ogarniam jak to jest w tym TCW. Przecież Jedi już od bitwy o Geonosis wiedzieli, że Klan Bankowy ściśle współpracuje z Konfederacją (o ile mnie pamięć nie myli Muunowie byli obecni na walnym posiedzeniu, które podsłuchiwał Kenobi), więc jaki cudem w TCW jest to dla wszystkich zaskoczenie, a Klan ma głos w senacie?

Sorry za dabl post

Re: i

Mnie nie pytaj, nie ogarniam . Nikt nigdy "z góry" nie raczył wyjaśnić tej oczywistości.

Re: i

Z Federacją handlową jest tak samo. Gdzieś w jakimś odcinku senator z federacji tłumaczył że poglądy Gunreya to nie są poglądy całej Federacji Handlowej.

Na TFN

w reviewie pojawia się jeszcze parę:

Early on in the battle on the space station above Ringo Vinda, when Tup saved Fives` life, the latter said, "Thanks brother," and they spared a moment for a bit of light banter in the style of Han and Luke. ("That`s two you owe me, junior.")


- I appreciated that the clones` battlefield tactics had evolved to suit the times, including the use of riot-police-type body shields and the deployment of the droideka-disabling technique that Ahsoka and Anakin showed the Onderon rebels.


- Finally, when Tiplee said that there were rumors about the Separatists working on an "anti-clone virus," I instantly thought of Doctor Uthan and her clone-killing nanovirus from Karen Traviss` Republic Commando series. Whether or not this was the intended reference, I consider it a nice connection between the higher-canon televised material and the EU.


- Dooku`s involvement in this episode offered a couple of interesting things to consider. One was his passing remark that "things" like Tup`s betrayal "have been reported in the past." I wondered if this was a reference to the Season One episode "The Hidden Enemy," in which clone trooper Slick betrayed Rex, Cody, and his other clone brothers because he was tired of being a slave of the Jedi.

Re: Na TFN

tzn. to są ciekawostki do odcinka pierwszego

yoda

Nie wiem czy to można uznać za ciekawostkę, ale Yoda występuję w pierwszym i ostatnim odcinku serialu. Można było przejrzeć pierwszy i sprawdzic czy nie ma większych powiązań np. w postaci cytatów.

....

Re: ....

Akt o Clovisie, dokladnie nie pamietam.

Re: ....

ShaakTi1138 napisał:
Dobre (pamięta ktoś który dokładnie to odcinek?)
-----------------------
Odcinek piąty. Dokładnie w 15,20 minucie.

A tak btw. też macie w każdym odcinku przesunięty dźwięk do przodu ?

Re: ....

Tak.

Re: ....

Dzięki .

Ja nie mam w każdym, chyba u większości problem zaczął się od Jar Jara (Przypadek? Nie sądzę ), ale słyszałam, że podobno już rozwiązany.

Sezon 1

Jako że ostatnio zacząłem oglądać TCW od nowa przyczepię się do starych odcinków
Oto moje spostrzeżenia (Jedne banalne inne mniej) co do nich (jeśli się pojawiły w którymś z tematów o odcinkach lub tutaj to przepraszam, te tematy tak się wydłużyły że nie w sposób tego dokładnie posprawdzać.):
-Odcinek 1: Na końcu odcinka Assaj ucieka do statku zrzucając wcześniej na Yodę i Toydorian skały, ta scena jest bardzo podobna do tej z AotC gdy Dooku ucieka przed Yodą zrzucając na Obiego i Anakina (to coś ) ze ściany.
-Odcinek 2
a)Scena Wystrzału Malevolance jest bardzo podobna do wystrzał GŚ.
b)Gdy Anakin i Ahsoka poszukują ocalałych Mistrz Ploo kontaktuje się z Ahsoką w taki sam sposób jak Leia i Luke w EV.
-Odcinek 5
Klon obserwuje spadające meteoryty(w których są droidy) przez lornetkę, a za chwilę ktoś/coś go atakuje, ta scena jest podobna do tej z EV i Luka na Hoth.
-Odcinek 7
a)Gdy Ahsoka ratuje Rexa przed Grievousem jest to podobne do tego jak Ani ratuje Obiego przed Dooku w AotC (oberwanie, pozbieranie się, szybki wyskok i niespodziewanie zablokowanie miecza atakującego tuż nad ofiarą).
b)Gdy droidy walczą R2 podpala ten smar lecz w ujęciach od razu po odrzuceniu ,,złotka`` nie widać ani śladów po ogniu.
-Odcinek 8
Gdy Onakonda zdradza Padme, wygląda to podobnie do sceny z EV z Landem (robi to też z tych samych pobudek, boi się o swoich ludzi).
-Odcinek 9
a)Więzienie na krążowniku Jedi jest bardzo podobne do tego z GŚ.
b)Scena gdy Assaj i Luminara używają jednocześnie na sobie pchnięcia mocy, wygląda to identycznie jak w RotS Ani vs Obi.
-Odcinek 16 (chyba ) Pierwszy odcinek w którym droid taktyczny dzierży broń i uczestniczy w bezpośredniej walce (nawet kogoś postrzelił! )

Ok to na razie tyle.
Przepraszam za wszystkie błędy ortograficzne/gramatyczne/merytoryczne (niepotrzebne skreślić) Piszę to na szybko i nie mam czasu przeczytać przed przesłaniem.

Re: Sezon 1

O matko, dzięki, ale powiem szczerze, że na razie nie planuję uzupełniać poprzednich sezonów - cały pomysł wziął się z tego, ze skasowano dział z ciekawostkami przy zmianie wyglądu Oficjalnej... ale może kiedyś (w wakacje?) wezmę się za to, bo teraz praca mag. czeka . Ale przy "Rebeliantach" też fajnie byłoby zrobić coś takiego .

...

Nie myślałam, że jeszcze odkopię ten temat . Piszcie tu co znaleźliście w tych ostatnich odcinkach, co udało mi się znaleźć, już wpisałam. Na razie zaznaczam spoilery.

Odc. 3 - "Crystal Crisis"
*początek spoilera Kryształ jest oczywiście nawiązaniem do Gwiazdy Śmierci, potrzebuję eksperta, który powie jak to się ma do starego kanonu. koniec spoilera

Odc. 4 - "The Big Bang"
*Sceny lądowania na okręcie i wylot z niego przypominają odpowiednio "Zemstę" (na "Niewidzialnej ręce") i "Widmo" (ze statku Federacji).
*Gdy Yoda pod koniec opowiada o początek spoilera starożytnych broniach, które były w posiadaniu Jedi i Sithów - czy może to być nawiązanie do (KO)TORa? Z KOTORa to może Gwiezdna Kuźnia, ale pamiętam, że i w TORze trochę tego było. koniec spoilera

Echo żyje

http://www.starwars.com/news/star-wars-the-clone-wars-bad-batch-4-episode-arc-coming-to-star-wars-celebration

Wzorem Utapau arc na Celebration ma się ukazać kolejny akt. Ciekawe czy kiedykolwiek szersza publiczność będzie miała okazję to zobaczyć, choć Utapau nie obejrzałem, bo jakoś nie mam ochoty męczyć się ze story reelsami.

Re: Echo żyje

Takie o są te odcinki, szczerze mówiąc. Fabularnie oczywiście, bo po chwili oglądania można się przyzwyczaić do grafiki.

I jakby co, właściwy temat jest tu

http://www.gwiezdne-wojny.pl/Forum/Temat/19021

Durge

A mnie zawsze zastanawia czemu w The Clone Wars, nie ma w ogóle Durga. Szkoda że go nie pokazali. Mogli dać go zamiast Maula....

Re: Durge

Chcieli, ale stwierdzili, że dadzą Bane`a.

Rozkaz 66

Dzięki za odpowiedz.
Mnie też zastanawia jeszcze inna kwestia, mianowicie jak to w końcu jest z tymi klonami ?
W powieściach Karen Traviss`a powiedziane jest że rozkaz 66 był to jeden z tak zwanych rozkazów kryzysowych. Co było bardzo fajną wersją. A w TCW jest powiedziane że klony mają jakiś biochipy w głowach, które zmuszają ich do zabicia Jedi, I szczerz to mi się nie podoba ta wersja. Ponieważ zdarzały się przypadki w których klony oszczędzały swoich przyjaciół Jedi. A z Biochipem by tego nie mogły zrobić.

Re: Rozkaz 66

Wersja z TCW jest kanoniczna, a jeśli chodzi o bunty klonów to widać na Rexie i jego siwej kompanii blizny po usunięciu chipów.

Re: Rozkaz 66

Szkoda że wszystko tamto zostało przekreślone. -.-
No ale cóż zrobić, więc oprócz Rexa i jego kompanii nie ma dobrych klonów.

Re: Rozkaz 66

Nie wiadomo, może były też inne...

Bad Batch

Nowe droidy przypominają raptory z Parku Jurajskiego. Sytuacja z początka odcinka 3 też przypomina scenę z Parku.A w trakcie lotu droidy te przypominają Archeopteryxy, pra dziady ptactwa.Same droidy można określić jako B4. (B1- Battle Droid, B2-Super Battle Droid, B3-Comando Droid, B4-Raptor Droid.
Te odcinki to też debiut droidów kulek, tej która miała zabić klony i anakina, a zabiła mieszkańca wioski. Zadebiutował tutaj też Bad Batch i Raptor Droidy.

Ciekawostka

W odcinku "Brain Invaders" (sezon 2, odcinek 8) kiedy Anakin idzie aby przesłuchać Poggla słychać coś jakby marsz Imperialny, który słychać po raz drugi, chwilę potem, kiedy Anakin dusi Poggla mocą.

Re: Ciekawostki o The Clone Wars

W takim razie podzielę się ciekawostką od siebie.
W odcinku 5x11/A Sunny Day in the Void w scenie, w której WAC wychodzi na pustynię, znika R5. W następnej scenie już się pojawia.

Malevolence

Atak bombowców na Malevolence przypomina Bitwe o Yavin. Desperacka obrona placówki, Y-wingi, Ahsoka grająca rolę obi wana, superbroń przeciwnika i działo przypominające od środka wnętrze superlasera.

Ciekawostki, ciekawostki... ;)

2 odcinek 13, gdy Anakin zabija niedoszłego zamachowca Tal Merrika w tle słychać marsz Vadera.
Sezon 3 odcinek 15 - gdy władcy Mocy próbują zabić Obiego i Ahsokę, Anakin posługuje się Mocą by ich powstrzymać. Udaje mu sie to, a głos którego wtedy używa nie należy do niego, a do Vadera.
Sezon 6 odcinek 5, gdy Skywalker uwalnia Amidalę z aresztu należącego do Klanu Bankowego, przy okazji robiąc jej scenę zazdrości o Clovisa, na ścianie odbija się cień nie jego, a przepołowionego Vadera, to znaczy hełmu i zbroi.
Jest to myślę też oczywiste nawiązanie do Lei więzionej przez Vadera, ponieważ Padme nawet celę i pryczę ma podobną. Że o ułożeniu ciała nie wspomnę.

Sezon 6 odcinek 6, podczas bójki Anakina z Rushem Clovisem w tle rozbrzmiewa marsz Vadera.
Gdy Skywalker włącza broń przestraszona Padme krzyczy :
"Anakin, no!". Oczywiste nawiązanie do Mustafara.

Ten sam odcinek, Obi odwiedzający Anakina w jego świątynnej kwaterze.
Ciekawostka : Na ścianie wisi plakat z wyścigu podracerów z twarzyczką Sebulby

Chciałam jeszcze wspomnieć o Pooglu, ale widzę że Rafael mnie ubiegł i to ponad rok temu

07x01

This is where the fun begins
7 sezon Wojeb klonów się zaczął, więc i pora na nowe ciekawostki

W tle widziałem, fyrnocki (te stwory co boją się światła) ze Star Wars Rebelianci

Re: 07x01

Bo to chyba ta sama baza jest, co była w Rebelsach.

Re: 07x01

Tak to ta sama. Pewnie dlatego zdecydowali się wykorzystać akurat te odcinki-baza z rebels, modele droidów B1 z rebels. Pewnie dzięki temu udało się uciułać trochę mamony na te odcinki z Aśką.

Ciekawostki:
-Uścisk Codiego z liderem jednostki 99 przypomina ten:
https://www.youtube.com/watch?v=uYMboTIXym4
-Rex nie wspomina o możliwości, że Echo jednak przeżył
-nowa scena z Rexem wspominającym zmarłych członków domina
-usunięto rozmowę Codiego z członkami 501 na temat wyglądu "bad batch"
-zmieniono malowanie B1, który zauważa kanonierkę klonów
-droid odbierający informację o planowanym ataku dosłownie traci głowę w porównaniu do niedokończonej wersji
-wszystkie droidy taktyczne w tym odcinku posiadają to samo malowanie

Re: 07x01

Na śmierć zapomniałam o ciekawostkach . Bardzo dobrze powyłapywane.

Wydaje mi się jeszcze, że lepiej zostało wyjaśnione działanie algorytmu.

Re: 07x01

To może nie ciekawostka, ale mimo ze Disney to jednak dalej klony giną (najbardziej obawiałem się tez zmiany w stosunku do oryginału)

Re: 07x01

Również te ,,sypialnie" klonów, od zewnątrz przypominają imperialne mobilne centrum dowodzenia z Rebeliantów, a dokładniej z odcinków związanych ze Światem między światami

Re: 07x01

Myślę że to że dużo rzeczy wygląda na poprzednio użyte w Rebeliantach jest spowodowane tym że Rebelianci używali naprawdę ogromną ilość rzeczy z TCW w szczególności tych których twórcy nie zdążyli użyć. Widać to po materiałach koncepcyjnych i po grafikach dla animatorów które wprost odwołują się do TCW.

7x02

- Zapewne trzeba napisać paragraf o Skako.

- Rex... chyba wie.

Re: 7x02

Mi się wydaje, że wszyscy wiedzą, tylko Ani myśli, że wszystko utrzymuje w tajemnicy

U Seva na ZP jest ładna beka z ogarnięcia Anakina w czasie tej rozmowy.

Re: 7x02

Ciekawostka kartograficzna:
Cały ten arc jest jednym z niewielu przykładów przemyślanego umiejscowienia akcji, co jest bardzo satysfakcjonujące. W Essential Atlasie Anaxes znajduje się bardzo blisko Skako. Dzięki temu kiedy Tech mówi, że ze Skako leci na Anaxes "sygnał na żywo", a potem robią "szybki wypad" po Echo, to ma to sens (w przeciwieństwie do, na ten przykład, "szybkiego wypadu" Finna i Rose na znajdujące się na drugim końcu Galaktyki Canto Bight w TLJ).

Re: 7x02

Mam tylko jedno pytanie: czy Skakoanie naprawdę noszą kombinezony na swojej planecie?
Nie wiem do którego to odcinka, ale Echo ma inne oznaczenie niż miał dotychczas. Databank podaje, że oba są kanoniczne.

7x03

Zamknięcie włazu do wentylacji jest identyczne z tym na Scarif, którym uciekała Jyn.

Re: 7x03

- They Fly now
-Nie wiem czy już o tym było, ale te wielkie droidy seperatystów (octupara?) przypominają marsjańskie statywy z wojny światów, chyba teraz nawet mają podobny promień (dłuższy, w filmie strzelali krótszymi seriami)
-Nie napisałem tego wcześniej (ale jako, że własnie wyszedł remaster Halo na PC) to zmodyfikowani żołnierze którzy są dużo silniejsi i zdolniejsi od zwykłej piechoty przypominają Spartan z serii Halo. Zaś kiedy Wrecker podnosił kanonierkę, przypomniała mie się podobna scena, z filmowej antologii Halo Legends, (dokładniej opowiadanie Babysitter) kiedy jeden Spartanin podniósł kapsułę ratunkową z nieprzytomnym żołnierzem w środku.

Re: 7x03

darth sheldon hiszpański inkwi napisał:
te wielkie droidy seperatystów (octupara?) przypominają marsjańskie statywy z wojny światów, chyba teraz nawet mają podobny promień (dłuższy, w filmie strzelali krótszymi seriami)
-----------------------

To prawda, super, że dodali te "długie" lasery! Przypominają broń "małych" tri-droidów, które pojawiły się w Ledżendsach podczas bitwy o Coruscant w kreskówce Tartakovsky`ego. Wygląda na to, ze ta decyzja została podjęta na późniejszym etapie produkcji, bo w story reelu z 2015 Octuptarry mają dźwięk i animację "normalnych" dział laserowych.

Re: 7x03

Mnie ciekawi jakie stworzenia miał Tech na wyswietlaczu.

Re: 7x03

hehe, pisało się te bluzgi w Aurebeshu w gimbazie na tablicy.

BONZAMI (z Rebelsów)
NEXU
TOYDARIAN (myślałem, że ma tu tylko zwierzątka?)
MALE BOGA (??? Boga to jest imię Veractyla na którym jeździ Kenobi w RotS, i jest samicą)
PEKO PEKO
PURGILL ( )
NEEBRAY
WAMPA
KEEDARAK

Co ciekawe, potem znowu jest Bonzami. Tech scrolluje tę listę w kółko ze 3 razy zanim trafi na tego Keedaraka. Najwyraźniej rolka myszki działa mu tylko w jedną stronę.

GwaT

- Droid porusza się i trochę wygląda jak rancor. Jak się wspinał na ten budynek to przypominało sceny z filmów z King Kongiem

- Po raz pierwszy chyba pokazali kopa w dolną przednią część ciała i większe obijanie osób

Re: GwaT

Ta cała bijatyka jest przeniesiona z tego co kiedyś pokazali na Celebration (secnka z Nixem), i tam chyba też był kop w nabiał.

Ale co ciekawsze pokazali dosłowne mordobicie (i to kobietę pobili), i jak siniak na twarzy nabiera pięknych barw jak z palety impresjonisty.

Re: GwaT

*Te przy... boczni tego typka, co chce wyłudzić kasę, to albo nowa rasa, albo Abyssini (mają jedno oko).

*Nawiasem, ten typ to przedstawiciel tej samej rasy, co Yushyn, który pojawił się w "Rebels".

Detergenty Carlissiana

Trochę w ramach nudów potłumaczyłem sobie to co widać w pralni i nie tylko:

Napis na drzwiach - trochę problem, bo jest w lustrzanym odbiciu i górna część jest rozmyta. Na dole pisze:

24 Hours
OPEN

Obok, na ścianie jest plakat reklamujący (chyba?) detergenty. Niestety nie jest widoczny całkowicie:

"Carlissian Fr..."
"So fresh so..."

Dalej, na ladzie przy kasie jest naklejka "LANDOMAT" i charakterystyczna fryzura wpisana w gwiazdkę.

Czyżby Lando wszedł w biznes pralniczy?

Mamy też spis usług:

"Services Avaliable:
Dry Cleaning
Wash Fold
Drop Off

See attendant for service"

Mamy też reklamę jakiejś usługi

"Lan Derette" z dinozaurem (?) niosącym paczkę na plecach

W warsztacie mamy napisy sprayem na ścianach:

pionowy "Crew"

i nie wiem czy czegoś nie pokręciłem, ale też "Goose Egg"

Najbardziej mnie rozbawił napis na taksówkach, czyli "Taxi"

Niby OK, ale oznacza to iż w "odległej galaktyce" w czasach "Old Republic" byli jacyś tamtejsi bracia Taxisowie

Re: Detergenty Carlissiana

TROS Visual Disctionary trochę zretconował wiek Lando - wychodzi na to, że w 19 BBY już jest dorosłym gościem. Więc to może być całkiem prawdopodobne, że jego pierwszy biznes to pralnia na 1313.

Re: Detergenty Carlissiana

Pralnia jest biznesem-przykrywką ztarszej siostry aka,"mentalna burdelmama"

Lando ma biznes na dostarczaniu chemii przemysłowej i sprzętu. Znając Landa, to jest na zasadzie "pani kupuje od nas albo się pani,biznes spali"

Tak się przyjrzalem i na tym logo "Landomatu" (fajna gra słów z "Landrymatem" to jest na 100% Lando.

Re: GwaT

BTW, w scenie w której droid im ucieka, Ahsoka ma moment olśnienia w którym przypomina sobie, że kojarzy jednak tego typu droidy ("type 2 binary loadlifter").

Wydaje mi się, że to jest nawiązanie do Forces of Destiny: The Padawan Path, gdzie Ahsoka na Coruscant walczyła z bardzo podobnym robotem - również wykazujacym agresję z powodu jakiegoś uszkodzenia.

Re: GwaT

OK, Episode guide już o tym pisze.

Ciekawostki

-Boss mafi ze swoimi kumplami przypominają "Big Figure" z filmu "watchmen". Niska postać, nie biorąca udziału w walce, z dwoma dużymi pomocnikami od brudnej roboty.
-Jeden ze speederów, który zostaje uderzony przedmiotem rzuconym przez zbuntowanego robota wygląda identycznie jak ten, który Ani i Obi używali podczas pościgu za Zam w AoTC.
-Taksówka pod koniec odcinka wykonuje ten sam manewr co wehikuł czasu w ostatniej scenie pierwszego "Powrotu do przyszłości". Kończy się też tak samo-ujęciem podwozia pojazdu.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.